nuitoRsrs Hoofdpijn- tabletten hobfdbestuur worden goedgeEeurd. Zoo ko- men de kerkvoogdijen niet slechts teenmaal per jaar in vergadering bijeen, doch er wordt het geheele jaar doorgewerkt en mede gel eefd. Ten slotte wekte spr. de leden op, tot de door hem besproken reorganisatie van de vereeniging te besluiten. PENSIOENFONDS VAN TYPOGRAFEN. Eenigen tijd geleden, zegt de Tel., deelden wij reeds mede, dat de Federatie van Werkge- irers in het Boekdrukkersbedrijf plannen over woog tot de oprichting van een vereeniging, welke ten doel zou hebben de georganiseerde typografen en hun gezinnen te beschermen te gen de financieele gevolgen van ouderdom en overlijden. In aansluiting 'hierop kunnen wij thans melden, dat de commissie, ingesteld voor het ontwerpen eener pensioenregeling en be- staand uit de heeren: H. Diemer, voorzitter; L. B. Groen, P. J. A. ten Hagen, A. Hel- dring en mr. dr. A- A. van Rhijn, secretaris van werkgeverszijde en de heeren F. v. d Wal, D. van Rhee, B. Ponstein, I. Hofman, H. Bekker en W. C. van Haalen, secretaris van werknemerszijde, met haar moedlijken ar beid is gereed gekomen. (De secretaris der Federatie van Werkge- vers in het Boekdrukkersbedrijfmr. dr. A. A van Rhijn heeft ons, desgevraagd, eenige na- dere inlichtingen omtrent de ontworpen re geling verstrekt. Op onze vraag, of hij1 de huidige omstan- digheden wel gunstig achtte om een dergelijk plan naar behooren tot uitvoering te kunnen brengen, gaf mr.- Van Rhijn ten antwoord, dat hij hoopte dat dit mogelijk zou zijn. Men moet n.l. in aanmerking nemen, zoo zeide de secretaris,, dat in de typografie de werkne- mers jaren en jaren op een drukkerij werk- zaam zijn. 't Is geen zeldzaamheid als de menschen 2'5 en 30 jaar in dienst zijn van ■een patroon. Hierdoor en tevens het feit, dat men uitsluitend met vakbekwame arbeiders te doen heeft, ontstaat een band tusschen pa troon en werknemer. Op grond van deze overwegingen voelen de meeste patroons zich als't ware verplicht iets te doen in het belang van z'n bejaarde werknemers. Bovendien ligt hier nog iets an iers aan ten grondslag. Men zal n.l. begrij pen, dat een patroon, zoowel in zijn belang als dat van zijn personeel, een arbeider beter op 65-jarigen leeftijd kan pensionneeren, dan hem in het bedrijf te laten rondloopen. Behalve de hiervoor gen'oetnde motieven speelt, aldus mr. Van Rhijn, de ideele gedach- te-ook een voorname rol. Het concept-ontwerp. Het is, zoo vervolgde de secretaris, de be- doeling de vereeniging den naam te geven van: „Het Typografen Pensioenfonds". Zij is, volgens het concept, opgericht voor een tijd van 29 jaar en 11 maanden, aanvangen- .de op den dag van oprichting. Leden der vereeniging zijn: de Federatie van Werkgeversorganisaties, de Alg. Nederl Typografenbond, de Nederl. R. K. Grafische Bond, de Nederl. Chr. Grafische Bond en de Nederl. Grafische Bond. Het bestuur wordt paritetisch samenge steld. Door dit bestuur wordt drie personen, al- gemeen bekende deskundigen op het terrein van finantien en verzekeringswezen, uitgenoo digd, om een raad te vormen, welke is belast met het geven van advies in zake de beleg ging van