OE LANGE DE M0RAA2 i: I Gredietsn - Dtposifo - Effecfen UHSESTBAAT 49 ALKMAAR Binneniand jyfa^ktfoeriohten van 1 Mei 1927. Opgave vzn Noordhollandsoh Landboawcrediet. SfaclsB!iei.iWS bleef dan ook met uit; volgens de Britsche inzichten heeft Albion aan Amerika tot dus- ver veel en veel meer betaald, dan het van Duitschland en de geallieerden had ontvan gen. Mellon trachtte zieh thans uit de door zijn overijlde bewering veroorzaakte moeilijkhe- den te redden met het dooddoenertje, dat hij eeri andere wijze van berekening had toege- past dan de Engelschen zelve maar dat verder alles in orde was! En daar men in Engeland de schuldrege- ling allesbehalve onbillijk acht en nieuwe be- sprekingen wel eens in het nadeel van Ame rika konden uitvallen, haastte hij zich verder te verklaren dat men zijn uitlatingen als een zuiver binnenlandsche kwestie moet beschou- wen, waarover niet in diplomatieke gedach tewisseling behoeft te worden getreden. Hoe stiller hoe beter, meent men te Wash ington, waar men volstrekt niet ingenomen met de ook in verschillende Amerikaan- iche kringen wassende overtuiging, dat de schuldenregeling met Groot-Brittannie on billijk is en dat een herziening van de schul denregeling in het algemeen op den duur niet zal kunnen uitblijven. Maar door „stil te zijn" wordt geen oplos sing van dit vraagstuk verkregen! En een splossing moet er ten slotte wel komen! Tusschen Frankrijk en Spanje drelgen op- hieuw moeilijkheden in zake het beleid ten opzichte van Marokko. Gister heeft n.l. de Spaansche gezant te Parijs een onderhoud met Briand gehad en daarbij ernstig gepro- "testeerd tegen den tragen loop der Fransch- Spaansche conferentie, welke sedert drie maanden te Parijs zetelt, doch slechts drie malen is bijeengekomen om een volkomen verschil van meening vast te stellen inzake een herziening van het statuut van Tanger. Thans dreigt Spanje nieuwe speciale over- senkomsten met Engeland en Italie te sluiten, overeenkomsten, welke de gelegenheid zouden openen de opvatting van Mussolini omtrent sen Middellandsche Zee-blok, waarvan Frankrijk buitengesloten zou zijn, te verwe- Zenlijken. En dit laatste wil Frankrijk waarschijnlijk tot elken prijs vermijden! Zoodat men spoe- dig nieuwe besprekingen kan verwachten. Iinmers: Marokko heeft aan Frankrijk feeds te veel geld gekost, dan dat men zonder meer zich uit zou willen laten schakelen ten bate van Engeland en Italie Kan aldus in Marokko afdoende regeling der loopende kwestie's worden tegemoet ge- zien, ook in Nicaragua schijnt eindelijk orde te zullen komen. In weerwil van het feit, dat hij, zooals wij gister meldden, er niet in geslaagd is op de conferentie te Tipitapa tot een definitieve re geling te komen met Stimson, den persoonlij- ken vertegenwoordiger van Coolidge, heeft Moncada, de militaire leider der liberalen, zich thans bereid verklaard de wapens neer te leggen. „Het schijnt zeker te zijn, dat de V. S. gereed staan tegen ons op te rukken als de strijd voort duurt", zeide Moncada; „ik ben bereid mijn troepen te gelasten hun wapens neer te leggen, die aan de troepen der V. S. zullen worden uitgeleverd. Daar de voortduur van het presidentschap van Diaz noodzakelijk is voor het program der V. S., zijn we niet in staat ons daartegen te verzet- ten, maar wij teekenen geenerlei vredesover- eenkomst waarin een dergelijke bepaling voorkomt. We worden door een grooter macht gedwongen onzen strijd te staken. maar daar vreae er het resultaat van zal zijn, zullen wij onze krachten inspannen om mee te helpen tot