BiMiiewlanfl j Ppovinciaal nieuws r De meesfc huldkwalen zijn hlfroenijir, doch krabben verergert de kwaal. Onmiddel- iijike verlic'hting wordt echter verkregen bij aanwendiog van Foster's Zalf, en bij voort- fgezet gebruik verdwijnt de huidaandoerung. roster's Zalf wordt sedert jaren aanbevolen. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a 1 75 per doos, f 1.per tube.T VMET HURENPROBLEEM. De commissie, ingesteld door den Xationa- Jen Woningraad en de Vereeniging van Ne- Tlerlandsche Gemeenten, tot ooderzoek van thet hurenprobleem voor arbeiders- en mid- denstandswoningen van woningbouwvereeni .gingen en gemeenten, heeft in den loop van diet vorige jaair een uitvoerig rapport uit- jgebradit. In de jaarvergadering van 5 No vember werd dit rapport behandeld. Uit de diseussie bleek de wenschelijk'heid1 het rap- port op een enlkel1 punt nog te verduidelijken en aan te vullen. In verband hiermede be- sloot bet bestuur de bcslissing aan te houden en na goedlkeuring van de Vereeniging van Nederl andsche Gemeenten, de commissie te yerzoeken haar rapport in, het licbt van de gehouden diseussie nog eens te bezien. Dit -laatste is geschied, op de e. v. ledenvergade- fring, die 18 Juni gehouden wordt, komit het (rapport, voorzien van een aanvullende nota fder commissie, opnieuw in behandteling. 1 LUCHTTOERISME. 1/ De Amerikaansche passagier, die reedls Eooveel met de Kon. Luchtvaart- M ijgereisd Shceft, is thans met de bestuur ders Geysen- fdorffer en Scholte op een rondreds naar jNeurenberg, Leipzig, Dresden en Weenen. -Hij zalf daarna naar Kopenhagen en Stock-.; pholim gaan. jr.; De heer Van Lear Black is voorncmens, tpmstreeks 13 Juni met het KLM.-vli egtuig - 5H-NADP, eveneens bestuurd door Geysen- dorffer en Scholte. met als werktuiglcundige kjriot, de reis Louden—Batavia en terug te /aanvaarden. Behalve pleiziervluchten in Nederland, llheeft de K. L. M. den laatsten-tijd ook plei- Wrvluchten in bet buitenland georganiseerd, fezooate in Bazd, op Hemelvaartsdag in, ^Geneve (daar gingen toen 200 personen met. fliet vlieftuig van K. L. M. omboog) en op E4 Mei ook op de lucbthaven van Parijs. pier bestond groote belangstelling voor de jr okker-vliegtu igener hebben 98 personen /met de K. L. M. gevlogen. j Met aantal pleziervliegers op Waalhaven [en Schipbol is in den laatsten tijdl bijzonder igroot; bun totaaif nadert thans einde Mei 'reeds bet totaaldjfex over het gdreele jaax "1926. b JUBILe VAN MET VOLKS- I.SANATORIUM TE MELLENDQORlN c iLuisterrijk is Maandag te Hellendoorn het 25-jarige bestaan van het Volkssanatorium 'berdacht. De koningin-moeder was iper trein naar Almelo gegaan en ging verder per auto naar Hellendoorn. Vooral te Nijverdal werd ■druik gevlagd. Ongeveer 2 uur arriveerdte iiH. M. aan het sanatorium, waar zij een kort ionderhoud had met het bestuur en den ge- i'neesheer-directeur en vervolgens naar de flfeesttent ging, waar de genoodigden, het ipersoneel en de patienten een plaats hadden igevonden. De voorzitter van de Vereeniging tot op- Irichtmg en exploitatie van het volkssanato rium, mr. G. Jannink hield de openingsxede, .waarin hij o. m. mededeelde, dat bijna 800 ipatienten de zegenrajke geval'gen van de sa- natorium-verpleging ondervonden. f Verder voerden minister Slotemaker de Bruine en de burgemeester van Hellendoorn nog het woord, ailsmede mej. Santeroos na- jmens oud-patienten, mej. dr. v. d. Berg na- mens oud-assistenten, Jan van Zutphen na- imens de vereeniging Zonnestraal en het Ko- iperen Stelenfonds, prof. Veening Meinesz en tde opperrabbijn van Overijsel. De voorzitter van de Centr. Vereeniging tot bestrijding van de tuberculose bracht «dank voor de goede samenwerking, waarvoor Nhij zich ook voor dten vervolge houdt aanbe- syolen. 