DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. to. 112 Hon nerd nesren ©n twinfisrste Jaanrnng: 1927 x D3f nammelr bestaat nit 3 blafleit Deze Conrant wordt 6LKBN AVOND, behalve Zon- en Feestflagen, nftgegeven. lbonnemenlsprijs bij vooruilbelaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.— franco door bet gebeele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewipnumrnera 5 cents. PRUS DER GEWONE adVERICNTIENi Per regel 0.25, bij groote contracten rabaL Oroote letters naar pbatarafnfo Brieven franco aaa de N.V. Boek* en HandeisdrnkkerQ v/b ttJERMs, COCTtt ft 800H Voordam C 9. Directeur. G.ii. WiAK. P^; VK1JDAG Telef.nr. Admfnfstraffe 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur* Tj. tU ADEMA* Dagelfjksch overzicht. Graaf Bethlen over de kwesties van den dag in Oostenrijk-Hon- garije. De politieke toestand in Frankrijk Graaf Bethlen, de eminente Hongaarsche politicus heeft met een journalist van het Keue Wiener Journal een langdurig onder- jioud gehad, waarin o.a. de Hongaarsche ko- H'ingskwestie en de beweging in Oostenrijk roor aansluiting bij Duitshland werden ter Ipralce gebracht. In verband met eerstgenoemd vraagstuk rerklaarde Bethlen, dat dit 'n zuiver binnep- Jandsche aangelegenheid voor Hongarije is, dodh dat men zich niet bezorgd behoeft te ma- ken dat de huidi-ge regeeringsvorm al te spoe dig aangetast zou worden. Verder zeide hij, dat een monarchistisch worden van zijn land volstrekt niet beteekent ,dat ook Oostenrijk het republikeinsdhe regime zou moeten afzweren leder moet voor zichzelf weten hoe hij zijn re- geering in wil richten! aldus graaf Bethlen. Deze stelling brac-ht hij echter ook in toe- passing met betrekking tot de Oostenrijksche beweging tot aansluiting bij Duitschland. 'En dat was natuurlijk niet geheel en al juist. Immers: krachtens het vredesverdrag heb- ben anderen hierin ook een woordje mee te sjpreken en juist is alleen, dat in het vredes verdrag de mogelijkheid van een beroep van Oostenrijk op den Volkenbond tegen het ver- bod der aansluiting bij Duitschland is open- gelaten. Maar graaf Bethlen bedoelde dan ook blijkbaar dit, dat althans Hongarije in zulk een aansluiting geen bedreiging voor zijn belangen ziet. En in deze omstandighe- den meende Bethlen de bepaling van het vre- desverdrag, die in deze kwestie den Raad van den Volkenbond medezeggenschap geeft, al dus te mogen interpreteeren, dat men wel de- gelijk het zelfbeschikkingsrecht van Oosten rijk heeft erkend, maar door mid-del van den Volkenbondsraad dit recht in overeenstem- ining wil brengen met de algemeene Euro peesche belangen. Hetgeen er dan toch op neerkomt, dat men deze kwestie, hoe gaarne men dat in Oostenrijk en Duitschland ook zou willen, niet eenvoudig als een kwestie van Oostenrijksche en Duitsche binnenlandsche politiek kan beschouwen De Fransche Kamer is na haar Paasch- reces opnieuw bijeengekomen. En in verband hiermecte is het niet oninteressant te wijzen op den berg van moeilijkheden, waarvoor't par- lement thans staat. Zoo herinnerde het Journal des Defeats er dezer dagen weer eens aan, dat er vier be- langrijke dingen voor de volksvertegenwoor- diging te doen zijn: het opstetlen van een militaire wet, het nemen van maatregelen tegen het communis- me, het defimeeren eener buitenlandsche po litiek en het opmaken van een budget, dat in overeenstemming is met de behoeften van den financieelen toestand. Eilieve! Terwijl noch het hoofd der regeering, noch de groote meerderheid in het parlemeiit, noch het grootste gedeelte van Frankrijk twijfelen over hetgeen noodig en trouwens volkomen te verwezenlijken is, heeft niemand de zeker- heid dat dit alles spoedig en gemakkelijk zal geschieden. Waarom? Omdat