Buitenland Sport Marktbepichten Binnenland rr- OTT HETLOO. Alhier is een soc.-dem. vrouwenclub fericht. In het bestuur zijn gekozen mevr. lossd-Klomp, mevr. de Gier-de Vries en mevr. Van de Vall-van Gent. PREDIKBEURTEN VAN ZONDAG 1 ALEI mi. BURGERBRUG, geen dienst. CALLANTSOOG, vm. 10 uur ds. Tinholt. DIRKSHORN, nm. 7 uur, ds. de Leieuw. GRAFT, geen dienst, vacature. LIMMEN, vm. 9y, uur, ds. Bosch. /OUDKARSPEL, vm. 10 uur, ds. de Leeuw. WARMENHUIZEN, vm. 10 uur, ds. Hornstra. WINKEL, geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. BEEMSTER, vm. 10 uur, dr. Kuipers. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. OOST-GRAFTDIJK, vm. 10 uur, ds. van Jiessen. DE RIJP, vm. 10 uur, ds. Keuning. DE PADVINDERS. Woensdag 4 Mei, 's avonds half acht: Troepavond. Zaterdag 7 Mei, 2 uur: Troepoefening. .Voor de patroiiillewedstrijden wordt de patrouillerace afgenomen. Copie voor de Sprankel inlevenen tot en met 7 Mei bij de Redactie. PADVINDSTERS. Nederlandsch Meisjesgilde, afdeeling Alkmaar. Woensdag, 4 Mei, 7 uur: Rondeavond, troephuis. Zaterdag 7 Mei: Oefening in 't Heilooer bosch. 2 uur vanaf begin Wilhelminalaan. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. (Vervolg). De vioe-voorzitter, de beer Overwater, deel de in zijn openingswoord nog mede, dat de voorzitter, de heer D. de Boer te Stompeto ren, door een vrij emstige ongesteidheid ver hinderd was de vergadering te presideeren ;n zijn bestuursfunctie in de Maatschappij te vervullen. Spr. betreurde dit in de eerste plaats om de sympathieke persoonlijkheid van den heer de Boer en in de tweede plaats om dat hij moeilijk voor het werk van de H. M. v. L. gemist kon worden. Spr. geloofde na mens alien te spreken, wanneer hij den wensch uitsprak op een spoedig herstel opdat men het voorrecht zal hebben hem in de a.s Septeimbervergadering weer in ons midden te hebben. (Applaus). Spr. heette hierop bijzonder welkom de heer Kakebeeke, inspecteur van den Landbouw, Dr. Molhuizen, seer, van het Kon. Ned. Land- bouweomite, alsmede de Rij'kslandbouwconsu- lenten en Prof. Visser, die in de middagver- gadering een inleiding zou houden. Onder applaus werd besloten een commis- sie van 5 leden aan te wijzen door het bestuur, welke commissie in de volgende vergadering met voorstellen tot wetswijziging zal hebben te komen om de toelating van de oudleerlin- gen der Rijkslandbouwwinterscholen tegen een lagere contributie mogelijk te maken. De heer Mosk uit Bodegraven drong er op aan in de vergadering een bespreking uit te lokken opdat het bestuur weet, dat de verga dering wil, dat de zelfkazende boeren niet be- dreigd worden door de aanvailen uit den Frieschen hoek. De heer H. K. Koster en de vporzitter ver- zekerden, dat de zaak de voile aandacht van het bestuur heeft en dat ook bij Dr. Swavink de bedoeling voor zit om de Z. H. boeren te steunen in bun bedrijf. Binnen 14 dagen za! het hoofdbestuur in vergadering de kwestie behandelen en van zijn standpoint mededee- ling aan de regeering doen. De rdkeningen werd en op advies van d en rapporteur, den heer Meerenboer uit Amster dam, goedgekeurd. De voorzitter sprak een bijzonder woord van waardeering tot den heer Meerenboer, die 31 December uit de financieele commissie zal treden en steeds zijn taak bijzonder ern- etig heeft opgevat. (Applaus). Na eenige bespreking werd