I 0 Heisjes IMapktberichten Sioscopen GEVONDEN VOORWERPEN. #rA'anwezig aan het Bureau van politic, Lan- estraat en aldaar te bevragen op alle werk- asren tussehen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 23, 24, 25 en 26 Mei 1927: sleufel, rozen- jo-ans. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 23, 24, 2'5 en 26 'Mei 1927: leeren rim met hondenpennmg, u. Stegerhoek, Baansingel 17b.; rijwielbelas- tingmerk, P. Peperkamp, Wognumschebuurt 6; steunzool, J. v. d. Wester, Metiusstraat; nostduif, J. Mak, Hofstraat 21; portemonnaie met geld, H. Ranzijn, p.a. T. de Boer, Frie- scheweg; portemonnaie, J. van der Zel, tg- mondermeer Watennolen no. 5; passer, u v. d. Meer, Druivenlaan 34; portemonnaie met inhoud, J. Lauwers, Payglop; medaille, P. jNierop, Liefdelaan E5; klein brum hondje, E. Dun, Wilhekninalaan 23; bal, J. van Stralen, St. Jozefstraat 16; pakje vleesch, J. v. Scha- o-en, Westerlaan; doos taartjes, B. de Roove, Mle Landdwarsstraat 18; kinderportemonnaie /'met inhoud, D. Kager, Ritsevoort 42; rozen- krans, G. v. d. Kuit, Dijkgraafstraat 16, hondenhalsband met penning, J. Kaal, Acn- iterstraat 60; huissleutel, R. Kok, Landstraat 10; zilveren armband, J. Pover, Wolfspad 2; reticule met inhoud. B. de Geus, p.a. J. Stei- meier, Sliksteeg 9. Wanneer men weder in het bezit is van net yerloren voorwerp, wordt men verzocht hier- jvan kennis te geven aan het Bureau van po- litie. BOND VAN NOTARISKLERKEN. f De Bond van Notarisklerken in Nederland •heeft op Hemelvaartsdag te Utrecht zijn liweede lustrumvergadering gehouden, Woens dagavond voorafgegaan door een fcestelijke samenkomst, aangeboden door de atdeelmg [Utrecht, waarop de afdeeling' Leeuwarden aan het hoofdbestuur een vaandel heeft aan- g£Bijzoildere, ingrijpende besluiten zijn er iniet genomen. Als algemeen secretaris zal in de toekomst optreden de heer G. de Bruin te »s Hertogenbosch. p Een voorstel in zake het pensioenfonds werd nog een jaar aangehouden. Er zal in "deze getracht worden, met de notarissen een regeling te treffen, welke voor beide partijen afdoende waarborgen biedt. EEN HONDERDJARIGE TER STEMBUS. 9 Bij de raadsverkiezing te Beuningen heeft de weduvve J. Willems—Geurts, die Donder- dag onder algemeene belangstelling van de dorpsgencoten haar lOOsten verjaardag vier- de, gister aan de stemming deelgenomen. NA EEN POLITIEKE RUZIE. Te Goor, met haar s.-d. burgemeester haar berucht geworden vlagkwestie, is langs oneenigheid geweest in de S.D.A.P., die geleid heeft tot het uittreden uit de parti, van wethouder Lobstein. Deze kwam nu bij de verkiezing voor den gemeenteraad met een eigen lijst uit. Het resultaat van de stem ming is nu geweest, dat de S,D.A.P. drie zetels aan de groep Lobstein verloor. De v. d. verloren een zetel, de r. k. wonnen er een. en on- r VERGIFTIGING DOOR VERZUURDE m TAARTJES. Donderdag heeft zich in het Lamgroen Den Haag een geval van vergiftiging voorge daan, dat vrij ernstige gevolgen gehad/heeft. In een perceel aldaar woont de familie P. bestaande uit man, vrouw en vijf kinderen van wie het jongste 2 jaar is. In den loop van den ochtend kwam een micht der familie op bezoek en bracht een doos mec taartjes mee. Bij de koffie werden deze gebruikt. Korten tijd daarna voelden de menschen zich plotseling onwel worden tegen den avond waren alien ernstig onge steld. Men waarschuwde den Geneeskundi- gen Dienst, die dadelijk bemerkte, dat men hier met een geval van vergiftiging te doen had. Overbrenging van alle zeven personen naar het ziekenhuis