DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Baitsnlandsch pmengd nieuws. No. 11* fionderd negen en twtntigste Jaargang 1927 MAANDAO Dagelijksch everzicht. 16 MBI Buitenlancl Binmsnlansl Dit nnmmer beslaat nit 2 blaats. Deze Conrant word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagcn, nltgegeven. Wonoementsprija bij voornltbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door bet geheele Rijk fltiQ. AfzonderlUke en bewysnummers 5 cents. PRRJS DER OEWONE ADVERfENTlfcNi Per rege! /0.25, bij groote contracten rabat Grooto letters naar Brieven franco aan de N.V. Boek« en HandelsdrakkerQ f(h fU$Rl9# Voordam C 9. De inval in de Sowjet-gebouwen. Italie en Albanie. De zielto- gende Kleine Entente. Thans begint er licht te komen rond den sensationeelen inval' in de Sowjet'handelsge- bouwen te Londen en wordt gemdld, dat de gewichtigste aanJeiding tot de huiszoeking inderdaad geweest is het verdwajnem van een belangrijk Britsch staatsdocument. Alle kanalen, waarlangs het uit het land zou kunnen worden gesmokkeld1, werden door detectives onderzocht, doch zonder resultaat. De laatste dagen echter ontving de politic nieuwe inlichtingen, die het onderzoek in an- dere banen leidden en waarvan de inval in het Sowjethuis het gevolg was. Werkelijk zijn daar op de wijze, waarover wij reeds Zaterdag bizonderheden mededeel- den, niet minder dan drie zwaar geladen lor- ri-e's met documenten in beslag genomen en er schijnt reeds zekerheid te bestaan, dat zich daaronder stukken bev-indkn, die -duiden op een voor Engeland staatsgevaarlijke Sowjet- propaganda. Komisch doet het aan, dat de Sowjet-a-uto- riteiten reeds thans een communique hebben doen verspreiden, waarin zij zeggen „dat de inval op zulk een wijze werd1 uitgevoerd, dat er geen enkele waarborg kan gegeven worden dat de documenten welke de politic mocht be- weren in het gebouw dter handelsdelegatie gevonden te hebben daar ook werkelijk vdor den inval waren". A1 bij voorbaat wordt dus door de Russen de echtheid der stukken in twijiel getrokken. Doch ieder wel-denkendl mensch zal het met ons eens zijn, wanneer wij de meening uit-en, dat een uitvluc'ht als deze nu juist niet wijst op 'n erg groote verzekerdheid van eigen on schuld! Qui s' excuse, s' accuseDat gaat ook hier volkomen op! Ook officieeil heeft Moskou echter heftig geprotesteert, -daarbij zich natuurldjk ten zeerste verontwaardigd toonend en den inval een ernstige schending noemen-d van de meest elementaire vormen der politieke wellevend- heid! Vrij algemeen verwacht men intusscfien, dat de economische betrekkingen met Enge land door de Russen zelf niet zullen worden verbroken Zijn de betrekkingen tusschen Rusland en Engeland ailzoo tot het uiterste verscherpt, Albanie begint ten opzichte van Italie al meer het spelletje van „Aap, wat heb je '/z mooie jongen" te spelen. Men zal zich herinneren hoe op 27 Nov. 1926 te Tirana het veel gewraakte vriend- schapsverdrag tusschen beide landen werd gesloten, een verdrag dat weinig minder be- teekende dan dat Albanie nagenoeg geheel onder Italiaansche dictatuur kwam te staan, iets waardoor Joego-Slavie op zijn beurt zijn veiligheid ernstig bedreigd achtte. Thans hebben zoowel de Italiaansche als de Albaneesehe dipiomatieke vertegenwoordi- gers opnieuw een officieele verklaring ge- publiceerd, waarin mededeeling wordt ge- daan, dat noch Italie noch Albanie zullen overgaan tot een afzonderlijke actie inzake het rond de betrekkingen tusschen deze beide landen gerezen conflict met Joego-Slavie. De band wordt dus steeds nauwer aange- haald. Als het zoo doorgaat, zal het niet lang duren of Albanie, dat reeds nu fe-itelijk slechts een Italiaansche kolonie is, zal een provincie van het in macht steeds t-oenemen- de Rome worden En dat is iets, wat wel allesbehalve naar den