DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTRF.KEN. %JP '.-cjl Birif^lendsel) gemr^d niauws. So. 105 Honderd negen en twintigste Jaargang 1927 DINSDAG Dagelijksch overzicht. 3 MEI Buiteatlawd Binsienland Dii nnmtner bestaat nit 2 bladen. Deze Conrant word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagenattgegeven. tbonnementsprijs bij vooraifbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE A LIVER I ENTIfcNs Per regel /0.25, bij groote conlracten rabat Groote letters naar pfaafantfmfo Brieven franco aaa de N. V Boek« cn dandelsdrakkery t/b ttfiRJIfe CONTER Voordam C 9. Directeurt O. H. KRAK. Teief.nr. Admlnistratie 3. s Telefoonnr. Redactie 33, tfoofdredacteuri Tj. AOEWA. -iiaamniir Po3tgiro 37060. DE YAKYEREENIGINGSWET. Maandag 2 Mei is in het Engelsche Lager- huis de behandeling van de wet op de vak vereenigingen aangevangen en in geen tij- den is het in het parlement zoo vol geweest als thans. Sir Douglas Hogg, de advocaat generaal, werd toen hij opstond om het debat te ope- nen, ontvangen met luide toejuichingen van de ministerieele banken. Maar gemakkelijk werd hem het spreken door de socialisten niet gemaakt. Er klonk bijna onophoudelijk gelach en ru- moer van de arbeidersbanken, ironisch ap- plaus, of teekenen van afkeuring. Het arbei- derslid Jones maakte het, na ontelbare malen tot de orde te zijn geroepen, zelfs zoo bont, dat hij luid schreeuwend uit de vergadering verwijderd worden moest! Hij was echter wel de ergste, doch lang niet de eenige belhamel: tal van „collega's" assisteerden hem dapper bij het voeren van obstructie en niet zelden werden weinig- parlementaire uitdrukkingen aan het adres van Sir Douglas ten beste gegeven, hetgeen natuurlijk even zoo vele malen tot de orde roepingen en felle protesten ten gevolge had. Rede Sir Douglas Hogg. In zijn rede, die ongeveer twee uur duurde zeide spr., dat de fundamenteele beginselen der wet de volgende waren: lo. algemeene staking is onwettic en niemand zal mogen lijden omdat hij geweigerd heeft, er aan deel te nemen; 2o. intimidatie is onwettig en nie mand zal door bedreigingen gedwongen kun- nen worden den arbeid te staken; 3o. nie mand zal gedwongen kunnen worden bij te dragen aan de kas van een politieke partij, tenzij hij dit wenscht; 4o. hij, die in dienst treedt van den staat, moet a'.geheelen trquw aan den staat zweren. Hogg vervolgde in duidelijke, niet provo- ceerende bewoordingen zijn rede met te her- inneren aan het geschil dat met het wetsont- werp in verba'nd stond, waarbij hij verklaar- de dat ofschoon de regeering van meening was, dat het goed en doelmatig was geredi- geerd, zij bereid was amendementen in over- weging te nemen tot het verwijderen van dun- belzinnigheden of het wegnemen van gebre- ken, doch zich tot het uiterste zou verzetten tegen amendementen, die de bedoeling had- den, de hoofdbeginselen van het wetsontwerp, die zij juist, gerechtvaardigd en noodzake- lijk achtte, te verwerpen. (Deze verklaring werd met ironisch gejuich ontvangen.) Stakingen bleven volgens het wetsontwerp voorkomen wettig zoolang solidariteitssta- kingen gericht waren tegen werkgevers en niet tegen de regeering of de samenleving. Een staking was onwettig wanneer zij niet zuiver industrieel was en de bedoeling had, de regeering te dwingen, of de samenleving te intimideeren. De attorney-general zeide verder, dat wat de straffen betreft, gesteld op de overtredin- gen, het wetsontwerp slechts een retrospec- tieve maatregel was, die van toepassing was op de algemeene werkstaking van het vorig jaar, ter vervulling van de belofte van den eersten minister, dat niemand, die aan het werk bleef of naar het werk terugkeerde, zou worden gestraft. Het wetsontwerp scheidde de algemeene van de politieke fondsen der vakvereenigingen, die de contributies slechts