Quick Quaker de spijs voor jong en oud. datura verdachte tegengekomen en erkende een lokeitje in zijn bezit te hebben gehad, doch hij durfde d'it niet te zeggen, daar ver- dachte met zoo'n donderend geweld op hem afkwam, dat hij d'acht doodgeslagen te zullen worden. Verdachte gai hem zoo'n klap op net hootd. dat een aantal kievitseieren, die getuige on der zijn pet op het hoofd had gestopt, tot een ommelet werden verwerkt en de eierenstruit over het gelaat van getuige afdroop. Voor die verpletterde eieren verzocht getuige f 1.12 schadevergoeding De officier vorderde f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Vonnis 2 boete of 1 dag hechtenis en schadebetaling van 1.12. BELEEDIGING VAN AMBTENAREN. De transportarbeider Floris de J. moest zich verantwoorden ter zake beleediging van de veldwachters Geluk en Nieuwenhuis, die hem te voren uit het cafe van den heer De Boer in de Spoorstraat hadden verwijderd. Verdachte verkeerde in staat van dronken- schap en beweerde nu, zich niets meer van het gebeurde te herihneren. Volgens de ver- balisanten heeft verdachte gezegd: Jullie benne ook wel eens dronken geweest! Door we Ike aantijging de politiebeambten zich beleedigd achtten. Eisch 35 boete of 35 dagen hechtenis. Verdachte werd veroordceld tot15 boe,e of 15 dagen hechtenis. M1SHANDELING MET EEN KNIFMES. De boterventer Cornelis B. te fielder ver- scheen als verdachte, omdat hij onlangs den getuige Laan mishandelde. Vooraf heeft de verdachte door de brieyenbus van het per- ceel, alwaar de moeder en het meisje van ge tuige woonde, een gro-f beleedigend woord gebruld De mishandelde, die zich in deze woning bevond, kwam daarop naar buiten en ontving van den verdachte een slag op het hoofd met zijn hand, waarin zich een groot maar niet geopend knipmes bevond. De verdachte be weerde echter, dat hij het eerst door Laan was geslagen en toen uit zelfverdediging heeft teruggeslagen. De officier achtte het bewijs geleverd en vorderde 40 boete of 20 dagen hechtenis. De politierechter verwees evenwel de zaak naar de meervoudige strafkamer M1SHANDELING. De niet verschenen verdachte J. P. heeft op 17 April den cafehouder Tyke Slap te Alkmaar mishandeld door hem primo in het gelaat te krabben, terwijl de verdachte voorts een in dienst van den heer Stap zijnde juf- frouw in het gelaat heeft geslagen. Te voren had1 zekere de Jong, die zich in gezelschap van verdachte bevond, ruzie ge- maakt met den kellner en deze eenige slagen toegediend. De heer Stap en de juffrouw kwamen toen tusschenbeide, waarop de ver dachte zich op bovenomschreven manier in de kwestie mengde. Geeischt werd f 75 boete of 30 dagen hechtenis. Vonnis: f 30 boete of 30 dagen hechtenis. f MISHANDELING MET EEN SCHOP De 64-jarige dijkwerker Piet J., eenigszins hardhoorig. heeft op 14 April den getuige Teunis Bakker een slag met een schop toege- bracht. De mishandelde is 74 jaar oud en vee- houder te Uitgeest. Verdachte was werkzaam aan den dijk en hem werd door Bakker verzocht, een opening in den dijk te laten, wat door verdachte werd geweigerd. De oude heeren kregen toen ruzie over dit onderwerp en in drift zou verdachte gepoogd hebben, Bakker tweemaal met de' schop te slaan. De eerste maal was de slag raak op Bakker's sehouder en de tweede maal werd de schop door een zoon van schipper de Bock gegrepen. De verdachte zeide, dat Bakker hem een stomp in het gelaat heeft toegebracht. De zeer duidelijke getuigenis van schipper de Bock bracht de zaak tot klaarheid. Bakker ontkende geslagen te hebben. Hij wilde al- leen de slag met de schcp afweren. Tegen verdachte, die gunstig bekend staat, werd gevorderd f 20 boete of 20 dagen hechtenis. De officier nam aan, dat