het herstel van de orde, opdat de liberalen bij de verkiezingen, die onder toezicht van de V. S. Zullen staan, hun serlijk aandeel zullen kunnen krijgen". Onze Club IT 1S6, Onze Club ITI 136; de Burg I 212, de Burg II 201, B. A. L. I 217, B. A. L. II 205, Alcmaria Victrix I 174, Akmaria Victrix II 117, Otphoudten Wint I 143, Ophouden Wint II 69, W. I. K. I 134, T. H. O. R. I 129, Marineclub Sllapjes I 233, Marineciub Slapjes II 220, Acht om de Lange I 212, Acht om de Lange II 181, Hard gaat ie I 215, Hard gaat ie II 158, Onder Ons I 189, D-uim in't gat I 175, D. O. H. I 138, D. O. H. II 95. Kampioen. Seniores D. Oly 60; Juniores P. Wadjboer 64; Dames mevr. de Lange 38. Parenwedstrijd: mevr. O oldensP. J. Oolders 47; mevr. de Wit—-J. Met 45; mevr. de LangeS. Hamburger 44; mevr. Appel N. v. d. Kamer 43; mevr. NelesD. Kort StadegaardJ. J. Genefaas 41; mevr. Met 42; mevr. Schenke—K. Baas 41—37; met. K. Klinkert 40—37. Seniores Vrije B'aan: I J. J. Genefaas 45; M. Matthiijse-n 4443; J. Diepen 44; W 3 G. Scheepmaker 43—42—42; W. F. Buijs 434241414040; A. Koelman 43 —42; Joh. Appel 43; C. de Beurs 42—41— 41404040; W. E. Tbeinert 42t41 4138; Mr. G. A. de Groot 4137. Dames Vrije Baan. Mevr. de Lange 43; mevr. Oolders 39mevr. Appel 38mevr. Yelis 37—34; mevr. Lensen 37—33; mevr. Sehemke 36; mej. Thijssen 35; mej. ICnup- pel 34. Juniores Vrije Baan. S. Roster 44; C. van Hamersveld 42—39—36—36—36; P. de Vri-es 42393635; W. A. Everaars 4239—36; C. W. de Lange 4238—37 37; J. Met 42—38—37—36—35; J. Thei nert Jr. 42—38—37—36; Taallman Kip 42—38; D. Kort 42; Th. v. Gijzen 4141 —40—40. Treffersprijs Slapjes I 43 treffers. Eereprijs 'heeren D. Groot, Helder 62. Eereprijs dames mej. N. Thijssen, Hel der 48. H. Bossert, Huigbrouwerstraat IT; P. Dek- ker, Bleekerskade 111. Waar deze adressen over de geheele stad verspreid zijn kan ieder die dit wenscht zich dus gemakkelijk helpen. Bovendien vereen- voudigt dit de taak van bovengenoemde da mes en heeren zeer. Binnen enkele dagen zal verder begonnen worden met de beoordeeling der aanvragen Het Bestuur ziet zich daarmede voor een niet- gemakkdijke taak geplaatst. Er zijn namelijk groepen van personen, die zulk esn zwaren last op de vereeniging zouden lefggen, dat de contributies niet toereikend zouden zijn. An- derzijds verdient het aanbeveling de contribu- tie vooral niet hooger te stellen. OverwOgen wordt dan ook om het lidmaat- schap op 65-jarigen leeftijd te doen eindigen en cnronische lijders niet toe te laten. Na- tuurlijk zou het Bestuur dergelijke beperkin- ~jen liever niet toepassen, doch in het belang ler Vereeniging meent het in deze meer te rade te moeten gaan met't verstand dan met het gevoel. Het feitenmateriaal, dat thans reeds ter beschikking staat maant tot voor- zichtigheid. Zulks geldt ook voor de z.g.n. dubbele contributies. Het ligt namelijk in de bedoeling het mogelijik te maken, dat tegen hoogere contributies hoogere uitkeeringen worden gedaan, doch daarmede nog te wach- ten tot eenige ervaring is opigedaan. Blijkt na een of twee j^ar uit de statistiek, dat de con tributies ruim voldoende zijn.om de uitgaven te bestrijden dan is het nog tijd genoeg om de deur wat verder open te zetten kunnen worden toegelaten. t7f een dergelijke vergadering mag niet direct een versterking voor het A. N. V. worden geconstateerd, doch zij is van groote beteekenis voor het andere deel der neutrale vakbeweging, n.l. het C. N. O. P. Uit dfe reorganisatie kan, zeide de voorzitter, inderdaad versterking voortkomen. Nadat verschillende