T elegrammen 'L5 NIEUWSTE S18FFEN. H8DELLEN TOOKAANSEVERB. Prima afwerking. Stadsnieuws Ingezonden siukken van 9 Mei 1927. Opgave van Noordhollandsoh Landbouw ore diet. DUITSCHE AUTOMOBILISTEN GEDUPfERD. Aan het Nederlandsche kantoor der directe belastingen te Beek hebben heden de talrijke Duitsche automobilisten, die voor een bezoek aan Nederland de grens wilden passeeren, zeer veel oponthoud gehad, ten gevolge van de formaliteiten, verbonden aan de wegenbe- lasting. Velen van hen zijn, na meer dan een uur wachtens, teruggekeerd. Sinds 1 Mei moeten buitenlanders, die per auto of motorrijwiel ons land binnenkomen, aan de grens wegenbelasting betalen. De re- geling is evenwel van dien aard, dat de auto mobilisten een voor een slechts doqr een amb- tenaar, den ontvanger of diens plaatsvervan- ger, kunnen worden geholpen, terwijl voor't afhelpen van een automobilist, die ook zijn triptiek in orde moet maken, ongeveer 20 mi- nuten noodig zijn. Gistermiddag tusschen drie uur en halfvijf stond er een file van auto's voor den slag- boom in Beek. De hoofdoorzaak van het op- onthoud ligt volgens de Crt. in het feit, dat voor iederen buitenlander niet alleen het aan hem uit te reiken wegbelastingboekie moet worden ingevuld, maar ook het groote aanvraagformulier in duplo, dat de Neder landsche automobiliston dezer dagen alien voor zich hebben gehad. Feitelijk zouden de vreemdelingen dit formulier zelf moeten in- vullen, maar aangezien het in de Ned. taal is gedurkt, kunnen zij het niet lezen en moet de ontvanger het doen. De ontvanger te Beek is den geheelen dag in touw geweest. Deze dag is een voorproefje geweest van de drukte, die den grenskantoren met Pinksteren wacht. Wanneer er geen wij- ziging komt in de omslachtige voorschriften, waaraan de ontvangers thans gebonden zijn, voorziet de Beeksche functionnaris, dat het voor en op de komende feestdagen rnaak zal loopen. Een aanzienlijke bespoediging zou worden verkregen door de verplichting te laten ver- vallen van het invullen der aanvraagformu- lieren. Er zou kunnen worden volstaan met het invullen van het wegbelastingboekje, waarmede hoogstens vijf minuten gemoeid tijn. ORONITNGENI TWEEMAAL IN HET r DONKER. Zaterdagavond omstreeks 10 uur is Gro- ningen ten gevolge van een storing in de voe- dingskabels van het geliikstroomnet der elec- trische centrale grootendeels in het donker gezet. Slechts in en'kele buitenwijken bleef het licht branden. Daar tevens kortsluiting ontstond in de voedingskabels van het tram- net kwam er teves stagnatie in het tramver- keer. Gelukkig bleef de straatverlichting bijna geheel functionneeren, daar hiervoor de gelijk- stroom op het draaistroomnet kon worden overgeschakeld. Na ongeveer een uur was dc storing verholpen. Om halfeen werd echter de stad opnieuw in het duister gezet. In een van de beide ka- belkelders in de centrale, waar onder meer ook vaten olie worden bewaard, was brand uitgebroken, zoodat de brandweer gealar- meerd werd, die spoedig ter plaatse was. Werden bij de eerste storing de omvormers atuomatisch omgeschakeld, nu moest men noodgedwongen er toe overgaan het geheele net stroomloos te maken, mede om te voorko- men, dat het bluschwater met electrisch gela- den deelen in aanraking kwam. Door spoedig ingrijpen wist de brandweer het vuur tot een der kelders te beperken. Voor de herstellingen in de Centrale had men niet alleen den geheelen Zaterdagnacht doch ook den Zondag noodig. Gistermorgen 6 uur echter was men zoover gevorderd, dat de stad weer verlicht kon worden, terwijl ook het trambedrijf functionneerde. PRINS HENDRIK TE VOLENDAM. J Zaterdagavond arriveerde prins Hendrik te Volendam om deel te nemen aan het diner van de Kon. Ned. Roei- en Zeilvereeniging. Tevoren