DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Bultenlandseh gemsngd nisuws. So. 127 DifMBMa tnini »'n 2 Malta. Honderd negen en twinfigste Jaargang 1827. llboimemeBtsprfjs blj vooruittoetaling per 3 maanilen f 2.fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Adrertentfepr. 25 ct» p. regel, grootere letters nsar Brioyen franco N.V, Bock- en Handdsdr. y.tu Horns. Coster Zoon, Yoordam C'J, Tel. AdnUnistr. No. 3. Bednctfo No. 83. WOENSBAG Directeur: G. H. KRAK. HooSdredacteur Tj. N. ADEMA. 1 JUNI. Uit het Parlement Dageisjksch overzicht. Buitenland j' Den Flaag, 31 Mei 1927. Heden is die Tweede Kamer bijeen gekomen poor sen viertiendaagsc'he campagne om zoo- yeel mogelijk alles ai te d'oen wat voor behan- dding klaar is. Daarna ruimen de heeren het veld voor behangers, meubeltnakers em andere nuttige menschen, die het vergader- lokaal van de Volksvertegenwoordiging een yernieuwing zullen laten ondergaanwat inderdaad ook wel noodig is. I ,Na afdoening van enkele kleinere wetsont- yrerpen heeft de Kamer onderhandem geno- men het ontwerp op de collectieve arbeids- overeenkomat. Het wetsontwerp loopt geen oogenblik gevaar, i'k ben er van overtuigd, ,'dat het met groote meerderheid van stemmen izal worden aangenomen. Maar ddt neemt niet weg, dat er toch enkele afgevaardigden zijn, die er hum meening over willen zeggen. i Zooals men weet, heeft het voorstel het karakter van een. aaavulling van de wet op de arbeidsovereenkomst. Het codificeert wat reeds gewoonte is en regelt wat tot nog toe ongeorganiseerd was. Maar het blijlft privaat recht, het dwingt niemand om zich aan een regeling te onderwerpen, die niet naar zijn zin is en het dreigt met geen strafbepalingen, iwanneer er gehandeld wordt in strijdl met de afspraak. De regeering wiMe niet zoover gaan, wensehte enkel een behoorlijlke regehng van de civiel-rechtelijke veriioudingen, welke uit een colliectief contract voortkomen aan [het land te geven, maar ziji deelde in dte me- morie van toelichting reeds mede, dat zij, m- dien de practijk meer eischte dan een bur- gerrechtelijke regeling, er op wees, dat de strafwet er biji te pas moest komen om rich- tige nakoming van de bepal'iogen te verkri]- gen, zij1 niet zou aarzelen om met een voorstel aan te komen ten einde met een poenale sanctie tot nakoming van de eenmaal opge- nomen venplic'htingeni te diwingen. En dan zou er nog verder ingegrepen worden In de vrijheid van handelen van betrokkenen. Onder de sprekers, die zich heden over het voorstel uitspraken waren drie onverzoenlijke fegenstandters, de heeren Veraart (R.-K.), Kersten (St. Ger. Partij!) en L. de Visser (Comm.) Den eerste ging het voorstel met ver genoeg, de tweede is krachtens zijn gods- dienstig beginsel tegen alles wat dwang is en nummer drie vindt het heel goedl, dat een arbeider een afsipraak maalct, maar is er „uit beginsel1" tegen, dat hij daardoor ook zou gebonden zijn. En dus is hij tegen elk voor stel dat de vrijheid van den arbeider tot con- tractbreuk aan bandcn legt. Maar verder waren de sprekers niet on- sympathiek gezind tegenover het voorstel, al waren er leden, zooals de heeren Korten- horst (R.