aanwezigen over deze zaak het woord hadden gevoerd, sprak de voorzitter het vertrouwen uit, dat op het ko- mende congres van het A. N. V. de verschil lende stroomingen elkander zullen naderen en dat men zoo zal komen tot een krachtige neutrale vakbeweging. Vervolgens deed1 de secretaris, de heer Berg'huys, eenige mededeelingen over de vergadering van 23 April jl. van den werk loosheidsraad. In die vergadering is een cook missie benoemd, bestaande uit twee leden van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeen- ten, drie leden van elk der wertkgeversorga- nisaties en een der leiders van elk der vakcen- tralen. Deze commissie zal hebben te onder- zoeken en te rapporteeren over een voorstel van de Vereeniging van Nederlandsche Ge- meenten, om te komen tot een doelmatiger steun bij werkloosheid en over het vraagstuk der wer-kverruiming. Voor het A. N. V. is in deze commissie spreker aangewtzen. De commissie heeft reeds een vergadering ge- hoiuden. De voorzitter spoorde de besturen aan, de ze zaak grondig te doen bespreken, opdat op het komende congres van het C, N. V. een eensgezind besluit worde genomen. 'K. JHR. MR. VAN PANHUIJS. Jhf. mr. U. W. F. van Panhuijs, griffier bij den Hoogen Raad, die gisiermorgen naar wij onder telegrammen mededeelden, in zijn werkkamer is overleden, was sinds 20 jaar aan dat hooge rechtscollege verbonden. A"'1 STUDIEBE'URZEN. B. en W. van Velsen hebben advies uitge- bracht op het voorstel van 13 raadsledeu, om ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van IJmuiden te besluiten, ten behoeve van buitengewoon begaafde leerlingen dier Rijks H. B. S. aldaar, voor zoover ingezetenen dier gemeente, elke twee jaar een studiebeurs van gemeentewege beschikbaar te stellen ter voortzetting van hun studien aan een Nederl. Hoogeschoot, indien ouders of verzor- gcrs financieel niet of niet voldoende draag- krachtig zijn om hiervan de kosten op zich te neinen. De voorstellers meenen, dat gedurende 5 jaar en bedrag van 1000 per jaar en per leebling ware te verstxekken. De commissie van bijstand voor onderwijszaken adviseert gunstig omtrent het voorstel, maar meent dat de bijdrage moet wordfen bepaald op ten hoogste 7 jaar, zulks in verband met den noodigcn studietijd in bepaalde faculteiten. De wethouder van ondfwijs, die een der voorstellers is, kan zich met het voorstel en het advies der commissie voor onderwijsza- foi vereenigea De meerderheid van 3. en W. is van oor deel, dat de financieele positie der gemeenh op net oogenblik het nemen van dezen maat- regel, die een uitgaaf van maximaal 3500 per jaar zal vorderen, niet gedoogt. DE FILM „MOEDER". I aar veriuidt is de burgemeest r van Am- s.eidam, de heer W. de Vlugt, voornemens van de film „Moeder", die voor ons land is aangekoclit van de Russische fiilniniaatschai> pij, die ook de „Potemkiii"-film produceerde de vertooning te Amsterdam te verbieden. KORTE BERICHTEN. Bij den bouw van een nieuwe spoorbrug over de Linde te Wolvega is de 35-jarine los se werkman W. M. door een sneltrein gegre- pen en gedood. Mej. M. A. A. Keesom te Alkmaar di" eemgen tijd m het genot van ziekteverlof is geweest, heeft hare betrekking van onderwii- zeres in de nubge en fraaie handwerken aan de openbare U. L. O.