werd noodzakeiijk ge acht. De toestand van den man de vrouw en de 4 oudste kinderen is redelijk wel; het kleinsie kind is echter ernstig ongesteld. De justitie heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de vergiftiging. Een in het ziekenhuis ingesteld medisch onderzoek wees uit, dat de taartjes bedorven waren. De nicht, door de politie gehooid, ver- klaarde, dat de taartjes eenige dagen oud waren en van een feestje waren overgebleven De gemeente-apotheker, de beer Schirm. heeft verklaard, dat men hier met een bacte- rieel geval te doen heeft, daar de taartjes ge- heel verzuurd waren. i NEDERLANDSCHE R. K. MIDDEN- STANDSBOND. Dezer dagen heeft te Utrecht onder leiding van den heer C J. G. Struycken uit den Haar, het hoofdbestuur van den Ned. R.-K. Middenstandsbond vergaderd. Besloten werd met de beide andere midden- standsbonden een adres te zenden aan de Tweedfe Kamer, tegen de gelijkstelling in de ziektewet van de gehuwde en ongehuwde tnaeders. Medegedeefa werd, dat de besturen der drie bonden zich gewend hadden tot den Mid- denstandsraad, teneinde een bevrediging te kunnen krijgen voor de jarenlang bestaande grief, dat cassa-bons boven 10 moeten wor den gezdgeld. Ten aanzien der reorganisatie van den R.-K. Bakkerspatroonsbond kon de voorzitter mededeelen, dat het best uur van den bond zich heeft kunnen vereenigen met het rapport der reorganisatie-commissie en dat Hit rap port binnenkort aan de vergadering van het centraal bestuur van den Ned. R.-K. Bak kerspatroonsbond zal worden voorgelegd. Hierna werden uitvoerige besprekingen ge- houden naar aanleiding van het rapport der commissie-van Doorninck betreffende de op- richting van een Centrale Middenstandscre- dietbank voor Nederland. Afgewacht moet thans worden de beslis- sing der Staten-Generaal. Intusschen kunnen de noodige besprekingen met de aangesloten bonden worden gehmiden. Ten slotte heeft de vergadering uitvoerig stilgestaan bij het ontwerp winkelsluitings- wet en werktijdenbesluit voor winkels. De vergadering wenschte nog geen defini- tief standpuiit in te nemen. ZEILB'OOT OMGESLAGEN. Omtrent het droevig ongeluk op den Rijn lij Amhem, waarbij drie personen verdrou- ken, wordt nader gemekl: De 38-jarige heer T. Hoekstra, onderwijzer aan de Rijkskweeksebool voor onderwijzeres- sen te Arnhem, maakte in een zeliboot, waar- aan aanhangmotor, met zijn twee zoontjes een tochtje op den Rijn. In de boot zaten verder vier kennissen. twee jongedames en twee jongelui. De tocht ging stroomo.pwaarts naar den kop van den Ijsel. Ter boogte van het Mallengsche Veer, waar de pont juist overstak, voer de boot tegeh den ketting van de pont. Het lichte vaartuig sloeg onmiddel- lijk cm en alle zeven inzittenden geraakten te water. De heer Hoekstra en een van die jon gelui, een militair, waren de eeni^en die kon- den zwemmen. Een paar van de arenkelingen slaagden er in op de kiel van de omgesla- gen boot te klimmen. Vermoedelijk door dten sterken strcom en den hevigen wind vielen alien echter spoedig weer te water. De heer Hoekstra wist een van zijn zoontjes boven water te houdten, en de militair trachtte een van de meisjes te redden. Van alle kanten schoten oogenblikkelijk bootjes toe, en ook van de pont af werd' hulp verleend. Dcordat de personen, die niet konden zwemmen, zich aan de zwemmers moesten vast houden, kon noch de heer Hoekstra, noch de militair er in slagen een d'renkeling naar den wal te bren- gen. Enkele bootjes hebben de twee jonge dames en een van de jongdui geredl, terwijl de