Met Dr, Van der Sleen op reis, Riapktbepichleii m Sfadsgiieows Teiegrainmen van 10 Mei 1927. Opgave ran Noordhollandsch Landbonwcrediet Pai 6- en de de all in pa kr liji he Sc ee re 2. |D !Sf w N T 0 H P C 'PLANNEN VOOR T HAAGSCHE IJSPALEIS. De plannen voor een ijspaleis in de residen- he begmraen Jhans vasteren vorm aan fe nemen. Gisterav. was de Tel. in de gelegen- heid lcennis te nemen van de door den Amster- damsdien architect, den heer S. van Bommel, ontworoen projecten. Het ijspaleis zal verrij- zen te Wassenaar aan de Stoeplaan, lOminu- ten van het viaduct aan den Leidschen straaf- weg. De oppervlaJcte van het geheele terrein zal 25.000 vierk, meter bedragen. Van het aandteelenkapitaal, dat 2.000.000 zal bedra gen, is thans circa een vierde bijeen. In Septemlber van dit jaar zal, .behoudens goedkeunng van B. en \V. van Wassenaar met den bouw begonnen worden, zoodat men tegen de Olympiads van 1028 hot geheele Ijspaleis gereed zal hebben. De raad van beheer en de raad van com- missarissen van de N. V. „Het Sportpaleis", .aid us de naam, zal voornamelijk uit groot- industrieelen bestaan. In diit stadium acht men het nog niet gewenscht, namen te publi- ceeren. De hoofdingang komt aan de Stoep laan. Een breede cprijlaan van 17 M. lengte en 10 M. breedte met aan weerszijden weger. voor voetgangers van drie en een halve M breedte, zal naar het gefoouw leiden. In auto parken zal voor eenige honderden auto'! plaats komen. De ijsbaan zelf zal een oppervlakte van ®'40 viierk. M. beslaan, 42 M. lang en 20 M breed zijn. Aan weerszijden komen loges, plaats biedend aan 1400 personen. De zaal zal ook voor tooneeluitvoeringen en concerten kunnen worden gebruikt, met plaats voor 4500 personen. Het geheele ge- bouw zal in ijzerbeton worden opgetrokken. De bedoehng is de entreeprijzen laag te houden, ongeveer 50 tot 75 cent per persoon, waarbij men dan tevens het recht krijgt om sohaatsen te rijden. Voor leden der Haagsche ijsclub zal de to=- gangsprijs aanmerkelijk lager worden o-e steld In een nevenzaal komt een cabaret en een dancing. Voorts komen er zes kegelbanen waaronder drie Amerikaansche, en de bil- jartzaal. Naast de ijsbaan komen twee groo- te winkels van sportartikelen en automobie- len. In de sousterrains van het gebouw zul- ten 17 koelinrichtingen worden aangebracht, die voor lndustrieele dbeleinden zulkn wo-r- d'en veihuurd. Daar de ondememing zelf wa ter aanboort, kan de ijsfabricage goedkoop geschieden. Zoodoende hoopt men het bedrijf -0° rendabel mogelijk te maken en naast het vermaak ook de industrie te dienen. DE ACHTURIGE WERKDAG. Donderdag 28 April heeft op het verzoek van het Nederl. Verbond van Vakvereenigin- gen een bespreking plaats gehad met den mi nister van arbeid. Deze audientie was een uitvloeisel van het achturencongres, dat het N. V. V. 18 Maart j.l. in den Haag heeft ge- houden. Van de zijde van het N. V. V. werd den minister verzocht, de delegatie in te lichten omtrent de plannen, welke bij den minister bestaan ten aanzien van de regeling van den werktijd voor de groepen, waarvoor het con- gres van 12 en 13 Maart in het bijzonder was belegd. De minister antwoordde, dat deze zaak zijn voile aandacht heeft, dat er maat- regelen in voorbereiding of in enderzoek zijn, maar dat hij geen enkele belofte hieromtrenf kan doen. Ten aanzien van den arbeidstijd voor de winkelbedienden