bracht de Prins eenb ezoek aan den 'kustschilder C. Heig, met wien hij vervolgens de nieuwe kunstzaal van den heer J. Simons bezocht, waar de werken van den heer Hering tentoongesteld zijn. I-' UI TEEN AUTO GESPRONGEN. Zaterdagnacht ongeveer half twee werd de 21-jarige buffetjuffrouw P. B., wonende op de Korte Kade te Rotterdam, op de Hoogstraat aldaar aangesproken door een chauffeur, die het meisje aambood haar naar 1iaar wooing te brengea. Hoewel de man *naa rtotaal onbekend was, stenide zij toe, dcch toen zij bij de Heulbrug gekomen wa- ren en de chhaiiffeur dus in een heel andcre richting reed dan de Korte Kade, werd de juffrouw zoo bang, dat zij in haar angst een loodsprong uit den rijdenden auto deed en op straat terecht kwam. Zij bleek verwon- dingen te hebben opgeloopen aan de linker knic, rechter elleboog en rechter tie. De ga- lante chauffeur was inmiddels verdwenen en de Geneeskundige Dienst, wiens hulp was ingeroepen, was nu zoo vriendelijk zijn werk over te nemen, zoodat de juffrouw ten slotte tpdi nog per auto werd thuisgebracht. VEERTIEN BOERDERIJEN i- AFGEBRAND. Gisteravond werd het dorpje Leende aan den provincialen weg EindhovenWeert door een ernstige ramp geteisterd. Niet min der dan 14 boerderijen en gedeeltelijk een leerlooierij werden binnen een uur tijds in asch gelegd. Hierdoor zijn vijftien gezinnen dakloos. De brand ontstond in de boerderij annex cafe van J. Maas. Doordat de meeste boerde rijen met stroo zijn gedekt, vatten de daken onmiddellijk vlam, toen een vonkenregen op de aangrenzende gebouwen neerkwam. De primitieve brandspuit van het dorp, die onmiddellijk in actie kwam, kon tegen de ont- zaglijke vlammenzee nagenoeg niets uitrich- ten, te meer, omdat het water van grooten afstand moest worden aangevoerd. De burgemeestcr, de heer Vogels, liet de Eindhovensche brandweer alarmeeren. Toen deze aankwam waren reeds veertien boerde rijen grootendeels vernield en woedde de brand in de leerlooerij van den heer J. Sim- kens. De brandweer slaagde er in dit gebouw, althans nog ten deele, van den ondergang te redden. Ook het belendende woonhuis van den heer Simkens werd behouden. Het krachtig ingrijpen der brapdweer yoor- kwam verdere uitbreiding van de ramp. On der de vemielde perceelen bevindt zich ook een klompenmakerswerkplaats benevens een viertal groote schuren. Merkwaardig is, dat de behuizingen, welke niet met stroo waren gedekt, gespaard zijn gebleven, hoewel zij tusschen de fel branden- de gebouwen stonden. De schade is zeer aanzienlijk en nog niet bij benadering vast te stellen. Alleen de in- boedels konden nog voor het meerendeel wor den gered. Alles is verzekerd, meent de Crt. Omtrent het ontstaan van den brand tast men nog in het duister. Over een lengte van circa SCO Meter is aan weerszijden van den weg een volslagen ruine ontstaan, die een troosteloozen aanblik biedt. ''YSv^. NIEUWE PHOTO'S VAN PRINSES JULIANA. Door de fima Weenink en Snel te's Gra- venhage is een drietal nieuwe briefkaarten van Prinses Juliana uitgegeven, vervaardigd door den fotograaf A. C. Stokhuijzen. Op deze portretten, waarop H. K. H. het 'haar geheel opgetoken draagt, is de Prinses gefotografeerd te midden der lentebloemen. V ONREGEL MATI GHEDENi BIJ „DIE WITTE STAD"? Op de dezer dagen gehouden algemeene vergadexing van aandeelhouders van de Alg. Boud- en Exploitatiemaatschappij „De Witte Stad", gevestigd te Amsterdam, werd o.m. bezwaar gemaakt tegen het feit, dat de winst- en verliesrekening slechts een dag te voren ter inzage gelegen had, zoodat men geen tijd gehad had om haar te controleeren. De directie werd voorts ervan beschul- digd, zegt de Crt., dat zij aan een vertegen- woordiger, die een obligatie yerkocht had, waarop