Nuts-S 4000 Spaarders DE LANGE k DE MORAAZ NIEUWESL00T42 Credieten Deposito FJscten Binnenland Zeetijdingen rarmaling van mafskorrels moetten dionen. In Sheba's maak vond men slechts 3H stuiver aan bronzen muntstukken, voorts de inood'ige steentjes en een sleutel voor het ope- nen vav cn sardijnenblik van het bekende 'model, een spleet, waar men het blikken 1'ipje mee pakt en omdraait. In het oog van dien sleutel zat echter een steen beklemd en deze comtoinatie was voor Sheba noodTottig geweest. Zoodat bij de lijkschouwing uitge- maakt is dat de dood veroorzaakt was door den sleutel voor het openen van een sardij nenblik. EEN ZONDERLINGE VRIJSPRAAK. Voor dte rechtbank te Weimar had zich eer- gister de Hitleriaan Dkderich uit Berlijn te verantwoorden wegens beschimping van dte republiek. Hij had verleden jaar bij een belon ging tot een Schupo-man, die bij een rellelje met leden van de rijksbanier tusschenbeide kwam, geschreeuwd: „Ik sch.op de Jo- den-republiek." i Ofschoon de rechtbank als bewezen aan- nam, dat deze woorden waren gebezigd, sprak zij den beklaagde vrij op grond dat de woorden geen besdiimping van de republiek als zoodanig, dooh aileen een kritiek op de huidige toestanden in de republiek inhouden. De „Frankf. Ztg." merkt op, dat bij deze uitlegging bijna geen beleediging van den fepublikeinschen staatsvorm meer mogelijk fou zijn. TWtee FRANSCHE VOLKSLIEDEREN TE LONDEN! i" Frankrijks president, de heer Doumergue, en zijn minister van Buitenlandsche Zaken, „le bel Aristide", zijn bij hun aankomst te Londen ontvangen met klanken waarmee zij yertrouwd zijn: La Marseillaise. En onmid- dellijk daarna hoorden zij de hymne die or de jeugdige leerlingen van madame de jdo Ui aintendn gezongen werd bij het bezoek van Lodewijk XIV aan de kloosterkapel van St. Cyr. ■i. Want (en dat vertelt de „Figaro")God save the King is niet zooals, de encyclopaedic eegt, het werk van Henry Carey, die het voor het eerst bij een diner in 1740 ter gelegenheid van de inneming van Portobello zou hebben §ezongen. Carey was misschien de eerste ngelsche vertolker van het lied, dat Brittan- nie's volkslied werd. Maar de maker van deze prachtige muziek naar eenigzins religieu- zen trant is niemand anders dan de groote Fransche componist J. B. Lulli, die ze op uitdrukkelijk verlangen van Mme. de Main- tenon schreef bij de navolgende verzen Grand Dieu, sauvez le Roi! Grand Dieu, vengez le Roi! Vive le Roi! Que toujours glorieux, Louis victorieux Voie ses ennemis Toujours sounds. De koning, te wiens eere deze hymne voor den eersten keer werd gezongen door de zil- veren stemmetjes van de demoiselles de Saint' Cyr, was Lodewijk XIV, en daarbij mag wel opgemerkt worden, dat de voornaamste vijan' van den toen reeds ouden monarch de Engelschen waren. kHa e if Haendel heeft, toen hij de hymne te Ver- 'sailles hoorde, er de muziek van. genoteerd, 'die hem sterk getroffen had. Daar hij destijds ie Londen woonde, nam hij ze daarheen mee JAls goed hoveling bood hij ze aan koning 'George I aan. En als goed collega vergat hij den naam van Lulli erbij te vermelden, Men riet, dat in die dagen de artistieke eigendom slecht beschermd werd! EEN GENERAAL,- DIE TERUG WERD GESTUURD, 1 „Een miljoen of zoo oud-soldaten, die alien wel eens afgetuigd zijn door een critdsch aan- igelegd meerdere. omdat zij op appel versche- nen met een knoop te wemig of een boord te veel, zullen met genoegen lezen, dat eeu groot, beroemd en zegevierend generaal, de bevelhebber van een Engelsch leger in Frank ri|k, weggezonden is van het koninklijk ban ket ter eere van president Doumergue, omdat hij niet volgens de