de Fran%ch° politieke zeden nu eenmaal zoo zijn; omdat Idit de voomaamste ondeugd van het gedege nereerd democratisch regime is. Tusschen de conceptie van een denkbeeld en de daad is een sociale slagboom; tusschen het algerneen er kend belang en de maatregelen, welke dit zouden moeten dienen, staat de verwarde en machtige „doctrine", de duistere en heer- schende organisatie, die in Frankrijk de inter- nationale en z.g. democratische afgoden steunt. Een militaire wet? De geheele linker zijde zal zich verheffen om haar totstandko- ming te belemmeren. Een budget? Het gehee le socialisme doet het bij voorbaat teniet Een buitenlandsche politiek? Alle heerschende rtopieen dwarsboomen haar. Een actie tegen het communisme. De vermeende geestelijke vrijfaeid en de verkiezingscomplicaties veroor- deelen haar. Zoodat hetgeen gemakkelijk en eenvoudig zou kunnen zijn, slechts kan wor den verkregen na moeizamen arbeid, onzeke ren strijd en misschien compromissen, die alle sesluiten verzwakken Biiiteniapd FRANKRIJK. DE TOCHT OVER DEN OCEAAN. A og steeds wordt vruchteloos gezocht x? en ^oor v^e^eJ"s en reevarenden naar Nungesser en Cell heeft niet het minste resujtaat o-pgeleverd. Toch bliift men vast- houden aan ae klemste mogelijkheden. Zoo wordt ondersteld, dat de Franschen een o-f andere kleine baai in Labrador kunnen heb- bereikt, waarvan er zoo heel vele 2ijn Ook kunnen ze opgepakt zijn door een vis- schersvaartuig zonder radio, aan boord De visschersdorpen in Labrador krijgen moeilijk wrbinding met de buitenwereld. j, 'Het 2»eken fangs de ktist wbrdt .hopeloos gemaakt door den diichten mist, welke in dit tijdvak van het jaar hangt van New Found- land tot Sandy Hook. Ndettemin zoeken alle kustbewakmgsscbepen in den Noord-Atlanti- schen Oceaan. De Amerikaansche marine zal eventueel onverwijld torpedobooten zenden naar die streken, waar men het geringste ver- moeden heeft van het neerkomen van het vliegtuig. DE VALSCHE BERICHTEN. Groote verontwaardiging. Njog steeds vraagt men zich a-f, hoe de val- sche vliegtoehtberichten in de wereld zijn ge- lcomen, en overal dringt -men aan op ophel- dering, vooral nu het Kamerdebat over deze kwestie onderdrukt is. Het is zeker mogelijk, dat een of meerdere waarnemers zich in het toestel vergist heb- taen, maar het is moeilijk aan te nemen, dat al -de achtereenvolgende waarnemers zich als na onderlinge afspraak, systematisch vergist zouden hebben. Van tweeen een. Of die telegrammen zijn werkelijk verzonden, of zij zijn eenvoudig uit den duim gezogen. Het debat hierover is in de Kamer onder drukt. Velen achtten het niet gewenscht in verband met den nijpenden angst van de hee- le Fransche natie over het lot der beide avia- teurs. Maar thans wordt van verschillende zijden met kracht betoog-d, dat uitstel van het debat in geen geval afstel mag beteekenen. De re geering zelf heeft er het grootste belang bij, op deze zaak het voile licht te doen schijnen. De zes Parijsche i.vondbladen, die Maandag in een reeks extra-edities, welke den verkoo- pers uit de handen gerukt waren, het slagen van derai-d b-ekendgemaakt hadden, hebben gisteren in een gemeenschappelijke mededee- ling verkondigd „Maandagmiddag slechts te'egrammen gepubliceerd te hebben, die ach- tereenvolgens bevestigd waren door officieele manifestaties Van de ministers van Handel, van Oorlog en van Binnenlandsche Zaken," Inderdaad heeft minister Sarraut het be- richt van de aankomst van Nungesser en Coli te New York in de Kamer en den Senaat doen aanplakken en heeft minister Painleve een telegram met gelukwenschen aan de bei de vliegers verzonden. Minister Bokanowski ontkende Woensdag wel is waar in de Kamer, dat de regeering een officieele mededeeling