OAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenlandsch pmengd nieuws. floiderd negeft eh TWiRtfflfe jaargrm? 1927 DINSDAG 24 MEI Dagelijksch overzicht. Buifenland Binnenland Jit namirfer besfaaf oft 2 bladeit. Deze Cob rani wordl ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagen, aftgegeven. Ibonneraenispdj'3 bij vooruitbetallng per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door )ti gehcele Rijk /2.50. Afzonderlijbe en bewQsnumtners 5 cents. DirecteurG. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefooonr. Redactie 33. PRUS DER OEWONE AdVERTENTfftlfi Per rege! /0.25, bij groote contracten rabaL Groote letter* naar plflaterefffffc Brieves franco aan de N.V, Boek* en Handelsdrakkerjl r/b HERJRfc CO»T£|i Voordam C 9. Hoofdredacteuri Tj. N, ADfiMA* Postgirs 37060. wmsmaa Colijn over de Economische Con ferentie. De moeilijkheden in Frankrijk. Het Engelsch man daat over het Heilige Land. De heer Colijn heeft zich in een persge- sprek uitgelaten over de resultaten, welke tot iiu toe op het oogenblik waarop wij dit iDagelijiksdi Overzicht schrijven is de confe rentie wellicht reeds geeinddgddoor de economische wereldconferentie bereikt zijn. Ondanks het felt, dat de Russen zooals wij Zaterdag berichtten, op 't allerlaatst nog be- gonnen zijn roet in het eten te gooien, on danks het feit ook, dat een ieder aanvankelijk wel zeer sceptiseh tegenover deze beraadsla- gingen stona, acht onze oud-minister d'ie re sultaten zeer bevredigend. Allereerst al, omdat het handelsrapport, dat nagenoeg eenstemmig is aantgenomen z.i een nieuwe rich ting in de handelspolitiek in- iuidt. Tevens edhter om wat door den arbeid der andere commissies tot stand kwam. Ook de resolutie in het landbouwrappo.'t tegen onbillijke toepassing van sanitaire con- trole en waarvoor onze landgenoot Lovink zich in de landbouwcoxnmissie zooveel moeite gaf, achtte de heer Colijn van groot belang zooals hij trouwens reeds in zijn eerste nota aan de conferentie had uiteengezet. Bij zijn arbeid in Geneve heeft de heer Co lijn zich volgens zijn verklaring laten leiden door de gedaehte hoe de wereld behoort te zijn ingeridht op economisch gebied. Maar wanneer de wereld niet algemeen medewerkt aan de verwezenlijking van dit ideaal moet elk individheel land op eigen economische be langen bedacht blijven. Zelfs de Engelsche vrijhandelseconoom Layton heeft in de sub- commissies dit standpunt gehuldigd. Zooda nige overwegingen brachten den heer Colijn ook tot het Nederlandsche tarief van 1925, al bedoelde dit geheel niet aan te toonen, dat de Nederlandsche handelspolitiek protectionis- tisohe beginselen ging huldigen. De resultaten van de industriecommissie achtte de heer Colijn vaak en een bewijs van het feit, dat deze kwestie nog niet rijp is voor intemationaal overleg tusschen alle belang- hebbende groepen. Of hier lets gedaan zal kunnen worden moet de toekomst Teeren. De voortdurende communistische agitatie in Frankrijk en de strijd van de regeering daartegen, maiken dat Poineare's positie al evenmin als die van den minister van bin- nenlandsche zaken Sarraut erg stevig is ge worden. Het groeien van de oppositie tegen het te- genwoordige coalitie-kabinet van Poincare bewijst dat de radicalen, die zijn gezag van het begin af aan slechts met moeite verdra- gen hebben, nu zijn gaan vinden dat het land verder wel buiten hem kan. Het is merkwaar- dig hoe snel men in de politick de dingen ver- geet. Toe Caiilaux, Painleve, Herriot, De Monzie de Fransche finanrien volkomen in de rapen geholpen hadden, waren ze onder een hoedje te vangen en aanvaardden dank- baar de leiding, die de besliste kleine Lotha- ringer hun kwam geven. Maar kom tegen- woordig eens in kartel-kringenGe hoort er in alien ernst betoogen, dat niet de gema- tigden, maar de radicalen het land gered hebben. Op ziehzelf zou een zoo overdreven