getuige Bakker wel eenige aanleiding had gegeven. Vonnis f 7 boete, subs. 7 dagen hechtenis na gelijke overweging. Sluiting. Ingezonden sfukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redat- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) WIE HELPT HET ZWAKKE KIND? Hoe staan wij als Christenen tegenover het zwakke? Het hekende woord van „het ge- krookte riet" en ,,de rookende vlaswiek" zegt het ons wel. Naar het heerlijk voorbeeld van Christus zullen wij het zwakke helpen. Dat doet ook de Christelijke Vereeniging „Va- cantie Buiten." Helpend strekt zij de hand uit naar het iichamelijk zwakke schoolkind, om het naar buiten te brengen gedurende ten minste vier weken. Naar buiten, weg uit de groote stad, weg uit de hooge huizen, weg uit de stoffige straten, naar hei en bosch, naar veld en wei, naar zee en strand, om in te ademen de frissche versterkende buitenlucht. Zie ze eens, die kinderen, met hun bleeke, magei-e snoetjes, en hoor de klachten der ouders: zooveel hoofdpijn, slecht slapen, zoo gauw moe, bloedarmoede, zenuwachtig, zoo lang ziek geweest en nog altijd zwak, en al zulke verschijnselen meer. Soms zien ze er wel tierig uit, zoodat men denkt: „die zal het wel niet noodig hebben". Doch dan komt onze dokter, onderzoekt hart, borst, longen en verklaart: „wel noodig" soms „dfingend noodig". Ook in dezen geldt vaak: „Schijn bedriegt". Daarom worden dan ook alle kinderen, die zich bij ons hebben aangemeld, door onze dokters eerst geneeskundig onderzocht, om dat wij zekerheid willen hebben, vooreerst: dat de kinderen uitzending noodig hebben en in welke mate: hetzij dringend, hetzij noodig, hetzij wenschelijk; en dan ook, dat ze geen gevaar opleveren voor hun omgeving. Ook stellen wij van te voren bij de hoofden der Scholen en de Klasse-Onderwijzers een uit- voerig onderzoek in naar het karakter der kinderen en hun gedrag op school. Alteen zl], over wie ons gunstige inlichtingen worden verschaft, komen voor uitzending in aanmer- king. Zoo komen wij dan ook dit jaar weer en vragen: Wie helpt het zwakke kind? Wie wil een van onze zwakke jongens en meisjes gastvrij opnemen in zijn huis gedurende ten minste vier weken? Wie doet mede aan dit schoone work van barmhartigheid? Er zijn er zoo velen, zoo heel velen, die uit zending noodig hebben. Voor de kinderen, die blijkens het geneeskundig onderzoek niet in een gezin mogen worden geplaatst, doch Kolonie-verpkging noodig hebben, zorgen onze Christelijke Koloniehuizen. Doch die zijn nu al bezet, geheel bezel, voor keel den zomer. Zonder Uw hulp, gegoede mede-Christe- nen in de gezonde streken van ons land, kun- nen wij onze honderden zwakke kinderen die geen kolonie-verpleging behoeven, niet hel- pen. Dan moeten ze thuis blijven, of hulp vragen aan de neutrale vereenigingen. Zou dat niet jammer zijn? Leerlingen van Chris telijke Scholen behooren toch in een Christe lijke omgeving geplaatst te worden, zoo mee- nen wij. Helpt ons dan, helpt ons reeds nu in Mei of Juni. Voor de ontvangend'e gezin- nen zijn deze maanden vaak het gemakke- lijkst omdat men dan veelal zelf nog geen reisplannen of loge's heeft. Wie dus nu kan helpen, die helpe n u. Dan hebben wij kans, dat wij dit jaar slagen in onze uitzending en niet weder als verleden jaar slechts 2O0, in- plaats van 6C0 kinderen kunnen uitzenaen. Wie mee helpen wil, die wende zich lot on- zen Secretaris, den heer G. Muijs, le Hugo de Grootstraat 8, Amsterdam, die ook gaar- ne alle gewenschte inlichtingen geeft. Het Bestuur van „Vacantie Buiten": J. Th. B. SCHREUDER, Voorzitter. G. MUIJS, le Secretaris. Hisinegiiaffid NEDERL. VEREENIGING VAN SPOOR- EN TRAMWEG- PERSONEEL. Zondag is te Utrecht de