zei de minister, dat hij op het standpunt staat, dat een regeling samen dient te vallen met de invoering van de win- helsluitingswet, in verband met het feit, dat daardoor de controle beter kan worden uitge- oefend. De minister deelde voorts mee, dat op- dracht gegeven is, een ontwerp tot wijziging van het bestaande ontwerp-stucadoorswet te maken. De minister kan slechts toezeggen, dat een spoedige indiening van het gewijzig- de ontwerp zooveel mogelijk zal worden be- vorderd en dat van een op de lange baan schuiven hiervan geen sprake zal zijn. Vat betreft de regeling van den arbeid m verplegingsinrichtingen verzekerde hij. dat lnerover spoedig advies zal worden uitge- bracht door den Hoogen Raad van Arbeid. EEN AUTO EN MOTORRIJWIELEN VEILING. Het Hofplein bood hedenmorgen een onge- wonen aanblik. Ten overstaan van notaris A. P. H. de Lange had er n.l. een door den makelaar L. F. Th. Koelman georganiseerde verkooping plaats van nieuwe en gebruikte automobielen, motorrijwielen en onderdeelen plaats. Van nieuwe auto's en motorrijwielen viei niets te ontdekken, hoewel er onder de motor rijwielen zeker wel wat goeds werd aangebo- den. Ook onder de gebruikte auto's waren er die in goeden staat verkeerden. Het overgroote deel van hetgeen ten ver- koop werd aangeboden bestond echter uit oude rommel. De respectievelijke eigenaren trachten a tout prix deze vehikels, met het oog op de inwerking treding van de wegen belasting van de hand te doen. Uit alle hoeken van N.-H. waren de auto- bezitters, die gaarne van hun bezit verlost wenschten te worden, komen opdagen. Een van hen was helaas met zijn wagen, een oud- je, dat als hij een 20 Kilometer heeft ge- loopen, warm loopt, onderweg blijven steken, terwijl een ander in zijn te groote haast om op het Hofplein te komen ergens in een sloot was gereden en zich genooazaakt zag een volgende gelegenheid af te wachten, om de kans te maken, dat zijn wagen een andere eigenaar krijgt, die in auto-enfhousiasme de 80 a 100 wegenbelasting zal willen of- feren. Verschillende motorvoertuigen uit het stee- nen tijdperk, stonden broederlijk naast auto's die slechts enkele jaren'oud waren. Een Cadillac-Landaulette eens de trots van een welvarende familie, die destijds over de prachtige carbidlampen en de sprei_khoorn naar de chauffeur vol verrukking was, kon thans in het geheel geen kooper vinden, on- danks het opschrift dat de wagen goed liep en voor slechts 200 te koop was. Ook met een Fiat Landaulette was dit het geval. De gegadigden naar een tweede hr.nds auto berekenden, dlat voor hen een derge- lijke wagen voor niets nog \e duur was, aan- gezi*n deze voor de wegenbelastiruz »eker f een f 150 per jaar vorderf. Meer belangstelling was er dan ook voor tie licbtere wagens. Een zeer oude twee persoons open Adler bracht nog 200 op terwijl oude gesloten Fordwagens in prijs varieerden van 300—/ 500. Een zeer goede 4 persoons open Overland kon, hoewel de eigenaar zich bereid ver- klaarde de wagen onder garantie te verkoo pen, met meer dan 420 gelden, waarom ook deze wagen maar werd opgehouden. Een bekendl opkooper van oud roest hier ter stede werd) voor 61 eigenaar van een auto, waarvan het fabrikaat niet was thuis te brengen. Zegevierend reed hij echter, tot veler ver- wondering met zijn wagen nog huiswaarts onder den uitroep: „Wat kan mij gebeuren. Ik heb nog 12 dagen