de aanwezige gelden. Voor die be- legging moet een keuze worden gedaan uit fe beleggingsmogelijikheden, welke zijn voor- geschreven aan de Rijksverzekeringsbank. In overleg met den wis'kundige bepaalt het bestuur het bedrag der wekelijksche premie per werknemer, waarbij dient te worden in acht genomen, dat steeds een voldoende reser ve moet worden gevormd Ten minste om d 3 jaar moet een wiskundige balans worden opgemaalkt. Bij het in werking treden van het fonds wordt, blijkens het concept, een premie van 1.60 geheven. De helft dezer premie wordt voldaan- door de leden der Federatie voor ie- ideren werknemer van 18 tot en met 64 jaar bij hen in dienstbetrekking, terwijl de andere helft dezer premie wordt voldaan door de le den der werknemersorganisatie van 18 tot en met 64 jaar. De werkgevers blijft deze premie voor den zieken werknemer doorbetalen, zoo- fang deze niet maximaal voor den termijn, gedurende welken de werkgever verplicht is te betalen zijn ziekteuitkeering heeft ontvangen. :Zieke werknemers blijven gedurende denzelf- den tijd de premie doorbetalen. Werklooz? leden zijn gedurende een jaar na het intreden der werkloosheid van het betalen der premie vrijgesteld, maar worden nadien als recht- hebbenden afgevoerd en geacht het bedrijf te hebben verlaten. Uitkeerino. De werknemers, die na 1 Januari 1928 den 6'5-jarigen leeftijd bereiken, ontvangen, in dien werkgever en werknemer niet in onder ling overleg het dienstverband handhaven en de werknemer niet bij een anderen patroon in betreklking treedt een pensioen van 9 per week. Hieibij dient aldus het concept, te worden in acht genomen, dat gedurende de eerste 7 jaren van het inwerking treden van het fonds de volgende regeling geldt: Het wekelijksch pensioen blijft tusschen twee opeenvolgende verjaardagen onveran- derlijk; het pensioen bestaat uit twee deelen Vaarvan het eerste uit de middelen van het fonds, het tweede uit de middelen van den werkgever bekostigd wordt, volgens een nader in het concept genoemde schaal. Met die leden der federatie, welke reeds een pensioenfonds hebben en die wenschen te be- houden, wordt in overleg getreden, ten einde een regeling te treffen, waardoor het Typo- grafenfonds en het fonds der drukkerij bij elkander aansluiten. Met betrekking tot de uitkeering decide mr. 'dr. Van Rhijn ons nog mede, dat wanneer het fonds eenige jaren heeft gewerkt en de oudere werknemers zijn afgevallen, het moge lijk zal zijn de premie te Verlagen of de uit keering ad 9.desgewenscht iets te verhoo- gen. In ieder geval moet er rekening mede worden gehouden, dat bij de 9.nog komt fS 3.— resp. 5.Ouderdomspensioen van het Rijk en dat ook deze bedragen over eenige jaren automatisch gaan stijgen. Naar mr. Van Rhijn ons ten slotte nog mededeelde heeft het Algemeen Hoofdbestuur met groote belangstelling van het voorstel van de pensioen-comtnissiq kennis genomen. ■Het is van meening, dat de regeling, door .de ontworpen in beginsel kan wonlen f aanvaard. J Het zou daartoe op de 31 Mei en 1 Juni a.s. in Nijmegen te houden vergadering het voorstel Willen doen, dat de vergadering het H B. machtiging geeft ont' het