genotvollen Zorg »oor een fiuden dag. Radio-hoekjiB In en om de hooddstad. L, Frankenfcerg - Albmaar. Rechfszaken Raadseihoek lliii*gjeHiJke Stand. Btagfsiraieuws Zondag, 8 Mei. Hilversutn, 1050 M. 8.30 Vrijz. Uitzending tit het Gebouw van den N. P. B. te Hilver- sum. Spr. Ds. J. P. C Poldervaart, over: De uitnoodiging van den Grooten Koning. Mevr. A. Reelaire, zang'. Ferd. Kloek, orgel. V. P. R. O.-koor, onder leiding van Ferd. Kloek. 1. Introduction et allegro de la le symphonie pour l'orgue (orgel), Guilmant. 2. Votiim. 3. Gott der Weltschopfer, Schubert. 4. Lezen: Matth 12:1-14. Tekst Lucas 14:17b, Komt, alles is gereed. 5. Gebed. 6. Lied 319 N. P. B.-bundel. 7. Toespraak -e ged. 8. Nog is daar plaats (solozang), Kloek. 9. Toespraak 2e ged. 10. Improvisatie (orgel), Kloek. 11. Als alien ontrouw worden (solozang), Schu bert. 12. Evangelische Gezangen 254:2 en 7 (N. P. B.-bundel no. 220). 13. Sluiten. 10.— R. K Kerkdienst in de Kerk der EE.PP. Car- oielieten te Oss Zangkoor ,Cantemus Domi no", onder leiding van Jae. Pullus. Frater Philiteus, orgel. Missa Dominicalis", Winnubst. Na het Offertorium het ,ria" van J. Pullus door N. v. Ederen 'Na afloop van den dienst het „Memorare" van Abbe Hecht. Predikatiei van Pater Ange linas Koendiers, over: De grondslag van on ze Mariavereering. Voor den aanvang speelt Frater Philoteus „Improvisatie" van E. 'Franssen, na afloop „Jour de Fete", van E. f'Fuchs. Gregoriaansche wisselzangen, voor operttre Audran. „La cigare et la fourmi", van Langenberg, 469 M. 12.25—1.25 Concert (viool, cello, piano). 4.20—5.20 Orkestcon- cert. 7.50—9.50 Lichte muziek. Werag-orkest en solisten (viool, fluit). 10.05—11.20 Dans muziek. J oh „^e Ma- i en fzang) let Kyrie: Intoitus. Ps. 65:1-3. Nla het „Glo- ria": Graduate. Ps. 110:9. Luc. 24.26. Na Ihet „Credo": Offertorium. Ps. 145:2. Na het „Agnus Dei": Comimunio. 1.30—2.30 Con cert door het Cither dcwartet. De fam. Lorang nit E>en Haag. 2.30 Namiddag concert door de Amsterdamsche Orkestvereeniging in Ar- Ltis te Amsterdam. Dirig. Frans van Diepen- |,beelk. 5.50 Dienst in de Ned. Herv. Kerk te Oosterend (Fr.). Voorganger: Ds. G. de jVries. 1. Votum en Zegen. 2. Zingen: Ps. 89 fi:3 en 4. Lezen: E>e 12 art., daarna zang ;Gez. 83:6. Lezefl: Qpenb. 5. 4. Gebed. 5. iTekst: Openib. 5:5. a. Het boek en deszelfs jverzegelden inhoud. b. De noodzakelijkheid van de opening des boeks en de verbreking der zegelen. c. De verklaarbare droefheid van den ziener en de wegneming dier droef heid. 6. Zingen Ps. 6816. 7. le ged. preek. 8. Zingen Gez. 46:48 en 51. 9. 2e ged. preek. 10. Gebed. 11. Zingen Ps. 16:6. 12 Zegenbede. 8.Persberichten en sportuitsla- gen. 8.10 „Butterfly", opefa in 3 bedrijven van Puccini. Algem. voorber. Chris de Vos IHet Versterkte IT. D. O.-orkest, onder leiding van Henri Zeldenrust. Cio-Cio-San, genaamd Butterfly, een Japansche, Lotte Muskens- Sleurs. Susunki, dienaresse van Cio-Cio-San, Greta Scheepmaker. Benjamin Franklin Pin- kerton, luitenant bij de Marine der Ver. Sta- ten, Louis van Tulder. Siharpless, consul van Noord-Amerika te Nagasaki, Paul Pul. Kate Pinkerton, Wilhelnnna v. d. Hoeck. Goro, folk, Herre de Vos. De groote Yamadore, J. IJansen. Oom Bonzo, M. v. Reen,. Yakuside, A Hendriks. Daventry, 1600 M. 2.50 Licht symtphonie- concert. Symphonie-drkest en Aksarova, so- praan. A. Brain, hoorn. 3.50 Vertellingen uit 'het Oude Testament. 