Alkmaarsche Gourant I Onrechimatig bezit, Dinsdag 3 Mei. Radio-hoekje FEU1LLETON. r=K=3r=iP=ni Een zwaluw maakt nog geen zomer! Een advertentie geeft nog geen succes! Adverteert in de Alkmaarsche Courant! Siacfsnieuws No. 10S 1927 Handerd negen en twlntigsti .'aargang, Woensdag 4 Mei. Hitversum, 1050 M. 12.— Politieberichten 12.352L'UJVhmuziek, door het Trianon- Trio. 2.3.Engelsche les voor k.nderen 3.4.Knipcursus (laatste). 5.306 15 Concert door het H. D. O.-orkest. To Schleyer. eoloratuurzan.geres. 6.156.45 Lezing door den heer E. Rood'huyzen, over: De gordei van smaragd. 6.457.45 Concert door het H. D. O.-orkest. 7.45 Politieberichten. 10.30 Persberichten. 8.10 Chr. Radio-Avond. 1. Opening door Ds. H. E. Gravemeyer 2 Gem. lied: Ps. 65:5. 3. Koor van de Haag- sche Herv. Stadszending. Dir. Notaris Jalink 4. Rede van Eh". F. v. Gheel Gildemeester 5. Koorzang. 6. Rede van Ds. L. D. Pool, over: De varende Gemeente. 7 Koorzang 8. Slotwoord door Ds. G. H. Wagenaar. Daventry, 1600 M. 10.20 Daventry-kwar- tet en solisten (contra-alt, tenor). 11.05 Pia no- en vioolmuziek. 11.30 (vervolg) Concert. 12.20—1.20 Orkestconcert. 2.15 Voorlezing. David Copperfield. 2.20 Lezing: Three plays of Shakespeare. 3.05 Lezing: Health and common sense. 3.20 H. Bron'khiirst-tno (pia no, viool, cello). A. Millward, bariton. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Orgelbespeling. 5.40 Tuin praatje. 5.50 Tijdsein, weertericht, nieuws 6.05 Orgelbespeling. 6.20 Lezing: How to .keep fit at fifty. 6.35 MacDowell's pianomu- ziek. 6.45 Lezing: Plant communities. 7 05 „Midtsummer madness", tocneelstuk. Orkest en solisten. 8.20 Boys brigade demonstratie. Speeches oa. van H. R. H. Prince Arthur of Connaught. 8,35 Weerbericht, nieuws 8.55 Populair orkestprogramma. Gedichten- voorlezing. 9.30 „Our pantomime", voojr so praan, contra-alt, tenor en bariton. 10.05 Or kestconcert. 10.20—11.20 Dansmuziek. Parijs ..Radio-Paris"1750 M. 9.50 10.20 Concert. 11:50—1.10 Orkestconcert 4.05—4.55 Orkestconcert. Piano- en viool- solo's. 8.0510.Concert. Orkest en solis ten. Langenberg, 460 M. 12.251.25 Solisten- concert (fluit, cello, piano). 4 205.20 Or kestconcert. 7.509.35 Weensche avond. J. Selim, humorist. R. Benatziky, piano. Werag- orkest en -koor. Schubert, Lanner, Komzak. 9.50—11.20 Dansmuziek. Koriigswusterhausen, 1250 M. 11.207.05 Lezingen en lessen. 7.35 „Der G'wissens- wurm", boerencomedie van Anzengruber. 9.3511.10 Dansmuziek. Hamburg, 394.7 M. 1.25—2.05 Kamermu- ziek. 3.50—5.15 Dansmuziek. 5.206.10 Lentemuziek. 7.20 „Wann wir altera dram, gedicht 8.201 Koorconcert. Hansen-Te- belkoor. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 4.20—5.20 Kamermuziek. Mile v. d. Wide, piano. 7.209.20 „Sapho", fragmenten uit de opera van Massenet. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk- dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 28, 29 en 30 April 1927. Taalboek, ijzeren haak, portefeuille, sleutel, mes Portem. met inhoud 0.05). Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 28, 29 en 30 April 1927kanten kraag, L. v. Gorkum, Anjelier- sti-aat 11beige regenmantel, J. B. Acker- man, Laat 151tabakspijp, J. AdOlfs, Eike- lenbergstraat 68; twee dubbeltjes, J. Langen- berg, Poppelmanslaan 16; belastingmerk, W. Kalf, v. d. Woudestraat 31; huissleutel, T. Adema, Stationsweg; zakmesje, J. Ploeger, Sandersbuurt; kindertaschje, A. Schenk, Lombardstraat 13; dommekraeht, J. Trocst- heide, Zes Wielen; kindermutsje, J. Erkelens, Bagijnenstraat 5; portemonnaie met inhoud, M. Nieuwenhuizen, Limmen; paar glace da- meshandschoenen, „Handwerkhuis" Lange- straat 93damosportem. A. Rens, Liefdelaan 30; witte muts, G. Ris, Breedstraat 30; bos sleutels, Godijn en M odder, Kanaalkade; portemonnaie' met inhoud, C. Klinkert, Spoorstraat 36. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van po litie. Naar het Engelsch van Dorothea Gerard. Door Mr. G Keller. 12) Maar al werd aan vele inlusies de kop in- gedrukt, zoo bracht de tijd haar daarvoor toch ook vergoeding. De tijd, dat zij opgeslo- ten werd lag achter haar, doch al speckle de vliering een minder belangrijke rol in Katay's leven, die van de boekerij nam daar tegenover in beteekenis toe. Daar waren een aantal rijk voorziene boekenplanken, waar- van tusschen Katya's tienden en elfde jaar de stof van jaren her begon te verdwijnen. Hier stonden talrijke werken over Poolsche geschiedenis en betreffende de rol, welke de Swigello's daarbij hadden gespeeld, en hier vond zij ook de namen van vele op het dock gebrachte helden en heldinnen en de sprook- jes moesten wijken voor de werkelijkheid. Ma lania Petrouwna had even weinig deel daar- aan als zij had gehad aan de kennismaking met de op de vliering geborgen portretgale- rij. Met haar neiging tot geheimhouden, een natuurlijk gevolg van het gevoel van gebrek aan syympafhie, had Katya ook hierover ge- zwegen gelijk zij over haar eertse ontdekking had gezwegen. Malania Petrouwna keurde inderdaad1'bet lezen van al die Poolsche boe- ken ten zeer»H af, maar haar afkeuren hielp zoowel hi" ij andere gelegenheden geen sikkepit, r n als de anderen was zij be- v/ust, dat leefde in een wereld op zich- zelve, de wereld der verdwenen Swigello's, en dat wat haar vader en haar grootvader had den beschouwd als een ten voile gerechtvaar- VASTSTELLING VERMEN1GVULDI- GI'NOSCIIFER PLAATSELIJKE IN KOMSTENBELASTING 1927/28. B. en W. schrijven in bijlage No. 49. Blijkens par. 5 van den aanbiedingsbrief, behoorende bij het ontwerp der begrooting 1927 (bijl. 150 van 1926), waren wij bij tfe samenstelling van dat ontwerp uitgegaan van de daar nader aangetoonde noodzakelijk- heid, den vermenigvulcLgingsfactor voor de plaatselijke inkomstenbelasting aanmerkelijk te verhcogen en te brengen van 0.65 op 0 74, waarbij wij dan nog moesten rekenen op een bate uit de bedrijven van f 50.000. Het is ons een genoegen te kunnen constateeren, dat. ai staan de definitieve uitkomsten over 1926 nog niet geheel vast, het inderdaad mo gelijk is gebleken, het hierbedoelde bedrag van 50.000' uit de explo:tatie der bedrijven, (t.w. het electriciteitsbedrijf) te putten. Is er uit dien hcofde derhalve thans voor heb belas- tingjaar 19271928 geen wijzizing in on- gunstigen zin me£r te vreezen, wij zijn zelfs in staat een geringe verliehting van den factor aan te brengen. De Inspecteur d-er Directe belastingen heeft ons n.l. bij den ter inzage liggenden brief medegedeeld, dat de uitkomsten van het ko- hier 1926—1927 hem aanleiding geven tot de verwadhting, dat met een factor van 0.72 zou kunnen wcrden volstaan, hetgeen dus be- teekeut, dat de Inspetteur een hoogere netto- opbrengst raamt van rond ongeveer 20.000 Wei bliift de Inspecteur de grootst mogelijke voorzichtigheid aanbevelen, zocdat hij de schatting van den factor doet onder het noo- dige voorhchoud, doch de wenschelijkheid om de verhooging van den factor mogelijk te beperken, meet o.i. aanleiding zijn, den wenk van den Inspecteur te volgen en in deze om- standigheden den factor op 0.72 vast te stel- len, al zijn wij met den Inspecteur van gevoe- len, dat men zich In het algeimeen ten aanzien van de opbrengst der inkomstenbelasting niet aan een te groot optimisme meet wagen Wij meenen U. ender overlegging van het instemmend- advies der Commissie voor de financien, te mogen voorstellen a. het vermerfigvuldigingscij'fer voor de berekening van de aanslagen in de plaatse- lij'ke inkomstenbelasting