Joego-Slavischen zin zal zijn! De zieltogende Kleine Entente Zooals men weet werd dezen „statenbond" gesticht met het doel den door de vredesver- dragen in Midden-Europa verkregen status te waarborgen. Tsjecho-Slowakije, Roemenie en Joego-Slavie sloten zich aaneen om door een gemeensehappelijke politick te be'letten dat de vredesverdragen zouden worden om- ver geworpen. En zoover kwam het zelfs, dat Frankrijk alelrgoedgunstigst haar steun in mceilijke gevallen toezegde! Eilieve! Vaak is reeds in de langzamerhand ge- wjjzjgde omstandigheden in centraal Euro- pa. voorapeld dat db Kleine Entente haar tijd had gehad, dat het verbond zich zelf had overleefd en uiteen zou moeten vallen.... omdat ten slotte toch ieder der bondgenooten een eigen politick voert, die de politiek der anderen doorkruisf. In het bijzonder is in den laatsen tijd nierop gewezen. Na de tot standkoming van •het Italiaansch-Roemeensdi vriendschapsver- arag. met zijn erkeiMiing van de inlijving van Bessarabie bij Roemenie en na de sduiting van het Italiaansch-Hongaarsche verdrag. Door, dit laatste immers is de positie van Hongarije versterkt. En de mogendheid, die nu met Hongarije, de door de Kleine Entente gevaarlijkst geachte tegenstander, zoo nauw is geJieerd, is thans ook verbonden met bet Ententelid Roemenie. en verkeert te- Directenra O* H. KRAK. zelfdertijd in een nog vrij gespannen verhou- ding met een ander Ententelid, Zuid-Slavie. Thans is te Joachimsthal in Bohemen een conferentie begonnen ten einde opnieuw tot een gemeenschappelijk samengaan in politiek opzic'ht te komen. WelnuStof voor besipre- king zuillen de staatslieden ditmaal te over hebben, zoowel in verband met Duitschlands toetreden tot den Volkenbond, den loop der ontwapeningsquaestie, de economische con ferentie, als ten aanzien van de nieuwe Itali aansche verdragen, de verhouding tusschen Zuid Slavie en Italie, de Albaneesehe quaestie en de betrekkingen met Rusland. Voorloopig hebben, blijikens het officieele communique, kan men in een officieel communique an- ders verwachten? de besprekingen een vlot verloop. Volgens een .B T. A.-bericht hebben de drie ministers ieder op zijn beurt be- sehouwingen gehouden over den algemeenen politieken toestand, over de betrekkingen hunner landen met de buurlanden en werden inlichtingen uitgewisseld over alle quaesties die de drie landen betreffen. Uitvoeriger bizonderheden zullen echter eerst gemeld kunnen worden, als in den loop dezer week misschien reeds heden de conferentie beeindigd is. Dan zail blijken of de Kleine Entente In daad1 op haar sterfbed ligt. -g Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactifi 33. Postgiro 37860. Uoofdredacteurs Tj. ML APBMA» VOLKENBOND. DE ECONOMISCHE CONFERENTIE. Nog steeds worden de Commis- sievergadering voortgezet. Een Nederlandsch amerdement aan- genomen. De eerste subcommissie der landbouwcom- missie heeft het belangrijke Nederiandsche amendement-Lovink ter bestrijding der Ame- rikaansche methoden tegen onzen bloembol- len- en plantenuitvoer aangenomen in zelfs nog positieveren vortn. De landbouwcommis- sie stelt voor, dat de economische conferentie den Volkenbond zal verzoeken het vraagstuk van de wetenschappelijke bestrijding van plantenziekten en dierziekten door middel van internationale overeenkomsten in behande- ling te nemen, waarbij erop wijzend dat al- dus de verdenking van vermomd protectionis- me zou vervallen. CHINA. DE WOELINGEN. Eugen Tsjen ontslagen. Volgens een bericht uit Shanghai is Sisi- woe minister van buitenlandsche zaken der regeering te Nanking geworden. Tegelijker- tijd met het bericht van deze benoeming is een verklaring van de Nanking-regeering ge- publiceerd, waarbij Eugenius Tsjen ontheven wordt van zijn post als plaatsvervangend mi nister van buitenlandsche zaken. „BINNEN