REISKOFFERS RE1S ARTIKELEN L. Fraakeafeerg, ASkaia&r, Kunst Sport Dat benauwde gevoeF DE VERCIFTICING DOOR TAARTJES. De slachtoffers van de vergiftiging in Den Haag door het eten van bedorven taartjes, zijn herstelfcnde. De man en vtouw hebben het ziekenhuis kunnen verlaten; de kinderen zijn nog niet thuis, maar hun toestandl is goed; ook het jongste kind, welks toestand aanvankelijk zorg baarde, gaat vooruit. t'Z VROUW EN HET NOTARIS- AMBT. De memorie van antwoord is verschenen inzake het wetsontwerp tot wijziging van de artikelen 20, 131 en 091 van het Burgerlijk Wetboek en van artikel 858 van het Wetboek van Burgeriijke Rechtavcrdering, zoomede van de artikelen 22 en 23 del" Wet op het Notaris-ambt, strekkende tot het tcelaten van yrouwen als getuigcn bij akten. De minister van justitie kon de vraag of hij niet wil bevorderen, dat vrouwelijke can- didaat-notarissen kunnen worden benoemd tot waarnemend notaris, niet bevestigend be- antwoorden. Het vraagstuk van de toelating tot getuigen kan worden opgelost zonder te ra'ken aan de kwestie der benoembaarheid, hetgeen niet het geval is met het vraagstuk der waarneming. De wet op het notarisambt zelf legt in art. 20 d. dit zeer nauwe verband tasschen- de waarneming en he noiar'cote functie, door voor te schrijvcn, dat de car: ii- daat-notaris, die zich voor waarneming be- schikbaar stelt, meet voldoen aan de vcreisch* ten, voor de benoembaarheid tot nataris go- steld. Afgescheiden van dit materieele bezwaar rnerkt de minister nog op, dat, indien men ten aanzien van de waarneming uitdrukkelijk zou vastleggen, dat vrouwen daarm-ede wel belast kunnen worden, daarvan het gevolg zou zijn, dat de nict-benoembaarheid volgens de geldende wet der vrouw tot notaris thans, ook na aanneming van dit ontwerp, een iwistpunt buiten twijfel zou komen. Ook formeel kan dus de kwestie der waarne ming niet worden behandeld zonder op de kwestie van de benoembaarheid der vrouw tot notaris te praejudicieren. NA DEN WATERSNOOD. Thans is ovsreenstemming bereikt over de betaling van de kesten van dichting van den Valuwschen Dijk te Kuijk, waarover de ge meente Kuijk met het Rijk en de Provincie ge- prccedeerd heeft. Rijk, provincie en gemeente zullen ied'er 1/3 deel der koeten dragen. Ver der draagt het rijk 1/3 van de rente, die ver- schuldigd was over het voile bedrag van Ja- nuari 1920 tot einde Maart 1927. ZWENDEL MET WAARDELOOZE EFFECTEN. De centrale recherche te Rotterdam heeft prcces-verbaal cpgemaakt tegen J. P. de V., J. H., j. T. en w. v. d. K., die tezamen en in vereeniging zekeren J. H. 't H., aldaar, door middel van waardelooze efiecten1, hebben op- gelicht voor 100. J. P. de V. is directeur van de N. V. Maat- schappij voor cultuur-, handel- en mijnza- ken, een zoogenaamde leege vennootschap, van welke aandeelen, van nominaal f 500 elk, naegenoeg waardeloos zijn. J. P. de V. heeit eens getracht enkele van deze aandeelen te verkoopen. Hij liet daartoe een kennis deze aandeelen koopen tegen 250', waarbij hij verzocht de effecten op de koerslijst te "doen vermel'den. De aandeelen verschenen toen op deze lijst, genoteerd tegen 50 pet. Daarna trachtte hij enkele aandeelen te beleenen, zich beroepende op deze noteering. H. T. en v. d. K. gaven hem inderdaad een bedrag op de aandeelen, maar zij trachtten op hun beurt weer de aandeelen te verkoopen aan 't H. Deze wilde van een koop niets weten, maar bleek wel bereid er een bedrag op te leenen. Toen hij later de stukken terug wilde geven, was T. eerst niet bereid het geld te retour- neeren. 