OE LANOE k OE MQRAAZ Gredisten - Dsposilo - Efecten J Bioscopen Staci^iiieRiws UI6ES1ROT 49 ALKMAAR van 30 April' 1927. Opgave van Moordhollandsch Landbouwcrediet. fegen nw *mnestle-on twerp te verzetten en de kabinet's-kwestie te stellen, mocht het ontwerp onverhoopt door de Kamer in dc opeuibare vergadering worden behandeld. Het katholieke blad meent ook te weten, dai de regeering niet van plan zou zijn aan alle nog in de gevangenissen opgesloten po- litieke veroordeelden, doch slechts enkelen gratie te verleenen. Aan dit besl-uit der re geering zou te wij ten zijn, dat de centraie af- deeling gisteren het amnestie-ontwerp-Van Cauwelaert feitelijk heeft gekelderdl UIT HEILOO. Door de vereeniging „Oud-Alkmaar" is aan B. en W. van Heiloo een tweetal re- juesten verzonden. Wij komen hierop nader terug. k AMSTERDAMSCHE f! AARDAPPELMARKT. y AMSTERDAM, 30 April. De prijzen wa ren heden onveranderd, Aanvoer 2 tadingen, zijnde 1200 H.L. CORRESPONDENTIE." A. B., alhier. Dichtwerken hebben als inge- zonden stuk weinig kans op plaatsing. De be- langrijkheid van den inhoud moet tenslotte den doorslag geven, en van algemeen belang lijken Uwe gedichtjes ons allerminst. Wij zul- len ze dus maar een laatste rustplaats in onze papiermand bezorgen. Red. Alkm. Crt. Kamer aden. Het programma van heden en morgen vangt aan met de heldendaden van Felix de Kater, welke wonderpoes thans den goeden dokter, die de door een kwaadaardigen wal- visch afgebeten staart van Felix weer af- doende restaureert, in moeilijke omstandighe- den tot hulp en steun is. Een altijd aardige trucfilm, waarom smakehjk wordt gelachen. Daarna volgen een paar korrische twee- acters met Arthur Jones en de welbekuide Hamilton Lloyd, de eertijds vermaarde Ham van' de firma Flam en Bud, de voorloopeis van Watt en Half Watt in de hoofdrol. Ook deze malle kluchven zijn er geheel op bere- kend, de vroolijkheid te ontketchen. En zoo komen we tenslotte aan het hoofd- nummer, een Amerikaansche zesacter, waar- in we Richard Bartelmess, de sympathieke jonge filmheld, met genoegen terug zien, al is zijn rol ditmaal niet van groofe beteekenis. Maar we gunnen hem van harte den palm der overwinning op eijn valschen medemin- naar in den vorm van^en aanminnige bruid - De H.H. Kramer en v. d. Pol dragon als gewoonlijk weer zorg voor een welgekozen en muzikaal uitgevoerd repertoire. RADIOFONISCH WEERBER1CHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 30 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.3 te Reikjavik. A Laagste barometerstand 794.3 te Stock holm. Verwachting (geldig tot den avond van 1 Mei) Zwakke tot matige, veranderlijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, mogelijk nachtvorsten, iets zachter overdag. Alkmaarsch Bioscooptheater, LOT VERBRAND. Naar wij vernemen, was de winnaar van de hoofdprijs der door de V. V. V. te Heiloo gehouden veriotin* een inwoner uit Zijde- wind. Do gelukkige winnaar, die door den loten debitant, den heer G. Klomp, in wiens co.