DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Ne. 12B Dit tttfRin1e be ial nH 3 f!,adeife Honderd negen en fwfnttgsfe lanrgaiig 1927. ll)Oim«ineiitsprijs blj voornitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewtfsn. g ct Advertentiepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar pfofilinJWili Brieven franco N.T. Boek- en Handelsdr. vJl Herns. Coster Zoon, Yoorflaoi C9t TeL Adminlste. No. 8. Befln-Btiif No. 83. TRUBAR Diredeui: O. H. KRAK. Hoofdredarieur Tj. N. ADEMA. 27 MEI. Dagelijksch overzicht. Bmferaiaml Sport Stadsnieuws Het Engdsch-Russisch Conflict. Algemeen werd verwacht, dat dte Engel sche regeeringsverklaring in het Lagerhuis omtrent de inval in de Arcosgebouwen te Londen zoo belangrijke onthullingen zou om- Vatten, dat daarvan het verbreken der dip'o- matieke en handels-betrekkingen het onver- mijdelijk gevolg zou wezen. Welnu die verwachting is bewaarheid. En de verbreking lijkt ons zooals trouwens ,wel blijkt uit hetgeen wij Woensdag daarotn- 'trent meldden alleszins gerechtvaardigd. 1 jarenlang heeft Engeland een zeer tege- moetkomende bonding aangenomen. Nog in 'Februari maakten de Sowjecs zich aan onge- oorloofde handtelingen sehuldig. En nog op dat tijdstip besloot Engeland, hoewel! het ernstig verontwaardigd was, zich tot een schikking bereid te verklaren. Thans bleek de maat echter vol. Te duide- ihjik is aan het d'aglicht gekomen, dat de iRussen geen dag lieten voorbij gaan zonder op de meeat uitdagendte wijze propaganda te weren tegen het volgens hen kapitalistisehe regeeriogsstelsel der Britten. En allte betrek kingen zijn dus verbroken. Of deze maatregel echter resultaat zal heb- ben is zeer de vraag. De Russische diplomaten en handelaars, die onder den dekmantel van een volkomen onschuldige, zakelijike werkzaamheid de bun verleende voorrechten misbruikten voor de bestrijding van de Britsche staatkundte en .voor de revollutioneering van de Britsche ar- beidersmassa, zullen uit het land worden gczct. Maar daarmede is aan dte bolspewistische agitatie geen einde gekomen. Do Derde in- tc-rnationale, die zooal niet met de Rnssische regeering indtentiek is, dan toch naast deze de macht in den Russischen staat is en van hare orgamen gebruik maakt, heeft nog vol- doende andere ndddtelen tot hare beschikking om de onrust in de „kapitalistisdie" landen levendig te houden. In de communiistische partijen en de met hare revolutionnaire be- d'oelingen sympathiseerende groepen heeft zij de noodige filiialen, die het werk gemakkelijk kunnen ovememen. En het is ten zeersfe te vreezen, dat de verbreking door Engeland van de officieele betrekkingen met de Sovjet- regeering slechts een verscherping tengevol- ge zal hebben van de anti-Britsehe propa ganda in alle deelen der wereld. En bij dte bestrijding van deze propaganda zal men nu het vbordeel rnissen, dat de be- kendheid met de Rnssische adressen voor de overbrenging van de Moskousche instrueties gaf. Een voordeel, waarvan de Britsche auto- ■riteiten, naar uit het relaas van den heer Baldwin is geblleken, dankbaar gebruik heb ben gemaakt: de Britsche contrasplonage is er in geslaagd menig stuk te ondcrscheppen, dat over streven en bedoelingen van dte Mos kousche onruststokers inlichtingen gaf. Men zal tegenover een nog verborgener en geniepiger agitatie komen te