heer Hoekstra, die zijn eene zoontje op de boot had gebracht, zijn andere zoontje na- zwom. Voordat men hen echter kon bereikea, verdwenen hij en het kirtd in de d'iepte. Op hetzelfde oogenblik liet ook het andere jon- getje de boot los het verdronk eveneens. De militair wist zich boven water te houden tot het zwembad, waar men hem op het d'roge bracht. De andere jongeman redde zich op de pont, en de beide jongedames werden op- gepikt. De heer Hoekstra en zijn beide kinderen, jongens van 7 en 9 jaar, zijn verdronken. De politie heeft den geheelen dag gedkegd. docli Donderdagavond waren de lijken nog niet gevonden. guningen; en dat ook voor deeJen van ge- meeten stemmangeo zullen worden mogelijk gmaakt. Deze goedgeslaagde meeting zal een goede stimulans zijn voor het weric, dat men doet om Plaatselijlke Keuze in de wet opgenomen te krijgen. KORTE BERICHTEN. Te Delft zijn Donderdagmiddag op den Rotterdamschen weg twee wielrijders tegen elkaar gereden. Een hunner, de heer A. J. F. Akeleyen, uit Rotterdam, viel met het hoofd Oip straat en kreeg een hersenschudding. In bewustdoozen toestand werd hij naar het gaisthuis te Delft vervoerd. Op Hemelvaartsdag is die ongeveer 60- jarige Devens uit Maastricht op een fiets- tochtje te Wijlre op de tramrails omgeslagen en onder een auto geraakt. Hiji was onmid- dellij'k d'ood. De 19-jarige schippersknecht J. van Poepelen, uit Oud-Vossemeer, is te Diemen verdronken. EEM TMEIM-MEIS. In een der coupe's tweede klasse zaten twee jonge menschen. Een dezer beiden was een ongeveer zes-en-twintigjarige jongedame van hooge gestalte, met donkere gelaatskelur en donkere, fonkelende oogen. Haar trekken wa ren zeer nobel en het mooi-gevormde neusje en het welgesneden mondie zouden een aan- dachtigen toeschouwer allicht bezig hebben kunnen houden. Elk harer bcwegingen, hoe onopvallend ook, hadden lets treffends om hunne voornaamheid. Sedert zij uit Praag was vertrokken, tuurde zij onafgebroken door de vensters naar bui- ten. De oorzaak lag niet ver. Biji het verlaten van het station had zij' haar medereiziger op genomen, doch toen een' paar dusdanige gloeiende, donkere oogen ontmoet, die haar eveneens monsterden, dat zij1 onmiddellijk haar blifc had afgewend en geen acht meer had geslagen op den overbuurman. De overburman der mooie jonge dame was even interessant van uiterlijk als zijzelve. Hij ook was lang en slank en ondanks dat de wangen wat vermagerd schenen, getuigde het mannelijke teint van een goede gezondheid. De dame had gelijk, dat zij, om niet onnoodig verlegen te worden, hardnekkig uit het raampje keek, want de ander bleef niet min der stijfkoppig zijn blik verstigen op de ge stalte tegenover hem. In zijn blik lag werkelijk niets vijandigs integendeel, hij getuigde van een zekere te^ vredenheid'. Nu hij bemerkte, dat de jonge' dame haar oogen niet van het venster af- wendde, speelde er een onmerkbaar sarcas- tisch lachje om zijn mond. Een uur bijna zei hij niets, toen opeens strekte hij de hand uit en raakte den elkboog der dame aan, Deze schrok op, niet weinig verrast. .Pardon, maar zeg mij, voor wie is u in den rouw?" De andere wendde zich trots af en keek weer het raampje uit. Haar buurman glimlachte opnieuw. „Ik heb gevraagd, voor wie u in den rouw P. K. DE MO'NSTR AT IE TE Z A AND AM. Over de demonstratie te Zaandam meldt men ons nog het volgende: Op Hemelvaartsdag werd.te Zaandam ge- houden eene meeting voor Plaatselijke Keuze. Booten uit Amsterdam, Haarlem en Al'k- maar brachten veel menschen aan, van alle