algemcene verga- dering van de Nederlandsche Vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel voortgezet. Er werden verdere besprekingen gevoerd over het beleid van het hoofdbestuur en de jaarverslagen. Eenige afgevaardigden brachten huldeaan dc heeren Moltmaker en Van Braamhoek voor hetgeen zij in de Eerste en de Tweede Kamer voor de belangen van het spoorwegpersoneel gedaan hebben. Er werd tegen geprotesteerd, dat de directie der Nederlandsche Spoorwe- gen het personeel blijft uitsluiten van deelne- ming aan het onderzoek naar- de oorzaken van spoorwegongelukken. Voorts werd afkeu- ring uitgesproken over de houding van den minister van waterstaat, die de motie-Van Braambeek inzake een onderzoek naar de veiligheid op de spoorwegen niet wil uitvoe- ren. Er werd op aangedrongen, voortaan met meer samen te werken met de religieuse bon- den, daar men daarvan in de praktijk maar last zou hebben. Ten slotte hebben eenige afgevaardigden aan het hoofdbestuur hulde gebracht voor de stichting van het N.V. Huis en wenschen ge- uit omtrent de exploitatie daaivan. In de middagvergadering werden de spre- kers door het hoofdbestuur beantwoord. De heer Van Braambeek zeide, dat het hoofdbestuur wel waakt tegen deloyale uit- legging van reglementen, pensioen- of wacht- geldregeling, doch voorkomen kan men het altijd niet. Hij wees evenwel op hetgeen ook verkregen is voor de wachtgelders en de ge- pensionneerden. Eventueele tekorten in het pensioenfonds zal de directie moeten bijpas- sen, dat heeft de minister in de Kamer ge zegd. Spreker acht het het best, alle wenschen inzake de pensioenen bijeen te voegen om dan de zaak bij de directie en de regeering aan- hangig te maken. Ten aanzien van het conflict Zutphen Emmerik zeide de heer Moltmaker, dat het conflict op tijd beeindigd werd, ook met het oog op de wegenwet. Alles zal gedaan wor den om de werkgevers te dwingen, alsnog het contract na te komen. Spreker voelt er niet veel voor, het overleg met de directie op te zeggen, omdat de toe- stand in het bedrijf thans zoo is, dat zonder overleg niets te bereiken valt. Dat wil even wel niet zeggen, dat men daarbij zelfstandig- heid prijs geeft en niet zou durven optreden tegen de directie, als zulks noodig is in het belang van het personeel. Achtereenvolgens werden de redactie van het Weekblad, het beleid van het hoofdbe stuur en de jaarverslagen met algemeene stemmen goedgekeurd. Verder is nog de volgende motie aangeno- men: Het congres, kennis genomen hebbende van het feit, dat de directie der Nederl. Spoorwe gen tot nog toe den Personeeh'aad geen taak wil doen vervullen bij het onderzoek voor be- langrijke spoorwegongevalleneveneens ken nis genomen hebbende van de weigering van den minister van waterstaat, om uitvoering te geven aan de in de Tweede Kamer zonder hoofdelijke stemming aangenomen motie-Van Braambeek: overwegende, dat er groote be langen zoo-, el van het personeel als van het publiek mee zijn gemceid, dat aan den perso- neelraad in dezen een taak wordt toegewezen, spreekt zijn diepe teleurstelling uit over de houding dezer autoriteiten en roept het spoor wegpersoneel op, door een versterking der Nederl. Vereeniging hen te noodzaken, deze afwijzende houding te laten varen, en gaat over tot de orde van den dag. In de gisteren voortgezette algemeene ver- gadering van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel zijn bespre kingen gevoerd over het financieel verslag. De aandacht werd er op gevestigd dat waar ongeveer 600.000 in het N.V. Huis gestoken is, het bondsvermogen daardoor te- veel is aangesproken, waardoor die strijdbaar- heid van de organisatie ver minderd is. Men betreurde dit, ook met het oog op de houding van directie en regeering tegenover het per soneel. De penningmeester, de heer W. van Delft, zette uiteen, dat er in het N.V.