staao, nu de machthebbers te Moskou over de hun door de Britsche politek toegebrachte slagen zullen trachten wraak te nemen. Zulks zou inplaats van een verbetering een verslechtering van den toestand beteeke- nen. En wat daar weer het gevolg van wezen zal? Intusschen zou men verkeerd doen te mee- nen, dat de handel tusschen Engeland en Rusland in de toekomst ten eenenmale tot de {mmogelijkhed'en zal behooren. Wettige handel blijft natuurlijk volkomen geoorloofd, dodi met de voorrechten is het voorloopig gedaan. Ook dte Engelsche groo- +e scheepsbouwfirma's, die momenteel bezig zijn Rnssische contraoten uit te voeren, kun nen zonder bezwaar hun arbeid voortzetten. Zoo is dte opinie in Engeland ten minste. In Rusland dtenkt men er echter anders over. Het officieele Tel. kg. dter Sovjet-Unie meldt ten minste uit Moskou, dat dte volks- commissaris van handel Mikojan verklaarde, dat het handtelsverdrag met Engeland van <1921 de eenige mogelijkheid voor een norma- ken handel tusschen Sovjet-Rustand en En geland is. Baldwin vergist zich alls hij ge- looft, dat na dte ontbinding der Sovjet-Russi- ®dhe handtelsorganisatie te Londen haar func- He door Engelsche makeTaarsfirma's zou kun- nesi wordten overgenomen. Heit handtelscom- missariaat zal alle zaken met Engeland stopzetten en in dte toekomst zal dte arbeid der handelsorganisatje zich uitsluitend bepa- len tot het afwikkelen van de tot dusver aan- geknoopte relaties. Ernstige Rnssische verontwaardiging spreekt uit deze verklaring. En als men dte Russen gelooven mag bestaat dhartoe ook alleszins reden. Want volgens een officieele uiteenzetting van den zaakgelastigdte der Sowjets te Londen is van Baldwin's beschuill- digingen geen woord in overeenstemming met de waarheid en zijn zelfs dte door den Brit- sschen minister voorgelezen documenten ver- valscht! Ten slotte legt de zaakgelastigdte er den nadruk op, dat z. i. het eenige motief van het afbreken der Britsch-Russische betrekkingen de wensch dter Britsche conservatieve regee- rmg is om Sovjet-Ruoland1 schade te berok- kenen. Dne dingen vallew na dit alios nog over conflict te vermelden In de eerste plants dat aan het Russische leger en aan de vloot verhoogde paraathedd is bevolen, dat in Kromstad dte staat van be- leg is afgekondigd, en dat het binnenloopen van Britsche schepen in Russische havens is verbodten. Ten tweede, dat de Engelsche ArbeidSpantij geen motie van wantrouwen in dte regeering zal indienen (zooals verwacht wetd), doch zal volstaan met een vollledig onderzoek te vragen. En ten derde, dat de Russische Academie van Wetenschappen een beroep heeft gepu- bliceerd aan het adres van de Engelsche wetenschappelijke wereld, waarin zij er op wijst dat de gebeurtenissen, voortvloeiend uit de huiszoekingen bij de handelsvertegenwoor- diging der Unie van Russische republieken, een nieuw gevaar voor een wereldoorlog in het Itven roept, en de Engelsche geleerden uitnoodigt, cvenals de geheele intellectueele wereld, om op te treden ten gunste van den vredte VOLKENBOND. DE ECONO MI SCH'E CONFE RE NTIE touchier over den aftoop. ,.L'Oeuvre" heeft dte meening van Lou- dheur, den vader naar men weet van de zoo juist geeindigdte economisehe conferentie, ge- vraagd over den afloop. Hij verklaarde, dat de uitslag de verwachting'eo had overtrol- fen. Het