-K.) en Sannes (S. D. A. .P.) voor wie de regeering niet ver genoeg ging. De eerste aanvaardde het ontwerp „op afbeta- ling" zooals hij zich uitdrukte, en de tweede had in het bijzonder bezwaar, dat in het voorstel de kantonrechter de rechter was, die over de toepassing zou recht spr-ken. Zijns inziens moest er een arbitrageregeling komen, waarbij ook leeken op juridisc'h gebied aan de rechtspraak zouden deelnemen. Eem motie in dien geest stelde hij met een aantal partij- genooten voor en de heer Heemskerk (A.R.) betuigde er reeds zijn instemming mede, zoodat de mogelijkheid van aanneming niet uitgesloten lijkt. De scherpste kritiek van hen die ten slotte toch wel voor het .voorstel zullen stemmen, hoorden we van den heer Oud (V. D.), die vooral nadruk legde op het weinig beteeke- nende van de voordracht, welke zijns inziens best een stapje verder had kunnen gaan en dwingend recht had kunnen bevatten. Morgen zal de minister van Justite, de heer Donner, het wetsvoorstel verdedigen, maar het belangrijkste deel van de nadere toelichting zal daarna wel toevallen aan den minister van Arbeid, die feitelijk de va- der van het ontwerp is. japan en China. De Toestand aan het Front. Japan, dat tot nogtoe zich ten opzichte van de Ghineesehe troebelen opmerkelijk neutraal gehouden 'had, heeft thans onder het nieuwe kabinet, waarvan Baron Tanaka premier is, de eerste. schreden gedaan op den weg die leidt tot een krachtiger politiek en ten slotte uit zal moeten loopen op een openlijk partij kiezen. Het eerste besluit, dat van deze „krachti- ger" politiek blijk gaf, bestond uit het dirigee- ren van ruim 20.000 man troepen uit Mants- joerije naar Sjantoeng. Wanneer men echter verwacht mag hebben, dat het Japasche volk ten voile met deze zwenking instemmen zou, blijkt men zich wel eenigszins te hebben vergist. Alle belangrijke bladen nemen een zeer ge- reserveerde hooding aan en zelfs regeerigs- organen geven blijk allesbehalve op hun ge- mak te zijn, over den afloop van dit experi ment. Gevoegelijk kan men immers aannemen, dat de Chineezen deze daad op zullen vatten als een bewijs van samenwerking met de door een deel van hen zoo gehate Britten. Tevens bestaat de vrees, dat de Chineezen, niettegen- staande Tanaka's uitdrukkelijke verzekering van het tegendeel de Japansche troepenzen- dipg zullen beschouwen als een interventie ten gunste van Tsjang Tso Lin. Dit is eohter niet het eeniee. \vaaroyer men zich bezorgd maakt. De bladen betoogen dat Japan op het oogenblik niet in een positie ver- keert om zich de kosten te veroorloven van een van zijn optreden en waarvan Japan de spits zou moeten afbijten, terwij'l het ook de kans loopt, zijn voordeelige handelspositie in Chi na te verliezen en zeer waarscnijnlijk ook be- trokken zou worden in de onaangename be- trekkingen tusschen Engeland en Rusland. De Japansche pers en het grootste deel van het volk staan sympathiek tegenover het Zui- den en blijken ervan overtuigd, dat de natio- nalisten, nu zij zich van de „roode" extremis- ten hebben gezuiverd, onvermijdelijk moeten worden erkend. Het is niet onmogelijk, dat men spoedig tot een dergelijke erkenning zal kunnen komen. Zooals men zich herinnert stelt Tanaka momenteel pogingen in het werik om zoowel Feng, Tsjane Tso Lin als Tsjang Kai Sjek te bewegen tot een wapenstilstandsconferentie. Indien deze pogingen onverhoopt'met suc- ces mocliten worden bekroond welnu: dit slagen zou dan aan Japan's financieele en commercieele positie niet anders dan ten goe- de kunnen komen! En zoowel financieel als commercieel kan Japan heusch wel wat vooruitgang hebben!! 