een premie van duizend gulden ge- vallen was, opzettelijk de trekikingslijsten niet had doen opsturen, om zoodoende de premie niet te behoeven uit te betalen, hetgeen haar ook gelukt was. Verder zouden bij de serie- en nummertrekking de nummers zoo gelegd zijn, dat het onmogeldjik was, dat een bonder van een obligatie een prijs van beteekenis zou kunnen winnen. Bij de premieuitgifte N., waarbij alleen een nuihmertrekking plaats vindt, zoodat de kans, dat een hooge premie uitbetaald zou moeten worden, grooter is, zouden opzettellijk de nummers vervalscht zijn. Er zou op de trekkingslijsten een andrn nummer gezet zijn dan er getrokken was. Ook werd beweerd, dat de directie gewei- gerd heeft de bus voor de te trekking te laten leeg gooien, toen de notaris dit wenschte. Voorts werd nog aan de directie verweten, dat zij, niettegenstaande het feit, dat de maatschappij ongeveer 40.000 schuld heeft en het aandeelenkapitaal geheel verbruikt is, nog steeds voortgaat premieobligaties uit te geVen. Ten slotte werd niettemin, hoewel er vele grieven waren, de winst- en verliesrekening met meerderheid van stemmen goedgekeurfl. KORTE BERICHTEN. Voor de Rotterdamsche rechtbank is 2 jaar gevangenisstraf geeischt tegen een scheepstimmerman, die in het door zijn vrouw gedreven cafe een politieagent met een bijl had bedreigd, toen <Jeze de zaak deed ontrui- men, omdat er gevochten werd. De agent was nog genood'zaakt geweest te schieten. In het Bronnegerveld (Dr.) is brand ontstaan. Er zijn ruim 4 H.A. heide en 2 H.A. dennenbosch, toebehoorende aan den heer Walburg Smit, verbrand. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN Uitslag publieke verkooping gehouden door notaris Johann W. C. Kroon te Zuid- scharwoude op Vrijdag 6 Mei 1927, 's av. 6.30 uur, in het cafe „De Driesprong" te Sint Pancras, van: Een huis, waarin slagerij, met schuur, erf en bouwland aan den Benedenweg te Sint Pancras, groot 20.30 a., eigendom van den heer H. W. H. Ploeg Koopers de heeren J. en C. Kloosterboer Pz. voor 3750.—. UIT HENSBROEK. Als tijdelij'k directeur der zangvereeniging ,,'Zanglust" alhier is benoemd1 de heer P. Kist teOpperdoes. DE R A ADS VERKIE ZINOE N Het bestuur der Alkm. Middenstandsver- eeniging schrijft ons: Ons bestuur heeft besloten, gezien het feit, dat op elke candidatenlijst der politieke partijen een middenstander voorkomt, de le- den te adviseeren hun stem bij voorkeur op een middenstander uit te brengen, opdat zoo mogelijk de stem der handeldrijvende tus- schenklasse opnieuw in den Raad worde ge- hoord en onze stad niet uitsluitend zal wor den geregeerd door Mr. in de rechten en ar- beiders. Daar volgens de nieuwe bepalingen vmr- keurstemmen niet verloren gaan, zall ons bestuur voor deze houding van den Midden- stand propaganda gaan maken. VEREENIGING VOOR GEZINS- VERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand April 70 patienten en legden 1052 bezoeken af; waarvan 443 bet. bezoeken, 495 bez. voor't A.Z.A. en 114 gratis bezoeken. Er werd 6 maal de laatste hulp verleend bij t afleggen. (Buaen verantwoordelukheid van de Redac- tie. De opname in deze rubnek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) AAN HET BESTUUR „VEREENIGING ZIEKENHUISVERPLEGING." Met groote verbazing heb ik uw stukje ge- lezen onder stadsnieuws in de Alkmaarsche Courant van 7 Mei. U schrijft daarin, dat overwogen wordt het lidmaatschap te doen eipdigen op 65-jarigen leeftijd. Aanleiding hiervoor is dat een groep personen zich heb ben opgegeven als lid, die een te zwaren last op de vereeniging zouden leggen. Dit nu is mij een raadsel. Hoe weet u, dat er een groep van menschen zullen zijn die tegelijk, of alien achter elkan- der, ziek worden en maar opgenomen wen- schen