kanten kwamen drommen fietsers Zaandam binnenrollen. De optccht met muziek en praahvagens wekte dan ook groote belangstelling op, niet alleen door het aantal, maar ook door het enthousiasme der deelnemers. Het feit, dat we onder de meer dan 200 vaandels en banieren er zagen van allerlei scort vereenigingen, liet ons zien hoe onder allerlei menschen gevoeld wordt voor Plaatselijke Keuze. Op het meetingterrein was een groote be langstelling voor de sprekers, den zang en de muziek. De' heer K. ter Laan, burgemeester van Zaandam, sprak met enthousiasme over de voordeelen van het democratisdie stelsel. Ook Ds. F. J. van Duyne boeide door den gloed ziiner woorden. Een vijftal geheelont- houderszangkoren zongen gezamenlijik enke le liederen; zij deden dit op zulk een wijze, alsof het een koor was. Het muziekcorps Cae- cilia uit Utrecht vroolijkte het geheel op, door een paar muzieknuromers. Aan het einde der meeting stelde de heer G. L. de Haas, het nieuw verkozen lid der gemeenteraad te Utrecht, een motie voor, die onder applaus met algemeene stemmen werd aangenomen, in welke fnotie v/erd uitgedrukt, dat met in stemming kennis genomen was van het feit, dat in het voor-ontwerp-drankwet het beginsel van Plaatselij'ke Keuze was opgenomen, ter wijl erop aangedrongen werd, dat alsnog in het wetsontwero de mogelijkheid wordt ge opend de PI: Keuze toe te passen: a. op de vergunningen van voor 1904; b. op de socie- teitsvergunningen; c. op de logementsver- eigenaar uit Polen. Vroeger bezat ik nog grooter vermogen dan nu ofschoon dit reeds zeer aanzienlijk is. Ik heb echter in zeer kor ten tijd een groot kapitaal erdoor gebracht... creeg echter meer dan genoeg van het onso- iede leven en keerde naar mijn woonplaats terug. Hoewel ik als vrijbuiteT overal bekend stond, maakten mij vele jonge meisjes het hof en hoewel ik me nog onsympathieker voordeed dan ik in werkelijkheid was, had den zij mdj. wat graag getrouwd. Dat stond me tegen en ik bleef jonggezel. Ik leefde als een teruggetrokkene, maar kreeg na een tijd ook diaaraan genoeg en nam me voor, niette- min toch te trouwen. Van de dochteren mijner naaste omgeving begeerde ik niemand en anderen kende ik niet. Ik ging opnieuw rei- zen, met het doel. een vrouw te zoeken. Als geen vind. dan jaag ik mij een kogei door net hoofd' Nu vind ik u echter meer dan aantrekkelijk wat dunkt u zoudt u mij willen hebben?" Haar antwoord was een luide sdiaterladi. De uitdrukking van zijn gezicht was echter dloor en door oprecht en terwijl zij het uit- proestte, keek hij zeer droevig, zoodat zij 'otseling het lachen staakte. Zij keek hem ng en onafgewend aan. „Als u mij belooft dat u mijn woorden niet zult verdraaien, zeg ik u de twee beweegre- denen waarom ik niet over u denk. Ten eerste bezit ik niet anders dan mijn pensioen, dat ik, in geval van een huwelijk, moet opgeven en ten tweede zijn mijn vader en mijn heele familie er op dit oogenblik zoo slecht aan toe, dat ik de opbrengst van een paar ver- kochte byoux en mijn pensioen met hen dee- len moet." Zij bedelcte het gezichtje plotseling met haar zakdoek. ,En de tweede beweegreden drong hij aan, terwijl zijn oogen niet weinig van vreugde schenen te fonkelen. „Heb i'k gezegd, dat ik twee redtenen had? 