dunk van eigen beteekenis en bekwaamheid alleen maar belac'helijk zijn. Maar ze wordt veel ernstiger nu de heeren van het vroegere kar- tel daarin een voldoende aanleiding zien om het nu zelf maar weer eens te gaan overne- men. De voornaamste oorzaalc van die verande ring in hun bonding vormen de verkiezingen van het volgende jaar. Willen ze door hun ■kiezers niet worden uitgelachen als ze komen met die bewering van „nos fecim-us", dan, zoo oordeelen ze, moeten ze als het zoover is, over een jaar dus, zelf het Vft weer eenigen tijd in handten gehad hebben en getoond, dat ze het alleen net zoo goed kunnen. Kon het zijn, dan zouden ze daarom Poincare liefst al voor de vacantie weer weg hebben. En daarop sturen ze het aan met al dat kleine gemanoeuvreer, dat den premier beduidCn most, dat zijn rijk ten einde loopt. De mogelijkheid bestaat dus, dat Poincare binnen aizienbaren tijd wordt omvergewo/- pen. Wat zal hij dan doen? Zal hij, zooals hij reeds meermaien heeft aangekondigd, weige ren een nieuwe ondracLht tot het formeeren van een kabinet van eenigszins andere samen- stelling te aanvaarden, of zal hij zich daar- ioe wel weer leenen, omdat hij toch in zijn hart overfuigd is, da: als hij weggaat alios y-'cer misloopen moat? Of eindelijk zal hij ge- boor geven aan den drang, die op het oogen blik van rechts op hem uitgeoefend wordt en zal hij de Kamer s-ntbinden? Afwadhten blijft ook hier de boodschao. Met zHcerheid valt er nog absoluut n-iets- te zeggen. \'ast staat alleen, dat de komende weken Frankrijk interessante politieke gebenrtenis- sen zullen brengen. Tot zoolang dus geduld! Zoolang men weet, is na den oorlog aan Engeland het mandaat over Palestina opge- dragen. Herhaaldtelijk heeft men in den loop der jaren kunnen bemerken, dat de wijze, waarop dit mandaat werd uitgeoefend alles- behalve naar den zin der Arabische bewoners was. Ook thans vinden zij in hun ontevreden heid weer aanleiding om een protest-memo randum aan den Volkenbond te zenden, waar- in een heftige aanval op Engeland1 is vervat Ten eerste wordt de Britsche regeering er- van beschuldigd, dat zij een onoordeelkundi- ge, oneconomisdhe immigratie van Joden heeft toegestaan, welke de belangen der Ara- bieren heeft benadeeld, die meer aan het land gebonden zijn dan de Joden, die naar hun land terug kunnen keeren. Ten tweed'e wordt verklaard, dat Palestina thans ontbloot is van eenige behoorlijke zelf- besturende instelling. Dit, zoo wordt beweerd is een stap terug ten opzichte van de vrij'h den, die het land onder de Turken genoot. Dc regeering des lands wordt ervan beschuldigd dat zij het vol'k niet raadpleegt in vraagstuk ken als de Palestijnsche leening, de Doode Zee-concessie en het imintstelsel. De bevol king meent, dat zij bij de beenen wordt voort gesleurd1 op een wijze als met de laagst-staan- de kolonien in het Britsche Rijk geschiedt. Ten derde wordt beweerd, dat de Arabisdv taal in het offideel gebruik niet op gelijken voet staat met het Engelsch en het He breeuwsch. Wat van dit alles waarheid is kan natuur- lijk door ons onmogelijik worden aangegeven Ook hier zal de toekomst licht moeten brengen. VOLKENBOND. ECONOMISCHE CONFERENTIE. De slotzitting. De slot-bijeenkomst der Economische Con ferentie is zeer rustig geweest, zonder eenig incident. Alleen kreeg men nogmaals een woordenduel tusschen Ossinsky en Jouhaux te hooren over de vraag, welke arbeiders- organisatie, die van Moskou of die van Am sterdam, het best de belangen der arbeiders- klasse behartigt. Ossinsky kon het voorts blij'kbaar niet over zich krijgen een enkele vriendelijikheid aan het adres van den Volken bond te zeggen, daar hij bij zijn verklaring, dat de Russen zich bij de eindstemming over alle resoluties gezamenlijk van stemming zul len onthouden, uitdirulokelijik herhaalde dat dit geenszins beteekent, dat de Russen den wensch