vereischte wijze voor de gelegenheid gekleed was". Aldus vangt een Londensch blad het ver- haal aan van een tegenslag, die lord Byng van Vimy Maandag getroffen heeft. Alle le •gerbevelhebbers, die op Franschen bodem .gestreden hebben, waren tegenwoordig, op lord Plumer na, die in Palestina is. Zij waren alien, gelijk vereischt was in groot tenue, op ilord Byng na, die het feit, dat het een gala- banket was, over het hoofd had gezien en in rok was verschenen, natuurlijk voorzien van 'de sjerpen van het legioen van eer en de Bathorde en de noodige verdere ordeteeke- nen. De oud-gouverneur van Canada had zich al een oogenblik onder de gasten bewogen., toen een hofdignitaris op hem afkwam en hem meedeelde, dat het onmogelijk zou zijn hem .voor te stellen en aan tafel plaats te laten nemen, daar hij niet in groot tenue was. Er was echter, zeiue dignitaris, nog tijd genoeg voor lord Byng om zich te gaan verkleeden. Daar zijn uniformen zich echter op 100 K.M. afstands bevonden, in zijn huis te Thorpe-le- Soken, dacht de generaal er anders over Hij voerde, naar het Londensche blad het uit- 4rukt, een meesterlijke terugtocht uit en ging .elders eten, lady Byng aileen achterlatend. zou worden voortgezet. Mr. J. Salomonson, aavocaar re Uordrecht, hield een inleidng over onteigening in het belang van de volkshuisves tot de volgende conclusies: ning u Fidji kwam DE ONDERWIJZERS TE SLEEN. Naar aanleiding van het niet-uitbetalen der salarissen van de onderwijzers dter gemeente Sleen, heeft het Ned1. Onderwijztrsgenoot- schap een actie ingezet. In een Woensdag- avond te Sleen gehouden vergadering werd medegedfeeld, dat deze actie met gunstig re- sultaat is bekroond. Binnen enkele dagen zul len de salarissen worden uitbetaald. ERNSTIG ONGEVAL. i Gisterochtend heeft nabij Veenendaal een droevig ongeluk plaats gehad. De 14-jarige iV. T. uit Elst bij Rhenen ging zooals gewoon- lijk per fiets naar de fabriek, alwaar hij werkzaam was. Op den „berg" passeerde hem een vrachtauto, welken hij wilde gxij- pen. Hij greep mis, met't noodlottig gevolg, 'dat hij onder den zwaren wagen terecht kwam en op slag dood was. OONGRES VAN HUIS- EN GROND- EIGENAARS. De Nederl. bond van huis- en grondeige- naren en bouwondernemers is gisteren te Haarlem een congres begonnen, dat vandaag le. Dat de onteigening ten behoeve der voikshuisvesting, zooals deze thans bij de wet is geregeld, tot uiterst onbillijke gevol- gen leid't en dat herziening van deze wette- lijke regeling drinigend noodzakelijk is. 2e. Dat bij deze wettelijke regeling de be- paling van artikel 92 der onteigeningswet behoort te vervallen. 3e. Dat de bepaling van artikel 5 der wo- ningwet moet worden gewijzigd in dier voe- ge, dat bij weigering der bouwvergunning op ander gronden dan die, in artikel 5 sub 2 bepaald, de gemeente verplicht is om de eventueele hierdoor te onstan'e schade aan d'en rechthebbende, aan wien bouwvergun ning geweigerd wordt, te vergoeden. 4e. Dat wettelijk wordt vastgesteld', dat bij onteigening van terreinen, in een uitfarei- dingsplan gelegen, aan iederen eigenaar af- zbnderlijk schadevergoeding wordt toege- kend, onafhankelijk van de bijzondere be- stemming, in het uitbreidingsplan aan dit terrein gegeven, alsof 1/3 van het van hem te onteigenen terrein voor straat of op andere wijze ten algemeenen nutte wordt bestemd cn't resteerende als nuttig bouwterrein moet worden beschouwd, zoodat dit 1/3 gedeelte zonder schadevergoeding moet worden afge- staan, terwijl in dezelfde verhouding ook de normale kosten voor straataanleg enz. mogcn worden berekend en 't resteerende als nut- tig bouwterrein moet worden gewaardeerd. 