den tijd, vo6r de wegen belasting betaald moet worden en als de commiezen mij later aanhouden, moeten zij maar verder met het ding op stop." Bij de directe belastingen is men op deze mogelijkheden echter reeds voorbereid Met het oog hierop is n.l. reeds een autogarage gehuurd. De eigenaren van een paar cyclonette's werden hevig teleurgesteld in hun verwach- ting, dat zij eindelijk eens van het bezit van hun voertuigen bevrijd zouden worden. On- danks de mogelijkheid, dat er 5 strijkgeld te verdienen viei, bleek niemand bereid, de inzet van 25 ook maar met 1 te verhoo- gen, zoodat ook ziij weer met hun wonder- lijk voertuig, dat in' zijn glorietijd eens zelfs een Louis Bouwmeester had bekoord, huis waarts keerden. Een van hen vroeg ons, of wij bereid waren voor hen een gratis adver- tentie te plaatsen, waarin hij wenschte mede te deelen, dat een gegadigde het vehikel gra- tis kon afhalen. Toen hij echter hoorde, dat een gratis plaatsen van een dergelijke adver- tentie niet mogelijk was, vertrok bij maar, overwegende, of hij het ding nu maar niet ergens aan den weg zou laten staan. De invloed van de invoering van de wegen belasting kwam bij de aanbieding van "een twee persoons Citroen ook sterk tot uiting. Hoewel dit wagentje de sporen van een sterk gebruik vertoonde, werd daarvoor toch nog tevergeefs 450 geboden. In motorrijwielen werden verschillende goede aanbieddngen ged'aan. lets bijzonders was een fraaie Ace met ziijspan, die evenwel geen kooper kon Vinden. De moeilijikheid van dergelijke veilingen is echter wel, dat er te veel nieuwsgierige niet gegadigd'en eventueele gegadigden ver- dringen. ((jedeetieu/k gecorrigeerd.) BEGRAFENIS CHARLES BOISSEVAIN. NAARDEN, 10 Mei. Onder zeer groote belangstelling heeft hedenmiddag op de algemeene tegraafplaats de ter aarde be- stelling plaats gehad van wijlen den heer Charles Boissevain, oud-hoofdredacteur i7an het Alg. Handelsblad. Aan de groeve werd in de eerste plaats het woord gevoerd door den heer mr. J. B Kalilf, hoofdredacteur van het Alg. Han delsblad. Deze zeide, dat zelden bij een laatste verscheiden zooveel aanleiding geweest tot dankbaarheid als van stad en lano. Tallooze instellingen hebben aan zijn geschreven woord veel te danten. Meer de- den tot dankbaarheid heeft het Handels- biad. Vooral voor de jongere menschen heeft hij veel gedaan Spr. bracht vervol- gens hulde aan de weduwe, die den over- kdene 60 jaar bij zijn werkzaamheden trouw ter zijde heeft gestaan. Charles Boissevain was zoo vol ideeen en piannen, dat men niet met hem kon spreken zonder door hem bezield te worden. Namens Commissarissen en Directie van net Alg. Handelsblad sprak vervolgens de heer A. Heldring, die ook het woord voerd" van den heer de Clertq, oud-President Commissaris van het Handelsblad. Hij herdacht wat de overledene geweest is voor het huiselijk leven en vooral wat hij geschreven heeft over kinderen. Namens de familie sprak de heer Mat- thijs Boissevain. Vervolgens sprak in het Fransch Ds. Le Connu, predikant bij de Waalsche gemeen te te Amsterdam. Hij herdacht dankbaar hetgeen de heer Boissevain in en buiten Amsterdam voor de Waalsche kerk heeft gedaan. Namens der, Nederlandschen Journalis- tenkring en de Amsterdamsche Pers sprak vervolgens de heer David Kouwenaer, die de overeldene in de eerste plaats herdacht als journalist. Hij besloot: Charles Boisse