't EI. heeft daarop een gouden hor- loge van 1gekocht en toen het op betalen aankwam, een van de aandeelen terugge- geyen. T. nam hier geen genoegen mee, maar zei t H het stuk te verkoopen aan een frma te Rotterdam. 't H. deed dit en zonder dat hij het wist, kocht T. het stuk tegen een koers van 50 pet. t H. werd daardoor meer gesterkt in de mee- ning, dat de aandeelen inderdaad 250 waard waren. loen hem dan ook 14 dagen la ter gevraagd werd opnieuw geld op dergelijke stukken te leenen, had hij geen bezwaar 100 op een stuk te geven. Naderhand bleek even- wel dat het stuk waardeloos was en 't H. diende een klacht in. Zooais gemeld, is nu proces-verbaal tegen het viertal opgvmaakt; 17 aandeelen zijn in beslag genomen. DE KONTNGIN ZAL PER RADIO SPREKEN TOT OOST- EN WEST-INDIe De koningin heeft de directie der Philip's iabrieken er van in kennis doen stellen, dat zij het voornemen heeft in gezelschap van prinses Juliana een bezoek te brengen aan die fabrieken en voor de microfoon van den Phi lip's korte golfzender het woord1 te richten tot Nederlandsch Oost- en West-Indie. Het be zoek zal geen officieel karakter dragen In verband met het tusschen deze kolonien en Nederland heerschende tijdsversehil zal H. M. Dinsdagnacht a.s. om 12 uur Ned'er- landsch West-Indie en Woensdagavond d.a.v. om 9 uur Nederlandsch Oost-Indie toespre- ken. 1 NEDERLANDSCHE REISVEREENI- GING. De Nederlandsche Reisvereeniging houdt haar 2Iste jaarlijksche vergad'ering te Leeu- Warden. Vrijdagmiddag werden de congressisten ten stadhuize ontvangen. De van zeer grooote waardeering voor de vereeniging getuigende toespraak van den burgemeester word door den voorzitter, mr. M. J. van der Flier, beantwoord. Vervclgens had een gemeenschappelijke fnaaltijd plaats in het Oranje-hotel. Aan den «!i§^f»l®rni?(!E" aan de bETfaRi^gfgr, wetficuders Fran sen en De Boer en de ge- meente-seeretaris, De heer Van Beyma, de burgemeester, heette, thans als voorzitter van de Provin- ciale Friesche Vereeniging voor Vreemdelin- genverkeer, nogmaals de congressisten wel- kom. Hij wekte de gasten op tot reizen naar het mooie Friesland. :s Avonds 9 uur werd de vergadering ge- opend. De voorzitter bracht hivlde aan de nagedachtenis van den oud-secretaris, den ad- junct-directeur van het centraal bureau dter vereeniging, den heer Michelsen. Deze woor- d'en werden staande aangehoord. Uit't jaarverslag bleek, dat de vereeniging op 1 Januari j.l. 48,731 leden telde. Dit getal was 15 dezer gestegtn tot 53,800. Te Rotterdam zal de volgende jaarlijksche vergadering worden gehouden. ZAL DF. H. O. V. VERDWIJN'EN B. en W. van Haarlem schrijven aan den gemeenteraad Wederom bevindt zich de H. O. V., zooais uit het ingekomen adres bliikt, in financieete moeilijklieden en wordt een beroep gedaan op den raadi om extra subsidie terstond en ver- hooging van subsidie in de toekomst. Wij kunnen, hoeveej waardieering wij ook gevoelen voor de prestaties van het orkest en hoezeer wij overtuigd zijn van de cultureele waarde, welke de verrichtingen van 't korps voor de bevolking beteekencn, den raad niet voorstellen het verzoek in gunstige overwe- ging te nemen. Reeds meeirnakn is in de raadisvergadering over do financieele positie der H. O. V. uitvoerig beraadslaagd en werd het gevraagde subside ten slotte verleend, omdat de meerderheid van den raad van like ning was, dat daardoor de vereeniging op een veiligen finaneieelen grondslag kwam te staan en zich zou kunnen redden, terwijl dc minderheid, welke in tusschen gestadig groo- ter werd en waarbij zich ten slotte ook be- vend de meerderheid van ons college, over tuigd was, dat te eeniger tijd het bedrag van J 30.000 niet voldoende zou blijken