DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Gemeenteraad van Alkmaar. No. 105 aouderd negen efi twfntfgste Jaargang 1927. 5 MEL LDorniementsprijs blj vooruitTbetaling per 3 maanden f2.~fr. per post f2.50. Bewjjsn. 5 et Advertentiepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar Brieven franco N.V, Book- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Vooi&am CP, XeL Administe. No. 3. Bodactie 83. B0NDERDA6 DageSijkscSi overzicht. BeSanrarijke ppijswerlaging. HERMAN OE GRAAAF Olf flWHine# besiaat an 2 biadeiL De opening der economische conferentie. Frankrijk en En- g eland. De mislukte droogleg- ging in Noorwegen. Zoo is dan Woensdagmorgen de economi sche volkembonds conferentie te Geneve ge- opend en wel in tegenwoordigheid van de ver- tegenwoordigers van 50 staten, waaronder Amerika, Rusland en T-urkije als niet-bonds- leden. t De voorzitter, de Belgische oud-mimster president Theunis hield daarbij een rede, die om meer dan een reden belangwekkend mag worden genoemd. Allereerst bracht Theunis dank aan den Volkenbond, die deze wereldconferentie bij- eengeroepen heeft, er op wijzend, dat deze internationale bijeenkomst eenig in haar soort is: nog geen enkele conferentie van dezen aard heeft vergaderd en nog niromer is het geheele complex der vraagstukken van het economische leven der wereld behandeld. Onmiddellijk hierna waarschuwde hij ech ter ernstig tegen overdreven verwachtingen van deze conferentie. Zijns inziens waren de problemen te mge- wikkeld om onmiddellijk tastbaar resultaat tegemoet te kunnen zien, en het zou volgens Theunis al heel mooi zijn, als de staten er toe komen de noodzakelijke belangen van het in ternationale economische leven en l^un eigen onderlinge afhankelijkheid te erkennen. Vervolgens gaf hij in het al gem een een overzicht van het program der werkzaamhe- den en deed verschillende voorstellen voor de wijze, waarop de conferentie haar werk- zaamheden zal verrichten. Bijzonder belangrijk en actueel noemde hi] het vraagstuk der handels- en douanepolitiek en het vraagstuk van internationaal overleg onder de industrieelen. Aan de hand van ver schillende documenten wees Theunis op de wanverhouding, die er in de jaren na din oorlog tusschen productie en afzet is geko- men en op de belemmeringen en moeilijkhe- den, die daaruit voortvloeien voor het inter nationale economische leven. Er zijn na den oorlog nieuwe centra van productie ontstaan. Steeds meer wordt onder de verschillende vol- ken de wensch levendig om zich economisch onafhankelijk te maken en teveas nieuwe af- zetgebieden te schap'pen. In verband hiermede wees Theunis op de verarming van een groot deel van Europa en de onzekere fijiancieele toestanden van na den oorlog, evenzoo op de terrioriale grenswijzigingen, die ernstige ge- volgen voor* het internationale economische leven hebben gehad. De abnormale en kunst- matige maatregelen, door vele landen getrof- fen, hebben tenslotte tot resultaat gehad, dat A pogingen tot vermeerdering van de pro ductie steeds minder succes hadden. Wij schreven hier boven, dat Theunis' rede in meer dan een opzicht belangwekkend was. En wij herhalen dit. In de eerste plaats is zij het, doordat ein- delijk een overzichtelijke verklaring gegevm werd omtrent het werkprogram. In de tweede plaats omdat inderdaad de conferentie blijkens het bovenstaande een po- ging tot verbroedering schijnt te zullen war den. En in de derde plaats om het groote pessi- misme, dat reeds in deze openingsrede blijkt te zijn. Besprekingen zijn nog niet gehouden en toch waarschuwt men reeds tegen „over- dreven" verwachtingen. Doumergue, de Fransche president, zal, vergezeld van Briand, een bezoek brengen aan Londen waar als dan getracht zai wor den te komen tot een eindelijke eenstemmig- hei-a in de Fransche en Engelsche politick. Naar van bevoegde zijde verzekexd