Alkmaarsciie Gaurant Onrechtmatig bezit. FEblLLETON. Dinsdag 10 Mei. No. 109 1927 Honderd negen en twintigsli Jaargang. Radio-hoekje Woensdag 11 Mei. Hilversum, 1050 M. 12.— Politieberichten. 12.35—2.Lunchmiuziek door het Trianon Trio. 2.3.Engelsche les voor kinderen. 5.306.15 Concert door het H. D. O.-orkest. Willem Herckenrath, ba-bariton. 6.156.45 Lezing door den heer K. Dilling, over: So- ciaal economische en paedagogische beteeke- nis van school- en werktuinen en boomplant- dagen. 6.45—7.45 Concert door het H. D. O- orkest. 7.45 Politieberichten. 10.30 Persbe- richten. 8.10 Christel. Radio-Avond. 1. Ope ning door den voorzitter van de Ned. Chr Reisvereeniging A. van Deursen. 2. Zang van Mej. Gispen: a. Altes Mailied in der Bittwoclie, Reimann. b. Ave Maria, Cherubi- ni (zang, cello, piano). 3. Rede van Ds. L. J. S. Crousaz, ove: De beteekenis van het tou- risme voor de toenadering van de volkeren 4. Zang van Mej. Gispen: Di Mey playsant willen wi planten, \V. Pijper. 5. Andante, Mann (cello, piano, H. H. Wegerif) 6. Drie Koningenlied, W. Pijper. 7. Het reisplan 1927, causerie door W. F. M. Lindeboom. 8. Larghetto, Mozart. Serenade, Glazounov/ (cello, piano). 9. Zang van Mej. Gispen Klokgebed, Zagwijn (cello- en pianobegelei- ding). 10. Slotwoord door Ds. J. J. Buskens. 11. Slutting. Daventry, 1600 M. 10.20 Daventry-kwar- fet en solisten (contra-alt, tenor, cello, piano). 12.2©1.20 Orkestconcert. 2.15 Voorlezing: David Capperfield, Dickens. 2.20 Lezing: Julius Caesar, Shakespeare. 3.05 Lazing: On eating and drinking. 3.20 Zang en schoolkin dere. 3.50 Da\eratrykwartet en Ph. Wood, sopraan. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Orgelbe- speling. 5.40 Tuinbouwpraatje. 5.50 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 6 05 Orgelbespeling 5.40 Tuinbouwpraatje. 5.50 Tijdsein, weerbe richt, nieuws. 6.05 Orgelbespeling. 6.20 Le zing: The worker and the league. 6.35 De sonates van Beethoven. 6.45 Lezing: Plant communities. 7.05 Kamermuziek. Internatio- naal string quartet 2 violen, viola, cello) 7.30 Mechanische pianomuziek. 8.05 Kamer muziek (vervolg). 8.20 Weerbericht, nieuws. 8.40 Causerie. 8.5510.20 Programma, van „Sea pictures". D. Smith, bariton. Radio- Octet. 10.20—11.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 9.50— 10.20 Concert. 11.50—1.10 Orkestconcert. 4.055.Orkestconcert. 8.0510.Mu- ziekwedstrijd. Afd. Piano (dames). Langenberg, 469 M. 12.251.25 Kamermu ziek. Solisten, (fluit, hobo, klarinet, hoorn, fa got, piano). 4.205.20 Concert. Lutterkapel. 7.35—8.20 „Ein Heiratsantrag" sdhets in 1 acte 8.20 Lenteconcert. Orkest, (sopraan en bariton). Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Kbnigswusterhausen, 1250 M. 11.20 7.05 Lezingen en lessen. 7.2011.10 Werken van Fdix Weigartner, door orkest, onder lei- ding van den componist. Daarna dasmuziek in het Alsterpaviljoen. Hamburg, 394.7 M. 1.252.05 Kamermu ziek. 3.353.50 Vioolconcert. 3.505 15 Dansmuziek. 5.206.10 Orkestconcert. 