de door het be stuur voorgestelde sailarisverhooging van den secretaris met een stem tegen aangenomen Bij het behandelen van de begrootir.g drong de afgevaardigde uit Bodegraven op vereenvoudiginig van het jaarboekje aan. Z.i kon daarop een 2000' bespaard worden. Het Week, dat de vergadering prijs stelde op het behoud van het jaarboekje in zijn te gen woord igen vorm. Na een opmerking van den afgevaardigde van de afd. Alkmaar, de heer E. Govers Dz zegde de voorzitter voor de volgende begroo- ting een nadere motiveering van de raming yan vergader-, reis- en verblijfkosten toe. De heer v. d. M o 1 e n Vlaardingen, gaf nog een verhooging van de salarissen van het personeed in overweging. i De voorzitter zegde overweging hiervar. toe. waarop de begrooting werd goedgekeurd. De heer K. K u i p e r te Oostwoud bracht hierop rapport uit over de werkzaam- heden der commissie inzake inentingen tegen mond en klauwzeer, volgens de metbode-Kui jpers te Alphen. Spr. decide mede, dat Dr. A. Vrijburg te Gravenhage de controle over de inentingen op zich had genomen. In totaal waren op 8 stallen gecontroleerde proeven genomen. De Commissie besloot, in overleg met Dr. iVrijburg, aan de veehouders, die hun stal voor de proefnemingen beschikbaar stelden te .verzoeiken toe te staan, dat de geente dieren werden samen gebracht met zieke dieren En om de proefneming nog overtuigender te ma ken, werd tevens verzocht toe te staan, dat eenige gezonde dieren, die niet geent zouden worden, naast de wel geente aan het besmet- tingsgevaar door zieke dieren zouden worden blootgesteld. Zou nu blijken dat de geente dieren gezond bleven en de niet geente steeds ziek werden, dan was het overtuigend bewiis geleverd van de deugdelijkheid der entings-methode van den heer Kuipers. De gezonde niet-geente dieren moesten dus ate't ware dienen als getuigen voor de aan- op- wezigheid van besmettingsbronnen. Het spreekt vanzelf dat dit voor de veehou ders een zware eisdh vormde en de Commissie wil dan ook niet nalaten bij dezen haren op- redhten dank uit te spreken aan hen die niet- tegenstaande dezen opzet, hun stal voor deze entingen beschikbaar hebben gesteld. De entingen welke werden gecontroleerc hadden plaats op 12 en 13 October 1926 te Twisk. Hierna volgde een wetenschappelijke ver- handeling van Dr. Vrijburg waarin de proeven afzonderlijk worden beschreven. Dr. Vrijburg eindigde aldus: De bloedenting volgens Kuipers heeft het voordeel boven enting met immunserum, dat zij een actieve immuniteit geeft, terwijil de se- rum-enting slechts, zdfs met grootere dosis, een kortdurende passieve immuniteit geeft En als men van die passieve immuniteit ge- brui'k maakt om de dieren te besmetten (si- mulitaanenting) is men niet steeds zeker van een licht ziekte beloop. Echter hebben versdiitlende dierenartsen met serum bevredi'gende resultaten vermel d en het zou een groot belang zijn om zoo mo- gdijk nog in deze sfalperiode in eenige stal len proeven te nemen en de helft van het aan- tal dieren met serum (simultaan) te enten en de andere helft volgens de methode Kuipers te behandelen. De commissie, die bestond uit de heeren P Stapel, D. Appel Azn. en K. Kuiper ver- klaarde tenslotte dat het haar voorkomt dat de ent-methode Kuipers, mede naar aanlei ding van de uitkomsten dezer proefnemingen, wel practisehe waarde