DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 104 1927 W0ENSDA6 4 MEI Buitenland Dif numnier bestaat uit 2 bladen. Den Coorant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfaagenurtgegeven. tbonnementeprijs blj vooraltbetaling per 3 maanden wool Alkmaar /2.—franco door feet geheele Ri|k /2.50. AfzonderlUke en bewijmummera S cents. PRtfS OER OEWONE AOV ERt CNTffiNi Per rege! 25, bij groote contracteo rabat Groote letters oaai plaatsrafmte, Brieven franco aan de N.V. Boek- en HandelsdruikkerQ v/b HCRMs, (OIIHI lOdJt* Voordam C 9. Olrectenrt Q. H. KRAK. Telef.nr. Admlnlstratfe 3. Telefoonnr. Redactie 33. Hoofdredacteun TJ. N. ADEMA. -<«&gnsSEtmatm Postgiro 37«1o. Kflnsmasnam Dagelijksch overzicht. Het Italiaansch-Joego Slavisch Conflict. Een belangrijke rede van Poincare. Het Oost-Euro- peesch gevaar. Chamberlain, de Engelsch-e minister van buiteniandsche zaken, heeft een zeer beiang- wekkende v-erklaring afgdegd inzake de Itali- aansch-Zuid-Slavische betrekkingen in ver- band met Albanie. De inhoud van het verdrag van Tirana, dat cp 27 Nov. was geteekend, was hem naar hij verklaardc niet voor de publicatie mediege- deeld. Mussolini had hem op 1 Dec., den dag voor de publicatie, doen weten, dat hij een verdrag van non-agressie en arbitrage had geteekend met Albanie, behelzende een ga- rantie voor de Albaneesche onafhankelijk- heid, hetwelk bij den Volkenbond zou wor sen geregistreerd. Het verdrag was gesloten tusschen twee souvereine staten, beide leden van den Volkenbond en de Britsche regee- ring stond er dus geheel buiten. Het sluiten van het verdrag veroorzaakte groote opwinding in Zuid-Slavie, welke we- derom een terugslag had in Italie en een ze- keren toestand van spanning tusschen de beide regeeringen veroorzaakte. De Britsche regeering heeft haar best ge- daan al'le verdenking te doen verdwijnen en rechtstreeksche onderhandelingen tusschen de partijen te bevordteren om tot een rege ling van al'le geschillen te geraken. Naar aanleiding van een mededeeling der Italiaansche regeering aan de Britsche, de Fransche, de Duitsche e. a. regeeringen d.d. 19 Maart, waarin onze aandacht werd ge- vestigd op zekere militaire toebereidselen, welke naar verklaard werd in Zuid-Slavie wenden gemaakt, kwamen de betrokken mo- gendiheden overeen, dat het onnoodig en nut- teloos zou zijn thans nog een onderzoek in te stellen naar hetgeen er in het verleden was geschied, maar dat, indien daartoe op nieuw aanleiding zou ontstaan, terwijl de besprekingen aan den gang zijn, vertegen- woordigers van Groot-Brittannie, Frankrijk en Duitschland zich beschikbaar zullen stel len om onverwijld een onderzoek te doen. Ik heb aldus Chamberlain, voortdurend ge- hand-eld in overleg met Frankrijk, Duitsch land, Italie en Zuid-Slavie, en mijn eenig doel is steeds geweest alle oorzaken tot wrijving weg te nemen. Het eenige belang, dat Eiige- land bij de zaak heeft, is, dat de vrede be- waard blijft. Ook Poincare heeft een rede gehouden, en daarin een zeer heldere en overzichtelijke be- schouwing gegeven over den toestand ir Frankrijk en de voorloopige politick der re geering. O. m. bracht deze rede een bevestiging van de geruchten, dat de a.s begrooting nieuwe belastingen overbodig maakt. Poincare is van meening, dat het Fransche volk ten uiterste belast is. Waar echter ta! van nieuwe uitgaven mot ten geschieien en belangrijke sonmien moeven worden uitge trokken voor de afwerking van het herst-el van het Noorden en vooi de "landsverdcdi- ging, die aangepast moat worden aan de in- voering van den diensttijd van twaaM maan den, daar hoopt hij, dat die uitgaven gevon- den kunnen worden uit de begi;ootingsover- schotten en uit de bezuinigitigen op verscbil I-end-e diensten. Van belang was verder Poincare's verkla- ■ring, dat de regeering de den