tijdstip van de inwerkingtreding, de alg. vergadering op- nieuw gehoord, te bepalen. Ten slotte zij hier nog vermeld, dat het pensioenfonds indten het tot stand komt, zal gelden voor ruim 12.000 typografen SOCIALTSTISCHE OR AN J EL I'EF DE. In de „Trihune" lezen we het volgende: Wij kunnen de Volk-redactie feiiciteeren: zij telt onder haar medfewerkers een hof- poeet, te weten den heer G. J. Peters, hoofd der opehbare lagere school te Kerk-Avezaat'h, bij dc trouwe „Volk"-lezers beter bekend als Batavus, de schrijver van feuilletons in Be- tuwsch dialectEeni groot heil is dezen „Volk"-medewerker wedervaren hem werd de zilveren medaille uitgereilct, ter belooning van zijn dkhterlijike talenten enOxanje- liefde. Gelijk bekend, heeft de jury voor de prijs- vraag, uitgeschreven door den Prov. Oranje- bond in Geldcrland voor een gedicht ter eere van Prinses Juliana de gouden medaille toe- gekend aan mevr. Elise Soer, den tweeden prijs aan den heer Ed. Peters te Nijmegen. en den derden prijs aan den heer G. J. Pe ters, hoofd der openbare lagere school te Kerk-Avezaath (zilveren medaille.) In de „Notenkraker" van j.l, Zaterdag heeft „Penarie" den«draak gestoken met het bekroonde gedicht van mevr. Elise Soer. We zijn nu zeer benieuwd, zegt de „Tribune", wat de „Notenkraker" en wat „Het Volk" zullen schrijven over het berichtje van de „Tielsche Courant" van 4 Mei, waarin wordt medegedeeld, dat de heer G. J. Peters, alias de Vo 1 k-medewerker Batavus bericht ontving van het bestuur van den Provinciaail- Gelderschen Oxanjebond, waaxin- hem werd medegedeeld, dat ook zijn gedicht gecalligra-' feerd aan Prinses Juliana is opgediragen, terwijl overwogen werd om juist voor zijn ge dicht een prijsvraag uit te schrij'ven: voor het samenstellen van een geschikte compositie met het gedicht als tekst Hof-poeten aan een ,^ocialistisch" dag- blad! Het is toch wel aardig ver gekomen met de scciaal-democratische journalistiek, roept de „Tribune" uit. STORMACHTIG WEER. Twee van de drie vrachtdoggers, waarmee de sleepboot „01ymp" Woensdag uit dea Nieuwen Waterweg naar Hamburg is ver- trokken, zijn tijdens stormachtig weer tar hoogte van de Terschellinger bank op drift gestagen. Toen de kustvyacht van Terschel- ling daarVan mededeeling deed1, is dladelijk de sleepboot „Tcxel" ter assistentie uitgevaren. Ze brachi de loggers in de haven van Tcr- schelling. De reddingboot „Brandaris" bra, ht de bemanning van de beide loggers op T erschelling. BRANDEN. Gisternacht is de ruim 300 jaar oude Wyl- tehof, aan den Hulsterweg te Venlo, bewoond door den landbouwer H. Lichtenberg en toe- behoorend aan het R. K. Armbestuur, geheel afgebrand. Het vuur breidde zicti met verba- zende snelheid uit. Een der zoons, die, te bed liggend, het eerst den brand ontdekte, had nauwelij'ks den tijd de overige huisgenooten te waarschuwen. De hoeve is met al, de daarin gieborgen voorraden en gereedlschappn een prooi der vlammen geworden, Vier koeien, zes varkens en een zestig kippen zijn vexbrand. Toen de brandweer met de motorspuit verseheen, was het gebouw resds afgebrand'. De oorzaak van den brand is oobekend. Te Thorn (Limb.) zijn