- lectie de prijs was gevalien, met zijn buiten- karssje op de hoog-te werd gesteid, kwam echfer tot de minder prettige ontdebking, dat zijm schoonzuster het lot verbrand had, om- dat zij van meowing was, dat het lot waarde- loos was, aangezien zij van het uitstellen der .trekking onkundig was gebleven. OPENING CAFe. De heer Klinkhamer, voorheen exploitant van't Hoornsche Veerhuis bij de Friesche brug, opende hedenmorgen zijn verplaatst cafe met vergunning in het perceel Hoiplein .waarin voorheen de kruidenierszaak van de wed. Beudeker gevestigd was. Dat de heer Klinkhamer zijn sporen ver- diend heeft met't exploiteeren van koffiehui- zen, bleek heden uit het drukke bezoek en de vele bioemstukken die hij mocht ontvangen. De zaak ziet er keurig uit. In een tweetal maanden is dit dichte pand in een cafe her- schapen, dat de leiding van den vakman ver- raadt. Een groot voordeel is, dat men door een vrije steeg een ruime rijwielbergplaats achter het cafe kan bereiken. Boven deze rijwiel bergplaats bevindt zich een intiem vergader- zaaltje, waarboven eenige logeerkamers zijn gelegen. OPBRENGST EMMABLOEM- COLLECTE. De verkoop van de Emma-bloem heeft gister in onze gemeente 796.20 opgebracht. Oclei- delijk gaat deze opbrengst vooruit. Zij be- droeg het vorig jaar 685.88. MEIFEEST. Door den Alkmaarschen Bestuurdersbond en de Afd. Alkmaar der S. D. A. P. wordt op Zondag 1 Mei a.s. haar traditioneel 1 Mei- feest gevierd. Des morgens om half tien wordt een bezoek gebracht aan de Algemeene Be- .graafplaats, waar enkele bekenden uit de A-lk- maarsdie aTbeidersbeweging zijn begraven. Des middags heeft een middagfeest plaats bij de Kattenberg te Heiloo. Dit feest wordt voorafgegaan door een optodht vanaf de Flandelskade te Alkmaar, terwi'i des avonds in de Harmonie de feestvergadering plaats vindt. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar de in dit nummer voorkomende adver- tentie. VEREENIGING ZIEKENHUIS- VERPLEGING. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, verzoekt de Ver. Z iekenh u isverolegi ng de nog niet afgehaailde biljet+en in die bus van de Harmonie te deponeeren. HEROPENING ZAAK. Gaarne verwijzen wii naar achterstaande advertentie betreff ende de heropening van den geheel ver&otrwoen vniKei van den heer G. Helleman, Snaarmanslaan 62 in brood, sui- kerwerken, jodenkoeken, jams, g Fjes, kof- fie, thee, enz. enz. BURG-CARRIERS. De heer H. Kaal, nijwiel'handel de Burg, Keizerstraat, toonde ons hedenmorgen een drietal Burg-carriers (rijwielbestelwagens), bestemd voor het vervoer van brood, malk en ijs. Vooral het ijswagentje, zooals er In ons land vrijwel nog geen enkel bestaat en dat bestemd is voor den. heer C. Slot alhier, ver- dient de aandacht. Ook de melktransport- fiets, plaats biedend voor vier bussen en de broodtransportfiets voor den heer de Riuiter, Dijkgraafstraat, zijn echter keurig afgewerkt OPLEIDING ONDEROFFICIER. De d'ienstplichtige' korporaals-titulair J. Al- ferink, J. Bi'eek, N. Krijgsmain, K. Meijer, W. R. Elema en H. J. Klevexlaan, alien uit de gemeente Alkmaar, zijn bevorderd tot kor- poraal-effectief. Verder zijn o. m. nog tot dien rang be vorderd de navolgende dienstpliehtige korpo- raals-titulair: P. Bakker, uit Oude Niedorp, J. W. Gerirtsen, J. van der Laan en J. F. Zw.-an, uit Hoorn, P. Joosten, J Nieuw- dorp en J. H. Wiebols, uit Purmerend', J. Mooijen, uit Edam, C. G. Tabak, uit Be- verwijk, J. Wester, uit Schagen. WEDSTRIJDEN VAN DEN ALKMAARSCHEN KEGELBOND. Officieele opening. Gisteravond acht uur had in het nieuwe BEKRONINGEN BLOEMBOLLEN- TENTOONSTE L LING. TULPEN. 42. C. P. Kuijs, Anna Paulowna, E. V Tulpen, Pelican, Verg. zilv. med. 43. J. P. Kuijs, Liimmen, D. V. Tulpen, Murillo, Zilv. med. 44. S. Koppes Cz., Akersloot, E. V. Tul- pen^ Le Reve (Hobbema) jp-. goudcn med. 45. J. de WaaTd Pz:, Egmond aan den Hoef, D. V. tulpen, Lac. v. Haarlem. 