yi jr Ps - Hitmen en Konitnen. /iMATSDELTJES Binnenlantl TeSegramnieti Sfaffsnieuws van 4 Mei 1927. Opg&vc van Noordhollandsoh Landbenwcrediet. AFRIKA. JIT MAROKKO. r~ De hongersnood In de shaken van Zuid-Marokko, waar ds Frans-clien nog niet genes-teld zijn, vooral in de vallei van de Quecf Draa en in de Tafilalet, hdbben hongersnood en typhus dezen winter geheerscht, zoodat de uitgehongerde bevol- king naar de bezette zone vludhtte. Vandaar dat in den Hoogeo en Midden-Atlas de cen tra voor onderdak vermeerderd zijn, ten ein de de zwervende vol-ken de gelegenhtid te ge I ven er zich voor goed te vestigen. Aldus war den vijftien centra gesticht van het zuiden van Marrakesj tot het Zuiden van Rabat 'Door auto-mofoiel-diensten worden ze met el kaar in verbi riding gehouden. De valiede manncn werden direct aan het werk gezet, nadat ze eerst voedsel hadden gekregen en een paar dagen rust genomen nadd-en. De zie-ken werden in de ziekenhuizen onderge- bracht. BESCHERMING DER NATUUR. De Vereeniging tot Behoud van Natuur- mortumenten in Nederland heeft aan het De- partement van Onderwijs, Kunsten en Weten- schappen eenigen tijd geleden een Nota in gediend waarin zij heeft uiteengezet welke wettelijke maatregelen h.i. genomen dienen te worden tot beschenming der natuur. Kort samengevat komen haar voorstellen, naar wij in het HbW. 1-ezen, in hoofdzaak hicrop neer: 1. herziening van het belastingstelsel ten opzich'te van bossehen en landgoederen 2. invoering van een Nahiurbeschermings- wet, krachtens welke voor de Overheid de be- voegdiheid zal worden geschapen am:: a. bepaalde belangrijke natuurterreinen (landscnappen) te classceren als „Natuur monument", en o-m het beschikkingsrecht van de eigenaars dier natuurmonumenten te be- perkeh. (Het begrip „landsChap" is daarbij te ne- men in den ruimsten zin des woords en hot nioet derhalve kunnen omvatten elk d'eel van den vaderlandsc'hen bodem, hetzij land of wa ter, hetzij begroeid of kaal en van iedeie uit- gestrektheid) b. Speciale maatregelen te treffen ier af- doende bescherming van de in ons land voor- komendie wilde planten en in het wild levende diersooncen, welke dieze bijzondere bescher ming behoeven. Wat de sub 1 bedoelde herziening van het belastingstelsel betreft, volstaat de r.ota met te verwijzen naar de bekende desbetreffende nota's van den Bosc'hraad en van A. N. W. B. en de vereen. t. B. v. Natuurmonumenten. Wat de sub 2 genoemde Natuurbescher mingswet en de daarin voorgestelde mogelijk- heid tot classificatie van particuliere eigen- do-mmen als Natuurmonument aangaat, wijst de Nota er op, dat, terwiji bij de bo ven- bedoelde herziening van het belastingstelsel wordt uitgegaan van het denkbeeld van een vrijwillige overeenkomst tusschen den staat en den particulieren eigenaar, de vrij- heid wordt gelaten, al d,an niet tot het sluiten van een zoddandge overeenkomst over te gaan, daartegenover de Natuurbeschermingswet aan den Staat de bevoegdheid zal moeten verleenen om desnoods ook zonder de toe stemming van den eigenaar tot classificatie "an het particuliere bezit over te gaan, waar- ioor het beschikkingsrecht van den eigenaar zal kunnen worden beperkt. Voor een dergelijke classificatie zulicn n.l. in aanmerking komen die natuurterreinen i„landschappen"), aan welker behoud om net daaraan verbonden wetenschappelijke, aesthetische, recreatie, of historische belang zulk een groote waarde voor d'e gemeenschap toegekend moet worden, dat ten opzichte daarvan het onverkort handhaven van het voile beschikkingsrecht van den eigenaar niet langer wenschelijk geacht kan worden. Dc bepalingen van de Natuurbescher mingswet zullen dan in hoofdzaak neerkomen op het votgende: le. Voor de Overheid zal de bevoegdheid worden geschapen om bepaalde belangrijke landschappen te „classeeren" als „Natuur- monument", wat tengevolge zal hebben, dat het beschikkingsrecht van den eigenaar op onderscheidene manieren kan worden be perkt, welke beperking gewoonlijk zal betee- kenen, dat het landsehap niet van aard mag veranderen en dat de natuur ter plaatse (flora, fauna, bodemformatie) ongerept moet blijven. In het algemeen en ook h ier bij zal =:chter het begrip „Natuurbeschertning'" zoo- Hanig moeten worden opgevat, dat in som- mige govalkn iedere wijze van exploitatie vermeden meet kunnen worden, terwiji in andere gevallen toegestaan moet zijn, dat het landsehap worde verzorgd of geexploiteerd op zoodanig wijze, dat de natuur en het na- tuurschoon er door bevorderd, eventueel niet er door gehinderd zullen worden. 2e. Hoewel het in principe de voorkeur zal verdienen, dat de Overheid den eigenaar, be- houdens de beperkende bepalingen als boven- bedoeid, verder in het ongestoord genot van ziju bezii zal laten, zal toch ook bij deze wet de mogelijkheid^ moeten worden geschapen, dat dergelijke als natuurmonument geclas- scerde gocderen onteigend zullen worden en dat daartoe door de overheid golden zullen worden bcschikbaar gesteld. Onteigenmg zal, behalve door den Staat, Provinces, Ge- meenten, enz., ook moeten kunnen geschieden ten behoeve van vereenigingen enz., welke iicti het behoud van de natuur en het natuur- ;choon ten doel stellen, indien althans de sta ll ton voldocnden waarborg bieden voor een blijvend behoud. 3e. Indien na de classificatie als natuur- ni on Lime at een dergelijke onteigening niet plaats heeft moet de overheid verplicht kun nen worden tot schadevergoeding in een of anderen vorm (directe uitkeering, belasting- vcrmindering enz.), indien inderdaad scha- de, verband houdende met de classificatie, kan worden aangetoond. Verder zal de Overheid de bevoegdheid verkrijgen om 4e. bepaalde plantensoorten aan te wijzcn, <lie overal in Nederland algeheele bescher ming zullen genieten; be. bepaalde diersoorten te noemen, welke volledigc bescherming zullen genieten, hetzij doorloopend, hetzij gedurende een gedeelte van het jaar. De Natuurbeschermings-wet zal derhalve moeten staan boven de Vogel- wet, de Jachtwet, enz. 6e. bepalineeu te treffen tot bescherming van het landschapsBeeidhet oprichten van bouwwerken, h-et vaststellen van uitbreidings- plannen enz. zal met het oog daarop aan be perkende bepalingen onderhevig gemaakt moeten kunenn worden. Voor de juiste toepassing van de Natuur beschermingswet zal verder noodig zijin de instelling van een- commissie: de Rijks-Na- tuurbeschermings-Commissie, die de. Regee- ring in alle aangelegenheden tot het arbeids- veld dezer wet behoorende, van voorlichting zal kunnen dienen. Teneiade aan de financieele eischen uit een natuurbeschermingswet voortvloeiende, te kunnen voldoen, zal het wenschelijk zijn dat het rijk zal overgaan tot de stichting van een Rijks-Natuurbeschermings-fonds Oo'k de stichting van dergelijke Provin ciate (misschien ook gemeentelijke) fondsen, of de oprichting van provinciate stichtingen die het behoud van het natuurschoon be- oogen, zal tern zeerste aanbeveling verdie nen. Tenslotte zal het aan te raden zijn, dat de Natuurbeschermingswet zooveel mogelijk re- kening zal houden met een interaationale re- geling op dit gebied, en dat de bepalingen omtrent de bescherming van planten en die- ren, derhalve oak de Jachtwet en de Vogel- wet, een wetenschappelijk-internationaal ka- rakter zullen krijgen. SCHOUWEN. UITKO'MEN. Nieuwsgierigheid is een kwaliteit, die niet alleen het vrouwelijik, maar Ook het mannelijk gesladht dier menschenkinderen eigen is in allerlei levensomstandigheden. Ook bij het broaden onzer hennen komt de vraag in ons op of de eieren wel bevrucht zijn. Die onze- kerheid behoeft niet lang te duren, want reeds na