'Dr. Vos bracht ten sione, ontroerd, alien dank voor bun vriendelijkheid. Den groei wan het sanatorium schreef hij1 toe aan het ifeit, dat in de afgdoopen 25 jaar het besef •fsteeds levendiger is geworden, dat er voor de borstlijders iets gedaan moest worden daardoor werden de patienten toegevoerd. '^Maar ook de goede opzet is een factor van belang geweest. Zoo stond b.y. de arbeids- •^•herapie reeds in .het reglementvan zijn voorganger. - Zijn stelrcgel is steeds geweesf. aan het 1 ziekbed lid en zachf, op de lighal streng. ■Aan de assistenten leerdC spreker critisch te feijn voor nieuwe dingen. Hij roemde de groo- jte ambtelijke vrijheid, die het bestuur hem ilaat, en zeide dank voor het groote vertrou- wen en de genegenheid, hem betooncf. |y 'Mr. G. Jannink sprak daarna nog een j slotwoord. ,ib Onder de aanwezigen waren dr. Josephus l^jjitta, voorzitter van den Gezondiheidsraad ®r. Van Eden, medisch ad'viseur van de '^Rijksverzekeringsbank: dr. Snoeck Hencke mans, adviseur der -iRijksverzekeringsbank; ldr. Littaert Peerbolte, directeur-generaal van de volksgezondheid, en prof. Eyckel, hoofd- inspecteur van de volksgezondheid, afd. tu- 'berculose. jOe koningin-moeder vertrok ongeveer half- vijf per auto naar Soestdijk. 's Ochtends.had een bijeenkoinst plaats ge- Jiad .van verplegend_ personeel om den - direc-„. teur te huldigen.-' t f GEWETGERD F.ERVOE ONTSLAG. B. en W. van Utrecht stelfen den raad *v?)or, aan ir. J. H. dte Bruyn, ingaande 1 October, eervol ontslag te verleenen als di- "recteur van den bouw-,en woningdienst en hem daarna een uitkeering van 13,782 toe te kenmen. Dit voorstel is van de agenda voorXde eerstvolgende raadsvergadCring afgevoerd, daar de heer De Bruyn wegens de .gronden, waar op hem eervol ontslag wordt verleend, in beroep is gegaan bij de commissie [van advies. f|vOOR HET D'RF.NTSCHE VEENKIND. Tjinses Juliana heeft op de voorjaarsten- Foonstelling van Arti et Amicitiae te Amstei'- ,'dam aangekocht het schilderij Lenteweeld0, ■van E. R. D. Schaap, r v ue PrTnses sfelt dit schilderij ter besdiik- king als prijs voor de te Amsterdam te hou den verlotiug ten bate van de Drentsche venen. DE HERDICHTING VAN MARK EN DINTEL. Uit Roosendaal meldt men aan de N. R. Courant: Het is thans honderd jaar geleden, dat de herdichting van de rivier de Mark en Dintel vanwege het heemraadschap van Mark en Dintel heeft plaats gehad. Op 30 Januari 1810 was het eerste sas dezer rivier, na ont- zaglijk veel moeiten en tegenslag gebouwd, ond'er den druk van hooge watervloeden vol- ledig weggezakt. Na 17 jaren eerst gelukte het den bewoners der streek, het zoover te brengen, dat tot herdichting van de rivier kon worden overgegaan. Op 28 Mei 1827 heeft burggraaf Van der Fosse, gouverneur van Noord-Brabant, den eersten steen der nieuwe sluizen gelegd. Geheel West-Brabant leefde hierin mee, wijl het wel en wee van bijna alle dorpen van dit nieuwe werk afhing. Een jaar later konden, ondanks veel tegen slag, de nieuwe sluizen in gebruik genomen worden. De Mark en Dintel waren wederom dicht