DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. BuMandscii pmengd nlsuws. no. 132 Horiderd negen en twintigste Jaargang Dagelijksch overzicht. Buitenland Dii nummer besfaat nit 2 bladen. 1927 Deze Courant wordl ELKBN AVOND, behalve Zon- en Feestflagen, aftgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door bet geheele Rijk /2.50. AfzonderUjke en bewqsnummera 5 cents. PRUS OER OEWONB AOVERTENTlfiNi Per rege! /0.25, bij groofe contracteo rabat Qroote letter* naar plaafsrafnta Brieves franco aan de N.V. Boek« en HandelsdrokkerR r/b aauh«eiK*im Voordam C9. Oirecteuri O. H. KRAK= W ©EIV SD AG Telef.nr. Administratis 3. Talefofttmr, Pfdnrlfa S3. Postgiro 37660. Hoofdredacteuri Tj. N, ADfiMA* 8 JIJNI Het Balkanrumoer. De toe- stand. in China. Het is inet het AibaneescbJoego-Slavisch conflict todh weer anders geloopen, dan men aanvankelijk vermoedde. Reeds Zaterdag meldden wij, dat de Alhaneesche regeering zich bereid verklaarde den van spionnage yerdachten Joego Slavischen tolk op vrije voeten te stellen, wanneer Belgrade) als con- itra-prestatie enkele wat al te heftige bewoor- dingen uit de tot Tirana gerichte nota in ver- gchtenden zin wilde wijzigen. sir was dus alle reden te veronderstellen dat een minnelijke sdiikking met al te lang op zich zou laten wachten. Doch het schijnt met de irfvrijheidstelling van den bewusten tolk niet al te vj^ot- van stapel te zijn geloopen. En als gevolg daar- van heeft de Joego Slavische regeering haar gezant te Tirana teruggeroepen, nogmftals heftig protesteerend. Albanie, dat als jonge, nog altijd wat zwakke staat, ook al kan het op steun van Italie rekenen, het liefst buiten een oorlog blijft, heeft zich thans in een uitvoerig tele gram tot den secretaris-generaal van den iVolkenbond gewend, klaarblijkelijik hopende, dat dit laatste redlmiddel beter resultaat zal hebben als de op eigen houtje door het land ondernomen bemiddelingspogingen, waaraan zelfs de president persoonlijk zou hebben deelgenomen. In diplomatieke kringen te Tirana schijnt men overigens algemeen van oordeel, dat, al was het Albaneesche optredten, zelfs als het juridisch gerechtvaardigd ware, wat grof, de jonge en onervaren Zuid-Slavische zaakgelastigde verkeerd heeft gedaan in een diplomatiek stuk in dien geest zich te uiten. Bezorgdheid wordt geuit over den invloed van het gebeurde te Belgrado, waar de re geering geacht wordt tegenwoordig nogal onder invloed te staan van de militaire lei- ders. Daar velen onder de Albaneezen Italie achter de schermen vermoeden, bestaat vrees, dat door hetgeen thans geschied is de ontevredenheid zal toenemen onder hen, die van oordeel zijn, dat de Albaneesche regee ring te veel onder invloed van Italie staat Neemt die ontevredenheid inderdaad toe, dan staan als gevolg daarvan opnieuw bln- nenlandsche troebelen te wachten. En Albanie, dat na het verdrag van Tira na zoo aardig op den goeden weg scheen, dui'kelt dan wel op ontmoedigende wijze achteruit De toestand in China N'og altijd is er niet wijs te worden uit de overstelpende massa beridhten, die ons uit China bereiken. Zeker: het succes voor de Zuidelijlken heeft zich gecontinueerd en reeds dezer dagen be- stond er groote kans dat Peking in hun han- den vallen zou. Zulks neemt echter niet weg dat ook thans nog met recht van uiterste ge- compliceerdheid van den toestand mag wor den gesproken. Vooral nu hardnekkige geruchten rond gaan omtrent een drievoudig verbond tus schen Tsjang Tso Lin, Tsjang Kai Sjek en Jen JHsi-Sjan. Jen zal van dit drietal de groote onbeken- de voor onze lezers zijn, doch niettegenstaan- de dat heeft zijn naa-m ook in figuurlij'ken zin een goeden klank. Hij is namelijik de man, die in zijn ten W. van Peking,gelegen provincie Sjansi vijftien jaar lang de rust en de orde heeft weten te bewaren