'Nlog altijd valt na het op 26 Mei ingezette offensief aan het Qhineesche front zelfs niet bij1 benadering te zeggen hoe de situatie op dit oogenblik is. De meest tegenstrijdige be- richten blijven de belangstelling gaande houden. Waarschijnlijk niet eens omdat men benieuwd is naar bizonderheden, doch louter om te weten wanneer en op welke wijze zij zullen worden tegengesproken. Wij hebben de aandacht onizer lezers niet vermoeid: met het geven van vrijwel nutteloo- ze geruchten-publicaties. Hoofdzakelijlk heb ben wij volstaan met zoo sober mogelijke of- ficieele mededeelingen. Thans echter schijnt het oogenblik geko men om iefcs naders mede te deelen. Alle door de Noordelijike troepen versprei- de berichten over een ordeloos terugtrekken der Zuidelijken, over een uitenmate succesvol- len opmarseh van hen zelf dus, blijken weinig of absoiuut geen waarheid te hebben bevat. Zeer zeker: aanvankelijk werden eenige voordeelen bdiaald, vooral in het midden van het front. Doch spoedig veranderde de situa tie geheel en al; flankaanvallen der Zuidelij ken deden de kansen keeren en binneu enkele dagen waren zoowel de linker- als reohtervleu- gel der Noordelij'ken volkomen op de vludht ^Ouder gewoonte heeft deze tegenelag tot gevolg, dat verscheidene generaals grootelijks de neiging vertoonen om zich bij de zegevie rende Zuiderlingen aan te sluiten, te meer, daar men verwacht, dat de linkervleugel, die in tegenstel'ling met den rechter, ordeloos op de vlueht is geslagen, spoedig geheel van de hoofdmadht zal zijn afgesneden en volkomen in de pan zal worden gdhakt Zoowel Engeland als Japan houden reke- ning met het feit, dat deze toestandswijzi- ging ernstige gevolgen na zich kan sleepen en hebben het het veiligst geoordeeld hun troepenmachten in Noord-China te versterken. VOLKENBOND. DE AR BE I DSCO'NFE RENT 1E Tien millioen werkloozen in de geheele wereld. Uit het jaarverslag, dat door den directeur van 'het Internationale Arbeidsbureau Albert Thomas aan de Anbeidsconferentie werd uit- geJbracht, blijkt, dat het aantal werkloozen in de geheele wereld in 1926 ongeveer tien mil lioen bedroeg. In negentien landen is een werkloosheidsverzekering ingevoerd, waar- door de sociale nood zeer aanzienlijk verlicht wordt. WERELDBEVOLKINGS- CONFERENTIE Van 31 Augustus tot 2 September zal te Geneve de eerste wereldbevolkings-conferen- tie worden gehouden tot bijwoning van welke een aantal sociologen, biologen en statistici uit verschillende landen worden uitgenoo- digd. De bedoeling is door gemeenschappe- lijke bespreking een wetenschappelijken grondslag te vormen vcor internationaal overleg. Voor Nederland zijn prof. H. W. Methorst, directeur van het Nederl. Nationaal Bureau voor de Statistiek, en ds. M. A. van Her- werden te Utrecht verzocht in den Raad zit- ting te nemen. CHINA. DE BURGEROORLOG. De strijd in Honan. De berichten u-it China wijzen er op, dat het leger van Tsjang Kai Sjek de linie van de rivier de*Hwai heeft geforceerd. Een ander zuidelijk leger moet het belangrijke spoor- wegkruispunt Tsjengtsjau in Honan geno- men hebben. Versterking der buitenlandsche troepen in Tienstin en Peking. Na diepgaand onderzoek en wegens de mogelijkheid van ineenstorting der Noorde- lijken alsmede in het algemeen rekening hou- dend met de gebeurtenissen van den laatsten tijd te Nanking en in het dal van de Blauwe Rivier (de Jangtse) is beslist, dat het nood- zakelijk is het effectief der vreemde troepen te Tientsin en te Peking vap 7QOO op 16,000 te brengen ter bes<Aerm.uig van leven en eigen- dom der vreemdelingen. Verondersteld wordt dat Groot-Brittannie, de Vereenigde Staten, Frankrijk en Japan tusschen Tientsin en