5e. Dat in onteigeningszaken ook tegen het vonnis, waarbij de schadevergoeding wordt vastgesteld, hooger beroep bij het ge- rechtshof worde toegelaten. 6e. Dat, wanneer een botiwverbod gegeven wordt voor langer dan een jaar, schadever goeding nood'ig is. De vergadering nam bovenstaande stellin- gen bij acclamatie aan. Zij zullen ter kennis van de regeering worden gebracht. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. Om 10 uur verleende de Koningin gister- morgen audientie aan de particulieren, die hun belangen wenschten voor te dragen. Daartoe behoorde ook een vereeniging: de centrale commissie van Zuiderzeevisschers, inzake de afsluiting en drooglegging van de Zuiderzee. Prinses Juliana heeft gistermorgen, in ge- zelschap van eenige hofdames, een bezoek gebracht aan het Rijksmuseum. Het bezoek was streng incognito. Van eenige ontvangst of geleide was geen sprake; als gewoon be- zoekster heeft de prinses geruimen tijd in het Na de audigntie van nedenmorgen heeft de koninkiijike familie met gevolg een rijtoer o.a. door het Vondelpark gemaakt, waarvoor om half twaalf precies is uitgereden. Om kwart over twaalf waren de vorstelijke personen weer in het paleis teruggekeerd. Om kwart over twee zijn de Koningin, de Prin® en de prinses naar het gebouw van „Arti et Amici- tiae" aan het Spui gereden tot het bezichti- gen van de tentoonstelling der leden, die daar wordt gehouden. De hooge gasten werden door de bestuursleden van Arti rond- geleid. Na dit bezoek werd' andermaal een rijtoer door de stad gemaakt. VERDRONKEN. Gistermiddag waren eenige iongetjes aan pootje-baden in een sloot bij de Wouwerman- straat in Den Haag. De 9-jarige J. v. d. L., uit dte Doubletstraat °af op zeker oogenblik zijn 7-jarig vriendje H. S., van den Gortmo- len, een d'uw in den rug, met het gevolg, dat het knaapje voorover in het water viel en ver- dronk. Hiet lijkje is later opgehaald en voor de sectie naar het gemeentelijk ziekenhuis overgebracht. De politic heeft proces-verbaal opgemaakt. EEN VORDERING VAN 50.000 ONTZEGD. De rechtbank te Groningen ontzegde op 26 Januari 1923 aan de Centrale Raiffeisen- banik te Utrecht een op leening gegronde vordtering van f 50.000 tegen de gemeente Hoogkerk en verklaarde de bank niet-ontvan- kelijk in haar vordering gegrond op on- rechtmatige daad of onrechtvaardig verzuim. Op 7 Januari 1925 werd dit vonnis door het gerechtshof te Leeuwarden vernietigd en de vordering' toegewezen met een rente van 4 pet. van 1 Januari 1918 af. Bij arrest van den Hoogetn Raad van 11 Juni 1926 werd dit arrest vernietigd en de zaak teruggewezen naar het bof te Leeuwar den, dat het vonnis der rechtbank te Gronin gen heeft bevestigd. EEN PROCES OVER KERKELANDEN. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft arrest gewezen in dte procedure tusschen de kerk- museum veitoefd. Gistermiddag halfdrie begon op den Dam de zanghulde der kinderen aan Prinses Ju liana. Het comite voor deze hulde had ter eere van de Prinses het balkon van het Paleis met bloemen en planten versierd. Er was een soort van laube getimmerd, bekleed met mos, bedekt met lauwerserusbladen, waarin roze rhododendrons waren gestoken. Drie kinde ren overhandigden een programma aan de leden der Koninklijke familie. Voorts boden eenige kinderen aan de Prinses een album aan, waarin alle meezingende kinderen hun naam hadden gezet. De etoet trok door de Paleisstraat, begeleid door muziekkorpsen naar den Dam. Het programma vermeldde: Wilt heden nu treden, uit de Gedenckklank van Valerius, Het Licdje van de Zee, Zonne- lied van Cath. van Rennes, en het Wilhel- mus. De draadlooze omroep