Ter herdenking van dit feit zijn gister twee monumentale granieten lantaarns bij het sas onthuld door den dijkgraaf, den heer J. B. Koenraadt, in tegenwoordigheid van den commissaris d!er koningin in Noord-Brabant en mr. J. F. Schonfeld, administrateur van het ministerie van waterstaat, die minister Van der Vegte vertegenwoordigde. AUTOBUS IN EEN DROGE SLOOT. Gisteravond is een autobus van de Z H. A. M., op weg van Rotterdam naar Schevenin- gen, op den Overschieschen weg in botsing gekomen met een in de zelfde richting rijd'en- den verhuiswagen van dte firma Kruithof. De chauffeur van de bus, die den wagen wilde passeeren, week naar links uit, kwam op de tramrails, slipte en een botsing was onver- mijdelijk. De bus ontvelde een boom en kwam met de voorwielen in een droge sloot, ter xechterzijde van dien weg terecht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voorde chauffeur en zijn passagiers, alsmede de voerman van den wagen kwamen met den schrik vrij. Een der paarden bleek in de knel te hebben geze- ten; wegens een inwendige verbloeding werd het dier ter plaatse afgemaakt. Zoowel de verhuiswagen als dte bus liep schade op. 4 DE NIEUWE SCHUTSLUIS TE i IJMUIDEN. Gistermorgen is men begonnen met het plaatsen van de eerste groote sluisdeur in de nieuwe schutsluis te IJmuiden. Dit werk wordt, onder leiding van een hoofd-ingenieur van den rijkswaterstaat, uiigevoerd door per soneel van Burgerhout's Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam, die de sluisdeur gebouwd heeft met medewerking van de ma chinefabriek de Nijverheid te IJmuiden. De sluisdeur, die in het Noordzeekanaal lag, werd door drie sleepbooten naar het binnen- sluishoofd gesleept, waar zij om 12 uur aan- lcwam. Daarna werd met het plaatsen van de deur in de deurkast begonnen. Gistermorgen 10 uur zijn te IJmuiden aan- gekomen 26 Duitsche ingenieurs, leden van de Hafenbau-Technische Geselschaft, die een bezoek gingen brengen aan de werken voor den bouw van de nieuwe schutsluis aldaar. De Duitsche heeren waren vergezeld van jhr. ir. C. W. J. van Panhuys, hoofd-ingenieur van den rijkswaterstaat, die de eerste hoofd- ingenieur was, belast met de leiding van den bouw van de schutsluis te IJmuiden en die vooral het voorbereidende werk en het maken van de plannen heeft geleid. GELDEN VOOR SCHOOLBOUW, GEWEIGERD. B. en W. van Utrecht stellen den raad voor, niet in te wifligen het verzoek van het be stuur der Christel'ijk-Gereformeerde School- vereeniging ter plaatse om gelden uit de ge- meentekas voor de door die vereeniging voorgenomen stichting eener bijzondere school voor gewoon lager onderwijs op een terrein aan het verlengde van de Willem van Noortstraat. B. en W. gronden die afwijzende beschik- king op de volgende punten: dat de overge- legdte verklaring slechts bevat 96 leerlingen. die de te stichten school zullen bezoeken, en die verklaring mitsdien niet voldoet aan het vereischte van artikel 73, le lid onder a, van de Lager onderwijswet 1920; dat ten deze niet toepasselijk is gelijk, in verband met het vorenstaande, de aanvrager wil doen voorkomen het bepaalde aan het slot van 11 van de bovengenoemde wet van 16 Fe- bruari 1923 tot wijziging der L.O.wet 1920, n.l. dat aanzienlijke toeneming van de be- volking in eenig deel der gemeente tot de stichting der school aanleiding geeft; dat, weliswaar, het terrein, waarop de aanvrager de school wenscht te