-school alhiier weder aianvaard. Tot tijdelijk opzichter bij de gemeente- werken is benoemd de heer N. Amse te Alk- niaar. Het aantal sollicitanten bedroeg 9. Aan den heer L. C. van Groeningen is door B. en W. verlof verleend voor den ver- koop van alcoholvrije dranken in het door hem bewoonde perceel aan de Dorpsstraat UIT BERGEN. Bu kon. besluit Van 23 April 1.1. is aan den Raad dezer gemente toegestaan om, ondei goedkeui-ing van den Minister van Arbeid Handel en Nijverheid, eischen te stellen waaraan rnelk moet voldoen N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 7 Mei 1927. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 165000 stuks Kipeieren aangevoerd. Prijzen: 56/58 5—/ 5.40; 58/60 5.30—/ 5.80; 60/6? 5.505.80; 62/64 5.606. Bruin 5 606.60. 50000 stuks Eendeieren 4.70. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- AMSTERDAM, 7 Mei. Op de heden gehouden aardapp.elenmarkt waren in totaai aangevoerd 2 ladingen (868 H.L.) Er werd betaald voor: Zeeuwsche eigenheimers 4— 4.20; Zeeuwsche Borgers 5.305.70; Zeeuwsche blauwe 5.205.60; Bravo's 4.755; Friesche Borgers 44.20; Red Star 4.80—/ 5; Poters 2.503; Malta (spring) 16—17 cent per K.G. VOOR DE RADIO. In dank ontvingen wij van Th. K. A. S. voor de radio-installatie van het Ziekpnhuis 1.-. WIEL GEBROKEW. Gistermiddag 4 uur brak op de Paarden- markt van een kaaswagen van de firma de 3'jer en Edel alhier een wiel, waardoor de vagen kantelde. De voorraad kaas moest in een ander ver- loermiddel worden overgeladen. VOOGDIJ-VEREENIG1NG „KINDERZORG". In de op 6 Mei gehouden Ledenvergade- "ing der Voogdij Vereeniging Kinderzorg verden de heeren W. Bok en K. Haytema net algemeene stemmen herbenoemd. Uit het jaarverslag nemen wij het volgen- le over: Het jaar 1926 bracht voor onze Vereeni ging 14 nieuwe pleegkinderen en is hierdoor sen druk en moeilijk jaar geweest. Een jon- gen werd door herstel van den vader in de ouderlijke macht aan onze voogdij onttrok- ken. Over het algemeen maken onze pupillen het goed. De vier oudsten voorzien reeds ge- deeltelijk in hun eigen onderhoud en bchalve ,een enkele uitzondering zijn de kinderen ge- zond. Een meisje moest aan de knie geope- reerd worden en geruimen tijd in gipsver- iand liggen. Met blijdschap kunnen we con- itateeren dat al hetgeen ze moest doorma- xcn niet vergeefs is geweest. Degenen onder de pupillen die de lagere school of andere inrichting van onderwijs bezoeken maken de gewenschte vorderingen. Klachten over slecht gedrag blijven tot de uitzonderingen behooren. Aan de pleeg- ouders onzer pupillen brengen we graag dank voor hetgeen ze voor de kinderen doen. Bij onze geregelde bezoeken krijgen we de jvertuiging dat alien de pleegkinderen als sigen kinderen behandelen. Mede ten gevolgevan de vermeerdering van ons pupillen-aantal staan onze financign er slechter voor dan andere jaren. Onver- wachte uitgaven schijnen onvermijdelijk te zijn en we zijn daarom dankbaar voor den financieelen steun onzer contribuanten, wier aantal in't afgeloopen jaar aahmerkelijk grooter is geworden en waardoor het ons mogelijk is geweest, het vereenigingswerk naar behooren te verrichten. HET KEGELCONCGURS IN DE UNIE. Einduitslag Korpswedstrijden: de Club I 217, de Club II 211, de Unie I 173, de Unie II 141, Op de Lat I 211, Op de Lat II 198, Z. E. K. Z. I 227, Z. E. K. Z. II 159, Koe- koek I 216, Koekoek II 225, Twee Duifjes I 172, Twee Duifjes II 194, Onze Club I 201, KROPSLA EN BLOEMKOOL VAN DEN KOUDEN GROND. Aan de Alkmaarsche Exportveiling werd gisteren reeds de eerste kropsla van den kou- den grond aange.voerd door den heer A. van Leijen; Omval, Stompetoren en de eerste Moemkool van den koudien grond, door den leer H. Doom, Omval, alhier. BRAND. Hedenmorgen werd de boerderij in de Eg- mondermeer bewoond door den heer Jb. Bras, in eigendom van mej: Kraakman een prooi der vlammeh. Oozaak onbekend. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- .oen te 8 uur licht op. Voor rij- en andere voerluigen een half uur later. B LO E M E NTE NTOONST E L LING Gisterenavond vergaderde het uitvoerend comite tot het houden van een bloemencorso op Woensdag 11 Mei a.s Wij vernamen, dat dit corso in alle cpzichten zal slagen. Velen gaven zich daarvoor op, waaronder er zijn, die over pl.m. 8'0 a 90.000 bloemen moeten kunnen beschikken. Men zie de advertentie in dit nufflmer. CONCERTEN H. O. V. De exploitatie-commissie van den Muziek- tuin publjceert in dit nummer de datums waarop de H. O. V. zal concerteeren. De con- certen zullen telkens op Dinsdag zijn, n.l. 21 Juni, 19 Juli en 9 Aug. VEREENIGING „ZIEKENHUIS- VERPLEGING" VGOR ALKMAAR EN OMSTRFKEN. Gedurende de laatste veertien dagen zijn een dertigtal dames en heeren ijverig in de weer geweest om iedereen in de gelegenheid te stellen zich aan te melden als lid van bo- vengenoemde vereeniging. Als resultaat van hun arbeid beloopt het aantal adspirant-leden reeds thans meer dan 3000. Dit aantal word! nog aanmerkelijk grooter want de stroom van inschrijifbiljetten blijft nog regelmatig vloei- en. Vermoedelijk zal dit nog wel eenigen tijd doorgaan, gezien de vragen om ook of nog weer een biljet te ontvangen en de bedekte klachten, welke het Bestuur bereiken, daf geen biljet is ontvangen of dat het nog niet weer is afgehaald. Waar bedoeld is de bil jet ten huis aan huis te doen bezorgen, ligt het voor de hand dat verschillende kamerbewo- ners bijvoorbeeld er geen hebben ontvangen. Om aan bovengenoemde bezwaren tegemoet te komen kunnen alsnog biljetten worden ge- haald en ingeleverd bij de volgende personen, die zich daartoe geheel belangeloos bereid verklaarden: A. Nouwen Stationsweg 170; G. Jimmink, v. d. Woudestraat 85; A. Ohlen, Metius- gracht 8; Mevr. Wagenaar-Bonkenburg, Oudegracht 218; W. J. Stoop, Fnidsen 39; dames Termaat, Koningsweg 48; Mevr. 'Veen-Kleijmeer, Molenkade 6; J. Gras, Wa- genmakersstraat 3; H. Last, Landstraat 15; C. de Groot, Uitenboschstraat 73; C. Elles, Lindenlaan 96; C. Bethlem, Vrouwenstraat 11; G. R. F. Vjsser, Boezemsingel 41; L. Wuister, Dubbelebuurt 10a; C. Spruit, Hout- tii 2-1; G. Chr. Dun, Wilhelminalaan 23; C. Hij was op 1 Juni 1878 te Zwolle gebo- ren en studeerde aan de Leidsche uftiversi- teit, waar hij 16 December 1902 promoveerde. Na eerst gedurende eenige jaren als ambte- ntaar te zijn werkzaam geweest aan het de- partement van justitie. werd hij in 1907 be noemd tot substituut-griffier bij den Hoogen Raad; op 3 November 1914 volgde zijn be- noeming tot griffier. De overledene was lid van den Universi- teitsraad te eLiden. Van zijn hand is in de verzamellng Leon's Rechtspraak verschenCn. De Ink<jmstenbelas- ting 1914 van haar invoering tot December' 1924. Jhr. Van Panhuys heeft zich zeer ver- dienstelijik gemaakt met het in kaartvorm brengen van de arresten van den Hoogen Raad inzake de Wet op de Inkomstenbelas ting. EEN PROTEST VAN COMMUNISTEN. Het bestuur van de communistische partij Holland heeft een telegram verzonden aan den minister van kolohien, waarin het de on- middellijke terugroeping van den kruiser Su matra uit China en van de geheele Europee- sche bewapende macht uit Indonesie eischt. Voorts protesteert het tegen het optreden van de poiitie te Samarinda, waarbij 12 Chinee- zen gedood werden, waarvoor het de Indi- sche regeering aansprakelijk stelt. OPLEIDING GEVANGENISPERSONEEL vVoensdag zijn de hoofdbesturen van den Algem. Nederl. Christ Ambtenaarsbond, den Algein. R.