mochten innen krachtens schriftelijke toe- stemming der arbeiders individueel. Clynes stelt verwerping van het wetsontwerp voor. Clynes (Arbeiderspartij) stelde daarna onder gejuich der Arbeidersleden verwerping van het wetsontwerp voor. Hij verklaarde dat het verzet der arbeiders tegen het wetsontwerp niet zou zijn afgeloopen als het wet was ge- worden, doch dat de strijd daarna een acuter karakter zou aannemen. De rechtbanken had- den de algemeene staking nog nooit onwettig verklaard en het wetsontwerp zou het voor de vakvereenigingen schier onmogelijk ma- ken, doeltreffende stakingen te organiseeren, hetzij tegen de regeering, hetzij tegen de werkgevers. Het wetsontwerp was een bere- kende opzettelijke daad van klasse-vijand- schap en de kwaadaardige poging der regee ring om het georganiseerde kapitaal te steu- nen tegen den georganiseerden arbeid. Zoo- dra weer de Arbeidersregeering aan het be- wind komt, zal de wet worden ingetrokken, omdat zij in strijd was met de algemeen aan- vaarde beginselen van Britsch recht. Clynes erkende dat het land had geleden onder de algemeene werkstaking, doch dit had niets uit te staan met de bestaande rechten, die niet konden worden teniet gedaan, ook niet het recht der arbeiders om den arbeid te staken wanneer zij dit verkozen. Clynes' redevoering duurde een uur. Zij werd voortdurend door gejuich der Arbeiders onderstreept. Een liberaal oordeel. Later, in den avond voerde de liberale ai- gevaardigde Harney het woord. Hij veroor aeelde de algemeene staking, doch becriti seerde tevens het wetsontwerp, dat z i. over- ijld was opgesteld en hard voor de arbeiders. Verzet van Conservatieve zijde? Vermoed wordt, dat ook van Conservatieve zijde het wetsontwerp op verzet zal stuiten. CHINA. Er is weinig verandering gekomen in den toestand in China. Uit Nantsjang in de provincie Kiangsi wordt gemeld dat het gepeupel er de baas is en dat er dientengevolge een sthrikbewind heerseht. Onlangs werd gemeld, dat de troe- pen van Tsjang Kai Sjek naar deze stad op- rukten om de communistische elementen te verdrijven. De bladen melden, dat de autoriteiten te Hanksau nog steeds deerlijk in het nauw zit- ten wegens den financieelen nood ter plaatse als gevolg van de staking van den buitenland- schen handel. Er is bij de buitenlandsche banken en firma' op aangedrongen om haar zaken te heropenen, maar de zakenmenschen zijn niet geneigd geweest daarin toe te stem- men, daar zij niet overtuigd zijn dat de auto riteiten een waarborg kunnen geven voor handhaving der orde en bescherming, terwiji de buitenlandsche banken moeten geweigerd hebben te heropenen zoolang niet de vrij- heid om zilver te verhandelen gewaarborgd is. De autoriteiten hebben onlangs al het Chi- neesche zilver opgevorderd en niemand schijnt thans geneigd te zijn het bankpapier aan te nemen. Gemeld wordt dat als een verdere poging om de buitenlanders gunstig te stemmen en een hervatting van den handel te bevorderen, de autoriteiten thans alien, die zich aan be- toogingen tegen de vreemdelingen schuldig maken, met zeer strenge straffen hebben be- dreigd. De Russische gevangenen. De su'mmiere executie der Chineesche com- munisten te Peking heeft de vraag doen rijzen welke behandeling d!e Russen zullen deelach- tig worden, die op het terrein der Russische ambassade werden gevangen genomen. Vol gens den correspondent van de „Times" te Peking zullen deze vijftien, benevens me- vrouw Borodin en haar drie metgezellen en de bemanning van de „Pamiat Lenina", bij elkaar ongeveer veertig in getal, volgens de gewone procedure worden berecht en verde- digd worden door een Amerikaansch advo caat, wiens diensten de consulaire autoritei ten der sovjetregeering zich hebben verzekerd DUITSCHLAND. HET SPOORWEGBEHEER IN DEN VRIJSTAAT DANZIG. Een protest tegen den