huis, schuur en stalling van den landbouwer Walenberg af gebrand. f Gisternacht is brand ontstaan in de rij- wielherstelplaats van den heer A. Drent te Valthermond. Het gebouw brandde van bin- nen geheel uit. De schade aan rijwielen, on- derdeelen enz. bedraagt pl.m. 600. Niets was verzekerd. In buisjes 60en30ct,en eveneens 60en30ct.Bij Apoth.enOrogisien laar, die hiervan getuige was, vond hierin aanleiding den emmer met verf der commu- nisten om te schoppen. Het gevolg was een vechtpartij tusschen den heer Lisser en zijn helpers en den anderen persoon, ook bijge- staan door een vriend. De heer Lisser werd tegen de straat geslagen en kreeg eenige hoofdwonden. Oqk de andere deelnemers aan de vechtpartij loopen heden met de zichtbare gevolgen daarvan. KORTE B'ERICHTEN. De Dordtsche rechtbank heeft den foto- graaf J. R. te Oordrecht wegens vruclitafdrij- ving veroordeeld tot 3 jaar gevangen isstraf, met aftrek van de voorloopigc hechtenis. Gistermorgen hebben de motorbotters U. K. 46 en 163 een tjalkschip, dat Noord- west van Urk zeile en in nood verkeerde door overschuiving der lading, onder hevige stormbuien te Urk behouden binnengebracht. Het schip maakte zware slagzij. Frovinciaal niauws Donderdagavond is brand uitgebroken in de ijzergieterij N. V. Industrie te Swalmen. Omstreeks middernacht was de brandweer het vuur meester. De schade wordt geschat op 3500. Te Ruephen is Donderdag door onbe- kende oorzaak ongeveer 2 H.A. bosch van H. Wijnen afgebrand. DOOR EEN DRAAIENDE AS GEGREPEN. In een fabriek aan de Hamerstraat te Am sterdam is een 20-jarige arbeidster met haar stofjas in aanraking gekomen met een draai- ende as van een machine, waardoor zij werd meegesleurd, met het gevolg, dat haar linker- arm werd afgeknepen. De jonge vrouw is naar het Binnengasthuis vervoerd, waar zij later is overleden. DOOR EEN KOE MEEGESLEEPT. De 10-jarige zoon van B. in de Kamp, te Groesbeek, was bij het hoeden van een koe zoo onvoorzichtig het touw om den arm te slaan. Hij werd door het dier, toen dit schrok en op hoi sloeg, over den grindweg meegesleept, een paar honderd meter. Het deerlijk verminkte, kind is overleden. ZWEMONDERRICHT OP DE LAGERE SCHOOL. B. en W. van Baarn hebben in overwe- ging genomen in het leerplan der openbare scholen zwemonderricht gedurende de zomer- maanden op te nemen. Dit zwemonderricht zal worden gegeven in de zweminrichting aan de Eem. De Inspecteur 'van het L. O. heeft bericht, geen bezwaar te hebben tegen het nenjen van een proef gedurende het zo- merseizoen 1927. In verband met een en an- der hebben B. en W. den hoofden van scholen verzoc'nt een aanvulling of wijziging van de leerplannen te ontwerpen. VERKIEZINGSRECLAME- SCHILDERS. In den afgeloopen nacht heeft in de Lin- naeusstraat nabij den spoorwegoverweg een „verkiezingsvechtpartij" plaats gehad. Groo te witte letters bevalen den candidaat Baas bij de verkiezingen voor den gemeenteraad aan. Het raadslid Lisser, die met zijn zoon en een vriend, in de nachtelijke uren .,uit schilderen" was, liet achter den naam van den heer Baas dien van Wijnkoop schilde- j ren, zoodat de aanbeveling luidde: „Kiest