afloop van de eerste week, dus op den aobtsten dag kunnen wij het uitmaken door de eieren te schouwen Er zijn meerdere manieren. De meest pri mitive en tevens de minst kostbare is elk op te nemen, in de kokervormig ge kromde hand te houden en te bekijken tegen de zon, een lamp, een kaars, en zaklantaarn enz Wanneer dan het beeld n-iets anders te zien geeft dan een unif6rme, gelijfcmatig heldere massa, door niets afgewisselcl, dan zal dat ei wel onbevrueht zijn en het verdere broeden zal eraan verspild wezen. Ontdekt men echter een ro.oden gloed, veroorzaakt door een rood- gekleurd, fijn gesoonnen net van adertjes en ziet men daarbij de luchtkamer vergroot, dan zal het ei bevrucht zijn, hoogstwaarschijn 1 ijk een levend embryo bevatten, waaruit zondter eventueeleutegenslag een levend kuiken te verwachten is. Bij het opnemen en bekijken der warme eieren komen voorzichtig'heid en attentie G pas, omdat de kiem dan nog zeer gevoelig en teer is. Naar onze meening dient men ervoor te waken het ei niet te doen schokken, ook niet te kantelen over de polen. Denken we ons de rollende bewegingen, die de eieren onder de hen ondergaan, als zij ze voorzichtig met haar snavel rolt en verplaatst. Daarbij rollen of kantelen de eieren nooit over den kop, over de polen. Het is noodig de eieren alleen met schoon gewassehen warme hand vast te hou- deh, dus ze te vriiwaren tegen vettige petro leum vingers of anderszins. Om bij het schouwen aan al deze kwadejiansen te ont- komen is het aan te bevelen" zich een Ees (Electric,che eierschouwer). aan te schaffefi Met dit eenvoudige instrumentje kan men de eieren nauwgezet schouwen, terwiji ze onaan- geroerd in het nest naast elkaar blijven lig gen. Ook Overdag kan men het met een weinig temperen van het licht gebruikeri. De aan- schaffing behoeft maar eens plaats te hebben, het is van onbegrensden duur, kan dus jarer. lang elk seizoen dienst doen. Bij gebruikma- ken van een Ees zijn dus de eieren geassureerd tegen breken en andere stoornissen. De eerste schouwing doet men dan op den acht- sten, de tweede op den zestienden broeddag. Reeds bij de eerste schouwing kunnen be slist de onbevruchte eieren aangetoond wor den. Dit kan voordeel geven als men meer dan een bijv. twee broedsche hennen tegeiijk gezet heeft. Een der beide hennen krijgt dan al de goed bevruchte eieren ter veraere be- broeding, terwiji aan de vrijgekotnen hen een n-ieuw legsel eieren gegeven kan wOrden. Deze hen moet dus langer zitten dan de drie weken, iets dat hcelemaai niet hindert, als men maar zoo wijs is voor dien langeren broedduur de best, de sterkste hen uit te kiezen. Welke is nu de sterkste? Die welke het mooiste rood blijft in dc kam, die het flinkste eet, het mees- te in't zand kroelt, het gemakkelijkst is in de behandeling en het gewilligst, het Vlugste doet wat men bij het iuchten van haar ver- langt. Maar wij wenschen iedereen toe dat al de eieren of althans ruim 80 procent be vrucht zijn en dan heeft de combinatie van de twee broedsel geen zin. Letten we nu.op den verderen gang. Dan zouden wij bij warm weer in de laatste week wat bevochtigen der eieren toepassert, mits alleen door nat-maken der buikveeren. Gewoonlijk loopt de broedklok precies, want juist op den- een en twinstigsten dag ko men de kuikens uit hun dop. Bij krielen meest- al wat vrocger. Vaak hadden wij ze reed's op den negentienden dag! Den laatsten broed dag lucht men de kip niet. Men hoort meestai de kuikens of ontdekt er reeds een of meer Liefst licht men de ldp niet op, want daarbij ontsnapt dc aanwezisre vochtig warme lucht. die zoo noodig is bij het uitkomen. i Droge 'lucht doet de eivliezen verharden en bemoeiliikt dus het kuiken in zijn inspannend en fcetrekkelijk zwaar werk om z'n eel open te breken. Het kan zeifs voorkomen dat het