te worden in een ziekennuis? Ik denk als man en vrouw beiden leven en een .van hen wordt ziek (boven de 65 jaar) dat ze niet spo.dig hem of haar overbrengen laten naar een ziekenhuis, of de patient moet thuis niet verpleegd kunnen worden. Wei is opname op zoo'n leeftijd gewenscht wanneer zulke menschen alleen in huis wonen of in- wonend zijn. Stel je voor, je bent op heden in de kracht van je leven, je wordt lid van bovengenoemde vereeniging, betaalt jaren contributie en bereikt zonder slag of stoot den 65-jarigen leeftijd, dan krijg je van gen. vereeniging als verjaargeschenk je ontslag- brief thuis. Ja weet u, zoo redeneert men dan, u mocht nu eens ziek worden en dan wordt u te duur, wanneer de mogelijkheid bestaat dat u opgenomen moet worden in een zieken huis. A1 die jaren betaald, anderen, mede van mijn contributie, verpleegd en nu ik zelf de kans beloop een ziekbed te krijgen door mijn hoogeren leeftijd en opname in een ziekenhuis wenschelijk is, grijp ik er naast. Geacht bestuur, ik hoop dat de voorgeno- men dwaze bepaling uwerzijds weggenomen wordt, anders houdt u geen lid, net zoo min als mij en mijn gezin. Uw adspirant lid, H. DE VRIES. (Wij kunnen ons voorstellen, dat een jonge Vereeniging zooveel mogelijk de slechte risi- co's wenscht buiten te sluiten. Anderzijds is het zeer natuurlijk, dat de verzekerden zich er tegen verzetten, dat zij hun rechten verliezen wanneer zij op een leeftijd komen, dat zij van hun lidmaatschap meer voordeel kunnen verwachten. In alien gevalle is het natuurlijk niet goed, dat deze ingrijpende bepaling niet duidelijk in het huishoudelijk reglement is opgenomen. Naar wij vernemen, heeft het bestuur de bevoegdheid leden te weigeren, zoodat 65- jarigen niet toegelaten behoeven te worden. Dit houdt evenwel nog niet in, dat 65-jari gen, die reeds jaren lang verzekerd waren, zonder meer ook geschrapt kunnen worden. Het ligt, naar men ons mededeelt, in de be- doeling deze kwestie zoo mogelijk morgen- avond te regelen en, wanneer men dan aefi- nitief mocht besluiten, geen leden boven de 65 jaren te hebben, dit duidelijk in het regle ment op te nemen. Naar men ons anderzijds verzekert, is dit punt niet naar voren gebracht in de rond ge- zonden circulaires, zoodat wij ons heel goed kunnen begrijpen, dat inzenders, die zich wellicht reeds hadden opgegeven, onaange- naam verrast zijn geworden. Wij hebben nog even ge'informeerd hoe een en ander bij het ziekenfonds hier ter stede is geregeld, waar men natuurlijk voor gelijk- soortige risico's staat. Van de bevoegdheid leden te weigeren, wordt daar zoo goed als nimmer gebruik ge maakt. Zestigjarigen kunnen zich nog opge- ven tegen IK of 2 maal zoo hooge contribu tie, 65-jarigen en ouderen zelfs, tegen dubbele contributie, mits zij bij de aangifte gezond zijn. Voor wie jaren lang lid waren, brengt het passeeren van den 65-jarigen leeftijd geen verandering. Wellicht zal de Ver. Ziekenhuisverpleging een leeftijdsgrens voor aangifte of een con- tributie-verhooging voor een bepaalden leef tijd kunnen vaststellen. Leden, die jaren lang betaalden op 65-ja rigen leeftijd eenvoudig te schrappen, lijkt ons niet aanbevelenswaardig. Red. Alkm. Crt.) Mijnheer de Redacteur! Blijikbaar wil men bij het bestuur of althans een der bestuursleden van V.V.V. de zaak anders voorstellen, dan ze werkelijk is. De heer J. Atokerman heeft bedankt al® be- stuurslid en heeft al zijn bescheiden, als pen- ningmeester, aan den voorzitter ter hand ge- steld omreden een langdurige ziekte hem be- lette, iets voor de vereeniging te doen. Thans heeft de ziekte een gunstige wending geno- men en heeft men gevraagd, of hij op zijn be- sluif wilde terugkomen, waarop nog geen definitief antwoord is ontvangen. Het