en belette dat zijn gewest ook maar eenigermate in een burgeroorlog werd ge- wikkeld. Thans is hij klaarblijkelijk van meening veranderd! schien de aanwezigheid van Japansche on- derhandclaars te Nanking. Dat zou de uit- schakeling beteekenen van Tsjang Tso Lin als straf voor het feit, dat hij tot ongerief der Japanners Mandsjoerije met papieren geld hfeft overstrooind. De toestand is dus wel ingewikkeld! Maar hoe bet ook zijhet woord is thans aan den staatsman, die zich tot nu toe de wijste aller Chineesche staatsl'eden betoonde, aan den „idealen" gouverneur Jen. Die werpt de teerling. Die heeft de sleutel Wat intusschen den algemeenen toestand betreft, ook ten opzichte daarvan is het lastig zich een goede voorstelling te maken. Zooals men zich herinneren zal is de einde Mei plotseling intredende gunstige wijzigii voor de Zuidelijken voornamelij'k te dank„. aan het feit dat Feng Joe Hsiang uitermate krachtdadig wist op te treden. Toch vragen de vooraanstaande nationa' listen zich at zoo meldt de correspondent van de „Times" te Sjanghai voor welken kant Feng nu eigen lijk werkt! Hij heeft zoo- wel te Sjanghai als te Hankau zijn verte- genwoordigers. En Borodin is vermoedelijk al naar Tsengtsjau in- Hona-n om overleg met hem te plegen. Het heet voorts (alsof de zaak nog niet in gewikkeld genoeg is), dat er oneenigheid is in het kamp van Fengtien (het Noordelijke leger) tusschen Woe Tsjoeng Sjeng, den gou verneur der provincie Holoengikiang (Mand sjoerije), die de oude school vertegenwoor- digt en den steun heeft van het grootste deel van het leger en die er de voorkeor aan zou geven achter den Grooten Muur terug te trekken, en Jang Joe Ting, die een Japansche opleid'ing heeft genoten en die wellicht reeds overeengekomen is Peking namens Tsjang Kai Sjek te blijyen bezetten. Vandaar mis- VOLKENBOND. INTERN. ARBEIDSCONFERENTIE. Een incident. Critiek op de werkwijze der conferentie. In de gisterei# gehouden plenaire vergade- ring van de Internationale Arbeidsconferen- Ee had een heftig incident plaats tusschen den Chineeschen regeeringsgedelegeerde Tsjao- hintsjoe en den president der conferentie Atoel Chatterjie. De Chineesche vertegen- woordiger verklaarde, dat zijn land het groote aantal Internationale afheidsovereen- komsten eerst dan kon ratificeeren en door- voeren, als eenmaal de met schending van de rechtsgelijikheid totstandgekomen verdragen met de Europeesche mogendheden waren ter- zijde gesteld. De president der conferentie, Sir Atoel Chatterjie, riep den Chinees tot de. orde en verklaarde, dat in de Arbeidsconfe- conferentie geen politieke kwesties besproken mochten worden. Tsjaohintsjoe bekommerde zich echter niet om de vermaning van den president, doch verklaarde, dat hij een in- structie van de Pekingsche regeering bezat en daarom verplicht was openlijk op de schadelijke invloeden van de Europeesche mogendheden te wijzen. De Indische regeeringsgedelegeerde Sir Louis Kerskaw wees op de groote nadeelen van een .splitsing der Arbeidsconferentie in drie gescheiden groepen. De werkgevers- groep en de arbeid'ersgroep waren voort- durend met elkaar in strijd. De onafhankelijk- heid van deze beide groepen was vernietigd en de onderlinge toenadering werd sterk be- moeilijkt. CHINA. BESCHIETING VAN ENGELSOHE SCHEPEN. De opperbevelhebber iischt ex cuses; hij zal anders tot tuchti ging overgaan. De admiraliteit maakt bekend, dat op de Wangpoerivier nabij Loenghao wederom door Chineesche soldaten op Britsche motorbooten is geschoten. Een motorboot van de „Haw kins", het vlaggeschip van den Engelschen vice-admiraal Sir Reginald Tyrwhitt, moest terugkeeren. De opperbevelhebber heeft aan den Chineeschen commissaris van Buiten- landsche Zaken medegedeeld, dat als^ de ad- miraal van de Chineesche vloot, welker be- manning