ver- traagde uitko-men bespoedigd wordt door het ei rustig-handig onder te dompelen in water van bloedwarmte of ongeveer 37 graden Cel sius. Goed behandelde en steeds good gevoer- de broedsters hebben dus het einde van het broedproces geen eten noodig, wel laat men haar uit de holle hand wat water opnemen, wat ons altijd gelukte. Desnoods kan men haar zittende eveneens uit de hand een paar stukjCs geweekf brood laten eten, dat is dan eten en drinken te gelijk. Als men kan vermoeden dat er wat veei leege doppen tusschen de kuikens liggen, haalt men die voorzichtig weg* daar't zou kunnen gebeuren, dat 'n halve dop over een aangepikt ei hcenschuift en daardoor het kui ken zou doen stikken. Als het nest door ons gced gebouwd en door de hen zelf gefatsoe- neerd, is en de ruimte niet te bekrompen, dan transnorteert de uioeder zelf de doppen wel naai de staarfaajde, waar ze voor de kuikens minder hinderlijk zijn, omdat een droog kui ken al gauw voor aan de borstveeren der hen kruipt en- probeert eens wiide wereld in te kij- ken met zijn schitterende kraaloogjes. Als er wat veel kuikens zijn kan men de droge successievelij'k wegnemen en tijdelijk opbergen in een daarvoor gereedhouden doos of kistje, voorzien van zachte flanellen lap- pen en een warm waterkruikje goed omiwoeld. Zoodra het laatste er is ultgekomeri, krijgt de tnoeder al haar kinderen terug, en wordt dan naar de kuikenren overgeplaatst met de heele familie. Men ziet dat onze manier van broeden zeer intiem is en natuurlijk niet zou passen voor een grooter bedrijf. Maar wij schiijven voor de stadsren, voor de liefliebberij op zeer be- perkte sohaal. Wij leven zooveel mogelijk met onze dieren mee, wij leeren ze kennen in al hun neigingen in al hun behoeften in al hun indidueele eigenaardigheden, Daarbij genie ten wij van het schoone dat het broeden elk jaar opnieuw ons geeft. (Uedeeiteii/k gecorngeerd.) POST- EN TELEGRAAFPERSONEEL. 's-GRAVENHAGE, 4 Mei. De Minister van Waterslfcat heeft in een brief aan den Centalen Bond van Nederlandsch Pest-, Telegraaf- en Tekfoompersoneel ge- meld, dat het niet mogelijk is om voor de op 1 Mei 1925 afgevloeide Directeuren en Gommiezen-titulair, die op dien datum nog geen 55 jaar waren, dus geen recht hadden op vervroegd ouderdompcnsioen, een bij- zonderen maatregel te treffen ter tegemoet- koming in hun financieele omstandighe- den, daar geen zekerheid is verkregen dat deze maatregel geen consequenties voor andere gewezen ambtenaren zal meebren- gen. WEER GEARRESTEERD. 's-GRAVENHAGE, 4 Mei. De betonwer- ker en zijn vrouw, die aangehouden waren als verdacht gisternacht brand te hebben gesticht in hun woning aan den Greene Weg en die door de politic wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten zijn gesteld, zijn door de zedenpolilie weer in bewa ring genomen, als verdacht van overba ding van het rendez-vous-verbod. 15 JAAR GEVANGENISSTRAF GEelSCHT. 'S GRAVE NHAGE, 4 Mei. Het O. M bij 'het Hiaagsche gerechts'hof eischte 15 jaar gevangenisstraf tegen den 19-jarigen ios-werkman J. O., die in verband met den nachtelijken overval in Mei 1925 op de boerderij van de gebr. Hoogerhuijze te Overschie, waarhij een der gebroederg aan de bekomen verwondingen is overleden en die door de rechtbank te Rotterdam tot 12 jaar gevangenisstraf was veroordeeld. DE OVERSTROOMING VAN DE MISSISSIPPI. NEW-YORK, 4 Mei. De autoriteiten te New-Orleans verwachten, dat de vloed op 11 Mei zijn hoogsten stand zal hebben be- reikt. Naar schatting sfroomt thans onge veer 100 000 kubiken voet water per seconde. door het gat in den d'ijik om het water te doen zakken. De ingenieurs zullen trachten het gat nog grooter te maken. Nabij de oude dij'k- breuken heeft een nieuwe doorbraak plaats gehad, waardoor nog meer gebied van Louisiana onder water komt