46. S. Koppes Cz., Akersloot, E. V. tulpen, Pr.ns van Oostenrijk, kl. gouden med. 47. S. Koppes Cz., Akersloot, E. V. tulpen, Rose luisante, kl gouden med. 48. S. Koppes Cz., Akersloot, E. V. tulpen, Grand-dus, gr. gouden med. met eereprijs. 49. S. Koppes Cz., Akersloot, E. V. tulpen, Couleur Cardinal, zilveren mod. 50. Jb. Hani, Berkhout, E. V. tulpen, Pink- Beauty, verg. zilv. med. 51. Corn. Bakker, Berkhout, E. V. tulpen, Mac-Kinley, zilv. med. 52. P. Baas, Berkhout, E. V. tulpen, Prins van Oostenrijk, zilv. med. 53. J. Baas, Berkhout, E. V. tulpen, Lady Boreel, zilv. med. 54. C. J. Ericamp, Alkmaar, D. V. tulpen, Mr. v. d. Hoef, kl gouden med. met eereprijs 55. J. P. Kuijs. Limmen, D. V. tulpen, Mr. v. d. Hoef, zilv. med. 56. J. Valkering Tz., Limmen, D. V. tul pen, Peach Blossom, kl. gouden med. met eereprijs. 57. P. J. v. d. Ploeg, Heemskerk, D. V. tulpen, Queen of the Pinks. 58. P. B«v»r; RrrWinnt. E. V. tuben, Pro \-\ ii*v' van ue de o,.ope ning van dit gebouw plaats als imcid: :g ycor de wedstrijden van den Alkmaarcsiien Kegel- bond, die ten eere van het nieuwe gebouw vvaren uitgeschreven. Een zeer groot aantal belangstellenden was aanwezig teen de voorzitter van den A. K. B. de bijeenkomst opende. De heer Joh. Diepen sprak daarbij onge- veer als volgt: Nu Alkmaar zoo'n prachtig kegelgebouw met zes banen rijk is geworden, verheugt het iriij bijzonder U heeren bestuursleden van de Maatsch. de Unie en U dames en heeren het welkom toe te roepen. De Unie die op zoo'n buitengewone wijze heeft medegewerkt zeg ik hartelijk dank voor alies. Wij hebben nu een kegelhuis gekregen, dat elke groote stad ons kan benijden. Men zou zich eigenlijk niet meer in Alkmaar wanen. Ook de entree is reusachtig verbeterd. Dat de Mij. de Unie het tot stand komen van 200'n gebouw moge lijk maakte, strekt haar tot eer en een drie- werfheera is verdiend (luid aplaus). Speciaal zij hulde gebracht aan mr. J. P. Bosman als bestuurslid en kegelaar. Ook den gerant, den heer Witte, werd dank gebracht voor zijn medewerlcing. Moge hij nog vele jaren met zijn gezin in dit gebouw de belan- gen der kegelaars behartigen Toen de A. K. B. voor 20 jaar ziin eersten wedstrijd uit- schreef waren er 6 ver. met 60 leden, thans 190 met 300 leden. Wei een bewijs hoe gewel- dig de kegelsport in Alkmaar is vooruitge- gaan. Dank wil ik brengen aan alle vereeni- gingen en personrn die de prachtige prijzen voor den wedstrijd schonken. Moge er op de wedstrijden de echte prettige geest en samen- werking heerschen van altijd. (Applaus.) Mr. A. P. H. die Lange sprak daarna als voorzitter van de Mij. de Unie. 't Was het bestuur hoogst aangenaam geweest, een uitnoodiigiing voor dezen avond te ontvan gen. Spr. vond dit een ongezochte g-elegenheid, den architect van Reij-endam hulde te bren gen voor zijn plannen en den heer Vasbinder voor de vlugge en keuirige verwezenlijiking van die plannen. Spr. memoreerde verder enkele punten uit de geschiedenis der kegel sport en heri-nnerde er aan, hoe het spel steeds nieuw blijft voor den beoefenaar. Eine alte Geschichte die immer neu bleibt. Spr eindigde met de best-e wenschen van voor- spoed voor den Bond, onder het motto Vivat, Floresct, Grescat. Nadat de voorzitter den heer De Lange had bedankt, voerde nog de beer Q. Jonker het woord. Hij huldigd-e het bestuur van den A. K. B. voor al zijn werken, en feliciteerde den Bond met een gebouw, dat den Bond waardig was. De goede naam van de Alk- maarsche Kegelaars zou weer bloeien. Wat het financi-eele gedeelte van den wedstrijd bet-rcf, daarover was spr. nog gerust. Hij rwijfelde niet, of alle