4.4.50 Symphonie- concert (vervolg). 7.20 De klokken van St. M art in-in- the- Fields. 7.30 Studio-kerkdienst. 8.15 Causerie: The Imperial merchant service Guild Fryatt memorial fund. 8.20 Weerbe nefit, nieuws. 8.40 Concert door het Grand Hotel Eastbourne, orkest. K. Falkner, ban- ton. 10.1011.20 The silent Fellowship. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 11.20 12.05 Gewijde muziek en preek. 12.051.10 Orkestconcert. 4.054.55 Concert door de Homonyme Jazzband. 7.5010.Concert. Orkest en solisten. Dansmuziek. Langenberg, 469 M. 8.20— 9.20 R.k! Mor- genwijding. Koorzang. 10.35—1.1.20 Tele- fonieproeven uit een vliegmachine. 12.05 12.50 Kamermuziek (piano, sopraan). 12.50 —2.30 Voetbalwedstrijd. Kampioenschap van Duitschland. 4.205.20 Concert. Dubbel- kwartet „Beethoven". 7.50 „Das Schwarz- wawldmadel", operte van Jessel. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Kortigswusterhausen1250 M. en Berlijn 484 en 566 M 8.20 Morgenwijding. Koor zang. 10.5012.10 Concert. Mandoline- en luit orkest. 3.505.20 Orkestconcert. 7.50 Populair concert. 9.50'11.50 Dansmuziek. Hamburg, 394.7 M. 8.35—10.15 Morgen- concert. 12.251.10 Orkestconcert. 1.10 2.20 Kamermuziek. 3.254.50 Vroolijk con cert. 7.20 „Von der Meistersinger holdseliger Kunst". Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 4.205.20 Dansmuziek. 7.209.20 Concert. Orkest en Mile Delcam- pe, zang. Konigswiisterhausen, 1250 M. en Berliin 484 en 566 M. 11.20:7.05 Lezingen en les sen. 7.50 Declamaties door Sonja Bogs en Fh. Loos. 8.509.50 Liederen door Gertrud Bindernagel, sopraan, met pianobegeleiding Hamburg, 394.7 M. 11.50—1.20 Orkest concert. 1.252.05 Kamermuziek. 3.35 4.20 Czardas-kamer-concert. 4.20—5 15 Dansmuziek. 5.20 Orkestconcert. 6.45— 11.10 „Iphigenie auf Tauris", opera in 4 ac- ten van Gluck. Brussel, 509 M. 4.20 Concert (piano, viool, cello). 7.20—9.20 Concert. Orkest en de heer Rodia, bariton. Om 8.30 onderbroken door een kwartiertje lectuur. CCXXXIV. Wat kermis overbodig- rnaakte. Badgele- genheden en zindelijkheid. Dezer dagen bladerend in het orgaan van het Genootschap „Amstelodamum", de ver- eeniging, die thans reeds meer dan een kwarteeuw bezig is op voorbeeldelooze wijze geschiedkundig materiaal op allerlei gebied, de hoofdstad betreffende, voor het nageslacht vast te leggen, ontmoette ik een paar mede- deelingen uit het laatste gedeelte der vorige eeuw, die zeker niet onaardig zijn hier te worden aangehaald in verband met hetgeen we thans zagen gebeuren. De eerste mededeeling dan werd in herin- nering gebracht in erti artikel, dat het ge- noemde vereenigingsblad schreef over de burgemeesters, die sedert 1851, het jaar toen onze huidige -v- sedert meermalen gewijzigde Gemeentewet in. werking kwam, aan het hoofd dezer gemeente hebben gestaan. Daar- in wordt herinnerd aan den burgemeester Mr. Cornel us Fock, die den ambtsketen ge- dragen heeft van 1866 tot 1868 en onder wiens bestuur vergunning werd gegeven op Zondagavond openbare tooneelvoorstellin- gen te geven, „iets wat voor dien slechts oogluikend had plaats gehad". De tweede mededeeling betrof een anderen burgemees ter, Fock's opvolger, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, die twaalf jaar „geregeerd" heeft en onder wiens langdurig bestuur Amsterdam zich belangrijk uitbreidde en de stad een uit- stekend georganiseerd politie- en