gedaan zou hebben en beriep zich ter staving hiervan op het feit, dat het kanon van de Invalides geen be vel tot schieten gekregen had, zooals bij het slagen van de raid zou gebeuren. Dit neemt niet weg, dat de regeering, hoewel zij nog een officieele bevestiging uit New York afwacht- te, toch evenals het Parijsche volk aan de telegrammen, die, zooals nader blijken zou, valsche telegrammen geweest waren, geloof gehecht heeft. Het voile licht in deze troebele zaak is ge wenscht en het moet voor -de regeering niet moeilijk zijn, het in al zijn klaarheid daarop te doen schijnen. CRISIS IN DE KOLENINDUSTRIE. Nadat eenigen tijd geleden de loonen der mijnwerkers in het kolengebied van Noord Frankrijk belangrijk waren verminderd, zal thans ook de arbeidstijd worden beperkt. In een conference van vertegenwoordigers der mijneigenaars en mijnwerkers is eergis- teren meegedeeld, dat er thans reeds een voorraad van \Vi millioen ton kolen bij de mijnen opgeslagen ligt en dat de productie 15 pCt. hooger is dan de verkoop. De mijneigenaars wijten de schuld voor de- zen toestand aan de onvoldoen-de invoerrech- ten op kolen. Een gemeenschappelijke afvaardiging van mijneigenaars en mijnwerkers zal zich daar- om tot den minister van arbeid wenden. VOLKENBOND. DE ECONOMISCHE CONFERENTIE. De werkzaamheden in de handelscommis- sies worden voortgezet, bieden gur.stige vooruitzichten voor den afloop der con-fe- rentie. Vooral inzake tol-tarieven en handels- verdra-gen is er zekere opheld-ering te be- speuren. In de industrie-commissie wordt op- 't oogen-blik de belangrijk-e kwestie van de kart-elliseering der industr-ie op nationale en internationalen grondlslag besproken, waarbij de meerderheid der gedelegeerden van de in-dustrie-staten tegen een eventueele control-e van Internationale kartels door volkenbonds- organen is. Verder heeft mr. Zimmerman gisteren een pleidooi gehouden voor internationale in- dustrieel-e over-eenkomsten gehouden. In d-e landbouwcommiss-ie dien-d-e de Ne- d-erlan-dsche gedelegeerde een voorstel in, betreffende de maatregelen tegen planten- ziekten, terwijl d-e Russen, buiten de conf-e- rentie om een pers-onderhoud hadden mqt de aanwezige journalisten. Van belang was de nadruk, waarmede zij op de vraag of zij in November aa-n d-e her- vatting der ontwapeningsbespreldn^en zulien deeloeanen, antwoorddeo, dat m tbt d-usver- Geneve uitst-uitend gemeden hadden wegens het Zwitsersch-Russische g-eschil. Men maaktd aaruitdlegevolgtrek- k i n gd a t z ij n u in November zu.Ienmeed'oe n. CHINA. DE BUREGEROGRLOG. Berichten uit China meiden, dat generaal Yang-Sen, die bevelhebber van de Chineesche strijdkrachten te Wanhsien was, Zcn-dag te Itsjang is geamyeerd. Het gebruikelijke plunderen van de Chineesche stad heeft blijk baar weer plaats gehad, doch de eigendom- rnen van de buitenlanders bleven ges-paard. Yang-Sen heeft, naar gemeld wordt, Sjasi overgenomen en zal zich nu aansluiten bij de troepen van Woe-Pei-Foe, aan de oevers van de rivier Han, met't oog op de opmarsch naar Hankau. De gewapende boeren, bekend onder den naam „Roode Speren", opereeren nog steeds langs de Hupeh-Honan-grens te gen de Zuidelijken en hebben, meer naar het Zuiden, eenige bruggen vemield. De Feng- tien-troepen zijn niet verder dan Sjoematien opgerukt. Te Tsj-ing-Kiang hebben geregeld troepenbewegingen langs de rivier plaats in de richting van Kueisjan en alle beschikbarc water-transportmiddelen zijn door den Zuide lijken generaal HoYing-Yin opgecomman- deerd. Alle consulaire bureaux en bijna alle buitenlandsche gebouwen in de Brifsche concessie waren gisteren door troepen bezet, in weerwil van de proclamatie van generaal Ho, welke zulks verbood. Een consulair