DRIE MAANDEN NAAR PEKING". Tsjen optimistisch In een interview met den vertegenwoordi- ger van Reuter te Hankau verklaarde Tsjen: „Voor dat het drie maanden verder is zullen wij ons den weg naar Peking hebben ver- overd, waar wij uit naam van het nationalis- tische China een taal zullen- spreken, welke Chamberlain niet zal kunnen ignoreeren". Voorts zeide hij„Engeland zal er ernstig en blijvend nadeel van ondervinden, wanneer het flirt met Tsjang Kai-sjek, die het niet langer dan den zomer zal maken" In antwoord op een desbetreffende vraag gaf Tsjen toe, dat „de politiek der nationa- listen en van Groot-Brittannie, zooals die is neergelegd in de overeenkomst van Hankau, niet wordit voortgezet". De gebeurtenissen. welke door Chamberlain zijn opgesomd, zijn naar hij verklaarde, inderdaad voorgevallen, maar hij zette uitvoerig uiteen, dat deze inci denten uitsluitend moeten worden toegeschre- ven aan de aanwezigheid van de Britsche troepen te Sjanghai. DUITSCHLAND. ITALIAANSCHE INTERVENTIE IN DE RIJNLAND-KWESTIE. Volgens den diplomatieken medewerker van de „Daily Tel." heeft Italie een week geleden te Londen een stap gedaan met betrekking tot het Rijnlandvraagstuk en wil het ook in de cverige hoofdsteden der geallieerden een stap in dezen zin doen. Te Londen is men echter van opvatting, dat het op het oogenblik niet gewenscht is, de onderhandelingen tusschen Frankrijk en Duit'schland over de vermindering van het aantal bezettingstroepen tot een intergeal lieerd vraagstuk te maken. DE BEZETTINC VAN RIJNLAND. Op den Bondsdag van de steden in Rijn- land is een resolutie aangenomen, waarin de wensch tot uiting wordt gebracht, dat de rij'ksregeering er met alien nadru'k op zal aandringen, dat Rijnland eindelijk in het be- zit kome van die vrijheid, waarop het krach- tens internationale overeenkomsten volken- rec'rrtelijk ^anspraak kan maken, nu daarbij tegen-prestaties van de nog noqdzakelijk zijo. BERLIJN'S WONiINGNOOD. 136.000 haizen tekort. iReeds meermalen werd1 hier melding ge- maakt van den woningnoodl te Berlijn. In de betrokken commissie van den Pruisisdhen Laniddag heeft gisteren de Berlijnsche wet- houder Wubzki aan de hand van eenige cij- fers een aanval gedaan op den geheel on- toereikenden aanbouw. De huidige behoefte aan woningen in de riikshoofdstad moet min- stens op 136.000 huizen worden geschat. Te Berlijn bestaan 75.000 gezinnen zonder eigen woning. De trek naar de stacf is zoo groot, dat de daardoor geschapen behoefte reeds grooter is dan het aantal nieuwgebouwde woningen. Op grond van de thans bestaande vaste be hoefte aan nieuwe woningen, berekende de wethouder vdor de eerstvolgende tien jaar een jaarlijks zich voordoende eisch tot aan bouw van 36.000 huizen. ENGELAND. DE VAKVEREENIGINGSWET. De besprekingen worden einde- loos gerekt. Het debat over de vakvereenigingswet in het Engelsche lagerhuis heeft tot Zaterdag- morgen 4 uur geauurd en werd tot Maandag verdaagd. De regeering heeft gisteren beslist, dat nog 16 dagen voor de behandeling van het wets- ontwerp beschikbaar zullen worden gesteld. Maandag zal de regeering een voorstel in- dienen om den spreektijd te beperken. Deze maatregel, die in de laatste jaren slechts zel- den werd toegepast, is een gevolg van het feit, dat tot nu toe bij de beraadslagingen, die 18 uren duurden, slechts 7 woorden van de wet zijn afgedaan, terwijl zij er in het ge heel ongeveer 2000 telt. DE INVAL IN HET GEBOUW DElR A'RCOS. Minister Hicks is tevreden. De bladen deelen mede, dat ingevolge de vondsten in het gebouw der Areos detec tives bezoeken hebben gebracht in verschil- lende deelen van Londen. De minister van Binnenlandsche Zaken, Joynson Hicks, had naderhand een conferen tie met de politie-autoriteiten en daarbij: gaf hij volgens de „Weekly Despatch" met vol- doening