voor het belasting- jaar 19271928 vast te stellen op 0.72; b. ten behoeve van den dienst 1927 te be- schikken over een gedeelte van de winst van het gemeentelijik electriciteitsbedrijf over 1926, ten bedrage van 50.000. SUBSIDIE BEWAARSCHOOLONDERWljS. B. en W. schrijven in bijlage No. 48: Den 27en October j.l. stelde Uwe Vergade ring om bericht en raad in onze handen een adres dd. 18 October t.v. van de Vereeniging voor Algemeen Voorbereidend Lager Onder- wijs alhier, houdende het verzoek haar uit de gemeentekas subsidie te verleenen ten behoe ve harer bewaarschool in de Doeienstraat alhier. In verband daarmede merken wij op, dat blijikens een ingesteld onderzoek met betrek- king tot deze school is voldaan aan alle eischen der desbetreffende verordening (Ge- meentebladen nrs. 616 en 1008, thans opge- nomen in Gemeenteblad nr. 1054), met uit zondering van het onder 7 van artikel 2 be- paaldte, luidende: „Het hoofd der school en de onderwiizeressen moeten een bewijs van bevoegdheid bezitten tot het geven van be- waarschoolonderwijs ten genoegen van Bur- gemeester en Wethouders". Behalve het hoofd en 1 onderwijzeres, die zoodanig bewijs be zitten, zijn aan de school 3 onderwijskrachten (helpsters) verbonden, die zoodanig bewijs missen. Dit personeel was reeds voor den overgang der school naar de tegenwoordige vereeniging aan die school veibonden. Wij hebben geen bezwaar U in overweging te geven van den bovenbedoelden eisch onthef- fing te verleenen, zij het dan voorshands voor een bepaalden tijd. Deze ontheffing zou b.v. kunnen warden gegeven tot 1 Januari 1930, tenzij er vo6r dien een vacature van helpster ontstaat of een of meer der helpsters een bewijs van bevoegdheid verkrijgt, in welke gevallen tot aanstelling van eene onderwijze res moet worden overgegaan,, die aan den ge- stelden eisch voldoet. De Vereeniging exploiteert de school van 1 Mei 1926 af. In afwijking van het bepaalde bij artikel 4 zou het subsidie over het tijdvak van 1 Mei30 Juni 1926 kunnen worden be- rekend over dat tijdvak van 2 maanden voor het aantal leerlingen, dat op 1 Mei 1926 als werkelijk schoolgaande bekend stond. Krachtens artikel 5 der Verordening wordt het subsidie telkens voor een kalenderjaar digde belooning, in haar oogen het karakter begon te krijgen van een groot en wreed on- recht. Het zou moeilijk te zeggen zijn, of het haar verbeelding dan wel haar edelmoedigheid was, die haar leidde, maar het onrecht was naar haar overtuiging niet weg te cijferen. En toen kwam het oogenblik, dat zij door het overlijden van haar vader feitelijk haar eigen meesteres werd. Maar dat beteekende daarom niet, dat zich een nieuwe sfeer van werkzaamheid voor haar opendle, want het landgoed werd voortreffelijk beheerd door een even pedanten als nauwgezetten Duit- scher, en wat philanthropic betreft, wanneer zij zich daaraan wilde wijden, zou zij onver- mijdelijk met de politie te doen hebben gekre- gen. Daarom keerde zij in haar eenzaamheid weer naar de boekerij terug, hoewel zij reeds goed op de hoogte was van wat op de plan- ken stond. Daaronder was meer dan een wijs- geerig werk en dat had haar honger maar meer aangewakkerd. Het gevolg was een rondploeteren in allerlei moderne denkbeel- den en stelsels, socialisme en atheisme niet uitgezonderd, en een tijdperk van geestelijke verwarring, gedurende hetwelk zij niet alleen niet zeker was, of zij haar bestaan had te danken aan een hooger wezen, maar zelfs of zij, juister gezegd, wel bestond en of zij niet enkel het product was van ziekelijke verbeel ding. Gedurende eenigen tijd zag zij er tot Malania's onuitsprekelijke droefheid er van af ter kerk te gaan en kort daarna sloeg zij geen die-st over, enkel en alleen omdat