stichten, is bestemd als bouwterrein, zoodat het te verwachten is dat daarop binnenkort ook ettelijke woningen zullen worden gebouwd, maar dat geens- zins sprake is van „een aanzienlijke toe neming van de bevolking" in dit deel der ge meente, gelijk kennelijk met gemeld wets- voorschiift bedoeld wordt; dat, mitsdien, in- gevolge het bepaalde in art. 75, 2de lid der L. O wet 1920, de gevraagde medewerking moet worden geweigerd, omdat niet aan de in art, 73 der wet omschreven vereischten is voldaan. TWEE DOODVONNISSEN. De Landraad te Menes Ned. Indie) heeft terzake van den moord op den opzichter van de staatsspoorwegen Benjamins, tijdens de communistische relletjes in het Bantamsche in de eerste helft van November 1926, twee inlanders tot de doodstraf en een tot levens- lange gevangenisstraf veroordeeld. KORTE BERICHTEN. Te Olst is gistermiddag ingebroken in de woning van den bejaarden landbouwer G. Trompert, waarschijnlijk terwijl deze thuis was, doch hij heeft geen inbrekers bemerkt. Er is een bedrag van 2600 gestolen, waar- onder twee bankbiljetten van f 1000 De heer v G., uit Deventer, is te Dus- seldorf met zijn auto tegen een tram gereden. Alle drie in de auto zittenden, alsmede de chauffeur, werden gewond. geen hunner ech ter levensgevaarlijk. Een dame werd bewuste- lcos op genomen. Te Arcen hebben Zondagavond rijks- ambtenaren op een Duitschen smokkelaar geschoten. De Duitscher werd aan een teen verwond en is ter verpleging naar hcl r.-k gasthuis te Venlo overgebracht. Ev, is ^een lsfvensgevaar Bij sluis 1 bij Den Bosch is de sfoTer J. van Osch, werkzaam aan een heimachine, te water geraakt en verdronken. Te Leuvenheim, bij Brummen, is een 8- jarig door meisje onder een auto geraakt. Het kind was oogenblikkelijk dood. Te Assen is in arrest gesteld J. J-, ver- zekeringsagent te Wolvega, die er van ver- dacht wordt zich te Frederiksoord te hebben schuldig gemaakt aan oplichting. J. verzeker- de auto's en zou de ontvangen premies niet aan zijn maatschappij hebben afgedragen. Op den Schipluidschen weg nabij de Delftsche groentenveiling is de 23-jarige dochter van den landbouwer Van Dijk door een motorfiets aangereden en ernstig ver wond De motorrijder kwam er met een klei- ne kwetsuur af. REUZEN SUCCES hebben wij met onzen prima Vulpenhouder met 14 karaats gouden pen, onder voile garantie, slechts f 3.50. L. FRANKENBERG, ALKMAAR, Teen W. H v. d.L. uit Delft Maandag- avond een autobus op den Delftweg bij de Hoornbrug voorbij wilde rijden, kwam hij met zijn fiets vlak voor de bus te vallen. Met ge- broken ribben werd hij opgenomen. VAN TEXEL. De algemeene vergadering werd gehouden van de N V. Texels Eigen Stoombootonder- neming (T E.SO.) T.E.S.O. verkeert in goeden doen. Dit bleek al dadelij'k uit het openingswoord van den voorzitter uit den Raad van Commissarissen, den heer Dr. Wagemaker, uit Heemstede. Er waren slechts 39 aandeelhouders aan- wezig. De voorzitter wees er op, dat de bedrijfs- resultaten in 1926 schitterend waren. Men heeft nu twee zeer zeewaardige booten en op het nieuwe schip, de „Marsdiep" is al heel wat afbetaald, terwijl een goed reservekapi- taal overbleef. Het winstcijfer bed'roeg 22061,57. De beide keurig ingerichte boo ten voldoen in alle opzichten en aan alle doel- einden. De vrachttarieven zijn met 20 pCt. verlaagd' en thans zijn ook de personentarie- ven aanmerkelijk naar beneden gebracht. De balans en de verlies- en winstrekening, waarvan de cijfers reeds de vorige week wer den meegedeeld, werden met algemeene stemmen goedgekeurd. Er wordt 6 pCt. dividend uitgekeerd. Tot Commissarissen werden herkozen de heeren W. H. Lap en P. Dros, die beiden aan- namen. Uitgeloot werden de volgende obligaties: 2 van f 500, de nos. 4 en 5. 