vain, de Nedferlandsche Joumalistenkring dankt U voor den trouw maar vooral voor de schitterende wijze waarop gij ons vak hebt beoefend, omdat gij daardoor het aanzien van de Nederlandsche journalis- tiek verhoogd hebt. In de geschiedenis van de Nederlandsche journalistiek zal Uw naam tot in lengte van dagen met onder- scheiding genoemd worden. Namens de kleinkinderen sprak dr. Char les Boissevain, waarna de oudste zoon van den overledene dankte voor de groote be langstelling. Daama werd gezongen de Engelsche hymne: Song of my sou l, in het uitwerken was vastgehouden aan het beginsel der wet van 1904, dat de ver- gunning een volstrekt persoonlijk karak- ter heeft era met den persoon verdwijtit. In het belang van een gezondten toe- stand mcent de Middenstand dat over- schrijving van een vergunning mogeldjjk moet zijn. DE BOSCH- EN HEIDEBRANTEN. ZEIST, 9 Mei. Hedenmiddag werd door een vlieger brand1 gezien ki die hei nabij de Stumperd. Door spoedig ingrijpen ten hier erger worden voork<«nen. DE VLUCHT OVER DEN OCEAAN. P ARIJS, 10 Mei Tot hedenmorgen een uur was nog geen bericht ontvangen, dat de beide Fransche vliegere Nurgesser en Coli te New York waren aangekomen. De „Petit Parisien" vreest het ergste en berekent, dat de vliegers al meer dan 48 uur onderweg ziirn. Het Mad zegt, dat de hoop moet wordten opgegeven, dat de vliegers in de haven van New York zullen dalen, Het blad hoopt, dat de vliegers door een schip, dat geen radio aan board heeft, zijn opgenomen. UU Boston wordt gemetd, dat negtn vliegtuigen, die waren uitgezonden om naar de Fransche vliegers te zoeken, on- verrichterzake zijn terugekeerd. De vliegers rapparteerden, dat boven den Oeeaan zeer slecht weer heerscht, waardoor vliegen on- mogelijk is. NEW-YORK, 10 Mei. Men vreest thans ernstig, dat de beide Fransche vliegers Nungesser en Coli in den storm op den Oceaan zijn verongelukt en dat zij met hun toestel in zee zijn gevallen. Tot heden morgen zes uur waren de beide vliegers nag niet te New York aangekomen en wa ren geen berichten omtrent het vliegtuig ontvangen. DE OVERSTROOMI NfOEN. - C11ICAG0, 10 Mei. Het aantal perso nen dat sinds Vrijdag bij de overstroomin- gen van de grootie meren is omgekomen, bedraagt ongeveer tweehonderd. amsterdamsche r AARDAPPELMARKT. AMSTERDAM; 10 Mei. Ee prijzen wa ren heden onveranderd. Aanvoer 2 ladincen zijnde 1770 H.L, RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waamemingen, verricht in den inorgen van 10 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 776.8 te Thors- haven. Laagste barometerstand holm. 751.1 te Stock- jfiwio, de zoon van i-anda, hunne goddelijke horens. Panchajanya werd geblazen door Krishna en Dorodatha door Arjuno. Vrikoda ra, de man der groote daden, blies zijn mach tige conehschelp Paundra enz. Dit geweldig misbaar scheurde de harten der zonen van Dhritarasthra, zooals het hfimel en aarde met klamk vervulde". De veellettergrepige namen der xhelpen beteekenen: Eeuwige Victorie, Moole stem, Honigklank en Juweelenbloesem En het gebruik der schelp als krijigstrom- pet is nog niet verdwenen. Toen in den na- naeht de bloedige veldslag bij Lhasa werd voorbereid, klonken allereerst uit het vijan dige kamp heele salvo's van stooten op de chank en dat was in 1903. Elte Brahmaan heeft thuis zijn coneh schelp als voorwerp van religieuzen ritus en spreekt hem elken