V'erscheidene dorpen moesten weer wofSen ontruimd, waardoor het aantal vluchtelingen met der- tigduizend is gestegen. ONTRUIMING VAN NEW-ORLEANS? LONDEN, 4 Mei. De correspondent van de „Daiiy Mail" te New-York meldt, dat een aanvang is -gemaakt met het ontrui- men van New-Orleans. Vele personen, voornamelijk vrouwen, verlaten de stad. NOG MEER OVERSTROOMINGEN. LONDEN, 4 Mei. De correspondent van de „Daily Mail" te Winnipeg seint, dat ernstige overstroomingen plaats hebben in de prairie-provincies van Canada. Vele boerderijen in de Assiniboine en Quappelie vallel staan door net buiten de oevers tre- den van de rivieren onder wafer. De bewo- ners moesten vluchten. In Alberta heeft het 48 uu-r gesneeuwd. ST AAT SLOT ERIJ Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 3346 25000. No. 2610 1500. Ns. 4403 en 12407 1000. Ns. 7508, 13495 en 18182 400. Ns. 5341, 8218 en 9082 100. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Johannes Bernardus. z. van Johannes Hen- derikus Sommer en Sijke Dijbstra. Corne lia Godefrida, d. van Joannes Groothuizen en Catharina Mors. Lubertus, z. van Pie- ter Nod en Niesje Peereboom. OVERLEDEN: Arie van Wieringea, 63 jaar. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Metorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.9 te Stock holm. Laagste barometerstand 751.6 te Rost. Verwachting (geldig tot den avond van 5 Mei): Zwakke tot matigen wind uit oostelijke richtigen. meest licht bewolkt, droog warm weer, behoudens kans op onweer. GELUKTEL E GR A M M EN In de maand Maart werden 7764 Gelukte- legrainmen verstuurd, bestemd voor het bin- nenland en 156 voor het buitenland, terwiji yanuit het buitenland en de scheepsstations 158 Geluktelegrammen verzonden werden. Er waren voor Alkmaar 37 bestemd. NIEUWE WIJSJES VOOR DEN kerktorent:arillon. Hedenmorgen werden nieuwe wijsjes op den speeltrommel van het kerktoren-carillon ingesteld. Voor heel uur laat deze toren thans weerklinken: „0, Heer die daer-, en hall uur: „Gelukkig Vaderland", beiden uit Valerius Gedencklank. De melodien werden opgezet door den heer W. J. Crefeld, stadsklokkenist. LANDDAG VAN DEN BIZONDEREN VRIJWILLIGEN LANDSTORM Naar men ons mededeelt, zullen ter gele genheid van den Landdag van den Bizonde- ren Vrijwilligen Landstorm, die op 14 Mei a.s. te Alkmaar gehouden wordt, de torpedo- boot G XIII en de onderzeeer O IX een bezoek aan Alkmaar brengen, ten einde mede te werken aan het welslagen der feestelijk- hed-en. De G XIII zal gecommandeerd worden door den luitenant ter zee le klasse H. Vree- deniburg, de O IX door luitenant ter zee le klasse J. H. Solkesiz. Daarnaast bestaat de bemanning van beide bodems uit 2 officieren en ongeveer 20 man. Vermoedelijk zullen zoowel de torpedo- boot als de onderzeeer ter bezichtiging wor den gesteld. MUTATIE. De kapitein J. A. Brederode van den Vrij willigen Landstorm te Alkmaar, wordt op 26 Juli a.s. gedirigeerd op het 21 e Regiment Infanterie te Amersloort, tot het deelnemen aan de vervolgoefeningen, en op 8 Septem ber d. a. v. op het 21e Regiment Infanterie te Harderwijk, tot het deelnemen aan de her- halingsoefeningen. AANBESTEDING. Gistermiddag had1 te Utrecht de aanbeste- ding plaats van grond-, spoor- en kunstwer- ken voor een nieuwe verbindingsbaan tus schen den spoorweg en de remise en voor het wijzigen van het emplacement bij de re mises te Leidschendam, Voorburg. Laagste inschrijfster was de firma P. Dubbeld alhier voor f 106.743, hoogste inschrijfster de firma Kuiper en Krimpent, Middel'burg voor een bedrag van 160.000.. DIERENBESCHERMING. Het bestuur der afd. Alkmaar van de Ned Ver. tot bescherming van Dieren schrij'ft ons: Het rapport van onzen Inspecteur over het le kwartaal 1927 luid't: Geregeld de markten bezocht en controle uitgeoefend. Aanmerkingen gemaakt