Dagmeisje. Binnenland Londenscb aanteekenboek. MIT MEISJE MEISJE Dagmeisje of Meisje voor dag on nacht fldvertentign voogd, u bent voorzitter van de kerKvod^dlj, de stuwende kraclit van de stoffelij-ke belan- gen onzer Herv. Gemeente. I oen dan ook 4 jaren geleden een aanvang m-oest worden gemaakt met de restauratie der Groote Kerk, werd op uw schouders gelegd een m-oeiiijke en zware taak. En wat wij nu zoo lioogelijk in u waardieeren, dat u, trots uw druikkie ambtsbezigheden, nog tijd en lust vindt het voorzitterschap te vervullen, doch we weten ook, dat u daartoe geclreven wordt door de liefde voor onze Herv. Gemeente. Moge u dan, daartoe in staat gesteld door een voortdurende gezondheid, nog vele jaren die taak op u willen nemen, op een wijze zooals u dit tot hieden hebt gedaan en waar voor u toekomt de dank van de geheele Her- vormde Gemeente. Een blijvende hierinnering aan dezen dag wilden we u schenken en daarom droegen wij den bekenden etser, den heer Harting te deemstede, op, een ets te vervaardigen van de Groote Kerk, gezien van buiten at. Daa-r het vervaardigen daar van nog al tijd eischt, kun nen we u die heden nog niet aanbieden (we willen nu volstaan met een foto van de Groote Kerk), doch hopen dit later te doen in een bijeenkomst, van al de leden der 3 kerke- lijke colleges, als bewijs van hoogachting en waardeering voor al hetgeen u hebt gedaan in't belang onzer kerk en naar we Hopen in de toekomst nog zu'lt willen en kunnen doen. Namens beide kosters en organisten en den kerkelijken ontvanger werden fraaie foto's van het intierieur der Groote Kerk en der Ka- pelkerk met een toespraak aangeboden door den heer J. F. de Haas, koster der Groote sKerk. Ds. Baar sprak door verhiindering van ds. (Verwaal waardeerende woorden, constateer- de, dat er tusschen kerkvoogden en kerkeraad een zieer aangename verhouding bestaat en wenschte den heer van Toornenburgh Gods -zcgen, opdat hij nog vele jaren zijn functie •zou willen waarnenien. De heer van Toornenburgh sprak daarop eer.ige hartelijke woorden van dank voor de ihern geboden treffende blijken van belang stelling. QNDE'RSOHE ID ING t Gistermiddag twee uur had in de kamer ,yan den Inspecteur van Politie, Bureau Lan- gestraat alhier, een korte, doth treffende huldiging plaats. Op dat uur werd! door den Commissaris -.van Politie te Alkmaar, namens het Hoofd- bestuur van den Atgemeenen Nederland sche Politiebond, het brevet met het vergu'd zilveren Dienstkruis voor 3'Ojarigen trouwen Politiedienst uitgereikt aan den Hoofdagent van Politie-'Rechercheur J. N. de Boer. (1 Deze plechtigheid werd bijgewoond door alle leden van den kring Alkmaar van voor- noemden Bond en eenige genoodigden. £>ev Commissaris sprak hartelijke woorden van waardeering tot den heer De Boer, waar- bij wel in de eerste plaats naar voren kwam, de ijver en do nauwigezette plichtsbetrachting, gedurende al die jaren, waarvan meer dan 25 te Alkmaar, door de Boer aan de politie bewezen. Ook zijn scherpzinnigheid, vernuft en vasthoudendheid,' waardoor vele en ingewi'k- kelde misdrijven door hem tot klaarheid kon den worden gebracht werd door spr. zeer ge- roemd. Hierna werd door spr. het zoo zeer ver- diend-e eereteeken den jubilaris op de borst gehecht. Zichtbaar aangedaan dankte de heer de Boer den C. v. P. voor de tot hem gerichte woorden en de aanwezigen voor hun be langstelling in deze. Namens den Kring Alkmaar van meerge- noemden Bond werd