DE LANGE DE MORAAZ mm HILLES BESCHUi Gredieten - Deposits - Effected UN6ESIRH149 - ALKMAAR Sport iioscopen Sfagisnietms f VERLAGING BRIEFPORT. De voorbereidende werkzaamheden voor herziening van het briefporttarief zijn thans zoover gevordterd, dat waarschijnlijk reeds tegen 1 Juni a.s. kan warden tegemoet ge- zien: verlaging van het port der Neder- landsche brieven van enkeivoitdig gewicht op 7y2 cent; idem van het onmiddellijk daar- mede samenhangende port der brieven naar Ned.-Indie, Suriname en Curasao, alsmede van het port der in het grensverkeer naar Dnitschlandl en Belgie verzonden brieven. De mindere ontvangst ten gevolge hiervan, wordt geraamd op /4.100.000 per jaar. in verband met den stand van de bedrijfsreke- ning der P. T. T. en de eischen van de schat- kist zal voor het loopende jaar, voor zoover thans kan worden voorzien, met de aangege- ven tariefsverlagingen moeten worden' vol- staan. OLYMPISCHE SPELEN 1928 AMSTERDAM. Dank zij het mooie weer, zijn de vorderin- gcn van het werk aan het Olympische stadion gunstig. Sinds de laatste mededeeling is de beganegrondvloer gereed gekomen, terwijl de ze'week ook de wielerbaan klaar zal zijn. De Marathon tribune is nu in haar geheel ge- steld en reeds voor een groot gedeelte in be- ton gestort, evenals de Marathonpoort, die daarin voorkomt. Verder is ook de onoverdekte zitplaatsen- tribune gesteld in hout en ook reeds een be- langrijk deel der staanplaatsentribune. Met den aanleg van de loopbaan is een be gin gemiaakt. De beschoeiing en de walmu- ren van het Noorderkanaal zijn reeds voor *n groot gedeelte klaar. Onder de voortvaren- Ijde leiding van den heer R. J. Koning, Direc- ■eur van de afdeeling Beplantingen van de jemeente Amsterdam, is volgens de plannen /an den heer Wils een aanvang gemaakt met de bezooding en bezaaiing van het midden veld. Ook de gemeente vordert goed met haar tverkzaamheden aan den Amstelveenschen- Weg en op het groote voorplein. De 'Amstelveenscheweg is vanaf het Station Wil- lemspark tot aan het voorplein op breedte ge- braont en bestraat. Op het middenpad en de trottoirs zijn de boomen geplant. Op het groo te voorplein zijn evensens boomen van een grooteren onwang geplant en zijn 5 ploegen arbeiders met de bestrating bezig, zoodat ver- wacht mag worden, dat deze het volgend jaar al een goed effect zullen rnaken, SOHRIFTELIJK'E VRAGEN VAN TWEEDE KAMERLEDEN. Het Tweede Kamerlid Kersten heeft den minister van justitie de volgende vragen ge steld: Is het Uwe Excellence bekend, dat vele vrouwen aan de laatstgehouden stemming voor de Provincial Staten niet hebben kun- nen deelnemem, omdat zij zich overtuigd acht- ten, dat het deelnemen in strijd is met Gods Woord? Is Uw Excellence bereid, zoo noodiig in overleg met uwer Excellentie's ambtgenoot den minister van binnenlandsche zaken en landbouw te bevorderen, dat conscien tie-be- zwaarden niet vervolgd worden, maar gere- kend onder hen, die om geldende rectenen, in den zin der wet, verhinderd waxen? MOORDAANSLAG BIJ HERHALING. De vorige week heeft voor de rechtbank te Arn'hem terecht gestaan de 23-jarige arbeider J. v. L., uit Kootwijkerhoek, terzake dat hij icort geleden een revolverschot had gelost op zijn echtgenoote, die bij haar vader te Schaarsbergen onder Amhem woonde, omdat zij niet bij hem wilde terugkeeren. Tegen van L. die zich