laatsten tijd gevolgde politick krachtig zal blijven voort- zetten. Tegenwerking voor wat betreft de mili taire wetgeving, de douan-eherziening- de Ikieswet, de sociale verzekering enz. zal in geen geval worden geduld, terwijl ook Poin care er verder den nadiruk op lei, dat op af- idoende wijze tegen de communisten zal wor den opgetreden. Onverdeeld gunstig is deze rede door de 'Fransche pers niet ontvangen. Vooral de link- sche partij-bladen, waartegen de rede voor- namelijk was gericht, zijn slecht te spreken. Zoo merkt o.a. de Populaire lichtelijlk sarcas- tisch op, dat men Poincare dankbaar moet zijn voor de open'hartigheid, waarmee hij de werkelijke beteekenis van de nationale een- heid heeft onthuld, welke in werkelijkheidl niets anders is dan het weer verrezen natio nale bloc. De rede is een oorlogsverklaring aan de ambtenaren, bet kartel en de vakver- eenigingen, een dtiidelijke weigering, om de hand te bieden voor de ontwapening en toe te stemmen in een bespoedigde ontruiming van het Rijnland. Het is nog steeds de oude Poincare. Na deze redevoering moet het land kiezen, of het een machtspolitiek zal dulden of dat het zich daar tegen zal verzetten De conflicten in China en Albanie ver- strooien de Europeesche aandacht voor moei- lijkheden in eigen boezem. En dat maakt, dat men wat t e weinig aandacht schenkt. aan wat in Oost-Polen aan moeilijkheden groeien- d« is De Frankf. Ztg. bevatte dezer dagen een correspondeotie uit Wajschau, wagjruit ge- noegzaam blijkt, dat daar zoowel op binnen- landsch als buitenlandsch politiek gebied ernstige conflicten dreigen. Onder de Oekrajieners en Wit-Russen n.1. is een toehemend gevaarlijk separatistisch streven merkbaar als reactie op de Poolsche regeermethoden. In verband met de wijze, waarop de WibRussische „Ilromad!a"-bewe- ging is onderdrukt, zeide een zeer kalm oor- deelende Wit-Rus tot den correspondent: „Wij willen een vrijen, zoowel van Polen als van Rusland onafhankelijken WitJRussischen staat maar wanrreer thans een oorlog tus schen Rusland en Polen mocht uitbreken, dan zullen de Wit-Russen in Polen aan de zijde der Russen staan.'' Eenzelfde geest heerscht volgens den cor respondent onder de Oekrajieners. Daarnevens duikt thans plotseling, zoo schrijft de correspondent dan verder, een nieuwe gedachte op: men wil n.l. in Polen de in de Sovjet-Oekrajiene bestaande separa- tistische beweging ondersteunen, en is dan zoo nai'ef te denken, dat die onafhankelijk- heidsbeweging aan de Poolsche grens zal stilhouden, dat de Poolsch-Oekrajiensche streken er niet door beroerd zullen worden! Dezer dagen is een speciaal Oekrajiener nummer van de officieuze ,,Glos Prawdy" uit- gekomen, waarvan de inhoud verbazing wekt. De met Pilsoedski bevriende hoofd- redaeteur schrijft, dat de Oekrajiene de be- staansbron .van Rusland is, zoodat het er slechts op aan komt deze Oekrajiene van Rusland te schieden om ,,'het de wereld met vuur en bloed bedreigende Rusland" voor goed lam te slaan. Een hoogleeraar te War- schau betoogt erin, dat „alleen een vrije Rus- sische Oekrajiene Polen van de Duitsche en Russische tang bevrijden kan". Waaraan de schr. toevoegt, dat ook Engeland zeer goed de beteekenis van een vrije Oekrajiene inziet. De correspondent adit het drijven met deze voorbereidende propaganda literatuur een gevaarlijk spel, in de eerste plaats voor Polen jself, maar ook voor Europa, daar het vele mogelijkheden tot verwikkelingen in zich sluit. ENGELAND. De vakvereenigingswet. Alvorens in het Lagerhuis de debatten be- treffende het wetsontwenp op de vakvareeni- gingen werden hervat, kwam gister de La- bourfractie bijeen in een zitting, waarin zij besloot de oppositie tegen dit omtwerp met onverminderde kracht voort te zetten. In de bladen wordt de verwachting uitgesproken dat de Labo-urpartij