de heer de Boer ten slotte door den Voorzitter van den Kring Alkmaar hartelijk gelukgewenscht met deze eervolle onderscheiding, waarna alien hem persoonlijk feliciteerden. Hot was inderdaad een korte, doch" treifen de huldiging. i m KW IT A NT1 EVE R KF. E R MET DE F NEDERLANDSCHE ANTILLEN. De fd. Directeur van het Postkantoor maakt bekend, dat met ingang van 1 Juni 1927 de dienst der kwitantiezendingen wordt geopend in het verkeer met de Nederlandsche Antillen. Het maximum bedrag in beide rich- tngen voor deze zendingen is gesteld op 500. i LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- ge nte 9.45 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. TWEEDE ORGELBESPELING GROOTE KERK. Door den heer Jan Zwart zullen Donder- dag-avond 9 Juni van 89 uur; op het orgel der Groote Kerk ten gehoore worden ge bracht werken van Bach, Bossi, Merk-el, Dubois e.a. De toegang is vrij, Programma 10 cent. VOORDRAOHT IN DE GEVANGENIS. Op initiatief van een paar leden van het bestuur der Open-bare Leeszaal en Boekerij verd gisteravond in de gevangenis door den leer G. Grondsma alhier een voordracht ge- nouden. uegeven werd het*vijfde hoofdstuk van „Om de zilveren schatlen der zee" van Tj. N. Adema. Het sink en de voordracht ervan, vielen zeer in den smaak, zoodat verwacht mag wor den, dat er meerdere voordrachten in de ge vangenis zullen volgen. Alkmaarsch Bioscoop Theater. De Kuische Majoof. Van deze bijzonder geslaagde militaire klucht had gisteravond in het A. B. T. die eerste voorstelling plaats. Het theater was geheel uitverkocht. De Ufa heeft met deze film, evenals met Op Manoeuvre, zeer veel succes gehad en de aanwezigen hebben zich ook bier ten zeerste geamuseerd Uitstekend opgenomen, wordt de film tevens op uitne- mende wijze gespeeld. Graaf Ottokar wordt van uit Weenen overgeplaatst naar een klein garnizoensstad- je op bevel van den aartshertog, die vindt dat Ottokar wel wat veel notitie neemt van zijn vriendinnetje en te weinig van het vrouwtje waar hij eenigszins tegen zijn zin pas mee getrouwd is. In -het kleine stadje, waar Majoor Kik von Kikk-erstein het hoofd is, worden de verwikkelingen hoe langer hoe verwarder omdat het vrouwtje, vriendin- en vermomde kameniers bij« de militairen hun toevlucht komen zoeken. De Majoor zal alles in orde maken en hoe hij! dit doet laat do film op geestige wijze zi-en. Harry Liedt-ke als Ottokar, en Hans Jun- kermann als de Majoor zijn eenig in hun rollen. Maar ook Lilian Harvey als het vrouwtje en Mary Kid (een nieuwe veel-belo- vende kracht) als de vriendin mogen ge- noemd. Paul Morgan als de oppasser zorgt voor tal van komische situaties, en alien spe>- len hun militaire rollen kranig. Een vlotte film. Journ-aal, teekenfilm en komische tweeacter gaan vooraf. ZE'DE N MIS DRIJ F. Het Gerechtshof te Amsterdam- heeft giste- ren uitspraak gedaan in een met gesloten deuren behandelde strafzaak tegen J. A. Daems, gewezen groepsleider in het Obser- vatiehuis te dezer stede, die op 16 December 1926 door de Vierde Kamer der A-msterdam- sche Rechtbank veroordeeld werd tot vier ja ren en zes maanden gevangenisstraf wegens het plegen van ontucht met aan zijn zorgen toevertrouwde minderjarigen van hetzelfde geslacht. Het H-of achtte geen termen aanwezig voor het nader hooren van deskundigen over den psychischen toestand van den verdachte en vereenigde zich met het beroepen vonnis, be- halve wat betreft de opgelegde straf, die, met het