heeft en het aanbeve- ling veidient meerdere proeven in deze riah- tinig te bevorderen. De voorzitter decide mede, dat het rapport in zijn geheel zou worden op'genomen in het Landbouwweekblad. Ten aanzien van de kwestie blijft het hoofd bestuur diligent. Dr. V r ij b u r g leverde nog een betoog, waarin hij deed uitkomen, dat het tijd werd om de zaak streng ter hand te nemen Niet door afmaking van het vee, doeh door isolatie en behandeling van de omliggende hoeven met het serum kon veel bereikt worden. De heer H a r t o g, afd. Alphen, decide mede, dat de bloedenting-Kuipers in zijn af deeling met veel succes bij kalveren werd toe- gepast. De heer H. J. van H o u t e n, rijks landbouwardhi'tect te Wageningen, bracht hierna verslag uit over de werkzaamheden der Gebouwen-Commissie, waaruit bleek, dat in N. H. reeds 10 adviezen zijn verstrekt van den meest uiteenloopenden aard, n.l. over het bevestigen van runclvee op den stal en over't ■maken van nieuwe groote bouwboerderijen. Waar deze adviezen geheel gratis en door deskund'igen zoowel practisch als theoretisch worden gegeven, daar verdient het wel aanbe- veling, dat men meer dan tot nog toe van die adviezen gebruik maakt. In de middagvergadering werd onder ap plaus op voorstel van den heer v. d. Minne besloten, namens de Maatschappij een tele gram aan den heer D. de Boer te zenden met de beste wenschen voor een spoedig herstel. Prof. Visser uit Wageingen hield hierna een inleiding over het onderwerp Het militaire peil van 13—N. A. P. op de afgesloten Zuiderzee, in verband met de wa terloozing en watervoorztening van de aan grenzende provincies, inzonderheid van N'oord- en Zuid-Holland. Spr. verduidelijkte zijn rede aan de hand van kaarten over de Zuiderzeewerken en stel de in het licht, dat de afvloeiing van het IJselwater op geniale wijze volgens de plan- nen van oud-minister.Lely is opgelost door de schepping Van het IJselmeer. Een groot voordeel is ook, dat het Meer binnen niet te 1 angen tijd ontzilt zal zijn en des zomers zai kunnen dienen als bron van zoetwater voor de omliggende provincies. Het peil van 40A.P. zou dus des winters bereikt kunnen worden. Door de wet van Juni 1925 is hierin ver- andering gesteld en wordt het peil 13—A P. Spr. zette uiteen, dat als oplossing het IJ-meer gevonden is, dat zoowel uit militair als waterstaatkundig en handelsoogpunt een uitstekend eind aan dcn.toestand maakt. De moeilijkheid zit echter in den over- gangstijd tusschen het gereed zijn van den afsluitd'ijk en het later gereed komen van het IJ-meer. Dien tijd krijgt men n.l. met het militaire peil te doen, wat voor het uitlaten van het water nadeelig is. De Zuiderzeewerken achten het n.l. niet mogelijk het IJ-meer gelijk met den afsluii- dijk te maken, omdat daardoor het personeei te zeer beiast zou zijn. Het Wieringermeer wordt echier wel droog gemaakt tijdens het maken van den afsluit- d'ijk en spreker had lievor gezien, dat men in plaats daarvan de afsluitdijk voor het IJ' meer had gemaakt. Nu is- hgt de vraag cm drie groote werken tegelijkertijd ter hand te nemen, waardoor de toestand zooveel lastiger is geworden. In het belang van een doelmatige watcr- sthnd oordeelde spreker het zaak onr van landbouwzijde op een spoedige afwerking van den IJmeerdijk aan te dringen. De voorzitter bracht prof. Visser een woord van dank