Buitenlandsch gemffigd nleuws. L. Frankenberg - Alkmaar. Huitenland! op ongeveer 15 meter aTstaiKr rot De trein fcreeg ongcveer 45 minuten vertra- ging. De overwegwa-chter, L. v. L. verklaarde, nit Wychen geen belsignaal te hebben on-t- vangen, dat de trein in aawtocht was en dat h-ij- daarom de wisselboomen met geslotea had. Maar volgens getuigenverklaring waren de wisselboomen van den overweg aan den Hatertsehen veldweg, welke overweg door denzelfden wachter wordt bediemj en waar de trein moest passeeren voor den overweg Groe- nestraat, gesloten, toen de trein passeerde. VERDUISTERING Een.comniissionnair in effect en te Amers- foort is in arrest gesteld als verdacht van vcrduistering van geldswaardig papier. Hij wordt verdacht, een stuk van 1000 der StaHsleening 1923 te hebben verkocht en aan zijn client, wien het toebehoonde, liet geld niet te hebben afgedragen. Vandaag zou hij ter beschikking van den officier van justitie te Utrecht worden gesteld. HET MONUMENT TE ALVERNA. Prins Hendrik zal tegenwoordig zijn bij de plechtige onthu'lling van het monument, dat te Alverna bij Wychen wordt opgericht ter herinnering aan het bezoek van de Ko- ningin aan de overstroomde gebieden tijdtens den watersnood van 1926. De granieten zuil zal het volgende als opschrift hebben: Watersnood 1926. Quae prior in honore Et prima in amore. In liefde ging voorop Die vooraan stond in eere. BRAND. Gisteravond is brand uitgebroken in een fegstaand pakhuis in de ZandStraat te Rot terdam. Vermoedelijk hebben straatjongens den brand uit ba-ldad'igheid gesticht. In het begin greep het vuur snel om zich hcen. Het gezin C. v. d. B., dat bestaat uit man, vrouw en 5 kinderen en dat op de tweede verdieping woont, kon slechts -met moeite zich in veilig- heid stellen. DE OVERVAL TE OVERSCHIE. In hooger bero-ep is voor het Gerechtshof te 's-Gravenhage behandeld de zaak tegeu den 19-jarigen lossen werkma-n J. V., die vonnis van de Rotterdamsche rechtbank van 1 Maart is vercordeeld tot 12 jaar g-evangc nisstraf, zulks in verband met den in den lacht van 16 op 17 Mei van het vorige jaar jeplecgden overval op de boerderij van de gebroeders Hoogerbrugge te Overschie. Men lal zich herinneren, dat-in den bcwusUn lacht in die boerderij is ingebroken, waar'r revolverschoten gelost werden op de bewo- ners. Een van de gebroeders Hoogerbrugge :s aan d'egevolgen van de door hem bekomvn verwondingen overfed en. Verdachte gaf toe, in den genoemden nacht op de boerderij te zijn geweest ,echter niet allieen, maar met iemand anders. Verdachte onflcende, dat hij geschoten zou hebben. Op verdachte zijn in beslag genomen een met scherp geladen revolver, een bos sleu- tels, een verrekijker, enz. Getuige Hoogerbrugge zeide, maar een persoon op de boerderij gezien te hebben. Deze heef-t in het geheel vier schoten gelost. Getuige is in de borst getroffen. Zijn broer Jan heeft met den man geworsteld. Getuige zag direct, dat men met een jongen te doen had. De gestalte van hem komt vrijwel over- een met die van verdachte. Na het getuigenverhoor werd een vroeger door verdachte afgelegde verklaring voorgc- lezen, waarbij hij volledig bekend heeft. De advocaat-gcneraal, mr. Brants, hieraa requisitoir nemende, eischte 15 jaar gevange- oiisstraf. mer ffeaenntiddag bihnengebracht na vlot gesleept te zijn de Maandag nabij de Lem- sterhaven gestrande sleepkaan „Hermann." In den nacht van Maandag op Dinsdag is te Utrecht' ingebroken in de gebouwen der gemeentelijke