hebben naar een voortzetting van den Volkenbondsarbeid tot verbetering der economische toestanden. De Russen beschou- wen den Volkenbond nog steeds, zeide Os sinsiky, niet als een geschikt vredesinstrument, en zij zijn integendeel van meening, dat de Volkenbond een werktuig in handen der im- perialisten is gewee't. Overigens waren de Russen heel braaf en veroorzaakten geenerlei moeite. Zij stonden zelfs mede op toen Loucheur alle ge- delegeerden uitnoodigde zich bij wijze van erkenning van Theunis' verdienstelijke lei ding der conferentie van hun zetels te verhef- fen. Doordat heden nog een laatste slotstem- ming gehoud'en werd over alle resoluties, zoowel die van Zaterdag als die van heden, en ditmaal niemand tegenstemde, kon de voorzitter Theunis thans zonder gewetensbe- zwaar de eenstemmige aanneming proc'la- meeren en hebben dus ook alle resoluties van Zaterdag thans de vereischte geldigheid ver- kregen. Om zeven uur sloot Theunis de con ferentie met het uiispreken zijner overtuiging, dat de dag komen zal, waarop een grooter geluk den menschen te beurt zal vail en als gevolg van den arbeid dezer conferentie. CHINA. DE ACT IE DER ZUIDELIJKEN. Een overwinning van Tsjiang Kai Sjek. Volgens een telegram uit Nanking zou Tsjiang Kai Sjek een schitterende overwin ning op de noorddijken hebben behgald. Hij zou Tsjang Tsoeng Tsjang, dten generaal der noordelijken, in de rich ting van Hsoe-tsjc- ■foe hebben teruggedtongen, na Pengpo in de provincie Anhwei te hebben overmeesterd. DUITSCHLAND. DE DUITSOHE VESTINGWERKEN. De controte. Nu de versterkingen aan de Oostgren® ge heel geslecht zijn, nog een maand ongeveer voor afloop van den termijn, wordt diruk ge- praat over de wijze, waarop dat feit nu offi- cieel door de mogendheden moet worden ge- constateerd. In Duitschland wil men er niets van we ten, dat de geallieerde militaire at taches te Berlijn gezamenlijk ter plaatse het yerrichte werk gaan controleeren, daar hier- in door velen. een herleving van de militaire controle zou worden gezien. De Parijsehe correspondent van de „Voss. Z." meldt, dat de moeilijikheid wellicht zal worden opge- lost door een comproiuis, door Ehiitschla af- voorgesteld: de militaire attaches zullen zond'erlijk de slechting gaan vaststelien. Behalve de kwestie van de slechting van de onderkomens aan de Oostgrens rest voor Duitschland nog voldoening aan een andere ontwapeniingsverplichting, n 1. aanneming van een wet op den aanmaak en den uitvoer van krijgsmateriaal. Het bctreffende ontwerp is door de rij-ksregeering reeds aangenomen en den Rijksraad toegezonden. Bij de hervat- ting van de zitting dcor den Rijksdag op 14 Juni kan de wet eventueel in alle drie de lezingen op een dag worden afgedaan. VERKIEZINGEN IN MECKLENBURG Zondag hebben de verkiezingen voor den Mecklenb'urgschen landdag plaats gehad. Zij hadden, hoewel de deelneming zeer talrijk was een kalm verloop. De uislag was een g'e- ringe verschuiving naar links, waarbij de V61- idschen de meeste verliezen leden. De verdeeling der zetels. In den nieuwen Mecklenburgsohen land dag worden de mandaten als volgt verdeeld 20 soc-dem., 3 communisten,. 1 democraat. 2 leden der „Volkswohlfartsgruppe" totaal 26 zetels der lmkerzijde. 11 D.-nationalen, 3 Voikischen, 4 leden der D.-Volkspartij, 5 leden der Econ. Partij, nat.