dag in dichtmaat toe. Wa ter uit deze schelp geschonken is hedilig en wordt voor gewijde wasschdngen gebruikt. En de zuigeling, die dte moederborst verlaat, ont- vangt voortaan zijn melk uit een kleine con eh- schelp, althans in Zuid-Indie. Daar ook zult ge zelden een span mooie ossen voor den wa gen zien of op bet voorhoofd bungelt, liefst aan een rood zijden koordje, een kleine chank „om het booze oog" te weren. Maar het gebruik van de chartk is als arm band in Indie meer speciaal trouwarmband De Engelsche regeering heeft het monopolie der chankvisscherij en levert al hare waar aan een industrieele firma in Dacca, die breede armbanden of smalle armringen, vaak mooi besneden en met goud ingeleg-d, uit de schel- pen fabriceert. Voor knoopen schijnen ze niet te deugen, maar de armbanden zijn prachtig. soms van het zuiverete wit en na polijeten met ivoorglans. De heele schelpen blijven meest in Zuid- Indie, dte armringen in het centraal gedeelte, terwijl de armbandten, soms 5 c.M. breed, meer in zwang zijn bij de bergbetvoners tot achter in Thibet en zelfs in China toe, waar de Buddhisten dte chank ook als heiltg veree- ren. Een groote waarde heeft de chank ook in Assam (Oost-Indie), waar dte Naga's voor grootere sommen geen andter geld kennen. Een koe kost er ongeveer 10 chanks, een slaaf cvenveel en een vrouw 35. Beziet ge nauwkeurig een afbeelding van Vishnu of Kanya, zooals hij in het Zuiden genoemd wordt, waarschijnlijk in verband met het Egyptische woord Kan, dat zon be- teekent, dan blijkt de heilige schelp de ope ning te hebben aan den linkerkant. Bijna al onze horens en ook bij-na alle chanks hebben, wanneer ze met den spiraaltop omhoog wor den gehouden, hunne opening aan den rech- terkant; maar heel zelden vinden wij als af- wijking fmonstruosifeit) een links-gewondten exemplaar van een rechtsdraaiende soort. In de tiopen komen ook enkele linksdraaiende soorten voor, bij ons een paar heel kleine links gedraaide land- en zoetwatersiakjes. Weitelijk linksgedraaide chanks zijn er een stuk of tien bekerad, meest als hooggeschat eigendom van tempels. Toert voor twee jaar de visscherij eeu linksgewonden exemplaar opleverde, werd dit door een Raja voor zijn eigen ttmpei ge- kocht voor vierduizend, zegge 4000 gulden! De schelpen, die wij vonden, waren all< rechtsch. Ook de gewone chank brengt aardig geld op, voor de groote 4, 6 tot 10 Anna's, dat zijin stuivers, per stuk. De directeur toonde ons nog een sorteerplankje met gaten van vier verschillende grootte, gemerkt O. I C (dat is Oost-Indische Compagnie) 1783! Gemiddeld brengt de chankvisscherij aan de Engelsche regeering een vijftien duizend gulden pei' jaar op, maar de opbrengst is v.1e'8er<-§Uder dlan die van de parelvissche- £5fnlaatste heeft iaren gekend van 1UU,000 Rupees, maar dan oofk weer andere jaren, waarin de onkosten de baten over- troffen. Ook bij de chankvisscherij mag de duiker een gedeelte van zijn vangst houden, die dan meest naar Brahmanen en kleiraere tempels verhuist, den Chineeschen opkooper niet te vergeten. De duiker krijgt ook het dier, maar let vleesch is voor onzen smaak ongelooflijlc taai. E>aar hoort Hindoegeduld bij. Ook de dekseltjes van de schelp hebben waarde De inlander verwenkt ze tot lijm ofwierook. Ge fcent de lucht van branden hoorn wel, als een paard' beslagen wordt of ge uw haar sdiroeit Parel- en