slachtplaats. Men heeft ge- tracht de brandkast open te breken, doch is daarin niet geslaagd. In eeq daarna openge- broken least heeft de inbreker enkel bonnetjes gevonden. De heer H. Paulden, die Zondag-mid- dag op den Muiderstraatweg ernstig ver- wond werd bij een botsing van zijn motorrij- wiel met een ander, is in het Burgerzieken- huis te Amsterdam overleden. Gisternacht is te Montreux in den ouderdom van 74 jaar o veiled en prof. dr. R H. Saltet, tot 1923 hoogleeraar in de medi sche politie en de gezortdheidsleer aan de universiteit van Amsterdam. Den 15den Sep tember van genoemd jaar heeft hij wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd eer- vol ontslag gekregen. Daarna heeft hij zich in Berlijn gevestigd. Voorbij de Groote Brug op den weg van Tiel naar Eck en Wiel is Dinsdag een Ford-auto in de sloot gereden. Van de vier inzittenden. die uit Heemstede kwamen, wer- dbn twee vrij ernstig gewon-d. Van den auto werden de ruiten ingedrukt en de zijkap ver- nield. Gisteravond hebben on de Hoogstraat te Rotterdam 10 mannen met elkaar gevoch- fen. De politie heeft om de orde te herst-ellen van sabel en gummistok gebruik moeten makcn. Later heeft een agent, bij een poging twee van dte vechfersbazen aan te houden, een paar schoten in de lucht gelost. KASTPAPIER aan rollen en vellen. KASTRANDEN, PUNAISES (Koper en Celluloid). ITitsluitend le kwaliteiten. NEDERLANDSCHE CENTRAIE BOND VAN CHRISTELIJKE ARBEI- DERS(STERS) IN DE BEDRIJVEN VAN -VOEDINGS- EN GENOTMII> DELEN. Gisteravond is de zevende algemeene bondsvergadering begon-nen van den Neder- Iandschen Centralen Bond van Christelijk- arbeiders(sters) in de bedrijven van voe dings- en genotmiddelen. De voorzitter, de heer A. Hanemaayer, herinnerde er in zijn openingswoord aan, dat in den loop van het vorige jaar de bond 10 jaar in zijn huidigen vorm heeft bestaan. Spreker moest er tot zijn teleurstelling op wijzen, dat de oude gestdrift voor uitbreiding en voor de individueele werkprestatie van de ledfen in verschillende afdeelingen is vermin- derd. Behalve voor de bakkers kan melding wor den gemaakt van een krachtig gevoerde actie tot toepassing der arbeidswet ook voor an dtre vakgroepen. Spreker sprak er voorts zijn teleurstellino over uit, dat het ledental niet sneller groeiF Aanwezig waren 39 afdeelingen. Blijkens het jaarverslag van den secretaris was het antal leden op 31 December 1926 1525. Het overzicht van de bondskas over het ve.™leld'(: aan ontvangsten 4b.835.94. De uitgaven bedroegen de som 1 L?et bondsvermogen was op 31 December 1926 groot f 111.035.20. f iTloo keerde over 1926 uit L J vermogen dezer kas op 31 December 1926 was 24.590 51 De jaarverslagen en het bondisbdeid wer- oen daarna go-edgekeurd. Het hcofdbestuur werd in zijn geheel her- kozen. b De redacteur van „De Bazuin" (de voor zitter), werd bij acclamatie herkozen hIZ 7TldT z-ich "iet aan te sluiten bij het fonds tot uitkeenng bij staking en udtslui- ang, gevormd door het Christelijk Nationaal valcverbond, werd door den voorzitter na- dat we! aansluiting van enkele zijden'was berlieit, verdedigd. Het yoorstel werd' aa-ngenomen met 74 te- gen 5 stemmen. De avond werd verder gevuldi feestavond. aangeboden door de Rotterdtem-bakkere. *r w,ord{ een booRocht gemaakt Te half elf wordt de vergadering heropend KORTE BERICHTEN met een afd'eeling VOLKENBOND. DE ECONOMISCME CONFERENTIE. De nanuddagziiting. In de namiddagzitting van gister der in tern. econom. conferentie werden breedvoerige