deze daad heeft begaan, niet per soonlijk aan boord van de „Hawkins" komt om zijn excuses aan te bieden, hij tof tuchti- ging zal overgaan. DUITSCHLAND. EEiN GEDENKTEEKEN BIJ E ISLE BEN De Duitsche pers bespreekt uitvoerig dec geslaagden vliegtocht AmerikaDuitsch- land van Chamberlin, die slechts door gebrek aan benzine gedwongen werd te landen voor hij Berlijn bereikte. De bladen wijzen op de beteekenis van dezen tocht en op het feit, dat Chamberlin het record van Lindberg met on- geveer 600 K.M. overtrof. Op de plek, waar Chamberlin de eerste maal geland is, zal men een gedenkteeken oprichten, terwijl Kottbus een straat naar hem zal noemen. ZWARE ONWEDERS BOVEN OPPER SILEZIE. Tijdens de Pinksterdagen hebben boven Opper Silezie hevige onweders gewoed, die vergezeld gingen van hagelbuien zoo nevig, als men sedert jaren niet heeft waargenomen In verschillehde dorpen steeg het water tot een ongekende hoogte. De Neise is buiten haar oevers getreden en heeft een uitgestrekt gebied onder water gezet. Boomen werden ontworteld en telegraafpalen vernield. Ook de electrische geleidingen raakten op vele plaatsen defect. Verschillende personen zijn, naar gemeld wordt, door den bliksem gedood. FRANKRIJK FASCISTISCHE PROPAGANDA. Een protest van Briand. Eenigen tijd geleden ontvingen de directeu- fen van verschillende scholen in Opper-Sa- voye een circulaire van de Italiaansche Fas- cistische partij in hun onderwijsinstelling. Briand heeft den Franschen gezant te Rome verzocht de aandacht der Italiaansche regeering op deze ongewenschte propaganda, welke, naar de regeering te Rome mededeelde, niet van de partij officieel zou zijn uitgegaan, maar van haar tweeden secretaris. BELGIp. DE CIVIELE LIJST. In de bladen is verzet aan het licht geko- men, dat hier en daar is gerezen tegen de ver-. hooging van de civiele lijst van den koning Faxander komt in „Het Handelsblad van Antwerpen" tegen dit verzet op, omdat hij die verhooging volkomen rechtvaardig acht. De civiele lijst van Koning Leopold I be droeg 1.300.300 franc, van Leopold II 3.300 OQO gulden, van koning Albert bleef het op dit bedrag. Uit dit bedrag moet de ko ning de kosten bestrijden, die zijn „hooge op- dracht als staatshoofd medebrengt." In Bel gie vallen hier ook onder de representatiekos- ten bij1 officieele bezoeken, die de koninklijke familie krijigt en zelf maakt. Door den oorlog is dit bedrag veel en veel minder waard geworden, en de koning is se dert dsn wapenstilstand verplicht geweest om uit eigen middelen dit bedrag -tot 9.000 000 fr. aan te vullen. Het is dus, aldus Faxander, alleszins bil lijk om de civiele lijst zoo spoedig mogelijk te verhoogen. ROTARY-OONGRIES TE BRUSSEE. Zevenduizend deelnemers, o.w vele Nederlanders. Zeven duizend Rotarians uit 40 landen, waaronder de Nederlandsche delegatie onder leiding van den gouverneur van het Neder landsche district, den heer Van Dillen uit Bilthoven, zijn thans te Ostende vereenigd. Ter hunner eer hadden de bewoners overal de vlaggen uitgestoken. Ter gelegenheid van het Rotary-congres liggen verschillende oorlogsschepen uit di verse landen, waarbij drie uit Nederland in de haven van Ostende voor anker, terwijl het wemelt van versierde jachten. Koning Albert opende officieel het congres en hield een rede, waarin hij1 de overtuiging uitsprak, dat het Rotary-ideaal ook in de rui mere sfeer der betrekkingen tusschen de vol keren een goede iiitwerking zal hebben. De koning presideerde vervolgens een banket, waarbij1 12'50 perscnen aanzaten. Na een ont- vangst ten stadhuize werd een groot vuur- werk op den Zeedijk afgestoken. De ministers van Landbouw en van de Spoopvegen woond'en de opening bij. ENGELAND DE SPANNING TUSSCHEN ENGELAND EN EGYPTE. De Engelsche regeering vraagt ophelderingen ten aanzien van en kele punten