DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. ill Honderd ncgen en twintigste JaargSBg 1927 DONDERDAG mm 12 MEI Uit het Parlement Da^elijksch overzichi. fete# K|n ■1 Dif nnmmef nesfaaf o!( 2 bladetf. Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Peestdagen, oftgegeven. \bonnementsprijs bi] vooruitbetaling per 3 maandcn voor Alkmaar /2.~franco door bet gebeele Rijk /2.50. AfzonderlUke en bewnQsnumtners 5 cents. PRUS OER GEWONB ADVERTENTlfiNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat Groote letters oaar plaatsrofmfe. Brieven franco aan de N, V. Boek* en Handelsdnikkery r/b HfiRMs, mm* mm, Voordam C9. Directeur: O. H. KRAK. Telef.nr. Adrafnfsfrafie 3. Telefoonnr. Redaclie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteun Tj, Ni AD»i/.dA» saw* Den Haag, 11 Mei 1927 Voor beide Kamers der Staten-Generaat is de Paaschvacantie geeindigd, maar ze zijn beide heden alweer voor korten tijd uiteenge gaan, feitelijkwegens gebrek aan werk De Eerste Kamer begon gisteravond met rich in nog geen half uur door enkele wets- pntwerpen heen te slaan, waarvan alleen de minst belangrijke, een stelletje naturalisatie- ontwerpen, aanleiding gaven tot een korte Igedachtenwisseling tusschen den heer De Gijselaar (C.-H.) en den Minister van Justi- iie, den heer Donner, over de vraag of het wel gewenscht was aan zooveel vreemdelin- gen het Nederlanderschap toe te kennen en of het niet beter ware, wanneer er een alge- mene wet op de verleening van het Nederlan derschap kwam, waardoor het. niet meer noo- dig zou zijn, dat voor elke naturalisatie de wetgevende macht in werking werd gesteld, daar dan de regeering tot naturalisatie zou kunnen overgaan, wanneer aan de door de wet gestelde voorwaarden was voldaan. De prondwet laat de mogelijkheid daartoe open. Minister Donner vond de aanwas onzer bevolking met gemiddeld niet meer dan een duizend per jaar niet te veel en wat het an- dere denkbeeld van den heer De Gijselaar be- trof, principled had hij niets tegen de verwe- zenlijking er van, maar hij zou er toch niet toe widen overgaan tenzij er van meer zijden aandrang in dien geest werd uitgeoefend. Heden heeft de Kamer een half dozijn wets- ontwerpen in een uurtje behandeld, maar ze niet alle afgehandcld. Er was onder meer aan de orde het voorstel orn aan de Naarder ■kweekers een schadeloosstelling tot te kennen ten bedrage van goed 177.000 voor scbade in oorlogstijd geleden ten gevolgc van inun- datieiuaatregelen. De kweekers zijn daarvoor misschien wel dankbaar, maar toch niet vol daan en hebben zich uitdrukkelijk de be- voegdheid voorbehouden om na uitkeering van die schadeloosstelling de tusschenkomst van den rechter in te roepen ten einde meer te krijgen. Minister De Geer had daartegen geen bezwaar, maar het was vooral de heer Slingenberg (V.-D.) die zich kantte tegen die wel wat te groote vriendelijkheid van de re geering. Naar zijn opvatting moesten de kweekers bij de aanvaarding van de schade loosstelling afstand doen van alle mogelijke verdere rechten op schadevergoeding en hij drong er op aan, dat.de regeering alsnog in nadere onderhandeling met hen zou willen tied en. Toen nu Minister De Geer verklaarde in beginsel daar niets tegen te hebben, werd zonder stemming besloten de zaak aan ie houden ten einde de*regeering in staat te stel- len de zaak nog eens met de belanghebben- den te bespreken. Het is te hoptii, dat deze voor nede vatbaar blijken. Anders konden zij wel eem, niets krijgen Overigens valt van de Eerste Kamer niet veel meer te vertellen dan dat zij de wet be- treffende de opheffing van privaatrechtdiike belemmeringen onder protest van den heer Verkouteren (C.