m Sport r Daarna begon net debat Nadat de sovjeMelegatie Zaterdagoentenia dc Ifs van sir Arthur Balfour vriendelijke tvoorden in ontvangst had) mogen nemen over haar bereidwilltigheid om mede te wer- ken'tot de formuleering van een bevredigende algemeene formule inzake de sameniwerking tusschen de twee verschiliende economische Bystemen, hebbeni de Russen Zaterdagmiddag ife gunstige stemming plotseling weder be- forven. Een onderdeel van de getroffen overeen- stemming tusschen de Russen en de andere ielegaties in de coordinatie-commissie was. dat de Russen ndet door tegenstemmen tegen eenige resoluties de eemstemmigheid zouden verhinderen, die volgens het besluit van den vol'kenbondsraad van December onontbeerlijik is voor de aamneming der resoluties. Desniettemin stemden de Russen tegen de rapport en van alile drie de groote commis- iies met de daarin vervatte resoluties. i Na afloop der bijeenkomst was er groote irerontwaardiging tegen de Russen, die van woordbreuik beschulmgd werden tot naar bun voorgeven, groote verwondering der Russen zel, die beweren, niet geweten te heb ben, dat voor de eindstemming van Maan- dag over het algemeen rapport der conferen ce aan vollkenbondsraad! ook nog een afzon- iderlijke stemming over de verschiliende jommissie-rapporten zou plaats vinden! gewend 2—3 23 3—0 1—9 tweede- VO'ETBAL. 1 Alcmiairia speelde gisteren in Wormerveer tegen W. F. C. 22. Kampioenswedstrij den. |iN. A. C.Heracles fFeijenoordAjax jPromotie en degradatie. i AdoD. H. C. SchotenH. R. C. Het Heldersche H. R. C. wordt klasser. Oly-mp Elftal C.'Newcastle United 14 Het Ned. Elftal is in zijn geheel herkozen voor den wedstrijd tegen Denemarken op 12 Juni te Kopenhagen. Van Heel is gekozen op de linkshalfplaats De tennisontmoeting AmetikaFrankrijk is doordat het Fransche dubbel Borstra— Brugnon van de Amerikanen won ten slotte door de Franschen met 31 gewonnen. Lacoste won van Hunter 6—0, 60. ■fTilden sloeg Borstra 60 63. i Engelsche voetballers op het vasteland. Middlesborough verloor in Denemarken diet 4—2. j Burnley won in Dresden met 3—1 Blackburn Rovers verloor in Zweden met 1—0. West Ham won aldaar met 62. lngezons8®n stukken \s(biuten verant woordehjkheid van de Redac- iie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) Geachte Redactie. Alkmaar 20 Mei 1927. Naiar aanleiding van een ingezonden stukje iin uw blad van j.l. over de Kinderbewaar- plaats stelt het bestuur dier installing tr prijs op den lezers van uw blad mede te deelen, dat het tot zijn spijt tot sluiting der 'Kinderbewaarplaats moest overgaan: le. daar er den laatsten tijd veel meer kin- deren opgenomen werden dan de ruimte toe- liet, zoodat de hygiene in gevaar kwam; 2e. de financien ontoereikend waren om de exploitatie aldus voort te zetten; 3o. het materiaal noodig hier en daar ver- ,nieuwing eischt, terwijl er aan het gebouw '.zelf eenige dringende verbeteringen aange- bracht moeten worden. Het bestuur hoopt aan bovengenoemde be- zwaren tegemoet te komen; geld bijeen te krijgen voor de noodige uitgaven en de in- ricbting zoo spoedig mogelijk weder te ope- nen. HET BESTUUR VAN DE KINDERBEWAARPLAATS. DE HONDEN IN BERGEN EN ALKMAAR. Oppervlakkig geoordeeld is die edelacht- flare in Bergen geen dierenvriend, doch een s ieder die even verder ziet zal milder oordee- Ten om de eenvoudige reden dat een ieder die 'een hand heeft ook een huis en wellicht een .tuin ter zijner beschikking heeft, waarin