7 20 11.10 Zie Konigswusterhausen. Brussel, 509 M. 4.20i5.20 Orkestconcert 7.209.20 „Thais", opera van Massenet. Provincial nieuws UIT EGMOND AAN ZEE. De vereeniging „Maatschappelijk Werk" zond haar jaarverslag, waaruit blijkt, dat bijdragen van vele inwoners en een paar groote giften van belangstellenden, die onbe- kend wenschten te blijven, de wintercom- pagne ingezet kon worden met een flink be- drag, waardoor zieken en ouden van dagen gesteund konden worden. In de wekelijksche bijeenkomsten werd overwogen of de nood buiten eigen schuld ontstond, zoodat het geld pas na kalm en rijp beraad besteed werd. Bij langdurige behoef- te werd samenwerking verkregen met het Bur- gerlijk Armbestuur. Giften in geld werden niet uitgereikt, alleen bonnen voor hetgeen noodig was. Voor leden van Maatsch. Werk liggen de boeken ter in- zage bij de presidente, mevr. Eyma, op 13 Mei van 34 nam. Behalve stoffelijke steun werd herhaaldelijk medewerking verleend bij het zoeken van werk, aanvrage bij den Raad van Arbeid, tuberculosebestrijding, enz. Naar het Engelsch van Dorothea Gerard. Door Mr. G. Keller. 18) Dat alles had Katya te uit en te na gehoord van dezelfde kinderjuffrouw, die haar op de vliering had opgesloten. En op de lange avonden, die zij doorbracht met de doorgaans duttende Malaria Petrowna als eenig gezelschap, was de stem van den win- terstorm voldoende om de oude hei'inneringen bij haar wakker te roepen, ze de oude wegen wijzend en altijd uitloopend op hetzelfde punt: de teruggave van het onrechtmatig verworven goed, waarvoor zij geen ander middel zag als haar eigen dood ofdie andere mogelijkheid, waarop zij dezen mor- gen tegenover Malania had gedoeld, dezelf de mogelijkheid, welke zij op dien September dag in de boot zoo ernstig had bepeinsd. Sedert was zij steeds meer vertiouwd met die gedachte geworden en steeds duidelijker teekende de mogelijkheid zich voor haar at. Het daarin opgesloten offer want het verlies van de vrijheid zou bijna even zwaar zijn als het verlies van het leven maakte net denkbeeld bijna nog verleidelijker. Per- soonlijke gevoelens speelden geen rol in de zaak. Doch eerst sinds dezen morgen over- woog zij haar denkbeeld volkomen kalm De door haar voogd aan de hand gedane echtge- noot had in haar geest weer cen anderen echt- genoot opgeroepen. Wat zij aan Malania had gezegd omtrent haar plannen om niet te Met dankbaaihdd gedenkt net versiag, den goeden raad van velen, de kortingen der leveranciers, den steun van „De Lofstem" en van alien, die dcr vereeniging tot hulp ge- weest zijn. Het bestuur, behalve de presidente bestaan- de uit de dames J. M. BosschaartDieleman (pennigm.),, A. Zelvelder (seer.), C. Tiele- man en M. C. H. van Kleef-Spit eingdigt het versiag met den wensch, dat „Maatschappe- lij'k Werk" zich steeds meer de liefde en sym- pathie der inwoners moge waardig maken en vele contribuanten hun steentje mogen bij dragen van het goede doel. De 72 jarige weduwe A. G. had bij het oprapen van een stuk papier het ongeluk te vallen met het noodlottig gevolg, dat zij met een gebroken heup naar het ziekenhuis te Alkmaar moest worden vervoerd. UIT EGMOND-BINNE'N. De kinderen der op 14 Juni 1926 opgeh-e- ven openbare school op Egmond-Binnen, die sinds 16 Juni en niet met ingang van 14 Juni, zooals het gemeentebestuur beweert trouw de Ghristelijke school te Alkmaar be- zochten, zijn voor het oogenblik althans genoodzaakt te verzuimen. Dit is aan drie oorzaken toe te schrijven Ten eerste beschikt de autobusopdernemer niet over een voldoend aantal aan de eischen de wet voldoende auto's, terwijl de goedge- keurde gebruikt moet worden in den door de gemeente gesubsidieerden passagiersdienst Aangezien proces-verbaal is opgemaakt we- gens het rijden met een niet goedgekeurde bus, werd daardoor een groote moeilijkheid geschapen. Ten tweede leveren de financien een groot bezwaar. Het is geen kleinigheid voor de on- vermogende ouders om geregeld voor de noo- dige fondsen te zorgen. Reeds ruim 10 maan- den duurt