WOUDA's Fietstocht< ;en PUKQL Hoendermeei Ppovinciaal nieuws L. Fraokesberg. Alkmaar, ^eetijdliBigesi DIEFSTAL VAN 700 LITER JENEVER. Maan-dagmiddag zijn ten nadeele van cle firma M. en-Zn., dist-iliateurs aan de Noord- vest te Schiedam, gestolen twee okshoofden jenever, onderscheidenlijk van 251 en 252 liter en twee vaten, in-houd'ende 106 en 108 liter. Het g-edistilleerd lag voor het pand der iirma door den fiscus uitgeslagen- ter expedi- tie. Er zijn toen twee personen met een Ford- vrachtauto gekomen, die de fusten op den auto begonnen te laden, zonder dat het per- soneel iets bemerkte. Toen de -expediteur ver- scheen, zag hij, dat twee hem onbekende personen bezig waren de vaten te laden, en hij informeerde bij de direct-ie, of men zich van een anderen expediteur had voorzien, op welke vraag ontkennend werd geantwoora. Men spoedde zich daarop naar buiten en zag nog juist den vrachtauto met de fusten in snelle vaart wegrij/den. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. NEDERLANOSCHE BOND VAN ACCOUNTANTS. De Nederlandsche Bond van accountants heeft Zaterdag zijn jaariijksche algemeene vergadering gehouden te Utrecht. Tot leden werden benoemdi de heeren W Beyd-erweilen en E. J. Nieuwenhuis te Am sterdam, die in 1926 het volledige Bonds- diploma hebben verworven. De vereeniging, welke opgericht is in •1899, telt thans 88 leden en ruim 200 aspi- rantleden Tot de federatie van examens heeft de Bond! gemeend niet te kunnen toetreden, zoo- lang geen wijziging gebraeht is in de basis waarop deze federatie geregeld is. Vastge- steld werd, dat de verwarring op het terrein der accountants steeds grooter en onrustba- render wordt. Tel-kens weer verrijst een nieuwe vereeniiging, welker oprichters den langen weg der examens gaarne vermijden. iWettefijke regeling van het accountantsbe- roep wordt steed® meer, zoo in binnen- als buitenland, als een dringende, onafwijsbare eisch gevoeld. Vertrouwd wordt, dat de re- geering, die reeds geruimen tijd een regeling van het accountantsberoep overweegt, eer- lang tot daden zal komen. BOTSING VAN MOTORRIJDERS. Gisternacht heeft tusschen Bussum eni Hil- versum op den Bussumergrindweg een bot- Bing plaats gehad tusschen twee motorrij- ders. De oorzaak is tot nu toe onbekend. Pas- seer ende automobilisten brach-ten de beide elachtoffers, de Free uit Bussum en van den Bergh uit Hilversum, naar de Majellastich- ting. PROE F VELDE N1 Z UIDERZ E E W ERK E N. De rijkslandbouwconsulent voor Noord Holland, ir. S. Smediing, geeft in het over' zicht van de in 1927 in Noord-Holland aan- gelegde r-ijkslaindbouwproefveld-en ook aan welke proefvelden reed® zijn aangelegd, om vraagstukken in verband met de droogleg- ging van de Zuiderzee op te lossen. Op den Balgdijik zijn verschillende gras- en klaverzoden strooksgewijs uitgezaaid, om de ontwikkeling er van op dezen zouten grond na te gaa-n. Hierdoor zijn gegevens verkre- gen voor het op deze dijken uit te zaaien mengsel Het proefveld vlak bij de van Ewijcksluis is in het voorjaar van 1925 aan gelegdl* dat bij Halfweg, gelegen halver- wege de Kooy, in April 1926. Beide proef velden zullen voorloopig nog blijven bestaan In den Balgzandpolder (het opgespoten terrein ten Noorden van de Kooy) is in Oc tober 1926 een gras- en klavermengse! strooksgewijze uitgezaaid; ook is een klein oppervlak