voor zijn lezing, waar geen diseussie op vcilgde en die niet leidde tot het aan nemen van conclusies. Bij de rondvraag kwam de heer Harto^ nog eens op de lrwestie van de volvette kaas terug. Ook de heer v .d. Molen maakte nog een opmerking, waarna de vergadering werd st- sloien. MIJNHARDT'S Hoofdpijn-Tableften 60 ot, Laxeer-Tabletfen 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogiaten. NATIONALE VROUWENRAAD, Gistermorgen is het congres voortgezet. Mej. Oh. J. Farret bracht verslag uit als lid van het internationale comite vpor onderwijs en opvoeding. Mej. E. Baeide rapporteerde over emigra- tie en immigratie. De plaatselijke raad van Rotterdam deed het volgende voorstelDe Nationale Vrou- wenraad dringe bij de bevoegde macht erop aan door opheffing van de wijzigingswet van 28 Juni 1924 tot stopzetting van subsidies van het nijverheidsonderwijs, aan de Nijver- heidswet van 4 Oct. 1919 haar voile krachf te hergeven. Dit voorstel kon alleen worden aangeno men, als geen der leden daartegen bezwaar had gegrond op beginselen. De zaak werd aanoehouden tot het verkrij- gen van een nieuwe redactie voor het voor stel. Mevrouw J. C. van PoelgeestBrand rap porteerde over de Nederlandsche vereeniging tot bescherming van dieren. Het aantal leden is verdubbeld, het aantal afdeelingen is ver- drievoudigd. Er is veel gedaan voor dieren- bescherming metterdaad, terwijl een groote en veelzijdige activiteit werd ontwikkeld bij de propaganda op scholen en in jeugdgroe- pen. De plaatselijke raad te Arnhem rappor teerde haar actie voor de benoeming van een vrouwelijk lid in het bestuur der centrale wo- ningstichting en het onderzoek naar het huishoudonderwijs op de middelbare meisjes- scholen. Ingekomen was het volgende voorstel van mevrouw W. van Itallie van Embden, inter- nationaal comite-lid voor Vrede en arbitrage: „In aansluiting aan de opwekking uitgaande van het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen, spreke de nationale vrouwen- raad den volgenden wensch uit: de bij den intemationalen vrouwenraad aangesloten vereenigingen bevorderen, dat in elke ge- meente het doel en de werkwijze van den Vol- kenbond worde uiteengezet, zooals dit in de van den minister uilgegane opwekking is om- schreven. Zij wenden zich daarom tot de ge- meentebesturen en tot de besturen der bijzon- dere scholen met het verzoek, het onderwijs in bovenvermelde materie tot een deel van het actieve leerprogramma te willen maken. Mochten in hun inrichtingen de daartoe be- hoorlijk geschoolde krachten nog niet aan- wezig zijn, dan zullen de ter plaatse geves- tigde vredesvereenigingen zeker gaarne be- reid zijn medewerking te verleenen, indien de wensch daartoe hen bereiken zal". Het voorstel werd aangenomen. De uitvoe- ring werd overgelaten aan het bestuur. Mevrouw Scheltema Beduin-Hesterman, rapporteerde over de Vereeniging Te huis Annette te Amsterdam, tot hulp aan onge- huwde moeders en buiten echt geboren kinde- ren. Mej. mr. E. C. van Dorp lichtte het navol- gende voorstel van haar hand toe: De natio nale vrouwenraad verzoeke den intemationa len vrouwenraad een nieuwe internationale vaste commissie in te stellen ter bestudeering van de internationale handelspolitiek der staten. Met internationale handelspolitiek wordt bedoeld: het samenstellen van maat- regelen ten doel hebbend de