deze toestand, hetgeen tegen 40.per week een groot bedrag vertegen- woordigt. En de derde oorzaak, die per saldo de beide andere insluit, is de trage gang der ambtelijke administratieve behandeling. Hoewel reeds op 11 Sept. de onderwijsraad een advies uit- bracht, dat aan duideiijkheid niets te wen- sclien overliet en waarvan de conclusie was, dat vergoeding van vervoer diende te worden verleend, wachten de ouders sindsdien al weer negen maanden op een behoorlijke afdoening van deze zaak. Hoewel zij het volste vertrouwen hebben, dat de L. O.-wet 1920 niet alleen voor ande ren, maar ook voor hen het recht en de ge- legenheid geschapen heeft om hun kinderen bijzonder onderwijs te doen genieten, kunnen zij thans moeilijk aan den autobusondememer eischen stellen. Intusschen wordt thans weer voor een paar nieuwe leerlingen vergoeding aangevraagd Het is te hopen, dat de regeering, die naast de L. O.-wet ook nog een Leerplichtwet schiep om onwillige ouders te dwingen hun kinderen onderwijs te doen geven, zoo spoe- dig mogelijk voor deze niet-onwillige ouders alle belemmeringen zal wegnemen, opdat zij ze weer geregeld naar school kunnen sturen. Want aan die menschen zelf valt ten opzichte van de Leerplichtwet niets te verwijten. De gemeenteraad vergaderde Vrijdag- avond. Alle leden waren aanwezig Na opening en vastelhng der noMen wer den als ingekomen stukken behandeld: a. Een verzoek van M. A. Druiven om op gemeentegrond een stoep te mogen magen maken. Toegestaan a raison van 1 recogni- tie per jaar; b, c en d processenverbaal van kasverifica- ties, resp. van den gemeente-ontvanger, het G. E. B. en het Gasbedrijf. Alles in orde, kasgelaen resp. 1344b,S3, 7225,58 en 196,71. Voor kennisgeving aangenomen. e. Een schrijven van de A. N. W. B. hou- dende bericht dat een wais beschikbaar wordt gesteld voor het walsen der rijwiel- paden. De voorzitter deelde mede, dat verzocht was om een bijdrage in de kosten voor de rij- wielpaden en dat daaromtrent geen bericht was ingekomen, doch wel het onderhavige schrijven. Dit werd met dank voor de be- toonde welwillendheid voor kennisgeving aangenomen. f. Een schrijven van Ged. St met een 19-tal aanmerkingen op de gemeerttereke- ning. Ze betroffen echter alleen de aomim- stratieve indeeling. Besloten werd daaraan te voldoen. g. Een verzoek van J. Donia betreffende het plaatsen van stoelen voor zijn cafe, evenals vorige jaren. Toegestaan, recognitie 3. Aanbieding der rekening van het Gas bedrijf over 1926. Gestbld in handen der commissie belast met het nazien der ge- trouwen, was bijna een verrassing voor haar zelve geweest, al was het ook de vrucht van de overpeinzingen gedurende den halven win ter. Toen zij voor de deur van de school stond, sloeg iemand voor haar aan. Het volgende oogenblik stond de politiecommissaris naast haar slede. „Heeft u de courant van vandaag al inge- zien?" vroeg hij met iets deelnemends in zijn stem en oogen. „Ja, ik heb de courant reeds gelezen. Dank u wel; ja, help mij maar even uit de slede. Ik moet hier zijn." „Maar dat is de school!" „Juist, ik heb iets met de schooljuffrouw te hepraten." „Als ik me niet vergis, heb ik u al eens vroeger gezien." „Precies. Panna Rudkowska is een van mijne vriendinnen. Dank u. Goeden dag!" Voor zijn verbaasde oogen slipte zij het sehoolgebouw binnen. Panna Rudkowska was nog in de school, waarvan de afmosfeer nog vol hing van on- frissche kinderadems, en waar op het zwarte bord met groote letters de woorden „Port Arthur" waren geschreven. Bij