Peking een troepen- macht zullen hebben gelijkstaande met een origade. Het denkbeeld wordt overwogen om de spoorwegverbinding Peking-Tientsin door middel van vliegtuig-patrouilles te bescher- men. Britsche vrouwen en kinderen buiten de legatiewijk zijn gewaarschuwd om niet in Peking te blijven. DUITSCHLAND. DE VOLKENBOND. Propaganda in de scholen. De Pruisisehe minister van eeredienst en onderwijs heeft aan alle onderwijs-autori- teiten een circulaire gezonden, waarin hij op- dracht geeft in het vervolg op de scholen het wezen, de werking en de doeleinden van den Volkenbond te doen uiteenzetten. DEMOCRATISCHE PARTIJEN. Een conjerentie te Berlijn. Te Berlijn houdt op het oogenblik het be- stuur der Internationale Vereeniging van ra- dicale en democratische partijen een verga- dering, waaraan naar de „Voss. Ztg." meldt de vertegenwoordigers van Nederlandsche, Duitsche, Fransche, Deensche, Zweedsche en Engelsche partijen deelnemen. Als Engelsch gedelegeerde heeft mr. Layton het presidium. DE MOORD OP ROSA LUXEMBURG. Tegen den gep. eersten luitenant Krul is opnieuw een instructie geopend in verband met den moord op Rosa Luxemburg. Reeds tweemaal werd een instructie tegen hem ge- staakt. Thans is de verdenking gerezen, dat Krull in het laatste proces documenten heeft vervalscht. GAAT GESSLER HEEN? Het „Berl. Tag." komt opnieuw met het bericht, dat minister Gessler aan aftreden zou denken en opgevolgd zou worden door een lid van de D.V.O. Officieel is van een en ander nog niets bekend. Minister Gessler is op het oogenblik met von Hindenburg op reis en zal onmiddellijk na zijn terugkeer met ver- lof gaan. Onmogelijk is het intusschen niet, dat de minister nu eindelijk het veld! zal rui men. FRANKRIJK. FRANKRIJK EN AMERIKA. Een boodschap van Coolidge. President Coolidge heeft aan president Doumergue een boodschap gezonden, waarin hij zegt, dat de schitterende ontvangst welke Lindbergh in Frankrijk ten deel is gevallen, het Amerikaansche volk in zijn diepste gevoe- lens geroerd heeft. Het is het prachtigste bewijs, voegt Coolid ge er aan toe, dat de gemeenschap van gevoe- lens, welke op de slagvelden tot stand is ge komen, sterk en onwankelbaar blijft; het ver- leden is een waarborg voor de toekomst. ENGELAND. HET CONFLICT MET RUSLAND Duitschland en de Arcosbeambten. Naar aan de avondbladen inzake vergun- ning aan de Arcosbeambten om het land bin- nen te komen wordt meegedeeld, moeten de aanvragen worden ingediend bij het Duitsche gezantschap te Londen. Deze aanvragen zul len worden ingewilligd tot een maximum van 120 en voor den tijd van ten hoogste zes weken. Uitbreiding der Russische hicht- vloot. Aan het „Berl. Tag." wordit uit Moskou gemeld, dat overal in Rusland inzamelingen worden gehouden ten behoeve van de uit breiding der luchtvloot. Het passagiersverkeer met Engeland is stopgezet. BELGIe. EEN RUMOERIGE VERGADERING DER BELGISCHE KAMER. Aanvallen op minister Vander- velde. De communisten en socialis- ten tegen het fascisme en Mus solini. De Waalsche katholieke Kamerleden Sin- zot en Mernier hebben gei'nterpelleerd over die noodlottige gevolgen welke zckere daden en uitlatingen van den minister van buiten landsche zaken Vandervelde over de regeerin- gen van bevriende naties kunnen hebben voor de buitenlandsche politiek van Belgie. Deze interpellate gaf in de Kamer aan- leiding tot een vinnig debat, Sinzot had het over een artikel betreffende de Belgische po litiek ten aanzien van China in het Berliner