hapdel uit zijn natuurlijken loop te brengen in een kunstma- tige bedjling, terwijl ook ter bestudeering zijn aanbevolen die maatregelen, die dit wel niet ten doel hebben, maar wel als gevolg, met name de fiscale rechten. Deze politiek is van het grootste belang voor de welvaart der we- reld en met het oog op haar directen en in- directen invloed op den wereldvrede. Het voorstel werd met o.m. de stem der Vereeniging van Staatsburgeressen tegen, aangenomen met meer dan 2/3 der uitge- brachte stemmen. Mevrouw van den Bcrgh-Willing, Wasse- naar, rapporteerde als het Nederlandsche lid in de sub-commissie voor bioscoopaange- legenheden van de jaren 1925—1926, dat lier te lande 260 bioscooptheaters zijn op een bevolking van slechts circa 7 millioen zielen. Spr. noemde de filmcontrole nog onvoldoen- de. De vermakelijkheidsbelasting en de per- soneele belasting treffen het bioscoopbedrijf zwaar. De filmkeuring geschiede op toelc^i- baarheid. De presidente gaf een toelichting op de agenda der vergadering van het algemeen bestuur van den iiffernationalen vrouwen raad te Geneve, te houden van 13 tot en met 17 Juni a.s. De delegatie voor deze vergade- rihg verkreeg bianco mandaat. Besloten werd de volgende algemeene ver gadering in 1928 te houden te Delft. Aan de orde was nog de vaststelling van een ontwerp voor de vergadering in 1928. Gekozen werd als zoodanig: opdrijving der exanieneischen en de gevolgen hiervan. Hierna werd de vergadering gesloten. KORTE BERlCHTEN. Te Amersfoort, waar aan de drukkerij der firma de wed. van Wijngen sedert 1 ja- nuari een conflict bestaat, doordat alle geor- ganiseerue typografen met ingang van dien datum ontsiagen waren, is Doiiderdagmicl- dag een werkwiUige door stakers mishan- delu. Dc politic 'heeft proees-verbaa, opge- maakt. 1 b De Staatscourant No. 82 bevat de sta- tuten der naamlooze venncotschap Bloem- bollenfcodrijf C. A. van Zanten te I leciu'> kerk. Een auto, beatuurd door een heer uit Rotterdam, is op het Zieke in"Den Haag in jctsing gekomen met ec-n handwageri. Twee dames, die in den auto zaten, werden ge- woodetn van hair is in bet ziekenhuis op- genomen. -- De politic te Tilburg heeft aangehouden van G., J. F. en C. A. v. d. W„ die den iaaisteu tijd de buitenwijkeu der stad onv-.i- ig maakten door diefstalien met braak. Een deel dei- gestolen gocderen is in b^slag geno men. De molenaar-graanhandelaar W. L. ie Voorthuizen, die in staat van faillissement verkeert, is, als verdacht zich aan frauduleus bankroet te hebben schuidig gemaakt, gear- resteerd en gevankelijk naar Utrecht overge- fcracht. De 23-iarige J. A. B. stond op een ter- mn bij de Brielsche iaan te Rotterdam naar het vcetballen te kijken. Hij is daar bij door een paar spelers omver gelcoiren, waardoor hij het rectiterbeen heeft gtbroken Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter vcr- laden, eeo baai tegen het noara geKregen waardoor hij achterover van de lorrie sloeg en ernstig aan hoofd en rug werd gekwetst. De getroffene is in het ziekenhuis overleden. De op den Heuvel te Tilburg dloor een vrachtauto overreden 14-jarige W. O. uit de Schaepmarisstraat aldaar is in liet gastliuis overleden. ALBANIe. LANGS DE GRENS VAN KROATIe Militaire maatregelen. Een te Agram verschijnend blad publiceert voigens het B. T. A. een artikel van een spe- cialen correspondent