CASCADE Stadsnieuws Telegrammen Hflapkfbenichten van 19 Mei 1927. Opgave van Noordbollandsoh Landbouwcrediet. Wtd (de Boer) 42, Plattelan'dersbond IP* (Braat) 54, Democratische partij 37, Grond- parti] 2, Nationale partij 3, Vrijz. democrati sche bond 1797, R. K. Staatspartij 3852, R. K. Volkspartij 322, Vrijheidsbondf (Staal- man-Ter Hall) 444, Vrijheidsbond 955, Anti- revolutionnaire partij 544, Vaderlandsche Bond 17 en Staatk. partij 39. V Stemming Prov. Staten in 1927. Bij de op Donderdag 7 April j.l. te Alk- maar gehouden verkiezing voor de Prov. Staten werden de volgende stemmen uitge bracht: Soc.-dem. partij 3412, Vrijheidsbond 1628, Communistische partij (los van Moscou) 413, Christen-democraten 43, Communisti sche partij (sectie Holland) 31, Anti-revolu- tionnaire partij 469, lijst Seijmour 65, Mid- denstandspartij 35, Vrijzinnig-democratische Zen naam volbeteekenis I W. N&fflcdolra werke' zaaaAwjr sjto<b i Mo 1 alleen drijft. j De heer Westerhof ziet in den heer Bonse- Bij de school in bet Rochdalekwartier were de optocht ontbonden met een toespraak van den voorzitter, den heer P. Dekker, die alien hartelijk danik bracht, die aan den goeden verkiezingsuitslag hadden medegewerkt. Uit de door ons gepubliceerde cijfers kan men lezen, dat de Vrijheidsbond, wanneer deze 40 stemmen meer op zich had vereenigd, geen zetel zou hebben verloren. De oneenigheid in de afdeeling en de ge wekte wrevelige stemming onder de belang- heb'benden bij de Handelsschool, zal aan het stemmenverlies wel niet vreemd zijn. Over het algemeen valt er een verschud- ving naar links te constateeren. Mej. Carets is straks het eenige vrouwe- lijke lid, dat deel van den raad zal uit- maken en ddt terwijl de helft van de rechtigden uit vrouwen bestaat. De mannen doen echter tot nog toe het meest aan politiek en hoewel zij het 'besturen van de gemeente vaak „het besturen van de gemeentehuishouding" noemen, behouden zij de bestuursfuncties toch het Hefst voor zich, terwijl de vrouw toch vaak beter weet, wat voor een buishouding gewenscht is. Ten dien aanzien zal de vrouw zich in de toekomst wat meer moeten laten gelden. De nieuw gekozen ledeti. De heer S. J. A. K e e s o m verwierf zich als accountant in Alikmaar en omgeving een uitstekenden naam. Geboren te Hoorn,, kent hij Alkmaar stekend, aangezden zijn ouders zich in kinderjaren reeds te Alkmaar vestigden. heer Keesom is 41 jaar. I V66r de °Prichtinig van het NoordPHol L «ak U±c« ha, pi™ an I "SSlS schijnende R.-K. Mad „Ons Blad". In die functie deed hij zich kennen partij 1493, Kath. Volkspartij 207, Christ.- Hist. partij 976, R. Kath. Staatspartij 3788, Plattelandspartij (verbonden metv. D.) 127, lijst Kuijk 18 stemmen. Het aantal kiezers voor de Prov. Staten bedroeg toen 14623. Het aantal uitgebrachte geldige stemmen was 12440, het aantal on- geldige 607. BEeEDIOING. Door de Arr.-Rechtbank is beeedigd als makelaar in onroerende goederen en aanne- mer M. C. v. Idsert, wonende Hofstrat 25 athier. UIT 'E'EN RIJDENDEN TRE1N GESPRONGEN. Gisteravond omsitreeks 10 uur had op hei stationsemplacement een ongeval plaatsi plaats. I De heer Ditmars alhier sprong namelijk voor dat de trein, die oanstreeks dien tijd uit Amsterdam arriveert, tot stifsfand was geko- men, uit zijn coupe. Hiji kwam daarbij te val- len en raakte bekneld tusschen het perron en den wagen. Met een inwendige kneuzing wred hij op- fenomen, waarna dr. Schroder de eerste ulp verleende. EEN SPOOKWEGONGELUK VOORKOMEN? P Men deelt ons de volgende zonderlinge geschiedenis mede. Trein No. 2146, die om 7.19 uit Helder vertrekt en te 8.30 te Alkmaar aanikomt zou Zaterdagavond toen