met rogge en wintergerst be zaaid. Thans worden verschillende akker- bouwgewassen en ook een gras- en Waver- mengsel op strooken gezaaid, om na te gaan. in hoe* erre bebouwing van deze nog zoute gronden reeds mogelijk zal zijn. De grond in dezen polder en ook de verschillende nieuwe of met zout materiaal opgehoogde dij worden een paar maal bemonsterd om de snelheid van ontzilting te controleeren. Aan de hand van deze gegevens kan ten naastebij worden bepaald, wanneer tot het inzaaien met gras- en klaverzoden kan worden over- gegaan. KORTE BERICHTEN. De prins is Maandagavord in Den Haag aangekomen en vertrekt vanavond naar Het Loo. Vanwege het Nederl. Verbond van Vak- vereenigingen zullen op Z on dag 4 September landdagen worden gehouden ten gunste van een wettelijike vacanteregeling, de verdere doorvoering van den 8-urigen werkdag en medezeggenschap. De rechtbank te Den Haag heeft v. L., zich! noemende student, die in Maart j.l. ge arresteeid is in verband met zedenmisdrijven, gepleegd in oude kazematten in de duinen onder Wassenaar, tot 1 jaar gevangenisstraf veroordeeld, dezelfde straf die was opgelegd aan zijn medeplichtige, die zich journalist noemde en die 14 dagen geleden is veroor deeld. De advocaat-generaal bij het gerechts- hof te's Hertogenbosch heeft tegen A. P. v. H. te Goirle wegens geweldpleging (zij had- den J. Brekelmans en P. A. Huijbrechts met een mes verwondingen toegebracht) U/2 jaar gevangenisstraf geeischt. Te Schiplulden is de motorhersteller H Bazuin, uit Delft, met zijn motorfiets over den kop geslagen. Met gebroken pols en een •beenfractuur werd hij in bewusteloozen toe- stand; naar het ziekenhuis Bethel te Delft ver- voerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Het Doorzitten bij Wielrijdeu, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tub9 80 et. UIT HEILOO. Maandagmiddag 12 uur werd in het cafe van den heer J. Morach een vergadering ge houden van den Vennewaterspolder, onder presidium van den heer Jn. Sengers. Onmid- dellijk na de opening werd een begin gemaakt met't opnemen der stemmen van de's mor- gens van 10 tot 12 uur plaats gehad hebben de stemming in de vacatures van 2 bestuursle- den, n.l. van de heeren Jn. Sengers en Th Broers, die beiden, doordat zij zich uit hun bedrijf hadden teruggetrokken, niet meer her- kiesibaar waren. De uitslag der stemming was, dat op de heeren P. Mooy Wzn., B. Lief ting en J. C. Wit resp. 26, 20 en 23 stemmen werden uit- gebracht. De overige stemmen waren verdeeld over andere ingelanden. Nadat het proces-verbaal was opgemaaki. verklaarde het bestuur dat eerstgenoemde was gekozen en voor de andere heeren zou een herstemming plaats hebben op 1 Juni's avonds van half 7 tot half 9. Verschillende heeren vroegen, waarom niet dadelijk een her stemming werd gehouden, doeh de voorzitter zeide dat dit 8 dagen te voren moet worden aangeplakt. Hierna werd door enkele heeren betoogd dat ook de heer P. Mooy Wzn., niet gekozen was omreden er nog iemand van gelijkluiden- den naam is, ook was dit het geval met den heer J. C. Wit. Verschiilenden vroegen wat de bedoeling was van de ingelanden. De heer Rike (verte- genwoordiger van de fa. de Lange en de Moraaz), Alkbaar, wilde geen rekening hou- den met de bedoeling doch met het feit en na dat het bestuur had vergaderd werd besloten een vrije stemming