-Hheeft goedgekeurd en de wijzi .ing van de Tuinbouw-Ongevallenverze- kering heeft aangenomen zonder er een wcord aan te wijden. De Kamer is daarop tot 24 Mei uiteengegaan. Na afdoening van enkele conclusies is d Tweede Kamer gister begonnen met de be- handeling van de begrooting van Curagao voor dit' jaar. Gewoonlijk staat onze Volks vertegenwoordiging niet lang stil bij een der gelijkie begrooting, doch ditmaal was het ver loop van de zaak minder vlot, omdat er wrij ving is tusschen den Gouverneur en de Sta ten van Curagao over de reorganisatie van dc politie. De Gouverneur bestuurt de kolonie met naar algemeen genoegen der ingezetenen en met de Koloniale Staten schijnt hij nog ai eens overhoop te liggen. Men heeft het nu aan den stok over de in tusschen zeer ge wenschte reorganisatie der politie. De Gou verneur zou willen, dat deze op militaire leest weid geschoeid, dat er marechaussees van hier in de kolonie werden gei'mporteerd, de Staten willen daarvan evenwel niet weten. Daarover wordt nu geharreward en hoewel de Minister van Kolonien verzekerde, dat in afwachting van een oplossing van het gteschil f i j anJer. begrooting best kon aannemen, de de heer Joekes (V.-D.) een motie voor, waarbi] het ongewenscht werd genoemd een beshssing te nemen omtrent de reorganisatie zooiang de onderhandelingen tusschen Gou verneur en Staten over dat punt nog niet zijn afgeloopen. Wat dus wilde zeggen, dat de esbefreifende post uit de begrooting zou moeten worden gelicht. In den loop van het debat begreep evenwel de heer Joekes, dat de motie tocli niet prak- tisch was en hii nam haar daarom terug om evenwel bij de behandeling der artikelen' een mTf ^°Ln °m '?>el,desbetreffende artikel met f 16000 te vermmderen. Dit heeft echter de Kamer met belangrijke meerderheid ver- wo'rpen. We hebben daarna nog wat gehar- rewar gehad tusschen de heeren Lingbeek "n Kersten ever de zending, maar ik zal daar 'JB&ar niet <5p imraa,n. :De begrooting is ten mmm. slotte zonder stemming goedgekeurd en daar op is de Kamer tot 31 Mei uiteengegaan, om dan tot 17 Juni bijeen te blijven ter afhande- ling van wat voor het groote zomerreces m o e t afgewerkt worden. Het monarchisme in de Duit- sche republiek. De economische conferentie. Engeland en het Vaticaan. De Kathedraal van Reims Reeds gister meldden wij, dat bij de her- opening van den Duitschen Rijksdag na het Paasdhreces de pas van een ernstige ziekte herstelde voorzitter van dit college Loebe door alle leden geestdriftig bejubeld en met roode en witte rozen gehuldigd is. Zelden zijn de verschillende partijen het dusdanig met elkaar eens geweest! Doch het zou absoluut verkeerd zijn hierin een voorteeken van verbrcedering te willen zien. Immers: de eensgezindheid gaat niet ver- der, dan deze hulde aan den eminenten Rijks- dagpresident op alle andere gebieden staat men nog altijd lijnrecht tegenover elkander. Gelukkig staan er op een uitzondering na geen belangrijke feiten op de agenda* men heeft er de voorkeur aan gegeven de groote politieke vraagstukken tot na Pinkste- ren te laten rusten. Maar die eene uitzondering kan aanleiding geven tot heel wat geharrewar, daar zij be- staat uit het voorstel tot verlenging van de wet tot bescherming van de republiek. Bekend, overbekend is het, dat de regee ring het over dit voorstel allesbehalve eens is en dat oolc de coalitie-partijen gereed staan elkaar in de haren te vliegen, zoodra deze wet onder Loebe's voorzittershamer komt. De Duitsch-Nationalen, die in hun hart het liefst heel die wet zouden zien verdwijnen, verlangen in elk geval herziening. Ook de Duitsche Volkspartij dringt aan op wijziging, daar ze het staatsgerechtshof ter bescherming van den republikeinschen regeeringsvorm graag opgeruimd zag. Alleen de