golden nog de Oude spoor-uren ongeveer vanaf Heer Hugo- waard op het verkeerde (het linker) spoor ge- raafct z'ijin zonder dat dit door blokwaditers tijdig opgemerkt is. Bij Alkmaar zou deze trein daardbor een wissel hebben stukgereden. Een trein in de tegenovergestelde richting is trein No. 795, die om 8.33 uit Alkmaar naar Hoorn vertrekt', een verschil van 3 mi- nuten met de aankomst van eerstgenoemden trein dus. Is deze eerste trein te laat, dan passeeren zij elkaar. Doordat evenwel trein 2146 op tijd binnenkwam is dit passeeren dat uit- zijn De jf thans op het linkerspoor tot een botsing zou geleid hebben aehterwege gebleven en een ernstig ongeluk zou daardoor voorkomen zijn. Naar wij vernemen, zou faeden door ver- schillende spoorwegautoriteitem een onder- zoek naar het gebeurde worden: ingesteld. HET RADEN NAAR DE BANANEN. Men deelt ons nog mede, dat niet alleen de koopers van bananen maar ook ieder ander in de gister gepubliceerde winkels het juiste ge- wicht van de daaropgehangen groene bos bananen kan raden. Zooals wij reeds mededeelden, looft de firma Scheepmaker en Wittebrood voor de goede raders prachtige en zeer toepasselijke leesboeken uit. it BESTUURSLID GEKOZEN. In de gisteren te Haarlem gehouden Cen- trale Comite-vergadering van den Nederl. Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouw- ondernemers, is tot bestuurslid gekozen de heer W. J. D. Appel, voorzitter van de alhier gevestigde vereeniging van huis- en grond eigenaren „het Eigendom". V FAILLISSEMENTEN. Bij beschikking van de Arr.-Rechtbank te Alkmaar is failliet verklaard W. Kuiter, groentenhandelaar, vroeger wonende te Noordscharwoude, thans te Alkmaar, W. C Bruinvisstraat 17, met benoeming van mr. R. P. Cleveringa tot rechter-commissaris en mr. P. Langeveld tot curator. DE VERKIEZINGSUITSLAG. De aid. Alkmaar van de S. D. A. P. ver- zamelde om half zeven reeds haar menscben in de Tuinzaal van de Harmonic, om den uit- slag van de stemming aan hen mede te deelen. Toen zekerheid was verkregen, dat zij een zetel meer hadden veroverd, werd een korte demonstratie op het Doelenveld1 gehouden, waar de voorzitter, de heer P. Dekker, de ar- beidersbeweging geluk wenschte met den uitslag. Wethouder Westerhof hield een speech, waarin hij een vergelijiking maakte tusschen den tijd van voor elf jaar, toen hij in Alk maar kwam en dien van thans. Toen een zwakke arbeidersbeweging en thans eene, die 1/3 van de kiesgerechtigde burgers omvat. Wanneer hij goed zag, zoo betoogde spr., dan was het thans mogelijk, in den raad een democratische meerder>eid te vormen, be- staande uit de twee R.-K. arbeiders-afgevaar- digden Van Slingerland en Woldendorp, de twee Vrijz.-Dem. leden en de zes Soc.-D led en. Een van de eerste daden van deze democra tische meerderheid behoorde en zou zijn de 5 pCt. extra pensioenstorting ongedaan te maken en den woningbouw traditig voort te zetten. Hierna begaf men zich in optocht, vooraf- gegaan door vier vaandeldragers met roode vlaggen, door de arbeidersbuurten. Achter de vlaggendragers volgden de zes leden van de Soc.-Dem. raadsfractie. Daarop volgde het muziekcorps „ExceI sior", gevolgd door het bestuur van de Soc.- Dem. Vrouwenclub met de leden van deze club in een stoet van een 800 personen. De stoet werd gesloten door een groep oudere leden van de A. J. C. met wapperende vlaggen, demand, die overtuigd was, dat alleen onder zijn menscben de individuen met de edelste menschelijke eigenschappen gevonden konden worden. Zijn meerdere levenservaring zal hem wel hebben geleerd, dat hij daarin mis is ge- weest. Krachtens zijn vak mag verwacht worden, dat hij op financieel gebied de gemeente van dienst kan zijn. De heer D. J. Wo 1 deifdor p is 38 jaar en afkomstig uit Groningen. 