te houden op 1 Juni op dezelfde uren als zijn genoemdj De heei* Rike bestreed dit op grond van het inmiddels geraadpleegde regelement van Wa- terschappen in Noord-Holland van 26 Jan 1904). Spr. toonde aan dat er geen herstem ming plaats heeft tusschen de 3 heeren en evenmin vrije stemming, doch dat het bestuur dubbeltaillen moet opmaken v-oor de heeren P. Mooij Wz., B. Lief ting, J. C. de Wit en P Bommer. Na uitvoerige beraads!aging werd het proces-verbaal ingetrokken en "de heer P. Mooij Wzn. niet gekozen verklaard. De voorzitter stelde aan de orde de notu- len waarover een meeningsverschil bestond over de redactie. De heer Apeldoorn (Egmond-Binnen) had bezwaar tegen de vaststeiling o-mxeden den heer Broers toestemming is verleend voor het leggen van een brug over een slcot. De toe- stemming is onjuist geweest, de ingelanden hebben geen gelegenheid gehad om bezwaren in te brengen bij; Ged. Staten. Dte heer Rike (Alkmaar) zeide, d'at we hier- over niet verder kunnen debateeren, als he! bestuur in 1912 in gebreke is geweest (wat spr. betwijfelde) dan kunnen ingelanden hun klacht ter bevoegder plaaise doen, doch niet bier. De voorzitter sloot hierover het de- bat. Hierna kwam aan de orde: Verhooging crediet voor het maken van betonnen dam- mien. De voorzitter zeide, dat overleg is ge pleegd met den opzichter Moeijes en dat de dammen dieper moeten liggen en breeder moe- ten zijn, omdat het water anders doorsijpelt. 'Hierover is geconfereerd met Ged. Staten, die zich met de opvatting van den opzichter konden vereenigen, waarom de begrooting ge- wijzigd moet worden daar de aannemers, gebr. Hoetjes, al-hier, het thans vcor 825 niet"kun nen doen. Het bestuur stelde thans voor het bed.rag tot f 1200 te verhoogen. De heer Levering (Egmond-Binnen) zeide, dat met deze geschiedenis allerminst het alge- meen belang wordt gediend. Spr. toonde aan dat we hier hebben een ongelijken waterstand en dat het op deze wij'ze niet wordt opgelost. tls thans 1200' en de ingelanden in het westelijk gedeelte van den polder hebben bet- zelfde reclit, wat ook wel weer 1200 zal kosten. Spr. vroeg: moeten nu alle ingelan den maar belasf worden, waar een gedeelte van de voordeelen profiteert?. Spr. kon er zijn stem niet aan geven. De heer J. C. Wit (Heiloo) was ook tegen- stander. Spr. toonde aan dat men lietzelfde kan bereiken, wanneer verschillende landeige- naren het zel-f doen. Het is een groepsbelan-g, doch geen algemeen belang, Spr. toonde aan, dat wat hij en eenige buren konden bereiken met dammen, die 13 jaar liggen, zeer een- voudig en weinig kostbaar zijn en toch resul- taat hebben. De heer Rike (Alkmaar) toonde aan dat het gemeenschapsbelang hier wel degelijk be- tracht wordt. De molen en de electrische be- maling wordt ontlast en practisch is dit voor- deel grooter dan men denkt, dit zal bldjken als men heeft gewerkt Spr. zou het bestuursvoor- stel steunen en stelde voor tot stemming over te gaan (Protesten). De voorziter was ook overtuigd' dat het al gemeen belang moest gaan voor het belang van enkelen, doch dit is het geval. Spr. onder streepte de zienswijze van den heer Rike. Van verschillende zijden werd aangetoond, dat men, evenals de heer Rike, zijn meening mag uiten. De heer Rike toonde aan dat het niet gaat over de dammen (dit is in April reeds be paald) doch over een