2 van f 250, de nos. 52 en 78. 5 van f 100, de nos. 102, 136, 149, 185, 186. Medegedeeld werd, dat zij, die hun obli gaties wenschen te verzilveren, dit kunnen doen op de vervaldagen, 1 Juli en 1 Januari. Men heeft contanten genoeg om desge- vraagd alle obligaties af te lossen. Er werd gezegd, dat voor bet vervoer tus- schen Den Burg en de Haven wel meerdere gegadigden zijn te vinden. De voorzitter zeide, dat dit een zaak is van het Bestuur en dat men best bediend wordt voor een niet te groot bedrag, zoodat de zaak in dezelfde handen zal blij'ven. Hierna sluiting met de beste wenschen voor T.E.S.O. UIT NOORDDORP. Alhier is Maandagvond de bejaarde wed. K., woonachtig aan den Oudtendijk, in hare woning van de trap gevallen. Zij bekwam daarbij zulke kneuzingen, dat ze op medisch advies naar een ziekenhuis ter verpleging ver- voerd is geworden. i UIT WINKEL. Tot lid van het bestuur van het Departe- ment Winkel der Maatschappij tot Nut van't Algemeen is benoemd de heer A. J. Porte in de plaats van den heer P. Stigter (niet her- kiesbaar). Tot beheerder der Nutsspaarbank is benoemd de heer J. Koster en tot commis saris de heer J. Breebaart Kzn. De algemee ne vergadering der Maatschappij op 7 en 8 Juni zal worden bijgewoond door den heer G J. van Leersium, of door diens plaatsvervan- ger den heer A. J. Poste. De Nutsspaarbank maakte over 1926 een winst van 544.1314 en bracht haar reserve op 13528.25, bij 'n bezit van 58885.3014 en een sehuld van 45367.11. De bibliotheek gaf 697 boeken uit aan 32 lezers en kan na reorganisatie van de biblio theek nog 20 nieuwe werken aanschaffen. Bij het op Zondag gehouden Bondscon- cours te Oosthuizen, btehaalde Winkel's Har- monie den len prijs in de le afd. Harmonie met 16714 punt en ging daardoor over in de klasse uitmuntendheid. In de eerewedstrijd be- haalde zij den 2en prijs en bovendien een medaille van H. M. de Koningin-Moeder, als vereeniging, die in de afdeeling Harmonie het hoogst aantal punten had behaald. UIT NOOR DSCHARWOUDE. De markt. Er schij,nt aan den koolvoorraad geen einde te komen. Deze week, de laatste van Mei was er nog een aanvoer van .35 wa gons en nog is alles niet op. Men verzeker- dc ons dat ook in de nieuwe week nog wel een tiental wagons zullen worden aangevoerd. Maandag werd door enkelen gepoogd om de laatste voorraad tijdelijk aangevoerd te krijigen, omdat anders de aanvoer de moeite van verzenden met zou loonen. De prijs bleef tot het einde toe ver beneden het middelmati- ge. Het is een lijdensgeschiedenis, de geheele periode door. In Broek werden deze week de eerste nieu we aardappelen aangevoerd, maar hier duurt het nog wel een week of vij'f. Dat dit laat is bewees wel het feit dat het vorig jaar de eer ste aanvoer hier 8 Juni was en voor twee jaar terug eveneens omstreeiks dien datum. UIT OUDKAR'SPEL. Dinsdagmiddag vergaderden bestuur en hoo'fdingelanden van den polder Geestmer- ambacht (Oosterdijk en Molengeerzen) in het lokaal van den heer Vis. Met kennisge- ving waren afwezig de heeren F. de Boer, P. Slot en C. Brinkman. Zonder kennisgeving