te zijn. Deze laatete mctning blijlct thans juist to zijn geweest, Nevens't bodrag van 13.500 voor het loopende jaar wordt voor de toe komst f 40.000 per jaar gevraagd. Uit de bij. het ad res behoorende bijlagen blijkt intus- srhen, dat ook met dit subsidie de toestand niet rooskleurig is, dat men zich nog moet behelpen en dat de minste tegenslag een verder tekort zal tengevolge hebben. Wij meenen, dat de oorzaak van dezen toestand is gelegen in de geringe belangstel- ling van civ burgerij. Dat die belangstelling niet voldoende is blijkt wel uit het geringe aantal leden, niettegenstaande de uitnemende propaganda, welke door het bestuur gedu- rende langen iijd werd gevoerd, niettegen staande ook den krachtigen steun van den raad, die door het verleencn van een jaar- lijksch subsidie van 30.000 toch toonde grcoten prjjs te stellen op het bhoud van het orkest. Met bestuur der H. O. V. maakt zich dan ook geen illusies wat betreft de vermeerde- ring van het aantal leden en steun van parti- culieren en ziet de eenige uitkomst in steun van de gemeente. Steun, die thans wordt be- groot op 40.000 per jaar, maar die naar onze vaste overtuiging gestadig zal moeten word'en opgevoerd. Bij het verleenen van het zeer zeker niet geringe subsidie van 30.000 heeft de moe- ning voorgezeten en herhaaldelijk is zulks in de raadsvergadering geuit dat dit be drag de grens zou vormen. Wij kunnen er dan ook niet aan meewerken dat bedrag te verhcogen, eenerzijds omdat wij eene groo- tere uitgave voor dit doel met het oog op den toestand der gemeente-financien niet verant- woord achten, anderzijds, omdat daardoor de toestand niet wordt verbeterd en uw raad ten slotte toch zou moeten besluiten verderen steun te weigeren. Wij stellen daarom den raad voor op het verzoek van de H. O. V. afwijzend te beschik- ken. EEN TEHUIS VOOR KINDEREN UIT INDIe. Op uitneodiginig van ouders van leerlingen van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal zal d. lector, dr. A. de Vletter, het volgende voorjaar een reis naar Indie maken. Hoofdbedoeiing van de reis is bezoek aan Ned. Indie en kennismaking met land en volk, bezoek aan de ouders der het Lyceum bezoe- kende leerlingen. Dr. dfe Vletter hoopt echter, bij gebleken belangstelling, door lezingen en voordrachten, die belangstelling voor Neder landsche en Nederland-Indische onderwijs- en opvoedings-kvvesties te verhoogen of op te wekkenhij hoopt o. a. voldoende sympathie en steun te vinden vcor de oprichiing in Ne derland van een beperkt internaat, een ,,Te- huis" voor kinderen van in Inclie verblijven- de ouders, waarvcor in Ind'ische kringen in Nederland sympathie bestaat en reeds" steun is toegezegdl KORTE BERICHTEN. Vrijdagmiddag omstreeks 12 uur is te Voorburg de gehuwete 62-jarige werkman v. L., werkzaam bij de gemeentereiniging, bij het verrichten van zijn werkzaamheden, van een wagen in een schuit gevallen en op de plaats doodge' 'even. DebO-jai.ge G. Horst, te Devenier, is, tor. hij zich te ver uit het raam boog, geval len, en van do tweede verdieping met het hoofd op een binnenpiaats terecht gekomen. Hij is aan de gevolgen overleden. De konigin-moeder is heden per treia van 11 u. 40 min. van Amersfoort naar AI- melo vertrokken, ten einde een bezoek te brengen aan het volkssanatorium te Hellen- doorn, ter gekgeniheid1 van het 25-jari'ge be- staan van die instelling. H.M. keert per auto naar Soestd'ijk terug. Ingelanden van den polder Ottcland (Alblasserwaard) hebben besloten tot ma- chinale bemaling van dien [wider over te gaan. De beide watermolens zullen eerlang verdwijnen. Te Winschoten is J. D., uit