brandweer- corps kreeg, maar die zich anderzijds bij de „groote massa" toch danig on-populair had gemaakt, omdat door zijn toedoen de Amster damsche kermis werd afgeschaft. Zoodanig was de verontwaardiging, welke hij door dien maatregel had opgewekt, dat in Septem ber 1876, het eerste jaar, waarin de kermis niet meer gehouden wera, het kermisoproer plaats vond en een volksmenigte door de straten ging, zingende van „Hop, hop, hop, hang den burgemeester op!" i En beschouw nu deze twee mededeelingen, een groote halve eeuw later, in verband met de gebeurtenissen der laatste dagen, met het drukke „week-end" dat achter ons ligt, de GROOTE COUPtiKOFFERS, REIS- EN VACANTIEKOFFjjRS, GEPANTSERDE HUTKOFFERS. Maandag 9 Mei. Hilversum, 1050 M. 12.Politieberichten 12.352.Lunchmuziek door het Trianon- Trio. 3.304.30 Vrouwenuurtje door Mevr. Rhemonda. 5.6.Kinderuurtje door Mevr Ant. van Dijk 6.-6.45 Concert door het H D. O.-orkest. 6.457.15 Tuinbouwhalfuurtje 7.157.45 Orkestconcert. 7.45 Politieberich ten. 10.30 Persberidhten. 8.10 Een avond in Haarlem. Uitgezonden van uit de Gem. Con- certzaal aldaar. 1. Symphonie-orkest „Euter- pe", Dir. J. Heng. 2. Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap", Dir. Lieven Duvo- Bel. 3. G Robert, orgel. 4. Cor Igesz, so praan. G. Robert, orgelbegeleiding. 5. Cau serie door den heer J. C. Peereboom, over. Haarlem. 6. Gem. koor „Polyphymnia", Dir. W. Hespe. 7. Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap?'. 8. Jos de Klerk, fluit. Louis Delachause, viool. Felix de Nobel, piano. 9 Gem. Koor „Polyphymnia".. 10. Symiphonie- orkest „Euterpe". Daventry, 1600 M. 10.20 Daventry-kwar- tet en solisten (sopraan, bariton, viool, pia no). 12.201.20 Orgelconcert. 2.15 Voorle- zing: Rural rides. 2.20 Lezing: The bronze age. 3.05 Dansmuziek. 4.20 Huishoudpraat- jje. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Daventry-kwar- tet. 5.45 Padvindersberichten. 5.50 Tijdsein, weerberidit, nieuws. 6.05 Daventry-kwartet 6.20 Literaire critiek. 6.35 De sonates van Beethoven. 6.45 Fransche voorlezing. 7 05 Concert. Orkest van Liverpool. S. Wearing, piano. 8.20 Weerbericbt, nieuws 8.40 Lezing: Canberra Australia's new Capital. 8.55— 10.20 Programma, samengesteld door Stacy Aumonier. 10.2011.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 9.50— 10.20 Concert. 11:502.10 Orkestconcert. 4.05—5.— Concert. DeelamatieS, piano- en _jyioolmuziek. 8.05—10.— Fragmenten uit de ge- passeerde Zaterdag en Zondag. Daar waren op dien Zondag duizenden menschen langs den weg, nu het mooie, zij het dan ook naar veler gevoel te koude, weder tot uitgaan noodde en de stroom der vreemdelingen uit de provincie, die grootendeels gekomen waren om in het Stadion den kamp tusschen de Belgische en Nederlandsche voetbalspelers te aanschouwen, was geenszins onbeduidend, een bescheiden „voorproefje'' van hetgeen ons in het Olympische jaar te wachten staat. En des 'avonds hadden de openbare vermakelijkheden uiteraard niet over bezoek te^klagen, wat gansch wat anders was dan voor het bewind van burgemeester Fock, toen een Zondagavond-tooneeluitvoering maar oogluikend werd toegelaten. Toen is dus met de strenge Zondagsrust te Amsterdam ge- broken en wanneer men nu op den afgeloo- pen Zondag de duizenden in allerlei voertui- gen zag trekken naar het voetbalveld en de gemeentetram daarvoor extra-wagens ter