suppl. begrooting van pl.m. /30O. Deze zienswijze werd bestreden. Viel dit voorstel dan was het uit, doch hierover ver scbilde men van gedachten. De voorzitter antwoordde op desbetreffende vragen, dat voor de uitvoering de goedkeu- ring noodig is van de ingelanden. Dezen eisch stellen Ged. Staten. Na iangdurige discussie werd het voorstel van het bestuur in stemming gebraeht en ver- worpen met 24 voor en 29 stemmen tegen. Hierna werd door de Rekening-Commissie, bestaande uit de heeren B. Liefting, Jac Molenaar en P. Stoop, rapport uitgebracht. De ontvangsten zijn 2908.55, de uitga- ven 2029.41 en het batig saldo 879.14. Aan de commissie were? dank gebraeht en de penningmeester, de heer N. G. Apeldoorn, onder dankbetuiging, gedechar< rgeerd. Hierna sluiting. UIT BROEK OP LANGF-'NOIJK. De Schippersvereeniging „de Beurtbe vrachting" hield Zaterdag haar lOe jaar- vergadering, in het cafe van den heer J. de Boer. De voorzitter, de heer G. Arends, herinner- de er aan hoe hij voor 10 jaren met 21 an dere sehippers de vereeniging oprichtte en als ik dan hierbij denk, zeide spr., aan al de strijd- en stormperiodes en aan degenen die nu feitelijk afbreken, wat opbouwen had kun nen zijn, dan moeten we ons verbazen, maar tevens kunnen wij ons verheugen dat we hans het 10-jarig bestaan van V. B. B. V. lerdenken. Na lezing der notulen werd' behandeld een adres van den burgemeester van Opmeer Spa-nhroek inzake bijdrage in de kosten voor tiitdiepen der vaart daar ter plaatse. Algemeen werd dat wel wenschelijk ge- acht, maar bl] stemming verworpen, daar, wanneer de vereenigingskas aan dergelijke zaken zou bijdragen, dat te bezwaarlijk voor haar wordt, temeer, daar er nog een me- nigte andere vaarwaters in een dergelijk sta dium verkeeren en aan t eene niet kan wor den bijgedragen, wat men andereni zou moe ten weigeren. Uit de verschillende jaarversliagen bleek, dat de vereeniging 23 leden teldte, w. o. 7 op z.g. jaarcon-ti-ibutie. Was er het vorig jaar een tamelijfc nadee- lig saldo, thans was men dat niet alleen te boven, maar was er zelfs een ruimi voordeelig saldo in kas. 'Na gehouden bestuursverkiezing werd de heer H. Kamp met groote meerderheid van stemmen gekozen. Hij nam de funetie aan, 'Na een gemeensehappelijken maaltijd werd de agenda nog al met eenigen spoed af- gehandeld met het oog op de feestvergade- ring, o. m. werd besloten, nu de heer G. Kooij als agent had bedankt, deze vacaturs voorloopig onvervuld te laten; tevens de con- tributie te hand-haven- op 1.50 per week en de laadplaats wederom in te huren. Daama sluiting der huishoudelijke vergadering. Te 5 uur nam. werd de vergadering door de voorzitter wederom geopend, waar ook de vrouwen der leden en enkeile gaste-n. genoo- digd waren, om het 10-jarig bestaan der vereeniging feestelijk te gedenken. De zaal was voor d'at heuglijk feit met groen, vlag- gen en bloemen versierd, tevens was er nog een geimproviseerd' tooneel met piano en keu- rig gedekte tafels, gaven een zeldzaam aspect aa-n deze feestvergadering. Do voorzitter herinnerde er nogmaals aan wat was dcorlcefd in de vereeniging en braeht in verband daarmede een stifle hulde aan wijlen den heer A. Kamp, die ruim- 7 ja r-en. juist in de m-oeilijkste tijden, agent der vereeniging was, wat staande werd aange- hoord. Vermeld werd nog dat door 4 persno-en spontaan een