Commis- saris van den Volkenbond. Ongeveer 1500 spoorwegbeambten in den vrijstaat Danzig hebben in een Maandag ge- houden vergadering eenstemmig een motie aangenomen, waarin ten scherpste wordt ge- protesteerd tegen de beslissing van den com- missaris van den volkenbond d.d. 8 April, waarin den beambten het recht wordt gewei gerd om bij de rechtbanken van Danzig klachten in te dienen terzake eventueele fi- nancieele aanspraken op het Poolsche spoor- wegbeheer. De beambten eischen, dat de se- naat van Danzig alles in het werk zal stellen, om den spoorwegbeambten van Danzig, door tusschenkomst van den Volkenbond, hun recht te verzekeren. De vergadering verzocht tevens dringend den volkenbondsraad, om den commissaris van den volkenbond, prof, van Hamel, ten spoedigste uit Danzig terug te roepen. HET RIJK EN DE LANDEN. Von Keudell, de Rijksminister van Binnen- landsche Zaken, hield te Stuttgart een rede over het Rijk en de Landen. Hij spoorde er toe aan, deze kwestie op voorzichtige wijze te bespreken en elkaars opvattingen te eerbiedt gen, opdat het vaderland, ook met betrekking tot het buitenland, daarvan geen nadeel zou ondervindefn. Wederzijdsch vertrouwen is noodig. De landen mogen niet worden ver- laagd tot provincies of zich zelf besturende lichamen. De partijen hebben heUrecht voor haar idealen propaganda te maken, maar de vertrouwelijke samenwerkiag van alle deelen des Rijks wordt niet bevorderd, wanneer in de Landen bij ernstige politieke meeningsver- schillen voortdurend door op deze rechten al te veel den nadruk te legen ontevredenheid wordt gewekt. FRANKRIJK. HAN'DELSSPIONNAGE. Naar de „Journal" uit Straatsburg ver- neemt, zijn gisteren een Duitsch ingenieuT Hilber en de Lotharingsche ingenieur Esch gearresteerd onder verdenking, geheime docu- menten te hebben gestolen en handelsspionna- ge te hebben gedreven. Hil'ber was een jaa^ geleden bij de firma Schneider Jacquet in dienst getreden en moet volgens het blad voor rekening van een Duitsche firma in Zwitser- land hebben gewerkt. Bij een huiszoeking moet de politie ongeveer 100 teekendngen van machines hebben gevonden. die uit het archief der firma waren ontvreemd. SPANJE. PRINS JUAN KROONPRINS? De „Daily Express" wees te melden, dat thans definitief door den cning en Prirno de Rivera is beslist, dat prins Juan, de derde zoon des konings de troonopvolger zal zijn. Een officieele bekendmaking zal evenwel eerst plaats vinden, wanneer de prins, die op 20 Juli veertien jaar wordt, den 17-jarigeri leei- tijd bereikt. Zijn oudere broers, de prins van Asturie die negentien en prins Jarine die achttien jaar is, zullen dan van hun rechten afstand doen. Gelijk bekend verluidde reeds lang, dat in verband met den physieken toestand der bei- de oudste zonen van koning Alfons, van wie alle hoop op beterschap is opgegeven, de der de zoon eens tot den trocn zou worden geroe pen. AMERIKA. DE RAMP VAN DE MISSISSIPPI. JRend 400 slachtoffers Volgens de laatste schatting zou het aan- tal slachtoffers van de groote dverstrcomings ramp, die een achttal staten van Noord-Ame- rika teistert, ongeveer 400 bedragen. Juiste cijfers kunnen evenwel wegens de enorme uit- gestrektheid van het overstroomde gebied, niet worden gegeven. Aan den eenen kant mag worden verwacht, dat het cijfer nog zal wor den gereduceerd, doordat een aantal als v«'- mist opgegeven personen, later gered zullen blijfken, terwiji het van den anderen kant nog een aanmerTcelijke verhoouing kan onder- gaan, doordat met verschillende in gevaar verkeerende kampementen de laatste dagen geen verbinding kon worden verkregen. De verwoeste huizen zijn voor het over- groote gedeelte van houten construdtie, der- halve niet bijzonder kostbaar en gemakkelijk te herbouwen, zoodar' men zich over het vcA ningprobleem, als straks het water zal zijn