be- schikking stelde; wanneer men weet, dat el ders, op het IJsclubterreiiv achter het Rijks- museum, andere duizendtallen de le Mei-be- tooging bijwoonden om na afloop daarvan met muziek en banieren door een deel der stad te mogen betoogen, dan is er wel veel veranderd sedert die vergunning van 1868, en toch blijkbaar nog niet genoeg, want: wordt er niet over geklaagd, dat het dansen in voor het publiek toegankelijke lokalen op Zondagen niet geoorloofd is? En die verontwaardiging van het Amster damsche publiek tegen dien anderen burge meester, die de kermis deed afschaffen. Wij, die thans een goede halve eeuw van die ge- beurtenis af staan, kunnen er ons bijkans niet indenken, dat men over zoo iets oproer ging maken! Ik geloof niet, dat er velen zijn, die in onzen tijd nog een goed woord voor het herstel der kermis zouclen willen doen, omdat die als volksvermaak totaal overbodig is geworden. Het eenige overblijfsel van die kermis te Amsterdam, welke steeds in Sep- tembermaand werd gehouden, is het Artisbe- zoek; er zijn altijd nog Amsterdammers van ouden huize, die gelijk hun ouders of groot- ouders niet zouden willen nalaten in Sep tember een bezoek te brengen aan den dieren- tuin, die dan voor een luttelen toegangsprijs voor niet-leden openstaat, ook al hebben we sedert den tijd, dat „Artis" gemeente-subsidie geniet, meer van die goedkoope toegangsda- gen gekregen. Maar de eigenlijke kermis is overbodig ge worden, sedert Amsterdam een stad gewor den is, waar het altijd „kermis" is. Overbodig zijn de koekkramen, nu men hier over gansch de stad verspreid al die banketbakkerswin kels, al die „lunchrooms" en soortgelijke ge- legenheden vinden kan, waar elke beurs pret- tiger terecht kan dan in de oude verver- schingskraam der vroegere Amsterdamsche kermis; onnoodig de groote tenten, waarin al niet te vergeten al onze bioscopen, die sa- men een dagelijksche „kermis" vormen, de kermis, voor welker afschaffing men eens een verdienstelijk burgervader wilde ophangen, totaal onnoodig gemaakt. En daarnevens heeft de Amsterdammer van deze dagen an dere jaarlijks terugkeerende groote verma- ken, zooals de vorige Zondag die te genieten gaf. Om niet te spreken van zijn Koninginne- dag, die misschien ook voor een groot deel zijn populariteit verworven heeft, omdat hij zoo toevallig valt aan het begin der vroegere kermismaand. Zullen wij nu ook in volgende jaren daarnevens als tweede volksfeest den Prinsessedag krijgen op 30 April als alge- meene nationale feestdag? Onmogelijk schijnt het niet, ook al is de 18e verjaardag onzer Prinses hier niet gevierd met die uit- bundigheid, welke de residentie gehad heeft, maar't zal mij niemendal verbazen wanneer Amsterdam in het jfolgend jaar niet voor Den Haag onder zal willen doen in feestbe- toon op den laatsten April-dag. Of heeft men hier het huldebetoon aan Prinses Julia na willen „bewar<pi", om het tot uiting te doen komen in de laatste week dezer maand, als Zij met haar moeder het jaarlijksch be zoek aan de hoofdstad zal brengen, want in verknochtheid aan het vorstenhuis staat Am* sterdam volstrekf niet bij Den Haag achter. Alles tezamen gereede aanleiding genoeg tot volksvermaak, die de kermis van voorheen voor goed overbodig heeft doen worden. Een andere mededeeling, welke ik bij het doorbladeren van „Amstelodamum's" tijd- schrift tegenkwam, is ook niet onaardig, be- keken