kenmerkende er van was volgens hem de zorg, door elkeen getoond om tot practisebe resultaten te komen. Er waren daar, aldus dte Fransche oud-minister, tal van hoogleeraren in de politieke economie die ons den steun hunner kennis hebben ge- bracht. Maar er waren ook vertegenwoordi- gers van allte takken van het ecenomische leven. Loucheur had gehoopt, dat men een sehetsplan zou hebben ontworpen, dat er schuchtere dtenkbeelden zouden woxden geop- perd. Men is verder gegaan; het plan is reeds gemaakt, de geopperde d'enkbeelden zijn stout. Dat alles is in volmaakte harmonie ge- schied met menschen die toch politick en maatschappelijk van elkaar verschiMten, met een echt begrip der moeilijkbedten van den tegenwoordigen tijd en een juiste waardee- ring van de hoegrootheid dter te verrichten poging. Thans moeten we er ons toe zetten met vasten wil te verwezenlijken wat gecon- ciipieerd is. Het lteven van toekomstige ge- slachten, en ook van het onze, staat op het spel. Iedere aarzeling zou de ernstigste ge- volgen hebben voor den' totekomstigen wereld- vrede. DE ARBEIDSCOHFERENTIE. De tiende international arbeidsconferen- tie werd Woensdag zonder veel eclat geopend door den beheersraad van het arbeidsbureau, den Franschman Fontaine. Nederland is vertegenwoordigd door Nolens, Zaalberg, Regout en Kupers. In het gcheel zijn 42 van de 55 staten, die leden zijn der intern, arbeidsorganisatie, o.w. Spanje en Brazilie, ter conferentie vertegeri- digd door totaal 323 gedelegeerden en des- kundigen. Van de drie onderwerpen, die in de komen- de weken zullen worden besproken: ziekte- verzekering, syndicalisttsche vrijheid en mi- nimumsalarissen in industrieen, waar de or- ganisatie van abeiders en patroons onvol- doende is, zal de tweede ongetwijfeld het meeste stof opjagen en met het oog daarop heeft de Italiaansche regeering, wier beleid evenals vorige jaren het meest zal worden ge- hekeld, een „waarnemer" gezonden, n.l. den heer Giuseppe Bottai, onder-staatssecretari; der corporaties. In zijn openingsrede verzocht Fontaine den gedelegeerden bij de discussies over de syndiealistische vrijheid geen personen of re- geeringen te betrekken. Hij wees voorts op den voortgang, die de ratificatie der arbeids- conventies in het afgeloopen' jaar heeft ge maakt en in het bizonder op dien der thans reeds vrijwel algemeen toegepast'e achturen- conventie van Washington, welke het Fran sche parlement bereid is te ratificeeren, indien Engeland en Duitschland insgelijks doen. Nie zonder moeite heeft de conferentie ten slotte in Sir Arthur Chatterjee een voorzitter gevonden, nadat aanvankelijk de keus be- paald scheen op Buero (Uruguay), die even- wel nog niet present was. Chatterjee verklaarde op Hemelvaartdag de openingsrede te zullen uitspreken, waar- door de intern, arbeidsorganisatie voor de zooveelste maal haar prestige te grabbelen gooit door op een erkend christelijken feest- dag het mechanisme in vollcn gang te hou den. ENGELAND. HET ENGELSCH RUSSISCH CONFLICT. Het Lagerhuisdebat. In het Britsche Lagerhuis zijn thans de de- batten gehouden over de door den premier Baldwin afgelegde officieele verklaring om trent het Engelsch-Russisch conflict. Het regeeringsbesluit werd verdedigd door Baldwin en Chamberlain, welke laatste een rede hield, die weliswaar sterke passages