bestuursvoorstel is: rekening en ver- antwoording van de gehouden verloting en het bouwen van urn gebouw voor sport en kunst (abussievelijk is berieht: concertzaal). En we hebben verwachting het voor- stel is on® in finnesses bekend dat dit voorstel zal worden aanvaard, omreden het strookt met het verlangen der leden. Waarvoor zulk een geheimzinnigheid noodig is, is een raadsel. Is^et niet begrijpe- lijik, dat de leden eens verlangen naar de op- lossing van de mysterieuse verloting? Bovendiien moest in April een vergadering worden gehouden. Sinds Januari zit men met 3 bestuursleden. Waarom zijn deze niet aangevuld? Straks is het seizoen in aantocht en niemand der leden weet nog iets van een voorstel voor reclame voor Heiloo. Andere vereenigmgen werken reeds of heb ben hun plan voor het seizoen. Hier hoort men niets, ook de geheele winter is voorbij- gegaan zonder dat men iets van V.V.V. hoort. Thans was de algemeene vergadering be- paald op 16 Mei, doch dit gaat ook weer niet door. Men is in hooge mate onfevreden over den gang van zaken en jammer genoeg is dit nog niet tot het bestuur doorgedrongen. Men wacht maar, hoe lang nog? Heiloo, 9 Mei 1927. 0. SMITS. (QedeeUelijk gecorrigeerd.) ONZUIVER BEHEER. AMSTERDAM, 9 Mei. Vrijdagavond i.l. was door de aandeelhouders der Neder landsche spaarverzekering voor katholie- ken in een der zalen van het St. Andreas- patronaat te Amsterdam een vergadering belegd, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Nadat besprekingen waren ge- voerd omtrent den noodtoestand der maat schappij en de verantwoordelijkheid van directie en commissarissen ten deze, werd een comite van actie gevormd, dat ten doel zal hebben in overleg met spaarders en andere belanghebbenden en eventueel in samenwerking met comite's in r.ndere plaatsen van het land een gerechtelijke aanklacht tegen directie en commissarissen in te dienen. Binnenkort zal een tweetal vergaderin- gen worden belegd, waar door eenige spre- kers de te voeren actie uiteen zal worden gezet. Ieder die adhaesie .wenscht te betuigen met de te voeren actie, wordt verzoch't hier- van kennis te geven door zijn kaartje te zenden aan den heer F. L. Verbraak, Jac. van Lennepstraat 33 te Amsterdam. AUTO ONTVREEMD EN OPGESPOORD. 's-GRAVENHAGE, 9 Mei. De heer J. van B., te 's-Gravenhage, deed gister middag bij de politic aangifte, dat zi* Ford-auto, welke hij op het parkeerterrem aan de Scheveningsche Strandlboulevard had geplaatst, daarvan verdwenen was toen hij later zijn auto wilde lialen. Num- ticr en signalement werden door Hilver- sum per Radiotelefoon uitgezonden. Toen gisteravond te Zandvoort waar ook het radiogram was ingekomen een automobi list werd aangehouden omdat hij zonder licht reed bleek alras dat dte door hem be- stuurde auto volkomen geleek op de te Scheveningen gestolen Ford De aangehoudene, J. v. V., te Amster dam, die door de politic voor verschillende d'iefstallen gezocht werdl, is op transport naar den Haag gesteld. OPERA STOP GEZET. 's-GRAVENHAGE, 9 Mei. Naar wij ver nemen heeft de onlangs opgerichtc Ned. Opera haar opvoeringen gestaakt in ver- band met het zeer slechte t ezoek, dat de directie toesclmjft aan het buiten verwach ting vroeg ingetreden zomerweer. Om niet voor een financieele debacle te komen te staan, acht men hetbeter de werkzaamhe- den als opera op te schorten tot het be gin van net volgend winterseizoen. Wei zullen gedurende de zomermaanden in ver- schillende steden solisten-concerten wor- den gegeven. DE HITTE. 