Centrum- partij heeft zich voor een verlenging voor den tijd van twee jaar uitgesproken. Vooral het feit, dat deze fractie ook het op keizer Wii- helrn betrekking hebbende artikel wenscht te handhaven kan aanleiding geven tot hef- tig gedebalteer. Zoodat Marx, de rijkskanselier, zich aller- benauwdst begint af te vragen hoe hij dit zaakje met zijn coalitie-broeders in het reine moet brengen. De kans, dat het heele beschermingswetje vrij spoedig tot het verleden zal behooren, schijnt groot En dan zijn aanvallen op den staatsvorm dus alleszins geoorloofd In geen der commissie-vergaderingen op de eoonoTiische wereldconferentie zijn tot dus- yerre beslissingen gevallen. Wel is er natuur- lijk druk en zelfs vrij heftig gedebatteerd, doch resuitaat van eenig gewicht is nog ner- gens bereikt. Het belangrijkste was wel, dat gister na sluiting der debatten in de tweede ondercom- missie der handelscommissie de heer Colijn, als Nederlandsch gedelegeerde en voorzitter, verklaarde, dat de conferentie onomwonden voor onb:.perk ten vrijhandel zou opkomen, on- danks het anti-vrijhandel-voorstel van den Franschen gedelegeerde Serruys. Het is met aan ons, zeide Colijn, om in de melk te knoeien door er water bij te doen. E>e regeeringen zullen wel voor water zorgen. dccti de conferentie moet ondubbelzinnig en ferm spreken en trachten hen, die ons naar Geneve gedelegeerd hebben, tot juister inzicht op te voeden. De luide en geestdriftige bijval na Colijns woorden toonde, dat de groote commissie- meerderheid het Fransche voorstel-Serruys veroordeelde als te veel den weg tot protectio- nistische maatregelen nog openlatend. Chamberlain heeft gistermiddag in het La- gerhuis op een hem gestelde vraag of hij plannen koesterde het gezantschap bij het Va ticaan te handhaven, bevestigend geantwoord Hij motiveerde zijn opinie door, te verkla- ren, dat, waar het in een tijd van internatio- nalen strijd nuttig werd gevonden een gezant schap te Rome te vestigen, het thans een be- leediging zou zijn het terug te trekken of op te heffen. Welke ook de individueele opvattingen om trent de Roomsche Kerk mogen zijn, er kan geen twijfel bestaan, aldus Chamberlain, dat het Hoofd van deze Kerk een groote macht in de wereld ver tegen woordigt en door vele millioenen Engelsche onderdanen wordt vereerd. Daarom ook blijft het wenschelijk bij het Vaticaan officieel vertegenwocrrdigd te blijven. Herriot heeft gister, vergezeld van de ver- tegenwoordigArs der Ver. Staten, Engeland, Denemarlren en Noorwegen, die hij dankte voor de edelmoed'ige giften hunner landen, Reims ingewijd, waarvan hij den sleutel aan kardinaal Lu?on overhandigde. De minister hield daarbij een toespraak; waariu hij er den nadruk oj legde, dat rrank- rijk, hoewel het nog zoo kort was geleden dat het geweld werd aangedaan, heden geen woorden van toorn of uitdaging zal spreken, dodh de hand reilct aan alle landen die, zoo- als Frankrijk zelf, wenschen te arbeiden aan het werk der bescnaving en van den vrede. FRANKRIJK. De tocht over den Oceaan. Nog altijd ontbreken beriohten omtrent de beide vliegeniers Nungesser en Coli. Vrij al gemeen heeft men thans alle hoop opgegeven hen nog te vinden. Nog twee oceaanvliegers veron- gelukt. Behalve over Nungesser en Coli groeit ook de onrust over het lot van de Saint-Roman en zijn mecanicien Mouneyres, die vorige week Donderdag van W.