wordt, zullen de besprekingen tusschen Briand en Chamberlain zich uitstrekken tot alle politie- ke vraagstukken, die op het oogenblik het meest op den voorgrond treden zooals het Rijnlandvraagstuk, 't geschil tusschen Italie en Joego-Slavie, de herziening van het Tan- gerstatuut en den toestand in China. Men vermoedt, dat slechts ten opzichte van het Chineesche vraagstuk volledige overeenstem- ming tusschen Frankrijk en Engeland zal worden bereikt. De*uitslag der besprekingen over het Rijn landvraagstuk zal ongetwijfeld met bijzonde- re belangstelling worden tegemoet gezien. Men verwacht, clat de Duitsche rijksregeering nog yoor het vertrek van president Doumer- giie naar Londen een stap te Parijs inzake het Rijnland zal doen, zoodat Briand en Chamberlain gelegenheid zullen hebben om den toestand, die daardoor in het leven zal worden geroepen, uitvoerig te bespreken en naar een oplossing te zoeken, voor dat een definitief anhfoord aan Duitschland wordt gegeven, temeer daar volgens de opvatting der Fransche regeering eerst overeenstem- ming tusschen Frankrijk en zijn geallieerden moet zijn verkregen, alvorens het Rijnland vraagstuk behandeld kan worden. Alle politieke vraagstukken zullen dus be- sproken worden. Of het resultaat zal hebben? Wij hopen het maar twijfelen ten sterkste Van den beginne af Week het Noorsche brandewijnverbod een absolute mislukking. Wie uit Denemarken, waar de alcohol vrij maar zwaar belast is, of uit Zweden, waar het verbruik geregleinenteerd en gecontro- Directeur: G. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. leerd wordt, in het drooggelegde Noorwegen kwam, verwonderde zich den allereersten avond reeds over het groot aantal beschon- ken lieden; tnen zag er in 'n uur meer dan in Zweden of Denemarken in een week. Dat zagen niet alleen de tegenstanders van het verbod, maar d!at erkende verleden jaar ook een der Zweedsche voorstanders van droog- legging, toen hij na een verblijf te Oslo in Stockholm terugkeerde. En ieder kon zich zelf in de (restaurants oyertuigen welk een gewel- dige hoeveelheid wijn, port, madeira enz. - die vrij gebleven waren omdat de wijnprodu- ceerende landen dreigden anders den invoer van Noorsche visch te verbieden benevens gesmokkelde brandewijn verzwolgen werd. De noodlottige gevolgen van de a'lleronge- lukkigste wetgeving waren zoo in't oog val- lend, dat bezonnen tegenstanders van drank- gebruik tot het inzicht kwamen, dat het zoo niet langer ging. Met groote meerderheid heeft dan ook het Noorsche volk eenige maanden geleden zich uitgesproken tegen handhaving van het geldende brandewijnver bod. Twee Mei j.l. trad het verbod nu buiten werking. Het is echter zeer de vraag of deze opheffing practisch wel verandering zal brengen. Immers: Slechts aan 13 steden zal het ver- oorloofd zijn den verkoop van gedistilleerd vrij te laten. Maar van die 13 zijn er nog 'n paar die van dat recht geen gebruik. zullen maken omdat de voorstanders van droogleg- ging er de macht in handen hebben en het verbod dus practisch zullen handhaven. Ook in de andere steden is een verwoede campag- ne van de droogleggers te verwachten om ook daar de meerderheid te verlangen en de rijkswet plaatselijk te verlammen. En het platteland blijft geheel en al „droog". Neen, practisch verandert er nagenoeg niets. En de misbruiken, die't gevolg waren van de onpractische drooglegging zullen dus wel blijven best aan. De Raad vergaderd'e hedenmiddag ten 1 ure. Afwezig de heeren D. Plevier, Mr. J. P. Bosman, mr. D. Sluis en de heer en mevr. Westerhof. Bericht van verhindering was ingekomen van de hedren mr. Bosman en Plevier. De Voorzitter herinnerde aan de sta king van stemmen over de verplaatsing van het borstbeeld van mevr. Bosboom-Toussaint en het plaatsen van een telefoon in de rec- torskamer. De voorstellen warea-in het belang van de bcgrooting terug