in de Egyptische nota. Het antwoord van de Egyptische regeering op de nota, waarin de Engelsche regeering de vorige week haar verlangen naar een ree ling bij overleg van de verschillende hangen- de kwesties nopens het Egyptische leger uit sprak, is te Londen, waar het tegen het eind van de week is ontvangen, zorgvuldig onder- zocht. Hoewel het de verzoeningsgezinde toon van de Engelsche nota weerspiegelt en in al- gemeene termen die wensch tot samenwerking uitspreekt ontbeert het, naar verluidt, duide- lijkheid ten aanzien van zekere speciale pun- ten. Daarover is opheldering gevraagd en de besprekingen te Kairo worden voortgezet. Nieuwe spanning, -Het blad „Mokattam" Kairo schrijft: De toestand wordt wederom ernstig. De Britsche hooge commissaris heeft Zaterdag aan koning Foead medegedeeld, dat hij het antwoord van Egypfe niet kon aanvaarden en dat hij zich met zijn regeering in verbin ding zou stellen. Het antwoord van Enge- land wordt morgen verwacht. Het kabinet hield hedenmorgen een zitting om te beraadslagen over den toestand. Het blad „E1 Faram" meld-t, dat de pessi- mistische geruchten toenemen daar men ge- looft dat de Britsche hooge commissaris niet voldaan is over het Egyptische antwoord. ARBEIDERSPARTIJ EN COOPERATIE. Een politiek verbond. Op het congres der Cooperators te Chelten ham is het voorstel nopens een politiek ver bond tusschen den bond van cooperaties en de Arbeiderspartij besproken, een voorstel, dat door het bestuur reeds in beginsel werd aan- genomen. De cooperateve bond is tot dusver nog geen politieke partij geweest, en het is niet onwaarschijnlijk, dat in geval van aanne- raing van het voorstel tal van leden zullen bedanken. De tegenstanders van het voorstel zeggen zelfs, dat een politieke verbinding met de Arbeiderspartij -den cooperatieven bond van boven tot beneden zal doen scheuren. De debatten werden bijna voortdurend onder ru- moer gehouden. Heden wordt over het voorstel gestemd. HOME-RULE IN VGOR-INDIE. Een oproep van Annie Besant. Annie' Besant heeft een dezer dagen tot de Indische bevolking een oproep gericht, naar aanleiding van de verdeeldheid, die er in In die heerscht betreffende de z.g. Common wealth of India Bill. Zij spoort daarin de bevolking aan om godsdienstige en politieke oneenigheid te la- thn varen. De oproep eindigt aldus: „Engeland heeft beloofd u vrjjheid te schen- ken. Het zal die belofte gestand doen, indien gij er als een man om vraagt. Laat ons het congres wederom nationaal maken. Laat ons het jongste verleden vergeten en ons vereeni gen voor de toekomst. Als het wetsontwerp. thans in het Lagerhuis aanhangig, u nie aanstaat, stel er dan een ander op en als dat andere u evenveel vrijheid geeft als dat van 192'5, zal ik de eerste zijn om het oudere te verscheuren en het nieuwe welkom te heeten Maar geen ontwerp zal wet worden voordat een vereenigd Indie er om vraagt. Ieder ont werp, dat haar meesteresse in haar eigen huis maakt, zal aanvaard worden door ieder eer lijk Indiseh hart, onder welke huidskleur da ook huist". POLEN. DE MOORD OP DEN RUSSISCHEN GEZANT WOJKOW. Hoe de misdaad gepleegd werd. Omtrent den moord op den Russischen ge zant Wojkow te Warschau kan nog het vol gende worden gemeld: Wojkow wilde te 9.40 naar Moskou ver- trekken en wandeljje voor het vertrek van den trein op het perron heen en weer. Op een ge- geven oogen-blik werd hij aangesproken door een in donkerblauw costuum gekleed jong- mensch, met wien hij een gesprek voerde, dat verscheidene minuten duurde en een beer le- vendig karakter droeg. Wojkow maakte eens- klaps een gebaar van ongeduld en wendde zich af, waarop de jongeman een revolver trok en eenige schoten loste. "Wojkow draaide zich om, trok eveneens zijn revolver en loste vier schoten op zijn aanvaller. Er ontstond een geregeld