DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. is mei BuMandsch pineitgd nleuws.1 flo. lib Honderd neg«n en twintfeste Jaargang WOENSDAG DageSijkscSi overzicht- Buitenlandl Dit nomine* bestaat nit 2 braae*. 1927 Deze Courant word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en FecsJflagen, nitgegeven. Ibonncmcntspriis bij voorottbetaling per 3 maanden vow Aikmaar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewyanummers 5 cents. PRUS OER OEWONE AUVERtUNTfftNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat Groote letters near ptaafarnfmfa Brieven franco aaa de N.V, Boefc ea Handelsdrsfckwi] v/b HERM& COfHIl HMHk Voordam C 8. ^...■^tatimiiniiii utiia Directeun 0. H. KRAK. Telef.nr, Admfnlstrafle 3. Telefoonor. Redacfie 33. Hooidredacteuri Ti. N, ADEMA« De Cortferentie der Kleine En tente. Het zilveren jubileum van koning Alfons. Nad'at de te Joachimstal (Bohemen) gehou- den conference der Kleine Entente ges'oten was, hebben de ministers van buitenlandsche zaken der bij den driebond aangesloten staten gezamenlijk de vertegenwoordigers der pers ontvangen. Allereerst bleek daarbij, dat tusschen die staten een volkomen o-vereenstemming bestaat met betrekking van de te volgen politick. Reed® in een vorig overzicht wezen wij er op dat men als buitenstaander den indruk krijgt, dat die eensgezindheid merkwaardig veel te wensc'hen laat maar de ministers verklaren, dat. de buitenstaanders ongelijk hebbenEn dus zal het wel zoo zijn! Zoo ver gaan de ministers zelifs, d:at zij beweren, dat niet alleeni de verhouding der drie landen Joego S la vie, Tsjecho Slowa- kije en Roemenie - met Engeland en Frank- rijk opperbest is, doch dat men ook met Italie in volkomen vriendsehap leeft! Merkwaardig. zoo'n uitlating terwijl het ItaliaanschJoego-Slavisch conflict nog altijd niet is opgelost! Alleen over de politiek van Hongarije wa- ren de ministers niet bizonder te spreken. Want waar het doel der Entente is den alge- meenen vrecfe in Midden-Europa te verzeke- ren daar kregen zij niet altijd den indruk d'at zulks ook het streven van die kleine, maar lastige land was. En voorzichtigheid achtte zij hier dus geboden. Over de betrekkingen met Sowjet-Rnsland werd weinig bizonders medegedeeld. E'lk der Staten kan over de mogelijkheid van een er- kenning der Sowjet-Republiek onderhande- len. De volledige op-lossing van deze twestie kan echter alleeni geschieden dob'r eeni over- eenkomst tusschen alle staten der Kleine Entente. Ten slotte werd er nog de aandacht op ge- vestigd dat men algemeen tot de conclusie was gekomen, dat economische samenwer- king geboden is. En daarmede was men van het ons inziens vrij pcovere resultaat d'at ook deze conferen- tie gehad heeft, op de'hoogte gebracht. Gis-ter herdacht Koning Alfons van Spanje den dag, waarop hij vo-or vijf en twintig ja- ren van zijn moeder, die zestien jaar regen- tes was geweest, de alleszins lastige taak der regeering van Spanje overnam. Erg prettig is zijn regeering nu niet pre- cies geweest! To en de huidige koning aan het bewind kwam, verkeerde het land in een toestand van terneergeslagenheid en moedeloosheid. Inner- lijk was het land tusschen de elkaar fel be- strijdtende monarchisten, republikeinen en carlisten vcrdeeld; het had door de neddrlaag in den oorlog met Amerika den zwaarsten slag in zijn geschiedenis geledfen, het eens zoo geweld'ige koloniale rijik was geheel ver- loren gegaan. En te Londen sprak men van de stervende natie, welke zich wanhoplg aan de laatste sprankjes leven vastklampte. En in Spanje zelf zeidb men': Wee het land, welks koning een kind is. In dit opzicht was de troonsbestijging van Alfons XIII de eerste liohtstraal, die sincfs de groote nationale ramp het