genomen, doch zullen een volgende maai weder op de agenda wor den geplaatst. Gal. Staten zijn ten aanzien van de uit- keeringen aan de. bijzondere schoten afgewe- ken van de bestaande regeling. Ter voorkoming van moeilijkheden stellen B. en W. voor om vborloopige voorschotten in 2 termijnen beschikbaar te stellen en wel tot een bedrag voor de R. K. Uloschool van 1575, vcor de R. K. Jongensschool A. van 2280, voor de R. K. Jongensschool B. van 2200, voor de R. K. Jongensschool C. van I9601, voor de R. K. Meisjes-Uloschool van 1440, voor de R. K. Meisjesschool A. van 2050, voor de R. K. Meisjesschool B. van 2740, voor de R. K. Meisjesschool C. van 2300 en aan de Christelijike School 3105. Aldus werd besloten. Ook met een voorgestelde regeling ten aan zien van een referendaris ter secretarie ver- eenigde de Raad zich. De heer en, mevr. Westerhof kwamen ter vergadering. De Voorzitter deed nog med'edeeling van het aanbrengen van geschilderdfe ruitjes in de raadszaal. De ruitjes waren op Ge- meontewerkert aanwezig en stellen voor: De wapens in geschilderd glas, welke thans in de ramen der Raadszaal zijn aangebracht, stonden voorheen in verschillende ramen van -het Stadhuis, o.a. in de polderkamer en ge- rechtszaal. Deze. gescbilderde fatilillewapens hebben betr^kking op personen, die in de dagen van het begin van den bouw van het Stadhuis 1509—1520) tot het lands- of stadsbestuur behoorden en van enkele hoofdfiguren uit de periode van het Beleg van Alkmaar in 1573. Eierstgdnoemde groep omvat de wapens van keizer Maximiliaan (voogd over Kare! II) 15061515 en Karel v. Oostenrijk, Heer der Bourgondische Nederlandeii', koning van Spanje, de latere keizer Karel V 1515 1555. Voorts van: Anthony van N'ievelt (schout 15171518), Augustijn van Teylingen (burgemeester 15091531), Dirck Allertz (schepen 15001524, burgemeester 1516 1523), Schrevel Dircksz (schepen 1482 1509), Andries Pietersz. Zel (schepen 1517 —1528), Laurens Pietersz. Palinc (schepen 15051521), Gerrit Roest (schepen 1508 1526, burgemeester 1512—1523), Albert v. Rietwijck (schepen 1517), Doede Jansz. (schepen 15181531) en Hendrik GerEitz. van Voshol (schepen 14901515). De tweede groep wapens, welke terugwijzen op figuren uit de dagen van Alkmaars' beleg, bestaat uit.de volgende: Jhr. Jacob Cabeliau, gouverneur van Alk maar in 1573, Guillaume Mostert, commissa- ris vanwege den Prins van Oranje, Albert Cornel isz. Coomans, burgemeester, Floris vail Teylingep, burgemeester, Jan van Fo- reest, toegevoegd burgemeester tijdens het beleg, Mr. Nanninck van Foreest, raad en pensionaris, Augustijn van Teylingen, schout en Maerten Pietersz. van der Mey, stadstim- merinan, die in een polsstok berichten uit de stad naar buiten overbracht. Ingekomen zijn: a. Een brief d.d. 30- Maart j.l. nr. 20 van Gedeputeerde Staten, houdende bericht van ontvangst der verordening, houdende gel- diigverklaring van verordeningen tegen wel- ker overireding straf is bedreigd, vastgesteld bij Raadsbesluit d.d. 17 Maart j.l. Aatigenomen voor kennisigeying. b. Een bdief dd. 30 Maart j.l. nr. 51 van hetzelfde college, ten geleide van het goed- gekeurde Raadsbesluit d.d. 17 Maart j.l., houdende wijziging van het Raadsbesluit dd. 25 November 1926 nr. 4 inzake verkoop van een strook grond aan de Marktstraat aan B. Hulskamp. Alsvoren. c. Een brief dd'. 