be- vatte, dooh over't geheel zeer teleurstelde, daar zij de politieke zijde der kwestie nage- noeg onaangeroerd liet en ook overigens op verschillende punten vatbaar was voor ge- rechtvaardigde critiek. In felle bewoordin^en werd het besluit be- streden door Lloyd George, die niet meer of fflinder zeide, dan dat het land allegjbehalye was gediend door de verbreking der betrek kingen met Rusland Het is wel opvallend, aldus Lloyd George, dat men altijd wijst op de gematigde stemming in Engeland doch dat men eer zou moeten wijzen op een groei- end activisme dat hier dan aan de conserva- tieven is te danken. Ook Clijnis, de arbeidersafgevaardigde, be- streed heftig het besluit en diende zelf een motie in, die voor de regeering aanleiding was om de kwestie van vertrouwen te stellen Gelukkig voor die regeering werd dteze mo tie met 365116 stemman verworpen, terwijl het regeeringsbesluit met 34698 stemmen werd goedgekeurd. Ook Canada breekt met Rusland Ook Canada zal de betrekkingen met Rus land verbreken. DANTZIG. DE VOLKENBONDSCOMMISSARIS. De Senaat betuigt prof. Van Hamel zijn leedwezen. De Senaat der vrije stad Danzig heeft aan prof. Van Hamel zijn levendig leedwezen betuigd wegens en zijn afkeuring uitgespro- ken over de aanvallen, die in de pers tegen den hoogen commissaris van den Volkenbond zijn gericht naar aanleiding van een beslis- sing inzake de competentie der Danziger rechtbanken voor de beslecfating van geschil- len tusschen de Danziger spoorwegbeambten en de Poolsche spoorwegen. Prof. Van Hamel had beslist, dat de recht banken wel bevoegd zijn kennis te nemen van geschille'n nopens de clausules van het ar- beidscontracf, doch niet van die, welke han- delen over de clausules der overeenkomst tus schen Danzig en Polen, krachtens welke de Danziger beambten in den dienst der Pool sche administratie waren overgegaan. EGYPTE. HET LEGER. Een commissierapport tot mo- derniseering. Uit Kai'ro wordt aan de „Times" de in- houd van een rapport gemeld van een parle- mentaire commissie inzake de Oorlogsbegroo- ting, waarin geadviseerd wordt tot een alge- meene bespoediging van de vergrooting en moderniseering yan het leger. De commissie hecht o.a. haar goedkeuring aan de vergroo ting van het aanfaTmanschappen per batal- jon van 600 tot 800. Zij meent voorts, dat de artillerie veroudterd is en adViseert tot den aankoop van pantserwagens en veldgeschut en een groot aantal machinegeweren. Met dit rapport brengt men in verband be- zoeken, die Lord Lloyd, de Britsche hooge commissaris, de laatste dagen aan den Egyp- tischen koning heeft gebraOht, evenals drukke besprekingen tusschen de politieke leiders on- derling en met den koning gedurende de laat ste dagen. De kwestie van het leger komt de- zer dagen bij de Kamer in behandeling. LITAUEN. LITAUE N EN ME MEL. Het geschil voor den Volken- bondsraad. Stresemann heeft den secretaris-generaal van den Volkenbond een telegram gezonden met de mededeeling, dat leidende personen uit Memel tot de rijksregeering een petitie heb ben gericht, waarin zij protesteeren tegen de schending der autonomic van het gehied van Memel door Litauen. De Duitsc'he regeering verzoekt thans deze kwestie op de agenda te plaatsen van de op 13 Juni beginnende zitting van den Volken- bondsraad. De Studentenroeiwedstrijden op het