in verband met den tegenwoordigen tijd. Bij de behandeling der begrooting dezer gemeente voor het ingetreden jaar is o. a. ook ter sprake gekomen het feit, dat de ge meente alsnog beschikte over een aanzienlijk bedrag voor het bouwen van nog meer ge- meentelijke badinrichtingen. Er is toen door sommige Raadsleden opgemerkt, dat men in dezen tijd, nu belastingverhooging aan de orde was, die gelden beter kan gebrui! en en men het bouwen van nog meer badhuizen maar wat moest uitstellen. In verband daarmede dan de herinnering door bovengenoemd blad in 1914 gegeven aan het tot stand komen van het eerste bad- huis yan beteekenis, hetwelk Amsterdam tot dat jaar gekend heeft in het Rokin en dat dagteekende van het jaar 1844. In dat jaar opende zekere de Veer het drijvend badhuis, dat daar niet minder dan 70 jaar gelegen heeft bij de Doelensluis en van 's rnorgens zes tot 's avonds elf uur geopend was voor het gebruiken van warme of koude baden van IJ-water en hetwelk zulk een succes was, dat het in het jaar daarna ook zeewater-baden en zoogenaamde douche-baden kon verstrekken, Dat was wel iets heel bijzonder in een stad, waar badkafners in particuliere woningen nog een groote zeldzaamheid waren. De in- richting werd steeds van grooter beteekenis, kon in 1859 zelfs dennenaalden-, moeder- loog-, zwavel-, stuif- en regenbaden verstrek ken IDoch in 1899 meepde de Raad, dat het drijvend badhuis maar verwijderd moest wor den; het had geen zin meer, want andere, grootscher badhuizen, o.a. aan den Amstel- dijk reeds lang verdwenen en op den Heiligenweg waren geopend en kleine volks- badhuizen zelfs opgericht. Buitendien, het drijvend badhuis was ontsierd met allerlei smakelooze reclames gij ziet, er is nooit iets nieuws onder de zon! 't had ge'en re- den van bestaan meer. Doch de toenmalige eigenaar „pleitte clementie", beloofde de re clames te doen verwijderen en niettegenstaan- de een request van de Vereeniging „Het Ro kin" om het drijvend gebouw bij het einde van 1900 te doen opruimen, was de Raad goedertieren en besloot hij het voortbestaan goed te keuren en het is er nog tot 1914 ge- bleven. Ouderdom is niet enkel een kwestie van jaren. Velen voelen zich jonger op 70-jarigen leeftijd dan anderen van 60 of zelfs 50 jaar. Dit is een ontegenzeggelijk feit, en men kan er verschillende oorzaken voor aangeven. Gewoonlijk hebben ouden van dagen met eeii jong gemoed behoorlijk zorg gedragen voor hun nieren. Een oude spreekwijze zegt: „Als gij uw nieren gezond houdt, houden deze u gezond." En ouden van dagen kan zooveel leed be- spaard worden, want veel rugpijn, urine- stoornissen, ischias, spit, rheumatische pijnen en graved worden dikwijls noodeloos gele- den. Den nieren ontbreekt het vaak aan hulp. Zij behoeven de bijzondere versterkende hulp van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Door de opwekkende kracht van dit niermid- del wordt de werkzaamheid der nieren her- steldhet versterkt de nieren en helptf deze om het bloed te filtreeren, terwijl de afmat- tende ziekteverschijnselen der nieraandoening verdwijnen. Waarom zouden ouden van da gen nog langer lijden, als zij de benoodigde hulp onder hun bereik hebben? Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a 1.75 per flacon. OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. 