de tactiek van obstructie, welke zij gisteren aan den dag legdt nog in scherpte zal doen toenemen. Het eerste gedeelte van de zitting van gister verliep echter in alle kalmte en behal ve dat zijn rede nu en dan wat al te luid- ruchtig werd onderbroken door intemipties was Spencer de leider van de mijnwerkers, die uit de Mijnwerkersfederatie is gebannen in verband met zijn houding tijdens het con flict in mijnindustrie, in staat zijn redevoe ring voort te zetten, waarin hiji zich met het ontwerp in groote trekken accoord ver- klaarde, vooral met de daarin vervatte voor- stellen tegen infimidatie. Hoewel niet geheel instemmende met de voorstellen van de re geering betreffende de heffing van geldelijke bijdragen voor politieke doeleinden door de vakvereenigingen, oefende hij toch critiek ul op de wijze, waarop de vakvereenigingen de algemeene fondsen voor die doeleinden ge- bruikte. De volgende spreker, Arthur Henderson, arbeider, veroordeelde het ontwerp als een inbreuk op de eenmaal gevestigde rechten en de wettige bevoegdheden van de vakvereeni gingen. De geschiedenis van het vakvereeni- gingswezen in verband met het parlement laat ons zien, hoe het parlement in den loop der jaren in toenemende mate meer fcevoegdL heden ging toekennen ana de vakvereeniging steeds werd haar maeht en haar invloed, ge- sanctionneerd door de wet, grooter Het ont werp beoogt nu, om het resultaat van de evolutie, welke 100 jaren heeft geduurd, van mil en geener waarde te maken. Terwijl de regeering als doel voor oogen zweefde om de algemeene staking tot een onwettige daad te verklaren, gaat zij in haar maatregelen te ver. Spr. sornde vervolgens de nadeelen op van deze maatregelen; vervolgens wees hij er op, dat de mogelijkheid van een dergelijk ontwerp niet door het publiek onder oogen is gezien bij de algemeene verkiezingen en spr. noemde het een misbruik maken van hun vol- macht door regeering en parlement, dat zij het volk er niet in wilde kennen. Sir Laming Worthington, die uit naam van de regeering antwoordde haalde de uit- spraak van Astbury aan, daarmede aantoo- nende, dat art. 1 van het ontwerp uitslui- tend een verklaring inhoudt van de bestaan de wet, bij welke reeds is bepaa-ld, dat de algemeene staking een onwettige daad is. En indien dit een nieuwe wet was, zooals Sir Henry SJes^r, de attorney-general in de: Labourregeering heeft gezegd, dan nog, en zel-fs grooter zou de noodzaak zijn om de on- wettigheid van de algemeene staking vast te stellen. Het is in het belang Van ieder l;d van een vakvereeniging, aldus spr., om iedere onzekerheid te then o-pzichte te elimi-neeren. Onder tal van interrupties zette Sir Wor thington Evans zijn rede voort, waarin hij opnieuw wees op he-t feit, dat het recht tot staken niet wordt beperkt, tenzij zij maar is gerich tegen de regeering of de gemeenschap. En wat betreft de beschul-diging, -tegen het ontwerp ingebracht, dat het een daad is van klassevijandschap, moest spr. opm-erken, dat het vooral de bedoeling is, de arbeidersklasse tegen de algemeene staking te beschormen, want deze wordt het meest gedupeerd. DE REGELING DER SCHULDEN Een Britsche nota aan de V. S. De Britsche am-bassa-deur te Washington overhandigde gisteren aan d'e Amerikaansche regeering een nota, welke, naar vernomen wordt, betrekking heeft op die verklaringen ■door Mellon onlangs met betrekking totde oorlogsschulden afgelegd. De nota welke binnenkort zal worden ge- publiceerd, zal, naar mag worden aangeno- men, voornamelijk een correctie beoogen van den indurk, teweeg gebracht door de verkla ring van Mellon, dat de Britsche regeering van -dte Europeesche landfen jaarlijks voldoen- de betalingen op rekening van oorlogsschul den en schadevergoedingen ontvan-gt om haar jaarlijksche betalingen aan de Vereenig- de Staten goed te