'Reeds 17 jaar is hij als boekhouder aan het Landbouwkantoor ,,Noord-Holland" al hier werkzaam. De heer Woldendorp is teveos reserve le luitenant bij de militaire administratie, leer- aar Nederlandsche Handelscorrespondentie en in het bezit van een diploma Staatshuis houdkunde. In de R. K. Staatspartij deed hiji zich ken nen als een warmvoelend man voor de werk- nemers, waarom vooral het arbeidersdeel van de aid. Alkmaar van de R. K. Staatspartij prijs stelde op zijn verkiezing en de verwach- ting heeft, dat hij zich als raadslid als ka- tholiek democraat zal doen gelden. Op oiganisatorisch gebied bewees de heer Woldendorp tijdens de Missieweek over bij- zondere talenten te beschikken. De heer P. Dekker woont sinds 1902 in Alkmaar. Hij bereikte den leeftijd van 49 jaar en is afkomstig uit St. Maartens- brug, dus een echte Noordhollander. Reeds in 1902 sloot hij zich als bouwvakar- heider bij den Bo-uwarbeidersbond aan. Van de afdeeling van dezen bond is hij reeds ja- xen voorzitter en lid van den bondsraad. Sinds 1903 is hij alhier lid van de aid. der S. D. A. P., van welke afdeeling hij reeds 4 jaar voorzitter is. In 1919 leidde de heer Dekker hier ter stede de staking van bouwvakarbeiders en in 1920 aan arbeiderszij.de de uitsluiting in deze vakken. Voor den heer Dekker, die jarenlang hier ter stede in de strijdende arbeidersbeweging is, moet het een voldoening zijn, te beleven, dat deze beweging thans 1/3 van de kiesge- rechtigden op zich vereenigde. Anderzijds moet het hem teleur stellen, dat nog slechts zoo'n klein deel van deze kiezers lid is van de afd. zijner partij en dat het overgroote deel er zich slechts toe bepaalt om, in het belang van de door hem vooxgestane idealen bij de verkiezingen een hokje van een gepxo- pageerden candidaat zwaxt te maken. D heex J. A. Thomassen heeft den 45-jaxigen leeftijd bexeikt, is commies bij 's Rijksbelastiogen en afkomstig uit Zutfen. Sinds Maaxt 1924 is hij in Alkmaar ge- stationneerd, waar hij al spoedig voorzitter werd1 van de afdeeling Alkmaar van het „Instituut voor Arbeidersontwikkeling". In de socialistische wereld is de heer Tho massen geen onhekende. Reeds in de negen- tiger jaren toonde hij zijn belangstelling in het werk van den ouden socialisten Bond. Daaruit heeft hij zijn liefde behouden voor het bevorderen van d'e algemeene ontwikke- ling in socialistischen geest van de arbeiders. Te Haarlem sloot hij zich in 1916 aan bii de S. D. A. P. Als commies was hij in verschillende plaat- sen werkzaam. In 1923 werd hij te De Rijp met voorkeur- stemmen tot lid van den raad gekozen. Zijn functie als raadslid nam hij slechts een half jaar waar, omdat hij spoedig naar Alkmaar werd overgeplaatst. De heer T. Bonsema mag de benjamin van onzen raad worden genoemd, aangezien hij slechts 27 jaar oud is. Afkomstig uit Wildervank (Groningen) gervoelde hij zich, hoewel oorspronkelijik van anti-revolutionnaire huize, reeds spoedig ais typograaf aangetrokken tot de soc. dem. ar beidersbeweging, waarbij hij zich in 1918 In 1922 vestigde hij zich in Alkmaar waar hij dadelij'k een werkzaam lid werd der afd. van de S. D. A. P., wier secretaris hij; sinds Maart 1923 is. Gedurende 2 jaar was hij secretaris van de afd. Alkmaar van den Typografenbond. Ook was hij secretaris van de leerlingencommissie in de typografie. Na een geruimen poos werklobs te zijn ge- weest associeerde h'j zich voor 2 jaar als id de Han.delsdrukkeru, yooriieon ma een vurig bewondleraar ya|. zijn politiek de raadszaal betreden, zoodat hij van dezen benjamin (te