't Is waar, ik heb beloofd oprecht te zijn. Voordat ik trouwde heb ik innig lief- gehad. Ik zag den kameraad uit mijn jeugd eerst terug na den d'ood van mijn echtgenoot; nauwelijks was het jaar van rouw voorbij, of mijn verloofde stierf „En om hem draagt u nu dezen rouw?" NOORDSCHARWOUDiE27 MH. 3750 K.G. Roode kool 9—/ 11, 500 K G. Gele kool 0.90, 5250 K.G. D. witte 1.80—/ 3.60 per 100 K.G. PURMEREND, 27 Mei. „Afslagvereem- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen 6.759.25 per zak (25 K.G.), kl. aardappelen 4—/ 8.25 per 25 K.G., Doperwten 3539 per zak (50 K.G.), Aardlbezien 0.14—/ 0.27 per doosje Bloemkool1 1451 per 100, Spinazie 0.40f 1.04 per mand1 (5 K.G.), Posteledn 0.75—/ 1.05 per mand (5 K.G.), Sla 0.202.70 per 100 krop, Radijs 1— 3.80 per 100 bos, Raapstelen 1—/ 1.70 per 100 bos, Rabarber 7.5015.90 per 100 bos, Wortelen 11.90—/ 21.30 per 100 bos, Prei 0.70—/ 7 per 100 bos. NEDERLANDSCHE EIERVEILING. AMSTERDAM, 27 Mei 1927. De vastere markt met zelfs nog eenige stijiging hield ook heden nog stand. Het valt echter niet te onfkenmen dat de vraag voor conserve be- gint te luwen, waardoor een mogelijke dating niet is buitengesloten. Men zij derhalve voor^ zichtig. Zware jonge hanen en oude kippen goed gevraagd. Men besteedde heden in Amsterdam Kipeieren: 54/56 4.t 5.25, 56/58 5.10—/ 5.60, 58/60 5.255.70, 60/62 f 5.45—/ 5.85, 62/64 5.85-/ 6.20, 66/68 6.85, witte. Bruin: 54/56 5.35 56/58 5.65, 58/60 5.655.95, 60/62 5.70—/ 6.25, 62/64 6.05—/ 6.45, 64/66 6.50. Eendeieren 5.155.45. Kip&ieren htneden 50 K.G. 4.45. 'Jonge hanen 0.20f 1.25 per stulc Te- vend, gemid'deld per kilo levend 0.86, Oude kippen 1.50—/ 2.40 per stuk levend, gemid- deld Per kilo levend 0.91. Sdhifder, 'de tentoonstelling binnenkomend: En nu zal ik je maar dadelijk naar't beste stuk hier in de zaal brengen Vriend, die beleefd wil zijn: 0, maar ik wil het jouwe iPunchl „Ecn merkwaardige vraag," antwoord- dfe zij na een kort oogenblik van zwijgen. „Als dit altijd uwe manier is om een conver- satie te beginnen, kan men haar een zekere originalitei't niet ontzeggen." Zij kon het niet langer volhouden; zij moest even glimlachen; haar oogen wendden zich van het raampje af en keken onderzoe- kend den koenen ondervrager aan. Hij knikte tevreden met het hoofd. „Juist, juist, alstublieft niet boos zijn, dat vind ik zoo akelig. Weet u, ik stel deze vraag uit eigenbelang; er is mij zeer veel aan ge- legen, dat u mij antwoord't en als u dan wilt, kunt u op uwe beurt vragen stellen en ik zal eveneens beantwoorden." ,.Ik ben heelemaal niet nieuwsgierig," glimlachte zij. „Niet? dat is mooi, dat is heel mooi! Ik zal dus dan maar zelf nu wat vertellen. Ik ben ook niet nieuwsgierig, maar toch, U meet ik uitvragen. Het is voor mij van groote belang. „Ik weet al vooruit, dat u het mij de heele reis door lastig zult maken, als ik u geen ant woord geef; luister dan: ik ben in den rouw om mijn man." „0m uw man? Zoo, dat doet me ptezier!" „Hoezoo, dat doet u plezier?" „Neen, neen, excuseer ik was plotse ling met mijn gedachten elders en nu is mij een zinnetje ontvallen, zooals men dat in het dagelijksch leven honderdmaal zeigt neem mij niet kwalijk, maar wat was uw man?" „Gepensioneerd kolonel" „Ach, zoo, dan was hij zelcer wel heel oud." „0, neen, neen; toen hij twee jaar </eleden stierf, was hij pas twee-en-zeventig," haastte zij zich te zeggen, in zekeren zin ter veront- schuldiging van den gestorvene. „En u is reeds twee jaar in den rouw over hem?" De dame wendde weer snel haar gezichtje terzijde. „Ik heb u toch niet beleedigd?" „U weet nu, wat u weten wilde „0, neen u draagt diepen rouw is misschien uw vader gestorven?" Zij schudde even het hoofd en zuchtte. „Dat is meer d'an pijnlijk voor mijik kan het niet aanhooren dat u zucht: waarom zucht u bij de herinnering