oog op het over den verdachte uitgebrach- te psyehiatrisch rapport, werd verminderd tot drie jaren gevangenisstraf. DORUS RIJKE-RSFONDS. In hotel Leeuwendaal te Rijswijk is Zater- dagmiddag de vierde algemeene vergadering gehouden van de vereeniging ,Helden-der-zee- fonds Dorus Rijkers". De voorzitter, de heer Henri ter Hall, deed mededeeling van de uit- voering, welke het comite-Haarlem onder lei- ding van jhr. O. W. van Lennep ten bate van het fonds georganiseerd heeft en van het suc ces der „liefdadigheidsstand" op de Beurs van de D^meskroniek in het Concertgebouw te Amsterdam. In totaal vragen ongeveer 300 oude redders en weduwen van redders van schipbreukelin- gen om ondersteuning, terwijl het fonds niet meer dan 117 redders en weduwen kan onder- steunen en voorloopig geen nieuwe uitkeerin- gen kan toekennen. In f926 bedroegen de uit- keeringen in totaal 17.005. Meaegedeeld werd, dat de heer Levy Grun- wald wegens gezondheidsredenen heeft be- dankt als lid van het hoofdbestuur. Hem bracht spr. hulde voor het talent, waarmee hij als schrijver van de bekende brochures van het fonds op pakkende wijze het leven en wer ken van de kustbevolking en in het bijzonder van de helden der zee hee.'t beschreven, zoo dat dit de propaganda voor het fonds ten goede is gekomen. De begrooting voor 1927 vertoont een eindcijfer van 23.353. Van het batig saldo over 1926 van 3676 werd 3500 bestemd voor het stamkapitaal. In de plaats van den heer Grunwald werd als bestuurslid gekozen de heer J. Stampe- rius te Bilthoven. De aftredende bestuurskden. de heeren W. F. la Lay en G. Whitlau, werden herkozen. Als leden in de financieele commissie, welke de financieele aangelegenheden over 1927 zal hebben na te gaan, werden gekozen de heeren L. Beeuwkes te Rijswijk, J. van Se- venter te Den Haag en C. Fray te Voorourg, als plaatsvervangend lid d-e heer A. Smit te Voorburg. HOLLANDSCHE GASTEN TE KEULEN. Naar Wolff meldt, biedt de stad Keulen vano-chtend de daar vertoevende vertegen- woordigers van' de Nederlandsche gem-eente- besturen en van de Kamers van Koophan- Zenuw&chtig jongmensch: - 't Spijt me dat mijn be labberde spel o-ns den set heeft gekost, partner. Kolonel Bulder (in een woedend humeur): Zoudt U ook maar geen excuus maken voor dat kranizinnige hoofddeksel del te Amsterdam en Rotterdam een dejeu ner aan. Vervolgens wordt de stad bezich- tigd. Vanmiddag biedt de Keulsche Kamer van Koophandel een diner aan, waaraan ook ge- meentelijke autori-teiten en vertegenwoor-di gers van oeconomische insteliingen zullen aeelnemen. KONINKLIJKE GOEDKEUR'ING GEWEIGERD. iNaar Het Volk meldt, heeft de minister van justitie afwijzend beschikt over het ver- zoek van het hoofdbestuur van den Nieuw- Malthusiaanschen Bond, am' aan genoemden bond de koni-nklijke bewilliging te verleenen. VLAGVERTOON VOOR SJANGHAI. Op vragen van het Tweede Kamerlid., den heer Vliegen in verband met een voornemen tot het zenden van Hr. Ms. Flores naar Sjanghai heeft de minister van buitenland- sche zaken, mede namens den minister van marine a. i. geantwoord: Nu Hr. Ms. Sumatra uit Sjanghai ver- trokken1 is, ligt het in het voornemen der Re- geering, indien d-it ter beschermimg van Ne- derlandsche on-derdlanen en hun belangen noodig zou blijken, een schip van het char ter van Hr. Ms. Flores naar de Chineesche water en te zenden. Met het oog op die eventuali-tei-t zijn de noodige orders gegeven. Het ernstig kaftkter der