amb- tenaar heeft de terugtrekking dier troepen ge- eischt. De troep commuinsten, die op Swatau aanmarcheerd, is naar gemeld wordt te Pooling uiteengega-an. DE JAPANNERS TE NANKING. De bladen vernemen uit Tokio, dat de mi nister van Buitenlandsche Zaken aan den Japanschen consul te Nanking opdracht heeft gegev-en, er d-e Chineesche autorit-eiten van te verwittigen, dat het Japansche consulaat zal moeten worden ontruimd. De verwittiging is in krachtige bewoordingen -gesteld, want men meen-t te weten, dat Tanakia, de premier, niet- voomemens is, vertraging of een ont- wijikend an-twooid1 te gedoogen. DUITSCHLAND. DE BESCHERMINGSWET. Het Centrum aanvaardt de op- hejfing van het Staatsgerechtshof. r Gister hebebn de leden -der rege-erings- part-ijen de besprekingen over de verl-en-ging van de wet tot bescherming der r-epubliek voortgezet en klaarbl-ijkelijk is men h-et al half en -half eens geworden. De centrumfractie, die ontniddellijk na afloo-p van de interfraction°e le besprekingen bijeen kwam, heeft namelijk besloten haar verzet tegen de opheffing van het Staatsgerechtshof tot bescherming der re-publiek op ie geven. PRUISEN EN HET RIJK. Een aanklacht van minister- president Braun. In den Pruisisch-en landdag hield bij de discussie over de begrooting voor het staats ministerie mi-nister-presid-ent Braun een rede, welke over het algerneen een aanklacht vorm- de tegen de politiek van het Rijk t-egenover Pruisen. Hij maakt-e daa-rbij melding van d-e moei lijkheden, die men Pruisen bij de benoeming van zijn vert-egenwoordiger in den raad van beheer bij de rijksspoorwegen in den weg heeft gelegd en welke door Het Staatsgerechts- moesten worded opgelost. Voorts wees hij op db financi-eele regeling tusschen Pruisen en het Rijk (de z.g. Aus- glei-ch) en d-e anti-Pruisische intenties, welke daarbij tot uiting kwamen in de bepalingen ten opzichte van de bierbelasting. Pruisen mist verder de d-oor bet Rijk te nemen dringend' noodza-kelijke voorzorgs- maatregelen voor de ooste-lijike grensgebie- den, met name ten aanzien van Oost-Pruisen, waard-oor deze streken ernstig g-evaar loo- pen. cooperatiev-e vereenigingen in de City van Londen. De bureaux der Russisch-e handels- delegatie, welke zich op haar diplomatieke immuniteit beroept, waren er niet bij b-etrok- ken. Er w-erd geen enkele aanhouding ver- richt. Een sterk politie-cordon bewaakte de deuren; niemand werd tijdens de huiszoe- king toegelaten, die een verrassing was voor de Russisch-e ambassade, welke er totaal on- kundig van was dat er huiszoeking zou wor den gedaan. Het optreden der pol-itie verwekte groot opzien; een dicht-e menigte verzamelde zich voor het gebouw, d-och werd door de politie tot doorloopen aangemaand. Na eenige -uren verscheen generaal Chifds hoofd van de r-echerche, die het gebouw bin- nenging en kwamen nieuwe afdeelingen pol-i tie opdagen. Vernomen wordt dat de inval geschiedde op instructies van den minister van bininen- landsche zaken. Bevestigd wordt dat er geen aanhoudingen werden gedaan. DE KOLONIALE CONFERENTIE. De koloniale conferentie heeft gisteren be- raadslaagd over voorsteilen tot oprichting van een bureau voor onderzoekingen en van deskun-digen. Ten gevolge van de beraadsla- ging-en zijn twee voorsteilen g-eformuleerd, het eene om een g-emeenschappelijk lichaam voor het geheele koloniale rijk te stichten en -een andfer, niet zoover gaande, om de ver schillende kolonien in groepen te verd-eelen, ov-ereenkomstig de plaatselijke toestanden. Later zal een commissie die gevormd is met zeer uitgebr-eide volmachten om rap-port uit t-e brengen, over het geheel-e vraagstuk nader be-raadslagen. De con-iereniie beraadslaagde ook over h-et vraagstuk der