van Hilversum ver- spreidde het gezang over het geheele land. Het programma van gistermiddag ver- meldde nog een rijtoei. Precies om halfvier bestegen de koningin, de prinses en de prins het hofrijtuig, dat voorafgegaan werd door de rijtuigen van den hoofdeommissaris en den burgemeester en gevolgd door die van het gevolg. De stoet reed tusschen dikke rijen van belangstellende burgers, die de vorstelij ke personen hartelijk toeiuichten, via Wester- markt, Leliestraat en Bilderdijkstraat naar het Leidscheboschje. Vandaar werd! verder gereden door de nieuwe wijken achter de Ceintuurbaan, om tenslotte langs Van Wou- straat, Weteringschans, Spiegelstraat, Hee- rengracht en Spui te rijden naar den Dam. Op den N. Z. Voorburgwal hadden de ko ningin en de prinses een bloemenhulde in ontvangst te nemen van de kinderen van de vereeniging „Wat ook val, trouw sta pal". Te kwart over vieren, dus na een rijtoer van drie kwartier, die door mooi weer werd begun- stigd, waren dte Koninklijke familieleden weer ten Paleize teruggekeercf. Gisteravond te half acht werd ten paleize een maaltijdi gehouden, waarvoor enkele auto- riteiten waren genoodigd. Dit jaar is een groote uitbreiding gegeven aan het getal gasten, dat ten paleize aan tafel wordt genoooigd. Dit houdit verband met de viering van den ISden verjaardag van Prin ses Juliana. De Prins zal morgenochtend' het bedlrijf van de gemeentetram in oogenschouw nemen. voogdij van Hantumhuizen tegen de gemeente Westdongeradeel. De kerkvoogdij vorderde van de gemeente eenige landteriien op, ten aanzien waarvan beweerd werd, dat zij ei gendom waren van de kerkvoogdij en dat de burgerlijke gemeente slechts het beheer had krachtens een in 1817 tot stand gekomen ad- ministratieve scheiding. De rechtbank wees de vordtering der kerk voogdij af; het gerechtshof heeft dit vonnis bevestigd. GLAS- EN A ARDE WERK INDUSTRIE. Naar wij vernemen is bij de afdeeling Handel van het departement van Arbeid enz. en bij de afd. Belasting bij het departe ment van financien op het oogenblik in be- werking een wetsontwerp, in den geest als door den R. K. Werklieden- en fabrieksarbei- dersbond en door de patroons dter Glas- en Aardewerkindustrie is voorgesteld, ter op- lossing of verlichting der m-oeilijkheden der Maastrichtsche Glas"- en Aardewerkindustrie n.l. een heffing op den invoer van glas- en aardewerk, niet meer volgens de waarde, maar volgens het gewicht. MENSOHEM OOF. De Akenaar N. S. die nog wat van den koopman D. te Vaals te goed had, trof deze laatste aan op ongeveer 7 meter van de Duitsdie grens. Dit gebeurde op d'en 16 Fe- bruari van dit jaar. Eensklaps pakte S. dien koo^pman stevig beet en duwde en took hem de grens over, om hem aan dte Duitsche politie over te leveren, met welk doel hiji hem in het Duitsche douane-huisje opsloot. De mare- chaussee van Vaals haalde dteni man echter spoedig terug. Wegens overtrediing van art. 278 W. van Sjr. (menschenroof) werd door den ambte- naar van het O. M. tegen den verd. S., die niet was verschenen, een gev. straf van 6 maanden geeischt. HOLEANDSCHE MAATSCHAPPrj VAN LANDBOUW. De dezer dagen gehouden vergadering van het dagelijksch b^tuur van de Holland- sche Maatsc'happdj van Landbouw, onder lei- ding van den vice-voorzitter, den heer P. S. Overwater, is gedeeltelijk bijgewoond door mT. v. d. Minne en drie andere vertegen- woordigers van de afdeeling Rotterdam. "De ze afdeding had n.l. een besprekieg aange- vraagd met het dagelijksch bestuur over de moeilijike positie, waarin de veebouderijbedrij- ven van tegenwoordig vericeeren, speciaai' war het mestbedrijf betreft. De afgevaardigden dteelden