het dier evenals zijn eigenaar zich vrijelijk kan bewegen, edoch ja ziet U, hij meet dik- wijls pen pen dat is zoo dichtbij zoo vies en als ik hem vrij laat loopen, dan Doch ik fantaseer, want geen enkele groote hondenhouder zegt dat, ze zeggen wat de ■heer Postma schreef, ach ja die vrijheidwat zijn sommige menschen toch wreed; ook die arme kippetjes in een hokje op te sluiten moest verboden zijn, wat heb ik toch eigenlijk met de mooie perkjes van mijn buurman te makenlaat ze vrijelijk krabben en wroeten, dat is toch hun levenslust! Eefl ieder die een weinig van reinheid houdt en zich dagelijks zijn muren, veelal vlak bij de deur, ziet bespuiten met de onuit- puttelijke wateiwoorraad die een groote hond schijot te bezitten en bovendien hun andere uitwerpselen op de meest in het oog loopen- de plaatsen ziet liggen, of erger nog er over glist, wordt tegen zijn wil een vijand van hen, nietwaar! Dat vrijelijk losloopende hon- den echte straathonden worden, zal wel over- "d'reven zijn. Als een ieder eens goed begreep, dat het houden van huisdieren plichten meebracht, dan zouden diedieren thans niet zoo dikwijls de twistappel zijn, zoodat dikwijls de rechter ;er aan te pas moet komen; hoe zouden al die .verzoekschrift-onderteekenaars gestemd wor den als hun buurman eens, omdat hij zooveel van duiven houdt, een honderdfal van die lieve diertjes ging houden met een vrije vluchf als eerste eisch? Een ieder die daar- van eens heeft genoten!!! vindt het spreek- woord: „Zoo zacht als een duif" de grootste leu gen die ooit bestond. o|; Hoogaclitend. v T. J. S. Alkmaar, 22 Mei 1927. (Inzender is niet iemand om dieren te louden, omdat hij van hun bezit niet genie- ten kan en alleen de lasten ervan ziet. Kippen moeten in een hok, dat is een noodzakelijk kwaad, hoewel wij, waar eenigszins moge lijk, ook hun graag wat meerdere vrijheid zouden gtunnen. Maar hondten zijn nu een- maal geen kippen en vooral jonge honden, al zijn zij dan ook van't groote soort, moeten zich nu en dan kunnen uiitleven. Die moeten eens vechten en stoeien en eens hard! loopen. Wie de blijdschap van een hond ziet die na langen tijd eens losgdaten wordt, want niet iedereen heeft een tuiint of tuintje ze- grijpt het best wat het dier al dien tijd ge- mist heeft. Wij vinden het onmenschelijk alle grootere honden zonder meer tot leyenslange gevan- genisstraf aan riem of ketting te veroordee- fen. Red'. Alkm. Crt.) Bergen (N.-H.), 22 Mei 1927. Aan de Redactie van de Alkmaarsehe Courant Alkmaar. Mijne Heeren •In aansluiting op het ingezonden stukje van den heer Postma over de Hondenveror- dening, verzoek ik U beleefd in uw blad te wil leu mededeelen, dat bedoelde lijst ter tee- kening ligt in den boekhandel van den heer de Haan, Stationstraat, en een ieder verzocht wordt, die dit request wil steunen, ten spoe- digste zijn handteekening te gaan plaatsen op die lijst. Met dank voor uwe welwillendheid, Hoogachtend, G. W. BALDER. Aan de kiezers en kiezeressen te Bergen. Geachte Redactie. Hoewel mij bekend is, dat uw blad aan ddn vooravond van de verkiezingen geen in gezonden stukken ter aanbeveling van candi- daten wenscht te p'aatsen, meen ik u toch plaatsing voof het volgende te mogen verzoe- ken, om uiting te geven aan de hier heer- schende verontwaardiging over het Zaterdag door het bestuur van „Bergen's Belang" in de gemeente verspreidde palmflot. Deze vereeniging kwam met de kiezersgroe- pen C. F. Zeiler en die van