pensioenen, vooral in ver band met d-e koloniale pensioenwetten. DE WET OP DE VAKVEREENIGINGEN. De eergisteren gehouden redevoeringen in het lagerhuis over de vakvereenigingsw-et werden door de labour-afgevaardigden zon der interrupti-e aangehoord, doch in een huis- houdeliike vergadering van de partij w-erd be sloten de oppositie met kracht voort te zet- ten. HET A.S. BEZOEK VAN DOUMERGUE. Groote politieke beteekenis wordt gehecht aan het driedaagsche officieele bezoek, dat Doumergue, de president der Fransche repu- bliek, en Briand de volgende week aan Enge- land brengen, Hun zal de grootste eer wor den bewezen. De prer lent zal de gast van den koning zijn. DE ZAAK BARMAT. Een getuigenis van Marx en Stresemann nopens Hofle ge wenscht. Naar de „Voss. Ztg." verneemt is dr. Ju lius Berger, de verdediger van Julius Barmaf, voornemens rijkskanselier dr. Marx en den minister van buitenlandsche zaken dr. Strese mann als getuigen a decharge te dagvaarden, teneinde van hen een goed1 getuigenis te ver- krijgen nopens het karakter van den vroege- ren minister van posterijen dr. Hofle. De ver dediger beoogt hiermee, door deze beide voor- aanstaande politici te doen vaststellen, dat dr. Hofle een te eerlijk karakter had om zich door wien ook te laten, omkoopen. In juridische kringen neemt men aan, dat de rechtbank aan het verzoek der verdediger zal voldoen. ENGELAND. EEN OPZIENB RENDE POLITIE-INVAL. De politie heeft op groote scbaal buiszoe- JAPAN. JAPAN EN DE A. S. VLQOT- CONFERENTIE. lnstemming met vermitidering van tonnenmaat? Met betrekking tot de houding van Japan op de a.s. conference tot beperking van de bewapening ter zee, verluidt, dat Japan de Engelsche voorsteilen in hoofdzaak zal steu- nen. Japan gaat er mede accoord, om de tonnen maat der slagschepen van 35.000 tot 20.000 en die der kruisers van 10.000 tot 6000 ton te verminderen. Japan zal eveneens een vermindering van de tonnenmaat der duikbooten tot 100 ton goedkeuren en verder ook een plan tot ver mindering van het personeel indienen. Het standpunt der Ver. Staten is echter reeds zoodanig vastgeste'd, dat zij niet zul- ien toestemmen in een vermindering van de tccnenmaaLder kruisers. AM ERIK A. AMERIKA EN NICARAGUA. Dezer dagen maakten wij melding van het bericht, dat admiraal Latimer, de Ameri kaansche bevelhebber in Nicaragua, om ver- ster-kingstroe-pen had g-evraagd om de libe- raien te dwin-gen, de wapens af te leggen. Dit bericht klonk een-igszins zonderiing in ver band met d-e arbitrate positie, die de Ve-r- -eenigde Staten in Nicaragua op zich hadden genomen. Thans maa-kt een draadloos bericht uit Washington melding van een officieele mededeeling, welke verklaart, dat het d-epar- t-em-ent van Buitenlandsche Zaken verant- woorde-lijk gesteld moet worden voor een brief, geschrev-en door Henry Stimson, de persoonlijke vertegenwoorddger van presi dent Coolidg-e in Nicaragua, aan generaal Monpada, den milita-iren leider der liberalen- en waarin wordt gezegd„dat de Amerikaan sche strijdkrachten zouden worden gebezigd om met geweld alle troepen te ontwapenen, die zich zouden verzetten tegen het afieggen van de wapenen. Deze brief werd geschreven met het doel genraai Momjado te steunen bij zijn pogingen om zijn mann-en te overreden, hun wapens over te geven. D'E RAMP VAN DE MISSISSIPPI. Nieuwe stijging van het watet Vojgens een bericht uit New-Orleans be- smi-W .wafor. Qlaiafe 13 MUI nmm&Kj u.uiuivnnw king gedaan in de lokalen der Al-Russisdn binnen te dringen. Men vreest, dat het onmo- gelijk zal zijn een ramp af te wenden, indien het water blijft rijzen. Te New-Orleans sCjigt het water opnieuw, doch de ingenieurs ho pen, dat de stad zeif geen gevaar zal loopen. ROEMENK. DE