vuurgevecht, in den loop waar- van Wojkow in de borst getroffen werd en ter aarde stortte. Hij .werd onmiddellijk naar een der ziekenhuizen overgebracht, waar hij door een professor geopereerd werd. Tijdens de operatie verschenen de minister van bui- tenlandsche zaken, de directeur van het pro tocol en die van het departement van diplo matieke zaken. Wojkow stierf te 10.45. De dader, Boris Kowerda genaamd, is 20 jaar oud en gymnasiast te Wilna. Terwijl hij den aanslag pleegde moet hij gezegd hebben: „Dat is de verdiende st'raf voor het inter- nationale Rusland. Wij willen een nationaal Rusland." Maarschalk Pilsoedski en de leden der re geering hebben condolatiekaarten op het Rus- sisch gezantschap afgegev-en. De vermoord-e gezant schijnt niet onder speciale bescher- -ming te hebben gestaan, aangezien hij zulks nimmer wenschte. De regeering is bijeengeko- men om te beslissen voor welk gerecht de da der zich zal hebben te verantwoorden. EEN RUSSISCHE NOTA AAN POLEN. Litwonow heeft den- Poolschen gezant te Moskou een nota overhandigd, waarin wordt verklaard, dat de moord op Wojkow in ver- band' staat met een heele reeks hand'elingen, ten dbel hebbende de vernietiging der Russii- sche d'iplomatieke vertegenwoordiging in het buitenland, welke een rechtstreeksche bedlrei- ging van den vrede vormen. In de nota wordt de Poolsche regeering gela-akt, cmdat zi] niet de noodige maatrege- len heeft getroffen tegen de misdadige agita- tie der contra-revolutionnaire terroristische organisaties en er wordt aan toegevoegd, dat de Radenregeering zich het recht voorbe- houdt op de aangelegenheid na de ontvangst van yolledige bizonderheden omtrent de piis- daad terug te komen. 1 RUSLAND. STALIN CONTR A TROTSKI EN ZINOWJEF. Hun uitsluiting spoedig verwacht. Na een rede van Boecharin over het optre- den van Trotski tijdens de jongste bijeenkomst van de Komintern becriticeerde, besloot het Moskousche comite een voorstel bij de centra- le commissie in te dienen om Trotski en Zi- nowjef uit de centrale commsse der partij te s) uiten Een soortgelijik voorstel werd ook aan- genomen. door de partij-organisatie te Lenin grad, en is eveneens van andere afdeelingen te verwachten. Waarschijnlijk zal de uitslui ting der leiders van de oppositie nog voor de plenaire bijeenkomst van het bestuur der par tij in de volgende week plaats hebben, zoodat de oppositie op die bijeenkomst geen gelegen heid zal krijgen tot het uitoefenen van critiek. ITALIe. DE BELASTINGEN OP DE CONSUMPTIE. Een rem. voor de prijsverlaging. Ondanks de maatregelen der regeering, is, zooals men weet, van een algemeene prijsda- ling nog niets te merken. Wat die levensmiddelen betreft, is het vol- slagen onmogelijk, zoo lang de ongelooflijke consumptie-belasting nog bestaat. Deze is de grootste yolksbelasting. Van 16^ milliard oelastinginkomsten op de jongste begrooting cwamen circa ^608 millioen op de consump- tie, wat 40U pCt. op de gezamenlijke belas- tinginkomsten vertegenwoordigt. Italie kan zijn begrooting slechts in even- wicht brengen, wanneer de zware consump- tie-belastingen blijven bestaan. Onder het veelgeroemde fascistische regime is er, bij vroeger vergeleken, niets veranderd. Voor den oorlog, toep het land nog veel ar- mer was, is de consumptie-belasting nog hoo- ger geweest en bedroeg zij bij 2 milliard iff komsten zelfs 57 pCt. ROEMENIe. EEN OMWENTELINGSPLAN? Een revolutie, die niet doorging. Uit Weenen wordt aan het „Berliner Tag." gemeld, dat generaal Averescu het plan zou hebben gekoesterd, de militaire dictatuur in Roemenie af te kondigen. Hij1 had reeds om- vangrijke maatregelen genomen om den staatsgreep uit te voeren. Militaire fownaties hadden bevel gekregen, Boekarest Zondag te bezetten en er zijn troepen in de provincies, die eveneens het heft in handen