mee, dat dte af deeling Rotterdam den slachtaccijns een on billijke heffing acht. Aan de afgevaardigden is meegedeeld, dat de bij het Kon. Ntederlandsch Landbouw Comite aangesloten organisaties zich gerui men tijd geleden voor afschaffing van den acdjns op het geslacht hebben uitgesproken. Ook de R. K. Boeren- en Tuindtersbond is voor die afschaffing. Er wordt nu gewerkt aan een adres namens dte drie centrale land- bouworganisaties waarin op spoedige af schaffing wordt aangedrongen. Men meent to weten, dat de verzending van dit adres wordt vertoaagd door de afwijkende houding van den Chr. Boeren- en Tuindersbond. Aan het Kon. Nederl. Landbouw Comite zal wor den verzodit, een vlugge afhandeling te be- voi'deren. 'Naar de hooge abattoirkosten zal een on- derzoek worden ingesteld. Verder wezen de afgevaardigden op de nieuwe regeling, welke bij verlotingen tegenwoordig is Yoorgeschre- yen. In verband met het feit, dat het slagen van vele landboawtentoonstellingen ten nauwste samenhangt met een er aan verbon- den verloting, werd verzocht, deze kwestie te bestudeeren. Het dagelijksch bestuur zal een onderzoek instellen. Daar de voorzitter, de heer D. de Boer Dizn., voorloopig rust zal moeten houden, dient deze in verschillende functies tijdelijk te worden vervangen. Als afgevaardigde van de Hollandsche Mij. van Landbouw naar het bestuur van het Kon. Nederl. Landbomv- Comite werd benoemd de heer H. K. Koster. De heer P. Qualm werd aangewezen als lid van de pluimveecommissie. Oimtrent de vraag van het Kon. Nederl. Landbouw-Comite betreffend'e de uitbreiding van het leerplan der rijkslandbouwwinter- scholen, werd gezeg'd, dat men voorzichtig moet zijn met uitbreiding van het leerplan, hoewel toegegeven wordt, dat electriciteits- leer en werktuigkundte tegenwoordig van be lang zijn. Besloten werd, de mecning te vra- gen van de direeteuren van dte Rijksland'- bouwwinterscholen to Dordrecht en te Scha- gen. Als leden van toezicht op den te Utrecht te houden cursus in pluimveeteelt voor land- bouwondterwijzers zullen aan den waarne- nienden d'irecteur-generaal van den land bouw worden voorged'ragen to. T. P. Huis- man em de heer P. Qualm. Aan het I<on. Nederl. Tandbouw-corniR zal een brief worden gezonden betreffend'e het toekomstig peil van den Zuidterzeepolder. Dit naar aanleiding van de voordracht door prof. Visser, op de algemeene vergadering gehouden. Opgemerkt werd, dat het K. N. L. C. reeds een ontwerp-adres aan de re geering heeft opgesteld, waarbij de ziemswij- ze van prof. Visser is uiieengezet. Met dit cntwerp werd instemming betuigd, en er werd op aangedrongen, de vereenigingen van waterschappen in dte actie te betrekken. De vorige week is de kaaskwestie behan- dteld in een vergadering van het hoofdhe- stuur van de Hollandsche Mij. van Land bouw. Deze vergadering is eveneens geleid door d'en vice-voorzitter. Na ampele bespr eking, waaraam vrij wel alle ledten van het hoofdbestour heb'ben deel- genomen, werd met groote meerderheid de volgende besluiten genomen: le. Den wensch aan de regeering kenbaar te maken, dat de H. M. v. L. het op prijs stelt, in vraagstukken de volvette kaasberei- ring betoeffende, gehoord te worden alvorens maatregelen worden genomen. 2e. Aan te dringen op een veriaging van de interne grens van 47 pet. op 47 pet. en op 'soepele toepassing. 