-Huis wel veel geld gestoken Is, doch dat het daardoor ook eigenlijk geheel het eigendom der vereeniging is. Indien er echter geld voor het voeren van strijd noodig zou zijn, kan de organisatie in enkele dagen over 2a 300.000 beschikken. Gevaar voor de strijdbaarheid van de organi satie is er dus niet. In 1926 kon bovendien zelfs ruim 150.000 beschikbaar gesteld worden voor het conflict ZutphenEmmerik. Op het eind van dit jaarzullen bovendien de 100.444 hypotheek die op het gebouw staan, afgelost zijn. Het gebouw zal zich dit jaar bedruipen. De voorzitter meende dat men gerust kan zijn, het hoofdbestuur zal de strijdbaarheid van de organisatie niet uit het oog verliezen. Het financieel verslag werd onder dank- zegging met algemeene stemmen goedge keurd. Alleen Hilversum stemde bianco. Verder werden besprekingen gevoerd over de begrooting voor 1927 en 1928 en daar- mede in verband staande voorstellen. Voor elk der beide jaren werd een bedrag voorge- steld van 453.000 aan ontvangsten en uit- gaven w.o. een kapitaalvorming van 75.000 per jaar. De bondspenningmeester deelde mede dat het hoofdbestuur het voorstel Rotterdam toe- juicht om een fonds te vormen waarmede on der het personeel der Tramweg Maatschap- pijen, aangesloten bij de Vereeniging van Werkgevers op Tramweggebied, een specials propaganda kan worden gevccrd, en eventu eele slachtoffers van oiganisatiewerkzaam- heden op bijzondere wijze kunnen worden gesteund. De voorzitter deelde mede, dat de minister een onderzoek heeft tcegezegd of iets gedaan kan worden voor de oud-gepensionneerden en voor de ontslagenen van 1903. Verschillende voorstellen werden vervol- gens naar het hoofdbestuur ter afdoening verwezen. Aangenomen wercl het voorstel tot vor- ming van een extra-fonds voor eventueelen striid tegen de werkgevers in het trambedrijf. Daarna werd de "begrooting ongewijzigd vastgesteld. Zonder tegencandidaat werd tot voorzitter herbenoemd de heer P. Moltmaker. Met zoo goed als algemeene stemmen wer den herkozen als leden van het dagelijksch bestuur de heeren H. J. van Braambeek, W. van Delft, G. Toustra. L. W. Peterse, A. Groenewoud, E. van Hinte, F. P. A. Lands- kroon en N. Nathans. Vervolgens sprak de heer J. G. Balkestein, voorzitter van de Herstellingsoord-Vereeni- ging voor Spoor- en Tramwegpersoneel, een cpwekkend woord tot de aanwezigen om het herstellingsoord zoo krachtig mogelijk te maken in ledental, zoowel als in financieel opzicht. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE GEHEELONTHOUDERSBOND. In de Zondag te Utrecht voortgezette al gemeene vergadering van den Algem. Nederl. Geheelonihoudersbond is na bespreking goedgekeurd het jeugdrapport (betreffende de propaganda van de geheelonthouding onder de „rijpere" jeugd). Besloten werd voorts, ter gelegenheid van het 30-jarige bestaan van den Bond een radio-avond te doen houden; op den middag van den tweeden Kerstdag zal in den schouw- burg te Haarlem een kunstvoorstelling wor den gegeven. UIT DE DAKGOOT GEVALLEN Zondagmorgen ongeveer 9 uur klom het 13-jarige do'chtertje van den chef der staats- spoorwegen Rauwkamp aan de Klomp bij Veenendaal uit een dakraam in de dakgoot, om aan haar jonger zusje een jonge spreeuw te laten zien uit het zich onder een dakpan bevindende spreeuwennest. Zij is toen uit de dakgoc.t gevallen en zwaar gewond opge- nomen. Gistermiddag is zij zonder tot be- wustzijn te zijn gekomen, aan de gevolgen overleden. DE KONINKLIJKE FAMILIE WEER UIT AMSTERDAM VERTROKKEN. Gistermorgen halftien zijn de koningin en prinses Juliana