-soc., totaal 24 zetels der rechterzijde. DE A RB BID SOONF LICTE N. De actie van het personeel bij de Rijnscheepvaart. Steun uit Ne- derlatid toegezegd. Naar men weet, hee=t het personeel bij de Rijnscheepvaart, dat sinds eenigen tijd zon der collectieve arbeidsovereenkomst werkt, on- langs loonsverhooging gevraagd, welke ech- ter door de reederijen en particuliere schip- pers werd geweigerd. In een groote te Duisbu-rg gehouden verga- dering heeft de voorzitter van den Duitschen Verkeersbond, Birk, de houding der werkge- ves aan een soherpe critiek onderworpen en met staking gedreigd, als aan de eischen van het personeel geen gehoor werd gegeven. Twee vertegenwoordigers van den Neder- landschen Transportarbeidersbond waren ter vergadering aanwezig. Zij deelden mede, dat de Nederlandsche Rijnschippersknechts, enz. eveneens nieuwe loontarieven hebben geeischt eh verkilaarde, dat als de Duitsc'he Verkeers bond staking zou proelameeren, de Neder landsche schipipersknechts zich met hun ka- meraden solioair zouden verklaren. BE IE REN EN HET RIJK. Een rede van ex-kroonprins Rup- precht. J>e Beiersche ex-kroonprins Rupprecht ft Zondag op een feestelijke bijeenkomst van de Bayrische Heimat- und Konigsbund een rede gehouden, waarin hij te velde trok h- gen het unitarisme. De kroonprins verklaar- de o.a.: Het is geen vijandsdiap tegen het Rijk, indien we het herstel van de Beiersche zelf standi gheid en ons zelfbeschikkingsrecht eischen. Alleen een federatief Duitschland kan gedijen. FRANKRIJK. LINDBERGH TE PARIJS GEHULDIGD. Kapitein Lindbergh is de held van het oogenblik in Parijs. Waarschijinlijk is nooit iemand meer gefeteerd dan hi). Groote - me- nigten enthousiaste bewonderaars volgen hem overal. De hooge autoriteiten in het land, van den president der republiek af, overladen hem met eerbetoon. Gietermorgen vergezelde de Amerikaan- sche gezant, Herrick, hem naar het Elysee. President Doumergue, die hem op de meest vriendelijke wijze gelukwenschte, hechtte Lindbergh het kruis van het Legioen van Eer op de borst en omhelsde den vlieger Des middags is Lindbergh in de Aero- club ontvangen, waar hij v/erd voorgesteld aan den minister van Arbeid, Fallieres. Ook de heer Orteig, die den prijs van 25.'000 dol lar heeft uitgeloofd voor dengene, die de eerste vlucht over den Atlantischen Oceaan tusschen New York en Parijs zou afleggen, was aanwezig. De voorzitter van de Aero-club Flandin, schonk den held een goucjen medaille. Van de Aero-club ging Lindbergh naar den premier Poincare. De Kamer van Afgevaardigden treft voorbereidingen voor een receptie op Woensdag a.s, Do-nderdag is dan de beurt aan den gemeenteraad van Parijs. Men koes- tert het plan den Amerikaan op dezelfd'e wij ze te huldigen als Bleriot, toen deze in 1909 over het Kanaal gevlogen was. Mevrouw Deutsch de la Meurthe, de weduwe van den bekenden filantroop, heeft aan de Aero-club 350.000 francs gbschonken, waairvan 150.000 gebruikt moeten worden voor den aankoop van een gouden beker, die aan Lindbergh zal worden aangeboden, terwijl de rest aan de nabestaanden van Nimgesser en Coli zal worden overhandlgd1. Voor de eerste maal sedert zijn aankomst begaf Lindbergh zich hedenmorgen naar Le Bourget, waar hij zijn toestel inspecteerde. De souvenier-jagers bleken minder 'schade te hebben aangericht, dan aanvankelijk werd vermoed. De schade kan gemakfcelijk hersteld worden. Lindbergh heeft medegedeeld, van plan te zijn wat boven Europa te vliegen, voor hij naar Amerika terugkeert per boot. Fransche vliegers zijn het er niet over eens, of Lindbergh ofschoon een goed piloot, op buitengewone wijize door het geluk be- gunstigd is dan wel of hij het feit, dat hij bij- na precies de Iersche kust bereikte, waar hij zich had voorgesteld, te danken heeft aan zijn nauwkeurige navigatie. De Amerikaan stuurde op het compas alleen en gebruikte geen sextant. Lindbergh zelf schrijft zijn succes, zooals bekend, toe aan zijn aard-inductie compas, dat een font van 200 mijl op zijn weg on- middellijik zou uitwijzen. Majoor Weiss een van de beste Fransche lange-afstandsvliegers, die gelegenheid heeft gehad de instrumenten van Lindbergh's ma chine te bestudeeren, deelt de meening van den Amerikaan, en verklaart, dat de Ameri kaan besehouwd moet worden als een eerste- klas piloot ,.begunstigd door de omstand'ig- heden wellicht, dcch hij is in die mate onze meerdere, dat wij onzen hoed voor