besprekingen gewijd over de tegenwoordigen toestand der wereld-etoaomie en de oorzaak der stcornissen op dit gebied. De eerste spreker, professor Cassel uit Stockholm, hield een pleidooi voor productie en koopkracht-bevord-ering, bestreed het stre- ven naar monopolie-vorming en kwam op te- gen het economisch protectionisme. De Italiaansdhe gedelegeerde, graaf Bonin Longare, betoogde, dat het vredeswerk van den volkenfcond tot niislukking gedoeipd is, als het zich ook niet op economisch gebied uitstrekt. Longare legde nadruk op de ge- meenschappelijkheid der economisehe belan- g-en. S-pr. zeide, dat de Italiaansche delegatie vast besloten is, mede te werken aan het werk der conferentie en pleitte voor een meer re- kening houden met de volken, die sterk stij- gende be\ olkingscijfers hebben en een gebrek- kige toevoer van grondstoffen en voor een ge- brekkigen toevoer van grondstoffen en voor een vergemakkelijking der internationale uit- ruil-positie. Namens de intemationale handelskamer sprak Runciman (Groot-Brittannie) over het groote belang der handelskamer voor de con ferentie. Spr. verlangde de clausule vap meest-begunstiging in handfelsverdragen. De vroegere Poolsche minister van handei, Gliwie, wees op de noodzakel ij:kh*kei-d, overal het geld! te stabiliseeren en gezonde productie- verhoudingen te scheppen. Hij schetste de moeilijkheden van die staten, welke noch zui- vere industrie, noch landbouwstaten zijn en weidde uit over de moeilijkheden van het-in- dustrieele bevolkin-gspi'obleem. De note gate van den dag werd door de Russen geleverd, die niet, zooals de meesten verwachtten, aan het station van Geneve per trein aamkwamen, dooh hun leegen sa-lonwa- ge stuurden en zelf den trein bij Nyon verlie- tenom in auto's onder sterk -politifrgeleide naar hier te komen, zoodat velen tevergeefs aan 't station waehtten. Voorts wijzen de spot ters erop, dat de Russ-en door in Hotel d'Ang- lett-en-e" af te stappen, toonen, a-llerminst be- vreest te zijn voor hun grooten Britschen po ll tieken tegenstander. Het program der conferentie. Het program-ma der economisehe wereld- conferentie is in drie deelen te splitsen Het eerste deel behandelt de economisehe oorza- ken van de tegenwoordige verstoring van het evenwicht in den handei en de industrie, voor- al wait den invloed van den wereldvrede be- treft. In het tweede"deel wordt b-ijzondere aan oach-t geschonken aan de hand-elsbelemmerin- gen, waaronder invoer- en uitvoer-verboden, tarieven en fiscale maatregelen. De indus trieele overeenkomsten, comibin-aties en kartels vallen onder dit deel. Onder het der-de deel vallen landbouwpro- blemen in 'hun betrekking tot de industrieel'1 productie. EGYPTE EGYPTE'S VRIJMAKING. Naar uit Cairo wordt gem-eld, verlangt het Egyptisch-e parlement de afschaffing van den post van den, Engelschen opper-bevelhebber over het leger. In de miliraire coramissie van het parle ment werd erklaaid, dac de Egyptisch-e mi nister van oorlog zeer goed in staat is de functie opperbevelMbber uit te oefetien. Daar de Engelsche heerschappij in Egypte vooral in den persoon van den opper-bevel hebber, die volgens de verdragen een En- gelschman moet zijn, belichaamd is, is de po litick der onafhankelijkheidspartij in -het land, reedis sed-ert jaren op het afschaffen van dezen post gericht. ^NGELAND. De Vakvereenigingswet. f Het vervolg der de bat ten. John Simon aan het woord. De beroemde liberate rechtsgeleerde sir John Simon, die tijdens