1. Mijn eerste is water, mijo tweede is-een viervoetig dier en' mijn geheel is een dier, dat in mijn eerste leeft, maar dat je ook in Artis kunt zien. Toen was het ook beslist overbodig gewor den. Amsterdam had zijn groote overdekte bad- en zweminrichtingen gekregen; aan de oprichting van openb. zwem-inrichtingen in de stads-wateren en aan den bouw van volks- badhuizen in verschillende deelen der stad werd hoe langer hoe meer aandacht ge- sehonken en allengs was het begrip, dat het badvertrek, al bevatte dit ook maar een een- voudige „douche" in een kast, behoorde bij de inrichting van het moderne woonhuis bij de bevolking doorgedrongen. En thans de meening bij sommigen, dat men om der zui- nigheidswille het verder oprichten van volks- badhuizen wel „eventjes stop kan zetten", terwijl 80 jaar geleden dat eerste openbare badhuis aan het Rokin iets buitengewoons voor Amsterdam was. Daar is wel een en an- der veranderd te Amsterdam ook met betrek- king tot de begrippen omtrent hygiene en zin delijkheid en toch wat die zindelijkheid be- treft valt er nog wel een en ander te verbete- ren, wanneer men ziet hoe men reeds druk in de weer is de straten naar het schijnt erger dan ooit te voren te bezoedelen met vuil smeersel tot aanbeveling der caftdidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen. Als men zoo doorgaat tot den verkiezingsdafr, die eerst op 25 Mei is bepaald, dan hebben we op dien dag geen schoon asphalt-plekje meer aan te wijzen nog afschuwelijker reclame dan die, welke zooveel jaren geleden het bad huis aan het Rokin ontsierde! SINI SANA. de afkvering van de in bruikbaarheid ver- minderde melk en als verantwoordelijk per- soon. De veroordeeling was lang niet mis en weer een ernstige waarschuwing voor melk- leveranciers om ter dege op hun zaak te let- ten. Genoemde S. M. toch werd ver o or deel d tot 100 boete of 60 dagen hechtenis. LOONLIJST BIJHOUDEN. De nalatigheid van werkgevers om hun looniiijeten bij te houden, eischt nog al eens een slachtoffer. Hedien stond daarvoor te recht de bakker C. M. J. uit Castricum, die desvvege tot 10 boete of 10 dagen hechtenis vcroordedd werd. NIET VOLDOENDE UITGEWEKEN. De phauffeur van een vrachtauto, Jacob S., passeerde op 10 Maart te Heerhugowaard eea aangespannen en met meikbussen be- vracht voertuig, bestuurd door Frans Knijn, van Obdam. Hij haalde niet genoeg uit naar rechts, dus had een aanrijding plaats. De slordige chauffeur btweerde thans dat Knijn te veel links was blijven rijden, doch de twee getuigen h charge gaven een minder gunstige verklaring, met gevoig dat de auto- bestuurder veroordeeld werd tot J 5 boete oi 3 dagen hechtenis en betaling van 20 schade, aan den wagen toegebracht. EEN INSPECTEUR VAN POLITIE AANGEREDEN. De heer R. P. J. een amateur-automobilist uit Bergen, rnaakte met zijn motorrijtuig op 17 Maart aan hyt eind van de Langestraat bij de Steenenbriig een draai om weer langs die straat terug te keeren en had het onge- luk, daar hij geen waarneembaar verkeerstee- ken gaf, den adjunct-inspecteur van politic den her Stienstra, die eensklaps met zijn rij wiel vcor de auto kwam, aan te rijden, waar door de ijispecteur kwam te vallen. De heer J., die thans ongesteld is, had als gemachtig de gez on dm zijn echtgeneote, Dina v. M. doch deze dame was zoo vreesclijk geag: teerd, dat zij eerst een tijdje in de kamer van den kantonrechter werd gezet, om wat op verhaal te komen. De gemachtigde