Baas Wijnkoop". Een andere nachtwande- 1 DE RATIONALE ZANGWEDSTRIjDEN TE BERGEN. Morgen is het de eerste dag van den Na- tionaien Zangwecfetrdjd van Gemengde en Mannenkoren die 15, 22, 29 Mei, 12 en 19 Juni te Bergeo wordt gehouden ter geiegen- beid van het 5-jarig be&taan van Bergen's Mannenkoor. Aan deze wedstrijden wordt-door 51 ver- eenigingen met ruim 4000 zangers deeigeno- men. Onder de ellkander bekampende vereeni- gingen zijn er die door hun emimenien diri- genten zich een uitstekende naam verwierven De jury, tcstaande uit de beste componis- ten van ons land, die oorspronkelijke werken afstonden welke voor het eerst gezongen zul len worden, zijn een waarborg, dat er een ■scherpe beoordealing zal plaats hebben. De geheele „Rustende Jager" is voor de wedstrijden beschikbaar gesteld, zoodat een 800 belangstellend'en de wedstrijden zullen kunnen volgen. In Bergen is een geheel verkregen zooals men moeielijk elders zal kunnen zoeken. Dank zij de medtewerking van alien is het voor bet wakkere Mannenkoor mogelijk ge worden deze grootsche dagen voor Bergen te organiseeren. Weinigen zullen weten1 dat de organisatie van deze wedstrijden, buiten dte talrijke prij- zen die werden geschonken, een kapitaal van 70i00 vorderde. Maandenlang is er hard gearbeid door de eoncours-commissie cm voor het coneours de beste vereenigingen naar Bergen te trekken. Zonder in waardeering voor de andere commissieleden te kort te schieten willen wij bij dezen een bijzonder woord van waardee ring uitspreken voor den energieken arbeid door den wakkeren secretaris, dten heer Joh. Bakker, aan den1 dag gelegd. Om 12 uur heeft Zondag ten gemeentehui- ze de offioieele ontvangst plaats van juxyle- den, directeuren en voorzitters der aan "het concours deelnemende vereenigingen. Om 1 uur vangen de wedstrijden; der Der- de Afdeellng (gemeengde koren) aan.. In de zen wedstrijd kampen; 'n 12 tal vereenigingen1 's Avonds om 6 u,ur vangt de wedstrijd aan voor Mannenkoren, eveneens in de derde afdeeling, waaraan een zestal koren deel- nemien. Niet minder dan 1100 zangers en zange- ressen zullen zich dus Zondag in Bergen doen hooren en waar de zangers en zangeres- sen zijn daar is de vreugde. De zapgerswereld is een aparte - wereld. Een iedej, die de zang heeft beoefend, weet dit en zeker worden er in Bergen Zondag nieuwe banden van vriendschap gesloten, die de populairiteit van Bergen in den lande ten goede kan komen. Het zal zeker de aan den wedstrijd deel nemende vereenigingen goed doen te weten, dat geheel Bergen meeleeft met dit concours en Bergens Mannenkoor dankbaar is voor het organiseeren van deze wedstrijden. De zangers en zangeressen zijn in Bergen wel- kom. Van harte hopen wij, dat Bergens Man nenkoor, na afloop, de herinnering zal be- waren aan een in alle opzichten geslaagd concours en dat d't coucours de onderlinge banden zal versterken. UIT ST. PANQRAS. Blijkens ad. in dit numimer open! de heer D. Minnema, aan den Heerenweg alhi'er, een zaak in motoren en rijwielen. Hoewel bij zich speciaal zal toeleggen op auto's en motoren, zullen ook andere machinerieen ge- leverd worden. Aan de zaak is tevens