het gezicht daarvan fronste Katya de wenkbrauwen, en de schooljuffrouw kreeg daarvan een kleur, terwijl zij haastig een doek greep om de veel- beteekende woorden weg te vegen. „U leert ze dus zich te verblijden over onze nederlagen," zei Katya, terwijl zij haar bont- jas open maakte en zich op een der school- banken zette. „Ik leer ze alleen de geschiedenis van den dag," verklaarde het melsje, dat zich toch wel eenigzins schuldig gevoelde. meenterekening. Dc winst bedboeg 618,85. Bij monde van den voorziter werd reeds nu aan den administrateur dank gebracht voor zijn keitrig beheer. 3a. Ingekomen stukken: a.Een verzoek van J. Scholten om ver- mindering der huur van het grasgewas der bennen in verband met het aanleggen van rij wielpaden. Teruggebracht van 12 op 5. b. Verzoek van A. Stet tot plaatslng van een tentje bij Wimmenum op Zon- en Jeest- dagen. In handen gesteld van B. en W. om er goedgunstig op te beschikken. c. Verzoek van P. v. d. Berg om op grond van art. 13 der L.-O.-wet 1920 vergoeding te ontvangen uit de gemeentekas van de kos ten verbonden aan het bezoeken door zijn kind van de chr. school te Alkmaar. Gesteld in handen van B. en W. om be richt en raad. d. Versiag van het Gasbedrijf. Werd ter circulatie onder de leden ter zijde gelegd. 4. Voorstel tot vaststelling van het ver- menigvuldigingscijfer voor de plaatselij-ke in- komstenbelasting 19271928. De voorzitter herinnerde er aan, dat dit cijfer ten vorige jare bedroeg: van Egmond- binnen 1,30, voor Wimmemim 1,15, bij een begrooting van inkomsten a 25500,en een werkelijk kohier a f 26500, Thans werd volgens de begrooting een op- brengst verondersteld van 25000,—, het geen op zich zelf geen invloed zou hebben op het vermenigvuldigingscijfer. Maar het ging met de bedrijven achteruit, er werd over 't algemeen door de menschen minder ver- diend, ook de bestrating van het Stet op Egmondbinnen moest betaald worden. Boven- dien was er het vorige jaar van het rijk een subsidie van 12200,— voor het onderwijs ontvangen, hetgeen te veel Meek te zijn, zoo dat 5451,terugbetaald moet worcen. B. era W. stelden derhalve voor het verme nigvuldigingscijfer voor Egmondbinnen te brengen op 1,50 en voor Wimmenum op 1,40. (Een verhooging- atzoo voor Egmondbinnen vanl5H procent, voor Wimmenum van 21'A proeent der vorige belastingen). Na eenige bespreking werd ten s'otte het voorstel van B. en W. aangenomen. 5. Bespreking gasvoorziening O. L. School te Egmond aan den Hoef. De voorzitter deelde mede, dat de kachels reeds jaren versleten waren en dat deskundig advies was ingewonmen betreffende gasver- warming. De installs tie zou 1060,— kos ten, het verbruik per jaar plm. 224,—. Onderhoud en brandstof vorig iaar met de oude verwarming 215,98. Het versehil was dus niet zoo groot, de school werd hy- gienischer en de verwarming betrouwbaar- der. Te Egmond aan Zee voldeden de gas- kachels zeer goed. B. en W. stelden voor tot gasverwarming over te gaan. Aldus besloten. 