gezakt, geen al te groote zorg heeft te ma ken. Intusschen heeft de weerkundige dienst nog verderen was voorspeld en de ontruiming van de verschillende bed'reigde districten gelast. GROOTE MIJNRAMP. Vermoedelifk een zeventigtal doo- den. Uit Sverett (West-Virginie) wordt gemeld, dat een geweldige ontpl offing in een kolen- mijn heeft plaats gehad, waardoor de ingang geheel vemield werd. De kra'cht van de onf- ploffing was zoo hevig, dat twee arbeiders, bij den ingang aan het werk, gedood werden en vijftien anderen gewond. Een man wist le- vend de mijn te ontkomen. Nader wordt gemeld, dat het lot van de 76 arbeiders die zic'h in de mijn bevonden, nog onzeker is. Van vijftien weet men zeker, dal' zij gedood zijn, negen anderen zijn gewond van wie eenigen emstig. Het reddingswerk moet worden stopgezet, daar alle mijngangen in brand staan. Met alle energie tracht men het vuur te blusschen, doch de e genaars van de mijn verblaren, dat aan redding ni kon worden gedadit, zoolang de brand niet bedwongen is. Oude mijnwerkers geven weinig hoop, dai nog iemand onder den grond zich in lever, kan bevinden. HONGARiJE. DE KONiNGSKWESTIE. .Graaf Johan Zichy, de leider van de tot de regeeringsmeerderheid behoorende Christ, economische partij, heeft een rede gehouden, die zoowel de aanhangers van de-Vrije ko ningskeuze als de leden der regeeringspartij boos heeft gemaakt. Verwacht wordt, dat die rede de regeering aanleiding zal gevei* tot een besliste verklaring, waartoe zij door ve ien van haar volgelingen wordt aangespoord ten einde aan de propaganda in de konings- kwestie een einde te maken. Graaf Zichy verklaarde o.a., dat degenen, die zich niet onvoorwaardeliik op het stand- punt stellen van het legitimisme, gevaarlijke reactionairen zijn. Ook Bethlen kreeg een veeg uit de pan, omdat hij onlangs verzekerd had, dat men bij de oplossing van de ko- ningskwestie in.de eerste plaats behoort te letten op de belangen van de natie. Spr. stelde zich op het standpunt dat de Pragmatieke Sanctie nog altijd Van kracht is, terwiji de door de Hengaarsche nationale vergadering aangenomen onttroningswet slechts naar buiten geldt en wel zsoolang als Hongarije onder den druk van het buiten land leeft, maar voor ,huiselijk gebruik" niet gold. De onttroningswet noemde hij, blijkens een verslag in de „Voss. Z.", een groote leu- gen, die het land onder buitenlandschen druk heeft uitgesproken. Het.gaat niet aan, zeide hij, het legitimisme af te doen met be- weringen als van graaf Bethlen, n.l. dat Hongarije twee eeuwen in een verstandshu- welijk heeft geleefd en thans een huwelijk uit liefde wil aangaan. De rede van graaf Zichy wordt in politieke kringen, vooral in de kringen van de voor standers van een vrije.koningskeuze,' ocgevai als een oorlogsverklaring van de legitir aan alle ajadersgezinden. Men ziet in de rede het begin eener heftige actie van de legitimis- ten tegen aartshertog Albrecht. Diens aan hangers publiceeren geharnaste verklaringeri en beschuldigingen de legitimisten den in de koningskwestie gesloten godsvrede te hebben verbroken. Een en ander ontheft nu ook de andere partijen van verdere terughoudend- heid en zij verlangen, dat men de legitimis ten als revolutionairen behandelt, omdat zij zich openliik tegen een vigeerendev wet kee- ren. Van beide zijden wil men de regeering dwingen tot het afleggen eener openhartige verklaring ten aanzie'n van de koningskwes tie. POLEN. TREIN BESCHOTEN. Uit Przemysl wordt gemeld, dat Maandag- avond de sneltrein LembergKralcau in de nabijheid van Jaroslaw door een bende roo- vers is beschoten. In de restauratiewagen werden alle ruiten verbrijzeld. Klaarblijke- lijk lag het in de bedoeling der roovers, den trein tot stilstand te brengen en leeg te plun- deren. Dit plan mislukte echter, daar de machinist in voile vaart