hem moe ten afnemen". Aanbiedingen aan Lindbergh. Onmiddellijk na het bekend worden van Lindbergh's gelukten overtocht begon het te Parijs felicitatie-telegrammen voor den jon- gen held te regenen. Niet uitsluitend echter telegrammen om hem geluk te wenschen. Uit New-York zijn telegrafisch allerlei aan biedingen aan Lindbergh gedaan, waarbij, gelijk men zich dat van het land van den dollar voorstelt, geweldige sommen worden in uitzicht gesteld. Zoo was er, naar ons een draadloos hericht uit New-York meldt, een aanbieding van viermaal honderduizend dol lar van directies van variete-theaters aan den jongen lucht-held. Een bioscoop-onderneming telegrafeerde een voorstel tot een engagement voor tweehonderdvijftigduizend dollar. Een schouwburg-ondememing bood honderddui- zend dollar; een radio-omroep wil den- vlie ger vijftigduizend dollar betalen en aanzien- lijke sommen worden ook nog besehikbaar gesteld door uitgevers van dagbladen en tijdschriften. Het totaal dezer aanbiedingen werd gisteren reeds op meer dan een' millioen dollar gesehat. BNGELAND. DE INVAL IN HET SOVJETHUIS. Gistermiddag is een kabinetsraad gehou den ter bespreking van de EngelschJRussi- sche betrekkingen. Den ministers was gelegenheid gegeven de laatste dagen op hun gemak belangrijke stuk- ken te bestudeeren, die in het Arcosgebouw waren gevonden. Het antwoord, dat aan de Sovjetregeering zal worden gezonden, moet zeer scherp zijn en aan geen der eischen van de Russische nota tegemoet komen. Een vergoeding van de schade, in het Arcosgebouw aangericht, wordt geweigerd'. Het handelsverdrag be staat reeds sedert 1921, maar Sovjet-Rusland is pas in 1924 door Engeland de jure erkent, en wel onder de arbediersregeering, die toen- tertijd aan het bewind was. Men vreest, dat, als men thans tot den toestand van voor 1924 terugkeert en het handelsverdrag laat voort- duren, de deur voor geheime propaganda open blijft. Toen overste Kenworthy gistermiddag in het Lagerhuis de vraag stelde of het ant woord reeds verzonden was en sir Austen Chamberlain hierop ontkennend antwoordde, vroeg de conservatief Hudson sarcastisch, sinds wanneer de oppositie de officieele ver- tegenwaordigster van Sovjet-Rusland was gewordfen. Minister Joynson Hicks had ook eenige vragen te bean-twoorden over den inval. Uit zijn antwoord bleek, dat 75 politie-agent-en aan den inval hadden meegedaan. Slechts een klein gedeelte van de papieren was door- zocht. Flandelsbescheiden had men onge- mceid gelaten. Hoe wist men welke papieren dan de moeite van het dooriezen waard waren? „Wd, de politic is erg knap!" Daarop vroeg Kenworthy, als de pblitie dan zoo knap is, en er wordt een vermist regeeringsdocument 'gezocht, waarom doorzoekt ze dan de bin- nenkomende post uit Rusland? Daarop ant woordde de minister schertsend1, dat Ken worthy met zijn kennis van Rusland zelf het best Icon weten, dat deze post de beste aan- wijzingen kon bevatten over het document. Kenworthv, even slagvaardig, vroeg of de minister dan wel wist, dat hii tegenover dten besten geheimen dienst van Europa stond'. GRIEKENLAND. 1AAiRTSB ISSCHOP GEWOND. Door een aanhanger der ou'de tijdrekening. Zaterdag is, naar de correspondent van de ..Daily Telegraph" te Athene meldt, in den Piraeus een laffe aanval gepleegd op den me- tropoliet van Athene, aartsbisschop Chrisos- tomos, door een niet wel bij het hoofd zijnde aanhanger van dte oude tijdrekening, die, bij een poging om den baard van den aartsbis schop af te knippen, dezen in zijn gezicbt en aan zijn handen wondde. De wonden zijn ge- iukkig niet ernstig. De aanvaller verklaarde bij zijn aanhou- ding, dat hij zijn daad had gepleegd omdat hij' den metropoliet aansprakelijk achtte voor de afschaffing van de Juliaansche tijdreke ning en de aanvaarding van de Gregoriaan- sche, welke wijziging drie jaar geleden tot stand kwam door een besluit