6. Bespreking eventueelen gasaanleg naar het dorp Egmondbinnen. De voorzitter stelde voor deze kwestie na behandeling der overige punten met gesloten deuren te onderzoeken om het gevoe'en van den Raad te peilen en ook, wijl er cijfers ge- noemd dienden te worden. De heer Belleman drong er op aan, dit dan maar dadelijk te doen. Hoewel de voorzitter met het oog op het geduld der pers de behandeling wenschte uit te stellen, werden toch de deuren gesloten. Na heropening deelde de voorzittcp als resu taat der besprekingen mede, dat de Raad eerst wild? weten in hoeverre er op Egmondbinnen zelf belangstelling bestona. Er waren verschillende vereenigingen, waar- in men elkander ontmoette. Kwam er drang uit Egmondbinnen dan was het gevoelen van den Raad er wel naar om tot uitbreiding over te gaan. Bestond er weinig animo, zoodat de exploitatie te duur werd, dan zou men moe- ten uitstellen. Medegedeeld werd, dat het plan omvatte den aan leg tot aan de Venn ewatersweg en daarlangs om. terwijl door aanschaffing van muntgas binnenleiding en gascomfoor gelel- delijk in den gasprijs verrekend werden. 7. Schattingscommissie. Aftredende le den de heeren Janssens en v. Duin. Beide heeren werden herkozen. 8. Voorstel tot wijziging van het safaris van den lijnwerker van het G. E. B. Dit voorstel beoogde, naar de voorzitter uitvoertg uiteen zette, een meer stabiliteit in het safa ris te brengen en te voorkomen, dat de be- trokkene de dupe van vermeerdering van aan- slluitingen werd. Tegenover de vervallen ver goeding voor een magazijn werd een beloo- ning voorgesteld voor controle op de sper- klokken en toezicht op het transformatorge- bouw. Dit laatste in verband met gebleken abnormale aanwijzingen, die groote kosten voor de gemeente meebrachten. Aldus besloten. De heer Belleman vond „Nu, ik kan me het wel begrijpen. Waar- om zoudt ge met ons treuren, terwijl wij zoo vaak ulieden hebben doen treuren? Ik zou in tusschen wel eens willen weten, of de Swigel- lo's zich erg hartelijk verheugen over onzen tegenspoed. U heeft mij nog nooit medege deeld, of Kazimira in haar brieven ooit van den oorlog gewaagt." „Soms wel, erkende Parana Rudikoswska. „En natuurlijk verheugt zij zich over den loop er van even als gijzel'f?" „0, ik tel niet meer," haastte de schooljuf frouw ziclj te verzekeren, „en wat haar be- treft, nu, dat kunt u toch well begrijpen! Denk maar- eens aan al wat zij- hebben onder- vonden!" „Bestaat er kans, dat ik dat ooit vergeDn zal? Laat ik u mededeelen, Panna Rudikows- -ka, dat ik onlangs mijn testament heb ge- maakt". De andere keek haar vragend aan. „E.n ik heb het te hunnen gunste ver- maakt. Als ik morgen aan den dag kom te vallen, dan gaat Lubynia een elke stuiver, die ik bezit, aan de Swigello's. „Zoo", zeide de schooljuffrouw, en van verbazlng ging zij tegenover Katya zitten -met den doek nog tusschen haar met inkt be- smeurde vingers. Na een oogenblik peinzens liet zij- sr op volgen: „En vindt uw voogd dat goed?" „Ik heb het hem nooit gevraagd. Het is ook zijn zaak niet." „Maar -u is nog niet meerderjarig". „Wat doet dat er toe? Ik bee oud genoeg om te weten wat ik wil. Dat maakt geen ver sehil." Panna Rudkowska, die heel wat meer van zaken afwist dan Katya, dacht vain wel, het echter Ireurig, nat er een soort dienst moest worden ingesteld om de maximale be- lasting te controleeren. Het scheen toch een technische fout en toch had het P. E. N. de brutaliteit om de gemeente er voor te Iaten betalen. De voorzitter merkte op, dat er den laat- sten keer 19/20 terugbetaald was. De heer Belleman vond het niettemln ver- keerd, dat zelfs dat laatste twintigste deel behouden bleef. Spr. kwam er nooit over heen, dat men indertijd 700,had moeten betalen. 9. Mededeeling betreffende de aa-nbeste- ding van het schoeii'ngswerk aan het Stet te Egmondbinnen en de bestrating van het Stet zelf. In't kort kwam dit hierop neer, dat de schippers goed zullen doen belangrijice aan- voeren te doen plaats hebben voor 30 Mei, daarna is het Stet ongeveer zes weken niet te gebruiken. De heer v. Duin drong er op aan het oude Stet als noodstet te gebruiken. Wanneer 't met niet te veel kosten gepaard gaat, zal dat kunnen gebeuren. De bestrating zal in totaal ongeveer f 2000.kosten. 