moesten ne- men. Slechts aan onvoorziene omstandighe- den is het toe te schrijven, dat de omwenteling niet doorging. Van welken aard deze omstan- dighedgn zijn geweest wordt niet gemeld. ALBANIe. r HET CONFLICT MET BELGRADE De houding van Frankrijk In Fransche kringen verklaart men, dat Frankrijk van het begin van het conflict tus schen Albanie en Zuid-Slavie af al zijn in vloed te Tirana en Belgrado heeft aange- wend, ten einde tot zijn juiste portee terug te brengen hetgeen niet een politiek conflict is, doch een betreurenswaardig incident. In Engeland beschouwt men het conflict niet als zeer ernstig. Vernomen wordt, dat men in gezaghebben- de kringen te Londen niet geneigd is, het con flict tusschen Albanie en Zuid-Slavie als zeer ernstig te beschouwen. Men geeft zelfs te ver- staan, dat men in bepaalde kringen geneigd is, het incident te overdrijven, opdat ae heele kwestie van de betrekkingen tusschen Italie, Albanie en Zuid-Slavie Maandag a.s. voor den Raad van den Volkenbond wordt ge- bracht. ONTPLOFFING IN EEN CAPE TE LYON. Vier menschen gedood. Een jong en enthousiast amateur-visscher was Pinkstermaandag in een cafe bezig, aan een aantal vrienden te verklaren hoe hij groo ten buit dacht (p behalen met behulp van een onder water werkend explosief instrument een lange ijizeren buis gevuld met meliniet toen opeens de lading ontplofte. Een persoon werd op slag gedood, drie anderen doodelijk gewond. Deze drie stierven kort daarop. De man heeft waarschijinlijik de buis hard op tafel geslagen om het kruit dat zij' bevatte steviger aaneen te stampen. Dit moet dan de explosie veroorzaakt hebben. A VUURBAL TUSSCHEN SCHOOL- KINDEREN. Een 600-tal kinderen, die Zondag tijidlens een uitstapje te Murtle bij Aberdeen op een grasveld aan het *pelen waren, werden door een zwaar onweer over vallen, gedurende het- welk een groote vuurbal midden tusschen hen inviel. Een groot aantal sloeg tegen dfen grond en verklaarde later, dat zij een hevi- gen schok in de beenen hadden gevoeld. Een jongen was tijdelijk blind, een ander vertoon- de op zijn dij de teekening van een varen, ter wijl een meisje op haar arm allerlei krassen had. Het terrein waar de vuurbal was neer- gekomen, was geheel verschroeid. Geen der kinderen heeft blijvend nadeel van het onge val ondervonden. Gedurende hetzelfde onweer sloeg de blik sem op de metalen stop van een flesch met spuitwater, welke gedragen werd door een verpleegster, die met een groep kinderen te Milltimber, eveneens bij Aberdeen, wanldel- de. De flesch sloeg met- geweld uit elkaar en het glas vloog overal heen, doch niemand werd1 gewond. DRIE MILLIOEN ERNSTIGE "S H STRAATONGELUKKEN. De prijs van het verkeer 'der V. S. in vijf jaar. Volgens de American Road Builders' Asso ciation zijn in de laatste vijf jaar in de V. S. niet minder dan drie millioen personen in ziekenhuizen behandeld ten gevolge van straatongevallen. Van diit enorme totaal, dat niet omvat 'de duizenden geval len van zeer gering lichame- lijk letsel, die door particuliere arisen of door Eerste Hulp" zijn behandeld, liepen meer dan 100.000 gevallen doodelijk af, en van deze 100.000 betroffen 30.000 'kinderen Gesteld, de bevolking der V. S. bleef eens wat zij thans is, dan zouden nauwelijks 180 jaren voldoende .zijn om het geheele Ameri- kaansche volk' via de wielen van auto of tram naar de ziekenhuiszalen te transporteereni HET DROGE AMERIKA. Volgens een telegram uit Fori Eric in Off taria, zijn Zondag ongeveer 10.000 automo- bielen met ongeveer 50.000 personen over die nieuwe intemationale brug tusschen Buffalo m aen staat New-York en Fort Erie geredten Deze uittocht stond in verband met het feit dat in Ontario gedurende den zomer het drankverbod is opgehpyeft, - s ALRMAARSCHE

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1