Spaansche volk gegund1 werd. Men kreeg nieuwen moed en een streven maar beropbouw werd in aCe kringen der bevo'lking merkbaar, vooal toen de conservatieve parTijleider Maura in De cember 1903 minister-president werd en door zijn krachtig optreden den staatsburgerlijken zin wist te doen herleven. De innerlijke strijd woekerde echter voorf; het anarchisme voerd'e den strijd! met moord en dood en de blijde dag van's konings hu- wel'ijk werd1 een dag van natkmalen rouw, toen een vreeselijke aanslag werd gepleegd, welke 23 menschen het leven kostte. In 1909 brak in Barcelona een anarchisti- sche revolutie uit, welke d'oor de regeering met ijzeren hand moest onderdrukt worclen. Rust kreeg Spanje eerst bij het begin van den wereldoorlog en Spanje's aanzien begon weer te stijgen, toen de koning persoonlijk het liefdewerk dbr krijgsgevangenien steunde en voor dezen een aahmerkelijke verlichting van hun hard lot kon verkrijgen. Na den oorlog zag Spanje den burger- strijd weer beginnen; het wilde revolutionnai- re syndicalisme beging van 1920 tot 1923 tallcoze aanslagen op leven en eigendom der burgers; regeering en parlement voelden zich machteloos om de bedreiging der binnenland- sohe onveiligheid af te wenden. A1 die jaren b'leek dus, dat Alfons allesbe- halve^ de man was, die over genoeg kracht beschikte om zijn land de rust te geven1, welke het noo'fiig had. Hij' ging liever naar mon- daine badplaatsen etc. inplaats van zich1 met de politiek te berooeien! Eindelijik besefte men t'ijdens de onophon- delijke zware ^egenslagen in Marokko, dat er een krachtiger hand noedig was en in 1923 werd1 Primp de Rivera dictatot. Tof bp dezeg dag fs hij; taf g^b'fe^ en id"! Postgiro 37060. koning Alfons weinig meer dan een roi- faineant! Hoelang zal hij ook dat nog mogen blijven? VOLKENBOND. DE ECONOMISCHE CONFERENTIE. Een krachttoer van Colijn. Colijn is er in geslaagd in de sub-commissie voor douanetarieven en handelsverdragen alle zes de resolnties te doen aannemen in- zake de douanetarieven. Dit ging echter slechts dank zij enkele dic- tatoriale maatregelen die bij talrijke _ge- delegeerden echter ernstige ontstemming verwekten. In de eerste plaats was daar de maat- regel om de gedelegeerden niet toe^ te staan, te gaan dineeren, zoodat zij tot 's avonds half tien zonder eten moesten blijven. Verder schij-nt hij ook ten opzichte van de Belgische delegatie iets te ver te zijn ge- gaan. Bij de behandeling van het Belgisch amen- dement meende Colijn verstaan te hebben, dat de Belg zijn amendement introk en dankte bij hem voor zijn bereidwilligheid. Toen de Belg antwoordde, dat hij juist verklaard had, het amendement te hand- haven, repliceerdie Colijn, overtuigd te zijn, dat de Belg thans zijn amendement wilde in- trekken, daar de Belgische gedelegeerde stel- lig niet zou wenschen, dat Colijn ten over- staan der gansche zaal een vergissing zou begaan. Na deze geestige repliek had de Belg het amendement behooren in te trekken1, doch hij deed dit niet en nu beging Colijn wellieht een fout door het Belgische amendement toch volkomen als niet meer bestaande te be- schouwen en geenerlei notitie er van te nemen, hetgeen niet geheel ten onrecbte de Belgen ernstig ontstemde. Bij het begin der vergadering behaalde' Colijn een algemeen lacbsucces door bij de aankondiging in het Engelsch van een amendement der Russische (U.S S.R.) del-ega_ tie langs zijn neus op te merken, dat hij werkelijik niet wist, wat die letters U.S.S R. precies beteekendeh. De sovjet-delegaiie hield zich correct kalm, maar of ook zij niet eenigszins ontstemd waren over dit grapje te hunnen koste? De sckuldenregeling. De betreffende redactiecommissie van de handelscommissie besloot, dat er in de resolu- ties