de algemeene sta king verleden jaar de eerste was, die een al gemeene staking onwetti-g noemde, opende gister de reeks van sprekers bij de hervattinp- der debatten over de wet op de vakvereenigin- gen in het Lagerhuis. Hij betreurde het, dat de iabour-oppositie niet bereid is te beproe- ven, het wetsontwerp te verbeteren en dat die oppositie niet afdoend en collectief verklaard heeft, af te keuren wat verleden jaar gebeurd tr< lan nsterkte en de ontruiming van Rijn- ,n:« De rede van Baldwin. Het was niet de redevoering van een krach tig staatsman, die de premier Bald-win daar na hield ter verdediging van de wet op de vakvereen-igingen, welk ontwerp i-mmers zulk een politiek van krachtige maatregelen in- lui-dt. Zijn betoog was zwak, zijn toon onze- ker, zelfs in zijn houding had de premier iets van een man, wien de last der veran-twoorde- lijfcheid neerdrukt, nu hij n-iet laniger in staat is op te roeien tegen- d>en stroom ontketend' door de machten die hem voortdrijven. Slechts vagel-ijk ging de premier in op de critiek, die nu geduren-d-e drie zittingsda-gen door de sprekers der oppositie op het ontwerp is uitgeoefen-d en waartoe de voormalige at torney-general in het laatste liberale kabinet sir John Simon bedenmiddag met eenige zwaarwegende a-rgumenten bijdro-eg. Baldwin- poogde slechts historisCh te ver klaren, waarom de huidige vakvereenigings- wetgevin-g herziening behoeft en speelde onge- twijfeld zij-n hoogst-e troef uit toen hij- ver klaarde, dat de regeerin-g h-aar mandaat daar- toe verkregen had tengevolge van de gebeur- tenissen in Mei 1926 de algemeene werk- staking. Deze uitlating ontlokte bijval aan de con servatieven, die blijikbaar met vreugde de ge- legen'heid aangrepen om de redevoering van hun leider door hun instemmmg te steunen. Overigens hocrden zij de rede zwijgend aan, slechts af en toe r-eageerend op den regen van imterrupties, waarmede Labour, woelig als de vorige dagen-, de verklaringen- van den pre mier on-tvin-g. Het appla-us der conservatieven aan het slot was mati-g, zonder geestdrift, even mat als de redevoering zelf. Heftige incidenten. Weer een Arbeiderslid geschorst. Toen Baldwin opstond werd hij met.geloei van de sorialisten-banken ontvangen. Hij wa-chtte kalni tot het lawaai wegstierf en het sohieen of hij in betrekkelijke kalmte zou kun- nen spreken. Tot hij verklaarde, dat in vole va-kvereenigingen de niinderh-eidsbewegin-g de lakens uitdeelt. Een uitbarsting van° woedc onder -de vakvereenigingsleiders vol-gd-e op deze woorden. „Maak dat waar", „Noem vocrbeelden", „Trek uw woorden in" werd hem toegeroepen. Het Labcurlid Beckett schold den premier voor leugenaar uit en weigerde, toen de voorzitter "hem dat ver- zocht, deze beschuldiging in te trekken Een moti-e om hem van de zitting uit te sluiten werd met groote meerderheid aangeno-men en daaro-p verliet Beckett de zaal. Dat was het incident van den dag. Daarna kwa-m het slechts tot verspreide interniptie- sa-lvo's met tusschenpoozen van rustig 'uiste- ren. De premier, aldus de Tel. -kon n-u zij-n ex plicatiies vervolgen. Hij zeide, dat hij zich voor de staking tegen een nieuwe vakvereeni- gingiswetgeving had verzet, dat hij- na afloop der staking het oogenblik inopporiuun achtte,- omdat het ontwerp dan- wellicht te veel in den geest van represaille zou zijn opg-esteld, dc-oh nu achtte hij; den- tijd ervoor gekomen. Het Monk weinig overtu-igend en zelfs de nadru-kkelij-kheid, waarmede hij zijn bereid- heid uitsprak