te kennen, dat het onderzoek door de resultaten volkomen is gerechtvaardigd. In de safes der Arcos is een groot bedrag aan Engelsche bankbiljetten gevonden, welke biljetten aan experts zijn voorgelegd tot het onderzoeken der echtheid. De draadlooze Engelsche dienst meld't nog, dat de politic nog steeds het gebouv/ der Ar cos bezet houdt en dat het systematisch on derzoek van het perceel en van de gevonden stukken Zondag hervat is. Het verlof tot huiszoeking, hieraan wordt herinnerd, be- rustte op de z.g. Official Secrets Act, die zulke huiszoekingen veroorlooft ter naspo- ring van vermiste marine-, leger- of lucht- vaartdocumenten. Het verloop van het onderzoek. Naar verluidt, is men er niet in geslaagd, de vermiste Engelsche staafspapieren, welke gestolen zouden zijn, in de gebouwen van „Arcos" te vinden, aldus wordt uit Londen gemeld. Uit Moskou wordt melding gemaakt van vijandige demonstraties tegen Groot- Brittannie; zelfs heeft de menigte willen bin- nendringen in het gebouw van de Britsche missie, dat nu door militairen wordt be- waakt. AMERIKA. DE OVF.RSTROOMINGEN IN HET MIS S I S IP PI - GE BI ED Louisiana grootendeels cmder water. Tengevolge van de nieuwe dijkbreuken staat thans, volgens een telegram uit New Orleans het grootste gedeelte van Louisiana onder water. De laatste dagen zijn opnieuw niet minder dan l.COO.OOO hectaren vrucht- baar land onder water gezet. Het aantal boerderijen dat sinds enkele dagen door het water wordt ingesloten, wordt op 50.000 ge- raamd. Er zijn"60.000 personen uit het be- dreigde gebied geevancueerd, wat onder he- vige regens plaate had. De temperatuur is zeer koud, wat de el- lende der vluchtelingen nog verzwaart. In de vluehtdlingenkampen bevinden zich thans naar s-chatting 360.000 dakloozen. Een hopelooze strijd voor het behoud der dijken. We hebben reeds melding gemaakt van de doorbraak in den dijk van de Bayou des Glaizes bij Moreauville, waardoor wederom 25.000 man dakloos zijn geworden. Ook bij Cotonport aan dezelfde rivier, is om een breedte van meer dan een kilometer de dijk bezweken. Deze breuk is evenwel niet zoo ernstig, al worden etelijke honderden hecta ren bouwlandl r door getroffen. Een vloot van negentien platte schepen is de Bayon op gevaren, om, waar noodig redding te bren gen. De regens houden nog steeds aan. pon- dcrdag en Vrijdag viel het water In Zuid- Loujsiana bljna dien geheelen diag bij stroo- 1 men neer, de tocb reeds zoo verzwakte riyier- dijken ook aan de toppen geheel doorwekend. De strijd om d© Atalapalaya binneni haar oevers te houden, wordt thans als hopeloos beschouwd. Ieder oogenblik kunnen de dijken het begeven en zou zoo goed als heel Zuid- Louisiapa blank worden gezet. De Missouri, een der groote rivieren van de Missisippi, waarin ze bij St. Louis uit- mondt is tusschen Sioux City-Dahota en Omaha, waar ze de grens vormt tusschen Nebraska en Iowa, buiten haar oevers getre- den. Ettelijke duizenden acres land zijn over- stroomd. S ACCO EN VANZETTI. Een pakket met dynamiet voor den gouverneur, van Massachusetts. Het postkantoor te Boston heeft een post- pakket onderschept, dat dynamiet bevatte en geadresseerd was aan gouverneur Fuller, die 'n beroep op zijn interventie ten behoeve van Sacco en Vanzetti overweegt. In een begelei- denden brief werd gezegd, dat als de man- men geexecuteerd worden de schrijver zich meer dynamiet zou verschafen en het zou ge- bruiken. Hij teekende zich „wereldburger". JAPAN. COMMUNISTEN AANGEHOUDEN. Vrees voor een sterke commu- nistische agitatie. De politic heeft gedurende de laatste dagen een aantal Russen en Japanners aangehou- den, die verdacht werden van communistl- sche machinaties.. Enkelen hunner werden na hun verhoor weder vrijgelaten, de anderen werden vastgehouden. Ook worden alle ha vens scherp bewaakt. Ofschoon