over de hooge toltarieven een passage moet ingelascht worden betreffende de sohul- denregeling, volgens welke de samenhang tusschen hooge tarieven en de mogelijkheid der schuldenregeling vastgesteld wordt. De staten, die schuldenaars zijn, kunnen hun schulden niet betalen, wanneer de Staten, die crediteuren zijn, den export van de staten- schuldenaars door hooge tollen verhinderen. Een bijzondere vierde commissie, bestaande nit vertegenwoordigers van de crediteuren- en schuldenaren-statenLayton, Davis (Vereen. Staten), Trendelenburg (Duitschland) en Serruys (Frankrij'k) werd ingesteld om deze ibelangrijke kwestie te regelen. CHINA. DE BURGEROORLOG. Tsjang Tso Lin preside/it? Heden en morgen zou er volgens den cor respondent van de „Morning Post" te Peking een conferentie worden gehonden in't hoofd- kwartier van de Ankoeotsjoen (het Noordelij- ke leger), waaraan o.a. Tsjang Tso Lin en Tsjang Tsoeng Tsjang zouden deelnemen en waar de hervormdng der regeering zou wor den besproken. Ook zou daar de vraag aan de orde worden gesteld of het mogelijk is Tsjang Tso Lin candidaat te stellen voor het pres'identschap of een dictatorschap, teneinde eenheid in het opperbevel te krijgen tot voort- zetting van den veldtocht tegen de communis- en. Er is nog geen beslissing genomen of men Feg Joe Hsiang, den z.g. Christen-generaal, ten Westen van Hankau zal aanvallen, of men den aanval op het Zuiden zal richten of dat Tsjang Tsoeng Tjsang zal worden ge- steund tegen Nanking, waar Tsjang Kai Sjek een regeering heeft gevormd. Wir E'NGEEAND EN HANKAU. De terugroeping van Newton. De Britsche gezant in China, Miles Lamp- son, heeft den diplomatieken vertegenwoordi- ger Newton uit Hankau teruggeroepen aan- gezien hij daar toch niet van nut was sedert het gezag van de regeering te Hankau zoo- zeer is verminderd. Verwacht wordt, dat de freer Newton den toestand aan den Jangtse zal inspecteeren en van zijn bevmdiagen rap port zal uitbrengen, zoodra hij te Peking zal zijn aangekomen. Chineesche ambtenaren van verschillende angen verlaten haastig Han kau, waar thans een Britsche vleotmacht zich vereemgt. Te Shaagligj Is Sir® rustig. DUITSCHLAND. DUITSCHLANDS O'NTWAPE NINO Een verktaring van den rijksmi- nister. In een beschouwing over de taak en de toe- komst der rijksweer komt de rijksweerminister tot de conclusie, dat de rijksweer tegenwoor- dig niet meer in staat is de rijksgrenzen te verdedigen Dit is, zegt hij, een onduld'bare toestand. Duitschland erlangt, indien de an- dere landen niet ontwapenen, ten aanzien van de landsverdedlging moreel't recht van zijn vrijheid van temdelen te hernemen'. Het is de taak der buitenlandsdhe politiek, het tijdstip daartoe vast te stellen. WET INZAKE REPUBLIEK- EN JEUGD- BESCHERMING AANGENOMEN. In de gister gehouden rijksdagzitting werd de door de regeeringspartijen voorgestelde verlenging van de wet ter besdherming van de republiek met twee jaren bij hoofdelijke eindstemming met 323 tegen 41 stemmen aangenomen. Tegen stemden de communisten, de volki- schen en de Duitsch-Hannoveraren. In derde lezing werd ook de wet ter be- scherming der jeugd bij openbare vermake- lijkheden definitief aangenomen. BRIKETTENFABRIEK UITGEBRAND Boos opzet? Op de nabij Altenburg gelegen briketten- faibriek van de mijn Winterfeld is brand uit- gebroken, tengevolge waarvan de geheele fa- briek mitsgaders machines, ketelhuis en ko- ienbergplaatsen verbrandden. Het geheele be- drijf is vernield. De schade is zeer belangrijk. Een groot aantal arbeiders is ten gevolge van deze gebeurtenis zonder werk. Men vreest dat er kwaadwilligheid in het spel is geweest. EEN VLAGGEKWESTIE IN B'EIE'REN. In den gemeenteraad van Munchen heeft een heftig debat plaats gehad over de