30 Maart j.l. nr. 152 van hetzelfde college, ten geleide van het goed- gekeurde Raadsbesluit dd. 3 Maart j.l. nr. 7 inzake aankoop van het voormalige Cadetten- schoolcomplex. Als voren. d. een brief did. 30 Maart j! nr. 89 van hetzelfde college, ten geleide van het goedge- keurde Raadisbesluit dd. 3 Maart j.l. tot het verleenien van een 2e suppletoir bouwvoor- schot aan de R. Kath. Woniingbouwvereeni- ging „Goed! Wonen". Alsvoren. e. Een brief dd. 6 April jl. nr. 97 van het zelfde college, ten geleide van het voor zoo veel noodig goedgekeurde Raadsbesluit dd. 17 Maart j.l. inzake verkoop van grond aan dejuliana van Stolberglaan aan den beer K. C. R'ietema. Alsvoren. f. een brief dd. 13 April jl. nr. 37 van het zelfde college, daarbij de verdaging hunmer besl'issing berichtende ten aanzien van het Raadsbesluit dd. 17 Maart jl. nr. 5 tot aan koop van de perceelen Nieuwesloot nrs. 119 en 121. Alsvoren. g. Een brief dd. 15 April jl. nr. 59 van hetzelfde college, daarbij hunne beslissing ten aanzien van "d6 gerneente-bcgrooting voor 1927 verdagende. Alsvoren. h. Een brief dd. 6 April jl. nr. 96 van het zelfde college, ten geleide van het voor zoo- veel noodig goedgekeurde Raadsbesluit dd. 17 Maart j.l. inzake verhuring van een stuk grond aan de Kruislaan aan den heer C. Igesz Alsvoren. i. Een brief dd. 22 Maart j.l. nr. 1067, afd. H. O. van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, houdende goed- keurig van bet Raadsbesluit d.d. 3 Maart j.l. nr. 4' tot benoemdng van een 4-t-al tijdelijke leeraren aan het gymnasium. j. een brief-dd 2 April jl. nr. 1210, Afd H.O. van denzelfden Minister, houdende goedikeuring van het Raadsbesluit dd 17 Maart j.l. nr. 7 tot benoemihg van Mevr. J. A. Hoeneveld^Toxopeus t»t tijdelijk leerares aan het gymnasium. Alsvoren. Als voren. k. Brieven dd. 11 April jl. van de besturen der Onze Lieve Vrouwestichting te Amers- foort en de Vereeniging „St. Joseph" alhier, houdende mededeeling dat zij bij de koningin in beroep zijn gegaan tegen de "besluiten van Gedeputeer^ Staten inzake vaststelTing dei vergoeding ex art. 101 der Lager onderwijs- wet 1920 over 1923. Aamgenomen voor kennisgeving. 1. Een brief dd. 29 Maart jl. van het be- stuur der Federatie van vereenigingen - voor ziekenhuisverpleging en ziekenzorg in Ne- derland, daarbij verzoekende adhaesie te wil- len betuigen aan een door genoemd bestuur tot den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gericht adres in verband met de verhooging der verpleegprijzen in Acade- rnische ziekenhui-zen. Alsvoren. m. Het verslag over den toestand van het gymnasium over het jaar 1926. Alsvoren. - n. het verslag der commissie van voorlich- ting bij de beroepskeuze over het jaar 1926. Alsvoren. o. een adres d.d. 12 April j.l. van den heer IJpma alhier, daarbij ontslag verzoe kende als hoofd der gemeenteschooLnr. 2. De Raad verleent het ontslag eervol met ingang van 1 September a.s., onder dankbe- tuiging voor de als zoodanig aan de gemeeri- te bewezen diensten. p. Een adres dd. 29 April jl. van den heer A. A. Verburg alhier, houdende het verzoek hem ontheffing te verleenen van het bepaalde bij art. 44 der bouw- en wonintgverordening ten aanzien van een door hem te bouwen loods aan het Zeglis. De Raad stelt het adres in handen van B en W. om bericht en raad. q. adressen van het bestuur der vereeni ging voor Algemeen voorbereidend lager on derwijs, daarbij verzoekende: le gelden te willen toestaan voor den bouw van 2 scholar voor algemeen voorbereidend lager onderwijs 2e de liuur van het perceel Doelenstraat 15 re willen herzien. Alsvoren. r. Een adres dd. 28 Maart j.l. van dezelf- de vereeniging, daarbij verzoekende drie lo- kaler van gemeenteschool nr. 9 in huur te ZIJDAM 8—9 ALKMAAR TELEP. 626. willen afstaan. Alsvoren. s. een adres dd. 21 April jl. van de Blau- we Weekcommissie uit de Nationale Commis sie tegen het alcoholisme te Utrecht, daarbij verzoekende aan het Alkmaarsch Drankweer Comite dten verkoop van bloempjes toe te staan op den openbaren weg op Hemelvaarts- dag 26 Mei a.s. De Raad laat de behandel'ing van het adres ingevolge art. 226 der Alg. Politieverorde ning, aan B. en W over. t. een brief dd. 10 April j.l. van het be stuur der Huishoud- en Industrieschool, daar bij de begrooting dier instell'ing voor het jaar 1928 inzendende en tevens een subsidie uit de gemieentekas verzoekende. Te behandelen bij de