doorreed. Geen der passagiers werd gewond. De politie vervolgt de daders, meest boerenknechts. ITALIe. FASCISME EN PERS. Alle en maar fascistische journa- listen. De nationale fascistische vereenigin'g van journalisten heeft bekend gemaakt, dat de organisatie der veveeniging en afdedingen thans is voltocid. Meer dan honderd journa listen, waaronder mannen, die onder. het oude regime grooten invlosd hadden, zijn de finitief uit de rangen der journalisfiek verwij derd. Zij mogen op geen enkele ..wijze hun bcroep hervatten. Thans zijn er d'us'nog slechts'fascistische journalisten in Italic. Zij, wier politieke over- tuiging twijfela.:lilig.is, werden uitgenoodigd 'n verklaring te teekenen, v/aarin zi] zich ver- binden het re[ me te zullen steunen. Zij kun nen echter geen deel ui'tmaken van de iourna- listen-vereeniging en'zij mogen sledi'ts bij- dragen aan de couranten leVeren van niet- politieken aard. Zij worden dug als mei tot het eigeniijike gilde bthoorend beschouwd. De vereeniging zal te zamen met het be- stuur der fa-cisiiwhe partij toezien, dat het besluit stipt vyfij" :i rw'yekomen. TURKIJE. EEN ZELF MOOR D E PI DE MIE TE KONSTANTINOPEl. Den laatsten tijd zijn er te Konstantinopel een merkwaardig groot aantal zelfmoorden gepleegd. Bonnafons, een jong Fransch ge- leerde heeft de statistiek van een duizendtal zelfmoorden begtudeerd. en kornt tot de ge- volgtrek i ng, dat vooral ionge mohammeda- nen en meer vrpuwen dan-mannen, een eind aan un leven hebben gemaakt. Bonnafons schrijft dit toe aan sociale, en niet aan econo mische oi politieke. oorzaken. De Turksche ieu?d,,zoo zegt hij, ziet zich geplaatst tus- schen de oude d eal en, die ineenstorten, en een nieuw. ideaal in opkomst. Dit bxengt haar in verwarring, vooral de vrouwen, che thans in het bezit zijn van een vrijheid, die verantwoordelijkheid oplegt en haar plichten heeft geschoni :n, waar zij nog niet altijd raad mee weet. De jeugd weet nog niet altijd zuiver het ideas i te zien, waarop zij zich on der de veranderde omstandigheden richten moet. konnaions maakt ten slotte de opmerldng, dat ecin dergelijke zelfmoordepidemie in lan den, die een plclselinge en d-iepe hervorming hebben ondergaan, niets buitengewoons is. MCDERNE R'OMANTIEK. De romantiek is, vkat men er ook van moge zeggen, de were'd nog niet uit, Ongeveer zes ken geleden vend' een winkeljuffrouw te San Francisco een biljet van LOO dollar in een bank op den grond liggen. Zij overhan- c.gde het aan tien kassier die haar zeide, dat a?s het binnen'drie dagen niet werd opge- eischt, he; haar eigehdqm zou worden. Drie dagen later.yei'scheen zij weer in de bank om te wernem-Cri, 'dat het biljet door een rijk ma ke' aar was qpgceischf, aan wien het adres van het mdsje was gegeven. Ze nam het nog al filoso sell on, doch twee dagen daarna lcre; g zij een vitnocdiging, die ze aannam, van dta maKelaar cm met hem te dineeren en drie weken later vroeg en kreeg hij haar hand. Met huwelijk is clezer dagen voltrok- ken. Het was wei honderd dollar waard, zei de bruid. DE VROUW, DIE DURFDE De grootsfe pantoffelheld ter wereld Is ontdekt, meldt een bericht uit Hoboken. Ze- ksre William Keuntje kreeg van zijn vrouw een s t aar vanvijf Amerikaansche centen per dac; en een nalFe kauwgummi per week. Eens trok de yft IT d de pantoffels uit en de st'orwe sU cc iar en hield vijf tig cent ach'ter van ziin ioon. Vrouwlief riep de poll- tie er bij maar de rechter wees haar de deur van de zittingszaal. SOUVENIRS TRISTES. Een vei'kooping met een droevigen achter- grond is het Vrijdag geweest in het veiling- lokaal van Neuvilly. De schilderijen, bibe lots en het meubilair van het echtpaar Len- vielle, beter bekend met den naam van Max Linder, waaronder de eens beroemde film- acteur optrad, werd in het openbaar ver- kocht. Men herinnert zich