kegelaars zouden steu- nen. Met de beste wenschen voor het wel slagen van den wedstrijd eindigde spr. Nadat de heer Diepen ook dezen spr. hac bedankt, verzocht hij den heeren bestuurs leden van de Unie de banen te widen opener en de eerste balien te werpen. Daaraan were' gaarne voldaan en weldra rolden de eenste kegels om. Spoedig was toen bet spel op alle banen m vollen gang en nog lang werd' er op de zes banen druk gekegeld, onder groote be- langsteffing en in prettige stemming. Wij twijfeien niet, of dit concours zal in alle op- zichten slagen. 59. Fd. Chr. Kieft en Zn., Limmen, E.-V. tulpen, Proserpine, vergi zilv. med. §0. J. Valkering Tz., Limmen, E. V. tul pen, Diana, zilv. med. 61. P. Rooker, Berkhout, E. V. tulpen, Diana. 62. Fa. Ohr. Kieft eri Zn., Limmen, E. V. tulpen, Pink Beauty, zilv. med. 63. A. Dekkex, Heiloo, E. V. tulpen, Witle Valk, Br. med. 64. Fa. Chr. Kieft en Zn., Limmen, E. V. tulpen, Prinses Helene, zilv. med. 65. C. J. van Zaal, Heiloo, E. V. tulpen, Generaal de Wet, kl. gouden med. 66. W. Venmeulen, Limmen, E. V. tulpen, Frederik Moore, zilv. med. 67. N. Beentjes, Liminen, E. V. tulpen, Rose la Reioe, Br. med. 68. M. Nuijens Pz., Limmen, Q.V.-tulpen, Schoonoord. 69. J. Valkering Tz., Liminen, E. V. tul pen, Couleur Cardinal, zilv. med. 70. C. J. van Zaal, Heiloo, E. V. tulpen, Goudvink, zilv med. 71. C. J. v. Zaal, Heiloo, E.V., Tulpen, Prins v. Oostenrijk. 72. A. Dekxer. Heiloo, E.V., Tulpen Cotta- geJBoy, verg. zilv. med. 73. C. v. d. Velde, Huiswaard, E.V., Tul pen, Duchesse de Parme. 91. Corn. Bakker, Berkhout, E.V., Tulpen President Lincoln, bronzen med. 92. C. J. v. Zaal, Heiloo. D.V, Tulpen, Electra, kl. goud. med. 93. Van 't Hof en Blokker, Limmen, E.V., Tulpen, Keizerskroon, verg. zilv. med. 94. C. J. v. Zaal, Heiloo, D.V., Tulpen, Queen of the Pinks, verg. zilv. med. 95. W. Weel, Berkhout, D.V., Tulpen, Theeroos, Zilv. med. 96. P. Hteere, Castricum, D.V., Tulpen, Mr. v. dl Hoef, zilv. med. 148. C. J. Theissling, 'Castricum, E.V., Tulpen, Mrs. Frederik Jv-oore, bronz. med. 157. P. Blankendaal, Alkmaar, E.V., Tul pen, Le Reve (Hobbema), verg. zilv. med. 186. Stadskweekexij, Alkmaar, E.V., Tul pen, Generaal de Wet, verg. zilv. med. 188. v. 't Hof en Blocker, Limmen, E.V., Tulpen, Queen Flora 8 perken, kl. goud. med. 203. S. Koppes Cz., Akersloot, E.V., Tul pen, La Reine Maxima, verg. zilv. med. 204. J. C. Boon, Limmen, D.V., Tulpen, Vuurbaak, verg. zilv. med. 205. S. Koppes Cz., Akersloot, E.V., Tul pen, Cerise, grisdelin, kl. goud. med. 206. P. de Jager en Zn., Heiloo, D.V., Tulpen, Luminosa. 207. C. Blom en Zn., Wijk aan Duin, E.V., Tulpen, Lady Moore, zilv. med!. 215. Afd. Hoorn en Omstreken v. h. Holl. Bloemb.kw. Genootschap, E.V., Tulpen, Couleur Cardinal, zilv. med. 217. E. v. d. Laan, Alkmaar, D.V., Tul pen, in 18 verscheidenheden, zilv. med. 218. E. v. d. Laan, Alkmaar, E.V., Tul pen, la Reines en Valken., in 19 verschei- ienheden, zilv. med Jul 226. J. Klinkenberg, Heemskerk, D.V., ripen, Queen of the Pinks, zilv. med. 233. H. v. d. Berg en Zn., Breezand, D V„ iulpen, Murillo, bronz. med. 234 E. P. Zwager, Breezand, E.V., Tul pen, Prins v. Oostenrijk, verg. zilv. H (Wordt vervolgd). Als aanvullitiig op hetgeen wij in ons ver- slag van gister mededeelden over de derde tijdelijke bloemententoonstelling wijzen wij er nog op, dat bet seryiea annex tafelgerei voor de eetzaal afkomstfg is van <fe firma J J. de Roos, Nieuwesloot, terwijl de heer van Til, naast de meubileering van de