ongeregeldheden, die in den laats-ten tijd in China plaats had- den, en de nog bestaande onzekerheid ten aanzien van -de vraag, of aan de landsover- heid de genoemdte beschemiing kan warden overgelaten, doen de Regeering vreezen* dat in het gesteld geval de zending van een- an- der schip, geen oorlogsschip, onvoldoende zou kunnen blijken. G. G. VAN AS't- Te 's-Gravenhage is overteden de heer G. G. van As, inspecteur biji het La-ger Onder- wijs in de inspectie Delft. Voor zijn benoeming tot inspecteur was <?e overledene een verdienstelijk journalist aan „De Niederla-nder". Jarenlang was hdji ook een zeer gewaar- deerd bestuurslid van den Nederlandschen Journalistenkring. ROODE KRUIS. Nader wordt medegedeeld, dat, in verband met de door de stormramp in het Oosten des lands te lenigen nooden, van de geheele feest- viering ter eere van het 60-jarig bestaan der Vereeniging jrtet Nederlandsche Roode kruis is afgezien. Op Vrijdag 17 Juni a.s. zal alleen de ge- wone algemeene jaarlijksChe vergadering in den Dierentuin te's Gravenhage gehouden worden; aan het eind der vergadering zal de heer P. J. Ph. Dietz, ^rts, voorzitter der af- deeling's Gravenhage van het Nederland sche Roode Kruis, een rede ter herdenking van het 60-jarig bestaan uitspreken. Van 4 u. n.m. af zal daarna in het Roode Kruisge- bouw, Prinsessegracht 27 te 's Gravenhage, een ontvangst plaats hebben, waar gelegen- heid zal worden gegeven den Prins der Ne- derlanden, voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis en de leden van het hoofdbestuur te complimenteeren. Alleen zullen, uit erkentelijkheid voor de groote toewijding door de leden der transport- colonnes betoond bij de voorbereiding van de wedstrijden, welke ter gelegenheid van her 60-jprig bestaan gehouden zouden worden, deze wedstrijden niet afgelast, doch vermoe- delijk tot een later tijdstip uitgesteld worden AUTO OMOESLAGEN. Zondagochtend is op den Haastrechtschen dijk, bekend onder den naam van „het auto- kerkhof", een auto-ongeluk gebeurd. Een luxe-auto, bestuurd door een Chinees uit Rotterdam en waarin zes personen geze- ten waren, geraakte ter hoogte van de boerde- rij van den landbouwer Van Os, nabij Stolwij- kersluis van den weg. De wagen sloeg twee- maal over den kop en smakte op zijn kant on der aan den dijk neer. Wonder boven wonder werd niemand der inzittenden gewond. De auto werd zwaar be- schadigd. terwijl de ruiten geheel verbrijzeld werden. Met behulp van een kraanwagen is het gehavende voertuig later weer op den dijk gebracht. De passagiers moesten hun reis per trein voortzetten. HET ONGEVAL OP DEN RIJN. Gister had onder groote belangstelling te Amhem de begrafenis plaats van het stoffe- lijk overschot van den heer T. Hoekstra, die, zooals men weet, o-p Hemelvaartsdag met zijn beide zoontjes bij het ongeval op den Rijn op zoo noodlottige wijze om het leven is geko men. Het lijkje van het eene zoontje, dat op den len Pinksterdag uit dlen Rijn is opge- haald, werd gelijktijdig ter aarde besteld. VERSCHOOR OPNIEUW VEROORDEELD. De rechtbank te Rotterdam veroordeelde gister d-en gewezen penningmeest-er van het Drentsche V-enen-comite M. J. Verschoor, wegens verduistering van een brief uit het strafdossier tot drie w-eken gevangenisstraf. De eisch was vier maanden. AUTO MET VIER DAMES IN EEN KANAAL GEREDEN. Gistermiddag reed de landbouwer T. Kram, van Veendam, met zijn auto, waarin vier dames zaten, over de Klapbrug Wellicht door