Tageblatt gepubliceerd en over het deelnemen van Vandervelde aan een 1 Mei-betooging te Brussel, waar een Italiaansch antifascist op heftige wijze tegen het fascisme en Mussolini zou zijn uitgevaren. Mernier steunde den in- terpellant en herhaalde, dat de houding van Vandervelde niet overeenkomt met die van de meerderheid van de Belgische bevolking en de ministerieele solidariteit ongetwijfeld in het gedrang brengt. Minister Vandervelde rechtvaardigde uit- voerig zijne houding en zeide onder luid ap- plaus van de-socialisten, dat een minister, niet ophoudt mensch te zijn en een geest en een hart te hebben. Wat de rede van 1 Mei betreft, deze had plaats na de betooging en bepaalde zich eenige algemeenheden, welke geen betrekking hadden op de politiek van welke buitenlandsche regeerLng ook, In het artikel, dat door het Berber Tageblatt en te- gelijkertijd door de Tribune dte Geneve was gepubliceerd, stond textueel wat vroeger in een door de regeering eenstemmig goedge- keurde verklaring aan de Kamer was gezegd. Sinzot heeft trouwens, wat het oefenen van kritiek op buitenlandsche regeeringen be treft, aan anderen niets te verwijten, daar hij zelf tezamen met Carton dte Wiart onlangs nog het woord nam op een katholieke protest- vergadering tegen de anti-clerikale politiek van de Mexicaansche regeering De katholieke minister-president Jaspar kwam daarna aan het woord en zeide sodi- dair te zijn met Vandervelde wat diens buiten landsche politiek betreft. Carton en Wiart en Sinzot protesteerden in heftige termen tegen Vanderveldte's gezeg- de, met het gevolg, dat voorzitter Brunet den eersten spr. het woord moest ontnemen. De communist van Overstraeten viel vervolgens onder luid geschreeuw van andere leden zoo wel de Belgische bougeois-regeering als het fascisme van Mussolini aan. Hij had het over de politieke moorden onder het fascistische regime gepleegd en over Mateotti. Ook de socialisten Pierard, Hubin en Brunfaut kwa- men tusschen beide. Deze laatste besloot zijn rede met de woorden: „Weg met het fascisme! Weg met Mussolini!" en herhaalde ze on- danks het protest van den ministerpresident en hoewel de Karnervoorzitter hem tot de orde had1 geroepen. Zonder dat het tot een stemming kwam werd de vergadering vervolgeiis opgeheven. DE AMNESTIEWET. Hijmans zou tegen iederen am- nestiemaatregel zijn. De centrale afdeeling der Kamer van Volksvertegenwoordigers heeft gistermiddag het onderzoek der amnestiewet voortgezet. De minister van Justitie, Hijmans, woonde de vergadering bij en verschafte aan de leden de gewenschte inlichtingen omtrent de gevolgen, die de amnestiewet, als zij goedgekeurd werd, zou hebben. Van Cauwelaert zette zijn stand- punt, uit het ontwerp bekend, uiteen. Na een korte gedachtenwisseling werd be- sloten de behandeling morgen voort te zet- ten. Naar verluidt zou Hymans echter heb ben verklaard, dat hij tegen elken amnestie- maatregel, ook onder den verzac'hten vorm van clementie was. RUSLAND. DE KOMINTERN. Het optreden van Trotzki. Een beroep op de arbeiders der geheele wereld om Rusland te steunen. De gewone plenaire vergadering der Com- munistische Internationale is gesloten. Zij heeft eenige resoluties aangenomen, o.m. be- trekking hebbende op de kwesties van het naderend oorlogsgevaar, de Chineesche revo- luties en de actie der oppositie. In een motie nopens het optreden van Trotzki als candidaat voor het executief comite in de plenaire zitting en van den Ser- vier Woejewitsj als lid