3e De wenschelijkheid1 uit te spreken, dat met den minimum eisch van 46 pet. eenige jaren wordt gewerkt, om daarmede ervaring op te doen en geieidelijik aanpassing te be- vorderen. In de deputatie, welke de meening van het hoofdbestuur zoo gewenscht mondteling zal toelichten, werden aangewezen de heer en W. Boer, P. Stapel en T. P. Huisman aanwezig zouden zijn waren er ook maer- daad. Zij hadden echter ongetwijfeid Zondag meer genoten. lng9zoncf@af sfiikk©si (Buiten verantwoorJelijkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijst gee.nszins dat de •edarfie er mede instemt.) Mijnheer de Rec'acteur, x Het zij mij vergund om een kort antwoorc te geven op het ingezonden stuk van den heer J. Rus Jz. Dat het verslag beknopt is zal ledereen met hem eens zijn. Doch wij cor- respondenten kennen onze'instructie en han- delen in dien geest. Dat de heer Rus een voorstander van par ticular mitiatief is en geen beheerder vat een grondbedrijf zou widen wezen en dat zijr antwoord spot was is wel bekend, zoo achter- lijk is men hier niet. Het verslag van Koedijlc heeft ook mij ge- frappeerd, daar de Redactie op het standpuni staat dat ze van politieke vergaderingen (uii de buitengemeenten) een kort verslag wil oi anders aileen vermeld dat het heeft plaats gehad. En daar het nog al eens voorkomt dat de Redactie het verslag of wijzigt of geheel voor kennisgeving aanneemt, worden we van zelf wel voorzichtig en trachten dat weer te geven wat belangrijk was. Dat velen met U van meening zijn dat men hever geen verslag had gezien dan dit, kan ik met ondersehrijven, althans bij de part-'i van den spreker van dien avond was men tevreden. Overigens wordt in bedekte termen en openhjk den correspondent er een verwijt van gemaakt dat hij niet zulke groote verslao-en maakt als in Bergen, laat men echter met "die klachten bij de Redactie komen, die dat .is logisch de beslissing heeft wat geplaatst moet worden en die de belangrijkheid van verslagen in casu van de berichten beoor- deelt. De Correspondent van Heiloo. (Onze correspondent is wel heel handig door zijn verantwoordelijkheid zooveel moge lijk op de Redactie te schuiven. Het spreekt van zelf, dat wanneer een of andere propa gandist, die ook reeds te Alkmaar gesproken heeft, een soortgelijke redevoering in de om- liggende dorpen afsteekt, wij niet telkens weer een zelfde verslag kunnen plaatsen. Wij kunnen dan gevoegelijk volstaan met de mededeeling dat de propagandarede ook te Heiloo of elders is gehouden. lets anders wordt het wanneer een raads- lid ter plaatse zelf het woord voert en andere ingezetenen daar ook debatteeren. Dan wordt een dergelijke bijeenkomst voor die gemeente van bijzondere beteekems en plaatsen wij er evenals van Koedijk gebeurde gaarne een verslag over. Overigens gelooven wij, dat de heer Rus der. correspondent meer onjuistheid dan on- volledigheid in zijn reportage heeft verweten. Red. Alkm. Crt) Mijnheer de Redacfeur. Beleefd verzoek ik U opname van het vol gende: Op het laatst ingezonden stuk van den heer C. Ooms Cz., wil ik aileen nog antwoor- den, dat ik mij ten alien tijd het recht voorbe- houd, op een verhuring niet in te gaan, wan neer die mij niet geschiict voorkomt. Nogmaals herhaal ik, dat door mij daar- van tijdig kennis werd gegeven. Met dank voor de plaateing. Hoogachtend. J. W. SANDTMANN. beeed. Makelaar en Expert. (Wij meenen hiermede dezie discussie te kunnen sluiten. Red. Alkm. Crt. VOETBAL. Olympisch Elftal B—Newcastle United 0-2. Te Rotterdam hebben de Engelschen gis teravond met 2O gewonnen van ons tweede Olympisch elftal. De Engelschen kregen nu volop gelegenheid hun technisch hoogstaand spel te laten zien. Doc'h ondanks het feit, dat ons elftal heel wat zwakker was dan dat van Zondag maakten de Engelschen slechts twee doelpunten. Ons elftal heeft anders zeer goed voldaan en keeper Quax was uitstekend. Typisch zijn zeker de volgende opmerkin- gen uit de N. R. Crt. In