dinerzaal tevens bijdroeg aan de inrichting van het scbildersatelier. Wij plaatsen hier nog een kleine rectifica- tie ten opzichte van het gister geplaatste betreffende den heer Woelders. Er' bestaat geen firma Woelders. Gemeld moest worden de heer A. Woelders. T ENTOON'STE L LING VOO RB ERE I - DENDE SCHOOL. Gisteravond werd bovengenoemde tentoon stelling geopend in tegenwoordigheid van 't bestuur der Vereeniging, de Gemeentese- cretaris den heer Koelma en de raadsleden mej. Cards, de heer Sietsma. De voorzitter, de heer J. Cloeck, betuigde zijn spijt dat niet alien aan de uitnoodigingen gehoor hadden gegeven. Er was bericht van verhindering binnengekomen van den Burgemeester, van Mr. Bosman en van den inspecteur van het L. O., den heer Rahder.' Spreker zei' dat bij velen het woord Bewaarscnool nog in zwang is. Niets is echter minder juist. De kinderen worden niet bewaard of zoet gehouden en't is ook geen school. Wie geheel ingelicht wil worden over het doel van Voorbereidend On- derw. heeft zich slechts te wenden tot het hoofd der school of tot Mej. v. Biesen. Spr. sprak er zijn spijt over uit dat Mej. v. Bie sen de school gaat verlaten, daar zij benoemd is tot hoofd te Leeuwarden. De tentoonsteJ- ling geeft een duidelijk beeld van-het resul- taat van het onderwijs. Behalve het werk der kinderen is een lokaal ingericht voor de expo- sitie van leermiddelen volgens Frobel, Mon- tessori en 't tlementair Onderwijs, inge- stuurd door de Firma Schilte, Directeur de heer Pom-pen. Een derde lokaal was geheel volgens nieuwe eischen ingericht. Het doel is om het milieu van een gezellige huiskam-er te naderen en het idee van schoollokaal te doen verdwijnen. Dit al-les bren-gt groote kos- ten mee. Echter is nu de instandhouding der school verzekerd. Maar ze moet niet alleen in stand gehouden worden maar ook tot blo-ei en ontwikkeling gebracht worden. Daarvoor is a-ller bdangsteliling noodig. De belangstel- ling der oudcrs is er. 240 leerlingen bezoe- ken thans de school. Dit is al te veel en bo- vendien moesten 20 leerlingen afgewezen worden wogens plaatsgebrek. Spr. hoopte dat dit a-nders zou worden. Tenslotte bracht spr. een woord van hartelijken dank uit aan den seci-etaris, den heer F. Evers, die zooveel lijd -en mo-eite aan de tenteonstel'ing bes-teed had. Hierna ging m-en in de lokalen een kij-k- je nem-en. In de eerste plaats werd- het nieuw ingerichte lokaal bezichtigd-. 't Was een a-1- Ieraardigst gezicht inplaats van de tracH- tioneele banken thans keurig afgewerkte U feltjes en stoeltjes te zien. Drie onderling be weegbare bo-rden, waarop fraaie teekenin gen waren aangebracht, sierden den wand, t Was lnder-daad meer gezellige huis-kamer dan school. Het zou zeker nog aangename werken indien het aantal leerlingen per klas wat minder was, Hierna werd de handenar. oeid der kinderen in oo-genschouw. genomen Alles wat geboden werd is te veel om te be- schnjven, maar wat we zagen was alles even keurig afgewerkt. 't Is ongelooflijk wat kin derhanajes onder goede leiding bereiken kun- nen. Boeiseer- en s-childerwerk was prachtig'. Zooals: paddestoelen, vliegmachines, kerx- jes, molens, hoedjes, beschuit met muisjes auto s met verkeersagenten, uitgesneden klei- mo del len, afdee-ling fruit van klei, honden- hokjes, clowntjes. Verder plakwerk, raffia- werk, po-ppewagens, teek-enwerk volgens laanstra in fraaie kle-uren, vlechtwerk lira- enwer-k, kettingen enz, enz. 