de nachtegalen in het park op een nacht haar zoo mooi in slaap hadden gekweeld, dat zij van het paradijs had gedroomd. Het zou haar heel wat waard geweest zijn om zich voor een echte atheist uit te geven, maar daarin stond het diep ingeworteld godsdicn- toegekend. Voor dSt geval zal het subsidie kunnen worden toegekend over het tijdvak van 1 Mei 1926 tot 31 December 1927. Wij stellen Uwe Vergadering voor te be- sluiten: I. aan de Vereening voor Algemeen Voor bereidend1 Lager Onderwijs alhier, als beschikking op haar adres dd. 48 Octo ber 1926: a. tot 1 Januari 1930 ontheffing te verleenen van de voorwaarde, ge- geooamd in artikekl 2, onder 7, aer Verordening (Gemeenteblad nr. 1054) met betrekking tot de 3 thans aan hare bewaarschool in de Doeienstraat alhier verbonden help sters, met dit voorbeboud, dat, in- dien voor dien datum eene vacature van helpster ontstaat of een of meer der helpsters 'n bewijs van bevoegd heid tot het geven van bewaarschoo'- onderwijs verkrijgt, tot benoeming van een onderwijzeres met bevoegd heid moet worden overgegaan; b. over het tijdVak van 1 Mei 1926 tot 31 December 1927 subsidie uit de gemeentekas te verleenen ten behoe ve harer bewaarschool in de Doeien straat alhier, overeenkomstig de be- palingen der desbetreffende verorde ning, alzoo over het tijdvak van 1 Mei31 December 1926 berekend naar 36, en daarna berekend naar 33.50 per leerling per jaar; II. het onder lb vermelde subsidie over het tijdvak van 1 Mei30 Juni 1926 te he- rekenen naar het aantal leerlingen, dat op 1 Mei 1926 als werkelijk schoolgaan de bekend stond. ONTHEFFING ART. 28 DER BOUW- EN WON! NGVEROR DE NING B. en W. stellen den Raad voor, ontheffing te verleenen van het vefbod in de eerste alinea van art. 28 der bouw- en woningverordening ten aanzien van het bouwen van: 1. een sehuur op een terrein bij den Egmon- derweg (kadaster sectie D nr. 109) door den heer L. Buren alhier; 2. een verplaatsbaar warenhuis en twee druivenserres op een terrein in den Een- drachtsp-older (kadaster sectie E nr 551) door den heer W. G. J. Bierman alhier en 3. een verplaatsbaar warenhuis in den Een draehtspclder (kadaster sectie E nr. 554) door den heer F. H. Geels alhier, echter onder voorwaarde dat, wanneer te eenigertijd in de omgeving van de te stichten gebouwen een woonwijk mocht verrijzen, deze ontheffing niet meer van kracht zal zijn. VERVREEMDING EN AFKOOP VAN ERFPACHTSRECHT. B. en W. schrijven in bijlage No. 43. Bij besluit van den 15den Juli 1926, nr 8, heeft Uwe Vergadering aan den heer J. Apel- doorn alhier, verkocht een perceel bouwter- rein gelegen aan het Oudorperdijkje ter grootte van ongeveer 5000 M2. Bij de ka- dastrale opmeting is gebleken dat in dit ter rein begrepen is een stukje grind' ter grootte van 15 M2., deel uitmakende van het ka- dastrale perceel gemeente Alkmaar, sectie B. nr. 4059 (bud), ter grootte van 23 A. 70 c. A., dat in eigendom toebehoort aan de Ned. Hervonnde Diaconie-alhier, doch waarop ten behoeve der gemeente recht van erfpacht is gevestigd krachtens akte dd. 16 Januari 1920. Dit stukje grond kon derhalve niet door de gemeente in eigendom worden over- gedragen. Bij de akte van overdracht betref fende den verkoop van het aan het Oudorper dijkje gelegen bouwterrein aan den heer Apeldoorn, hebben wij dan ook ten opziehte van deze 15 M2., slechts het erfpachtsrecht kunnen overdragen. Wij verzoeken U de vervreemding van het erfpachtsrecht, voorzooveel het gevestigd is op bovenbedoelde 15 M2. grond en waaroip het onder I genoemde besluit betrekking heeft, te bekrachtigen. Het resteerende gedeelte van het terrein waarop de gemeente het erfpachtsrecht uit- oefent, nl. 23 A. 55 c.A., is gebruikt voor den gemeentelijken