Noord- zeekanaal. Het weer was bij deze wedstrijden weer koud en guur. Het hoofdnuramer, de Oude Vier, werd gewonnen door Laga (Delft) na fraaien strijd met Nereus (Amsterdam). Triton (Utrecht) won dte Overnaadsche Vier en Laga dte Jonge Vier. Ook het Shiff- nummer was voor Laga, evenals de Jonge Acht. Voetbal. Heracles vergrootte aanmerkdijk haar kans-en op het Kampioenschap van Nteder- land door gisteren in Altaelo met 30 van Feijenoord (dat 5 invallers had) te wiunen. Ajax sloeg Velocitas met 51. In Eindhoven won Newcastle met 42 van het Olymp. ElftaJ D dat op de spil- plaats Massy miste. In Rotterdam werd gespeeld Zwaluwen Roodte Duivels 21. In het Zuiden heeft Longa, dte club van Gtehring, een mooie kans op promotie. Beker: V. U. C.—N. A. C. 5—2 EnschedteVitesse 2—4 Buitenliand: Frankrijik—Engeland 06 NeurenbergBurnley 41 Deensch Elf tabMiddlesborough 22 Wielrijden. Op de Amsterdamsche Baan won Parisot het stayersnummer voor Blekemoleni en Aerts. Jhr. Bosch v. Drakesteyn won het eere-sprintnummer. Te Rijswijk won Snoek van Leddy in wed strijden over 20, 30 en 40 K.M. Snoek won dte beide eerste ritten. Paarden. Te Hilversum werd1 dte Beker van de Ge- meente Hilversum gewonnen in de le klas heat door Odell Axworthy 1640 M. voor Judge Scott 1610 M. en Doritha 1630 M. De heat 2e en 3e klas was voor Postduif je Quo Vadis won dte prijizendraverij 4e klas en Olanda de draverij 3e en 4e klas. EEN SUCCES VOOR „DE HALTER". Op de op Hemelvaartsdag gehouden wed strijden in gymnastiek te Enkhuizen werden de volgende prijzen gewonnen: Personeel toestelturnen, rek, ringen, brug en paard: le p. H. Licher, zilveren beker; 3e pr. J. Smit, 5e pr. B. Joosten, 6e pr. P. de Moel, welke laatste drie tevens den oereprijs een zilveren lauwertak, voor de beste vereeni- gingsprestatie vei*wierven. Vereenigingswsdstrijd dames turnen, le pr. zilveren lauertak. Personeel dames turnen, 4e pr. mej. G. Nierop-Groot. Marschwedstrijd dames: le pr. zilveren lauwertak. Marschwedstrijd heeren, le pr. zilveren lauwertak Vrije oefeningen heeren, le pr. zilveren lauwertak. Knotsoefeningen dames, le pr. zilveren lauwertak. Groepen dames, le pr. zilveren lauwertak. Voor de grootste prostatic als vereeniging eereprijs, verguld zilveren medaille. Daar er tevens nog een prijs was verbon- den voor het grootste aantal deelmemers, werd ook deze nog door „Dte Halter" gewon nen, daar zij met 66 leden uitkwam, zoodat „De Halter" wel van een sucecsdag mag spreken. ATHLETIEK. Bij de Hemelvaartsdag gehouden Athle- tielcwedstrijdten te Enkhuizen, ter gelegenheid van de zesde Enkbuizer Sportdag bchaalde de A. V. „Alkmaar" weer eenige prijzen o.a. le prijs (zilveren lauwertak) 1500 M. W. Blok, tijd 5 min. 10 sec. 3e prijs S. Noom 1500 M. (zilveren kruis). 2e prijs 100 M. (zilveren kruis) S. Noom, tijd 11 2/5 sec. 4e prijs 100 M. (zilveren medaille), H. de Bakker, tijd 12 sec. le prijs Polsstokhoogspringen A. Stins 3.10 M. 2e prijs Polsstokhoogspringen J. Boterinc 2.90 M. Vooral het springen van den heer A. Stins verwekte groote verwondering daar hij al den leeftijd van 40 jaar overschreden heeft. S. Noom maakte in zijn Serie en in de demi-fi- nale een tijd van 11 sec. Ook voor den 1 eider de heer C. van Sluis, was het weer een succes- vollen dag. 2e Pinksterdag zal de A. V. ,,Alkmaar" weer met een vijftal