omtrent den toestand in het Italiaansche gebied langs de Zuid-Slavi- sche grens, tusschen Tarvis en Fiume. Deze streek zou volgens den berichtgever in staat van beleg verkeeren, terwijl alle dorpen moeten zijn bezet door afdeelingen fascisti- sche militie. De geheele bevolking, voorai vreemdelingen, staat aan een scherpe con trole bloot, touristen zouden zelfs zijn ge- arresteerd en gevangen gezet. Er zou voorts een uitgebreid1 stelsel van de modernste ver- dedigingswerken zijn aangelegd, hoofdbffi- cieren doorkruisen in auto's de streek om het terrein te inspecteeren, terwijl, zooals de cor respondent ten slotte meldt, in de haven van Pola een groot aantal oorlogsschepen moet zijn geconeentreerd. GEMEENTE ALKMAAR. - solhcitanten worden opgeroepen r.aar d betrekking van HOOFD der Gemeenteschool nr. 2. Salaris volgens Rijksregeling (2e klasse) Ueen bezoek aan het Gemeentebestuur dar. na uitnoodiging. Stukken (solIicitatie op zegel) met staal van dienst in te zenden aan het Gemeentebe stuur uiterhjk 21 Mei as 192n7fUnCtietreding 200 mo£eI'jk 1 Septembei VOETBAL. N ederland—B elgie. De groote internationale wedstrijd van het Nederlandsche voetbalseizoen, de weidstrijd in het Stadion tegen de Roode Duivels zal niorgeu in Amsterdam gespeeld worden. En nog zielden was de belangstelling van een internationale zoo groot. Voor plaatsbe- wijizen worden hooge sommen betaald. 't Is eigenaaraig maar juist, die strijd tegen de Belgen is een evenement van bij- zondere beteekenis. In Ma,art varloren wij in Antwarpen met 2—0. Ook nu zal het een zware partij voor onze ploeg worden. Wij hebben zoo 'n idee, dat nog feller dan an- ders om de overwinning zal gestreden wor den. Strijden tot het laatste zullen de fana- tieke Belgen onder aanvoei'ing van Dr. Swartenbroceks, en zoo bet eenigszins moge lijk is, zulliein zij de overwinning meenemen naar het land1 van Maas en Schelde. Maar onz-e ploeg dan? Is die niet vastbesloten zich eindelijk weer te scharen onder de goedie ploegen van het vasteland. Een overwinning op de Belgen zou onze reputatie versterken, en die kleine versterking is heusch wel noodig. Denis en zijn mannen zullen alies geven. Indien Elfring kan spelen, zooals hij 2en Paaschdag deed, komen de doelpunten zeker. Moge het vocr onzen stadgenoot een even goeden wedstrijd worden als tegen dc Tsjechen. Als dan de verdediging haar ouden roem handhaaft, de middenlinie met v. Heel uitl-.omt en de voorhoede niet van op geven weet, kan het een praihtige voetbaldag wor den, morgen aan den Amistelveenschen weg. Misschien is er dan Maandsg van een mooi succes te verte'len. De elftallen zijin: B elgie: CaudronSwartenbroeeks en de Mol; Braine, van Halme en Boesman; Kerstoch. Bierna, Braine, Adams en Didders. Nederland: v. d. Meulen; Denis en v. KolVerlegh Massy en v. Heel; Elfring, Smeets, Tap, Gebring en Weber. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van ALK MAAR brengen ter algemeene kennis dat zij Dij hun besluit van heden vergunninsr hebben verleend aan J TERLUIN, tot het oprichtTn nr 44, alhier het perced Alkmaar, 29 April 1927. B urgemeestei-en Wethouders voornoemd. A Burftemeester. A- KOELMA, Secretaris. HINDERWET. ?u Bl'r&emeeshr en Wethouders van ALK- M AAR brengen ter algemeene kennis dat zij bij hun besluit van heden vergunning hebben verleend aan den heer Th. RUITER te Hei- l°°tf Lt oprichten van een brood- en koekbakkenj in het perceel Dijkgraafstraa' nr. 38 alhier. Alkmaar, 29 April 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. pleging opgenomen. To Delft is ingebroketi in de villa van mevr. de wed. "Van Woerden, aan den Rotter, damschcn weg. Vermist worden een hoeveei- heid tafelzilver en eenige gouden en zilvcren sieraden. De bewoners, die afwezig waren, bemerkten de inbraak, toen zij Donderdag thuiskwamen. 