-K. Ambtenaarsbond, den Bond van Personeel bij de Gevangenissen, rijks- opvoedingsgestichten, riikswerk-inrichtingen en tuchtscholen en den Centralen Nederl. Ambtenaarsbond bijeengekomen ter bespre- kirig van de taak; welke het gevangenisper- soneel zal krijgen in het nieuwe strafstelsel. Besloten werd, den voorzitter der bijzon- dere commissie voor georganiseerd overleg in zaken, rakende de ambtenaren van het rijiks-tucht-, opvoedings-, gevangenis- en re- classeeringswezen te verzoeken, een vergade ring dezer commissie uit te schrijven, ten einde te bespreken, of en zoo ja, wat deze commissie ten aanzien van de opleiding van het gevangenispersoneel zou kunnen doen, in het bijzonder wat aangaat de formuleering van eischen, welke in de naaste toekomst aan dit personeel eventueel zullen worden gesteld. ALGEMEEN NEDERLANDSCH VAKVERBOND. Onder voorzitterschap van den heer De Boer is te Utrecht een algemeene besturen- vergadering gehouden an het Algemeen Ne- derlandsch Vakverbond. In deze vergadering is besproken de wenschelijk gebleken reorga nisatie van het Comite van neutraal over- heidspersoneel (het C. N. O. P.), welke cen- trale bij het A. N. V. is aangesloten Deze reorganisatie is, naar de voorzitter meedeel- de, noodig in verband met het besluit van den Centralen bond van post- en telegraafperso- neel, om zich aan te sluiten bij het C. N. 0. P. Daarom behoort een zoodanige reorgani satie van het C. N. O. P. tot stand te komen, dat ook organisaties, die zich niet bij het A N. V. wenschen aan te sluiten of voor welke deze aansluiting moeilijkheden in eigen kring zou veroorzaken, alleen tot het C. N. O. P. •tflk J 9 •p (Ontvangen per draadlooze telefoon). 1 STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A, 5 1919 BANKTNSTELUNGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. lOOli :i h Resc. 1NDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand Holl. Kunstzijde J uteris Gew, Aand. A- B. C. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe 1NDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult Vorstenl. Dito actions Poerworedjo t i MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoornvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust i Oude Deli benemhah t Deli Bataviti AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash t i 9 C I s - - Koers van Heden Yorige V Koers pl.m. pl.m. pl.m. 10.30 10.45 11.— 101% loiy, 257% 256 256% 257% 174 U4% 159 160 159% 159% 122 129% 128 128% 128% ISO 180 179-80 97% 98 94% 94 94% 132% 130% 1291301 129-} - 356% 3521/, 352.} 4081/. 407 394 390 94V16 94% 168% 759% 775 773.7 773-6 391 391 180 180-1} 180}-1 161 161 119 120 181 181 360 358 234% 235 381% 380% 381 381-J 347% 346 345-6 345 274 275 276 283% 282 2 0 280 477 4t0 251 171% 171 169% 179% 351 350 178% 17 176-} 346% 345 14% 14%, 14%« 86 - 84 83% 193 ltO 188 230 227 94% 63 68 125 177 8V« 4% 256% 256|-7 257% 475 472 473-6 475 4S0 Y, 478 478-82 479-82 533% 530 533-5 633-5 125 124 - 171% 1731/, 66% 68i/s 68Vi6 PROLONOATIE vonVe koers 4 pCt., 4 heden pCt. WlSSVf I'RSF.N AMSTERDAM pl.m. 11.15 257-i 128-i 128.} 35q.1 772-4 380% 381 3451/. 275 281 169% 14% 193 183 63 Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New»York Italie NIET OFF1CIEEL. Vorige koers 12.137/8 59.201/, 9.79 34.74% 48.05 35.17% 65.70 66.85 64.57% 2.497/8 13.23% Koers op heden 11 uur 12.14 59.20 9.79 34.75 48.06 35.17% 66.80 66.67% 64.75 2.497% 13.25

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2