op vrije voeten bevindt werd een jaar gevangenisstraf geeiscbt. Gistermiddag is v. L. opnieuw zijn vrouw komen opzoeken en hij heeft haar nu weer met een revolver gewapend opgewacht. Toen de vrouw, niets kwaads vermoedende, naar buiten kwam, loste v. L. snel achtereen drie schoten, waarvan er twee de vrouw in dlen rug troffen. Het slachtoffer is naar het ge- menteziekenhuis overgebracht. Haar toestand is redelijk. De dader had terstond na het plegen van den aanslag de vlucht genomen. Hij is echter spoedig door de politie gearresteerd en naar Amhem overgebracht DE MOORD TE STEIN. Het op de heide bij Stein gewurgde meisje is gevonden dicht bij het huis van den land- bouwer V., waar zij diende. Verkoelen verhaalt, meldt de L. Koerier, dlat hij Zondagavond tegen 8 uur, toen hij naar huis-wilde komen, het meisje achterop gereden was, niet ver_van huis af. Ze was toen alleen. Hij had al het vee verzorgd en nog het een en ander gedaan, terwijl het kind er ncg steeds niet was. Toen hij klaar was, ging hij eens kijken en bij een buurvrouw in- formeeren of ze daar misschien nog zat te praten. Neen, zei de buurvrouw, ze is al lang naar je toe. Toen maakte V. zich al eenigs- zins ongerust, te meer, daar hij een mansper- soon uit het struikgewas had zien komen, die niet op den grooten weg bleef, maar het veld ki verdween. Hij ging met de buurvrouw naar het meisje zoeken en vond haar ten slotte dood. Een paar blauwe plekken en een ipaar schxammen aan den hals duidden er op, dlat ze gewurgd was. V. is echiter, naar ons van andere zijde be- richt wordt, als vermoedelijke dader gevan- kelijik naar Maastricht overgebracht. Hij ont- kent alle schuld. De vrouw van den benedcn- be^vonex van verdachte's huisje getuigde o. a. dat V. vroeger reeds het meisje had lastij gevallen. DE WEGENBELASTING. In het bericht in ons vorig nummer over vrijstelling van wegehbelasting staat in de op e£n na laatste alinea: Evenzeer gelden als proefritten, enz Men leze hiervoor: Evermin enz. VECHTPARTIJ TE AMERSFOORT. Zondagavond om ongeveer elf uur ont- stond op den Zuidsingel te Amersfoort een ernstige vechtpartij ti.sschen eenige metischen uit omliggende gemeenten en huzaren van het garnizoen. Een der huzaren, de 20-jarige B. F. kreeg een diepe, ernstige wonde van bijna 10 c.M. lengte in den hals, waarbij bijna den slagader werd getroffen. De dader, de 33-iarb" iv., woonachtjg 1 - 3arneveld, is op het politiebureau In arrest gesteld. De gewonde huzaar is in het Mili tate Hospitaal opgenomen. Zijn toestand is zeer ernstig. De overige burgers werden op het politiebureau aan een verhoor onderwor- pen. HEVIGE BOSOHBRAND. De correspondent van de Tel. meldt uit Venlo dd. gister: Bosch en heide staan in de nabijheid van deze gemeente over een groote uitgestrektheid tot over degrens in lichterlaaie. Er woedf thans een felle brand, welke door tot nog toe onbekende oorzaak hedenmiddag omstreeks 1 uur is ontstaan aan een boschrand van 10 tot 15-jarige dennen, waarin ook veel dood hout aanwezig was. In korten tijd stonden de jonge, dicht op elkaar staande dennen in lichterlaaie. De Oostenwind blies onder en door het doode hout en zette alles spoedig in vollen gloed. De wind joeg de vonken voor zich uit, over slooten en heggen en over de wegen. Aan blusschen viel niet te denken. Het vuur heeft zich in den namiddag over