om het oordeel der natie fa aanvaarden, ko.n niiet den indruk wegnemen, dat zijn strijd voor dit ontwerp n-iet van gan- scher harte is. De teu-g-els hangen slap in zijn handen. De leider men-t niet. Het zijn de paard-en die met hem doordraven. Waar zul- leni zij de staatskaros heenvoeren? T Hotel Terminus" te 's Gravenhage had gisteren de jaarlijksche algemeene vct- gadering plaats van de Kon, Zeil-, Roei- en Motorsportvereeniging „De Kaag." Door de sleepboot „Oigierneming I," kapitein De Wit uit Amsterdam, is te Lem- ITALIe. DE VERHOUDING TOT RUSLAND. Een vrije zone in de haven van V i net ie voor den Russischen graanhandel? D-e „Popolo di Roma" maakt melding van een gerucht, volgens hetwelk er reeds in ver- gevord-erden staat v-erkeerende besprekingen worden gevoerdi tusschen I-talie en Rusland nopens de verleening aan laatstgenoemd land van een vrije zone in Me haven van Vene- tie, waar dan de Russische graanmarkt zou worden geconcentreerd. DE SCHULDEN AAN AMERIKA. De Britsche nota gepubliceerd. De tekst der nota, welke de Britsclie regee- ring aan de Vereenigde Staten gezonden -heeft betreffende de oorlogsschulden, is gepu bliceerd. In het Britsche antwoord wordt het expose onlangs gegeven door Mellon, die verklaar de dat Groot-Brittanne van Duitschland en zijn bondgenooten meer ontying, dan het aan Amerika betaal-de, weerlegd. In de nota wordt verklaard, dat Engeland nooit an zijn schuldenaars meer zal eischen, dan het aan Amerika schuldig is. CHINA. D-E HOUDING VAN AMERIKA. Kellom d-e minister van buitenlandsche zaken der Vereenigde Staten, heeft beslist het ook door ons vennelde bericht uit Tokio tegengesproken, dat de gezant der Vereenigde Staten te Peking, MacMurray, zijn ontslag zou hebben genomen. Op het Witte H-uis werd gisteren te ver- staan gegeven, dat president Coolidge er, voorzoover het de Ver^nigd-e Staten "betrof, geen voordeel in zag een nieuwe nota aan de Kantonn-eesche regeering te zenden. 'Er werd op geweze, dat hoewel Amerika bereid is ieder door de andere mogendheden geopperd' denkbeeld nopens verdtere briefwisseling met de Chineesche aut-oriteiten te overwegen,, de regeering der Vereenigde Staten geen" bericht had ontvangen dat deze regeeringen een nieuwe nota wenschten te zenden. HET SOVJETSTELSEL TE NANKING? Volgens Chineesche telegrammen uit Nan king is daar'dezer dagen het sovjetstelsel vcor de regeering over de provincie Kiangsoe (waarvan Nanking de hoofdfetad is) ingewijd cOTnmis AAN DEN VOORAVOND VAN DEN „STAHLHELM"-ZONDAG. De Politie-president te Berlijn heeft de door den Comtnunistischen „Roten Front- kampfer-bund" op Zondag vastgesteMe de monstraties, gericht tegen de Ber-lijnsche ,,Stahllhelm"-betooging, verboden. De politie heeft krachtige maatregelen getroffen, op dat de Stahihelm-betooging zonder troebekn zal verloopen. De Socialistische Partij eischt van h-aar leden, dat zij zich om botsingen te vermijden verre zullen houden van de nati-o- -nalist-ische -demonstraties. De communistan evenwel bereiden tegendemonstraties voor Niettemin rekent de politie erop, dat de orde zal kunnen worden geha-nd'haafd. FRANKRIJK. GE'RMAINE BERTO-N. Geruimen tijd liadden we den naam dezer anarehistc niet meer in de Fransche bladon gelezen. Men herinnert zich het misdadige jon-ge meisje, dat eenige jaren geleden Leo'n Daudet wilde vennoorden, dech Marice Pla- t-eaden secretaris der Action Framjaise, doodschoot. Zij bleek en der mili-tantste figuren der anarch isten en communisten