't Was alles eet lust voor de oogen. Laat ieder toch deze fraaie en uitgebreide co-llectie gaan zien Daarna werden bezichtigd de leermiddelen volgens Frobel, Montessori en 't Elemental Onderwijs van de firma Schilte. De directeur is zelf aanwezig om de noodige inlichtingen te geven Wat hier te zien valt, is zoO inte- ressant, niet alleen voor't Voorber. Onderw maar ook voor't Lager en Bu'tengewoon L. O., dat niemand- deze gelegenheid voorb-ij la te gaan om dat te zien. Kosten noch moeite heeft de httr Pompen gespaard cm het beste en nieuwste c-p gebied van onderwijs te bie- den zooals: leei-middelen voor ontwikkeling der zintuigenlengte-, vlakt-e-, dieptebepalim getalbepalmg, doozen met prachtig mo- zaiek, pyramieden, ballen, kegels, prisma's,tel raam, bouwsteenen. Wij zagen hier ook de nieuwe rekendoos samengesteld door onzen stadgenoot, de heer F Evtrs. Van alle voor- w-erpen trof ons de buiten-gewoor fraaie en soliede afwerking. jEen wo-or-d- van huilde voor deze collectie! Nadat de geheele tentoonstel- ling bezichtigd was zocht men een rustplaats in een der lokalen, dat hersehapen was in een theestand der firma Holsmuller, een thee- stand waar men in de rieten stoeltjes gratis een geurige ko-p Sabina kof-fie of thee -kan ge- br-uiken De wijze waarop de firma Holsmul- ler dit lokaal heeft ingericht is zeer warm en gez-ellig, en de koffie en thee s-maken heer- lijlc. Voor aangename muzika-le a-fwisseling zorg-den MevroUw Dr. v. Dam (piano) en Mej. W. B. Mennink (viool). Wij hopen dal het streven der Vereeniging die zooveel kos>- ten en moeite besteed heeft, ruimschoots,be- loond zal worden door een groot aantal be- zoekers. (Ontvangen per drnadlooze telcfoon). STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A, 5 1919 BANKdNSTELLlNGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 100c Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker A and. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH V A Java Cultuur Cult VorstenL Dito actions Poerworedjo i MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. I Dordtsche Petr. Gee Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart M(j. Nederland Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMCRIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash Vorige Koers 101V. 1011/8 245 168i/s 57 l/a 158 120 1301/3 178s*., yw/4 94./. 95 125 i;s 44 389S/, 478 94 1671,4 7141/, 381 1771/. 154 116 174 352 234 373 3341/, 262 271 4798/4 241 163 i40 172 045 138/g 190 229 958/, 68 1248/, 175 41 *h 247 4601A 470% 511 125 170 Koers van heden te pl.m. 10.30 245 169 1571/, 130.4 1784-9 127 46 3351/, 410 240 pl.m. 10.45 130.1 178j.9| 96i5/16 945/s 85 512 125% 1711/, 657/, 177 1 0 lid 175 352 333J.4 335J.&I 165 3-8 430 85 178 2491/, 514J-5 ll.T— 245 154 1dSi/2 127% 4444.5 389 379 711 273V, 4798/, 171 137k PROLONGATIE vorige koers 4 pCt,, heden 4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDASl 468-9 514 6'5>/i8 pl.m. 11.15 I29f-0 948/, 1271/, 343.4} 710 336}.r 164% 174 1908/, 190 230 958/, 69% 123f.4 248% 4638/, 473.5} 513% Londen Berlin Pariis Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New.York Italie NIET OFFICIEEkk »-• v. Vorige koers 12.138/, 59.23 9.79 34.75% 48.06% 35.17 66.70 66.15 64.47 2,497/s Koers op heden 11 uur 12.137/, 59.23 9.79 34.75 48.07 35.17% 66.70 66.87% 64.60 2.49% 13.32 V- 13.25 P t 87 84»/4 1901/s 8s/» 6513/ig 168 380 373.| 263 273 127-8 345.7 87 8 42 249 462 4798/, 188 96 463 474.7 pl.m. jOU/s 93% 3734. 336}.8j 164 861/. 2491/, 464 171%

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2