belangriike biidrag-:- werd ge- o-chonken, waarvan een tot bestemm-ing had het nemen van e-en gezamenl-ijfce foto. D-e heer G. Kooij werd1 bij monde van den seoretaris door de vereeniging een herlnne- ring aan zijn agents-chap aaogeboden. Spr. zeide dat deze hulde niet alleen bedoe-lde het- geen hij voor de vereeniging had gedaan, voorn. tijdens Ka-m-p's ziekte en- overlijden-, maar tevens voor z-ijn hoogstaande motieven, die ten grondslag hadden gelegen aan zijn bedanken als agent der vereeniging. De beer Kooij d'ankte daarna voor d'e ver- rassing en blijvende herinnering hem bereid. Onder gezelligen 'ko-ut, afgev/isseld door voordrachten werd deze geatiimeerde verga dering te 12 uur middernacht gesloten. UIT NOORDSCH A'RWOUDE De Ncordenmarkt. Ondanks het feit, dat we in de laatsie helft van Mei zitten is aan de markt tot heden nog steeds een belan-grijke aanvoer geweest. De laatste week waren er zeiifs nog 67 spoorwagons. Wel komen die -niet alle van de leden dezer markt, omdat de omligende markten te Broek en Warmenhui- zen vrijwel zijn stilgelegd, doch verreweg het grootste percentage wordt door de Noor- d-ermarktbonders aangevoerd. In de prijzen is niet de minste verbetering te constateeren, ondanks het feit dat de da gen kouder zijp.. Ze kunnen echter niet den geheelen zomex bewaard blijven- en de huismoeders beginnen te mopperen, omdat ze toch nog gaarne voor Pinkster „schoon" willen. De bouwers hebben het slecht en gaan een nog slechteren tijd te- gemoet, daar geen gelden besehikbaar zijn, om de stifle tijd door te komen. Wie daarvan in de eerste plaats de terug- slag zullen ondervinden zijn zeker de winke- liers, d'e va-klieden en de atbeiders. -De eersten omdat het -pofsystcem da-nig zal worden uitgebreid, de tweeden omdat ver- scheid'ene rekeningen van het vorig jaar niet betaald! kunnen worden en de anderen, omdat geen geld besehikbaar is om de loonen uit te betaien. Er loopen dan ook thans reeds meerdere losse arbeiders zonder werk en we vreezen, dat dit aantal niet weinig zal toenemen. Hoe het straks met de nieuwe oogst zal gaan is natuurldjk niet te zeggen, maar een feit is, dat het zich reeds nu niet gunstig laat aanzien. Het land- is niet doorgevroren en daardoor slecht, de aarda-p-p-elen, die voor 14 dagen a 3 weken- teru-g zijn uitgepoot, komen voor het meerendeel nog nauwelijks boven den grond en bovendien wordt reeds weer ge- klaagd over de aanwezigheid van z.g.n. „on- derzeeers" dat zijn stammen die naar bene- den in plaats van naar boven groeien en een product voortbrengen, dat totaal waarde- loos is. Met verlangen wordt naar de nieuwe pro- ductie uitgezien, die natuurlijk nog wel een week of zes uitblijft, maar gunstig staat het er al weer niet voor. We hopen dat het an ders uitkomt, doch zien de toekomst donker io. jiBrft- Voor winkeliers HAAS,Alkmaar. bij Gross, v/h. M. DE Van den ouden raad zijn niet herkozen de heeren D. Minnes (vrijz.), die niet op dte can- didatenlijst voorkwam, N. Engel (R.-K.) en W. Hermans (A.