te zijn, leidde een zedeloos cn avonhiurlijk be staan. Naar aanleiding van de 1 Mei-viering vin- den we haar naam wederom vermeld. De ,,0-euvre" had verteld dat zij met eenige anarcuisten de tribune op de Butte du Cham- peau-Rouge tijdens de meeting had widen be- stormen. Haar echtgenoot, de kunstschilder Khans, deelt het blad echter mede, dat Ger- maine niet alleen sedert eenige dagen ziek is, maar sinds 2 jaar met alle politieke kringen, anarchistische en andere heeft gebroken, zulks ten gevolge een-er volkcmen wijziging harer mcening. amerika. T V DE VEROORDEELING van SACCO EN VANZETT1. Door het internationaal vakverbond is ecu telegram van den volgenden inhoud verzon- den aan den gouverneur van Massaschu- setts „Namens 13 millioen georganiseerde arbei- dyis van 24 landen, welke bij ons zijn aange- sloten, verheffen ook wij onze stem cm mede te protesteeren tegen de vercordceling van Sacco en Vanzetti. Vijf jaar gevangenissbaf, voortd'urend in vrees voor het komende d-cotl- vonnis, is een slraf. vold-oende als vergelding voor bijna iedere misdaad; het is een marte- ling voor onschuldige menschen. Daarom, in naam van het recht, in naam van die huma- niteit, waarop uw land zoo trotsch is, zenden wij een formeel protest tegen tic veroordee- ling van deze beide onschuldige menschen". DE MIJNONTPLOFFING TE EVERETT. Alle hoop om nog eenige overlevenden van de mijnramp van Everett (West-Virginie) te vinden, is opgegeven. De reddingspogin- geir zijn gestaakt. Het is gebleken, dat de mijnschachten met giftige gassen gevuld zijn, aarin geen mensch ook maar eenige minu ten zou kunnen leven. Het aantal verongelukfen bedraagt grootendeo's negers. 91, DE STRIJD IN NICARAGUA. Er is een wapenstilstand van 48 uur geslo- ten, ten einde generaal Mon-cada, den libp- railen rmlitairen leider, in staat te stellen naar Tiprtapa te vertrek-ken, ten eind-e te conferee- ren met Stun son, president Coolidge's per- soonlijken vertegehwoordiger, die naar Nica ragua is gekomen cm te trachten den vrede tusschen conservatio n cn liberalen tot stand te brengen. van tien imissarissen door de benoeming o. w. m-ejuffrouw Tsjen-g Joe Hsien, de eerste vrouwelijke advccaat van China, aan wie on langs werd to-egestaan voor de" rechtbank te Sjanghai op te treden. DUITSCHLAND. HET BEZETTE GEBIED. In politieke kringen te Pariis is men van meening, dat B-riand, die te 'Parijs is t-e- ruggekeerd, in de eerstkomende dagen zijn standpunt zal bepalen tegenover de door Dui-tschland te berde gebrachte kwestie, in verband staande met de vermindering der AUSTRALIA DE REIS VAN DEN HERTOG EN DE HER LOGIN VAN YORK. Drie ton speelgoed voor haar dochter. De triomfantelijke reis van. den tw.eed-en zoon van koning George prins George met zijn ecntgenoote door Nieuw Zeeland en Australie^waar zij het nieuwe parlementsge- bouw te Cam-berra gaan openen, heeft ook haar vermakelij-ke zij-de. Zoo zij-n de prins en de prinses, die zich yerheugen in't bezif van 'n vorige maand een jaar geworden d-ochtertje met ""een vrachi speelgoed voor d-e kleine verrast, dat geza- menlijik ongeveer drie ton weegt. De stroom van ges-chenken is nog lang niet beeindigd, want het grootste deel van Australie moet nog worden bezocht, maar tot dusver heeft het prmseiijk echtpaar voor de kl-eine Elisa beth al meer poppen ontvangen dan een re giment soldaten telt. Bij den optocht te Adelaide verlieien tv/ee kleine kinderen de rij en overhandigden de hertogin van York elk een halven