Niewolda, terzake van bedriegelijke bankbreuk in voor- loopi'ge hechtenis gvsteld. De heer J. Goubitz, niet herkozen cotn- munistisch raadslid te Hilversum, heeft bij verslaafd den officier van justitie een aanklacht inge- diend: tegen het eveneens niet herkozen oc«n- munistisch raadslid den heer H. v. d. Glas, wegens beleediging en molestaitie. In verband met een brand in de boeren- behuizing van dlen landbouwer M. te Heem- serveen, is diens zoon door de politic aange- houdten. Bij het spelen op houtvlotten is een 8-ja- rige jongen in het afvoerkanaal te Scheveniin- gen verdronken. Bij de familie te Tiel is bericht ontvan gen, dat aan boord van het op de thuisreis zijnde stoomschip „Nias" der Koninklijke Stoomvaart-Maatschappij het lid der beman- ning Th. Kuyer, gedomicilieerd aldaar, oud 35 jaai', gehuwd1. door een ongeluk in de ma- chinekamer d'oodelijk getroffen is. Aan boord van het stoomschip „Veen- dam", liggend'e te Rotterdam, is de 66-jarige R. S. van M. hoogte in een ruitn op span- ten gevallen. Hij kreeg en schedelbreuk, ten gevolge waarvan hij kort daarna in het zie kenhuis aan den Coolsingel is overleden. Zaterdagmiddag heeft in de groote Ge- meentelijke Concertzaal te Haarlem de offi cieel opening plaats gehad van het 3e Espe- ranto-congres, dat dlaar dien dag en Zondag gehouden werd. Uit het laiid der StraiidplevSeren. Zoo eens te zijn aan een plaats, waar maar zelden menschen komen en waar het aan de barcn ontwoekerde land te weinig goede eigenschappen bezit, om in cultuur te worden gebracht het heeft zijn eigenaardige aan- trekkeKjjikheid! Vooral, wanueer dat land nog gelegen is nabij da zee, die ons doet hooren dat eeuwenoude lied, dat toch telkens weer nieuw is. Toch wil l en we ons heden aan een dergelijke plaats niet aan soezerijen over- gevtn, waartoe het golgeruisc'h, als het ware, uitnoodigt, doch we willen eens gadeslaan een aantai gevleugelde bewoners van derge lijke streken en elkander het een en anaer daaremtrent mededeelen. We bepalen ons tot vogels uit hetzelfae geslacht. Vele andere vo- gels zouden we tevetis kunnen zien, doch daartoe laat ons hestek zich heden niet leenen. Thans willien we bezien vooa'werpen uit het Genus Charadrius en wel inzondierheid van de soort Charadrius alexandrinus (Strand- plevier). Lang behoeven we niet rond te zien, of verscheidene exemplaren vallen ons in het oog. We gaan de zandvlakte op, waar de bodem bezaaid is met allerhandc schelpen, inzonder- heid van kokkeis, alJemaal woningen van die- ren, die bij het dreogniaken het leven hebben moeten prijs geven. Juist op dergelijk terrein leeft de Strandpievier het liefst, en hier reeds moeten we in de nabijheid zijn van een nest- je dezer vogelsoort, wat wel is op te maken uit het angstig „tierk, tierk", dat een paar der vogeltjes laat hooren. Straks wilHen we ook trachten de eiaren te zien, doch eerst zullen we de vogels in hun bewegingen gadeslaan. Wanneer men zich maar op het zand neder- vlijt, komen de aardige diertjes meermalen in de onmiddellijlke nabijheid van den bc-schou- wer, zoodat kleuren en vormen heel! duidelijk met cngewapeiid oog waargenomen kunnen worden. We hebben ons eerst te verba zen over de bijzonder snelle beenbewegingen van zoo'n strandpievier. Op eenigen afstand gelijkt het voortgaan niet meer op loopen, doch het is, alsof zoo'n diertje door een sterken wind sehuivend over de vlakte voortgedreven wordt. Het is onmogelijk het aantal treedjes te tellen; alleen door meting en berekening kunnen we bepalen, hoeveel pasjes in een tijdseenheid gemaakt kunnen worden, en dan komt men tot ruim dertig in de seconde. In vergelijking