van het executief co mite wordt verklaard, dat hun principieete opvattingen en hun optreden onvereenigbaar zijn met hun positie in het executief comite. De plenaire vergadering publieeert een manifest, waarin de arbeidende en onder- dirukte bevolking der geheele wereld ter ver- dediging der Chineesche revolutie en ter on- dersteuning der U.S.S.R. worden opgeroe- pen en waarin er op gewezen wordt, dat de breuk tusschen Engeland en Rusland duidt op ernstig oorlogsgevaar. Volgens het B.T.A. wordt in de motie ver der voorgesteld, Trotzki te royeeren, ingeval hij zijn schismatische actie niet staakt, ter- wijl Reuter nog meldt, dat in de motie aan het centraal comite wordt opgedragen krach- tige maatregelen te nemen ter bescherming der partij tegen het tot verdeeldheid leidend streven van Trotzki en Zinowjew. DE AFREKENING MET ZINOWJEW. Het feit, dat Zinowjew op een vergadering van niet-leden van de communistische partij is opgetreden met een felle critiek op bet centrale comite van de communistische partij heeft in bolsjewistische kringen den indruk gewekt van een onverwachts gesprongen bom. Onmiddellijik werden door de leiding naar alle oorden van de Unie telegrammen gezonden, waarin bevolen werd tegen het optreden van Zinowjew te protesteeren. Het bevel werd, zooals steeds, stipt nageleefd en Moskou wordt nu overstroomd met telegram- men uit alle deeien des lands, waarin ge- eischt wordt, dat de zondaar en zijn vrien- den gestraft zullen worden. Zelfs uit gehuch- ten in Basjkirie, waar een man, die lezen en scbrijven kan, een groote zeldzaamheid ie, komen resoluties, waarin aangedrongen word't op de bestraffing van Zinowjew, die de leer van Lenin heeft geschonden De „Prawda", bet centrale orgaan van de Rus sische communistische partij, het blad. waar in Zinowjew vroeger als de grootste eco- noom en geleerde van de wereld werd be- schreven, heeft nu in een artikel den gewezen leider van de Komintern gehoond en bespot op een wijze zooals geen tegenstander van het bolsjewisme ooit heeft gedaan. POLEN. DE ANTI-DUITSCHE AGITATIE. Badgasten overvailen. Volgens de bladen hebben na een vergade ring te Bielitz Poolsche „opstandelingen", die naar Kattewitz terugkeerden, in de bad- plaats Gottschalkowitz de Duitsche badgas ten gemojestegrd en hen met revolve^ en knuppels bedreigd. De burgemeester heeft een verzoek om ontslag ingediend, daar hij voor het leven en de veiligheid der badgasten niet meer kan instaan. De directie van het bad en de pensionhouders hebben zich be- klaagd bij den Poolschen minister van bin- nenlandsche zaken en den wojwode. HONGARIJE. HONGAARSCH-TJECHD-SLOWAKSCH INCIDENT? Opwinding te Praag, Een telegram uit Berlijn aan de „Paris- Midi" maaikt melding van een diplomatiek in cident tussdhen Hongarije en Tsjecho-Slowa- kije. Graaf Bethlen moet n.l. dezer dagen den Tsjecho-Slowaakschen gezant ten eten hebben geivraagd, doch hem later, op den vooravond van den vastgestelden dag, wederom telefo- nisch hebben laten weten, dat hij maar beter wegbleef. Hij zou hem dan een anderen keer wel eens te dineeren vragen. Dit verzoek om maar weg te blijven werd gemotiveerd met de mededeeling, dat aan het diner ook zouden deelnemen leden van de fa- milie Habsburg. Gezien de onvriendeliike houding van Tsjecho-Slokawije ten opzichte van de Habsburgers was het dus beter, dat de gezant het feestaaal niet bijiwoonde." Te Praag ziet men, zoo heet het verder in het „Paris-Midi"-bericht in dit optreden van Bethlen