een groot aantal H.A. uitgebreid: hoe groot de uitgestrektheid precies is, kan niemand nog zeggen. Maar wel is zeker, dat duizen- den en nog eens duizenden jonge dennen branden en reeds verbrand zijn. Vluchtende konijnen komen soms uit de brandende massa gesneld en blijven dan plotseling dood lig- gen. Groote massa's vogels vlogen onder luid geschreeuw weg. Om 8 uur hedenavond stond alles nog in vollen gloed. De bosschen behooren grooten- deels in eigendom aan de families G o o s s e n en Van O y e n. Kortebaanprijs. Kortebaandraverij-handi- cap. Open voor alle in Nederland geregis- treerde paarden. Te rijden in series. Aange- spannen. Minimum afstand 700 meter, maxi mum afstand 800 meter. Prijzen 200. 75.—, 50.en 25.—. Met het oog op de kosten voor het vervoer van paarden zal de N. V. Kennemersport- club voor elk paard buiten Noord-Holland, dat geen prijs mocht behalen en aan de lan- gebaan-draverijen deelneemt, een vergoeding uitkeeren van 25. Paarden, niet geplaatst in de langebaan- draverijen, doch deelnemend in de kortebaan- draverij en winnend daarin een len, 2en, 3en of 4en prijs, zijn uitgesloten van vergoe ding. De inschrijvingen sluiten Maandag 9 Mei, des avonds 9 uur, aan het adres van den heer W. Mooij, cafe „Het Gulden Vlies". VOETBAE. Van de Belgische bladen schrijft de Sport- wereld o.a. Zeggen wij rechtuit en zonder omwegen dat de overwinning der Nederlanders wel verdiend is en dat zij onze kwaliteiten over- genomen hebben die steeds onze fierheid uit- maakten. Inderdaad speelden de Nederlan ders veel sneller en veel besluitvaardiger dan de onzen en bovendien sloot bun elxtai veel beter samen dan dit welke te Antwerpen on- trad. In het algemeen moeten wij erkennen dat de Nederlanders onhoudbaar waren en dat er geen Belgische ploeg in staat zou geweest zijn dat elftal te klopipen. De Nederlanders waren onweerstaanhaar en hebben nooit SMAADSCHRIFT. Tegen wethouder J. E. te Beverwijk, die de vorige week door den Haarlemschen poii- tierechter wegens belediging van een agent van poltie tot 14 dagen gevangehissrai is veroordeld, is opnieuw een aankiacht inge- diend, dlitmaal wegens smaadschrift. De wet houder heeft n.l. aenzelfden politieman in een ingezonden stuk, opgenomen door een der bladen, aangevallen, waarop deze een klacht bij den off icier van justitie heeft ingediend. KORTE BERICHTEN. In de provincie Groningen zijn de laat ste paar nachten verschillencie akkers geheel zwart geworden tengevolge nachtvorsten. Als curiositeit wordt gemeld, dat een koe van den veehouder Jellema te Haskerdij- keit en kajf ter wereld bracht van 142 pond. Het mirakel verkeert in den besten welstand. De heer K. Brants, hoofdinspecteur van het L. O. te Amsterdam, die heden den dag herdenkt, waarop hij voor 40 jaar zijn on- derwijsloopbaan begon, is Zaterdag gehul- digd in een samenkomst van directeuren en leeraren van de kweekscholen in zijn inspec- tie. In het ziekenhuis te Tilburg is gisteren overleden het 5-jarige zoontje van den heer van Woensel, uit Kaatsheuvel, dat Zaterdag- middag door een tram van de Holl. Buurt spoorweg is ovemden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is, naar het U. D. meldt, te Papekop ingebro- ken in het station van de Ned. Spoorwegen en werd daaruit ontvremd en brandkast, bevattende een waarde van ruim 1000. Zaterdagnacht is ingebroken