een garage en herstelplaats verbonden, welke j aan alle moderne eischen voldoet. Het ge bouw zelf heeft een frontbreed'te, waardoor een mooie etalage werd verkregen, waaruit j blijkt dat de eigenaar zich ook begeeft op het gebied der electro-techniek. Deze zaak, welke getuigt van durf en on- dernemingsgeest en.die zeker de aandacht zal trekken, mag een sieraad voor de plaats ge- noemd worden. ALKMAAR'SCH'E EXPORTV'EILING UIT HEEMSKERK. In eene bijeenkdmst der Vereeniging Ko- ninginnedag en Harddraverij is eenparig be- sloten als datum voor de festiviteiten vast re stellen 31 Augustus en 1 September, laatsi- ganoemden dag voor de draverijen. UIT ST. PANCRAS. Donderdagavond vergaderde in het cafe I van den heer Gerritsen het mannenkoor „Zanglust". Na opening volgde goedkeu- ring van het jaarverslag van dien secretaris, benevens de rekening over 1926. Waar de vereeniging momenteel in ledental achteruit- gaat, werd besloten de heffing van entree- gelden voor nieuwe leden te laten vervallen, teneinde toename hiervan te bevorderen. Volgden nog eenige besprekingen van huis- houdelijken aard. UIT WIERINGERWAARD. Vergadering der Boerenleenbafik op Don-1 derdagavond. onder leidins van den heer K. Kaan. Aanwezig waren aanvankelijk 33, later 40 leden. Bij de opening constateerde de voorzitter, dat het vergaderingbczoek achteruit gaat. c.en vereeniging als de Boerenleenbaok is toch werkeiijk een ruim bezoek waaxd, laten we dus hopen, dat dit een volgende maal be ter is. De heer C. Rezelmam Jz. werd wederom als secretaris aangewezen. Mededeelingen: le. Dat het salaris van den kassier door het bestuur en den Raad van Toezicht is vastgesteld op 1000. 2e. Dat op 21 Juni en in't najaar onver- wachte kascontrole is gehouden en de ge- wone inspectie op 13 en 26 October en dat al- les uitstekend in orde was bevonden. 3e. Dat enkele wijzigingen in het huishou- delijk reglement door de Centraiie zijn goed- gekeurd. 4r. Dat naast dte Centrale is gesticht de Grondkapitaalbank, waarvan onze vereeni ging een1 aandeel heeft genomen. Hierdoor kunnen nog weer grootere credieten worden verieend, terwijl het geld van spaaxders al- tijd vlot is terug te krijgen. De commissie tot nazien der rekening rap- porteerde, dat alies in orde was bevonden en adviseerde tot goedkeuring en dechargee- ring. Aldus besloten onder felicitatie aan den kassier. Op voorstel van het bestuur werd besloten voortaan boete te beffen van hen, die hunne boekjes niet op den yastgesteiden datum iuj het bestuur inleveren. Het is werkeiijk van belang dat de boekjes op tijd ter conlro!co ring aanwezig zijn. Tevens werd een drietal personen .van de ledenlijst afgevoerd wegens vertrek naar el ders. Uit het jaarverslag van den kassier hebben we het volgende aangeteekendHet ledentai van 86 is geklommen tot 90; 219 inleggers nmakien gebruik van de leenbank; het hoogst lngeschreven bedrag op een boekje was 40492.02; het laagste bedrag was 3. Het laatst uitgegeven boekje was No. 318. Het aantal credieten in loopende rekening bedroeg op 31 December 39. De totale ontvangsten bedroegen 1.043.822.31. E)e totale uitgaven 1.038.628.75. Er zijn 1408 