weer uit de hoofdstad ver- trokken naar Apeldoorn. Prins Hendrik. die nog te Amsterdam bleef, heeft haar uitge- leide gedaan Evenals bij den intocht had de rit naar het Centraal Station plaats met groot-ceremonieel; het Koninklijk gezin reed in de gala-caleche met rooden statiebok, geescorteerd door twee pelotons huzaren. De prins droeg de admiraals-uniform groot- tenue. Een talrijke menigte heeft op den Dain, het Damrak en 'het Stationsplein de koninklijike familie zeer hartelijk toegejuicht Op het perron waren ter uitgeleide aanwezig burgemeester De Vlugt en de commissaris der koningin in Noord-Holland. Aan den burgemeester verzocht de ko ningin, der burgerij- hartelijk dank te zeggen voor de talrijke bewijzen van liefde en aan- hankelijkheid, wederom gedurende dit be- zoek aan de hoofdstad van alle zijdten aan de Koninklijike familie ten deel gevallen. In het bij.zonder verklaarde de Koningin, zich ge- froffen te voelen door de wijze, waarop Prinses Juliana bij dit bezoek was verwel- komd. Prinses Juliana sloot zich bij deze dankbe- tuiging aan en betoonde zich eveneens zeer erkentelijk voor de groote hartelijkheid, waarmee zij begroet was. In het salonrijtuig nam de prins afscheid van de koningin en de prinses. Prins Hendrik heeft na het vert- ek van de koningin met zijn adjudant jhr. Laman Trip den kunsthandel B. Houthakker bezocht, waar tentoongesteld is een portret van prins Hendrik van Mecklenburg uit 1507, geschil- derd door Sacopo de Barbari. ONTVOERD KIND IN UTREOHT GEVONDEN. Men heeft den laatsten tijd kunnen lezen van een echtscheidingsproces, het echtpaar Glucksmann te Berlijn betreffende, welke zaak oorzaak werd, dat de echtgenoot, dr. Gliicksmann, het kind in zijn huis wist te krijgen. Men heeft hem op zeker oogenblik met twee kinderen gezien. Het dochtertje bleek later spoorloos verdwenen te zijn. In verband hiermede ontving de central e recherche te Amsterdam een verzoek van de Berlijnsche politie om het meisje op te spo- ren. Een uitgebreid onderzoek werd ingesteld, met het resultaat, dat nergens het kind ont- dekt werd. Zaterdag ontving de recherche bericht, dat het verzoek tot opsporing kon vervallen, daar het vermiste meisje in Utrecht was gevonden. NEDERLANDSCHE INTERNATIO NALE VROUWENRAAD. De Nederlandsche delegatie op de bijeen- koinst van het algemeen bestuur met de inter national comFe-leden van den Intern. Vrouwenraad, welke van 717 Juni te Gene ve zal worden gehouden, bestaat uit de da mes Van der Linden (voor het comite van fT- nancien), Belinfante (voor het perscomite), Manus (voor het vrouwenkiesrechtcomite), Baelde (voor het emigratiecomite), Van den Bergh-Willing (voor het comity tegen de dub- bele moraal), Farret (voor het comite van on- derwijs), Katz (voor het comite van wetten), Bader (voor het comite van hygiene), Door manKielstra (voor het comite van vrou- wenarbeid), mr. Van Dorp (voor het comite van kinderzorg) er, Van ItallieVan Embden (voor het vredescornite). UNIE VAN VOLKENBONDS- VEREENIGINGEN. De Nederlandsche delegatie naar het van 26—31 Mei te Berlijn te houden congres van de Unie van Volkenbondsvereenigingen zal zijn samengesteld als volgt: mr. J. Limburg, lid van den Raad van State, voorzitter van het hoofdbestuur der Vereeniging voor Vol- kenbond en Vrede, voorzitter der delegatie; mevrouw mr. C. Bakkervan Bosse, lid van het hoofdbestuur der Vereeniging voor Vol- kenbcnd en Vrede; mr. dr. A. van Ryckevor- sel, lid van de Tweede Kamer, vice-voorzitter van het hoofdbestuur der Vereeniging voor Volkenbond en Vrede; mr. A. M. Joekes, lid van de Tweede Kamer en lid van het hoofd bestuur der Vereeniging voor Volkenbond en Vrede; dr. E. van Raalte, secretaris