ten huize van de faxnilie B., aan den Martenssingel te Gouda. De bewoners waren op reis en von- den bij hun terugkomst alle kasten overhoop gehaald. Er wordt een aantal goudten en zil- veren voorwerpen vermist. Zondagmiddag is ingebroken in het ge- bouw van de arbeidsbeurs te Amhem. De brandkast is geforceerd. Een bedrag van 2100 wordt vermist. Het zevenjarige dochtertje van den land- bcuwer J. Topper te Kropswolde is daar Zondagmiddag spelende onder een auto ge komen. h'aar toestand is ernstig. De Zaterdag te Amsterdam gehoud'en collecte voor het Drentsche veenkind heeft 24.666 opgebracht. DE DRAVERIJEN OP 22 MEI. Het programma voor de draverijen vanwege de N. V. Kennemersportclub, te houden op Zondag 22 Mei a.s., des namiddags half twee, is als volgt samengesteld Openingsprijs, prijzendraverij 4e klasse, afstand 1800 meter. Belasting: voor iedere gewonnen 250.— 10 meter. Ontheffing: Paarden die nog niets hebben gewonnen 50 meter. Prijzen 250.en 50.—. Voorjaarsprijs, heat-prijzendraverij 2e en 3e klasse, afstand 1600 meter. Belasting voor iederen gewonnen len prijs 15 meter. Prijzen 500.en 50.voor den twee- den aankoraende in de beslissende heat. Meiprijs, heat-prijzendraverij, le klasse. Afstand 1600 meter. Paarden welke 8 of minder le prijzen hebben gewonnen, gaan van start. Belasting: voor iederen meerde- ren gewonnen len prijs 10 meter. Prijzen 600.en 50.voor den tweeden aanko- mende in de beslissende heat. dergelijk elftal in lijn gebracht. Van der Meulen in het doel was veel beter op dreef dan zijn Belgische collega: Cau- dron. Van Kol viel eejx weinig lichter dan Harry Denis, die weer een sublieme pa'rtij deed. Massy als spil liet een eerste-klasse- spel bewonderen, maar zondigt wel eens aan hard spel, hetgeen R. Braine een weinig van zijne kwaliteiten deed verliezen. De vleugel- halfs verdienen niets anders dan lof en zoo- wel Van Heel als Verlegh mogen terugzien op een uitstekenden wedstrijd. In de Neder- landsche voorlijn was er geen enkel zwak punt en de voorspelers Tap en Elfring waren misschien de sterren dezer aanvalslijn. Het blijft echter een feit dat Weber, Smeets en Ghering hunne voorgaande candi- daten in het Nederlandsche team deden ver- geten. Kortom het geheel heeft nooit dergelijke presfaiie gelevexd en speelde de schoonste partij die wij al gezien hebben. HET OLYMPISCHE ELFTAL TEGEN NEWCASTLE. Het elftal dat 15 Mei te Amsterdam tegen Newcastle zal uitkomen is als volgt samen gesteld Van der Meulen (H. F. C.); Denis (H. B. S.), Van Kol (Ajax); Verlegh (N. A. C.), Massy (Roermond), Van Heel (Feijenoord) Elfring (Alcmaria), Smeets (H. B. S.), Tap (Ado), Ghering (Longa), Weber (Sparta). Alzoo hetzelfde elftal, dat Zondag met 32 van de Belgen won. Zondagmorgen had in „De Rustende la ger" te Heiloo de loting plaats van de serie- wedstrijden. Deze had het volgende resultant: Afdeeling A I. A. Stormveldl—Overman I. B. Germaan IRood Wit I. C. S. V. S. ISpartacus I. 2e ronde. D. winnaar C^winnaar A. E. winnaar Bvrije ronde. finale winnaar Dwinnaar E. Afdeeling AIL A. Assendelft 2Rivalen I. B. Heemskerk ITavenu I. C. Alcmaria 3T. O. S. I. 2e ronde. D. winnaar B—winnaar A. E. winnaar Cvrije ronde. finale. winnaar D—winnaar E. Afdeeling BI. A. Animo ISpaarndam I. B. Amsterd. Boys IHeiloo I. C. Oudorp IV. O. G. I. 2e ronde. D. winnaar C.winnaar B. E. winnaar A.