-Afrika opstegen om over den Oceaan naar Zuid-Amerika te vliegen. Tot dusver is nog niets van hen vernomen en daar zij zonder drijvers zijn 'vertrokken re- den waarom zij van de Fransche autoriteiten geen verlof voor den tocht konden krijgen hebben zij niet op het water kunnen dalen en is het vrijwel zeker dat ze zijn verongelukt. De twee verongelukte helden. Aan de Matin ontleenen wij de volgende levensbijzonderheden omtrent de beide ver ongelukte aviateurs. Charles Nungesser, 35 jaar oud, is Parijze- naar. Eerst leer ling op de ambachtsschool m Armentieres, daarna op de school voor kun- sten en ambachten te Rijssel, wordt hij van 1910 af, aangetrokken door de evoluties van de eerste vliegtuigen op het vHegveld Brayelle drcht bij Douai. Hij krijgt daar werk als mecanicien. Op een goeden dag slaagt hij er in,-tot groote ver- bazing van het personeel, eenige kleine vluch- ten te maken, zonder les te hebben gehad. Dat is zijn debuut in de luditvaart. Na twee avontuurlijke jaren in Argentinie te hebben doorgebracht keert hij bij het uit- breken van den oorlog naar Frankrijk terug en gaat als gewoon huzaar naar het front. In 1915 wordt hij ingelijfd bij een escadrille bombardements-vliegtuigen en hij ontvangt zijn eerste vermelding. Toen hij een vijande- lijfc toestel dicht bij Nancy neergeschoten had, werd hij overgeplaatst bij de jachtafdee ling. Hij wordt er een meester in. In Januari 1916 doet hij een vreeselijken val, terwijl hij een nieuw vliegtuig probeer Men neemt hem voor dood op. Drie dagen later eischt hij, dat men hem uit bed laat gaan! In den slag bij Verdun ontwricht hij een knie. Een weinig later treft een ontplo'fbare kogel hem aari den onderlip en rukt hem den onderkaak uit elkaar. Twee maanden la ter ontwricht hij beide knieen. Aan de Somme treft hem een ontplofbare kogel en beschadigt hem den linkervoet. Om al deze wonden geeft Nungesser niets. Gedurende twee jaar gaat hij geregeld heen en weer tusschen het front, waar hij strijdt en het hospitaal er achter. Be- giftigd met meer dan gewone geestkracht en een ijzeren wil, bestrijdt hij de pijn door zich te dwingen er niet aan te denken. Ziedaar de man die, als huzaar den oorlog begonnen, deze beeindigde met den rang van kapitein. Hij is dan officier van het Legioen van Eer, de Militaire medaille, heeft 45 vijan- delijke vliegtuigen neergeveld, 28 palmen en twee sterren aan zijn oorlogskruis toegevoegd, het Militaire Kruis van Groot-Brittannie, de Kroon van Leopold en het Belgische oorlogs kruis, de Amerikaansche D. S. orde, Servi sdhe en Portugeesche decoraties Het leven van Coli Geboren in Marseille, 5 Februari 1881, is Frangois Coli gesproten uit een geslacht van zeevaarders. Zijn vader en zijn drie ooms heb ben hun leven op zee doorgebracht. In 1902 a!s leerling van de zeevaartschool gediplomeerd, neemt Coli twaalf nfaanden dienst bij de Marine. In 1903 is hij leerling- offider en gedurende ruim 14 jaar klimt hij bij de handelsvloot tot de hoogste rangen. De oorlog komt. Hij is in Argentinie. Hij komt terug.De marine wil hem niet hebben, hij neemt bij de infanterie dienst als soldaat tweede klasse. In Februari 191(5 wordt hij tot luitenant benoemd, in Juni daarna tot kapi tein. Tweemaal gewond, ongesdiilct voor de in fanterie, omdat hij twee bevroren voeten heeft gehad> wordt hij op zijn verzoek gezonden naarde luchtvaartafdeeling. Hij beeindigde den oorlog als offider van het Legioen van Eer, met negen vermeldin- gen en vijf verwondingen. Zijn reohteroog is bij in een der geveohten kwijt geraakt. In 1919 volbrent hij met wijlen Roget de vludit heen en terug over de Middellandsche Zee. In 1920 vliegt hij met Sadi-Lecointe rond om het westelijk bassin van de Middelland sche Zee. Jaajia fereagt bet lot fcam tezagiea met BiJZOxND. VRIJW. LANDSTORM. X- TXT 33 ao A C3S- Nungesser, dien hij op dezen origelukstocht als navigator vergezeit. Nungesser en Coli gered? Naar gemeld wordt, heeft de „Cameronia" van de Cunardlijn, die op 8 Mei j.l, uit Bos ton vertrok, Nungesser gered. Tot dusver kon nog geen bevpstigmg