woningbouw Het is dus gewenscht, dat de gemeente eigenares van den grond wordt. In verband hiermede heb ben wij ons tot de Diaconie der Ned. Her- vormde Gemeente gewend met de vraag o" zij bereid zou zijn, het perceel aan de ge meente in vollen vrijen eigendom af te staan. Behoudens»goedkeuring van het Classieaal Bestuur en den Algemeenen Kerkeraad, heeft de Diaconie zich bereid verklaard den met erfpachtsrecht belasteu grond in zijn ge heel, derhalve ter grootte van 23 A. 70 c.A. aan de gemeente in eigendom over te dragen tegen een bedrag gelijk aan het twintigvoud van den erfpachtscanon, welke f 10.per stig instinct van het Slavische ras haar in den weg. Haar maatschappelijke afzondering bleef voortduren. Hoewel zij ten zeerste gebukt ging onder den druk van het feit, dat men vermeed met haar in aanraking te komen, verbood haar trots haar elke poging harer- zijds tot toenadering. In haar binnenste moc'ht zij zich als een indringster beschou- wen, maar dat was nog heel wat anders als daar openlijk voor uit te komen tegenover de minachtendfe blikken van haar Poolsche bu ren. Niemand huoner kon, wanneer zij haar opzettelijk koele blik op hen richtte, vermoe- den, wat er omging in het gemoed van de schijnbaar zoo onaandoenlijke indringster. Voor hen alien was zij de onrechtmatig ge- lukkige bezitstervan oneerlijk verworven rijk- dorn. HOOFDSTUK III. De brief kaart. Ontdekkingen hebben dit vedal met onge- lukken gemeen, dat zij zelden alleen komen, behooren tot de gebeurtenissen, die zich bij bosjes voordoen. Na jaren lang in onwetend'heid verkeerd te hebben omtrent het bestaan van een levenden drager van den naam Swigello, had Katya niet alleen de zekerheid verkregen, dat Stanis las Swigello aan den dood was ontkomen en uit zijn ballingschap was teruggekeerd, maar enkele weken daarna was zij in het bezit ge- komen van een volledige kroniek van het oe- slacht. De wijze, waarop dit in zijn werk was ge- gaan, was gelijk ddorgaans het geval is, ten eenen male een verrassing en de voornaam- ste factor in het geval was een briefkaart. „Maioushka" (Moedertje) zei Katya og DS DSD DG jaar bedraagt, of in totaal 200.—. Aangezien het in het belang van de ge meente is, de voile beschikking over den grond le hebben en de gevraagde prijs aan- nemelijk is, stellen wij U, onder overlegging van de hierop betrekking hebbende stukken, voor, het sub II vermelde besluit te nemeu Door dezen aankocp wordt de gemeente dus tevens eigenares van bovengenoemd'en 15 M2. grond, waarvan het erfpachtsrecht aan den heer Apeldoorn is overgedragen De heer Apeldoorn heeft verzocht dit strookje grond van de gemeente in eigendom te mo gen overnemen, tegen den prijs van f 1.40 in totaal, n.l. het twintigvoud van den erf pachtscanon, welke voor dit stukje grond was verschuldigd. Daar hij bereid Is de kosten van overdracht voor zijne rekening te nemen is er geen bezwaar aan dit verzoek te vo'doen en stellen wij U voor het besluit te nemen waarin de^p verkoop is opgenomen. WIJZIGrNG DER VERORDENING OP HET BESTUUR VAN HET STADSZIEKENHUIS. Bij adres dd. 14 Juli 1926 verzocht D. F. J. Frederikse, chirurg-uroloog alhier, aan Uwe Vergadering de verordening betreffende het Stedenjk Ziekenhuis zoodanig te wijzigen, dat aan sped hi is ten, niet aan het Ziekenhuis verbonden, kan worden toegestaan, dat hunne patient en in het ziekenhuis worden opgeno men, onderzocht en volledig behandeld. Hij verzocht vervolgens hem toestemming daar- toe te verleenen. Uwe Vergadering stelde bedoeld adres in hare zitting van 15 Juli d.a.v. in handen van ons College om bericht en raad. Wij hebben daaromtrent den 16en Juli d.a.v. het advies gevraagd van Regenten van het Stads-Zie- kenhuis, die aan dat verzoek