gemeentebegrooting voor 1928. u. Een adres dd. 26 April jl. van de Ver eeniging voor Landbouwhu'ishoudonderwijs te Winkel, daarbij onder overlegging van een begrooting dier installing voor 1928 een sub sidie uit de gemeervtekas verzoekende ten be- hoeve van de in deze gemeente te geven cur- sussen.. Alsvoren. v. Een adres dd. 29 April jl. van het be stuur der afdeeling Alkmaar van het Cen- traal Genootschap voor Kinderhex-stellings en vacamtiekolonies, daarbij onder toezending van een begrooting dier instelling voor 1928 een subsidie uit de gemeentekas verzoekende Alsvoren. w. Brieven dd. 16 Maart j.l. nrs. 118 A en 118 B van GedqDuteerde Staten, houden de beslissing op ingesteld'e beroepen inzake de vaststelling der vergoeding ex-art. 101 der Lager onderwijswet 1920 over 1925 toe te kennen aan d-e Vereeniging ,,81*. Joseph" alhier en de O. L. Vrouwestichting te Amersfoort. Aangenomen voor kennisgeving. x. Een adres, ingekomen 3 Mei j.l. van het bestuur van den tuinbouwbond „de Lan- gendijker Groentencentrale" te Broek op Langendijik, aan de gemeente Alkmaar ver zoekende een conferentie van belanghebben- de gemeenten bijeen te roepen om te be- raadslagen over de verbetering van den Twuijverweg op den grondslag van een -door arimesant overgelegd plan. De Voorzitter vond het eerf belangrijik adres. B. en W. willen efke goede poging steunen, omdat voor hen de tol ook een uitarst middel is. Zij stelllen voor, zich fce- reid te verklaren, dat Alkmaar dee! wil ne- men aan de conferentie, doch het juisler acht dat zij de conferentie bijeenroept. Aldus besloten. ij. Een adres dd. 3 Mei jl.. van de Ver eeniging voor Algemeen voorbereidend lager onderwijs, daarbij verzoekende eene vergoe ding uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor aanschaffing van m-eubilair en leer- middelen ten behoeve van de klassen, die zul len worden ondcrgebracht in lokalen der ge- mcenteschool nr. 9. In handen van B. en W. om bericht en raad. z Een brief dd. 3 Mei j.l. van, het be stuur van liet Stedelijk Muziekkorps. hou dende dankbetuiging voor 's Raads besluit del 22 Maart j.l. tot instandhouding van geacemd korns. Voor kennisgeving aangenomen. aa. Een brief dd. 3 Mei j.l.' le Afd. nr. 112/7369 van den Commissaris der Ko ningin, houdende mededeeling van het ver- leend #ervol ontslag aan den heer G. Loo- nian en van de benoeming van den heer F. H. Ringers als lid van het college van zet- ter? voor's Rijks directe belastihgen. Als voren VOORSTEL TOT GOEDKEURING VAN DE BEGROOTING VOOR 1927 VAN HET BURGERLIIK ARMBESTUUR, HET STADSZIEKEN- HUIS EN HET.BURGERWEESHUIS. Het in biilage 12 gedane voorstel publiceer- den wij reeds eer-der. Aldus besloten. VOORSTEL TOT GOEDKEURING VAN DE BEGROOTING VOOR 1927 VAN DEN ARMENRAAD. Het in bijlage 13 gedane voorstel werd reeds eerder gepubliceerd. Conform besloten. VOORSTEL TOT GOEDKEURING VAN DE BEGROOTING VOOR 1927 VAN DE VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING, DE VEREENI GING TOT INSTANDHOUDING VAN EEN KINDERBEWAARPLAATS EN VAN DE COMMISSIE TOT HUISVERZORGING. B. en W bieden den Raad aan de begroo ting voor 1927 van: a. de Vereeniging voor Oezinsverpleging. Deze begrooting shut in ontvang en uit- gaaf met 11000.Van de gemeente wordt een subsidie van f 4500 gevraagd. fc. de Vereeniging tot instandhouding van een Kinderbewaarplaats. De ontvangsten en uitgaven van deze in stelling zijn geraamd op 2970. Het ge- meentelijk subsidie is begroot op 1470. c. de Commissie tot Huisverzorging. Deze begrooting sluit in ontvang en uit- gaaf met 3110.—. Het gemeentel ijk subsi die is geraamd op 1000 Het onderzoek van deze stukken heeft to1 geen opmerkingen aanleiding gegeven. De daarin geraamde subsidien stemmen met de in de gemeentebegrooting voor 1927 opgeno- men bedragen over een. Onder overlegging van het advies van den Armenraad stellen B en W. voor, in verbano met art. 14 der Armenwet, het besluit te ne- men deze begrooting goed te keuren en aan genoemde instellingen voor het jaar 1927 een subsidie uit de gemeentekas toe te kennen van respectievelijk ten hoogste 4500. 