met het overige Jichaam zien we, dat de zwartgeMeurde pootjes, die slechts van drie door spanvliesjes vereenigde teentjes zijn voorzien, tamelijk lang zijn De vleug^elis zijn pun tig en de staart is afgerond1. Konden we zoo'n diertje van: heel nabij be- eien, dan zou het blijken, dat het zwakke, zwarte snaveltje spleetvormige neusgaten vertoont, van achteren een weinig afgeplat en meer naar voren zijdelings samengedrukt is. Wel zien we de kleuren van het vederkleeci dat op de bovendeelen licht bronsfe'etirig is en op de onderdeelen helder wit. De krop is aan de zij den don kerbruin en op de wangen ziet men zwarte vlekjes. Het volkomen kleed ken- merkt zich door een vaal roestrood op het achterhoofd tot in den nek. Nog leven hier in veel minder aantal twee andere Heine plieviersoorten, n.l. de Bontfcek- plevicr (Charadrius hiaticula) en de Kleine Plevier (Charadrius dubius)doch beide zijn i'an den Strandpievier te onderscheidten door het oranjerood van de pootenook heeft de Bontbek de achterhelft van den sn-avel oranjerood gekleurd. Vergissing is alzoo niet licht mogelijk. En nu eens naar het nestje van het bij1 ons vertoevend Strandjltevierenpaar gezocht. Veel moeite behoeft het vinden er van ons niet te kosten. want de omgeving is dikwijls ver- siei'd. Wanneer we eens zien naar vele plat, gedrukte schelpjes, dan bevindbn zich te mid den daarvan de eieren. Deze schelpjes waren hisr niet toevallig aanwezig, maar ze zijn door de vogeltjes aangebracht, om de omge ving mooier te doen zijn. Meermalen is over deze menschelijke neigicg van het strand- pleviertje geschreven en Dr. Jas. P. Thijsse zegt er o.m. van„hier heeft het eenvoudige vogeltje gewerkt, geleid door dezelfde aan- driften waaraan we het Parthenon of de Nachtwacht te danken, hebben, of het blauwe strikje, dat een moeder aan het wiegekleedje maakt." i En wanneer we de omgeving van het nestio aandachtig beschouwen, dan mogen we de groote schelpen al als een toevalligheid aan- merken, niet te ontkennen valt, dat er in de plaatsing van de kleinere en van de stukies schelpen symmetrie valt waar te nemen. Ooic in het nest zijn sehelpgruisjes aanwezig, die dezelfde kleur hebben als de eieren, die met drie een vol legselvormen. Ze zijn ongeveer zoo groot, als de eieren van een spreeuw, doch m£er '^ron^ g^efgKys, solus meel: gr^nMu- van giondkleur en voorzien van talrjjke stipjes, lijntjes en vlekjes. De eieren uit de ver- schillende Strandplevierennestjejs versohil- len, evenals bij de meeste moerasvogels het geval is, veel in grondkleur en bevlekking. Somstijds vindt men eieren, waarop allerhan- de lijntjes en geheimzinnige teekens geschre ven schijnen te zijn. Straks zullen er uit de eieren, die we nu aanschouwen, drie kleine wezentjes te voor- sdhijn komen, vaal wit gekleurd en met donke- re spikkeltjcs overdekt, althans op de boven deelen. De diertjes zullen onmiddeilijk het nest verlaten. Spoedig kunnen ze snel tippe- len en reeds, als ze halfvolwasscn zijn, zullen ze het in de vliegkunst even ver gebracht heb ben als het ouderpaar. We willen thans het nestje verlaten, om aan Ihet vogeltje gelegenheid te geven tot voortzetting van het gewichtigste werk zijns levens. Niet gaarne zouden we te lang bij zijn vertoeven, om wel licht mislukking van het broedsel te veroorzaken. Toch is daar niet spoedig gevaar voor, want dikwijls kan het met de eieren in de vrije natuur heel wat lij den. Als we ons verder over de vlakte bege- ven, zien we, dat de strandpievier hier vrij sterk vertegenwoordigd is, als het ware, schuiven. Dikwijls ook vliegen enkele exem plaren op, om ons het schitterend