beste verwachtingen heeft. VEiRKIEZINGSPOeZIE 'In het stembureau, g.vestigd in. de R. K. Jongensdiool op de Nieuwlandersingel is het volgende gedichtje in de stemibus gevonden;: Rapaljaan is wel te min Nu er voor den stemdwang in Veel hebben zij van een ander te babbelen Nu willen ze zelf van den gemeenteraad1 knabbelen Maar met dat al, m'ni beste maat Gooien ze met stemdwang hun principe op straal. In het stembureau in het 6e klasselokaal van de school in de Snaaraianslaan vond men het volgende gedicht in de stembus: Tot in den nacht ontving 'k biljetten „Wil toch vooral een stipje zetten" Voor „Dirk" of „Jan", „mijn" candidaat Dae't „goed" zal doen straks in den Raad. En denkend over die tegenstelling Zag ik.een „reuze" lange helling En op die helling Alkmaar's Raad Al glijdend, onder veel gepraat En 'k dacht, och waren zij toch een {l Met een belang en doel voor oogen, Te werken voor het algemeen Wat zoud'en zij1 zich dan verhoogen aan't eind der helling, de Langestraat en't schoon gebouw, waar Alkmaar's Raad 'Nu zet op zet en tegen zetten Stof gaf voor allerlei pamfletten. Nu moet ik weer naar't stemlokaal Want anders!!een procesverbaal Maar stemmen, neen, mijn beste heeren 'k Denk wel, dat 'k niet zal leeren Zoolang in „Kamer" en in „Raad" Partijbelang voor alles gaat. Provinciaal nieuws UIT NOORDSCHARWOUDE. Tot p?edikant bij de geref. kerk alhier is beroepen de heer G. Tom, candidaat te Hil- versum. UIT BERGEN. Naar wij uit Haarlem vernemen, hebben Ged. Staten de begrooting der gemeente Ber gen teruggezonden, omdat Ged. Staten zich met kunnen vereeniging met de daarop uitge- trokken gelden voor het bouwen van een eigen abattoir. UIT HEILOO. Voor de op 18 Mei gehouden verkiezing van den gemeenteraad bestond groote belang stelling en nog nooit is er zulk een ophooping van belangstellenden geweest als we dit gis teravond hebben aansdhouwd. Daarvoor was reden. De mogeliijkheid was zeer groot dat de leer Vahl geen 3/4 van den' kiesdeeler zou lalen en alzoo uit den Raad zou verdwijnen. Dan bestond de mogelijkheid dat de vrijzin- nig-democraten een zetel moesten verliezen en de Vrijheidsbond er een kon winnen. Het is echter bij' het oude gebleven. Het verheugt ons dat de heeren Vahl en Vrijburg zijn ge bleven. Dat de eerste zoo'n groot aantal stein- men op zich vereenigde, is een verrassing ge weest. Door de Roomsch-Katholieken zijn precies evenveel stemmen uitgebracht als bij de ver- iiezing voor de Prov. Staten. De democraten onder hen hebben hun stemmen uitgebracht op den heer Gielis (voorkeurstemmen) en den leer Smits, doch het heeft geen invloed gehad op de verdeeling der zetels. Uitgebracht zijn 1888 geldige stemmen Hier van verkregen lijst 1 (W. van de Vail) 218 stemmen; lijst 2 (J. Opdam) 784 stem- men; lijst 3 (P. van 't Veer) 310 stemmen; ;ijst 4 (Joh. J. Vahl) 159 stemmen; lijst 5 (A. J. C. Maas Geesteranus) 383 stemmen en lijst 6 (G. Smits) 34 stemmen. E>e uitslag der stemming werd gisteravond door de Alkmaarsche Courant per bulletin verspreid, wat bijzonder gewaardeerd werd. UIT LIMMEN. Bij de op 18 Mei gehouden verkiezing voor den gemeenteraad zijn gekozen: Roomsch- Katholieken, J. Valkering Tz., C. Pepping, N Kuijs, Jb. Adrichem, Jb. Bakkum en J. Met- zelaar. Vrijheidsbond: Chr. Kieft Jr., hierdoor zijn alle aftredenden herkozen. De vrije lijst had 6 stemmen te kort om een zetel te halen. Ler. f vt)GDSlA;0.:> AMSTERDAM, 19 Mei. De vierde ka- nier der rechtbank heeft heden den 44-jari- gen handelsreiziger B., die terecht had ge- staan,_ dat hij op 15 Januari die 26-jarige buffetjuffrouw joh. S. eenige messteken had toegebracht, tengevolge waarvan zij