DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 108 Honderd negen en twtntigste Jaargang 192? MAANDAG 9 MEI Dagelijksch overzichf. Buitenland BiimenBand Dit nommw besfaat nit 2 bladen. Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnementsprijs bij voorultbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door kef geheele Rijk /2J0. Afzonderiyke en bewTjsnummers 5 cents. MMnsMUHi PRUS DER GEWONE ADVERlENTlfiNi Per regel /b.25, bij groote contracfen rabat Groote letters aaar plaabnthnfe Brieven fraiico aeii de N, V, Boek* en Handelsdrukkery fJb am* COSTIRft &KMI Voordam C9. Directeuri 6. H. KRAK. Telef.nr. Administratie 3. as Telefoonnr. Redacfie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj, N. ADEMA* A Chineziana. Liberale Dames en Geboortebeperking. s De rust in China schijnt voorbij en als gevolg daarvan ook de betrekkelijke betrouw- baarheid der berichten De meest tegenstrijdige tijdingen worden thans ten minste weer uit het Hemelsche rijk naar onze aftandsc'he oude wereld gelan- ceerd en zulks wel vocrnamelijk in verband net het nieuwe offensief dat Tsjang J^ai Sjeic legen de weinig minder dan bolsjewistische Hankauregeering heeft ingezet. Volgens de meeste telegrammen zou het Tsjang ook ditmaal buitengewoon voor den wind gaan ja zelfs gaat het gerucht dat de ineenstorting van de eertijds met Tsjang bevriende commuriisten-regeering te Han- kau binnen afzienbaren tijd verwacht mag worden, daar zij gebrek begint te krijgen aan geld en het volk zich van haar afwendt uit welbegrepen eigeiibelang Dodi lijnrecht daartegenover staan de voorspellingen van Borodin, den Russischen politieken adviseur der Zuid-Chineezen. Niet meer of minder voorspelde fleze na- melijlk, dat binnen enkele weken Tsjang's re gime volkomen tot het verleden zal behooren en dat de radicalen uiterlijk in "den tijd van drie maanden Peking zullen hebben veroverd Natuurlijk is met geen mogelijkheid vast te stellen wie van beide gelijk heeft. Maar voorloopig houden wij het op Tsjang Na de Labour-dames zijn thans ook de !i berale vrouwen van Engeland tot de duize lingwekkende conclusie gekomen, eerstens dat de wereld overbevolkt is en tweedensdat wetenschappelijke geboortebeperking het eeni ige middel is om de kracht van het volk te ver hoogen. Ci De wereld is overbevolkt. Wie dit niet vast gelooft, of het tenminste niet op vergaderingen of in particuliere ge sprekken met't noodige aplomb verkondigt, is achteriijk, ouderwetsch. 't Is niet noodig. dat men weet, hoeveel menschen er op aarde woner. en hoeveel .er kunnen wonen, om dit te beweren. Men beweert het, en daarmee afge loopen. Het is modern, het te beweren. Het doet een geweldige dosis diepzinnige kennis vermoeden in hem, die het verkondigt Hij moet reusachtig veel boeken over economic hebben gelezen en duizelingwekkende statis tieken in z'n kop hebben. Hij moet 'n verba zend ontwikkeld mensch zijn. Nu is het algemeen bekend, dat de Engei sche vrouwen inderdaad buitenmatig ontwik keld zijn. Zoo zeide dan ook mrs. Spring Rice, van Walthanstow, op het de vorige week gehou- den liberale vrouwencongres, dat er een wer- kelijk gevaar bestaat voor overbevolking van de wereld. Een werkelij'k gevaar. Somoiige menschen hadden misschien wel eens van een gevaar »gehoord, maar mrs. Spring Rice in hoogst eigen persoon kon hun thans verzekeren, dat het gevaar heusch bestond, dat het een werke- •lijk gevaar was. Mrs. Spring Rice, van Walthamstow, de No o rd-Oos t e 1 ijke suburb van Londen, had zeker bijzondere relaties met alle deelen der wereld en haar vrienden in Canada en Australie en Zuid-Afrika hadden haar ongetwijfeld laten weten, dat er geen man, geen vrouw en geen kind meer bij kon. „Het fcan zijn", voegde zij er buitengewoon geestig aan toe, „dat toekomstige geleerden gebotteld voedsel zullen produceeren, waar- door verdere bewerking.van het land onnoo- dig wordt, maar dat is al te optimistisch". Daarna