een gebrek aan de stuuTinrichting reed de Chevrolet door de leuning van de brag in het kanaal. De machinelasscher Timm-inga sprong te water en bracht alle inzittenden op h-et droge. Mej. Noordhof van Borgsweer werd 1-evenloos opgehaa-ld. KORTE BER'ICHTEN. Bij dien landbouwer J. R. te Zwammer- dam werd een zonderlinge big geboren, nl. met 8 pooten, 4 ooren en1 2 staarten. De Vereeniging tot Vereenvoudiging van onze Spelling hield gister te Amsterdam in ,,Krasnapolsky" haar algemeene verga dering onder leidin-g van Prof. Dr. J. J. Sal- verd'a de Grave. Ter gelegenheid van het vijfde eeuwfeest ter herdtenking van de stichting van de uni- versiteit te Leuven op 28 en 29 dezer, zal aan prof. Keesom het eeredoctoraat in de natuur- kunde dier universitei-t worden verleend Te 's-Gravenhage is gistermiddag begonnen de 73e jaarliiiksche vergadering van de Vereeniging van Chr. Onderwijzers en On-derwijzenessen in Nederland en de Overzeesche Bezittingen. Wegens de ramp, die Groenlo en om- streken getroffen heeft, kan de vergadering van Gelre, Vereeniging tot beoefening van Geldersche geschieaen-is en Geldersch recht, op 15 dezer niet doorgaaa. Te Emden (Duitsch-land) is Pinkster Zondag een godsdienstoefening gehouden, waarin de preoikant den velen Ned-erlanders, die tegenwoordig waren, in den dienst voor- ging in hun landstaal. Like maand zal van nu af een predikatie in het Nederlandsch worden gehoudlen. Gedurende de Pinksterdagen heeft de Straatmakersbond te Amhem zijn algemeene vergadering gehouden. Bdjna alle afdeelin- gen waren vertege n wo or di g d -'Een 2-jarig kind van den arbeider B. te Axel geraakte -te Schapenbout onder een met steenen beladen wagen, waardoor de kleine op slag gedood werd. i TSjdens een korte afwezigheid der ouders is de 11-jarige jongen van den schip- per S. met eenige andere kinderen, toen zij in een bootje uit varen waren gegaan, te Wehe (Gron.) in het Boterdiep gevallen en ver- dronken. Later heeft men het lijk o-pgehaald. Het reddertde schip. De prachtige daad, door den Amerikaan- sohen verkeervlieger Lindbergh verricht een feit, dat bij'z-ondere bewondering gaande maakt, omdat het eenzaam en met bijna bo- venmenscihelijke onaandoenl'ijkheid en be- daardheidi werd ondernomen heeft die van de twee Britsche vliegers Carr en Gillman, die uittrokken om het afstandsrecord der Franschen voor een vlucht in-eens te verbete- ren, wat overschaduwd. Maar dit feit ver- dient ook aan de vergetelheid te worden ont- rakt. Ofsohoon hun vlucht niet het gewensch- te succes heeft gehad, heben zij toch veel be- reikt en daarbij een 'hachelijken tijd doorstaan Gebleken is nu, dat zij- het afstandsrecord der Fransdhen, ParijsJ ask (5378.887 KM.) hebben verbeterd door ongeveer 166 K M verder te vliegen. Maar de Amerikaansche vlieger, die ui-ttoog met de vooropgezette be- doeling van New-York naar Parijs te vliegen heeft meteen ook dit record van afstand voor een vlucht aan een stuk in de wacht gesleept, daar de afstand rechtstreeks tusschen de twee steden 5855.151 K.M. bedraagt. Deze re- cofdverdchtingen moeten nog officieel wor den- bevestigd. De cijlfers toonen echter aan, dat de twee Britten al buitengewoon ongelukkig zijn ge- weest door in het gezicht van een volledige overwinning hun motor den strijd te ho-oren opgeven en in de van haaien wemelde Perzi- sche Golf te vallen. Zij hadden genoeg benzi ne om Karachi of zelfs een nog verder punt te bereiken. Maar