de pauze krijgen wij een echt Engelsch oordeel te hooren. Ze zeggen, dat dit team eigenlijk veel beter is dan dat waar ze Zon dag van verloren hebben. Ziet, wie den En gelschen sportman kent, zal zich hierover niet verwondteren immers Zondag hebben ze ver loren en vandaag winnen ze en, geheel vol gens Engelsch model, prijzen ze zoo gaarne den tegenstander, dien zij verslaan. De aanvoerder van Newcastle United heeft na Zondag tegen een- journalist gezegd, dat het Nederlandsche elftal, als het in de En gelsche league zou spelen, onderaan zou ein- digen. Welnu, wij getulgen hierbij, dat New castle United, als zij in de eerste klas compe- titie van den N. V. B. zou spelen, een goede kans zou maken op het kampioensdiapWij gelooven en wij hopen ook voor de reputatie van het E ngelsche voetbal, dat de heer en in eigen huis tot meer in staat zijn, dan wat ze ons gisteravond hebben laten zien. Wij waardeeren ten zeerste hun technische kwaltoeiten, in welke ze altijd nog superieur zijn aan onze spelers. Het zich herstellen, het profiteeren van de fouten van de tegenpartij, en het spelen met een ongeevenaard gemak, het is voor hen alles gesneden koek. Maar iets groots, iets briljants hebben wij van deze kampioensclub gisteravond niet gezien Mis- schien reserveeren ze dat voor 'n volgenden keer, als ze met een grooter verschil in djfers zullen winnen om dan meteen de gelegenheid te htebben in d'e E ngelsche pers melding van hun triomf te maken! Dr. Bauwens had een zware taak, die hij goed1 vervuld heeft. :De drie ministers, die volgens de berichten STOOMVAARTLIJNEN. KON. HOLL. LLOYD. Fland'ria (thuisr.) 17 Mei v. Rio Janeiro. Kennemerland (uitr.) 17 Mei v. Pernam- buco. HALCYON LIJN. Stad Arrihem 18 Mei v. Rosario te Rott. HOLLAND1AFRIKA LIJN. Giekerk (thuisr.) 17 Mei te Duinkerken. Callisto 18 Mei v. Beira te Port Natal. Randfontein (uitr.) 18 Mei te Beira. KON PAKETV. MAATSCHAPPIJ. Barentez 16 Mei v. Batavia n. Singapore. HOLLAND^AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, Rott. n. Monteral, 18 Mei Li zard gep. Edam, Rott. n. NewOrleana, 17 Mei te Vera Cruz. Lochgoil, v. Vancouver n. Liverp./Rott.' 15 Mei te Portland (Ore). Lochmonar, v. Vancouver n. Liverp./Rott. 16 Mei te Los Angeles. Maasdam, Rott. n. New-Orleans, 17 Mei v. Bilbao. Moerdijk 17 Mei v. Rott. te Seattle. Rijnland, New York n. Rott., 18 Mei v.m, f u. v. Boulogne. Binnend'ijk 18 Mei v. Rott. n. Baltimore. Grootendijfc 17 Mei v. Rotterd. te Victoria, B. C. Leerdiam, New-Orleans n. Rott., 18 Mei v. Vi go. Lochkatrine, v. Vancouver n. Rott. l.v. Lond1., 18 Mei te Hamburg. Siris, Vancouver n. Glasgow/Rott., 15 Mei v. Cristobal. Veendam 18 Mei v. New York te Rott. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Gemma (uitr.) 18 Mei v. Colombo. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. St. Andrew (uitr.) 17 Mei te Rangoon. JAVA—NEW YORK LIJN. Vechtdlijk, v. Java n. New York,, 16 Mei te Belawan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Meraube (thuisr.) 18 Mei v. Tries! Patria (uitr.) 18 Mei te Belawan. Sitoebondo (uitr.) 17 Mei v. Sabang. Tabanan (uitr.) 18 Mei v. Port Said. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Antenor 18 Mei v. Japan te Rotterdam. Calchas, v. Japan n. Rott., 17 Mei v. Hong Kong. Idomeneus, v. Japan n Rott., 17 Mei v. Sin gapore. Laomedon, v. Liverpool n. Batavia, 18 Mei *a Port Said. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Boeton 17 Mei v. Kobe n. Batavia. Tjipondok 17 Mei v. Japan te Batavia. ROTTERDAM—ZU1D AMERIKA LIIN. Alcyone Ithuisr.! 17 Mei te Santos, A j—

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2