werd net woord gevoerd door een ze'kere lady Acland, die binnen enkele uren de overigens vrij vanzelfsprekende stelling overtuigend wist te bewijzen: „dat kinderen geen kanonnenvleesch zijn. En dan 't lieve speech-je van miss Ida Samuel die onder gelach verklaarde, dat zij onder de dertig was, hetgeen trouwens door haar woorden bevestigd werd, want die had den haar niet ouder dan twaalf gegeven. Zij zeide, dat de menschen tegenwoordig veei ouder worden (aan welk vrouwen-comite dan- ken we dit nu weer?). Dit is van groot belang voor menschen van mijn leeftijd", zeide zij. „Wij voelen bijna, dat de menschen te lang [even (gelach). Zoo zij met ter dood kunnen worden gebracht (ge lach), wij kunnen ten minst de menschen er- v°pr behoeden in grooteren getale te worden geooren dan wenschelijk is. Geboorte-contro- le is de grondslag van sociale hervormintP' (Sociaal reform! Wie dat woord maar met een stalen gezicht uitspreekt, wordLvoor een even nuttig en hoogstaand lid der maatschap- pij gesleten als iernand, die zegt dat de wereld overbevolkt is). Mrs Walter Runciman, de echtgenoote van het bekende parlementslid, diende een amen- dement in, waarin het aannemen van een re- solutie betreffende deze kwestie „welke vooral sen religieus vraagstuk is", door een „verga- dering van deze soort als hoogst onwensche hjk werd verklaard", en mrs. Wynne, van Tiverton, zefde: „Een gezond kind is een be- tere belegging dan een auto Nergens kan men bcter woj'den opgeyoed aaa in een groot gezin". Het amendement werd natuurlijk met over- weldigende meerderheid verworpen, en de re- solutie aangenomen. Hm! als't er nu toch van komen moet, dan zou men het kunnen be- treuren, dat de mama's van mrs. Spring Rice, lady Acland en miss Ida Samuel de h^rte- wenschen barer dochters niet gekend hebben voor dezen 't levenslicht aanschouwden. VOLKENBOND. De economische conferentie. Nadat Vrijdag zooals wij gemeld hebben de Engelschman Layta en de Amerikaan Ra- binson aan het woord waren geweest, kreeg Zaterdag de Rus Sokolnikow gelegenheid om zijn hart te luchten. En het viel mee! De rede, die op bedaarde wijze werd uitge- sproken en daarin gunstig afstak bij de bom bastische voordracht van Jouhaux, werd door de voile zaal en de goedbezette pers- en tri bunes met diepe aandacht aangehoord. Sokolnikow aan het woord. De rede stond dan ook op enkele sarcasti- sche uitingen na geheel in het teeken van vreedzame bedoelingen. Zij gaf den indruk dat de Russen ondanks de voortreffelijkheid, die zij aan hun stelsel toeschrijven, toch zeer verlegen zitten om buitenlandsch kapitaal buitenlansche industrieele machines, land- bouwwerktuigen en technisch personeel. Zon der die kan" de Russische productie niet vol- doende worden ontwikkeld om het welvaarts- ideaal der Sovjets te verwezenlijken. Ongetwijfeld was het om die reden dat Sokolnikow de wereldrevolutie vergat, en ver- zekerde dat Rusland geen imperialisme kent. vrede wenscht en bereid1 is mede te werken. om betere betrekkingen te scheppen tusschen de kapitalistische landen en de Sovjet-econo- mie, tusschen welke beide stelsels slechts een vreedzame concurrentie moet bestaan. In dit licht bezien oordeelde Sokolnikow dat de con ferentie een stap vooruit kon beteekenen. Tal van voordeelen der Sovjet-economie werden hierna door Sokolnikow opgesomd, maar de conclusie was.steeds weer dat Rus land, ondanks zijn verschillend economisch stelsel, geen geisoleerde positie wenscht en er wel degelijk op uit is om een grooter aan- deel in den wereldhandel te verkrijgen. Daar- toe is het bereid om met het kapitalisme sa in en te werken. De rede heeft -dus alleszins de voorspellin gen bewaarheid, dat de Russen zich hier kalm zouden gedragen om de buitenlandsche hulp'en credieten tet kunnen vangen. Ook Ossinski lucht zijn hart. Later op den dag werd Ossinski, een der andere Russische gedelegeerden in staat ge- steld het zijne te zeggen. En