10. De voorzitter deelde de resultaten mee van het onderzoek door B. en W. inge steld naar den toestand van den hoofdweg. 1428 M2. moest bestraat worden, kosten ongeveer 4000. De gemeentekas was hiertoe niet toereikend, zoodat B. en W. voorstelde zioh voor dit jaar tot het aillernoodzakelijk- ste te bepalen, al werd dit voorstel niet met enthousiasme gedaan. De heer Belleman vond het absurd, dat Prov. Staten wel geld over hadden voor den weg van Castricum naar zee, die toch eigen- lijik een weeldeartikel heeten Icon. Deze weg hier was veel belangrijker en ons vergeet men zoo maar. Spr. vroeg of het niet mogelijk was een adres aan de provincie te richten De voorzitter merkte op, dat zoo iets all vroeger besproken werd. De eerste vraag zou dan echter zijn: Wat doet de gemeente zelf? Bovendien bestond z. i. weinig kans op sub sidie, daar de provincie allereerst het geld besteden zal aan de primaire wegen. De beer Belleman: Vroeger was dit toch de hoofdweg. Nu komt hij niet eens in aan- mer-king. De heer StraathofIs er geen kans nu de wegenbelasting betaald moet worden? De voorzitter meencfe van niet. De heer Baltus stelde met nadruk voor dan aan dezen weg zoo min mogelijk te doen Zoo juist was besloten om te wachten op drang van buiten, dan moest nu hier ook aandrang van anderen de besilissing maar brengen. En hoe slediter de weg dan was, hoe beter. Dan zou men te harder aandrin gen. De heer Belleman: Dan komen ze er toch niet mee klaar. De voorzitter: En dan vervalt de weg hee- lemaal als ver-keersweg. De heer Baltus: Zou U dat denken? Cas tricum en Bergen kunnen onzen weg ook niet rnissen. De hegr Belleman: Ik geloof stelilig, dat een goede weg zeer in het voordeel van de Egmonden is. De heer v. DrainWe zijn nu nog bezig met de fietspaden en daarna moeten we er maar niets meer aan doen. De voorzitter: Wat wii nu doen, is toch al reeds het minimum. De 4000.kunnen we niet uitgeven, maar het normale onderhoud, cat mogen we niet laten De heer Belleman wees op een gevaarlijk gcdec-lte. Er moest toch verbeterd worden. at was het wel een groote uitgaaf. De heer Baltus: Het is altijd mijn doel ge weest om voor de gemeente dezen weg in handen te krijgen. Maar ik zie nu, dat de koeten te groot zijn en zoo houden we toch een prulleweg. Hij is veel te smal. Hier moet van hoogerhand ingegrepen worden. men ktiigt daar geld als water in de hand. Wij zelf moeten er zoo weinig mogelijk aan doen. De voorzitter constateerde. dat <ie heer Baltus met die laatste woorden bij B. en W. in't schuitje stapte. De heer Baltus wilde toch geen nieuwe brokken meer laten maken en vroeg, of er de wals niet overgehaald kon worden, terwijl de beer Straathof aandrong op verbetering aan den zijkgnt van den weg bij Rinnegom. 11. De heeren de Waard )en Houtenbos hadden een schrijven gericht in verband met met de noodslachtplaatsen. De voorzitter deelde mede, dat die gelegen heden binnen een maand voldoen moesten aan de eischen der wet. De heer De Waard wilde zijn slaehtplaats wel aildus inrichten, doch vroeg vergoeding voor elke noodslachting. De vraag was nu, moeten de noodslachtln- gen binnen de gemeente blijven of moet dat maar zij hleld haar meening vocr zich. Waaram zou zij die gemoedsrust venstoren? Doch even daarna was er weer twijfel op