vraag of in het vervo-g bij bizondere gelegenheden op het Raadhuis van Munchen naast de Beiersche vlag en de stedelij'ke banier ook de rijksstandaard zou werden geplaatst. Ten slotte besloot men, de rijksvlag bij der- gelijke gelegenheden niet te plaatsen zoodat voortaan alleen de staats- en de gemeentevlag op het Miineheneh stadhuis zuleni wapperen. ONTPLOFFING IN EEN HOOGOVENBEDRIJF. Naar gemeld wordt heeft in een metaal- gieterij in Oostelijk Opper-Silezie een hoog- oven-ontploffing plaats gehad, tengevolge waarvan verscheidene personen cm het leven kwamen of ernstig gewond werden. FRANKRIJK. HET DOUANETARIEF. De groote strijd over het douanetarief, d'ien insiders voor heden voorspeld badden, is met een sisser afgeloopen doordat de minis ter van Handel zich ditmaal zeer plooibaar toonde. Hij verzette zich niet tegen ver- diaging der behandeling van de artikelen van het' eigenlijke tarief totdiat de financieele com missie advies zal hebben kunnen uitbrengen, en gaf als reden voor deze veranderde hou- ding op dat de regeering bij de haingende en toekomstige onderhandeLingen met de an- dere landen voorloopig reeds voldoende ge- wapend is door de aanneming van de alge- meene beginselen, in de gevoteerde artikelen der douanewet neergelegd. Men was het spoedig eens omtrent de ver- daging der behandeling van het eigenlltijke ta rief tot na terugkeer van het eigenlijke tarief tot na terugkeer van minister Bokanowski van zijn reis naar Madrid, gedurende welken tijd de commissi es van financien en land- bouw prae-advies kunnen uitbrengen. De be- handeling wordt dus in de eerste dagen van Juni hervat. Het lijfct zeer bezwaarlijk, die in de beide Kamers te beeindlgen voor den eer- sten JuTi, als wanneer de voorloopige over- eenkomst met Duitschland afloopt. ENGELAND. DE VAKVEiRIEENIOINGSWET. De Arbeidersfractle weer in het Lagerhus terug. De houding van de Lagerhuisfractie der ArbeidersiparBj eergisteren, toen zij onder aanvoering van Clynes en Thomas het La- gerhuiis verllet als protest tegen dfe ,,'guillo- tine"-motie van den: premier, heeft een zeer slechte pers gehad en in eeni vergadering der fractie werd na een beraadslaging van slechts 10 minuten vastgesteld, d'at nu het officieele protest eenmaal had plaats gehad, er in het volhouden daarvan geen nut meer schod1, waarop men besloot naar het Huis terug te keeren. De fractie had vergaderd met het hoofdhestuur van de T.U.C. (Vakver- bondsbestuur). Op vragen-tijd waren er reeds 25 leden van de Arbeicfersfractie in het Lagerhuis en la ter groeide flit aantal tot trormale proportie aan. V HET BEZOEK VAN DOUMER'GUE. Doumergue en Briand doctor in de recliten. In tegenwoordigheid van een talrijk gezel- schap van hooggeplaatste personen ontvin- gen Doumergue en Briand onder applaus den graad van doctor in de rechten van de universiteit van Oxford. Degene, die hun de cnderscheiding aanbood, hield' in het Latijin een lofrede op de twee nieuwe doctors. Dou mergue dankte en zong den lof van de uni versiteit van Oxford, waar de Grieksch Latijnsche klassiek-e cultuur op het eerste plan stond. Doumergue en Briand werden toen zij te Londen tcruglcwamen, krachtig toegejuicht. AMERIKA. AMBRrKAAN'SCHE MILITAIREN GEDOOD. Bij een botsing tusschen Amerikaansche maiiniers en troepen der Nicaraguaansche liberalen te Lapaz Centre zijn een kapitein en een gewoon soldaat der mariniers gedood en verscheidene andere gewond. Er werden zes Nicaraguanen gedood. DE OVERSTROOMINGSRAMP. De leider van de steunbeweging in Louisia na, oud-gouverneur Parker, heeft een drin- genden oproep gericht tot het Amerikaansche volk, dat naar hij zeide, mogelijk niet beseft, dat het Mississippi-dal het rijkste gebied van de wereld vertegenwoordigt