bij dit ongeluk kwam een groot ge- luk, n.l. dat een schip hun noodsignalen op meikte, dat er ueberhaupt een schip langs kwam. Bij versdheidene vluchten over Het Ka naal (wat een onnoozel tochje lijikt dat nu) is mij al-tij'd als iets buiten-gewoons opgevallen de afwezigheid van schepen. Een paar malen heb ik van de hoogteuit er geen schip kunnen ontdek'ken. Toch is Het Kanaal misschien het drukst gebruikte vaarwater van de wereld. En het stuk PerzisChe Golf, waar de Britsche vliegers neerkwamen, is zeker een van de stilste. Hun kans dat zij zouden opgepiikt. was uiterst gering, even gering zou ik zeg- gen als de kans de honderdduizend te trekken uit onze nationale loterij. Toch was dat greintje geluk hun gunstig en pikte het reddeifde schip hen op, na acht u-ur dobberen op hun omgekanteld toestel. De gokkers in zak en asch. De ondeugd in den vorm van kansspel word-t hier niet, zooals bij u, officieel verdra- gen of zelfs aangemoedigd. Openbare loterij- en zijn bij de wet verboden. Maar de Britten, die onverbeterlijke gokkers zijn, weten er wel een mouw aan te passen. De wet verbiedt al leen die loterij en en kansspelen, waarvoor de inschrijYin-gen openbaar zijn, blijkend uit aan kondiigingen en advertenties in de bladen of uit andere reclamemiddelen. Het effect van de wet wordt zoo# veel mogelijk teniet gedaan door behendigheidskampen en prijsvragen uit te schrijven, waarbij alleen in naam schranderheid te pas komt bij de deelnemers. Door het element der behendigheid of vaar- digheid in de onderneming te brengen, ont- gaat men de letter zoo niet den geest van de wet. Vandaar dat het verschijnsel van onnoo- zele prijsvragen, die niets anders zijn dan vermomd-e loterij-en, hier zoo sterk is. Tegen particulier op touw gezette loterijen doet de wet oo-k niets. Die zijn nu juist in haar bloeitijd, omdat wij aan den vooravond staan der groote paardenrennen, Die rennen, en vooral de fam-euze „Deib-ij", worden aan- gegrepen als gelegenheid om „sweeps-takes" uit te schrijven. De volgorde van aankomst der paarden geeft de prijzen aan, eerste, twee de en derde. Het lot heeft niet een cijfer maar den naam van een paard en ,.blancs" (nieten). De gelegenheid tot het organiseeren dier sweepstakes (loterijen dus) is beperlct in verband met de wetsbepalingen tot beslo- ten clubs en insteliingen. De leden van het Lagerhuis (wel eens de grootste club van de wereld genoemd), die van de Effectenbeurs, die van duizenden clubs, personeel van kan- toren, winkels en fabri-eken in het gansche Britsche Rijk houden tegen dezen tijd hun sweeptakes. -De beslotenheid van het d'eelnemen is edh- ter vaafc een paskwil. Al heeft men nimrner voet gezet in de hallen van de Effectenbeurs, dat is in het algameen geen belemmerin-g voor het verkrijigen van een kaart of lot van de „Stock Exchange Sweep". De voornaamste sweepstake van het Britsche Rijk is die van de Calcutta Jocky Club in Britsch- Indie (waar de landswctgeving openbaar kansspel ook verbiedt)Men heeft gemeld, dat de hoofdL prijs van die sweepstake dit jaar 400.000 pd. st. bedraagt. Aangezien de prijs van een lot nog geen tientje bedraagt, zou het bestuur van deze Jocky Club slechts aan dit dobbel- bedrag kunnen komen, indien het aantal leden (bonafide leden) ongeveer een half mil- lioen bedroeg. Dat is op geen stukken na het geval. Zeker negentig procent van de kaarten worden verkocht aan bui-tenstaanders. De' autoriteiten schijnen nu voornemens