maken. DE VERJAARDAG VAN DE STAKING. In den nacht van 3 op 4 Mei was het juist een jaar g-eleden,.dat de groote algemeene staking te Engetahd weitl afegkondigd. Zoo als men weet is het thans in het Lagerhuis aan de orde zijnde wetsontwerp- op de vak vereenigingen ontworpen naar aanleiding dezer staking. CHINA. DE NOTAWTSSELING. Over de tweede nota, welke tot de regee ring van ZuidLChina zal worden gericht, is thans overeenstemming bereikt tusschen de regeeringen van Engeland, Frankrijk, Italie en Japan. MEVROUW BORODIN. Mevrouw Borodin eij de drie Russische koeriers, die onlangs door de troepen van Tsjang Tso Lin werden gearresteerd, zijn onder escorte van dertig politie-agenten uit Sinanfoe in Peking aan-gekomen. Mevrouw Borodin en haar metgezellen zullen binnenkort terechtstaan wegens samen- zwering tegen de regeering te Peking. De chaos. Van de verwarring, die thans in China heerscht, krijgt men een beeld als men leest, dat de vertegenwoordiger van den Britschen gezant in China te Hankau bij de regeering van Hankau form-eel heeft geprotesteerd te gen de bezetting door Zuidelijke troepen van het Britsche consulaat en andere Britsche gebouwen te Tsjinkiang. Dit protest is tot de regeering van Hankau gericht omdat er twij- fel over bestaat of Tsjinkiang al dan niet in de mack; van Tsjnng Kai Sjek is. VOLKENBOND. DE ECONOMISCHE CONFERENTIE. Een verklaring van de Tweede Internationale Het te Geneve vergaderende comite der Tweede Internationale bestaande uit de ver tegenwoordigers van het Int-ernationaa-l Vak- verbond en de Socialistische Arbeiders-Inter nationale, besloot een manifest te publicee- ren betreffende de econo-mtische wereldconfe- rentie, die hedenmorgen 11 uur geopen-d werd. Dit manifest zegt, d,at de vertegenwoor- digers der arbeiders de bij-eenroepin-g van de internationale economische oonferentie be- groeten, doch het berteuren dat in haar sa- menstelling niet voldoende pfaats is i-nge- ruimd aan de vertegenwoordigers -der arbei dersklasse. Zij zullen haar de kr-achtigste me- dewerking verleenen om het doel, dat de con- ferentie zich stelt, te berei-ken. Verder ver- klaart het manifest, dat de douanerechten op fabrieksgoederen moeten- worden verlaagd en dat de wegneming van -de tolmuren in Euro- pa moet worden beschouwd als een essentieele voorwaarde voor de economische assainee- ring van Europa. Het manifest veroordeelt niet de cartels in de industrie, doch e-ischt be- scherming van het algemeen belang tegen de cartels. DUITSCHLAND. HET BANDEROLLEN-PROCES. Een der beklaagden verdwentn. Te Berlijn is gisteren het geding begonnen tegen de 14 daders van en medeplichtigen aan de inbraak in het te Dahlem gelegen ina- gazijn van het ministerie van financisn, waarin de banderolles van cigaretten en si- gsxen im opgesl§g^ C^ze inbraak is op 5 Dec. 1926 gepleegd en er zijn voor 400.000 mark aan banderolles gestolen. Een groot deel was reeds verdwenen toen de politic in het begin van dit jaar de verdachte arres- teerde. Waarschijnlijk zijn er heel wat in handen geraakt van de bende, die zich later heeft schuldig g maakt aan de banderollen- vervalsching op groote schaal, welke onlangs is ontdekt. De voornaamste beklaagden in dit proce-s zijn de slotemaker Fritz Marschall, de vee- han-delaar Otto Miiller, de mechanicien Karl Spag en de kellner Richard Enders. Laatst- genoemde staat terecht wegens heling. Hij heeft voor den verkoop van den buit gezorgd en daarvoor 18.000 mark gekregen. Marschall en Miiller bekennen; Spang verklaarde gisteren van niets te weten en En ders bezweerde, dat hij niet heeft vermoed met gestolen goed te doen te hebben. Vanocht-end, bij de voortze'tting van het proces, werd de eenigszins sensationeele me dedeeling gedaan, dat Spang in den afgeloo- pen nacht spoorloos uit het huis van bewa ring