overfeed, veroordeeld wegens doodslag tol vijf jaar gevangenisstraf. Het O. M. had acht jaar geeischt. DE OVERSTROOMINGEN IN HET MISSISSIPPI-GEBIED. NEW-YORK, 19 Mei. De waterstand nabij New-Orleans is gisteren tengevolge van nieuwe dijkbreuken, in het westelijk gedeelte van de Atchafalaya-vallei op- nieuw gedaald, zoodat het gevaar voor de stad New Orleans als geweken kan wor den beschouwd. DE ONTPLOFFING IN DE SCHOOL TE BATH. NEW YORK, 19 Mei. Uit Bath, dat I op 90 mijl afstand van Detroit is gelegen, wordt nog omtrent de ontploffing, die Woensdagmorgen in een school heeft plaats gehad, het volgende gemeld: Het is gebleken dat in de kelders van het gebouw een groote hoeveelheid dyna- miet was opgestapeld. Deze ontplofbare stoffen schijnen er door twee onbekende personen te zijn opgestapeld. De geheele westelijke vleugel van het schoolgebouw is verwoest. De politie deelt mede, dat na de ontploffing nog tien brandende lonten werden gevonden, verbonden aan de voor- raden dynamiet onder den oostelijken vleu gel van het gebouw. Na de ontploffing hebben zich vreeselij- ke tooneelen bij de puinhoopen afgespeeld. Moeders, die hun kinderen zochten en de lijken vonden stortten ineen. Door de ontploffing zijn ook eenige voorbijgangers gedood. Het aantal slacht- offers bedraagt tusschen de 35 en 40. Reeds zijn meer dan 20 lijken onder de puinhoopen vandaan gehaald. ALLE HOOP OP HET TERUGVIN- DEN VAN NUNGESSER OPGEGEVEN. PARIJS, 19 Mei. Thans is alle hoop op het terugvinden van Nungesser en Coli opgegeven DE VAKVEREENIGINGSWET. LONDEN, 19 Mei. Het Lagerhuis heeft met 295 tegen 156 stemmen het eerste ar- tikel van de vakvereenigingswet, geamen- deerd door de regeering, aangenomen. STAATSLOTERIJ. Hoofdpriizen. Trekking van heden. No. 3320 1000. Ns. 8390, 17727, 1S746 en 19333 200. Ns. 2016, 1329, 8952, 13841, 11428, 14083, 14975 en 19999 100. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 19 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.0 te Black sod. Laagste barometerstand 758.8 te Valder sund1. Verwachting (geldig tot den avond van 20 Mei): Zwakke tot matige wind uit noordtelijke nchtmgen, helder tot licht bewolkt drooj weer, waarschijnlijk nachtvorst, weinig ver- andenng in temperatuur. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Adrianus Johannes de Boer en Margare- tha Maria Groentjes. Johannes Cornelis Jonker en Catharina Maria Kapitein. I Christiaan Vonk en Hermina Wezenberg. i Adrianus Dudink en Maria Guurtruida Hoebe. OVERLEDEN: Johannes Henning, 72 jaar. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELMARKT. AMSTERDAM, 19 Mei. Op de heden ge houden aardappelenmarkt waren geen ladm gen aangevoerd. De prijzen waren onveran- derd. HOORN19 Mei. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 11 stapels kleioe fabriekskaas 417 stapels kleine boerenkaas 43; vijf staipels fabriekscommissiekaas 45.50; zes stapelj boeren commissiekaas 47.50, totaal 29 sta pels, wegende samen 30510 kilo. Handel goed. BEVERWIJK, 18 Mei 1927. R. K. Coop Tuindersveiling „Kennemerland". Asperges- veiling. De prijzen waren: Asperges dik wit 44—/ 68; Asperges dik blauw 29—/ 57; Asperges dik wit 2e s. 16—/ 26; Asperges dik blauw 2e s. 12.20; Asperges kort dik wit 36—/ 47, Asperges kort dik blauw 20—/ 32; Asperges stek 7—/ 10. w (Oedeettelijk gecorngeerd.) BENOEMINGEN. DEN HAAG, 19 Mei. Benoemd is tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kan- ton Alkmaar mr. C. A. de Groot, advocaat en procureur aldaar. Benoemd is tot ambtenaar van het O. M. bij de kantongerechten in het arrondisse- ment Alkmaar mr. H. B. de Brueys Tack, thans ambtenaar bij de kantongerechten te Arnhem, Wageningen, Nijmegen, Does- burg en Terborg, vroeger reeds plaatsver- vangend ambtenaar bij genoemd O M. alhier. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. Audientie. AMSTERDAM, 19 Mei. Hedenmorgen om 10 uur begon de audientie op de kleine schaal, zooals dat tegenwoordig gebruike- lijk is. Tot hen, die door de Koningin in gehoor werden ontvangen, behoorde Prof. Ir. Ve- ning Meinesz, die met de K XIII de reis naar Indie heeft gemaakt tot het doen van slingerproeven in verband met het bepalen van den juisten vorm van de aarde. Verder kwamen ter audientie vertegen- woordigers van een aantal vereenigingen en particulieren, o.a. het geheele uitvoerend comite en eere-comite voor de gisteren aan Prinses Juliana gebrachte zanghulde. De Prins heeft hedenmorgen een bezoek gebracht aan het Stedelijk Museum, waar Z. K. H. de tentoonstelling van schoone gebruiksvoorwerpen bezichtigd heeft. Bij het bezoek dat de vorstelijke familie a.s. Zondag aan het Joodsche centrum van de stacl zal brengen, zal haar een spe- cifiek Joodsche zanghulde bereid worden Voor de Nieuwe Synagoge zal „De Jood sche Stem" een lied ten gehoore brengen, dat speciaal voor dit doel door Raboijn Dr. de Hond vervaardigd werd. Meer dan duizend kinderen van alle Joodsche scho- len en weeshuizen zullen zich bij deze zanohulde aansluiten. Pude Deli Koers van heden Vorige Koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— 101% 101 v* 163M - 11201-4 1654 8V* 441/* Achter de Wa&g. Tel. 152 en 814. BELASTING-AANGIFTE1I. Het accountantskantoor van S. J. A. KEESOM Leeraar M. 0. Soekhonden. als (Ontvangen per draadlooze tetefoon). k I STAATSLEENINGEN. t 6 Nederl 1923 A. 5 1919 BAN K.INSTELLIN GEN. KoL Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. lOOo m Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. A. B. i. G. Maekubee NederL Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H- V A. Java Cultuur Cult VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee Holl Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber I Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber t, SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart - Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot i Niev. Goudriaan Rotterd Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref TABAKKEN. Oostkust Senembah Deli Batavia AMERIKA. n Southern Rails Union Pacific Wabash -t 262s/, 1751/s 161V* 1621/, 260.1 1751/, 260.1 1/51/, 163i.| 1624-31 163»/t 120 125 1826/, 98s/, 95 97 1261/, 3381/, 385 370 126.7 1821-3 97 127-8J 341-3 126.7 182a-3 97 127.J 341-3 1251.6 981/, 05s/, 97 328.9 93 170 931 93 1k 770 4U3 1 6ik 169.50 130i/, 770 185. 163 128*-9j 770 182 1641/* 1281-9J 1851/4 168 166 164 164 355 240 3746/, 355 240 375 355 375 351 265 281 470 253 172 330 178 3521/* 131/4 351|.3 2S0 250 172 178 351.3 250 172 178 350 264 2SC 4 81V, 8O1/4 196 194 236 92 68 1251/, 183 80 82 i 93 236 92 180 >35% 1244-54 81h 44V, 259S/* 4S0 476 514 256 450 479 503 25516 478-80 474-7 5011-3 179 474.54 5C5V, 126 Vr 175) k 65% 1341/, 177S/* t6 pl.m. 2.15 261 i 163.4 163 V. 125% 779-i 186 169-70 166 374J 349^ 328 1781A 254J.5 )NGATIE vorige kocrs 3) pCt,, heden 3* pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Exdividend. Londen Bcrlijn Parijs Brussel (Belga) Bszel Weenen p. Sch, 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New«York r. "V Italie NIET OFFICIEEL. Vorige koe-s 12.131/, 59.24 9.781/, 34.73 48.08 35.171^ 66.70 66.871/, 64.50 2.50 Koers op heden 3 uur 12.13y4 59.21 9.781A 34.72 48.07 35.17ik 66.70 66.871/, 64.50 2.49"/w 21/, 13.571.8|

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8