—vrije ronde. finale. winnaar D.winnaar E. Afdeeling BII. A. Rivalen IIFred.-Hendrik I. B. D.A.K. IHerode I. C. S.V.S. IIStonnvogels III. 2e ronde. D. winnaar Bwinnaar C E.winnaar A.—vrije ronde. finale. Winnaar D—winnaar E. Afdeeling CI. A. Swastika II—V.O.G. II B. I.K.I.Z.I.O. I—D.W.O. I. C. K.V.V. IIIStormveld II. D. Fred. HendnTc II—D.A.K. It 2e ronde. E. winnaar B.—winnaar C. F. Winnaar Awinnaar D. finale. winnaar Ewinnaar F. Afdeeling C.I I. A. V.O.G. Ill—Beemster I. B. Alcmaria IVGroot Schermer I. C. Spaarndam IISwastika I. D. Heiloo IIHiandelsreizigers I. 2e ronde. E. winnaar C.— winnaar A. j F. Winnaar D.—winnaar B. finale. Winnaar E.—winnaar F. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Detwee straatjongens. Het bekende werk van Pierre Decomcelles, dat zoovelen vroeger met belangstelling heb ben gelezen en dat ook als tooneelstivk is vertcond, is thans in het A. B. T. te zien als film en de gesdiiedenis der twee jongens doet het nog steeds uitstekend. 't Is een zeer inte- ressante film geworden die in tien acten de avcrteuren der jongens weergeeft. Tal van be kende kracihten werken in de film mee en daar- door is de uitbeelding zeer goed. Ook komen vele mooie opnamen in dit filmwerk voor. Leslie Shaw, bekend1 als Remi uit Alleen op de Wereld en Jean Forest zijn de twee jon gens, die op zoo eenige wijze de sympathie- der toeschouwers weten te wekken. Verder Signoret als „de Slak". Yvette Guilbert als zijn handlangstei*en de Engelsche actrice Marjorie Hume als de moeder, die van haar kind wordt beroofd. Het bijprogramma opent met een zeer rnooi Holl. Nieuws, o.a. HollandTsjecho-Slowa- kije 8l,dedrukte in de bollenstreek op Paasch-Maandag en vele andere interessante beelden. Verder een mooie Prizmafilm en va- i-iete-attracties. Een mooi afwisselend pro gramma. UITSLAG VERLOTING. De uitslag der verloting ten bate de: Diaconie der Remonstrantsch-Gerefornxeerde Gemeente, waarvan de trekking op 2 Mei heeft plaats gevonden,. had tot uitslag, dat op de volgende nummers een hoofdprijs is ge vallen De pup is,gevallen op No. 994. De lste prijs, een tafelkleed, op No. 197, de 2e prijs, een wollen cape voor oude dames, op No. 200 en de 3e prijs, een.kussen, op No. 205. Voor de andere prijzen zie men de adver- tentie in dit nummer. De prijzen kunnen afgehaald worden bij Mevrouw J. M. Broersma-Van Abshoven, Westerweg 126, alhier. De winnares van de pop, Mevrouw Harte veld, is zoo vriend'elijk deze voor het Zieken huis beschikbaar te stellen. De pop, geetaleerd bij den Leer Franken berg, in de Langestraat, moet minstens 7,50 opbrengen. Tot Zatcidag a.s. kan men op ons bureau een hooger bod cpgeven. Voor het hoogste bod wordt de pop dan tcegewezen en de opbrengst is voor het Zie- kehihuis. Wie een dubbel goed werk wil doen, zijn d'cchterfjes een begeerenswaardige pop be- zorgen en tevens een steentje voor het Zie kenhuis bijdragen, is thans daar toe in de ge- legenhekf. VEERTIGJARIG JUBILE. Gister herdacht de heer L. Molijn, boek- ■houder aan de Alkm. IJzer- en Metaalgiete- rij, den dag dat hij voor 40 jaar in functie trad. Deze dag is den jubilaris tot een grootschen feestdag gemaakt. In den voormiddag bezochten hem te rij- nen huize aan de Emmdstraat de directeur en de commissarisseu der fabriek, waarbij eerstgenoemde, de heer Bosscher, en de