dagboekposten behandeld. De winst over 1926 bedroeg 655.04, totaad reservefonds 4789.70. De heeren P. J. Visscher en J. Speets wer den met algemeene stemmen herkozen resp. als lid van het bestuur en als lid van den Raad van Toezicht, terwijl de 2 oudste leden van den Raad van Toezicht als plaatsver- vangende bestuursleden werden aangewezen. De heer P. J. Visscher werd gekozen ais afgevaardigde 'naar dte vergaderingen waar ae Leenbank behoort vertegenweordigd te zijn, terwijl ten slotte de heeren Daan Kaan, P. Saal en P. Visser Az. werden gekozen als commissieleden tot het nazien der rekening over 1927, waarna na rondvraag sluiting volgde. UIT SCHAGEN. Onder de jonge lammeren vallen in dit voorjaar vele slachtsoffers. De ziekte waar aan deze dieren lijden, schijnt zijn oorzaak in het bloed te vinden. Volgens ons verstrekte inlichtingen is de moedermelk te zwaar, wat een gevolg is van veel ert krachtig gras. De lammex-en beginnen te draaienen vallen kort daarop dood neer. UIT BARSINGERHORN. Dr. Th. W. Beeker, alhier, heeft besloten zijn 34-jarige praktijk in deze gemeente neer te leggen. Als gemeente-dokter werd hij in 1893 benoemd. P'REDIK BEURTE'N Herv. Gemeenten. UIT DE OMGEVING. BERGEN, Kapel „Looft den Heer" Karel de Grootelaan 9, 10 uur, de heer H. Sta- venga; 11.30 uur, Zondagssehbol. BROEK OP LAGNEN'DIJK, herv. keck, 9.30 en 2.30 uur (o.t.) Ds. J. Jukema. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur (o. t.) Cand. Kuiper Chr. Geref. kerk, niet ontvangen. Doopsgez. kerk, geen dienst. BURGER'BRUG, geen dienst. GRAFT, nm. 7 uur, Ds. Zillinger Mole- naar. LIMMEN, 9.30 uur, Ds. Bosch. NOORiDSCH ARWOUDE, geen dienst. OUDKARSPEL, geen samenkomst. OUDORP. geen dienst. P'ETTEN, 10 30 uur, Dr. van Beek. ZUIDSCHARWOUDE, 9.30 uur (o. t.) Ds. van Meurs. Doopsgezinde Gemeenten. BEEMSTER, 10 uur, Dr. Kuapers NiEUWE N'IEDiORP, 10.30 uur, Ds. OOST-ORAFTDIJK, geen dienst. DE RIJP, geen dienst. (Gedeel'tdij'k ontleend aan Kerk en Volk.) llaisfkfiseigieffoteBi ALKMAAR, 14 Mei 1927. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevotid: 20 paarden 100—/ 300, 61 melkkoeien 180 tot 360, 139 nuchtere kalveren slacht 10 tot 22, 263 schapen: magere 2434, overhouders 26f 36, 852 lammeren 12 tot 20, 22 schrammen 2334, 189 biggen 10 weken 1220, 30 bokken en geiten 6—/ 20, kleine bo-kjes f 1.503. BOTER'PRIJS. Boter: Iste soort 0.92141.02EV 2de soort 0.75—/ 0.85. Eieren: groothandel 5.30—/ 5.80, klein. handef 55.75. Eendeieren 4.50. ALKMAAR, 13 Mei 1927. Op de hedeu gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 164 stapels wegende 200402 kilogrammen. Fabriekskaas met merk 41, commissie kaas met merk 40.50. Boerenkaas: met merk 41, zonder merk 35, commissiekaas met merk 47. Handel goed. ALKMAAR, 13 Mei 1927. In de heden ge houden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort per 100 st. 30—/ 41, 2e soort 1826, Roode kool per 100 K.G. 5.205.90, Gele kool per 100 K.G. 3.404.60, Wortelen per 100 bos 11 5016.80, Rabarber per 100 bos 3.50—/ 12, Uieo per 100 K.G. 1— 7.20, Slaboonen per K.G. 1.20—/ 1.26, Asperges Dikwit per 100 bos 52—/ 66, Asperges Dikblauw per 100 bos 