harer leden uitkomen op de groote sportfeesten te Hoofddorp (Haar- lemmermeer). GESLAAGD. Aan de Universiteit te Amsterdam slaagde voor het Candidaats-examen Ned. Itetterkun- dte, de heer J. E. v. d. Laan te Alkmaar. Aan de Universiteit te Amsterdam slaagde voor het candidaatsexamen Wis- en natuur- kundte (biologic) de heer W. J. Liitjeharms alhier. NIEUWE PRENTBRIEFKAARTEN. Zooals uit een adVertentie in dit nummer blijkt, heeft de Bazar „De Transvaler", Hout- til, J. Butter alhier, een nieuwe serie prent- briefkaarten uitgegeven. Ze zijn naar eigen fotos gemaakt en lijken ons zeer scherp toe DE STAKING AAN DE VEILING. Na een Woensdag gehouden 'vergadering van vertegenwoordigers uit het veilingbe- stuur met afgevaardigden van de vereeniging „Steunt elkander" is de koopers-staking op- geheven. DE VERLOTING VAN DEN POP. Naar mevrouw Harteveld ons mededteelt zijn de 1000 loten, die a 5 cent per stuk ver- kocht werden teneinde een pop voor het neu- trale ziekenhuis te verloten, binnen twee da gen alle verkocht geworden. Een prachtig succes dus, allereerst voor mevr. Harteveld, die zich hiervoor veel moeite heeft gegeven en tevens voor alien, die daarbij met haar mede- werkten. De trekking zal 13 Juni a.s. te onzen kan- tore w-orden gehouden. SPECIALE PLAATSKAARTEN. Van 1 Juni tot en met 15 September 1927 worden an het station Alkmaar verkrijgbaar gesteld speciale plaatskaarten, geldig een dag, en wel: le. Voor de heenreis van Alkmaar naar Bergen en voor de terugreis van Schoorl naar Almkaar. 2e. Voor de heenreis van Alkmaar naar Schoorl en voor de terugreis van Bergen naar Alkmaar. De prijzen bedragen 2e klasse f 0.50 en 3e klasse 0.35. Voor kinderen wordt geen prijsverminde- ring toegepast. BLAUWE WEEK. Gister, Hemelvaartsdag, trokken ruim 170 deelnemers uit Alkmaar en naaste omgeving naar de Groote Provinciate Meeting voor Ge- heelonthouding en Plaatselijike Keuze te Zaandam. Deze meeting was goed bezochf; naar schatting 3500 personen waren aanwe- zig om te luisteren naar de rede van burge- meester Ter Laan van Zaandam en ds. van Duijl van Zaandam. 's Avonds te 9 uur keerde men weder van dezen prettigen en in alle op- zichten goedgeslaagden tocnt terug, om te vernemen, dat de inmiddiels te Alkmaar ge houden blauwe bloem-verkoop f 79,14 had opgebracht. De Blauwe Week is dus wel goed ingezet DE MOTORRACES. De motorraces op a.s. Zondag beloven weei zeer spannend te zullen zijn. Er zullen o.m. afvalwedstrijden, alemede tien en twintig rondenraces gehouden wor den. Niet minder dian 26 Motorrenners hebben zich doen inschrijven, w.o. Achttien, Bever- dam, Vermaak, v. Briessen, v. Kooten, Ha- mersveld, enz. enz. PRIJZEN BEHAALD. De christelijke muzielcvereeniging Soli Deo Gloria, behaalde gister op het concours te Bloemendaal bij den marschwedstrijd een tweeden prijs (verguld zilveren med.) met 36 punten en in den concertwedstrijd een eersten prijs (een zilveren lauwertak) met 136 punten. VOOR DE ZIEKENHUISRADIO. Wij ontvmgen van een sjoelclub /3 als mjdrage voor een radio-installatie voor het te bouwen neutrale ziekenhuis, onder het motto ,,De Radio moet er komen". STEDELIJK MUZIEKCORPS. Zondagnamiddag van 3<5 uur matinee van het Stedelijk muziekcorps in den Muziek- tum. Programma van den 22en Mei 1927. B R ANDWEE R DE MO NSTRATIE Onder zeer groote