beweerde „pertinent" dat haar ega wel een teeken hat gegeven, om aan te geven wat zijn bedoeling was. Toen de verkeerszondaar tot 4 boete of 4 dagen hechtenis werd veroordeeld, raakte Jiet mevrouwtje weer zoo van Streek, dat zij weer met wankele schreden haar toevlucht en haar geld om de boete te betalen moest zoeken in de kamer van den kantonrechter. TREKHOND BENEDEN DE MAAT. Dd hondenkarberijder Willem J. te Alk maar verscheen voor den kantcnrechter ter zake het schijnbaar onbeduidende feit, dat hij als tnekhond had1 gebezigd een exemplaar dat 1 c.M. beneden de officieele maat, 60 c.M., gebleven was. Hij werd veroordeeld tot 2 boete of 2 dagen hechtenis en deelde den kantonrechter nog mede, dat hij van het rijden met de hondenkar had afgezien. HOME TRAINER EEN PUBLIEKE VERMAKELIJKHEID. Dy heer F. S. te Alkmaar is veroordeeld tot 5 boete of 3 dagen hechtenis ter zake het aankondigen per advertentie van een wed- strijd, waarvoor geen vergunning was ge vraagd, Op den rug van den kam komt de naam eener republiek. Op den 10 tand een zwemvogel. een deel van Azig. een ander woord haast. een landbouwproduct een gebergte in Europa. een kleine persoon. 2° 3° 4° 5° 6° voor Ik ben een voederbak voor d'ieren. Ont- hoofdt men mij, Plaats in deze 16 vakjes: hoofdt men mij, dan word ik een visch laats in deze 16 vakje 2B2G2L IN 3R 1 A IE 21 20 Z6o, dat je van links naar rechts en van boven naar beneden leest: en 2. degenslikkers en acrobaten en andere „spe- r cialiteiten" zich den volke vertoonden en net circus met de parade-gala-dressuur en de ver- makelijke clowns, ofschoon het iaatstgenoem- de kermisvermaak zich van al de andere oude-kermis-genoegens nog het langst heeft kunnen handhaven en de tent van vroeger daartoe zelfs vervangen werd door het be- kende Carre-gebouw aan den Binnen-Amstel. Maar overigens hebben al onze schouwbur- gen. onze variete's, onze „cabarets" en voor- VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van Vrijdag 6 Mei. TOT NADER ORDER UITGESTELD. De waarnemende Kantonrechter, mr. D. Sluis, nam heden de zitting waar en bepaal- dte dat de eerste zaak contra zekeren heer D. uit Oterleek, waarin 2 getuigen waren ge- dagvaard en welke zaak een aanrijding be trof, tot nader te bepalen datum zou worden aangehouden. DUUR WATER EN MELKPKOCES. De veehouder S. M. uit Oterleek verscheen als verdachte voor den Kantonrechter, omdat hij melk' heeft afgeleverd waarin water was gemengd. Hij verklaarde niet te wet en, hoe diat water in de melfcbus is gekomen. Den kantonrechter liet zulks vrijwdl koud, aange- zien zulks niet aan den verdachte was ten laste gelegd. Deze stond alleen terecht voor OELOSSINGEN DER RAADSELS UIT 'T VORIGE NUMMER. Voor grooteren. 1. Wat gij niet wilt, dat u geschiedf, doe dat ook aan een ander niet Beresina. Beer, sein, nar, bes, brein. kroot, krot, rot. Liverpool. Kroost 4. L p i t haver N ij m e g e n c Liverpool ti e i p a a 1 Tromp v bote 1 Voor kkLieren. 1. Annie van Bale liep heel hard v Frits en Karel staan je reeds een kwartier op te wachten. (anjer.) Ik dacht stellig, dat die jas mij niel -:ou passen. (jasmijn.) De wind en koude zijn gelukkig minder; oostenwind is altijd1 scherp. (winde en roos.) Had Anton Korver benauwde oogenblik- ken, toen hij verdwaald was? (verbena.) 2. Erwtensoep. Westen, stoep, peer, worst, poes, woest. 3. Petroleum. 