Jhr. Barnaart overeen, een gemeenschappelijke lijst in te dienen, terwijl mede overeengekomen werd om een gemeenschappelijke propaganda te voeren. In strijd met deze overeenkomst verzona het bestuur van „Bergen's Belang" het pam- flet, waarin dit bestuur het doet voorkornen of men alleen een rechtsche raadsmeerder- heid kan voorkornen door te stemmen op een van de door hem gestelde candidaten. In de bewuste vergadering, waarin tot het indienen van een gemeenschappdijke lijst en het voeren van gemeenschappelijke proga- ganda werd besloten, liet ik daartegen reeds een waarschuwend woord hooren, overtuigd als ik was, dat men van die zijde weder een staaltje van politieke onbetrouwbaarheid zou leveren. Mijn voorspelling is bewaarheid gewor- den en duel van dit schrijven is de kiesgerech- tigden er voor te waarschuwen de gemeente- belangen toe te vertrouwen aan menschen die zich zoo politiek onbetrouwbaar hebben getoond. Met dank voor de plaatsing, P. KROM. HCigsisf ZANGWEDSTRIJD TE BERGEN. Gistermiddag 1 uur, werd de zangwed- strijd voortgezet met de derde afdeelmg Ge- mengdle koren (onbekroond). Voor deze af- deeling, waarvoor zes vereenigingen hadden ingeschm'en, was geen verplicht nummer, elk koor zong dus twee nummers naar keuze De heer Sohalkwijk maakte de jurykden be kend n.l. de heeren C. Jonker, voorzitter, Jac. Bonset en J. C. Anderson, waarna, na eenige min. pauze, voor 'n talrijker publiek dan ver- leden Zondagm. als eerste koor optrad: „Oris Genoegen" Heer-Hugowaard (33 leden), dir F. v. d. Mey, met „Vogelnestje" van Sene- caut en „Mijn thuis" van F. Abt. 't Zong be- ter in het eerste stuk dan in het tweede. Kiank- gehalte in 2 niet mooi, 'n uitzondering maak te de inzet van het vierde couplet, waarin ook meer voordracht kwam. 4e prijs, met 2 tegen 1 stem. 2. Groot Schemer's Gemengd koor, (38 le den) dir. G. Anderson. Zong goed in „Wie- geliedje" van Roeske, ofschoon de bassen te zwak zijn. Eveneens goed in „Moeder en Kind" van Wierts. De vermelding in het tekstboek dat het reeds twee 2e prijzen en een tweede eereprijs behaalde berust zeker op een verkeerde opga- ve hoe kan men anders dit koor in deze afd.e- ling toelaten Derde prijs 'b. 3. ,',Niedorps Gemengd koor" (43 leden). dir. J. Hovenier jr. Flinke attaque in „Domi- ne Salvam fac Rcginam Ncstram" van A. Giesen, ManneTistemmen minder dan die van de dames. „De Molenaar" van Jacob ITamei vend ook 'n goede vertolking, maar de direc- teur liet, dunkt me, de tweede laatste regels van bet derde couplet te ster'k uitkomen. Hij leidde geestdriftig. Derde prijs met 2 tegen 1 stem. Vergtild zilveren medaille en 15 gulden. 4. „Zang en Vriendschap", Oost-Knollen- dam (56 leden) dir. J. Mienis, dezelfde kider, die j.l. Zon da 2 m id dag den eersten prijs kreeg Groot verschil in de stukken. .,Kersthed" van Bernard Diamant, fijn en teer, „Lentezang van Roeske, opgewekt, frisch en fleurig, met 'n flinke climax aan't slot. In bride nummers hoorde men uitstekend zingen, dat beloond werd met een langdurig handgeklap. 2e prijs, vemtild' zilveren medaille en 30. 5. jjZanglust" Hensbroek. dir. A. Rooker, door ongesteld'heid van den directeur niet op- gekomen. 