ook hij gaf een beschrijving van het contrast tusschen het kapitalistische stelsel en de Sowjet-economie, om dan de communis- tische methoden te verheerlijken als een pa- tent-geneesmiddel. De contrasten in het kapi talistische stelsel zelf, die aanleiding gaven tot strijd om de grondstoffen, markten en ver- keersmiddelen, leidden tot de conclusie, dat het kapitalisme de kiemen van oorlog in zich draagf. De wereldoorlog werd1 dan ook als een onderdeel van de kapitalistische crisis verklaard. Daartegenover werd het commu- nisme als vredeseconomie gepresenteerd, het geen den spreker de gelegenheid gaf te ver zekeren, dat de Sowjet-poiitiek vredes-politiek is. Ontdaan van alle propagandistische phra sen, blijft van dit betoog wederom over de dringende aansporing om Rusland kapitaal te verschaffen, in ruil waarvoor de Russen blijkbaar bereid zijn om de strijdbijl voorloo pig te begraven, waarna natuurlijk de vraag rijst: voor hoe lang? Oudegeest en Colijn tot vice-voorzitter ge- kozen. Ten slotte rest ons nog .te vermelden, dat de Noderlandsche gedelegeerden Oudegeest en Colijn met tien anderen tot vice-presiden- ten der conferentie werden gekozen. DUITSCHLAND. DE STAHLHELM-DAG TE BERLIJN. Talrijke personen bij botsingen gewond. De opmarsch van den Stahlhelm naar Ber- lijti heeft zich Zond'ag tot een jndrukwekken- de nationalistische manifestatie ontwikkeld Berlijn zelf, waar de Stahlhelm-organisatie weinig beteekent, stond aanvankelijk onver- schillig en sceptisch tegenover de betooging en het is bekend, dat het zelfs moeilijk was onderdak te krijgen voor de deelnemers. Bij het zien van de duizenden jongelieden, voor het meerendeel gewezen soldaten en officie- ren, die met vaadels en aiuziek uit verre Duit- sche landen naar de hoofdstad opgetrokken waren, verdween de aanvankelijke onverschil- ligheid en overal in de straten, werden de ki lometers lange rijen betoogers luide toege- julcht. Men had te doen met den typischen in druk, die marcheerende militaire troepen o Mst Miiosche jxnbliek maken. De Stahlfae! mers, hoewel ongewapend, gaven door hun militaire vaandels, discipline en groepeering een beeld van een marcheerend leger en dat was voor de Berlijners genoeg om tot laaien- de geestdrift te geraken. Niettemin was den geheelen dag het ge vaar, dat wanordelijkheden zouden plaats hebben, niet van de lucht. Opmerkelijk was het, dat de republikeinschii politie den geheelen dag optrad als bescherm- stei- der monarchisten en onverbiddelijk iede- re tegenbetooging onderdrukte. Het lastigste waren de communisten. De communistische organisatie had haar leden de straat opgestuurd met het consigne overal relletjes te verwekken. Telkens vormden zich op de kruispunten der straten communistische groepen ,die de betoogers uitfloten, de Interna tionale zongen en den Stahlhelmlieden grove scheldwoorden naar het hoofd wierpen. Nau- welijks was echter zulk een communistisch centrum gevormd, of een auto met politie- beambten verscheen en dreef de- lieden met den gummistok uiteen of drong ze in een zij- straat terug. Een oogenblik later zaten de Sdhupo's weer op den auto, om op een ander bedreigd punt te intervenieeren. Hier en daar hadden vriend en vijand van den Stahlhelm de wijze oplossing gevonden ieder een kant van de straat te bezette.i en ieder „hoch" mei „nieder" te beantwoorden. Beide partijen brulden zich de longen uit, om de eenen met het Deutschlandlied, de anderen met de In ternationale elkaar te overstemmen. Nu en dan viel er wel een revolverschot, doch het Berlijnsche publiek is aan relletjes gewend en werd niet ontstitiht. Een paar honderd arrestaties en hier en daar een blauw oog of een geduchte aframmeling met den gummiestok was alles wat de communis ten konden berciken. De eigenlijke betooging De politie arresteerde in totaal 366 perso nen. Zaterdagavond waren zeventien speciale treinen aangekomen, die in den nacht van Za terdag op