4. Z a a g Zaandam. Wang s t a m Ko e n lade bank meet (Lelie.) 1° een rivier iv Spanje. 2d iets, waardoor sommige menschek beter kunnen zien. 3° een voorweip, waar geen begin geen eind aan is. 4° een meisjesnaam. Voor kleineren. Verborgen meubels. Hendrika stond onder een boom te schul- len voor den regen. Meta ga even naar Ans toe; laat haaf niet langer wachten. Het bedrog is eindelijk aan den dag ge komen. Hij zwaaide zijn staf el'k oogenblik it net rond. Met f als eindletter vindt men mij aan sommige kusten, met b als eindletter maak ik deel uit van het menschelijik lichaam en met t als eindletter doen de meeste menschen en kinderen mij Mijn geheel wordt slechts met 3 geschreven, waarvan de eerste een r is. Als 1, 2, 3, 4 een mocras en 5, 6, 7 een bewoner van een koninkrijk 'n West- Europa is, well: koopman wordt dan aangeduid door 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7? Wie kan mij een vogel noemen, wiens naam met 7 letters geschreven wordt, maar slechts met 3 verschillende? WINK EL. (April). G e b o r e n Will, z. van Dirk Molenaar 'en Trijntje Ante Is. Dirk, z. van Jacob Zvvaag en Marchien Landman. Getrouwd Jan Roolter te Hoogwoud en Marie Langedijk aihier. Jan Jakob Mantel te Alkmaar en Elisabeth Biesheuvel aihier. Overle<te«: Gerrit Schoorl, 31 jaar, echtgen. van Grada R.entenaar, overl.. te Alk maar. Gerrit Krsp, 78 jaar, echtgen. van Immctje Boendermaker. Grietjc Kommer 85 jaar. UIT SCHERMERHORN. (April). G e b o r e n: Klaas, z. v. Klaas Muntje- werff en Neeltje Molenaar. Afra Cornelia d. van Pefrus AfuLen Adriana van Diepen Getrouwd: Petrus Brink en Alida Vis ser. Overleden Dirk Dudink 74 jaar, ge- huwd met Johanna Maria Cot. Pieter Eyers, 73 jaar, gehuwd met Trijntje de Groot. Levenloos aangegeven kind van Jacob Blaauw en Grietje Pauw. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. DISTRICTS-ARBF.IDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers- (geefsters) en werknemers(neemsters)..Geo pend van 91 en van 25 uur. Zaterdags van 9—1 uur. Voor werknemers uitsluitend van 9—12 uur en Maandag- en Donderdag avond van 7>8 uur. De ambtenaar van bovengenoemden dienst maakt bekend, dat heden de navolgende werkzoekenden zijn ingeschreven 1 betonwerker, 1 boekbinder, 1 rboerenar- beider, 1 broodbakker, 5 chauffeurs, 2 elec- triciens, 17 grondwerkers, 1 instrumentma- ker, 5 kantoorbedienden, (1) kleermaker, 1 kuiper, 1 lecterzctter, 1 machinezetter, 1 me- taaldraaier, 2 magazijnbedienden, 2 metse- laars, (1) meubelmaker, 12 (2) opperlieden, 10 (2) pakhuisknechts, 1 pianohersteller, 1 plaatwerker, 1 reizig«-, 1 scheepstimmerman. schilders, 4 (1) schippers, 42 (4) sigaren makers, 2 sorteerders, 3 smeden. 3 stokers, 1^ straatmaker, 1 stukadoor, 10 (1) timmer- lieden, 1 (1) tuinman, 1 voerman, 1 wissel- ooper, 66 (20) losse arbeiders, 3 Werksters De tusschen haakjes geplaatste cijfers heb ben betrekking op de tewerkgestelden in de werkverschaffing. Geplaatst: 1 loodgieter, I kantoorbedien- de, 1 metselaar, 1 opperman, 1 tuinman, 6 losse arbeiders, 3 werksters. Gevraagd: dienstboaen. Alkmaar, 4 Mei 1927. De ambtenaar voornoemd, I A. KLEIJMEER. GEMEENTEBUREAU VOOR ADVIES BIJ BEROEPSKEUZE. DOELENSTRAAT. Geopend op Maandag- en Donderdag- avond van 78.30 en op Woensdagmiddag van 24 uur. Advies kosteloos. Het hoofd van den dienst, J. G. H ARE MAKER.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 10