haar gelaat te lezen. „U is zeer edelmoedig, maar vergeef mij de opmerkmg: het kon toch wel eens gebeu ren, dat uin het huwelijik trad, en dan. „Ik trouw nooit!" riep Katya uit, „hehal- ve. „Behalve wanneer?" „Wanneer mijn huweldjk het landgoed aan den rechtmatigen eigenaar terug zou ge ven." „En dat zou alleen mogelijk zijn door een. huwelijlk?" vroeg Panna Rudkowska met beschroomde verbazing. „Ik zie er geen anderen ui-tweg op. Als een der broeders van Kazimira Swigello miin echtgenoot wordt, trouw ik, andCTs word ik een oude juffrouw." Kaitya hield op en haalde diep adem. Het was er dan eindelijk uit. En eerst nu zij het had gezegd, werd ze zich bewust, dat wat maanden lang zich in haar geest had ont- wikkeld, van een vage mogelijkheid gegroeid was tot een duidelijk omschreven doel. Dezen morgen was er eerst op gezi-nspeeld, maar nu was het uitgesproken. Het had een concre te gedaante gekregen en waarschijnlijk zou het deze niet meer verliezen. Parana Rud kowska sprong op met een kleur van opwln- ding, en Katya's gehandschoeradb hand grlj- pend, bracht zij deze met vuur aan haar lip- pen. Zij was geelectriseerd, doch bl-ijkbaar met ten voile verrast. In haar eigen roman- tisch aangelegd gemoed was deze oplcasing van de moeidifkheid reeds lang opgekomen, hoewel zij, als Katya er niet over was begon- nen, nooit gewaaed zou hebben er over te- in Alkmaar voortaan gebeuren. Daarover diende nu beslist te worden. Hierop volgde een korte bespreking. Conclusie: slachtplaatsen blijven, afdoe ning in handen van B. en W. 12. De heer BeReman feliciteerde de voor zitter met diens herbenoeming. Deze merkte op, dat de gemeente hem nader gekomen was en door de samenwerking en door het mede- leven der ingezetenen met zijn huiselijke om- standigheden. Spr. hoopte ook met den toe- komstigen Raad op dezelfde aangename wij- ze te mogen samenweilcen en noodigde de le den uit dit in een onderonsje na afloop der vergadering nader te bezegelen. De heere Baltus dankte B. en W. en zijn medieleden voor hun flinke houding bij ae verbetering en bestrating van het Stet, doch wees er tevens op, dat ondan-ks het dienaan- aangaande genomen besluit de verlichting op Egmondbinnen dezelfde geWleven was. Spr. had nog nooit nieuwe lampen gezien. 't Zou in orde komen tegen den winter. UIT LIMMEN. In de afgeloopen week zijn de groene vei- lingen begonnen van tulpen en anderen bol- gewassen. De stand is prachtig en er was een opgewekte handel, doch de prijzen waren, behoudens enkele uitzonderingen, niet hoog. De veiling geschiedde ten overstaan van de kende Makelaars Swart, Valkerine' en Roozing. s Aan het veelvuldige verzoek van belang- hebbende bloembollenhandelaren is gehoor gegeven, nu door de directie der posterijen is bepaald dat de brievenbussen ook om half 2 worden gelicht, alleen de bus op Disseldorp met. 1 Bij het Centraal Stembureau zijn 3 lijs- ten ingediend voor de gemeanteraadsverkie- zing. Deze zijn bij loting vastgesteld1 Vrij- heidsbond (Chr. Kieft Jr.); 2. R. K. Staats- partu (J VaikeringTz); 3. Vrije lijst (J. Mooij Pz.). UIT CASTRICUM. Bekroningen. Naar we vernemen hebben twee bloemkweekers alhier voor hunne inzen- d-ingen bekroningen verworven op de bloe- mententoonstelling te Alkmaar. Oit zijn de heeren Heeren en Roozen. De lste vewierf een zilv. med., terwijl de andere zijn inzen- ding met goud bekroond zag. Een eere saluut aan deze mannen die toonden dat zij veel lief de voor hun vak hebben en als kweeker ook werkelijk iets goeds hebben. Dit wil niet zea- gen dat niet meerdere hier hebben. Maar naast een goed zaken inzicht toonden zij toch dat ook liefde voor de bloemen hun bezield. 