aan uw vader?" „Meneer, uwe vragen zijn mij werkelijk onverdragelijk." „U is zeker eenig kind." „Neen," antwoordde zij kriebelig. „Misschien nog een broer?" „Twee broers en vijf zusters," antwoordde zij kwaad, kon echter toch niet een glimlach verbijten. „£fl was is, pardon, wat is uw vader?" ,.Oud-kapitein, ontva.nger der belastingen, zestig jaar oud, godsd'ienst: Katholiek, leng- te trvee meter". Beiden proestten het uit van't lachen. „Nu even nog een zeer onbeseheiden vraag, dan laat ik u misschien met rust." Misschien?" 2 „Wel ja zeker misschien; dat kan ik nu nog niet weten Pardon, maar heeft meneer uw echtgenoot u fortuin nage- laten De dame wendde opftieuw haar gezichtje. ..Een groot fortuin?" Jk heb voldoende aan mijn pensioen en aan zijn naam-" gaf zij trots ten antwoord. „Zo6, dat "doet mij plezier. Nu ga ik u op yiijnbeurt vertellen. Ik ben eeo rijke srond- „Ik ben wed'uwe van twee mannen", klaag- d'e zij kommervol, zich een oogenblik aan de herinneringen overgevend, maar meteen keek zij weer strak het venster van de coupe uit. „Wij naderen Leitmeritz; hier woon ik, bij mijn vader." De trein reed langzamer. 1 Hij sprak nu: „De eerste reden is, in verhouding tot mijtt fortuin, onbelangrijk; de tweede reeds om zichzelf zwak. Als u wat sympathie voor mij gevoelt, neem mij dan u doet er geen kwaad mee Mij althans maakt u geluk- kig en misschien, ja misschien uzelf ook een beetjeStaat u mij toe, dht ik met u mee ga naar huis, uw vader Zij keek hem aan, zonder een koord te kun nen zeggen. Zij keek hem ernstig in de oogen en zij voelde, hoe de uitdrukking van die gloeiende, zwarte karbonkels aandbenlijk- oprecht was De trein hield stil en beiden stegen uit. De ongeman gaf den conducteur haastig een fcoi, met het verzeek zijn bagage naar Leit meritz terug te doen expedieeren Daarop rende hij achter de jonge vrouw aan, die reeds een eind was opgeloopen. Hij bood haar zijn arm en zij weigerde niet PADVINDSTERS. NEDERLANDSCH MEISJES GILDE AFD. ALKMAAR. Woensdag 1 juni, 7 uur, ronde-avond roephuis. Zaterdag 4 Juni, geen oefening. ge- PADVINDERS. Maandagavond 30 Mei: Kaninefatum opend voor vrije bezigheden. Dinsdag 31 Mei: Laatste dag voor inleve- ring deelnameformulicren Pinksterkamp. Woensdagavond 1 Juni, 7 uur: Pinkster- kampeerders komen samen in Kaninefatum. Zaterdag 4 Juni tot Dinsdag 7 Juni: Pink- sterkamp te Greet. Zaterdagmiddag uiterlijk half drie in Kaninefatum. Oudersbezoek bij voorkeur op Zondagmor- gen. ALKMAAR, 28 Mei 1927. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 26 Paarden 150—/ 350; 52 Melkkoeien 200 370; 105 Nuchtere kalv. (slacht) 10 f 25; 150 Schapen, waarvoor betaald: Vette Schapen f 3040; Magere Schapen 24 f 32Overhouders 3238242 Lam- meren 1.4f 21; 2° Schramm en 26 f 38; 176 Biggen 10 weken) 1521 Bokken en Geiten 1014; Kleine Bokjes 35. BOTER'PRIJS. Boter: Iste soort 0.8714—/ 0.9714, 2de soort 0.700.80. Eieren: groothandel 5.20—/ 5.70, klein handel 5—/ 6. Eendeieren 4.50. ALKMAAR, 27 Mei 1927. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 203 stape/s wegende 227969 kilogramimen. Fabrieks'kaas: kleine met merk 40, Com' missiekaas met merk 44. Boerenkaas: klei ne met merk 41.50, zonder merk 39, Com- missiekaas met merk 46.50. Handel matig. BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 27 Mei 1927. Heden besteedde men voor: Meirapen 17.80—/ 23.20, Rabarber 4.50, Biauwe aardappelen 2.65, Groote Schotsche 0.22—/ 0.26 per K.G., Kleine 0.17—/ 0.18 per K.O. ZAANDAM, 27 Mei. Veiling „De Zaan- streek". Peen 