van de Flaagsche afdeeling der Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, en mr. H. J. van Maa- nen, 2e secretaris van het hoofdbestuur der Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, secre taris der delegatie. WENSCHEN VAN GEPENSION- NEERDEN. Op het Ilde jaarlijksche congres van den Nederl. Bond van gepensionneerden, Zater dag in's Gravenhage gehouden, is door eeni ge afgevaardigden aangedrongen op intensie- ver actie ter bekoming van verhooging van de pensioenen; velen betreurden het, dat de nood der oud-gepensionneerden in deze pe- riode niet meer naar buiten is getreden door het houden van demonstraties. Voorts werd nog de aandacht gevestigd op den aftrek voor de rijksinkcmstenbelasting van 500 op de eerste 1000 pensioen, al leen geldende voor hen, die voor 1915 werd gepensionneerd, terwijl voor hen, die tusschen 1915 en 1920 vrijwel onder dezelfde omstan- digheden zijn gepensionneerd, geen aftrek Wordt toegepast. De wensch werd uitgespro ken, dat dit punt mede onder de aandacht der volksvertegenwoordiging zal worden ge bracht. Tenslotte werd er nog op aangedrongen, te bevorderen, dat in alle gemeenten de leeftijds- grens voor het weezenpensioen worde gesteld op 21 jaar. HOFFELIJK DRJ.ETAL. In den nacht van Zaterdag op Zondag hcorden twee surveilleerende rijwielagenten, toen zij op den Schieweg te Rotterdam reden, in een hen voorbijrijdenden auto een vrouw om hulp roepen. Zij achtervolgden den auto, welke evenwel vlugger ging rijden, zoodat zij hem niet kenden inhalen. Om schrik aan te jagen losten de agenten toen een paar schoten in de lucht, maar ook dit had geen resultaat. De agenten gaven de achtervolging niet op en even later vonden zij bij den tol een vrouw, die lichte verwondingen aan beide beenen en aan het hoofd had. Het bleek zekere A. K. uit de Eerste Gijsinghstraat te zijn. Zij ver- telde, den avond te hebben doorgebracht in een cafe aan den Schiedamschen Dijk, waar zij in gezelschap was geraakt van drie haar onbekende mannen. Dezen hadden haar aan- gebeden haar per auto thuis te brengen en zij had dit aanbod aanvaard. Toen zij evenwel een eind hadden gereden, ontdekte de vrouw, dat men niet naar haar woning reed. Zij is toen om hulp gaan roepen en bij den tol is zij, toen de auto vaart minderde, er uit ge- sprongen, waarbij zij de lichte verwondingen heeft opgeloopen. De auto is da Llijk daarna snel doorgereden. DENK AAN DE REGEL5 VAN DEN WEG! Zondagmiddag heeft de motorfietsrijder H. V. uit Den Haag te Ridderkerk op den rijksstraatweg den wielrijder B. uit Dor drecht aangereden. De motorrijder sloeg over zijp stuur en werd bewusteloos binnengedra- gen in een nabijzijnd cafe. Volgens ooggetui- gen en verklaring van den motorrijder is de aanrijding veroorzaakt, doordat de wielrijder te laat richting aangaf. De wielrijder kwam er met een paar sehramwonden en gehavende kleeren af. OVERREDEN. In de Marnixstraat te Amsterdam is een 7-jarige jongen door een auto aangereden en door den chauffeur met een bloedende hoofd- wonde naar het Wilhelminagasthuis ver- voerd. Het knaapje is aan de bekomen ver wondingen overleden,. De auto, waarvan de handrem minder goed werkte, is in beslag genomen. Zaterdagmiddag had in de Birktstraat te Soest een uitdeeling plaats van ballonnetjes, bedoeld als reclame voor de raadsverkiezing. Toen het 6-jarige zoontje van den heer Ha- gen daarbij den straatweg wou oversteken, werd het gegrepen door een vierwielig motor- rijtuig. Twee wielen gingen over de borst van het knaapje. In zorgwekkenden toestand is het jongetje naar het ziekenhuis te Amers- foort vervoerd. OP LEI DING GEV AN GEN IS P E R SO- NEEL. Zaterdag heeft een bes'preking plaats ge had van