6. ..Polyphymnia" IJmuiden (60 leden) d'ir. H. J. Arisz, 'n heel goed leider, die in „Zondagmorgen" van Bonset, waarin zich 'n zeer goede tenor deed hooren, de zwaarste concurrent van Mienis bleek te zijn. Na „Zon dagmorgen" 'n ovatie aan den componist, Er werd heel mooi gezongen, ook in „Traurge- sang" van Blumner, waarin de bassen een orachtige basis vormden Eerste prijs, verguld zilveren medaille en vijftig gulden, met algemeene stemmen. De heer Jonker verkonai-dc deu uitslag na J—d te ncb'cen dat de jury van oor dee! was, dat het z'ngeti in deze afdeellng op hoog peil had gestaan, waarom zij twee extra prijzen aan de bestaande toevoegden, n.l. een derden prijs b (reeds vermeld) en een vierden prijs, die „Ons Genoegen" verwierf ,verzi'lver- die bronzen medaille. 5s Avonds om 6 uur traden iin de tweede afdeeling de mannenkoren weer in het strijd- perk, waarvoor d'e heer Jac. Bonset het ver- plidite koor schreef. (,,'De Jachthoorn", ge- dicht van Prosper van Langendonck). Bon set is de moderne muziekrichting toegediaan, maar uit zich in dit opus 106 nog niet zoo erg nieuwerwetsch. Zeer melodieus is het tweede couplet, moeilijk het begin van het derde door de accoordopvolgingen (drie maal 'n halve toon dalende en p. p.) Toen men be- gon was de zaal van „de Rustende Jager" geheel gevuld. De jury bestond uit de zelfde heereni van's middags, met d'at verschil, dat nu de heer Bonset voorzitter was. 1. IJmtuidens mannenkoor", directeur H. J. Arisz (60 zangers). De baritons alleen niet erg hilankrijik, 't geheel zeer beschaafd en goed genuanceerd. 't Vrije nummer „0 Heil' gen" van Moo Hoogerwerf, gezongen op een wijze de mooie compositie waard. 2. Van Nellie's mannenkoor „Crescendov, Rotterdam, dir. A. W. Sevenliuysen (160 zan gers). Jammer dat de baritons zoo vibreeren. Begin 3e couplet te sterk, toch kan men zeer goed p.p. zingen. Er was overigens veel goeds, soms moois in. De componist dankte voor het ook hem geldende applaus. Vrij num mer „de Bruid" van H. J. den Hertog, 'n effectrij'k nummer dat zeer veel succes had. 't Is in staat de zangers mee te sleepen, waar- door, zooals 'hier, men wel eens wat »te veel gaf. Derde prijs a. (Toegevoegd1). De toeken- ning gesehiedde met algemeene stemimen. 3. Haags-che Liedertafel „Animato" dir. Frans Haring (37 leden). De eerste vereeniging dezen avond die met een vaandel verscheen. Nam goed de dynarni- sche teekens in acht, evenals Rotterdam, maar ook weer niet mooi het gedeelte voor de bari tons, evenmin in het derde gedeelte. Er waren echter ook plaatsen die beter waren. Vrij nummer „Het Hooglied" van Olman bezorgde zangers en directeur een warm ap plaus, 't koor was ook beter hierin. 4. G. E. W. A. Amsterdam, dir. L. C. Kee- reweer. (De beteekenis der letters is Gemeen- telij'ke Elcctriciteitswerken, Amsterdam, 71 zangers. De dir., 'n bekende Verschijning op zangwedstrijden. Baritons heel goed. Ook overige. Wat erg sterk in het begin van het vrije nummer „Liefdedicht" van Olman, dat ook niet veel gelegenheid tot nuanceeren biedt Derde prijs'," verguld zilveren medaille en 4'0 gulden, met algemeene stemmen. 5. „De Vereenigde Zangers" Alkmaar, d L. C. Keereweer (77 zangers). De gevrees baritonepisode uitstekend, ook het andere. Publiek bagon enthousiast te worden. En de uitvoering van „de Gravers" van Olman, het vrije nummer versterkte 'het enthousiasme nog, doordat gejuich er zich doorheen meng- de als belooning voor de fraaie vertolking, door den leider vol vuur gedirig'eerd. Eerste prijs. Vergu'd zilveren plaquette en 125 gulden, met algemeene stemmen. 