stuiver met de bemerking: „Dit is voor Elisabeth's spaar-potDe hertogin nam de gift lachend in ontvangst en antwoordde. dat zij over- eenkomsti-g de bedoeli-ng zou -handelen. JAPAN. DE RE-GEERINGSPOLITIEK. Geen wijziging De Dnsdag geh-ouden ministerconferentie is het er formeel over eens geworden de poli tick der vorige regeering te bevestigen en re aanvaarden en de drie-mogendheden-confe- rentie inzake de ontwapening bij te wonen. JOEGOSLAVIe. EEN GREN'SINCIDENT? Tien dooden. Het blad „Nowosii" te Belgrade meldt, dat er aan de Italiaansche grens bij Rakek een g-ewapend conflict tusschen de Zuid-Slavische grenswacht en de Italiaansche militie heeft plaats gehad. Aan- beide zijd-en moeten vijf docden zijn gevallen. OOSTENRIJK. EEN NIEUW BANKSCHANDAAL Uit Weenen wordt gemeld, dat een nieuw bankschandaal aldaar groot opzien heeft ge- baard. De Grasz-Koslacher mijnbouwmaat- schappij, en sedert 70 jaren bestoande onder- nerning, is in financieele moeilijkheden ge- raakt tengevolge van de mislukte speculaties van haar direeteur dr. Wutte. In de inflatie- jaren liad deze den bijnaam van den Oosten- rijkschen Stinnes gekregen. Met twee zwa- gers heeft hij de ma-atsthappij een schade be- rokkend, welter hoogte in de verschillende be rich-ten varieert tusschen 70 en 100 millioen schilling. r RtiEMENIe. KOEM EENSCH-HONGA ARSCH- Z. S! AVISCHE CONFERENTIE. '- Volgens een bericht in de Joego-Slavische bladen heeft de regeering van Roemenie voorgesteld, door Roemenie, Joego-Slavie en Hon-garije een geineenschappelijke conferen- fie te Temesvar in Zevenhurgen te doen hou den ter bespreking van verschillende vraag- stukken, die met het vredesverdrag verbanei houden. Hongarije en Joego-Slavie moeten de uitnoodiging der Roemeensche regeering reeds hebben aangenomen. ALBANIe. HET CONFLICT. !- De rechtstreeksche onder hand»r lingen. In politieke kringen te Belgrade verluid-t, dat nog in den loop dezcr week o-nderhan- delingen tusschen Italie en Zuid-Slavie zull-en begi-nnen. Zij zullen word-en gevoerd op de basis van het Engelsche bemiddelingsvoor- stel, volgens hetwelk Zuid-Slavie de conven- tie van Nettuno ratificeert, Italie daarente- gen in een brief aan Zuid-Slavie een bevredi- gende interpretatie van arti-kel 2 van het ver- drag vhn Tirana geeft. KORTE BERICHTEN. In de Kaspische Zee heeft een onder- zeesche eruptie plaats gehad, welke 15 minu ten aanhield, bij Kaap Kurinsk. De vlammen sloegen tientallen meters lroog; er is daarbij cok nog een tamelijk groot eiland onistaan. Te Cannstatt nabij Sutttgart is een vrachtauto in botsing geweest met een tram- wagen, die omstortte, tengevolge waarvan 12 personen ernstig gewond werden. Bij Tschepelare in Bulgariie is een per- sonenauto in een ravijn gestort De chauffeur en drie passagiers werden gedood, de overige A passagiers ernstig gewond. - Volgens een bericht uit Sevilia is de Andalusia-expres Palma del Rio in voile vaart tegen een goederentrein geloopen. Er zijn 2 dooden en verscheidene zwaar gewon- den. Kort te voren was de hoftrein, waarin zich de koninklrjke familie met Primo de Rivera en den. minister van oorlog bevond, de plaats waar het ongeluk plaats had gepasseerd. Het Noorsehe storting heeft, naar onze correspondent te Berlijn meldt, met alge meene stemmen en zonder debat het regee- ri-ngsvoorstel tot aankoop van het woonhuis van Bjornson aangenomen. Het huis zal ns- rionaal bezit worden. Dc weduwen van Bjornson moet echter nog toestemmen. Het huis zou door den