Zondag door veertig andere werden gevolgd. De marseh naar den Lustgarten be- gon reeds om negen uur des morgens, waar- heen de troepen zich onder de tonen van vroo- lijke marschen begaven. Op de groote trappen van het Oude Mu seum hadden de eeregasten, onder wie gene- raal Watter, admiraal Schroder, alsmede en kele rechtsche parlem entariers, plaats geno- men. Om halftwee hidden de bondsleiders de parade en zoo werd het halfdrie eer de eigen- lijike manifestatie begon. Seldte hield hier een toespraak waarin hij de juiste doeleinden var. den Stahlhelm uiteenzette, namelijk hershl van de Duitsche weermacht, herroeping van de „oorlogsschuldleugen", herstel van de zwart-wit-roode rij-kskleurenverder verlangde Seldte uitbreiding van de bevoegdheden ran den rijkspresident, bescherming van de volks- welvaart tegen willekeur van parlementaire compromissen, herziening van de kieswet, die de mogelijkheid van eigen regeeringsverant- woordelijkheid waarborgt. Ernstige relletjes in den avond. Nader meldt de correspondent van de Tele- graaf nogf Terwijl botsingen van andersgezinden met Stahlhelmlieden in den loop van den dag meestal onderdrukt konden worden, kwam het in de late avonduren tot ernstiger relletjes. Op den Winterfeldtplatz werd een voortna- lig eerste luitenant door messteken zoo ernstig toegetakeld, dat hij in hopeloozen toestand in het ziekenhuis werd opgenomen. Ook zijn schoonvader, die hem vegezelde en een vriend werden gewond. Wie de daders zijn, kon nog niet worden vastgesteld. In het Noorden van de stad werden vijf Stall lhelmmenschen door ongeveer vijftig communisten overvallen en werden drie ernstig gewond aan het hoofd, een zoo enstig, dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Het aantal door de politie gearresteerde personen was hedenavond negen uur tot 439 gestegen. De helft der Stahlhelmers heeft Berlijn inmiddels reeds verlaten en de overi- gen zullen in den loop van den nacht uit Ber lijn vertrekken. Slechts kleie afdeelingen blij- ven nog in de stad. Ook de Stahlhekramenschen hebben zich ten slotte niet onbetuigd gelaten. De oud-kolonel Lang, lid van de Reichsbanner, die een ,.hoch" op de republiek uitbracht, werd door hen ernstig mishandeld. Onder de eeregasten, die in den Lustgarten aanwezig waren, dient nog prins Oscar van Pruisen genoemd te worden. HINDENBURG OVERGROOTVADER. Den vierden Mei is rijkspresident Von Hindenburg overgrootvader geworden. Me- vrouw von Brockhusen, die verleden jaar met een kleinzoon van den rijkspresident is ge- huwd, is te Gross Justin van to docbter be- vallen. DE NOBELPRIJS VAN STRESEMANN. Sedert eenige dagen vgrtoeft de heer No- oel, erfgenaam van den Zweedschen groot- industrieel en pacifist, die de Nobelstichting hjgfi opgericht, te Berlijn. Hij heeft een bespreking gehad met dr. Stresemann en hem verzocht het tijdstip vast te stellen, waarop hij de in de statuten voorgeschreven lezing zal houden. Stresemann heeft toege- zegd op 23 Juni te Oslo te zullen spreken. De •minister zal ook zijn vacantie in Scandi- navie doorbrengen. FRANKRIJK. DE RESTAURATIE VAN DE KATi IlDRAAL VAN REIMS. Een flolitieke, religieuse of artis- tieke plechtigheid? Woensd'ag a.s. zal Herriot in zijn hoeda- nigheid van minister van onderwijs en schoo- nie kunsten de inwijding bijwonen van de gerestaureerde Kathedraal van Reims, die pas thans geheel, na de tijdens de oorlogsja- ren aangerichte beschieting, is hersteld. Deze plechigheid, welke een nationaal ka- rakter zal dragen, is Lchfer aanstonds door de bladen als een feit van politieke beteeke- nds voorgesteld. Gisteren hoonde de „Echo de Paris", dat Herriot, die eertijds ruwweg tot de afbreking der diplomatieke betrekkin gen met het Vatikaan besloot; Herriot, die de meest representieve vertegenwoordiger van de rad'icale vrijmetselarij is, Herriot, die den religieusen tradities in den Elazas den oorlog verklaarde, die de uitwijzing der gees- telijken