-R.) De heer K. Stadig, buitengewoon ge- meentte-veldwachter te Den Oever, alhier, heeft met ingang van 1 Juli a.s. als zoodanig ontslag gevraagd. UIT CASTRICUM. De werkzaam-heden voor den aanleg van het rijwielpad door de Provinciate duinen ten noorden van den zeeweg schieten heel goed op. De verwachting is, dat voor de Pinkster- dagen het pad geheel volto-oid zal zijn, indien het weder maar eenigszins wil medewerken. Op verzo-ek van d-e politie uit Velsen werd alhier Zaterdag in een woonwa-gen op het woonwagenpark te N-oord-Bakkum een minderjarig meisje aangehouden en overge- bracht naar Velsen. Bedoeld m-eisje was de ouderlijke woning of liever den woonwagen ontloopen en vertcefde sedert maanden in een woonwagen, die thans ender deze ge- meente verbleef. Eindelijk is door de directie van de be- drijven uitgevoerd kunnen worden de verbe tering van de gasleiding naar Bakkuin, waar- toe de raad in zijn vergadering van 9 Maart j.l. besloot. De buizen, benoodigd vcor deze verbetering, bleven tegen verwachting Ian"* uit. De bedoeling van deze verbetering is den toevoer van gas naar Bakkum te verbeferen, terwijl voorts de vrijkomende leiding ge- bruikt kan worden voor uitbreiding op esn andere plaats. UIT BERGEN. Gistermorgen had er een aanrijding m-.t een vrachtauto plaats, die betrekkelijk go-ed is afgeloopen. Toen de vrachtrijder v. E uit Schocrl met zijn vrachtauto dte Jan Olden- b-urglaan kwam uitrij-den.werd hem het uit- zich benc-m-en door een vrachtwagen, en kon hij, ondanks krachtig rem men. niet verhind'e- ren, dat het zoontje van dten heer D., uit de Stationsstraat, die achter den vrachtwagen plots-eling te voorschijn kwam, werd overre- den. De auto reed over hem been. Bij dokter Blok bi-nn-en gebraeht, bleek hij met een boTdwonde te zijn vrijgekonien. De alhier gehouden cc-llecfe door den Bond van gepensionneerd'e mili-tairen ,.G- trouv/ aan ons Vbrsfenhuis en Vaderland" heeft opgebracht de s-om van f 20.27V?. Said Onze RACKETS munten uit door EXTRA HOOGE SPANNING. Wij ropareeren uw Racket goed en vlug VAN TEXEL. Te Oosterend zai een Gereformeerde kerk buiten synodaal verband worden gesticht. De vereeniging, welke zich dit doel stelt, telt reeds vele leden. Van tijd tot tijd zal zij spre- kers uitnoodigen, zooals dezer dagen ds. Buskes, om voor haar op te treden. UIT SCHOORL. Naar ons uit goede bron werd medege- deeldi, zal onze zangvereeniging „Schoorrs Gemengd Koor" den 3den Juli op het con- cours, dat dit jaar van den „Noord-Holland- schen Zangersbond" te Andijk plaats heeft, met en tweetal nummers mededin-gen. Waar ons koor nog maar eenige maand'en bestaat, lijkt ons dit een actief medeleven in de zangerswereld. We wenschen het koo-r en zijn eminenten leider veel succes toe en ho pen van harte, dat de dteelname niet tever- geefs zaf zijtr. UIT WIER1NGEN. Bij dte Maandag gehouden stemming voor den gemecnteraad zijn uitgebracht op de lijs-t der vrijzinnige kiesvereeniging 639 stemmen; op de Anti-Rev. lijst 102 stemmen; op de R.-K. lijst 101 stemmen op dte lijst der S. D. A. P. 409 stemmen en op de lijst van de Vis- schersvereeniging D. E. T. V. 353 stemmen. Gekozen zijn 5 vrijzinnigen en wel de hee ren M. Bakker Sz., J. Bosker, P. Kaan. J. Loot Cz. en J. Kooij Cz.; 3 S. D. A. P.-ers en wel de heeren D. Od'en, W. F. Lub en S. P. de Vries, en 3 eandidaten van de Visschers- vereeniging D. E. T. V. en wel de heeren J. Tijsen Jz., M. Kooij Pz. en Jb. Lont Dz. 1 STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Enggano (charter) vertr. 23 Mei v. Montreal naar Hamb. Jan Pietersz. Coen vertr. 24 Mei v. Amst. n Batavia. Sembilan vertr. 