1 evens werd aan de inzendingen van de af- deeling alhier van de groote bloemenbollen- vereemging een bronzen medaille toegekend Dammen. Deze week alhier een vergade- y.ni> gchouden van verschillende afgevaar- digden van de damvereenigen in den omtrek ten einde te komen tot de formatie van den districtsbond. Alle heeren waren er van overtuigd dat een dergelijke federatie wel veel goeds in zich heeft en er werd dan ook uiteengegaan met het doel de plaatselijke vereenigingen te be- wegen tot een dergelijke bond toe te treden Rijwielpad door de Provinciate duinen. voor eenige weken konden we berichten dat een rijwielpad zou worden aangelegd van den Zeeweg dwars door het prov. land goed naar den weg welke vanaf den Heere- weg loopt naar het z.g.n. Vogelenwater on der Egmond-Binnen. De werkzaamheden zullen nu heden aan- vangen en met kracht worden voortgezet. Het ligt voor zoover wij konden te weten komtii m de bedoeling een pad aan te leggen van geiijke constructie als het rijwielpad lanos den Zeeweg. De aanleg is opgedragen aan de firma de Groot te Bakkum, welke "het pad langs den Zeeweg ook heeft aangelegd, dat zeer goed voldoet. Liefhebbers van woestduiu en boschrijke rijke omgeving, kunnen nu, zonder gestoord te worden door jachtende auto's, dezen zo- mer vo-lop genieten. 1( UIT OUDKARSPEL. Voetbal. D. T. S. Ill speelde thuis haar laatste competitiewedstrijd tegen Ber gen II en won deze met 41. P;,1. .S- 1 speelde een vriendschappelijkc wedstrija tegen Rood-Wit I uit Alkmaar en won deze met 9—3. UIT AKERSLOOT. zangvereemging „Zanglust" alhier, di- recteur de heei Boon, van Wormerveer, be naajde op het gehouden zangconcours op 8 Mei j.l. te Zandvoort een 2en prijs. UIT WIERINGEN. Sueces I van hier speelde Zondag een vnendschappelijken wedstrijd tegen Anna reppen. j»9'wYaJ een srootsc.il, wat een prachtig idee. Wat zou dat kostelijk uitkomen! En ri^fo0?1! Z°U het ten slotte niet mogelijk zijn? Als ze maar eens keonis met u konden maken, u is zoo mooi!" Zonderling genoeg had deze geestdriftige getuigems van ingenomenheid met het door ham- zelve geopperde denkbeeld een verkil- l^ide uitwerking op Katya Zij trok haar hand haastig terug en zeide: ,"'s Is maar een idee. Natuurlijk zal zoo lete nooit gebeuren. Och, een mensch droomf wdl eens wat. Ik wilde alleen zeggen, dat de meest afdoende manier zou wezen on mij nujn gemoedsrust te hergeven" Toen herinnerde zij zioh Stasia en werd verder in beslag genomen door mededeelingen omtrent haar vorderin-gen. Ondanks de ko-ude gloeiden Katy's wangen, terwijl de slede haar huiswaarts bracht- Hoe was zij er toch toe gekomen om zoo zonder er toe opgewekt te zijn een dergelijke ver- klarmg af te leggen? Zij had er een lief ding r„rJVerLaLS de cioor haar gesproken woorden had kunnen terugnemen, ze had kunnen inslrkken. En toch wist zij, dat zij on der dezelfde omstandigheden ze nogm'aals zou gezegd hebben. Zouden zij ooit het oor berenken van die twee Swigdlo's, die zij al leen kende als „de broeders van Kazimira" en wat zouden zij dan van haar denken? Had zij aan Panna Rudkowska geen geheim- houdang moeten opleggen? Zij kon nog te- nigkeeren om dat alsnog te doen. Maar neen dat zou aan het geval een onnoodte ge- wicht geven, het was veel beter het maar aan de vergetelheid prijs te geven. fWordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5