van de synoden van het Oecumeniseh patriarchaat en van de kenk van het vrije Griekenland. De openbare meening is zeer verontwaardigd tegen den minister van kerkelijke zaken, Argygos, die, zoo wordt beweerd, niet alleen gefaald heeft bij het stop zetten der bedriivigheid van de aanhangers der oude tijdrekening, maar hen ook door zijn houding heeft aangemoedigd. Deze fanatici zijn slechts gering in aantal en bestaan grootendeels uit onwetende vrouwen geleid door een beruohten monnik van den berg Athos. i ZWEDEN. EEN STANDBEELD VOOR EEN JOURNALIST. Voor dte eerste maal in de geschiedenis is voor een journalist een standbeeld onthuld, n.l. te Stockholm, waar de nagedachtenis van Lars Hierta geeerd werd dOor het oprichten van een meer dan levensgroot gedenkteeken. Een enorme menschenmenigte woonde dit evenement bij. HET LIJK IN DEN KOFFER. De vermoedelijke dader aangehouden. Uit Londen wordt gerneld, dat een zekere John Robinson, zes en veertig jaar oud en •klerk van beroep, aangehouden is in verband met het in 'n koffer in Victoria Station gevon den lijk. Hij werd naar Scotland Yard over- gebracht en door het hoofd der politie onder- vraagd. Morgen zal hij te Westminster voor den magistraat worden gebracht. Hij wordt beschuldigd den moord te heb ben gepleegd. De politie moet hem al dagen lang hebben gezocht, maar hij moet stelsel- matig van adres en Weeding hebben verwis- seld. Men heeft hem eindelijk aan een adres in Kensington in Zuid-Londen aangehouden. Hij zou geheel overeenstemmen met den man die den koffer heeft gekocht. EEN DOLLE STIER. Te Vieux-Roucau bij Bordeaux werd Vrij- dag plotseling een stier doil. Het beest wieip zich op den zoon van den eigenaar en smeet den jongeman in de lucht. Een hem begelei- dtende vriend kreeg een stoot tegen de borst en in de lies en werd zoo ernstig gewond, dat men voor zijn leven vreest. Een derdei, die den woesten stier bij de horens wilde grii- pen, liep eveneens een por op en kon zicn slechts redden door in een sloot te springen. Men besloot ten slotte het beest af te ma- ken en een jager schoot den op hem toe- springenden stier op twee pas afstand een kogel in den kop, zoodat hij dood neerviel, NEUSRENOEN VERBODEN. De Fransche minister van kolonien heefi een decreet uitgevaardigd1, waarbij aan de negers van Centraal-Afrika, voor zoover ze in Fransche onderhoorigheid zijn, verbodlen wordt, lip- en neusringen te dragen. Negers en vooral negerinnen die zich in de toe komst aan deze operatie nog onderwerpen, worden met twee tot vijf jaar gevangenis ge- straft en wonderdokiers die de operatie uit* voeren loopen van vijf tot tien jaar gevange- nisstraf op. Zooals men ziet, gaat de beschaving met reuzenschreden vooruit. BELGISCH MINISTER PER VLIEGTUIG NAAR ROTTERDAM. Zondagmiddag 5 uur is een Belgisch vliegtuig van het type Handley Page, van de maatschappiji S.A.B E.N.A., uit Brussd op de Waaihaven te Rotterdam aangekomen, met aan boord minister Vanderveide, senator De Brouckere, den directeur der S.A.B.E.N.A., de heer Renard, en den chef van den techini- schen dienst der maatscha-ppij, den heer Al'lard, vergezeid van hun dames, in het ge heel 10 personen. De reis was ondernomen, omdat minister groote belangstdiling koestert voor de lucht- vaart en ook gaarne met bet Nederlandsche luchtverkeer kennis wilde maken. Na in het restaurant op de Waaihaven de thee te heb ben gebruikt, is het gezelschap om 7 uur weer vertrokken, met uitzondering van senator De Brouckere, die met de nachtboot naar Londen verder is gereisd. GASFORNUIS GESPRONGEN. Zaterdagavond is in een woning te Rotter- dam aan de Binnenrotte een gasfornuis ge- sprongen. Een groot aantal ruiten is tenge- volge van deze ontploffing vernield. Per- soonlijke on^lukken zijn er niet bij voorge- komen ALKMAARSCHE COUBANT 3B8 eTS ?'i\.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1