chankvisscherij mogen slechts op bepaalde tijden en op door de regeering aan- gewezen plaatsen worden uitgeoefend Thans lag Tuticorin haast verlaten hi den blaken- den zonnegloed, toen wij het oud-Holland- sche kerkje en kerkfcof bezochten, behalve toen de groote katoenspinnerij uitging, waar een kleine 1000 vrouwen en meisjes werk vinden. Maar straks in Februari strocmen schepen en menschen in groote getale toe, duikers uit Arabie, kooplieden uit China, zoowel als uit Europa en dan gaat er fine wat om. Ik zou best eens zoo'n seizoen mee willen maken te midden van zoo'n 10.000 Oosterlingen van allerlei natie. Als dan maar niet zoo'n schrikkelijk einde komt als aan de visscherij van twee jaar geleden, toen, door absoluut ontbreken van sanitaire maat- regelen in het parelvisscherskamp een 1000 man aan de cholera zijn gestorven. Dr. W. G. N. VAN DER SLEEN. (Ontvangen per draadlooze telefoon). VerwachMng (geldig tot dten avond van 11 Mei) Matige, tijdelijk toenenlende, noordtelijte tot noord-oostelijken wind, meest zwaarbewolkt yotnemende kans op enkele regenbuien iets' koeler. Er waren vele bloemen. BEZWAREN TEGEN DE DRANKWET- VOORSTELLEN. 's-GRAVENHAGE, 10 Mei. In zijn aan den minister van arbeid, handel en nijver- heid uitgebracht advies inzake het voor- ontwerp van wet, houdendte bepalingen tot regeling van den kleinhandlel in alcohol- houdende dranken, zond de Middenstanas- raad1 een reeks van bedenkingen tegen de onderscheidene voorgestelde wijzigingen en oordeelt dat de wetgever door verschillen de voorschriften zijn bevoegdheid te buiten gaat. De Middenstandsraad merkt op in de memorie van toelichting niet een klemmend argument te hebben gevonden, waaruit de noodzakelijkheid btlijkt om naast de technl- sche herziening der drankwet ook verrui- ming harer grondslagen ter hand te ne men en tot invoering van plaatselijke keu- ze over te gaan. Beide wijzigingen wijst de Midden standsraad dan ook principieel af. De Middenstandsraad betreurt ook dat XVL. De Chank of Coneb-shell. Omstreeks 1700 waren de Hollanders heer en meester van de parelvisscherijen op Ceylon en breidden die heerschappij uit over de banken van Tuticorin. Daar maakten zij kennis met de visscherij naar de heilige chank en sloten met de in- landsche hoofden contracten over paarl- en chankvisscherij beiden. De verheerlijking van deze schelp is na- tuurhjk veel ouder en geeft weer merkwaar- dige bewijzen wat een samenraapsel van al- lerlei verhalen de tegenwoordige Hindoe- goasaienst is. Toen de Ariers ongeveer 2000 voor Chris- tus van uit het Noord-Westen het tegen woordige Britsch-Indie binnendrongen en daar den strijd voerden tegen „naakte wil- den brachten zij als Hindoe's de heilige boeken, bekend als Veda's, beter de Rigoeda met zich mee. (De Rigoecia is de oudste der vier Veda's en bevat de grondgedachten, waarop de Indisehe godsdienst en literatuur vierduizend jaar lang heeft voortgebouwd) In deze Rigoeda nu komt de heilige schelp met voor en evenmin de god'heid Vishnu, die steeds met deze schelp wordt afgebeeld. Te vens valt op, dat Vishnu steeds donker ge- kleurd is, terwijl Brahma, Shiwa, Parvati en de meeste andere goden als blanken worden afgebeeld. Uit dit alles blijkt voldoende, dat de chanken en Vishnu en ook een der ver- schijningen van den oppergod op aarde, na mei ijk Krishna, pas na de verovering van Indie in den