6. „Orpheus" Rotterdam, dir. Jos. Vran» ken jr. (29 leden). Kami met eigen kraehten. De bekendmaking daarvan lokte levendigen bijval uit. Mooi gezongen en goed geleid door den zeer jongen directeur. Klein maar be schaafd ensemble (Gejuich). Vrijnummer „Het Woud" van H. van Nieuwenhoven, mis- schien hier en daar wat overdreven van „zeggen". Het succes, dat men had was bui- tengewoon. Tweede prijs, verguld zllvere medaille en 75 gulden, met 21 stem. De directeursprijs van 's middags, een houtsnede van B. Evers, v/erd toegekend met algemeene stemmen aan H. J. Arisz. 's Avonds verwierf eveneens met algemeene stemmen, de heer Keereweer die prijs, be staande in een Litho van D. IT. W. Filarski. De componist van het verplichte koor werd eenige mafen gehuldigd en onder groote vreugde der vocrnaamste prijswinnaars ook 's middags, eindigde deze uitmuntend geslaagde en door het bestuur van Bergens' mannenkoor eveneens perfect georganiseerde wedstrijddag, waarvan de heer Bonset na- mens de jury verklaarde, dat er ook's avonds uitstekend gezongen was. A. K. wegriiverbetering moet gefinahciefa woraen met gewo-ne of buitengewone middekn. Technisch en economisch moet veel meer gedaan worden en dat behoort financieel mo gelijk gemaakt te worden door leening. Ge- schoolde werkkrachten zijn noodig voor die verbetering. De heer Edo Bergsma was van oordeel, dat het verbeteren van de wegen zoo spoedig mogelijk geschieden moet omdat de tegen- woordige toestand van deze wegen knaagt aan onze welvaart. Bovendien moeten kana- len gegraven worden, om te kunnen concur- reeren met het buitenland. In de export-in- dustrie is nog voor tal van werkkrachten plaats. Daar dient geholpen te worden door het totstandkomen van verbindingen. Het leenen van gelden daarvoor beteekent wel vaart in de toekomst. Tegenover deze gemaakte opmerkingen ver- dedigden d'e prae-adviseurs hun ingenomen standpunt. NAT. VEREENIGING TEGEN WERKLOOSHEID. De Nationale Vereeniging tegen de Werk- loosheid hield Zaterdagmiddag een crongres. In deze bijeenkomst werden de prae-adviezen fcehandeld van de heeren lr. F. C. E. Bon- gaerts en F. M. Wibaut op de door liet be stuur der vereeniging voorgelegde vraag of liet wenschelijk is in tijden van een slechte arbeidsmarkt met het oog op de werkgelegen- heid de uitvoering van openbare werken te bevorderen. De heer van den Walle besprak de prae- adviezen. Hij meende, dat de overheid tot haar taak heeft te zorgen voor werkverrui- ming tot bestrijding van de werldoosheid. Tot deze conclusie komt ook de heer Wibaut. Dit prae-advies onderscheef spr. dan ook. Met standpunt van den heer Bongaerts noemde spr. te voorzichtig. Het prae-advies van den heer Van Door- nick werd door spr. bestreden. Spr. meende, dat er best voor uitbreiding van werkgelegen- heid door den Raad geld kan worden ge- kend. omdat oo'k het nationaal vermogen toe- neemt. De heer Th., van Lier, referendaris aan het departement van arbeid, meende, dat de vraag van uitbreiding van de arbeidsmarkt breeder moet worden bezien dan zij hier is gesteld. Niet alleen in tijden van slechte ar beidsmarkt, maar ook in tijden van hoogeon- junctuur behoort de werkgelegenheid door uitvoering van openbare werken bevorderd te worden. Gepleit werd verder door spr. voor het nemen van economische afweermaat- regelen tegenover het buitenland. Groote wer ken behcoren tot uitvoering te komen in tijden als deze. Spr. staat daarbij niet afwijzend om voor deze groote werken te leenen. Tijdens deze redevoering kwam de minister van waterstaat ter vergadering. Vervolgens sprak de heer De Bruijn, voor