de bedrijvig- heid der communisten op het oogenblik be- perkt is, acht men het in goed ingelichte poli- tiekringen waarschijnlijk, dat de toestand een ernstige wending zal nemen. Verklaard wordt, dat de genomen maatregelen voorna- melijk van preventieven aard zijn als gevolg van de ongeimstheid bij de politie betreffende een sterker worden van de agitatie. ITALIe. EEN PRIJSVRAAG INZAKE ZEDIG1IEID. De stad Verona gaat, na een kruistocht tegen godslasteren te hebben gevoerd, thans een veldtoeht beginnen tegen de onzedelijke vrouwenmode, zoo vertelt de correspondent van de „Times" te Mil aan. Er is een com- missiei voor gevormd, bestaande uit den pre fect, den podes'ta, den aartsbissehop, de se- cretaris der fascistische afdeel-ing, beeldende kunstenaars en sehrijvers. Kardinaal Gas- parri heeft geseind, dat de pa-us succes toe- wenscht aan deze „hoogstaande onderne- ming". Oo-k het bof, de regeering en ver- schil'ende openbare lichamen hebben in- stemming betuigd. De kruisvaarders zullen op groote schaal propaganda makenzij zullen een veertiendaagsch -tijdschrift uitge- ven, een prijsvraag uitschrijven onder de Ita liaansche kunstenaars voor het beste model voor een nieuwe mode, een referendum doen houden, een congres van dameskleermakers bijeenroepen en massa-vergaderingen van vrouwen op touw zetten. Italie zal worden overstroomd met allegorische prentkaarten: een er van zal Verona vo-orstellen bezig een adder te dooden. Inmiddeis word-t een op- roep gerich't ot de Italiaansche vrouwen om zich even zedig te kleeden als Dante's Beatrice. De „Corrier-e della Sera" weet te vertellen, dat de commissie zich het meeste voorstelt van een prijsvraag ondfer ongehtiwde vrou wen van 18 jaar en ouder. Geraaniid wordt dat er in Italie drie mil- lioen dezer vrouwen zijn. Zij worden uitge nood-igd o-p een briefkaart twee nummers in te zenden benevens een gelofte om zich zedig te kleeden. Zij die de gelofte is nagekomen en in December haar nummers in de laa-tste trekking van de staatsloterij ziet, onvangt van de commissie te Verona een uitzet, een tweepersoons slaapkamerameubkment en 5000 lire voor de huwelijksreis alles, be halve een man. Daaro-mtr-ent bewaart de commissie een bescheid-en stilzwiigen, zoo be- sluit de „Times"-man zijn bericht. KORTE BERICHTEN. Twee officieren van de Royal Air Force zijn met hun toestellen neergestort, een te Gorport en een te Henlow. Beiden werden ge- dood. Uit Providence Rhode-Island wordt ge meld, dat de aviateur Bolger en zijn rnecani cien Skomberg op ruwe zee tusschen Mar tha's Vineyand en Cuttybank een noodlan- ding hebben gemaakt, toen zij op zoek waren naar een tweetal aviateurs uit Providence die sinds Zondag worden vermist. HET LIJK IN DEN KOFFER. De politie blijkt op het spoor te zijn geko men van de identiteit der vrouw door num- mermerken eener waschinrichting, die zich op een kleedingstuk in den koffer bevonden Zij slaagde er in deze wasscherrj te ontdek- icen, waar zij vernara, dat de merken die wa ren van een gezin in "West-Kensington. Hier bleek de vermoorde vroeger dienstbode te zijn geweest ;het kleedingstuk, dat aan de dochter des huizes had toebehoord, was tegelijk met deze dienstbode verdwenen. Het lijk werd daarop herkend als dat van die vroegere dienstbode. „MADEMOISELLE GABRIELLE". Uit den handel in blanke sla- vinnen. De Parijsche politie heeft een arrestatie verricht, welke een nieuw licht werpt op den handel in blanke slavinnen en een geval be- treft, zooals er geen wordt vermeld in het on- langs gepubliceerde Volkenbondsrapport om- rent het over de geheele wereld uitgestrekte onderzoek. De gearresteerde is een zekere „mademoi- selle Gabrielle", een aardig blond meisje, netjes gekleed maar niet overdreven opge- schikt, met enkele maar niet te veel juweelen. Zij kwam nu