wit der on derdeelen te laten zien. In den zomer woont de strandpievier vrij Noordelijk en broedt dan niet alleen bij ons te lande, maar ook aan de kusten van de Oost- zee en vooral op de zandige viakte van Jut land. In den winter vertoef hij liever in war- mere streken, zoodat hij ons reeds in Septem ber verlaat, om in het laatst van Maart of begin April terug te keeren. Op den trek ko men dan in genoemde maanden somtijds zeer vele voorweripen voor bij ons, vooral aan het zeestrand. Behalve de reeds genoemde Charadrius- soorten komen nog veelvuldig bij ons op den trek voor de Goudplevier (Charadrius apri- carius, die sleohts weinig bij ons broedt, en de Morinelplevier (Charadrius morinellus), die in veel Noordelijker streken broedplaats heeft, tot zelfs binnen den poolcirkel. Dan nog zijn meermalen bij ons voorwerpen gevangen van de Aziatischen Goudplevier of Charadrius dominicuc fulvus, doch deze soort blijft toch een groote zeldzaamheid voor onze streken. En- hiermede verlaten we het land der Strandplevieren, dat de evengoed hadden kun nen noemen het oord van kluiten, schroek- sters, sterns, tureluren, kemphanen, enz. We hopen evemvel, dat zich meerdere ge- legenheden zullen voordoen, om ook deze vogelsoorten wat meer van nabij te beschou wen. J. DA AIDER Dz. ZANGWEDSTRIJD TE BERGEN. Derde dag. Deze dag, Zondag 28 Mei, verliep kalm; er werd alleen micklags gezongen door ver- eenigingen die voor de eerste afdeeling ge- mengde koren hadden ingesehreven. Met den heer S. J. Olman, als voorzitter, fungeerde dezen middag als juryledeu de hee- ren Bernard Diamant, Jacques Bonset, Theo v. d. Bijl en Coros. Jonker, Het verplichte koor van den heer Olman heet „Lentelicht". De tekst is een fragment uit het bekende gedicht „Mei" van Herman Gorter. Het begin der compcsitie is teer, met een verheffing bij de woorden: het hoogheilige, luchtige goudluchtere licht. Direct daarop zacht en innig, bij „hoor je'm komen". Bij het „iets vlugger" komt er ook n andere stem ming in de muziek. („Livten we nu lachen") even maar. want er volgt „laten we tranen weenen". Zoo verandert telkens weer de stemming en daarmede het tempo totdat een eclatant slot het einde brengt. 't Is een werk val afwisseling met groote beweeglijk- heid in de stemmeri 1. „Sempre Crescendo", Amsterdam (47 leden), dir. Piet Hespe. Goede tenoren, mooi de sopranen bij „Teeder-stil licht"? Bij het slot bleek men precies op toon te zijn geble- ven. Klein, maar goed koor. Vrij nummer: Fragment uit „Eilen" van Fred, van Eeden, met muziek van Ofman. Goed gedeclameerd; tenoren vanaf „Gii Lief- ste" enz. diep en apart vermeld, mooi ge- deelte. Eflectvol slot. Vierde prijs, verguld zilveren medaille, met algemeene stemmen. 2. Arbeiderszangvereeniging „Excelsior", Zaandam (109 leden), dir. H. Lindeboom, de oud-directeur van „Nieuw Leven"' en „Ov- pheus" te Alkmaar, die men biijkens het ap- plaus bij zijn verschiinen op het podium nier nog niet vergeten is. Heel mooi begin in „Lentelicht", praohtig die sopranen in p.p. gedeclten. Behoudens een zwak oogen- DE DIRECTEUR DER GEMEENTEWER- KEN VAN ALKMAAR MAAKT BEKEND, DAT DE WZSTERWEG, TUSSCHEN HOUTWEG EN KRUISLAAN, WEDER VOOR HET VERKEER IS OPENGESTEID. blikje bij de tenoren, heel mooie kleurriike vertolking. De componist gewerd een ovatie. Vrij nummer „De winter" van Philip Loots, een succtsnuinmer van elk koor, diat net mooi uitvoeren kan, en ook aan dit ensemble werd de bijval kwistig toebedeeld. Zingen en op- vatting was dan ook uitmuntend. Bravo, Lift- deboom, je kunt het nog!! Eerste prijs, lauwertak en J 300 met alg*> meene stemmen. 