bij brief van 21 Maart 1927 hebben voldaan. Regenten dee- !en daarbij mede dat zij, na langdurige be- raadslaging met de aan het ziekenhuis ver bonden arisen, hebben besloten te adviseeren alle specialisten tot het Stads-ziekenhuis toe te laten. Het is intusse' en de bedoeling dat deze specialisten aldaar alleen hun eigen patienten zullen mogen onderzoeken en behandelen en dat de opname dier patienten slechts zal kun nen gesc'hieden met inachtneming van het voorsdhrift van art. 3 der betreffende verorde ning Gem. blad Nr. 885). B. en W. geven den Raad derhalve in overweging den overeenkomstig te besluiten en de betreffende verordening in verband daarmede te wijzigen. VERKOOP VAN GROND AAN DE JULIANA VAN STOLBERGLAAN. De heer J. C. Keyman alhier, heeft ge vraagd te mogen koopen een perceel bouw terrein, kadastraa! bekend gemeente Alkmaar sectie F nr. 2605 gedeeltelijk en nr. 2607 ge- deeltelijk, gelegen aan de Juliana van Stol- berglaan, ter grootte van plm. 293 M2., voor den prijs van 12 per M2. Dit perceel is op een vroegen morgen in September een kamer binnenkomend waar haar oude kinderjuf- frouw, thans haar gezelschapsjuffrouw, in neglige was gezeten, hoewel het haar slaap- kamer niet was, „ik rijd naar Feliksoto om de post te halen. Ik vermoed, dat de boeken, die ik te Warschau heb besteld, wel zullen zijn aangekomen en het is beter, t'er voorko- ming van moeilijkheden, dat ik zelf ga. Ik ga over twintig minuten heen. Gaat u met me mede? Stil Bijou, scheid uit met dat lawaai!" Deze laatste vermaning was niet tot Ma lania Petrouwna gericht, doch tot een zorg- vuldig gekamden witten poedel, die voor de porceleinen kachel gezeten, korte zenuwach- tige blafjes slaakte, de oogen gericht op een raadselachtig donker voorwerp, dat op het eerste gezicht het meest deed den-ken aan een reusachtige spin, die zich in een nis van de kachel had genesteld. „Twintig minuten!" herhaalde Malania, met een wanhoopsgebaar haar tanige handen opheffend. „Ziet mijn haar er uit, alsof het in twintig minuten gereed kan zijn?" Zij wees bij die woorden niet naar haar hoofd, waarvan het gladde oppervlak met pijnlijke duidelijkheid doorscheen door een dun laagje haar, dat op het achterhoofd een knotje vormde, maar naar de wonderlijke spin op het achterlijke spin op de kachel, waartegen Bijou verontwaardigd zat te blaf- fen en die bij nader onderzoek bleek te zijn een prachtpruik, die met behulp van papil- lotthen welke als klauwen naar buiten staken, was opgemaakt. Wanneer men bedenkt, dat voor de plechtigheid van wat men zou kun nen noemen het „roosteren" van Malania's pruik, zelfs des zomers de kachel in de huis- kamer (daarmede begunstigd wegens de nis, die er in was) dagelyks op zijn myist een het bij de stukken gevoegde kaartje rood aan- geduid. Daar noch B. en W., lioch de Commissie van bijstand voor het Grondbedrijf, tegen de zen verkoop bezwaar hebben, stellen B. en W. den Raad voor het desbetreffende besluit te nemen. SLOOT AAN DE NOORDERKADE. Onder dagteekening van 4 Juni 1926 wendden een aantal bewoners van de Noor- derkade zich tot den Raad met de mededee- ling dat de sloot ioopende langs hunne wo- ningen aldaar in sterke mate is verontreinigd en met het verzoek die sloot in verband daar mede te doen dempen. Dat adres werd in de Raadszitting van 10 Juni d.a.v. in handen van het College gesteld om bericht en raad. Waar deze sloot rijkseigendom is, hebben B. en W. zich tot den Minister van Water- staat gewend met het verzoek of Zijne Excel- lentie bereid zou zijn voor een eventueele demping en rioleering dier slcot van gemeen- tewege de noodige vergunning te verleenen c.q. er toe zou willen medewerken dat de be- doelde sloot in eigendom, of zoo daartegen