Hindoegodsdienst zijn opgeno men. Het heet nu in dte heilige boeken, dat de Rigoeda was gestolen door een draak of de mon. Krishna doodde den booswicht en vond de boeken verborgen in een chank op den bodem der ■zee. Maar dit is niet alles. In dte Punjab ont- moetten de veroyeraars slechts naakte wil- den, in het Zuiden vonden ze gewapenden tegenstand en namen van hunne bestrijders een eigenaardig wapen over, de conehsell of chank. In de Mahabarata, die met de Ramayana, waarover ik u reeds vroeger schreef, in den vorm van religieuse heldendichten de geschie denis der Brahmanen weergeeft, wordt in hoofdzaak een geweldige strijd gestreden tus- schen de zonen van Panda en die van Dhri tarasthra, twee stiefbroeders. En in dezen s-trijet komt dte chank voor als krijgstrompet. Tegenwoordig nog gebruiken de visschers in de Molukken en net zoo goed die in de Golf van Napels, een grooten Tritonhoren als trompet. Een fclein gat wordt in een der bovenste windingen gemaakt en daarin wordt getoeterd, wat een zwaar klikkend, stoom- fluitachtig geluid voortbrengt. In den ouden tijd nu hadden deze Indiers hun beroemden chank, die, zooals bij ons in de tijden van Ro land en Durandal, bij name genoemd wordt. Ik vertaa! uit de Mahabarat®: „Staande in hun strijdwagens, met witte paardsen bespaupep, bljezen Krishna en Ar- lOOo STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKdNSTELLINGEN. KoL Bank Indisehe Bank Handel Mpij Cert. v. Resc. INDUSTR. OND BiNNENL. Centr. Suiker Aand. Hoi! Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. A. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH H. V. A Java Cultuur Cult VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJ N BOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee HolL Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart - Gem. Scheepvaart Unie Stoomvaart M(j. Nederland Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. k Southern Rail* Union Pacific Wabash - Eig. 125 174»/, 67/8 PROLONGATIE vorfge koers 4 pCt., Vorige Koers 101% lOU/g 2577/g 1 1471s 159V. 1601/, 121 128 1821/, 98 946/, liol/, j5J 412V, 401 94 16911/1, 7fc7i/4 397 V, 181 160.20 1206/, 361 i/s 237V, 3811/, 34S s/g 2741/g 284 250 3501/, 17/ 347 14,/s 85 83 1937/g 190 233 95 63 125 179 2671/, 474 534V, Koers van heden te pl.m. 1.30 257 175 1598/. 126-7 182$.4 128 347J-8 16914 764 396 181 3771.8 3461/. 272 283 480 85 83 pl.m. pl.m. pl.m. rn 1 1 1 1 1 WISSELKOERSEN AMSTERDAM 9 46% 268 479% 483 537 125 175 68 heden 3fpCt. Exdividend. Londen Berlfjn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo New. York 100 Italie NIET OFFICIEEL. -v Vorige koers 12.14V, 59.201/, 9.79 34.73 48.86 35.20 06.70 66.85 64.62% 2.491% Koers op heden 3 uur 12.131% 59.14% 9.79 34.71% 48.06 35 20 66.70 66. S5 64.55 2.4%% 13.464 C v „K T Li n D. v>« I 95'/. 168 479 170s/. 46 V, 480s/. 170-2 347 1.45 2.— 2.15 1011/, 257. 256}.} 57 1741/, 174 174% 1593/. 1504-60 160s/, 160 126.7 125$.6 l:>2i-4 183 933/t Q 4 7/g 94 V, 958/, 128.9 27 4-8 347-9 3454.6i 395* 161,50* 7634-4 mij, 7614-3 1818/, 1818/, 1808/, 161,50 121% 170-2$ 173 173 360 23/% 3/7-8$ 3764-74 346j.7$ 346.} 3453/, 2773/, 2768/, 285 282}.3} 480 172 172 172} .T 349 180 13% 1 14% 85 83 83.} CO 00 188 240 96 180 2641-8 264-1 263 <4 4761-9$ 475 476 476.8 477% 434-5} 632}-3 331$.2 67% 13,7

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8