32—/ 48, Aardbeien per K.G. 1.70—/ 2.10, Kronsla per 100 stuks 1.506.80, Komkommers per 100 stuks 1022, Pieterselie per 100 bos 0.604.80, Prei per 100 bos 2—f 5.80, Postelein per bakje (5 K.G.) 0.22—/ 0.44, Radljs per 100 bos 1.50- 4.80, Rapstelen per 100 bos 0.701 60 5pinazie per 100 K.G. Q.50—8.90, Sel- derie per 100 bos 3.20—/ 6.80. Z A AND AM, 13 Mei. Veiling „De Zaan- streek Spinazie 1—/ 1.35 per kist, Pos- c n 63—88 ct. per M. kist, Seldterie 4—12 ff. per bos, Pieterselie 10—16 ct. per bos, Het 10—.13 ct. per bos, Peen 27—31 ct. per bos, Radijs 1642 ct. per 10 bos, Raapstelen 10—20 ct. per 10 bos, Bloemkool 1338 ct. per stuk, Andijvie 46—52 ct. per kl. kist Komkommers 12—24 ct. per stuk, Uien 8 ct' per pond, Citroenen 3 per 100, Piksla 45 tot 60 ct. per kl. kist, Rabarber 13—15 ct per bos. NOORDSCHAR'WOUDE, 13 Mei 9300 K.G. Uien: Uien 3.70—/ 5, Drie- rngen 1 20-/ 1.30, Nep 0.30, Grove Uien 3.90—/ 4.60, 3000 K.G. Peen 0 50 tot 1, 38500 K.G. Roode kool 7 1.70- 4.50, 14400 K.G. Gele kool 0.90—2.30 52200 K.G. D. witte 1.20—/ 3.20, 1700 K.G. Kroten 060 per 100 K.G. BEVERWIJK, 13 Mei 1927. R.K. Coop, luinders veiling „Kennemerland". Vrijdag waren de prijzen als volgt. Asperges le s. dik wit 50—82; Asperges dik blauw 45 59; Asperges dik wit 26—/ 35Asper ges dik blauw 823; Asperges kort dik' wit/ 40-/ 55; Rabarber le s. i2- 15.50; Rabarber 2e s. 6.50—/ 11- Uit- /Co0t l ?~f 6J Rfapstelen f 2—/ 3; Radijs S 2-/4 per honderd bos; Bloemkool le s. 17.5027; Bloemkool 2e s. 8 50— 13.50; Uitschot 4—/ 7; Salade 3— 9; Komkommers 14—/ 24 per honderd; Posielem 60—65 cent; Spinazie 0.45— 7 1.30; Zuring 16-24 cent pes kist; Aard- appelen 7.5012.50 per nonderd K.G.; Aardbeien 40—75 cent per slofje, per K.G. S 1-70—/ 2.70; Prei 916 cent per bos. PURMEREND, 13 Mei 1927. „AfsIag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken Doperwten 31 cent per zak, 50 K.G.; Aardbeien l.Q'O—2.70 per 100 stuks; Bl. kool 10—/ 40 per 100; Spinazie 12—70 cent per mand (5 K.G.); Postelein 0.75— 1.05 per mand (5 K.G.); Sla 0.80— 4.10 per 100 krop; Radijs 2—f 3 per 100 bos; Selderij 5—/ 11 per 100 bos; Ra barber 6—/ 11 60 per 100 bos; Wortelen 15 per 100 bos; Prei .4.30—/ 14 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Mei '27. Langedijker Groentenveiling. Gelt: Kool le s. 0.70—/ 0.80; Deensche Witte Kool 0.40—/ 1.70; Uien 3.50—/ 3.60; alles per 100 K.G Aanvoer: 1300 K.G. Gele Kool; 8200 K.G. Deensche Witte Kool; 550 K.G. Uien PADVINDERS. Zondag 15 Mei: 9—12 uur, troepoefening. Woensdag 18 Mei: 7uur, troepavond. Zaterdag 21 Mei: 7M uur, instructie voor- trekkerspatrouille 2e klas en E. H. B. O. Zondag 22 Mei: troepto-cht naar d!e duinen, 9 tmir bij Kaninefatum. Fiets, brood er padvinderstokken meenemen. Maandag 6 en Vrijdag 20 Mei is het troep- huis's avonds vanaf 7 uur geopend voor vrije bezigheden. PADVINDSTERS. Woensdag 18 Mei 7 uur: Rondeavond troephu-is. Zaterdag 21 Mei: Oefening in de duinen 2 uur bij den watertoren te Alkmaar. Ik wil een gras-roTler hebben; bet formaat laat ik aan U over. Dit is de heer, die hem moet gebruikeo. |Piinoh)

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 10