TROONOPVOLGING. Nieuwe verwikkelingen. Volgens een telegram uit Boekarest zijn in de Roemeensche troonqpvolgingskwestie nieu we verwikkelingen ontstaan en wel ten gevol ge van onderhandelingen, welke tusschen den minister-president Averescu en kroon. prins Carol sedert eenigen tijd gaande zijn. Riot, een vooraanstaande persoonlijkheid, houdt van Parijs uit Averescu telegrafisdh van d'e onderhandelingen met Carol op de hoogte, en thans zou Averescu hebben beslo ten zich naar Parijs te begeven en persoonlijk de besprekingen met ex-kroonprins Carol voort te zetten. Als reden voor zijn buiten landsche reis wordt opgegeven, dat Averescu naar Engeland moet in verband met een daar op te nemen Roemeensche leening, doch het is genoegzaam bekend, dat Averescu's persoonlijke tegenwoordigheid daarbij geen volstrekt vereischte is; men hecht hieraan dan ook geen geloof en algerneen is men van m-eening, dat het hier slechts gaat om een per sconlijk contact met Carol. Daar Averescu verzuimd heeft Bratianu Of de hoogte te brengen met deze onderhandelin gen, heeft het bekend worden van de missie van Hiot in liberate kringen een pijnlijken in- druk gemaakt. Daar de bladen de verwikkelingen inzake de troonojpvolgingskwestie niet mogen bespre- ken, verwacht men, dat de liberate partij de onderhandelingen tusschen Averescu en Carol in een buitengewone zitting van de Kamer tc sprake zal brengen BULGARIJE. DE MILITAIRE CONTROEE IN BULGARIJE. De leider van de intergeallieerde militaire controle-commissie in Bulgarije heeft zich naar Parijs begeven om den gezantenraad verslag uit te brengen van het dnderzoek. De controle-commissie kan nog geen ophef fing der controle voorsteilen in veband met de recruteering en de militairistische organi satie van de Bulgaarsche gendarmerie Het verluidt, dat vooral de Italiaansche vertegenwoordiger in de commissie bezwaren heeft tegen de opheffing van de militaire con trole. KORTE BERICHTEN. Een ballon van de vereeniging van vrienden van landsverdediging door chemie en luchtvaart Awiachim, met de piloten Se- minofff en Sykoff aan boord, die op 30 April van Kunzewo bij Moskou was opgestegen voor een tocht van langen duur, is spoorloos verdwenen. Wegens de gespannen verhotfdingen tusschen de royalisten en republikeinen, voor- nameliik in verband met de kwestie van het aantal weer in dienst gestelde royalistische officieren, is een scheuring in de Griekschf regeeringscoalitie te vreezen. Tijdens een bijeenkomst van vrijmetse laars in een gebouw te Dallas in Texas ha< een ontploffing plaats waarbij elf persone* werden gedood en 25 zwaar gewond. De „Times" meldt uit Honkong, da tengevolge van een aanvaring tusschen twet kleine schepen ongeveer zeventig personen, dt meesten Chineezen, zijn verdronken. In de militaire vliegtuigwerkplaatser van Mokotow, een voorstad van Warschau is Woensdagmiddag brand uitgebroken. Dt geheele brandweer van Warschau nam aan het blusschingswerk deel. Eenige werkiiedcn liepen verwondingen op. Ee Ruhla, ten Zuiden van Eisenach; zijn na het eten van paardenvleesch 50 perso nen ziek geworden. Allen moesten zich onder geneeskundige behandeling stellen. Bij Baranowitsji in het oosten van Po- len hebben onbekenden voor het passeeres van een passagierstrein uit Warschau de rails losgeschroefd en er daama pakjes met krachtige ontplofbare stoffen op gelegd. De baanwachter kon den trein tijdig doen stop- pen Voor de jury-rechtbank te Belgraite stond gisteren terecht de voormaiige eerste secretaris Woetjitsj van het Z.-S. gezantschan te Rome, wegens verduistering van 35.000' lire welke hij kraehtens zijn functie in zTm" ALRMAARSCHE COURAHT. 4*55- liiriMfTi'i nw-; xicid.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1