van dit bericlit worden verkregen. DUITSCHLAND. DE UITVOERING VAN HET VREDESVERDRAG. De versterkingen in Oost-Duitsch land en de trcepen in het Rijri- land. De biaden zeggen dat ofschoon de gealli- eerden ncoit voornemens zijn geweest de kwestie van de sloeping der vestingwerken aan de Duitsche Oostgrens te verbinden met de vermindering der troepen in het Rijnland, Briand tegenover Duitschland den nadruk zou hebben gelegd op het gewicht eener veri- ficatie dezer slooping en de noodzakelijkheid deze kwestie op te lessen alvorens over troe- penvemiindering te praten. DE STAHLHELMDAG. In den Pruisischen landdag heeft de minis ter van binneniandsche zaken Grzesinkski verklaard, dat de extra-kosten voor de politie- maatregelen, welke in verband met den Stahl- helmdag getroffen waren, 100.000 mark be- dragen. De minister deed een beroep op de partijen om elkaar in de toekomst bij betoogingen niet lastig te vallen, zocdat bijzondere politiemaal- regelen aohterweee kunnen' blijven. OPTREDEN VAN HINDENBURG? Gisterenavond bracht de „Berliner Volks- zeiiung" het volgende bericht: „Naar wij ver- nemen, heeft rijikspresident von Hindenburg in het belang van een eendrachtige Duitsche buitenlandsche politick in dien zin invloed uitgeoefend op de Duitsch-nationale volks partij, dat zij zich in de toekomst zal onthouden van die demonsiraiies, waardoor de Duitsche diplomatic tegenover het buiten- land in een moeilijke situatie kan komen. Aan leiding tot dit optreden is hoogstwaarschijn- lijk de rhetorische escapade van minister Hergt geweest. Van andere zijde wordt dit bericht evenwel tegengesproken. CHINA. DE BURGEROORLOG. Successen van Tsjang Rai Sjek. ETit China wordt gemeld, dat het nationa- listische leger Anking, de hoofdstad der pro- vincie Anhwei, aan den Noordelijken oever van den Jangtse tusschen Kioekiang en Nan king heeft genomen en het communistische leger uit Kioekiang beeft verjaagd. Er wordt binnenkort een groote slag ver- wacht op de linie Loeantsjau-Tsjau-meer- Hotsj.au (ten N. van Anking)/ DE TOESTAND TE SJANGHAI. Thans normaal. Daar de toestand te Sjanghai thans nor maal is, is van gisteravond af het verbod om zich na donker op straat te begeven, inge- trokken. De Britsche draadlooze dienst meldt nog, dat er in verschillende streken hevig gevoch- ten wordt. De troepen van Tsang Tso Lin zijn Hoepei (de provincie waarin Hankau ligt) binnen- gerukt. Te Joentsau, aan den noordelijken oever van den Jangtse. tegenover Woehoe, wordt gevochten. MEVROUW BORODIN C. S. Mevrouw Borodin en de andere Russische gevangenen zijn na het voorloopig verhoor, op beschuldiging van het voeren van oprukn- de propaganda, naar den burgerldjken rech ter verwezen. PRIESTER DOODGESLAGEN. Uit Sjanghai wordt aan de „Times" ge meld, dat in de provincie Honan een Chinee- sche priester door leden van een bolsjewisti- schen boerenbond werd doodgeslagen, toen hij bezig was met bet aanplakken van biljet- ten, waarin de bevolking werd aangespoord cwn het eigendom der zending te beschermen. FRANKRIJK. DE ACTIE TEGEN DE COMMUNISTEN. In de Kamer heeft de minister van justitie gisteren het voorstel ingediend, om de immu- nuteit van de communistische afgevaardig- den Doriot, Duclos, Marty en Clamamons, die wegens het opruien van soldaten tot on- gehoorzaamheid en anti-Fransche propagan da in de kdonien vervolgd worden, op te hef- fen. Reeds \TOeger is een dergelijk voorstel met betrekking tot den afgevaardigde Cachin u^ediend!» -■ "-c-- De socialistische afgevaardigde Oury be- streed het voorstel, vooral op de overweging, dat het niet geoorloofd is, de parkmentaire immuniteit op te heffen van een afgevaardig de die niet in de Kamer aanwezig is, wat het geval is ten