voorbereidde; Herriot... zich Wcens- dag a.s. met gebogen hoofd zai moeten bui- gen voor het purper van den deken der Fransche kardinalen op den drcmpel zijner kathedraal. Of Herriot het wil of niet, zoo schreef het blad, zijn tegenwoordigheid in Reims krijgt een symbolisch karakter als van een boetedoening. Voor de herstelde rui'nes zal hij met smartelijken en ontgoochelden blik het treffend contrast kunnen waarne- men tusschen zijn eigen ontzaglijk yerval en kunnen peinzen'over de ineenstorting zijner ijdelheid. De „Oeuvre" is hoogst verbolgen over deze uitlating en zegt, dat Herriot onder deze omstandigheden niet naar Reims moet gaan. De minister meende ongetwijfeld dat het etslechts om ging de restauratie van een meesterwerk van gothische kunst te vieren. Daar er thans echter een politieke plechtig heid van wordt gemaakt, heeft hij het recht zich door den riirecteur van het departement van schoone kunsten te latcn vertegenwoordi- gen. ENGELAND. RAMSAY MAC DONALD. - Ongerustheid in de Arbeiderspartij over zijn toestand. Een nieuwe Ici- der der partij? In de Arbeiderspartij is men niet gerust over de berichten betreffende den gezond- heidstoestand van Ramsay Mac Donald'. De mogelijkheid wordt onder het oog gezien, dat er een'-opvolger Voor Mac Donald als leider van de Arbeiderspartij zal moeten worden gevonden. Hij is de laatste jaren reeds sukke- lend geweest en het is niet onmogelijk, diat hij na zijn terugkeer als leider zal aftrcden. Als men voor het oogenblik de extremisten Max- ton en Wheatley buiten beschouwing laat, schijnt het dat de keus moet vallen tusschen Thomas, Snow den en Henderson. Snowden's uitnemende parlementsrede over het vakveree- nigingsontwerp wordt als een teeken be- schouwd, dat hij als ernstig mededinger vocr het leiderschap in aanmerking wenscht te komen. Artuh Henderson is echter bij aiie fracties van het parlement populair en hij is reeds leider van de partij geweest. Ook de ex tremist Maxton is in het Huis een spreker, die zeer populair is en dien men zeer gaarne hoort. Voor het leiderschap zijn echter zijn denkbeelden den gematigden wel wat al te wild. BELGIe. BELGIe EN FRANKRIJK. Het militair defensiej verbond. Op een desbetreffende vraag van den Luik- schen senator Maquette, heeft de minister van landsverdediging geantwoord, dat het Fransch-Belgisch rpilitair defensief verbond, tegen een niet uitgelokten aanval van een an deren staat, nog steeds van kraclit is in den geest zooals het destijds dpor de respectieve- idi - - regeeringen werd onderteekend. De toe- passing van deze d'efensieve overeenkomst is heelemaal niet in strijd met de sedert Locar no gesloten wederzijdsche garantie-verdra- gen. POLEN, AANSLAG OP EEN SNELTREIN VERIJDELD. In den afgeloopen nacht is op een sneltrein nabij Warschau een aanslag gepkegd. In de nabijheid van Dublin waren over een af- s,ind van 1/4 K.M. de rails losgcschroefd, ter wijl tevens een steenen dam over de spoorlijn wns gelegd. De machinist bemerkte gelukkig bijtijds het dreigend gevaar en slaagde er in den trein tot stilstand te brengen. Er schijnt hier sprake te zijn van en politieken aanslag, a .-.ngezien zich in den trein een hoogge plaats Galizisch politiebeambte moest be vinden, tot wiens resgort de minderhedefl- kwiesties beliporen- - WERKLOOSHEIDSVERZEKERING OVERHE1DSPERSONEEL Op 3 Mei zijn de heeren N. van Hinte, Jos van Seggelen, W. van der Have en E. S. Noordhoff, resp. vertegenwoordigende den Ned'erlandschen bond van personeel in over- heidsdienst, den Ned. R.K. bond van over- heidspersoneel St. Paulus, den Nederl. Christ, bond van personeel in publieken dienst door den minister van arbeid, handel en nijverheid in particuliere audientie ontvangen. In deze audientie ging de delegatie uitvoerig in op opmerkingen, welke de Rijksdiensl der werk- loosheidsverzekering en arbeidsbemidde- ling bij brief van 23 Februari 1927 heeft ge- maakt naar aanleiding van