en dat het over- stroomde gebied iets meer bedraagt dan 3'0.000 vierkante Engelsche mijlen of bijna viermaal grooter dan heel Nederland. Zelfs de veroordeelen van Louisiana wer- ken volgens een Reuterberioht uit New Or leans onbewaakt dag en nachl aan de dijken en op gevaarliike plaatsen, teneinde het vruchtbare land voor vernieling te bewaren. De verooi'deelden hebben hun eigen schild- wachtstelsel en's nachts staan de gevange- nen zelf op wacht om te voorkomen dat „zwarte schapen" er van door gaan. Slechts een man ontsnapte een neger, tot levens- lang veroordeeld wegens moord, die op een nacht de vlucht nam. Den volgenden dag kwam hij echter terug en vroeg met be- schaamde kaken om zijn schop, waarmee hij weer dapper aan het werk ging." NEW YORKPARIJS. De Amerikanen voor het vertrek ge- reed. Men seint uit New-York dd. 16 Mei aan de „Times": Volgens de meteorologische aanwijzingen zal het stormachtige weer boven den Atlanti- schen Oceaan binnen 36 uur verdwenen zijn Dan zullen de luitenants Bertaud en Cham berlain met de „Bellanca" en kapitein Lind berg met den Ryan-eendekker zoo spoedig mo gelijk den tocht van New-York naar Parijs zonder tL'.sschenlanding ondememen. Men verwacht dat beide vliegmachines Woensdagmorgen zullen vertrelcken. Com mandant Byrd zal nog wel eenige dagen moe- ten wachten. Naar de „New-York Herald" uit New-York verneemt, zijn de meeningsverschillen tus schen de beide Amerikaansche vliegers Cham berlain en Bertaud en de organisatoren van de door hen te ondememen vlucht thans bij gelegd en wachten zij' thans nog slechts op gunstig weer om op te stijgen. De verschillen betroffen het verzekerde bedrag voor de vrou- wen van de vliegers, als de tocht mocht mis lukken en enkele juridisdie punten van hef contract. Het Fokker-toestel „Amencd" De vlieger Acosta, die met Chamberlin on- langs het wereldrecord op zijn naam vestigde, is aangewezen het Fokker-vliegtuig „Ameri- ca" te besturen, dat van New-York naar Pa rijs vliegt. De bemanning van het vliegtuig bestaat thans uit: Byrd, navigator; Acosta, bestuur- der; luit. Moville, marconist en mecankien De Fransche consul-generaal viseerde de paspoorten van de leden der bemanning, zon der daarvoor betaling aan te nemen. POLEN. DE ACTIE DER NATIONALI5TEN. Een inval. Naar de correspondent te Warschau van het ,,-Berl. Tag." meldt, heeft de recherche 'n inval gedaan in de bureaux van de nationa- listische organisatie „De Nationale Wacht", waarbij beslag werd gelegd op revolvers en handgranaten, materiaal voor het vervaardi- gen van gasbommen, benevens op ledenlijsten en de geheele correspondentie. De politic vie- len belangrijke brieven van generaal Jozeph Haller en andere nationalistische leiders in handen. Aan de hand der gevonden lijsten werden nog verschillende huiszoekingen en arresta- ties gedaan. In het geheel zijn 20 personen gearresteerd1. De nationalistische pers meent, dat de inval in verband zou staan met ge- meenteraadsverkiezingen; de kansen toch voor de regeerende partij van Prlsoedskl zou den zeer slechf staan# Deze nationaal-democratische strijdoigai^, satie, waartegen de politie thans haar slag; leeft gestagen, moet in verhouding staao met het aan Pilsoedski vijandige fascistische z.g. „kamp van Groot-Polen". Juist dezer dagen was het een jaar geto1 den, dat maarschalk Pilsoedski zijn staat* greep (1214 Mei) uitvoerde. Met eenige on- gerustheid wordt in de regeeringspers, zoo meldt de „Times"-correspondent te War schau, in haar overzicht van het afgeloopen jaar gewezen op de onmiskenbare teleurstel- ling van de arbeiders en de overgamg van de soc, partij, die na de Mei-revolutie Pilsoedski als bevrijder aanhing, tot een waakzame op positie. BELGIi. VOOR DE AMNESTIE. Te