een weloverwogen poging, om Tsje- cho-Slowakije te kienken en men is er zeer verstoord. Enkele bladen verlangen zelfs, dat de di- plomatieke betrekkingen worden afgebroken. SPANJE. DE NATIONALE VERGADERING. Als hoogste gerechtskof. De kabinetsraad heeft zich in zijn zitting van Maandag uitvoerig bezig gehouden met de bevoegdheden, welke aan de toekomstige nationale vergadering zullen worden ver- leend. De minister-president was van oordeel, dat aan de vergadering kan worden opgedragen op te treden als hoogste gerechtsnof. Dit ge- rechtshof zou dan, zooals in een officieele mededeeling aan de pers van 27 Mei reeds werd aangeduid, kunnen oordeelen over de verantwoordelijkheid der verschi' enc'c regee ringen, die sedert 1 Januari 1918 ^an het be- wind zijn geweest Naar het schiint, zal de rationale vergade ring tegen 13 September worden bijeenge- roepen. In de vergadering zullen de pers/de kerk, de kamers van koophandel en land- bouw, benevens de arbeidersorganisaties en de vakvereenigingen vertegenwoordigd zijn. De regeeringsverklaring zal door de minis ters van handel en justitie worden uitgewerkt. In de verklaring zullen de verschillende vraagstukken worden opgesomd, welke de vergadering zal moeten behandelen. Voorts zal daarin het aantal ministers worden vast- gesteld. AMERIKA. EEN LINDBERGH-POSTZEGEL. i Ten behoeve der overstroomings- AK slachtoffers. De federale autoriteiten te Washington hebben het plan opgevat, een Lindbergh-post- zegel te laten maken, waarvan de prijs hoo- ger zal zijn dan de frankeerwaardehet ver- schil zal ten goede komen aan de slachtoffers van de overstroomingen van de Mississippi. De genoemde autoriteiten verzekeren, dat deze zegel stellig een netto provenu zou ople- veren van 2 millioen dollar (5 millioen gul den), een bedrag dat men dadelijk noodig heeft voor de rampspoedige bevolking van Louisiana en Arkansas. DE SCHOONHEIDSWEDSTRIJD TE GALVESTON. Een Amerikaansche bekroond. De uitslag van den dezer dagen te Galves ton in Texas gehouden internationalen schoonheidswedstrijd is thans bekend. Het was een Amerikaansche, die den eersten prijs behaalde, met veel neuslengten voor, om he? nu eens ongalant uit te drukken. De Fran- gaise kreeg nummer vijf, de Italiaansche nummer tien. Het gerucht loopt, schertst de „Temps", dat Mussolini diplomatieke vertoo- gen tot Washington zal richten en men vreest voor fascistische betoogingen voor de Ameri kaansche consulaten in Italie. Maurice de Waleffe van het „Journal>* niet alleen de kampiosn van de korte mans- broek, maar ook een deskundige op het ge- bied van vrouwelijk schoon was hij het met die de Fransche deelneemster had uitverk©. ren? wijst er in zijn blad op, dat terwijl de Europeesche landen (Frankrijk, Spanje, Duitschland en Engeland) ieder slechts met een schoone uitkwamen, Amerika er niet min der dan dertig in het vuur had gebracht. Voorts doet hij uitkomen dat Europa tegen- cver Amerika in het nadeel was doordat de deelneemsters van het oude werelddeel eerst op zee moesten zwalken alvorens zich met die van de nieuwe wereld te melon. Bovendien was er nog de vermoeienis van het reizen en trekken door het ovcrstroomde gebeid der V.§. ♦Miss France was toch al niet zwaar, schrijft de Waleffe verder. Miss Italy had vijf kilo verloren. Miss Portugal glichlachte nog wel, maar het was een lach waaruit geen vrooHjk- heid blonk. Toch moet men nu met denken dat d* Euro. MKMAARSCHE CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1