zitter van het Propagandacomite voor We- genverbetering. Deze besprak de vraag of de fProwivtciaal nieuw&s MINISTER KAN IN NOORD- HOLLAND. Hedien bracbt de minister van binnenland- sche zaken en landbouw, mr. Kan, een bezoek aan verschiliende instellingen op landbouw- kundig gebied in Noord-Holland, daartoe uit- geno!odigd door de vereeniging tot ontwikke- ling van den landbouw in Hollands Noorder- kwartier. UIT SINT PANCRAS. Een' vriendschappelijke wedstrijd tusschen Rood-Wit uit Alkmaar en Vrone I had tot uit slag 97 in het voorded van de thuisclub. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" gaf Zondagmiddag een matinee, dat door een ta-- rij'k publiek werd bijgewoond. Door het on- gunstiige weer, werd het concert niet in den tuin gChouden. Zooals aangekondigd was, maar in het lokaal Kramer. Gespeeld werden o.m. het verplichte en het vrije nummer voor het conoours te Oostbuizen. - De aanwijzigen hebben weder een concert bijgewoond, dat op hoog muzikaal peil stond Stadssiieaaws odarnew voor het meuwe gebouw bestond in de bevordering der saamhoorigheid van het personeel, is op keurige wijze feest gevierd, waarbij onder d'e leiding van een drietal commissieleden een uitgebreid programma werd afgewcrkt, dat de gasten tot laat in den nach't bezig hield. VEREENIGING VOOR GEZINS- VERPLEGING TE ALKMAAR. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, zal deze Vereeniging Woensdag a.s, haar vijf-en-twintig-jarig bestaan herdenken. Men is voornemens dan een buitengewone vergadering te houden, tot't bijwonen waar van verschiliende autoriteiten en besturen van andere vereenigingen o. a. alle vereeni* gingen die bij den Armenraad zijn aangeslo- ten zijn uitgenoodigd. Na afloop der vergadering bestaat er ge legenheid het bestuur te complimenteeren. Men zie de advertentie in dit nummer. POSTDUIVEN. De Postduivenvereeniging „Alcmaria Vic- trix hield Zondag 22 Mei een wedviucht van- af Creil, Frankrijk. Afstand 407 K.M. De duiven zijn gelost 8 uur, 5 min. De wind was West. BOTSING VAN DE TRACTORTRAM MET EEN AUTO. Zaterdagmiddag te half vijf kwam de auto van den heer R. uit het Payglop rijden, toen juist d'e tractortram uit de richting Limmer- hoek de Laat passeerde. De auto kwam op de rails en daar de trac tor doorreed, kwamen bride vervoermiddekn in botsing. De auto werd vrij ernstig geschadigd'. BIJ TIJDS VOORKOMEN. Gistermiddag liepen een tweetal paarden van den vrachtrijder J. Snijders, albier, zich van uit het weiland aan den Westerweg op de spoorbaan. Dit werd gelukkig vroegtij dig opgemerkt door cmwonenden, die de paarden juist voor het binnenkomen van een trein van de spoorbaan wisten te verwij- deren, waardoor ongelukken werden voorko rnen. ONDER EEN AUTO. Toen een slagersknecht Zaterdagmiddag uit de Sliksieeig de Zaadmarkt kwam oprijden en daarbij1 goed signalen gaf, werd hij aange- reden door den auto van de firma De V van de Zaadmarkt. De slager Irwam onder de auto. Hij kwam er zelf nog best af maar de fiets werd ver- nield OEFENING BRANDWEER. De gewone jaarlijksche oefening en inspec- tie van de brandweer voor B. en W. zal Woensdagavond 7 uur op het Waagplein ge schieden. Er zal tevens aan verbonden zijn een wedstrijd onder de leden van de versclul- lende korpsen in het verrichten van •allerlei functies van de brandweer. N. O. G. De afdeeling „Alkmaar Buiten" van het Nederlandsch Onderwijzers-Genooischap vei'- gaderde Zaterdagmiddag in het hotel „Het