24 Mei v. Java, l.v. Londen te Amsterdam. Prins der Nederlanden (uitr.) arr. 24 Mei te Sabang. Soemba (thuisr.) vertr. 22 Mei v. Colombo. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Fauna arr. 23 Mei v. Piraeus te Colamata. Rhea arr. 25 Mei v. Hamb. te Amst. Theseus arr. 24 Mei v. Danzig te Amst. Adonis vertr. 25 Mei v. Carthagena n. Ma laga. Agamemnon arr. 23 Mei v. Calamata te Al giers. Deucalion vertr. 23 Mei v. Tarragona Valencia. Erato arr. 23 Mei v. Amst. te Kopenhagen. Hebe arr. 24 Mei v. Valencia te Rett. Irene vertr. 23 Mei v. Oran n. Venetie. Luna arr. 22 Mei v. W.-Indie te New York. Medea vertr. 23 Mei v. Curasao n. San Pe dro. Neptunus vertr. 23 Mei v. Genua n. Livemo. Orpheus vertr. 23 Mei v. Valencia n. Faro. Pluto arr. 22 Mei v. Amst. te Hamb. Pollux vertr. 23 Mei v. Catania n. Messina. Rhea vertr. 23 Mei v. Bremen n Amst Strabo an". 23 Mei v. Stettin te Amst. KON. HOLE. LLOYD. Gaasterland (thuisr.) arr. 24 Mei te Santos. Eemland (thuisr.) vertr. 23 Me i v. Monte video. Monterlan-d (thuisr.) arr. 23 Mei te Roisario. Waterland (thuisr.) arr. 24 Mei v. Rott. n. Buenos Ayres. KON. PAKETV. MIJ. Sinabang, Rott. n. Batavia, arr. 24 Mei Suez. Roggeveen arr. 23 Mei v. Sydney te Mel bourne. Sibolga vertr. 22 Mei v. Soerabaya n. Ban- kol. HALCYON LIJN. Sta-d Haarlem, v. San Nicolaas, n. Rott.; vertr. 21 Mei van St. Vincent. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Belderdijk vertr. 23 Mei v. Rott. n. Hamb. Callisto vertr. 23 Mei v. East London Port Elisabeth. Nias (thuisr.) vertr. 23 Mei v. Genua Marseille. Billiton (uitr.) arr. 23 Mei te Kaapstad. Kiekerk vertr. 24 Mei v. Rott. n. Hamb. Rijperkerk vertr. 24 Mei v. Amst. n Rott. HOT L AMD—A ME-R IK A LIJN. Biirgerdijk 22 Mei v. Rotterdam te -New York. Edam 21 Mei v. Rotterdam te Tampico. Grootend'ijk'22 Mei v. Rotterdam te Seattle. Kinderdijk, v. d. N. Pacific n. Rotterdam, 21 Mei v. Cristobal. Lochgol, v. Vancouver n. Rott., 21 Mei te San Francisco. N'oorderdij-k, v. d. N. Pacific n. Rotterdam, 21 Mei v. St. Thomas. Spaarndam, v. N. Orleans n. Rotterdam, 23 Mei te Havana. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Veendam 24 Mei v. New York te Rotterdam-. n. n. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN Gemma (uitr.) 23 Mei v. Penang. HOLLAND-WEST-AFRIKALIJN. Eemstroom (uitr.) 23 Mei te Teneriffe. Djocja 23 Mei v. Lagos n. 1 jrcados. Rutland' (thuisr.) 23 Mei te Lagos. TiikiniJo^rCHI^-A~JAPAN LIJN- ijikmi -1 Mei v. Tientsin, n. Dairen Ri f ?DAMSCHE lloyd! m af o <USingapore. Medan 24 M'ei v. Fremantle n. Pt (v.o.) fosari 24 Mei Hambur gn. -Rott (to+isr-) 23 Mei v. Marseille. Sama-rmda (th-msr.) 23 Mei te Suez. 1°°M^VAART MIJ- OCEAAN. pore V' Pan 22 Mei te Sin§a- CebuCUS' V ^apan n' ®0^er^am) 23 Mei v. clangs"5' V" ^apan n" 21 v. PadaPh€mUS' V" Batavia n' AmsE> 23 Mei v. iclemachus 24 Mei v. Amsterdam n Bre men. 1 HOLLAND^AUSTRALIe LIJ-N. 3 Almkeik (uitr.) 23 Mei te Brisbane 22 Mei *e Melbourne. HOLLAND—BiRlITSCH-I'NDIe LIJN. V koudekerk 24 Mei v Bombay n. Rotterdam. JAVA—N'EW YORK LIJN. Soekaboemi, Java n. New York, 23 Mei te Boston. JAVA—BENGAL-EN LIJN. C^lon 23 Mei v. Calcutta te Java ROl IE'RDAM—ZU-ID AMERIKA Alcyone (thuisr.) 