en dan in aanraking met de vrouwelijke bedienden van een bekende Parij sche winkelzaak, als deze in een naburig restaurant zaten te lunchen. Gabrielle, een minzame en innemende ver- schijning, werd eerst een goede kennis en wel- dra ook de vertrouweling der meisjes. Een dezer laatste nam zij op zekeren -dag apart en fluisterde haar in het oor: „Ik moet je iets heel belangrijks vertellenKom van avond om 7 uur even bij me." Het meisje voldeed aan de uitnoodiging en Gabrielle vertelde haar, na eerst haar capaciteiten geweldig te hebben opgehemeld, dat zij haar in een mo- demagazijn in Mexico een baantje kon bezor- g«n dat haar een salaris van 3000 per jaar plus commissie zou opleveren. De 18-jarige mocht er niets van aan haar ouders en aan de andere meisjes vertellen, maar zij deed het toch, met het gevolg, dat Gabrielle den volgenden dag door de politie werd opgewacht. Bij het onderzoek bleek, dat Gabrielle geen lieftallig juffertje was, maar een 35- jarig man, Gabriel Filon genaamd, een be- kend handelaar in blanke slavinnen. VAN ITALIe NAAR AMERIKA PER BOOT. Een Siciliaansch sportman, de Meo geh'ee- ten, heeft het plan opgevat, en zal het binnen- kort gaan uitvoeren, om van Sicilie uit per roeiboot naar Amerika te varen. Hij heeft voor zijn „roeiboetje" een boot van 7 met-r lengte laten vervaardigen. „Men" vennoedt dat zijn reis wel iets langer zal duren dan de vliegtocht van zijn grooten landgenoot de Pinedo, maar de man zelf is overtuigd dat hij evengoed als deze in Amerika zal aanko- men. Buitenstaanders geven hem daarop min der kans. GASONTPLOFFING. In een pas ontruimd huis aan de Groote Breede Plaats te Harlingen heeft Vrijdag een gasontploffing plaats gehad, doordat een werkman een 'lucifer afstreek om naar een lek te zoeken, omdat het er naar gas rook. Ver- moed wordt, dat de pijp, waaraan de lamp gehangen heeft, niet goed afgesloten is ge weest. "Door den luchtdruk sprongen twee rui- ten en werd een fiets van de stoep op de straat geslingerd. Een begin van brand heeft men weten te blusschen, zoodat de twee spoedig verschenen brandspuiten geen water behoef- den te geven. Persoonlijke ongelukken zijn er niet gebeurd. DE NOOD IN DE INDUSTRIE. ir In de Vrijdagavond te Tilburg gehouden vergadering van den gemeenteraad is na een interpellatie van den heer F. Donders (R.-K. Volkspartij) over de in nood verkeerende In dustrie, de volgende motie, voorgesteld door den heer J. van Rijsewijk (R. K. Staatspar- tij), met algemeene s-temmen aangenomen: De raad, geihoord de besprekingen nopens den toestand in de Tilburgsche industrie en de vraag, wat in dezen er verbetering gedaan zou kunnen worden; noodigt B. en W. uit, met nauwletten-dheid het verloop in onze_ in dustrie te volgen en, indien noodig, hetzij na- mens den raad van Tilburg, hetzij' in samen- werking met andere gemeentebesturen, waaf de textielindustrie als in Tilburg gevestigd is, zich tot de regeering te wenden en deze te wijzen op de noodzakelijkheid van het nemeji van zoodanige tijdelijke maatregelen, die kun nen leiden tot hulp en steun van onze indus trie, mede om geheelen of gedeeltelijken on- derganig te voorkomenen gaat over tot de orde van den dag. NIEUWE HALTE. Ingaande gister is een nieuwe halte ge open! op de spoorlijn HaarlemUitgeest. nabij KM. 7765. genaamd Zeevveg, en nabij K.M. 1173 van den spoorweg VelsenIJmui- den, genaamd IJmuiden-Casembrootstraat. HUWELIJKSRECHT. De Staatscbmmissie, ingesteld bij kon. be- sSuit van 13 September 1919 tot wegneming van onjuistheden en aanvulling van leemten' in die Nederiandsche burgerlijke wetgeving, heeft d-en minister van justitie een ontwerp van wet tot wijziging van de bepalingen in zake het huwelitksrecht met toelicthing aan-' gebpdem ALRMAARSCHE COORANT

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1