dat Max Lindfer zich ongeveer een jaar geleden in' een bul van ontmoediging, met zijn 'jonge echtgenoote van het leven beroofde. Een jeugdig kind is de eenige erfgename. Onder de vele meubelen zwierven pop*ret- ten o.a. een van Charlie Chaplin, met het opschrift: „To my dear friend Max Linder" en van Mary Pick-ford. De schilderijen brachten nog vrij veel op, een teekening van Lautree (Yvette Guilbert voorstellend) zelfs 20.000 francs. Onder de koopers bevonden zich zoowel de moeder van Max Linder als die van het Jon ge vrouwtje, dat mede den dood inging. Zij .kochten beiden snikkend veel diebare dingen op. KINDERZEGEN. Te Deptford heeft de echtgenoote van een spQorwegwerker, mrs. Watson, het leven aan een vierling geschonken, drie jongens en een meisje; twee der jongens zullen naar den krqonprins en den" hertog van York, hei meisje naar de hertogin van York genoemd worden. Moeder en ldnderen maken het ult- stekend. Een merkwaardige bijzonderheid is, dat In hetzelfde huis de vorige week ook een drle- ling is geboren, Jerwijl twee andere gezinnen daar in den loop van het jaar met een twee- ling verblijd werden. ERNST IG MO 1OR-ONGEV AL OP DEN MUIDERSTRAATWEO. Zondagnamiddag, omstreeks half vijf, heeft op den Muiderstraarweg nabij het Merwede- kanaal een ernstig motor-ongeval plaats ge had. Twee moton ijders, die van tegenoverge- stelde richting elkaar naderden, kwamen ia vni groote snelheid met elkaar in botsing. Beide voeriuigen sloegen tegen den grond en de chie personen, die er op zaten, werden tei aarde geslingerd. De bestuurder van een der mctomjwielen, de beer H. Paulden, uit Am sterdam, werd zeer ernstig gewond. Zijn duc-rijdcr en de bestuurder van het anden motorrijwiel werden eveneens gewond, doch minder ernstig. De heer Paulden bleek een ernstige schedelbreuK, een gecompliceerde armbreuk en eenige andere verwondingen te hebben bekomen. Hij is in het ziekenhuis opgenomen. Ziin toestand is levensgevaaiilijk EEN MENSCHENREDDER, DIE ZELF, DRENKELING WERD. Zaterdagmiddag is een achtjarig jongetje, wonendc in de Spinozastraat te Amsterdam, spelcnderwijze in de Andrieskade gevallen, 1 wee heeren, die in een auto passeerden, stop- ten dadelijk. Een van hen, iemand uit Utrecht, sprong geheel gekleed te water. Hi, kon niet zwemmen en verkeerde weldra oo) in levensgevaar. Daarop begaven zich noj vier a nacre heeren te water. Een van hei had het jongetje dadelijk aan den wal. Mei den anderen drenkeling had men evenwel meer rnoeite, omdat hij zich verzette. Toer men hem op -den kant had, was hij reeds be wusteloos. Het jongetje kon spoedig nam huis worden gebracht. Van den tweeden drenkeling konden de levensgeesten weer werden opgewekt. DE INBRAAK BIJ „CENTRAAL BEHEER" De Rotterdamsche politie heeft eenige pel- sonen aangehouden, die als de vennoedelijke daders beschouwd worden van de inbraak, welke eenige dagen geleden plaats gehad heeft in het kantoor van „Centraal Beheer", aan de Zeestraat in Den Haag. Haar kwam ter oore, dat in een cafe ter wisseling was aangeboden een bankbiljet van 100 door iemand, die reeds meermalen ter zake vai diefstal veroordeeld is en door die politie steeds in het oog gehouden wordt. 7'egelijkertijd vernam de politie, dat tw« vrienden van dezen man in Amsterdam eef bankbiljet van 1000' hadden gewisseld Deze twee werden te Breda op de kermis ge arresteerd. Ook een derde persoon werd noj aangehouden. INBRAAK. Zaterdagnacht is te Leeuwen bij Tiel inge broken in den graanhandel van de firma wed. E. v .d Zande. Uit de brandkast wordt een aanzienlijk bedraag an geld vermist. U5t het feit. dat een politiehond een spoor bled volgen tot aan de Waal, leidt men af, dat de nic'ven per roeiboot de rivier zijn overgesto- ker - - v,v ALRMAARSCHE RANT. K^W$SS98PeFS9!!1

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1