9isteren heef(: de 44-jarige P. v. O. te Vlaardingen, toen hij op het terrein van de Eerste Nederlandsche Kunstmestfabrlek al daar bezig was balen met kunstmest donr middel van een stapelmachine op een lorrie te STOOMVAARTLI fNEN. STOOMV. MI J. NED'ERLAND. Koingin der Nederlanden uitr. 28 April v Singapore, Rembrandt uitr. 28 April te Sabang. Grotius thuisr. 28 April v. Colombo. Prir.iS der Nederlanden uitr. 28 Aoril v. Southampton. KON. HOLL. LLOYD. Flandria uitr. 28 April v. Bahia. Gelria thuisr. 29 April v. Bahia. Gaasterland uitr.* 29 April te Rio Grande Orania thuisr. 29 April v. Southampton. Zeelandia uitr. 28 Anril v. Cherbour°' KON. NED. STB. MIJ. Achilles 29 April v. Hamburg te Amst. Clio 28 April v. Catania n. Messina. Deucalion 28 April v. Patras te Venetie. Doros 28 April v. Pasages n. Bilbao. Hebe 23 April v. Amst. te Mtisel. Hector uitr. 28 April te Barbados. Hercules 29 April v. Amst. te Rott. Notos 28 Aoril v. Lissahon n. Amst. Stella 28 April v. Piraeus te Salonica. Tdlus 28 April v. Livorno n. Napels. Venus 27 April v. Aux Cayes n. Puerto Cor- Ares uitr. 27 April v. Guayaquil. Aurora 29 April v. Amst. n. Rott, Berenice -29 April v. Amst. n. Rotterdam. Brielle uitr. 27 April te Valparaiso. Neptupus 29 April v, Amst, te Hamburg. Nero 29 April v. Gothenburg n. ArnstC Oberon 26 April v. Kingston I n. Haiti. Oranje Nassau 29 Aoril v. Amst. n. W.-Ind. Perseus 29 April v. Amst. n. Kopenhagen, Proteus 29 April v. Amst. n. Genua. Strabo 29 April v. Amst. n. Stettin. Vulcanus 27 April v. Porto Rico te Kingston HOLLAND AFRIKA LI IN. Gorontalo thuisr. 28 April v. Marseille n Antwerpen. Jagersfontein 28 April v. Lorenzo Marques n. Beira. Callisto 28 April v. Mozambique te Beira, Nias 27 April v. Zanzibar n. Tano-a, HOLLAND AM ERIK A LIJN. Cardiganshire, Padfickust n. Rott., 28 April te London. Noordam 28 April v. Rott. te New York. Siris, Vancouver n. Rott., 26 April v, Los Angeles, Veendijk 28 April v. New York n. Rott. Westerdijtk 28 April v. Galveston n. Rott, Breed iik 29 AprU v. Tamoieo Rott, HOLLAND AUSTRALIE LIJN. Aagtekerk thuisr. 28 April te Bremen, Abbekerk thuisr. 29 April v. Port Said. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Meerkerk uitr. 28 April te Oenua. Schiekefk thuisr. 28 April v. Colombo L - Koudekerk uitr. 29 April te Port Said HOLLAND OOST AZIE LIJN. Gemma uitr. 28 April v. Genua. Oostkerk thuisr. 29 April te Genua. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Drechtstroom 29 April v. Dakar n. Bathurst Rijtnland 28 April v. Lagos n. Lome Eemstroom 29 April v. West Afrika te Amst JAVA NEW YORK LIJN. Karimata New York n. Java 28 April Oran. Ajax v. New York n. Batavia, 29 April v Sabang n. Padang. Manoeran v. Batavia n. New York 28 April v. Singapore. v. ALKMAAR, 29 April 1927. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal aange- voerd 134 stapels, wegende 154949 K G Prijs: Fabriekskaas kleine met merk 38.50: Commissie met merk 40; Boerenkaas: Klei ne met merk 38, zonder merk 35.50- Commissie met merk 47. Handel vlug. ^V£'^ARSCHE exportveiling ALKMAAR, 29 April 1927. In de heden gehouden veihngen werd betaald voor- B1 kool per 100 stuks 5—/ 35; Roode Kool r? if Ei- 7.6010.80; Gele Kool per 100 K.G. 1.20—/ 6.30; Wortelen per 100 bos 11.8017.40; Rabarber p. 100 bos 5.60—/ 13.90; Uien per 100 K.G. 3.20 7.90; Asperges per 100 bos 45—/ 90; Aardbeien per doosje 0.45—/ 0.60; Brus- selsch lof le s. per 100 K.G. 26—/ 33; Brusselsch lof 2e s. per 100 K.G 18— 24; Kriopsla per lOOvstuks 2.80—/ 6.90; Pieterselie per 100 bos 2—/ 5.80; Prei per 100 bos 0.805.40; Postelein per bakje f 0.60-—/ 0.78; Radijs per - 100 bos 13.10; Raapstelen per 100 bos 1.50 -/ 2.90; Spinazie per 100 K.G. 5.40— 13; Selderie per 100 bos 3.80—/ 6.50. ALKMAAR, 30 April 1927. Op de heden gehouden veemarkt werd aangevoerd: 5 Paarden 100—/ 325; 93 Melkkoeien 190325; 212 Nuchtere kalv. (slacht) 8-/24; (fok) 14—28; 156 Vette Sehapen 28—/ 38Overhouders 26— 34; 61 Lammeien 12—/ 14 27 Schram- men 25—/ 32; 207 Biggen (10 weken) f 14f 19; 10 Bokken en geiten 6—/ 18; Kleine bokjes 1 f 2.50. botermarRt. ALKMAAR, 30 April 1927. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor boter le s. 0.80—/ 0.90; 2e s. 0.70—/ 0.80, per K.G.Eieren (grcothandel) 4.80— 5.30; Eieren (kleinhandel) 4.50—/ 5.50r Eendeieren 4.40. N.V. EIERVEJI.ING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. A'LKMAAR, 30 April 1927. Op de heden gehouden eierveilfng waren in totaal aange voerd 155000 stuks Kipeieren. Prijzen: 56/58 4.80—/ 5.20; 58/60 5.10—/ 5.30; 60/62 5.30—5.50; 62/64 5.40—/ 5,80; Bruin 5.40—/ 6.20. 60000 stuks Eendeieren, Prijs 4.60. NOORDSCHARWOUDE, 29 April 1927. Uien 3.40—/ 4.90; Drielingen 2.40— 3.10; Grove Uien 4.90—/ 5.40: Peen 4.20; Roode Kool 9.60—/ 13.90; Door- schot 6—/ 8.80; Gele Kool 3.10—/ 6.10: Doorschot 1.10—/ 3.60; Deensche Wittf Kool 4.40—/ 6.60; Doorschot 24.40 alles per 100 K.G. Aanvoer: 15000 K.G. Uien; 700 K.G Peen; 129800 K.G. Roode Kool; 43600 K.G. Gele Kool; 130600 K.G. Deensche witte Kool. WARMENHUIZEN, 29 April 1927. Roo de Kool le s. 10—/ 11Roode Kool 2e s. 7.10—/ 9: Gele Kool le s. 5.70—/ 7.30; Deensche Witte Kool 4 40—/ 6 30; Drie lingen 1.10—/ 1.40; Uien 3 60—/ 4.20: Grove Uien 2.80—/ 3.20; Peen 3.50- 3.70. Aanvoer: 26000 K.G. Roode Kool; 7200 K.G. Gele Kool; 8800 K.G. Deensche Witte Kool; 5100 K.G. Uien; 1775 K.G. Peen. PURMEREND, 29 April. „Afslagver- eeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken." Wltlof 22—32 cent per K.G.; Bloem- koo! 1432 per 100; Spinazie 4464 cent per mand (5 K.G.); Sla 1.50—/ 5.30 per 100 krop; Radijs 4.20—/ 5.40 per 100 bos; Raapstelen f 1.60—/ 4.50 per 100 bos; Rabarber 7—/ 14.50 per 100 bos; Pre! 4.509.50 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 29 April 1927, Langedijiker Groentenveiling. Wortelen f 4.20; Roode Kool le s. 10.1G14 80: Roode Kool 2e s. f 5.70—f 13.70 per 100 K.G.; Gele Kool le s. 3—/ 5.90; Witte Kool 3.20—/ 7.20; Deensche Witte Kool 1-/ 5.10; Uien 4.30—/ 6.20; Drielin gen 2—/ 3.50, alles per 100 K.G. Aanvoer: 1825 K.G.; 28000 K.G Roode Kool; 59500 K.G. Gele Kool; 65000 K.G. Deensche Witte Kool; 7100 K.G. Uien. t'6S.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 10