staat worden overgeno- •men, nadat het door mevrouw Bjornson zaT zijn verlaten. Te Warschau zijn gister 120 gevange- nen tegen hun bewakers in verzet gekomen, na den vorigen da-g reeds alle voedsel te heb ben gevycigerd. De wacht loste eeii salvo met scherp in de lucht d-och -pas nadien wist zij het o-proer meester te worden, nadat en-keien gevangenen lichte vcrwonciingen waren toe- gebracht. HAAR KIND VERMOORD. Week in week uit staan de Fransch-e Wa d-en vol met gruwelijke berichten oyer moor- den, of met verslagen over sensationeele rechtzaken. En telk-ens wordt men getroffen, minder door de onverkwikkelij-ke bijzonder- heden der drama's, dan wel door de tragiek, welke aan de v-erwoeste levens der daders ten grondslag ligt. Elk proces is feitelij-k een aanklach-t tegen sociale misstanden, of het werpt een licht op de verwording van zwak- ke, onevenwichtige individuen, die het slacht- offer van kv/ade neigingen of van droevige omstandiglieden zijn. De berechting door bet Ass-isen-hof te Evreux, van Germaine Chavigny,de jonge vrouw, die haar vijfjarig dechtertje- in een moeras in de nabijheid van haar huis ver- dronk, was daar het voorbeeld. van Zonder schaamte, in een licht toilet gekleed, ver- scheen de beklaagde voor de rechtbank om zich voor haar daad- te verantwoorden. Haar huwelij-k was korstondig geweest, een rnis- 1-ukking. Op een dag, toen haar man thuis- kwam, had hij haar met een vriend aange- troffen. De verbolgen echtgenoot had eenige schoten op den minnaar gelost, doch zonder hem te treffen. Hij liet zich scheiden en ging zjjn-s weegs. Germaine den hare, doch het kind, dat na d-e scheiding werd geooren. be- lette haar ..haar leven uit te leven", hetgeen bestond in het aan-knoopen van liefdesbetrek- kingen nu eens met den een dan niet den ander. Bij de geboorte reeds had zij ge- poogd zich van het kind te ontdoen, doch dit 1-ukte niet. Zij trachtte een dierist te vi-nden, verzweeg het bestaan van -het kind, uit vrees anders geen baantje te krij-gen, Toen zij -het geld, dat zij de min, aan wier zorgen zij het kind had toevertrouwd, niet betaalde, j kreeg zij haar dochtertje terug. Zij trachtte het toeri in een weeshuis onder te brengen, doch er waren geen termen aanwezig, welke dit noodzakelijk maakten. Den 28en Juni 1926 nam zij de kleine jacquelin-e voor een wandeling "mee uit Bij een mod-derigen poel in het boscli gekomen, duwde zij het zich van niets -bewuste kind het water in. H-et verdronk jammerlijik. Toen keerde zij in haar dienst terug, deed haar werk als of er niets was gebeurd, ging s avonds met een harer vrienden uit. De rechtbank was meedoogenloos in haar vonnis, meend-e dat er geen en-kels verzach- tende omstand-igheid geiden -kon. Veroor- deelde Germaine Chavigny tot twintig iaar dwangarbeid. DE KNIEBROEK IN1 DE MODE In een correspondentie uit Parijs wordt er gewag van gemaakt, dat de kniebroek voor i 1Janiien plaats van de lange broek, niet, slechts voor avondcostuum, maar evenzeer voor overdag, in de lichtstad snel aan aan- han-g wint. Ook aan de Riviera moet de dradht van honderd jaar geleden de mannenharten stor-- menderhand veroverd hebben en die groote propagandist voor de korte broek, Maurice de: Waleffe, die zelfs een blad ter propageering. van het nieuwe cosfuum heeft gesticht be- weert dat .in Noord- en Zui-d-Amerika, i« Polen en in Middel-Europa de beweging van de kniebroek-reeds een grooten omvang neemt. aan- IS.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7