2532 ct. per bos, Spinazie 12.10 per kis-t, Postelein 70—96 ct. p. kleine kis.t, Selderie 1022 ct. p. bos, Pieter- selie 10—15 ct. per bos, Radijs 2254 ct. .per 10 bos, Acdijvie 1.152 per kist, Bloemkool 35—50 ct. per stuk, Bloemkool II 20—23 ct. per stuk, Bloemkool III 518 ct. per stuk, Sla 50100 ct. per kist, Rabarber 103411 ct. per bos, Prei 2344 ct. per bos, Raapstelen 1020 ct. per 10 bos. BEVERWIJK, 27 Mei. R. K. Coop. Tuin- dersveiling Kennemerland. Prijzen: Asper- ges Dik wit 47—/ 73, Dik blauw 31— f 54, dik wit 16.38, dik blik 10—/ 22, kort D. Wit 42—/ 51, K. D. blauw 25— f 35, Rabarber I 1218, idem II 6.50 tot 12.50, idem uitschot 37.50, Sel derie 5—/ 10, piet 4—/ 10, Raapstelen 3—/ 3,50, Radijs 2—/ 4, Uien 2—/ 3, Prei 611, Peen 12—/ 24 per 100 bos, Bloemkool 1225; Aardbeien 2 4, Komkommers I 78.20, Sla 1 3 per 100, Aardbeien per doosje 2532 ct. idem per slof 2871 ct., Postelein 12 14.50, Spinazie 47, Aardappelen 710, Witlof 1020, Sjalotbn 2f 3, Aardbeien 100—/ 150 per 100 K.G., Postelein 45—73 ct., Zuring 19—26 ct., Asperges stek 4977 ct., Spinazie 85 145 ct. per kleine en groote kist, Perziicen 163425 ct. per stuk. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 27 Mei. Aardappelen 233 K.G Schotsch-s r^wen 34.5050, Dnelingen 15.70, Kleine 1.50 per 100 K.G. Alkmaarsch Bioscoop Theater Het programma, dat het A. B. T. brengt, mag er ook deze week weer wezen. „Elck wat wils", dat blijkt het devies der directie te zijn geweest en ieder kan er dan ook iets van zijn- of haar gading vinden. Een natuuropnams, een beela gevend van den bamboeteelt bevredigt de lieitlebbers van de heerlijkheden der natuur, een rolprent getiteld „Piccadilly genoegens" bezorgt de dansliefhebbers een rustigen (of onrustigen?) avond. De lachers heeft de directie deze week op haar hand door twee alleraardigste kluchten: „Een verrassing" en „Hou zee!" En ten slotte: liefhebbers van sensatie en dramat'iek zullen met genoegen de hoofdfilm „De Bende van Klaveraas" aanschouwen. Daar worden halsbrekende toeren te paard verricht, daar wordt met dcodsverachting ge- vochten daar wordt bemind zooals waar. schijnlijk alleen in een film bemind kan wor den. Klaveraas, de bende hoofdman wordt ont. maskerd na fellen strijd. En het is Jack, df fcoeren zoon aan wien dit gelukt. Doch Klaveraas is geen man om zich zonder meet te laten vangen en Jack dient dan ook zijn beste beentje voor te zetten, eer het recht, naar de zegswijze onze vroede vaderen, kan zegevieren. En als het eenmaal gezegevierd heeft, dan is het oogenblik aangebroken om een andere spreuk, eveneens van onze vroed« vaderen te logenstraffen. ,,De paarden die de haver verdienen krijgen ze niet", zegt die spreuk. Welnu: Jack kreeg wat hij hebben wilde al was hij geen paard en verlangde hij mi juist niet naar haver Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behourlen van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan 30-60-90 ct. PUROL Kunst ZANGWEDSTRIJD BERGEN's MANNENKOOR. Verleden Zondagmiddag werd er heel goed gezongen, en nog wel door onbekroonde ver eenigingen (Gemengd). 's Avonds was de zang der mannenkoren (2e afdeeling) uitmuntend. Voor Zondagmiddag, 29 Mei, mag men dus hooge verwachtingen hebben, nu er vijf gemengde koren in de eerste afdeeling uitko men, uaarvan een uit Friesland. Dp belangstelling van het publiek liet vo- rlgen Zondag niets te wenschen, dus mogen wij voor den wedstrijd van 29 Mei 'n uitven kochte zaal yoorspellen. A is.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 11