3. „Polymynia", Amsterdam (62 leden), dir. Stephen Jansen. Alweer een koor dat er zijn mag en zich met succes kan laten hooren, ge» tuige de uitvoering van het verplichte koor. Vrij nummer ,d,e Boodschap op de heide" van Fred. J. Roeske. Uitstekend het pianissimo begin bij pScheemring" regende over de hei" enz. In 't kort, de uitvoering stelde de compositie in't schoonste licht. Derde prijs, verguld1 zilveren medaflte, en en 100, met vier tegen e£n stem. 4. „Door Onthouding sterk", Krommc- nie (65 leden), dir. J. Mienis. Het vaaindel is al mot heel wat medailles versierd. „Want hij is er", die passage blijkt gevaarlijk voor de tenoren te zijn. Wat mat van uitvoering het geheel. Vrij nummer ,,0 Gulden Hoofd" van Bor.set, dat Mienis ook op den eersten zangdag, in de derde gemengae koovafdee- ling zingen lief, Een herhaling van wat er toen gebeurck, geschiedde ook nu, de I eider en zijn echare werden hartelijk toegejuicht; den comnoir.it werd hulde niet onthouden Tweede pres. lauwertak in harp, en 175 met dri" fr-"-> t"-.«e rtemmen. 5. „T, E N. U.". Workum (40 le den), dir. D. vrMsma Jr. Alweer het vaan- del voorzien bed wat medailles. De da mes alien in wit gekleed. 't Laatste koor van dezen mid'Ur; maar geen concurrent waarvoor de andere mededingers bevreesd behoefden te zijn Wat het materiaal betreft was het verreweg liet minst. Als vrij nummer zong dit koor „Het Ko- ningskind' van P. Mart. Zijderlaati. Een stuk muziek. dat niet veel belangstelling wekte. Dit koor cntving als het verst ko- mende, 25. Behalve den eersten prijs vervvierf Linde boom ook den directeursprijs, een schilderij van mei. Reli Bok. Voordat de jury de prijzen bekend maakte, verwiftigde de heer Sehalkwijk het goed op- gekomen publiek, dat het avondfeest wegen* het minder aangcnr.tne weer in de zaal zou worden gegeven. bij welke gelegenheid Ber gen's Mannenkoor enkele nummers zou zin gen. De eerstvoloende wedstrijd is nu 12 Junf a.s., des namiddags een uur, en is ingericht voor de Gemengde Koren (tweede afdteling). A. K. TOJ5TBAL. De te Heiloo gehouden serie-wedstrijden v. d. Sportvereeniging V. V. H. werden gisier voortgezet. Nog nooit hebben we zoo vee! volk in het dorp gezien met een voetbal- match. 's Morgens 10 uur kwamen reeds de spelers en supports aan waaronder velen met hunne dames. Het clublokaal ,,De Rustende Jager" was des morgens het middelpunt van de belang stelling en de groote toerauto's uit Amster dam en van elders brachten honderden perso- nen aan. 's Morgens 11 uur begon de match, welke tot 7 uur duurde en de races te Alkmaar ten spijlj was het op het sportterrein buitenge- woon druk en de bezoekers zullen geen spijt gehad hebben, want het spel stond op hoog peil. Het Heilooer Fanfare corps „Eensgezind- heid," directeur de heer D. Harder Jr., zorg- de voor de noodige afwisseling en er was den geheelen dag een prettige stemming. Wat de uitslagen betreft deze zijn als volgi: Afd. C. I Frederik Hendrik Amsterdam— D. A. K. Amsterdam, 4—0. 4 Afd. B II. Rivalen, AmsterdamFrederik Hendrik Amsterdam 07. Afd. B II. D. I. A. K. Amsterdam Herodia I Amsterdam 10. Afd. A I. Germaan I Amsterdam—Rood Wit I Alkmaar, 03. Afd. A II. Assendelft II—Rivalen I Am sterdam 06, Afd. C 2. Handelsreizigers I Amsterdam— Alcmaria IV Alkmaar 0—2. Bobby, dit nasi boven is gestuord em zijn gericlif tt wasschen Moesje, hooren je ooren bij je gezieht of bQ j« hals? IPuadg T iTTTB als gevolg van sicchte spijsvertering. zal spoe- dig verdwijnen na ge- bruik van Foster's Maag- pillen. het laxeermiddel bij uitnemendheid. Foisier's n^ass.«gpiEii@ro Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7