23 Mei v. Bahia. -i.'Cira 21 Mei v. Rott. te Beunos Ayres EMZETCO LIJN. Jcnge Anthony 24 Mei v. Palermo te vesehd: Pa- LIJN. Gra- 402 854 1474 1653 2349 2909 3429 4151 4738 5551 5882 6197 6611 7089 7642 8113 8475 8996 9537 10237 10824 11275 11723 12067 12551 13321 14554 15072 15528 15752 16496 16893 17341 17556 18768 19480 19845 20037 20709 '20936 1 160 250 444 638 733 907 1107 1184 1415 1704 1950 2053 2244 2513 2654 2806 2920 3065 3177 3347 3517 3760 3895 4061 4248 4428 4561 4912 5015 5125 5339 5564 5699 5825 5966 6107 6225 6359 6646 6974 7277 7433 7637 7838 7940 8202 8428 8639 8816 8930 9073 9150 9391 9604 9793 10014 10124 10253 10464 10712 10828 10960 ,r, 444ste STAATSLOTERIJ. frekking van Dinsdag 24 Mei. ode klasse 6de lijst. Prijzen van 70,—. 636 1117 1481 2052 2492 2942 3449 4172 4748 5554 5938 6357 6644 7121 7700 8124 8478 9020 9572 10482 10894 11402 11731 12068 12722 13490 14606 15166 i 5534 15779 16609 16940 17385 17940 18785 19557 19867 20038 20727 184 676 1254 1514 2084 2657 3038 3474 4346 4756 5669 5977 6365 6815 7188 7733 8155 8498 9035 9578 10537 11023 11496 11743 12118 12825 13660 14748 15285 15592 1603S 16765 17075 17454 17980 18890 196S9 19885 20152 20819 260 726 1257 1516 2093 2695 3056 3928 4468 4846 5707 5978 6550 6819 7258 7783 8226 8552 9039 9626 10700 11187 11576 11860 12164 12853 13897 14802 15296 15608 16192 16779 17119 17460 18016 18976 19761 19908 20265 20836 280 744 1291 1522 2166 2709 3207 3962 4597 5367 5782 6171 6563 7001 7317 7812 8254 8564 9061 9819 10772 11214 11644 11981 12507 13053 14205 14851 15339 15632 16255 16823 17131 17467 18170 19083 19772 19939 20320 20886 400 821 1346 1573 2326 2762 3212 3999 4631 5395 5785 6175 6579 7086 7634 8079 8432 8984 9277 9939 10810 11268 11656 11994 12546 13294 14477 14908 15437 15713 16367 16872 17305 17506 18267 19453 19807 19973 20400 20889 29 163 255 453 649 754 965 1114 1205 1477 1726 1959 2080 2302 2590 2697 2808 2962 3117 3199 3377 3519 3769 3911 4083 4272 4469 4612 4913 5039 5240 5353 5601 5704 5860 5992 6117 6251 6380 6696 7003 7270 7517 7746 7855 8043 8205 8460 8650 8842 8955 9074 9158 9425 9621 9815 10024 10138 10317 10471 10760 10-855 10995 N i e ten. 87 166 381 552 661 836 975 1135 1219 1500 1811 1997 2116 2380 2609 2702 2839 3015 3134 3241 3444 3655 3777 4000 4089 4273 4491 4711 4937 5041 5158 5365 5603 5709 58618 6032 6140 6264 6485 6882 7059 7315 7528 7754 7860 8047 8220 8487 8662 8879 8971 9081 9218 9501 9696 9857 10042 10184 10362 10481 10782 10858 11009 89 232 403 589 667 S45 1007 1142 1253 1618 1813 2017 2190 2478 2622 2742 2845 3042 3150 3266 3487 36SS 3795 4004 4112 4290 4497 4782 4950 5044 5272 6404 5640 5719 5889 6037 6159 6288 6517 6888 7061 7316 7541 7791 7878 8107 8323 8577 8711 8888 9014 9092 9223 9545 9744 9891 10065 10187 10402 10535 10783 10890 11013 124 242 420 613 684 863 1069 1150 1259 1674 1889 2034 2204 2489 2649 2743 2854 3044 3155 3315 3497 3719 3813 4017 4173 4360 4510 4872 4970 5072 5283 6412 5657 5784 5927- 6038 6165 6304 6535 6906 7088 7333 7583 7797 7879 8125 8382 8612 8786 8911 9036 9094 9302 9585 9762 9951 10091 10217 10406 10633 10786 10901 11016 126 247 431 628 691 900 1082 1172 1335 1700 1905 2042 2218 2494 2650 2772 2866 3055 3161 3328 3515 3734 3842 4039 4218 4389 4544 4876 5003 5094 5320 5556 5664 5797, 5948 6064 6194 6349 6642 6941 7230 7371 7586 7820 7925 8126 8415 8634 8792 8919 9041 9117 9351 9591 9776 10006 10108 10231 10427 10651 10816 10928 11046 -v,-fc- -«x '■-v ti I

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6