de heer P. Borst. De nieuwgekozen secretaris, de heer K G. Reinders, dankte voor het vernouwen aat men door die benoeming in hem gesteld heeft. De rekening van het stoomgemaal gaf aan een ontvangst van 31387,65 E-, een uitgaaf van 28294,50, alzoo het saldo 3093,1514 tegen 7846,7214 het vorig jaar. De omslag heeft btdragen 3 per H.A. voor 4829 H.A. De rekening Oosterdijk gaf aan een ont vangst van 12583,95, een uitgaaf van f 7892,72, alzoo een saldo van 4691,23 tegen 2289,03 het vorig jaar. Hier was de omslag 2 per H.A. even eens voor 2829 H.A. De rekening van Molengeerzen gaf aan een ontvangst van 14337,36, een uitgaaf van 6876,46, alzoo 'n saldo van 7460,90 tegen 9030,48 het vorig jaar. Alle rekeningen werden goedgekeurd. De begrootingen werd'en goedgekeurd als volgt: Stoomgemaal: ontvangst 20752,53s, uitgaaf f 19719,85, saldo 1041,685. Oosterdijk: ontvangst 14742,92; uitgaaf 10291,79, saldo 4451,13. Molengeerzen: ontvangst f 12170,78, uit gaaf 7633,81, alzoo 4536,97. De omslagen werden daabij bepaald op resp. 3, 2 en 0.10 per H.A. Goedgevonden werd een kasgeldleeniug aaa te gaan van ten hoogste 8000 tegen een rente van ten hoogste 5 pet. Bij de rondvraag wenschte de voorzitter de kanalisatieplannen ter sprake te brengen. Wel was er te dezer zake nog geen aan- vrage om medewerking, doch deze zal vrij zeker wel komen voor de volgende vergade ring er is. Uit dC Alkmaarsche Courant bleek, dat door de uitwaterende sluizen dit punt reeds besproken is en daar besloten werd om gedu- rende 40 jaar een bijdrage te leveren. Spreker staat niet sympathiek tegenover de p'annen, vooral omdat de polder er door in een slechtere conditie komt. Ook door den ingenieur is het erkend, dat de polder wel enkele malen meer voor peil zal komen te staan. Er is niets gedaan om een betere waterloozing te krijgen en ook de tuinbouw is er niet mee gebaat, daar deze meer heeft aan snelvervoer. Er wordt op betaling gerekend van het Rijk, van de provincie, van de uitwaterende sluizen, van de polder en van de gemeenten, zoodat we een 4 a 5 dubbele betaling zullen krijgen. Men kan er verschillend over denken, doch men heeft er bij dte besteding van de 13 millioen gulden nooit aan gedacht om de waterafvoer te verbeteren dat is een groote fout van de commissie-van Aalst. De heer Ootjers deelde mede, dat hij zich niet als voor- of tegenstander wil doen ken- nen, doch voor het geval dat het kanaal er toch komt zal het goed1 zijn ons niet geheel afzijdig te houden. Doen we dat wel dan hebben we niet de minste zeggingschap om door ons ge- wenschte verbeteringen naar voren te bren gen. Spreker noemde zich geen bewonaeraar van de plannen, doch zou thans geen besluit wil l en nemen dat eenigszins bind t. De voorzitter achtte dit niet het juiste standpunt, daar de totstandkoming van het kanaal zal1 afhangen van de bijaragen die bijeen komen. Komen er geen voldoende gelden dan bl'ij- ven we Raaksmaatboezem, waarmee we het meeste gebaat zijn. Na een opmerking van den heer Ootjers zeide de voorzitter ook wel te vreezen dat het doorgedreven zal worden. De heer Ootjers wees op een officieuse ver gadering te Broek, waar hij niet aanwezig kon zijn. Uit mededeelingen was hem echter wei ge- bleken, dat de te vragen bijdragen reeds bekend zijn. De voorzitter zeide, dat het blijkens mede deelingen van den heer D. de Boer aldaar met den Schermerboezem lang niet voor el- kaar