'LONDEN, 9 Mei. Zondag bedroeg de temperatuur alhier in de schaduw 72 gra- den. m\stl E'EN TORNADO. PARIJ5, 9 Mei. De „Gbicago Tribune" meldt, dat in Kansas een hevige tornado heeft gewoed. Vier steden zijn geoeeltelijl verwoest. Er zijn elf dooden, terwijl eei groot aantal personen gewond is. De scha de bedraagt vele duizenden dollars. FUSIE IN DE ITALIAANSCHE SCHEEPVAART. ROME, 9 Mei. De grootste fusie in die Italiaansche scheepvaart, die ooit heefl Elaats gehad, zal binnenkort worden be- end gemaakt. Alle Italiaansche lijnen, die de verbinding tusschen Europa en Amerika in stand houden, zullen in eeh maatschap pij worden ondergebracht. Het zijn de Na- vigazione Generale Italiana, de Cosulicll lijo, de Lloyd Sabaudo Maritti en de Transatlantic. Voor de nieuwe maatschapr- pij zullen twee groote passagiersschepen, elk van 48000 ton, die den naam zullen dragen van „Rex" en „Dux", worden ge- bouwd. De nieuwe schepen zullen een snelheid krijgen van 30 knoopen. LONDEN, 9 Mei. De premier Baldwin heeft de groeten en de gelukwenschen der Britsche regeering gezonden aan den pre mier van de Commonwealth Bruce, ter ge- legenheid van de opening van de eerste zit- ting van het federale parlement in de nieuwe hoofdstad Canberra. DE OPENING VAN DE NIEUWE HOOFDSTAD. LONDEN, 9 Mei. Uit Cambrera wordt geseind, dat de premier Bruce voor do ope ning van de nieuwe parlemenisgebouwen in de nieuwe hoofdstad Canberra een rede hield, waarbij hij den hertog van York verwelkomde. Voordat de hertog van York het parle- mentsgebouw met den sleutel opende, hieid hij buiten een toespraak. Hij wees op de groote beteekenis van de opening van de nieuwe hoofdstad in de geschiedenis van Australie. Na de opening onderhield de hertog van York zich geruimen tijd met den premier Bruce en andere vooraanstaande perso nen. (Ontvangen per dwadlooze telefooa). -- fW. :'!VU I V't» Vorige Koars fcVw Koers van heden te pl.m. 1.30 pl.m. 2.15 J t i STA ATSLF.ENIN GEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BA N K=IN STELLIN GEN. KoL Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 100O i, f. m Resc. I ,- INDUSTR. OND. BINNENL, Centr. Suiker Aand. HolL Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. --N iV-sJrA. c. Maekubee Nederl Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BU1TENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult Vorstenl Dito actions Poerworedjo M1JNBOUW. U- I i Redjang Lebong PETROLEUM. i' Dordtsche Petr. Gee Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampona Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd Llovd SCHEEPVAART BU1TENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN, Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash n w m 101 101 iA 2561A 1747/8 158* 159 120 1281/, 179* 98 94*/, 95 1287/g 350* 412 399* 94 169 772 3921/, 181 161Vi 119* 183 353 235V4 380 346 273 281 479 249 1681/, 350 176*/, 343 14* 85 831/, 190 188 227 96* 63 124* 179 9 465', 2625/, 4761/, 4828/, 534 125 173* 260 175 159* 127 181 94* 131-2 351* 170 770 397.8 181 3321/4 348 275 285 479 250 350 180 85 83 81/, 46#-* 269 475 536 pl.m. 1.45 259 1747/, 159* 1271.3 181 941* 130J-2 3541-3 768-71 182 160 120 171-4 360 237* 3811-2* 3473-9 275 2 5 479 170 180 14*3/16 85 83 189 210 96 181 267-70 473J-4 484-6 PROLONGATIE vorice koers 4 pCt, 124 175 677/, 4 heden pCt. pl.m. 2.— lOU/u 101* 259. J 1504.60 160 1285/, ISO* 98* 04* 1307/8 425 94* 766.9 182 161.} 170-2 381* 3475/, 275 497 169 267}-} 4744.5} 484 635 258*/, 160 127}.8 •0} »81* 271 348 273j.( 2841/, 14* 193 188 63 124 267-} 4745/, W1SSELKOERSEN AMSTERDAM Londen Berlfjn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm OslO By. New»York --a"- Italie NIET OFFICIEEL. Vorige koers 12.14 59.20 9.79 34.74 48.06 35.17 66.70 66.85 64.65 2.497% 13 271h Koers op heden 3 uur 12.14* 59.20* 9.79 34.73 48.C6 35.20 66.70 66.85 64.62* 2.4915/], 13.77.8 Afd. Kleeding op Maal,

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8