belangstelling had Woensdagavond op het Waagplein de jaar- lijksche oefening der Brandweer plaats, aan welke oefening tevens eenige wedstrijden ver- bonden waren. Onder de aanwezigen merkten wij1 o.a. op den burgemeester, mr. W. C. Wendelaar, wet- houder Ringers, den commissaris van politie, den heer Walraven, en den commandant en adj. commandant der Brandweer, de heeren S. Fraijman en F. H. Ringers. Begonnen werd de verschillende spuiten te probeeren met water uit de grachten. Geen der spuiten weigerde daarbij, hoewel de eene kring aanmerkelijik meer tijd noodig had dan de andere om het materiaal volkomen oereed te krijgen. Vooral de motorspuiten bleken in geval van nood goeden dienst te kunnen bevvijzenzon der veel moeite werd de geheele Waag door de spuiten bestreken. Daarna werden de slangen aan de water- lemmg gekoppeld, wat eveneenS gepaard ging met een kleinen wedstrijd. De brandladder werd vervolgens beproefd er. ook deze proef lukte uitstekend; 't was te vens een mooi gezicht, dit spuiten vanaf die hoogte. Tot slot #sr demonstraties stichtte de brandweer zefif hi daartoe opgesteld materia aal een kleinen brand ten einde de werking der Total koolzuur-bluschapparaten te de- monstreeren. Hoog laaide het vuur met be* hulp van de noodige benzine opJammer alleen dat de werking der apparaten lichtelijk teleurstellend was, daar zelfs na drie pogin- gen het vuur niet afdoende was gedoofd. Hiermede was de oefening beeindigd. Over 't algemeen kan met voldoening geconsta- teerd, dat het materiaal in goede conditie verkeert en dat de vrijwilligers, die zich be- schikbaar stelden voor de bediening ervan al leszins voor hun taak berekend zijn. Nadat de spuiten geborgen waren niach'eer- de de brandweer „en club" naar het A. B. T., ter bijwoning eener vertooning van de film ,-Helden van het Vuur" Ook de adspirant- brandweermannen, die eveneens de demon straties en oefeningen volgden, waren hierbii aanwezig. y. FAILLISEMENTEN. Bij beschikking van de Arr. Recbtbank al hier is failliet verklaard Jacob Visser, kooo- man, wonende te den Helder, Spoorgracht 37 met benoeming van mr. J. Krabbe tot rech- ter-commissaris en mr. A. V. J. Veldman te Helder tot curator. PREDTK BEURTEN. 29 Md 1927. Alkmaar. Groote kerk, 10 uur, Ds. Verwaal. Avond 6 uur, Ds Hak. Kapel, half elf, Ds. Baar. Evangeliseh-Luthersche kerk, gteeu dienst. Remonstrantsch-Oereformeerde kerk, snxb dienst. Doopsgezinde kerk, 10.30 uur, Ds. AL Vil van Texel. j Gereformeerde kerk, 10 uur, Preekfezai. i Avond 6 uur, Ds. v. Andel. Maandcolled*. Hersteld Apostolische Qemeente, Toas- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 5 uur en Woensdagavond1 8 uur dienst. i LEGER DES HEILS. i Zondag 29 Mei: 10 uur v.m. Hdligingfc dienst; 12.30 uur nam. ZondlagBschooT; 3.3(1 uur nam. Openluchtpredildng nabij den Kat- tenberg; 8 uur nam. Ver 1 ossingssamenkomst Donderdag 2 Juni. Openbare samenkorost nam. 8 uur. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. de Vos. BEIROEN, 10 uur, Ds. Westra van' Alk maar. Evangelisatie „Maranatha", 10 upr, Dte. Visser van Enkhuizen. Geref. kerk, v.m. 10 en nam. 6 utff, Dte H van dter Veen, Em. Prod, te Amersfoart GROOTSCHERMER, 10 uur, Ds. Loijsmj te West-Graftdijk. H E I LOO, 10 uur, Ds, Eijierta de HKMAARSCHE CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1