verdwenen was. Hij is blijkbaar ont- snapt. De verdediger van S. trachtte de verdwij- n-ing van zijn client te verontschuld'igen en vroeg scheiding van diens zaak van de ove- rige, doch de rechtbonk wees dit verzoek af en zette de behan-deling in afwezigheid van Spang voort. Gisteravon-d is te Berlijn vonnis gewezen in het proces tegen de inbrekers, die indertijd te Berlijn-Dahlem voor een groote waarde aan banderol len van sigaretten en sigaren hadden gestolen. De meeste beklaagden wer den tot hooge gevangenisstraf veroordeeld. Spang, die er op onverklaarbare wijze in ge- slaa-gd is in den afgeloopen nacht uit bet huls van bewaring te ontvluchten, kreeg 5 jaar, bij verstek. N'lEWE DIEFSTALLEN VAN BANDEROLLES. 'Naar gemeld wordt zijn gisternacht onge- nocde gasten het Zollamt te Grunbergin Silezie binn-engedrongen, waarn-a zij zich meester m-aakten van 180.000 Mark aan ban derolles. Van de da-d-ers is geen spoor te be kennen. DE BEZETTE GEBIEDEN. Nog geen Duitsche stappen. Sedert eenige dagen verschijnen in de pers berichten, volgens welke er binnenkort van Duitsche zijde stappen zullen worden geno- men inzake de kwestie van de ontruiming van Rijnland of de ver-mind-ering van de sterkte der troepen in de bezette gebieden. Naar thans uit welingelichte Duitsche f>ron wordt vernom-e-n, zijn d-eze berichten onjuist; voorshands za-1 de rijiksregeering nog niet overgaan tot dergelij-ke officieele stappen. DE MIJNONTGINNING IN HET SAARGEBIED. Bij de beraadslagingen over de mijnbouw- begrooti-ng in- den Pruisiseh-en la-nddag heeft dr. Schreiber, de minister van handel, o.a. gesproken over de bezorgdheid, die men in Duitschland gevoelt wegens de ontginning van kolen in het Saargebied van Lotharingen uit. De minister verklaarde, dat op verschil- lende punten aan de grens van het Saarge bied omvangrijke seha-chten zijn aangelegd, wat tot groot nadeel van het Saargebied kan ziin. Hij sprak er zijn verwondering over uit, dat de Saarcommissie zich daarmede accoord heeft verklaard. Het zou een ernstig misbruik zijn, als de kolen van het Saargebied niet ter plaatse worden gewonnen, doch uit buiten landsch gebied. Indien de volksstemming ten gunste van Duitschland uitvalt, zal Duitsch land het recht hebben de kolenmijnen van den Franschen staat terug te koopen en daartoe zullen ook de kolenlagen van het Saargebied behooren, die op het oogenblik van Fransch grondgebied uit ontgonnen worden. FRANKRIJK. EEN MAGNIFIEKE SCHENKING VAN EDMOND DE ROTHSCHILD. 38.000000 fcs. voor een weten- schappelijk instituut. Baron Ecimond de Rothschild heeft blij- fcens- een gisteren in de Academic van weten- schappen te Parijs gedan-e mededeeling 38,000,000 fcs. beschikbaar gestel-d voor de stichting van een Instituut voor onder- zoekingen op het gebied van de biologische wetens-chappen, de natuurkunde en de sdiei- kun-de. Hierdoor komt Frankrijk in het bezit van een centrum voor exact-wetenschappelijk onderzoek dat niet zal behoeven onder te doen voor bet Rockefeller Institute in de Ver Staten en het Kaiser Wilh-elm Institut in Duitschland. OPENBAAR ONDERWIJS EN BEZUINIGING. In een officieele statistiek wordt toegege- ven, dat de Fransche staat 1476 openbare scholen bekostigt, waarvan het aantal leer- lingen de vijf niet te boven gaat. Daaronder is ook de openbare school van Frqsgay in het depaxtement der Benedien- Loire. Deze school werd door de kamer van het nationale bloc opgeheven, omdat alle leerlingen der gemeente, ongeveer 240, op de bijzon-dere school gingen. Na de verkiezingen van 1924, die het anti- clericale kartel aan de regeering brachten, werd de school evenwel weer in functie ge- steld. Thans telt ze drie leerlingen, het zoon- tje* van een douane-beambte die in het dorp volstrekt overbodig is, evenals zijn drie col- lega's en twee dochters van