opfeichte van den afgevaardigde Doriot, die in China vertoeft. De door hem ingediende motie, strekkende om lift verzoek van den minister niet in te willigen, werd echter met 364 tegen/ 151 stemmen verworpen. Het voorstel van den minister is daarop naar de desbetreffende commissie verwezen, die zich ongetwijfeld voor de opheffing van die immuniteit zal verklaren. Ml DDEN STAN DERS. Starat Woensdlag een MBDDENSTANDER. Bestuur Alkm. Midienst. Ver. ENGELAND. DE WET OP DE VAKVEREENIGINGEN. Gisteren is in het iagerhuis een aanvang gemaakt met de commissie-behandeling van de wet op de vakvereenigingen. Driehonderd vijftig amendementen zijn reeds ingediend. Daar de meeste amendemen ten der iabourpartij uitgesproken afbrekend zijn, wordt verwacht dat er avondzittingen zullen plaats hebben. De „Times" meldt, dat er parlementsleden zijn, die de mogelijkheid bespreken dat de zit- ting van Donderdag zal voortduren tot Vrij- dagmorgen elf uur, waardoor de zitting van het huis, die op dat uur begint, automatisgh wordt uitgesteld. De eerste minister heefrt'ibC honderd vier en veertig resoluties ontvangen, waarbij de voorgestelde wet wordt goedge keurd. r: ZWITSERLAND. NOODLOITIGE GRANAATONTPLOFFING. Te Toggenburg bij St. Gallen wilden drie jongelui in een smederij een granaat, die zij bij de manoeuvres hadden gevonden, met be- bulp van een laschapparaat openen. De gca- naat ontplofte en de drie jongelieden werden op slag gedood. Hun lijken werden verschrik- kel'ijk vermir.kt. De smederij werd bijna ge- heel vernield. AMERIKA. DE OVERSTRGOMINGEN. De dreigende nieuwe dijkbreuk. Een nader Reuter-bericht uit Baton Rou-" ge in Louisiana meldt, dat door de dreigende dijkbreuk bij de groote bocht van Bayou des Glaises het gevaar bestaat, dat honderddui- zenden H. A. vruchtbaar land, waar katoen en rietsuiker geteeld worden, overstroomc worde# en dat lOO.GOO menschen daklooe zullen worden. DE TORNADO. Meer dan 200 dooden Het aantal dooden tengevolge van den tornado, die aan het eind der vorige week heeft gewoed, bedraagt 225. Er werden me' minder dan acht staten door geteisterd. Een sombere balans Volgens een niet-officieele raming zijn et tengevolge der overstroomingen van den Mis sissippi en de stormen in het Westen en het centrum, in het geheel 778 personen gedooe en 3500 gewond. Voorts zijn 365.000 persa nen dakloos en staan er 14000 vierkante Eng. mijlen land onder water. Door de stormea zijn 37 steden verwoest. KORTE BERICHTEN. In het Reuzengebergte is het plotseling zeer koud geworden. In het hooggebergte vroor het 5 graden en viel er sneeuw. Meer bergafwaarts bedroeg de temperatuur 1 a 2 graad warmte. Ook hier viel sneuw. Gisteravond is in de buurt van bet plaatsje Zienau bij Maagdenburg, een 65- jarige vrouw uit Gardelegen, die Dinsdag- middag in het bosch was gegaan om hout ie sprokkelen, met afgesneden keel vermoord! gevonden. Van den dader heeft men nog: geen spoor leunnen ontdekken. Een Fransch officier, die op 29 Januari over een stuk bouwland was gereden, waar veldarbeid was verricht en den rentmeester van het landgoed met zijn rijzweep in het ge- zicht had geslagen, toen deze daarop aanmer- king maakte, is tot 30 dagen gevangenisstraf veroordeeld en zal voorts naar Syrie worden overgeplaatst. Op den Elmfieldweg te Londen heeft een onbekend geblcven persoon driemaal adi- tereen een 9-jarig meisje met een mes in haar been gestoken, waarna hij ijlings de vludit asp. I>e wopden zijn niet ALRMAARSCHE CODRANT. '"ySSL op ZATERDAG 14 MEI, op het Gemeentelljk Sportpark te ALKMAAR. Vrijwilligersvrij entree met aa- »-»Particulieren fl.80, fl.20, f0 60. Zie de Aanplakbiljetten en Programma's. ■■4

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1