is. Het was echter niet het doel om hier over de zaak een uilspraak te vragen. We weten nu den geest van de vergadering. Inzake hetgeen de heer Swart de vorige vergadering gesproken heeft over den molen van den ring, wees de voorzitter er op, dat we thans ten opzichte van de molens in een overgangsperiode verkeeren. Zoolang het besluit niet genomen is, dat de molens gaan verdwijnen kan er ook voor den Ringmolen en het contract moeielijk een be slissing genomen worden. De heer Schoorl wees er nog op, dat niets betaald behoeft te worden zoolang de molens stil staan, zcodat het contract geen bezwaren kan hebben. Na verdere bespreking werd vastgesteld dat in de voorjaarsvergadcring van 1928 een voorstel tot verdwijnen van de molens gedaan zal worden. Het spijt me, aldus de voorzitter, om de mooie molens, doch ze kosten ongeveer 600 per jaar per molen en het is de ^eest van den tijd. Als er menschen zijn die voor het behoud gevoelen, moeten die ze maar koopen, dat ligt niet op den weg van den polder. Nadat de voorzitter mededeelde dat in 1928 de politieverordening herzien moet wor den, zoodat het aan te bevelen was deze even na te loop-en en goedgevonden was dat de molenaar van der Velde een boet zonder voe- ting up het molenerf plaatst, werd de verga dering gesloten. UIT HEILOO. Aan het bestuur van de L. E. T. T. (voor zitter en secretaris de heeren M. Mulder en A. Schrooder) is voor de lie Land- en Tuin- bouwtentoonstelling op 18 Augustus a.s., ver- gunning verleend voor een te houden verlo- ting en een uitgifte van 15000 loten. Naar we vernemen bestaat bij het be stuur van de Oudercommissie het voornemen om in bloc te bedanken omdat men zoo wei- nig medewerking ondervindt om den ouder- avond tot zijn recht te laten komen. UIT HOORN. In de Maandagavond gehouden gemeente- raadsvergadering is het voorstel van B. en W. om het heffingspercentage voor de plaat- selijke inkomstenbelasting op 1.2 te handha- ven zonder hoofdelijke stemming aangeno- men. Op voorstel van B. en W. werd besloten d^ steunregeling buiten werking te stellen, hoofdzakelijk met de bedoeling de werkloozen die zich weinig moeite geven, werk te vinden, tot grootere activiteit te noodzaken. Bianke Roekweitgort Voor winkeliers bij Gross, v/h. M. DE HAAS,Alkmaar. GEZINSVERPLEGING TE HOORN. Naar aanleiding van het medegedeelde in het jaarverslag van de Ver. v. Diac. in de Ned. Herv. Kerk van de classic Hoorn voor gezinsverpleging omtrent de vergoeding van verplegingsonkosten van zuster Rohbock verzoekt thans de Vereeniging van Diaco- nieen der N. H. Kerk in de classis Hoorn voor gezinsverpleging te berichten, dat wel iswaar niet de voile onkosten der verpleging zijn vergoed, doch de Raad van Arbeid, on- verplicht gelijk hij steeds is, de onkosten van 19 Nov. '25 af vergoed heeft. Tengevolge eener nadere correspondence werd deze da tum nog door den Raad van Arbeid ver- vroegd tot 9 Nov., zijnde de datum waarop de Raad van Arbeid bekend werd met het rente- nummer en opdracht had gegeven aan den arts geneeskundig rapport uit te brengen. SCHOORL. (Mei). G e b o r e n Nicolaas Petrus, z. van Pe- trus Johannes Bakker en Guurtruida Schut. Jacobus Petrus Johannes, z. van Johan nes Timmer en Alida Agatha Hopman. Ondertrouwd Pieter Sevenhuijsen te Warmenhuizen en Maartje Hoogvorst al hier. Johannes Stoop te Harenkarspel en Hillegonda Cornelia Kager. G e t r o u w d Jan de Lange te