pre- sident-commissaris, de heer van Hasseit, een hartelijke toespraak hielden, die getuigde van zeer groote waardeering voor den jubila ris. Zij boden als blijk van hoogachting een fraaie clubfauteuil aan, alsmede een envelop- pe met inhoud. Des middags kwam een deputatie van 20 man van het personeel den heer Molijn ge- luik wenschen. Bij monde van den hr. Harm- sen, die een zeer waardeerende speech hield, boden zij een paar schitterende lampen aan. Daarbij was gevoegd een keurig uitgevoerd album, waarin de nainen van alien, die aan het cadeau hadden bijgedragen. Directie en personeel zorgden voorts voor mooie bloemstukken, gelijk er ook van andere ziide verschillende werden bezorgd, zoodat de woning van den heer Molijn wel een bloemenmagazijn geleek. Dat het den heelen dag mondelinge en schriftelijke felicitaties regende, begrijpt ied'er, die weet van de groote werkzaamheid van den heer Molijn op allerlei terrein. Den heelen dag wapperde van de fabriek de driekleur ter eere van den jubilaris. VOOR DEN PAARDENSTAL OP HET WOONWAGENPARK. Wij ontvingen van Mevr. v. W. te IJmui- den i 2,50 als bijdrage voor een paardenstal op het Woonwagenpark. BENOEMD. Mej. J. F. Beumer, directrice van de Huis- houd- en Industi'ieschoo'l alhier, is met in- gang van 1 September benoemd tot directrice van de Industrieschool voor Vrouwelijke Jeugd, Weteringschans te Amsterdam. EERVOL ONTHEVEN. Onze^ vroegere plaatsgenoot, de heer C. Scale, technisch ambtenaar bij het Depar- tement van Kolonien, is eervol ontheven van de hem opgedragen werkz aamheden bij den aanleg van een landstelefoonnet te WiWem- stad (Curasao) onder dankbeiuiging voor de door hem aan het land bewezen diensfen. AANRIJDING. Gisteravond 6 uur heeft in de Paternoster- straat een aanrijding plaats gehad tusschen een wielriider en een automobiel, tengevolge waarvan het rijwiel totaal vernield werd. De wielrijder kwam er zonder kleerscheuren af. Naar men ons mededeelt, zou de schuld hiervan te wijten zijn aan den automobilist, daar deze geen signalen heeft gegeven. r GisteravondT omstreeks kwart over ach' had een ongeval plaats. Mej. M. S., wonendt in de Emmastraat alhier, die van de Steenen- brug de Mient opreed, kwam plotseling met een onbekend persoon in aanrijding, met het gevolg, dat mej. S. zoo ver op zij werd ge- duwd, dat haar fiets in de gracht terecht kwam. De berijdster zelf bleef nog juist op het randje liggen. Het publiek, dat op het cngeval kwaxn toeloopen, bracht mej. S. bij de firma Conijn binnen om op verhaal te ko men. Een schipper bracht intusschen de fiets weer op het droge. De bel was verloren ge raald. Na eenigen tijd gezeten te hebben, kon mej. S., die geen enkele verwonding had opgeloopen, haar weg vervolgen. E'EN FORDKARAVAA'N TE ALKMAAR. Vanuit Haarlem reed heden om 12 uur een Ford Karavaan onder toner, van een op een Fordvrachtwagen gezeten Haar- lemsch muziekkorps Alkmaar binnen. De stoet werd geopend door een Ford louring met Amerikaansche vlaggetjes, waarop de verschillende modelleri twee en vier persoonswagens, met twee en vier deuren die in de Fordfabrieken gefabriceerd worden, vclgden. Deze wagens waren alien voorzien van vlaggetjes in ,de nationale kleuren en schitterden op het Waagpiein, waar halt werd gehouden, in het zonlicht. De Fordtractor ontbrak evenmin in den stoet, die door een Ford Benzinewagen