een Iersche dame, die in het dorpshotel logeert. Er valt in Frankrijk nog wel wat te be- zuinigen, merkt de „Croix", waaraan we bo- venstaande ontleenen, op. SPANJE. DE TROONOPVOLGINGSKWESTIE Naa-r de „Joumal" nog nader mededeelt, heeft de Spaansche minsterraad op het einde van die vorige week beraadslaag over het vraagstok der troonopvolging. De mogelijkheid is overwogen om de Cortes bijeen te roepen, die volgens het algemeen stemrecht zullen worden gekozen. De meerdefheid van de ministers was het standpunt toegedaan, dadt dte benoeming van den troonopvolger door het volk moet worden goedgekeurd, welk standpunt ook door den koning ingenomen werd. Overigens is het den-kbeeld van het uitroe- pen van don Juan, den dterden zoon van den koning, tot troonopvolger, reeds 15 Maart in verband met de laatste ongesteldheid van den koning overwogen. Tijdens het bezoek van den prins van Wales aan Madrid, wiens oordeel door het Spaansche koningspaar in- gewonnen werd, is de zaak daarop opnieuw aan de orde gesteld. DE ENGELSCHE PRINSEN IN N SPANJE. De stierengevechten geboycol. Uit Madrid wordt aan dte Berlijnsche bla den gemeld, dat dte prins van Wales en zijn breeder George van hun bezo-ek aan Zuid Spanje vandaag in de hoof-dstad worden te- rugverwacht. De prins van Wales heeft ver- schillende Andalusische feesten bijgewoood, maar geen stierengevechten, hoewel dit op het programma stond. Men beweert, dat hem dit van hooger hand is verboden. AMERIKA. DE OVERSTROOMINGEN. 250.000 personen dakloos. Hoover heeft aan president Coolidge uit de eerste hand verslag gedaan van den toestand in de overstroom-de gebieden. Hij schatte dat het aantal daklooze personen 250.000 be- droeg. Hij gaf uiting aan het vertrouwen dat het Roode Kruis goed voor deze menschen zou zorgen. Verder zei-dte hij, dat de gezond- heidstoestan-d in de verwoeste gebieden goed was; de menschen werden gevaccineerd. President Coolidge heeft opnieuw om vijf millioen dollar gevraagd om steun te kunnej brengen aan dte slachtoffers, daar hij ver- wacht dat de toestand tijdens de eerstkomende dagen nog aanmerkelij-k verergeren zal. DE RAMP VAN DE MISSISSIPPI. New-Orleans veilig Reuter seint ons uit Washington d.d. gis teren Generaal-majoor Jadwin, hoofd der genie troepen die Hoover op zijn inspectietocht ver gezelde, zeide van meening te zijn, dat d< stad New-Orleans, indien er niets onver- wachts gebeurt, thans veilig is. De voor de bescherming der stad getroffen maatregelef zijn tenslotte afdoende gebleken, doch er w ■heel wat dynamiet voor noodig geweest. OOSTENRIJK. DE VERKIEZINGEN. Onregelmatigheden? In de pers en op vergaderingen worden de laatste -dagen van de zijde der burgerlijke partijen beschuldigiingen tegen de soc.-demo- craten geuit wegens bedro-g bij de jongste ver kiezingen. Deze nemen thans een zoodanigen omvang en zulke stellige vormen aan, dat men in parlementaire kringen reeds rekening houdt met de m-ogelijkheid, dat de vertegen woordigers der burgerlijke eenheidslijst bij den Nat. Raad bezwaren zullen indienen te gen den gepublicc-erden uitslag der verkie zingen. L BELGIe. DE GULDENSPORENSLAG. De 625ste herdenking. Op 11 Juli zal in Vlaan-deren de 625ste verjaardag van den Sporenslag, waarin de Vlamingen het van de patriciers en hua Fransche bondgenooten wonnen, wordten her- dacht. Leuven zal als centrum der feesttelijk- heid gekozen worden. De Zuid-Nederland- sche maatschappij voor Taal- en Letterkunde zal een congres leiden, gewij-d aan de herden king van den tijd, waarin Vlaanderen van groote cultureele beteekenis voor de wereld was. Het congres zal onderzoek en welk deel Leuven, of beter het hertogdom Brabant in zijn geheel, geliad heeft in de Vlaamacbe be- "ir schaving van de Xllle en XVe eeuw. hast

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1