verzoeken der or- ganisaties, om, nu de regeering en ook an dere overheidscolleges eenmaal waren over- gegaan tot aanstelling van bepaalde personen op arbeidscontract, deze personen te wil'lea behoeden voor algeheele broodelooeheid'bij immer-dreigend ontslag. In dit verband deden de vertegenwoordi- gers der organisaties unaniem uitkomen, het levendig te betreuren, dat den laatsten tijd op zoo ruime schaal tot aanstelling op arbeids contract wordt overgegaan, terwijl dit naar hun meening slechts bij wijz^ van uitzonde- ring zou mogen geschieden bij werken van vooraf vastgestelden duuir. Zij vestigden er verder de aandacht van den minister op, dat de pensioenwet voor de hierbedoelde personen in de practjjk geen uitkomst bied-t en de jongste beslissing der Kroon ook de bepalingen van het wachtgel- den-besluit wat hen betreft practisch buiten werking heeft gesteld. Wijl verder het ontwerp-Ambtenaarswet van de vroegere Staatscommissie-Dresselhuys de groep „arbeidseontraeters" zeer nadrukke lijlc^jiteofiderde, kwam het ook aa£Wiir -*de delegatie voor, dat wachten op het wets- yoorstelv dat ter zake door minister Donner is aangekondigd, tegenover belanghebbenden niet te verdedigen zou zijn. Daarvoor dringt de zaak te zeer, oordeelden de organisatie- bestuurders, die anderzijds echter toegaven, dat de onderweipelijike aangelegenheid niet gemakkelijk te regelen zal zijn, weshalve zij den minister Voorstelden, tot instelling van een studie-commissie te 'besluiten, die wijl reeds zoo lang over deze zaak is gecorres- pondeerd vrij zeker spoedig met een ad- vies zal kunnen komen. Deze commissie zou kunnen worden samengesteld uit organisatie- vertegenwoordigers, terwijl voorzitter en secretarisadezer commissie door den minis ter zouden kunnen worden aangewezen. De minister stelde verschillende vragen aan de delegatie en zegde tenslotte toe, het verzoek der organfsatievertegenwoordigers ernstig te zullen overwegen. BELEEDIGING? Op 3 Mei is voor de Rotterdasche recht- bank een aanklacht behandeld van dea Scliiedamschen wethouder P. de Bruin tegen den heer M. Hijman, wegens smaad en b-e- leediging. Thans heeft de heer De Bruin op- meuw een aanklacht ingediend tegen den heer Hijman, eveneens wegens beleedi- ging en smaad, en wel in zijn geschrift, getiteld: „Mijn verdedigiilg voor de arron- dissements-rechtbank te Rotterdam op Dins- dag 3 Mei 1927" (voorgekzen tijo.ens de zit- ting van de rechtbank). f DE PENSIOENWET VOOR BURGERLIJKE AMBTENAREN. Het dagelijksch bestuur der Centrale van vereenigingen van personeel in's Rijks dienst lieeft op 26 Februari j.l. een adres gezonden aan den minister van fioancien, met verzoek, art 147 der pensioenwet voor burgerlijke ambtenaren (inhouding ouderdomsrente op rijkspensioenen) te laten vervalkn, daar door deze uepaling een categorie oud-ainbtenaren en nabestaanden van ambtenaren met lage. dikwijis ontoereikende inkomens, onnoodis zwaar getroffen wordt, terwijl het voordee. voor het pensioenfonds, ook al wegens den hoogen leeftijd der renfe-trekkers, niet~ noe menswaardig is, De minister van financien heeft in ant- woord daarop bericht, dat hij de intrekking van genoemd art. 147 zal bevorderen. NAP HT A LINE BIJ BESTRIJDING VAN SPINT. 0 In verband met het toenemend gebruik van njne naphtaline in kassen, ter besftijding van spintaantasting bij verschillende gewassen vestigt de inspecteur, hoofd van den planten-' ziektenfcundigen dienst, de aandacht van al ien, die van dit middel gebruik maken, op het gevaar voor ontploffing en brand, dat daar- aan verbonden is. In ruimten, w;aarin een betrekkelijk groote hoeveelheid naphaline is uitgestrooid mac men met met vuur of een open licht komen E aar overigens aan het gebruik van naphta line geen gevaar verbonden is, behoeft h-4 bovestaande geen invloed op de aanwendinc ALRMAARSCHE COURANT «gaHI^WAIi;llilti'!'>L.i tACTB

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1