van de Texaco Petroleum Maatschappij were! ge- sloten-. Het publiek bewonderde de verschillende mcdellen, w.o. er waren die met ballonban- den en spaakwielen waren toegerust, in hoo- ge mate. Zij die alleen de oude.hooge huppelende modeilen kenden waren in hooge mate verbaasd, dat de geeexposeerde nleuwe mo deilen ook Ford wakens waren en spraken het onomwonden uit, dat die ook auto's konden worden genoemd. De opvallende opschriften als: ,,15.000.000 tevreden eigenaren", „22 jaar aan den spits en steeds zonder weerga", „Ford de grondiegger van het auto-service", „De Ford steeds in kwaliteit cmhoog en de prijs omlaag" enz., toonden, dat de Fordre- clame het vermogen bezit in korte zinnen pakkende reclame naar voren te brengen. Bij- zonder actueel was het opschrift „Een Ford het laagst in de wegenbelasting". De mooie gesloten Lincolnwagen, een sier- lijkheid van lijn, trok algemeen de aandacht, Dat ook deze prachtauto- een product Is van de Fordfabrieken, is nog niet bij alle autogebruikers doorgedrongen. Deze wagen wordt geproduceerd, als het bewijs, dat Ford ook een eerste klas wagen weet te bouwen, die een vergelijking met hei beste autoproduct op de wereldmarkt kan weerstaan. Het Fordprincipe is: „het publiek voor zijn geld het maximum geven wat geboden kan worden". Van Alkmaar verthrok de karavaan naar Schagen om vandaar naar Helder door te trekken. Van Helder gaat't naar Hoom en zoo wordt door het geheele land het publiek in de gelegenheid gesteld de verschillende Fordmodellen, zonder zich veel moeite te ge ven, met elkander te vergelijken. Voorwaar een moderne reclame. DE LIEFDADIGHEIDSVOORSTEL- LING VAN HET ALKMAARSCH TOONEEL. Als netto opbrengst van de op j.l. Vrijdag gegeven liefdadigheidsvoorstelling door de tooneelvereeniging Het Alkmaarsch Tooneel is aan de Ver. voor Tuberculosebestrijding afgedragen een bedrag van 141.28. Voorwaar zoo wel voor het Alkmaarscf Tooneel als voor de Tuberculosevereenigir. een mooi succes! VRIJSTELLING. Bij beschikking van den Minister van Ooa log is aan den dienstplicbtige K. Bakker, ui deze gemeente, vrijstelling van den dienst piicht verleendi. UITSTEL. Bij beschikking van den Minister van Ool log is aan de dienstplichtteen I. M. A. Groot en E. F. D. van Leersum, beiden uit deze ge meente, uitstel van eerste-oefening verleena. DE OMGEVALLEN WAGEN. In ons bericht van gister over het omval- len van een wagen op den hoek van Akera- laan en Lindenlaan, is door foutieve correc tie een onduidelijkheid geslopen. Bedoeld werd, dat de wagen van den turf- boer J. de Groot, wonende in de Liefdelaan. op bovengenoemden hoek door het nemen van een te scherpe bocht omtuimelde. ALKMAARSCHE ROEI- EN ZEILVEREENIGING. Men schrijft ons: Op de algemeene vergad'ering der Alk- maarsche Roei- en Zeilvereenigng werd be- slolen dit jaar weer een propagandatocht te houden op 29 Mei a.s. naar het Alkmaarder Meer, waarbij evenals het vorige jaar de in- troductie in ruime mate zal worden toege- past. De voorzitter der vereeniging, de heer Ree ling Brouwer, zag zich genoodzaakt wegeno vertrek te bedanken, hem werd vegens zijn buitengewone verdienste het eerelidmaat- schap aangeboden. Als nieuw bestuurslid werd de heer Van Lookeren Campagne gekozen. We hopen, dat het dezen oud-roeier celukken zal de ioc

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2