op te voile kor- ven, vervoer van klein vee in zakken en het dragen van kippen aan de vleugels. Daar waar noodig, werd krachtigen steun van de politie ondervonden. Een Amerikaan- sche mlereneter werd1 door den vertooner telkens aan de staart uit zijn stroohokje ge- haald, door hulp van de politie werd hier- aan een einde gemaakt. Een klacbt inge- diend over een paard, dat reeds twee dagen met gebroken poot had gelegen, paard werd afgemaakt; een klacht ingediend over eeo wagen; 4 honden en 2 katten geplaatst, j zwervers opgenomen- en af laten maken. Hulp verleend aan een ziek woonwagen- paard, het dier was reeds 20 jaar oud en een wrak. Het lag in de buitenlulht zonder lig- ging of bedekking te sterven. Al onze pogingen, om het dier uit ziji' lijden te help-en, stuitten af op de weigerinj van den eigenaar, hiertoe mede te werken. Stroo werd door ons verstrekt om d-e liggin-g dragelijk te maken. Drie lezingen werden ge houden voor den Jeugdlbond over „Onze vogels in d-en Houit", „Onze wintervogels ef h-unne yoeding" en „Bijenleven". Het zij met na-diruk medegedeeld, dat ge durende' het tijdperk, waarin de vogels broe den en jongen verzorgen, strenge controle zal word-en^gehouden en niet zal worden ge- schroomd, even-tueele jeugdige boosd-oenen voor d-e politie te'geleiden. Wij verzoeken oud-ers en onderwijzers den kind-er;en hierop te wijzen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrij-tui- gen te 8 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. T KEGELCONCOURS IN HET GEBOUW „DE UNIE". Het Kegalcoucours mag zich wederom ver- heugen in een kfifengewone belangstelling. Allereerst zij den heer Witte (-gerant v. d'. „Unie") een woord van dank gebracht voor het keurige in orde zijn van de ba-nen. Oof voor den niet kegelaar, zal het een waar ge noegen zijn eenigen tijd aldaar te vertoevet en zal hen de lust bekxuipen om oo-k toch cte kegelsport te gaan beoefenen. Koers pl.m. 2.15 1281/. 182-3 135 352-5 722^-3 Vorige koers POWK- GRONtflCjFM (Ontvangen per dTaadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKdNSTELLlNGEN, Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Ceft. v. lOOt Riesc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. H A, M B. C. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult.VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd Tapanoeli Serbadiadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaarty Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd Llovd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkusti Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash Koers van heden te Vorige pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.— 101V, 101% 191V* 101% 2456/e 246 249.1 171 171 171 1571/, 153 1581/, 1581/, 120 130 s n 130 i vi.'io 1298% 181s/. 182% 182 981/4 9S»/4. 938/4 "ti- 95 95 943 9a 132i/s 133 133 134% 358% 359 359-60^ 360-2 411% 398S/4 941/, 167 166% 714 724-5 724-5 724-3 380 385 177i/a 17.-9 153 II6I/4 176% 176 175 353 - 240 zr0l 372 y, 3701/, 371 371J 337 340 1339-40^ 3395/4 266 269 2/2 272 270 269 479S/4 478 278 241 243 1651/4 166 I66S/4 166 345 172S/4 171 334% 330 3361/a 3361/, 14 137/g 8 "As 88 06 66 1901/, 190 230 228 98 96 i 63 124 175 177 8% 1 8 42% 421/* 249s/. 52 250% 470 474 4/2J-3 171 479 482 481.2| 521 522 522-4 125 125 1701/, 171% 64% 67 68% PROLONGATTE vorice koers 31 pCt., heden 4 pCt. WiSSE! KOI-RSEN AMSiERDAM 339iU 269s/. 269 9, 1651/, 470 477 521 64 Londen Berlljn Parijs Brussel (Belga) Btizsl Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo a New»York Italie NIET OFFICIEEL. 12.14i/a 59221jt 9.791/4 34.75 48.07 35.17!/, fcb.try, 66. 04.60 2,49% 13.15 Koers opheden Off.noteering 12.141A 59.211/, 9.79 34.741^ 48.061/, 35.11 V, 66.70 66.85 64.60 2.49%

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2