Paardshoofd" alhier. Tot afgevaardigde ter algemeene vergade ring van het N. O. G., welke op 2 en 3 Au gustus a.s. te Leeuwarden zal worden gehou- den, werd benoemd de heer J. de Wit te Oterieek en de heer K. Zwiep te Stompetoren tot diens plaatsvervanger. Beide heeren na- men de benoeming aan. Hierna werden enkele voorstellen uit den besciirijvingsbrief besproken en eenige huis- houdelijke zaken afgedaan. FEESTELIJKE HERDENKING. Zaterdagavond is in het gebouw van den Keupngsdienst door het vrijwel voltallige personeel met hunne dames den dag der of- ficieeie ingebruikneming van het nieuwe labo- ratorium van den dienst feestelijk herdacht. Nadat door den directeur in eene rede de betekenis dezer feestviering was uiteengezet, die volgens hem naast eene uiting van dank- Prijztn. lste H. J. 2de C. H. Noome 3de A. J. de Wit 4de P. C. Weel 5de J. B. de Looze 6de W. Godschalk 7de Ant. de Wit 8ste J. B. de Looze 9de A. J. de Wit lOde H. J. Struijs 11 de J. B. de Looze 12de Jansen Haring 13de A. J. de Wit 14de J. B. de Looze 15de Ant. de Wit 16de A. J. de Wit 17de Idem 18de C. J. de Moel 19de B. Termaat 20ste L. v. Vuure 2lste C. J. de Moel 22ste LI. J. Struijs 23ste A. J. de Wit 24ste C. Korver 25ste W. Godschalk 26ste Dczclfde 27ste K. Jansen 28ste J. B. de Looze 29sie W. Godschalk 30ste L. v. Vuure uur, mm. sec. 2—45—37 2.47—51 2—51— 8 2—51—43 2-51—33 2—53—29 2—58—42 2—58—46 2—59—58 3— 0—49 3— 1—50 3— 2— 3 3— 2—27 3— 2—43 3— 2—59 3— 8—52 31031 3—12—20 3—12^-18 3—13—12 31333 3—14—18 3—15—59 3_16_46 3—17—34 3—19— 3 3—20—50 3—20— 7 3—24—55 3—25—20 PO STDU'I VENVE R BE NIG IN G STEEDS IN SPANNING. De Postduivenvereeniging Steeds in Span ning" hield Zondag 22 Mei een wedviucht van Creil (rrankrijk). Afstand 407 K.M., 1. S. Dingerdis 2—43—56 2. P. de Jong 2—47—54 3. C. J. Rabeling 2—49—14 4. R. J. Ran 3— 0—55 5. Idem 3— 2—50 6. F. H. C. Dingerdis 3—10— 7 7. Idem 3—13— 0 8. C. J. Rabeling 3—15— 7 9. Jn. Kaper 3—18—17 10. Idem 325—15 11. Jn. Huiberis 3—26—39 POSTDUIVENVEREENIGING „DE POSTDUIF". Zondag 22 Mei hield bovengenoemde ver eeniging een wedviucht met oude duivxvan- uit Creil (Frankrij'k). Afstand 409 K.M., los 8 uur 5 min. Wind west. Aankomst. 2—44—39 2—53—54 2—59—38 3— 3—56 3_ 9—49 3—is—oo 3—18—20 3—24—20 3-25—09 3—26—41 1. 2 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. J. Huiberis Sr. Dezelfde Jos. v. Seggelen Dezelfde Th. v. d. Karner Jos. v. Seggelen J. Koolhaas B. Willers Jos. v. Seggelen J. Huiberis Jr. If 1 s k i lb e r> i M e si AMSTERDAM SCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 23 Mei 1927. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 610 vette koeien le kw. 1.05f 1.20; 2e kw. 0.92—/ 1.04; 3e kw. 0.80—/ 0.90; per K G. slachtgewicht; 140 m-rik- en kalf- kceien 300—/ 400 per stuk; 166 Vette kal- veren 2e kw. 0.800.90; 3c kw. 0.70 0.80 per K.G. lev. gewogen; 123 Nuch- tere kalveren 1117 per stuk; 115 Scha- pen 3044 per stuk; 347 Lammeren 15—/ 20 per stuk; 850 Varkens Holl. le kw. 0.77—/ 0.79; 2e kw. 0 74—/ 0.76 per K.G. slachtgewicht; Overz. en Geld, le kw. 0.77—/ 0.79; Vette varkens 0.74— 0.76; 42 Paarden 200260 per stuk Opgave van dec Directie van het marktwe- zen te ALKMAAiv, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Landlooper, ervan doorgaande met, de kleeren van een bader: Hij komt me achterna. Sommige menschen hebbe ook niks geen schaamtegevoel over d'r. (Passing Show)

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2