Brussel is, naar de Vlaamsche bladfefl mei den, een burea u o.pgericht voor actie ten bate der amnesfie; het heeft ten doel om aaa „alle Vlaamsche idealisten zonder uitzonde- ring of voorwaarde" amnestie te verleeneni. E>e Christ. Volkspartij, het Vlaamsche Front en het Kath. Vlaamsch Verbond hebben ook overleg gepleegd om een gezameniijke actie te voeren. BULGARIJE. EEN GRENSGEVECHT. Een bloedige botsing tusseheA Komitadzji's en Zuidslavische, grenspolitie. Bij het dorp Drenka in Macedtonie is het tot een ernstige botsing gekomen tusschen een 12 man sterke Bulgaarsdie komitadzjibende en de Zuidslavische grenspolitie. De strijd duurdte verscheidene uren. Uit Krknaoova werd een sterke afdeeling gendarmerie ter verst-rking van die grenspolitie afgezonden. Het gelukte den komitadzji's bij het vallen van den nacht met achterlating van drie dood'en te ontvluchten. Aan Zuidslavische zijde werd een gendarme gedood en twee wond. MASSA MOORDENAAR A GEARRESTEERD. Te Ph'ilkanen (Oost-Pruisen) is wegens zft venvoudigen roofmoord de 39-jarige zigeuner Herman Herzberg, die reeds sedert acht ja ren door de politie gezocht werd, na een hevig vuurgevecht, gearresteerd. Sinds jaren werden in verschillende streken van Duitschland, nu in het Oosten, dan weer in het Westen, moorden en roofovervallen op veldwachters, boschwachters enzigeuners ge pleegd, zonder dat het ooit gelukte den hoofd- dader te pakken te krijgen. Eindelijk gelukte het, vast te stellen, dat de genoemde zigeuner de gezochte massamoor- denaar was. 1 Op 22-jarigen leeftijd reeds was Herzberg wegens moord op een veldwachter nabij Stet tin, tot acht jaar tuchthuisstraf veroordeeld'' In 1918 werd hij uit de gevangenis ontslagen.11 Een jaar nadien schoot hij te Giiulzow in Pommeren zijn- oom, den zigeuner HeinricK Rosenbach, na een voorafgaande ruzie over het koopen van een paard, dood. In het voorjaar 1920 kwam Herzberg on der den naam Adler met zijn wagen plots©-, ling in de streek van Dortmund opdagen. Op zekeren nacht werd het voertuig door twee pa- litie-beambten aangehouden. Herzberg open-: de onmiddellijk het vuur op de beambten en trof een hunner tot viermaal toe. Uit den in snelle vaart wegrijdenden wagen viel het lijik van een vrouw. Het bleek later' dat van de moeder van Herzberg te zijn. De moordenaar wist ook ditmaal te ontkomen. Weer een jaar later hield Herzberg zich onder den naam „Liebru!hn" t^ Saalmunde ill Hessen op. Hij had het plan de dochter van een zigeuner, Rosenberg geheeten, te huwen, doch ontmoette tegenstana bij den vader. Is toorn daarover en wegens 'n oude familie-' bloedwraak, schoot hij Rosenberg neer en wis! wederom te ontvluchten. Behalve deze met zekerheid aan hem toe te schrijven moorden, moeten er op zijn rekening nog drie bloeddaden komen, die nog opgehe* derd moeten worden. o' Zoo wordt hem de moord op een houtvester van Pommeren ten laste gelegd. Verder moal hij in Neuwied een zigeuner bij een ruzie heb ben doodgestoken en een anderen in het Has- noversche hebben doodgeschoten, wijl h? vreesde te worden verraden. Bij zijn thans uitgevoerde arrestatie werd de moordenaar in het bezit van twee moderne snelvuur-pistolen ge\'onden. HAAR MAN VERGIFTIGD. Het Assisenhof te Laon heeft een jonge vrouw, die had gepoogd haar man door ver- giftiging om het leven te brengen, tot ties jaar dwangarbeid veroordeeld. De 2'8-jarige Gabrille Marchandise, edit- genoote van een rijken grondbezitter te Esque- heries, was verliefd geworden op haar zwa- ger, den jeugdigen Pierre Marchandise. Om zich van haar man te bevrijden had zij, but ton medeweten van haar minnaar om, hea ALRMAARSCHE COURANT. Mm >11 I 11i 'illillllBiWIIililHli IliHI

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1