1470.—en 1000. Conform besloten. VOORSTEL TOT VASTSTELLING VAN HET VERSLAG INZAKE HET VE'R- STREKKE'N VAN KIN0ERVOEOING EN KLE'EDING AAN SCHOOL- KINDEREN. :s B. en W. schrijven in bijlage No. 3S: Ingevolge artikel 11 van het Koninklijk Be sluit van 19 November 1900, Stbl. nr. 202, tot vaststelling van regelen, waarnaar de ge meenteraad bevoegd is aan schoolgaande kin- deren, ter bevordering van het schoolbezoek, voeding en Weeding te verstrekken of met dat doel subsidie te verleenen, is Uwe Vergade ring verplicht na het verstrijken van het dienstjaar aan Gedeputeerde Staten verslag uit te brengen aangaande de wijze, waarop de op de gemeentebegrooting toegestane be dragen voor het in artikel 36 der Leerplicht- wet omschreven doel zijn besteed. Wij geven U in overweging het verslag vast te stellen, dat wij voor U in ontwerp ter inzage zullen leggen. Alsvoren. VOORSTEL INZAKE EEN ADRES TOT VERBETERING VAN DEN TOESTAND D'ER SLOOT LANGS DE NOORDER- KADE. In bijlage 42 zeggen B. en W.: Onder dagteekening van 4 Juni 1926 wendden een aantal bewoners van de Noor- derkade zich tot den Raad met de mededee ling dat de sloot ioopende langs hunne wo- ningen aldaar in sterke mate is verontreinigd en met het verzoek die sloot in verband daar mede te doen dempen. Dat adres werd in de Raadszitting van 10 Juni d.a.v. in handen van het College gesteld om bericht en raad. Waar deze sloot rijkseigendom is, hebben B. en W. zich tot den Minister van Water- staat gewend met het verzoek of Zijne Excel lence bereid zou zijn voor een eventueele demping en rioleering dier sloot van gemeen- tewege de noodige vergunning te verleenen c.q. er toe zou willen medewerken dat de be- doelde sloot in eigendom, of zoo daartegen bezwaren zouden bestaan, in beheer en on- derhoud aan de gemeente zou worden over- gedragen. Tegen overdracht in eigendom of in beheer en onderhoud bleek de Minister bezwaar te hebben; tegen demping in beginsel niet, mits daarbij de vanwege het Rijk te stellen voor- waarden eouden worden opgevolgd. Volgens een globale raming zou de naleving van die voorwaarden van de gemeente echter een uit- gaaf vorderen va n16400. B. en W. konden geen vrijheid vinden den Raad voor te stellen een zoo belangrijke som voor het beoogde doel beschikbaar te stellen, waarom zij het denkbeeld om de bedoelde sloot, die, ook na demping, Rijkseigendom zou blijven, voor rekening der gemeente ti doen dempen en rioleeren, hebben opgege- ven. Zij hebben toen, met verwijzing naar arti kel 180 der Algemeene Politieverordening dezer gemeente, den Minister verzocht de sloot ten genoegen van hun College te doen schoonmaken. Hieraan is thans voldaan. Dp sloot is op afdoende wijze gereinigd, waar- door practisch aan de bezwaren van adres- santen is tegemoetgekomen. B. en W. stellen U in verband daarmede voor het bovenaangehaalde adires van bewo ners der Noorderkade voor kennisgeving aan te nemen. Conformi besloten. VOORSTEL TOT WIJZIGING VERORDENING OPENBAAR LAGER ONDERWIJS B. en W. schrijven in bijlage No. 41: Bij de behandeling van ons voorstel betref- fende de organisatie van het openbaar lager onderwijs (bijlage 83 van 1926) in uwe zit- ting van 15 Juli 1926, hebben wij U toege--- zegd nader te zullen overwegen of de duur der zomervacantie voor alle openbare seholer voor gewoon lager onderwijs al dan niet ge- lijk zou moeten zijn. De resultaten van gehouden ouderavondec aan de gemeentescholen nrs. 1,7 en 8, in het bijzonder bijeengeroepen voor eene behande ling van dit vraagstuk, gaven ons de overtui- ALRMAARSGH ODRANT. RALEIGH en HEGRARijwielen

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1