bezwaren zouden bestaan, in beheer en on- derhoud aan de gemeente zou worden over gedragen. Tegen overdracht in eigendom of in beheer en onderhoud bleek de Minister bezwaar te hebben; tegen demping in beginsel niet, mits daarbij de vanwege het Rijk te stellen voor- waarden zouden worden opgevolgd. Volgens een globale raming zou de naleving van die voorwaarden van de gemeente echter een uit- gaaf vorderen va n16400. B. en W. konden geen vrijheid vinden den Raad voor te stellen een zoo belangrijke som voor het beoogde doel beschikbaar te stellen, waarom zij het denkbeeld om de bedoelde sloot, die, ook na demping, Rijkseigendom zou blijven, voor rekening der gemeente te doen dempen en rioleeren, hebben opgege- ven. Zij hebben toen, met verwijzing naar arti kel 180 der Algemeen-e Politieverordening dezer gemeente, den Minister verzocht de sloot ten genoegen van hun College te doen schoonmaken. Hieraan is thans voldaan. De sloot is op afdoende wijze gereinigd, waar- door practisch aan de bezwaren van adres* santen is tegemoetgekomen. B. en W. stellen U in verband daarmede voor het bovenaangehaalde - Toe van bewo ners der Noorderkade vocr L unisgeving aan te nemen. BE GROOT INGE N 1927 VAN IN- STELLINGEN VAN WELDADIGHEID. B. en W. bieden den Raad aan de begroo- ting voor 1927 van: a. de Vereeniging voor Gezinsverplcging. Deze begrooting sluit in ontvang en uit- gaa-f met 11000.Van de gemeente wordt een subsidie van 4500 gevraagd. b. de Vereeniging lot instandhouding van een Kinderbewaarplaats. uur lang moest branden en dat Bijou reeds meer dan zes jaar sedert zijn prilste jeugd onder dit dak woonde, was het toch wel wat mal van hem om te doen alsof hij niet wist, wat de ware aard was van die ochtendspin. Mogelijk, dat hij uit beginsel geregeld op dit uur behoefte gevoelde aan zijn ergernis lucht te geven, maar het kan ook wel een vaste grap van hem geweest zijn. „U heeft haar te hard1 geroosterd," ver- klaarde Katya na de spin ernstig bekeken te hebben. Malania sloeg zich me1 de hand op haar magere en onvoldoende bedekte fcorst. „Zoo, zou }e dat denkpn? Dat komt omdat Timosh niet voldoende let op die meisjes! Ik had hem gezegd, dat er niet meer dan een schepje op moest. 't Is toch wel ergerlijk, die vrijheid, die die kerel neemt! Geen wonder ook bij de minzame wijze waarop jij hem be- handelt. En nu is mijn haar vermoedelijk wel ver* nield door zijn toedoen. O, dat dienstperso- neel!" Malania pakte de geroosterde spin van de kachel en zacht kreunend boog zij zich er over heen alsof het een of ander gewond lie- velingsdier was. „Heeft u reeds ontbeten?" vroeg Katvya. Als het ware als antwoord op die vraag ging de deur open en verleende toegang aan een optocht van kleine barrevoets Ioopende meisjes, die achter elkaar binnentraden. De eerste drceg een klein trekhondje in de eene en een suikervaasje in de andere hand, de volgende een kop en schotel, de derde een blad beladen met goudgeel brood, de vierde een glazen pot met jam. Bij het gezicht der laatste ve*helderde» zich uitblikken.de bruine oogen. CWordt r^i/olfid.) j De eerste zwalsw, die geziea wordt, b nog geen bewijs do de zomer er zl Is. Wel echter it het een eendniding dat er rer- zndering ten goede in de nztnnr Zoo b het ook met adverteereie Daarom moet ook ten stelligete de meening weerlegd worden, die men zoo vele raaten hoortt „Ik heb zl een a een advertentie geplamtst, het geeft toch nleb, ik heb nooit sneces gehad oi vooruitgang bemerkt." - - Neen, natuurlijk niet, door Wn advertentie maakt gij aw zaak niet bekend. gij moet regel- matig adverteeren, wij geven u de verzekering, dat gij beslist en afdoend aucces zult hebben.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5