den Alg. Ned. Christel. Ambte- naarsbond, de Algem. R. K. Ambtenaars- vereeniging, den Bond van personeel bij de gevangenissen, rijksopvoedingsgestichten, rijkswerkinrichtingen en tuchtscholen en den Centralen Nederl. Ambtenaarsbond met de Vereeniging tot ontwikkeling van het perso neel aan de strafgestichten. Overeengekomen werd, dat de door de 4 vakbonden aange- vraagde vergadering der bijz. commissie voor georganiseerd overleg, waar een voor stel behandeld zal worden, strekkende een sub-commissie te doen instellen, welke tot taak zou kunnen hebben een advies voor te bereiden ter formuleering van de eischen, welke in „het nieuwe strafstelsel" aan het bewakingspersoneel eventueel zullen worden gesteld, dicnt te worden afgewacht, wijl eerst daarna zekerheid zal bestaan omtrent den te volgen weg. Na de vergadering der bijz. commissie zal een nieuwe conferentie der 5 bovengenoemde organisaties worden uitgeschreven, waar eventueel de vraag van samenwerking ondei de oogen gezien zal kunnen worden. DE FLORE'S NAAR SJANGHAI? Hr. Ms. flottieljevaartuig Flores blijft te Soerabaja en moet zich tot nader order ge- reed houden om eventueel binnen de 24 uur naar Sjanghai te kunnen vertrekken. DE WAARD'E VAN eeN STEM. Bij de op Donderdag 19 Mei te Rhenen gehouden gemeenteraadsverkiezing werd door een der stembureaux een stembiljet, waar inplaats van het rood gemaakte vakje een gat was, met algemeene stemmen als on- geldig verklaard. Volgens de uitgebrachte geldige stemmen, was de rechtsehe raad (85), dan links ge- worckn (76), daar de a.-r. juist een stem te weinig hadden om een zetel toegewezen te krijgen. Zaterdagmorgen heeft het hoofdstembu- reau echter met 41 dit biljet geldig ver klaard. DE SUMATRA NAAR INDIe. Bij het departement van marine is bericht ingekomen, dat Hr. Ms. Sumatra van Naga saki is verfrokken ter voortzetting van de reis naar Ned.-Indie. Dit is het schip, waarover in verband met zijn reis naar Sjanghai in communistische kringen zooveel te doen is ge weest. HULDIGING VAN DEN HEER J W. ALBARDA De Federatie Den Haag van de S.D.A.P. heeft in het feit, dat de heer j. W. Albarda afscheid neemt van de gemeentepolitiek (hij heeft zich voor het lidmaatschap van den ge- meenteraad niet meer beschikbaar gesteld) aanleiding gevonden, dezen leider een huldi- ging te bereiden, welke Zondagavond begon met een defile voor den heer Albarda, door de Arbeiders-Jeugd-Centrale. Hierna begaf men zich naar den tuin van het Volksgebouw, die, ondanks het gure weer, geheel gevuld was. Onder de aanwezi gen waren de Tweede Kamerleden Vliegen, Duys en mevr. De Vries-Bruins, de Haagsche wethouders Drees en Vrijenhoek en een aan tal raadsleden. Namens de s.-d -aadsfractie bood de heer Drees den heer Albarda een boekwerk aan en aan mevrouw Albarda bloemen. De heer Buurman bood namens den Bond van personeel in openbaren dienst een mand bloemen aan. Daarop sprak mevr. Bleumink namens de Soc.-Dem Vrouwenelub. Zij bood het schei- dende raadslid een foto van een raadsverga- dering aan. De heer Gardenier, voorzitter van den den bond van Nederl. Onderwijzers, bracht hulde voor hetgeen de heer Albarda tot stand gebracht heeft ten bate van het onderwijs en memoreerde in het bijzonder het besluit, scholen te bouwen, die per klasse niet meer plaats bieden dan voor 30 leerlingen. De heer Albarda heeft daarna alien uit- voerig dank betuigd. Oude dame: Als je va n je beroep tuinier geweest bent, dan heb ik wel wat spit-werk voor je In den acbtertuin. Landlooper: Dank a, dame, maar Ik heb me alleen toe- gelegd op vogelverschrikkerswerk. (London Opinion) VLUGKOKEND HAVERMOUT I iThtUMhjjMl

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7