Beem- ster en Wilhelmina Catharina Bakker alhier. Jacob van der Oort en Cornelia Duin, beiden alhier. Jan Jacob Nottelman en Neeltje Bakker, beiden alhier.. Pieter Se venhuijsen te Warmenhuizen en Maartje Hoogvorst alhier. Johannes Stoop te Ha renkarspel en Hillegonda Cornelia Kager al hier. Overleden Dirk Heinstman, 79 jaar. 444ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 31 Mei. 5de klasse lOde lijst. Prijzen van 70, 39 44 52 54 80 120 215 353 357 473 637 848 1197 1413 1518 1570 1644 170S 1819 1847 1909 2032 2106 2111 2158 2331 2339 2397 2483 2501 2539 2600 2606 2745 2850 2913 3145 3163 3164 3194 3217 3326 3364 3397 3401 3437 3445 3510 3568 3596 3853 3926 3986 3992 4045 4076 4147 4214 4226 4231 4440 4562 4571 46S5 4696 4839 4853 4854 4877 5087 5225 5235 5302 5560 5832 5896 5963 5986 6054 6212 6219 6237 6414 6429 6526 6531 6702 6907 6964 6981 7136 7172 7237 7242 7280 7305 7345 7623 7629 7704 7707 7859 7934 7999 8239 8341 8462 8471 8622 8643 8852 8901 8947 8965 8981 9024 9091 9176 9497 9532 9536 9761 9767 10037 10126 10136 10209 10220 10365 10392 10418 10438 10468 10675 10899 11017 11032 11069 11164 11221 11242 11286 11334 11460 11499 11506 11570 11571 11586 11620 11697 11834 11922 11933 11971 12051 12236 12469 12640 12683 12767 12860 12885 12943 13147 13617 13624 1363S 13953 14012 14053 14155 14178 14409 14610 14613 14714 147S0 14871 14913 15153 15204 15350 15556 15675 15731 15791 15862 16886 15892 15980 16093 16327 16736 16748 16797 16926 16955 17092 17153 17157 17328 17390 17504 17531 17587 17610 17633 17712 17837 17838 17846 17928 18028 18058 18071 18075 18228 18245 1S309 18351 16601 18705 18707 18718 18723 18843 18941 19136 19350 19596 19639 19688 19739 19967 20044 20137 20144 20186 20200 20226 20302 20310 20615 20807 20860 20916 N i e t e n. 53 74 102 109 157 176 188 212 301 318 341 351 363 380 389 434 452 500 515 547 563 571 581 600 623 643 664 670 673 687 736 765 778 798 889 894 901 950 962 995 1009 1046 1115 1122 1132 1170 1178 124S 1252 1261 1269 1294 1340 1360 1394 1412 1471 1480 1499 1513 1551 1564 1572 1624 1639 1652 1747 1778 1787 1821 1826 1836 1842 1893 1910 1930 1939 1985 2001 2065 2072 2098 2124 2131 212 2206 2227 2337 2350 2375 2383 2398 2414 2417 2454 2470 2490 2626 2726 2731 2759 2787 2803 2815 2821 2830 2856 2857 2912 2950 2954 2972 3043 3049 3125 3190 3234 3265 3268 3275 )3357 3361 3554 3677 3817 3822 3840 3880 3920 3940 3988 4006 030 4036 4040 4067 4098 4101 4116 4168 4178 4206 4266 4282 4297 4304 4312 4410 4461 4524 4525 4543- 4567 4617 4650 4687 4717 4725 4761 4820 4824 4875 4880 4914 4931 4951 4957 4981 4985 5046 5061 5063 5071 5118 5126 5129 5131 5173 5183 5233 5248 5263 5309 5434 5450 5466 5476 5487 5498 5568 5591 5593 5606 5626 5648 5696 5721 5761 5767 5820 5841 5845 5851 5864 5873 5912 5922 5930 6014 6077 6096 6222 6227 6258 6267 6277 6329 6336 6387 6389 6420 6421 6494 6511 6513 6524 6552 6569 6731 6735 6777 6794 6820 6849 6850 6851 6861 6868 6893 6930 693 5 7034 7043 7069 7087 7158 7168 7201 7282 7306 7336 7392 7404 7410 7416 7421 7431 7450 7460 7468 7529 7562 7570 7624 7633 7643 7718 7724 7748 7750 7755 7811 7835 7842 7845 7846 7857 7874 7888 7912 7977 8055 8116 8162 8173 8174 8201 8320 8362 8379 8403 a561 8620 8644 8657 8660 8738 8740 8793 8798 8810 8832 8871 8927 8944 8973 0011 9026 0086 9102 9120 9170 9191 9192 9213 9232 9362 9390

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6