te zijn stren-ger te gaan optreden tegen deze drieste wetsotduikingen. Zij hebben de politie afgestuurd op het huis van den secretaris van "de grootste sweepsfake-ondernemlng van tn- geland, den man gearresteerd (en weer vrij- gelaten op borgtocht) en zijn paperassen weggevoerd, waarvoor een zware motorlorrie noodig was. Ook deze sweepstake was natuur- lijk geonganiseerd als een onderonsje, maar met minder dan 150000 Britsche gokkers, die elk tien shilling voor een kans hadden ge- offerd, maakten van dit onderonsje deel uit. Het is echter de vraag of de rechter een voor den geest van de wet gunstige uitspraak kan doen, wanneer hij straks over de zaak moet beslissen, omdat de deelnemers in naam (en door hun tien shilling „contributie" te beta- len) leden zijn van deze loterij-club. De ar- restatie van dezen secretaris en het in beslag nemen van zij administrate zijn waarschijn- lij'k geschied om een bepaalde rechterlijke uit spraak uit te lokken. Intusschen maakt deze activiteit van hoogerhand den grond wat warm onder de voeten der goklustige Britten. Al hetgeen niet wegneemt, dat drie van mijn kennissen met een stapeltje loten voor de ,,Cal< cutta Sweep" rondloopen, in de zoo ijdele hoop straks millionair te zullen zijn. Inkoopen voor de souvenier-jagers. De Amerikanen hebben den naam onverbe terlijke souvenier-dieven te zijn. Toen inder- tijd't Shakespearetheater te Stratford on A- von was afgebrand, hebben volgens de legen- de de Amerikaansche toeristen, die juist in grooten getale in England waren, het puin opgeruimd, door verkoolde en niet-verkoolde steenen, zoomede alle andere materialen die konden worden losgemaakt, in hun zakken en bagage te bergen, om er mee te kunnen pron- ken in praire-woonstad en te kunnen zeggen, meer eff-ctvol dan waarhcidslievend: Old sha- kespeare sat on this lil bit o'brick (Shakes peare heeft op dit stukje steen gezeten). De Amerikanen komen weer op Londen af, wel niet in zoo grooten getale genoeg om ze- kere voorzieningen noodig te maken. Zij zijn verzot op theedrinken op het vermaarde ter ras van het Parlement, aan den Theemsoever. Het is gdbleken dat aan het einde van het sei- zoen de voorraad theelepels van het Lager huis altijd aanzienlijk is geslonken. Zij ver- dwijnen bij dozijnen in de zakken der Ameri kaansche vrouwen. Het Lagerhuis, dat hen op de thee noodigt op dit terras -kan ook mocilijk een verzoek om het bezit van een theelepeltje, dat als souvenier mee naar de „States" moet, weigeren. De werkelijke waar- de van het artikel is gering en de huishoude- lijke dienst van het Parlement heeft nu extra voorraden theelepels ingeslagen om aan de Amerikaansche vraag het hoofd te kunnen bieden. Londen, 24 Mei 1927. Getrouwd: C. SCHOORL en TR. BORST. Alkmaar, 8 Juni 1927. (Na 13 Juni) Houtweg Linden- laan 103. Getrouwd: J. Th. v. d. IDSERT en C. Th. BOS die namens wederzijdsehe familie hartelijk dank zeggen voordeieer vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 7 Juni 1927. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Echtge- noote, Moeder, Groot- en Overgrootmoeder TRIJNTJE HENSKES, in den ouderdom van ruim 76 jaar. Uit aller naam, Jb. KNAAP en Kinderen. Koogerpolder, 5 Juni 1927. Tengevolge van een onge val overleed den 5den Juni 1927 onze beste Zwager en Oom JOHANNES JOSEPHUS CORNELIS VAN ROESSEL, wonende te Amsterdam, eehtgenoot van Marie Zwart. E. VAN HESTEREN— Zwart. G. J. W. E. VAN HESTERIH en Kinderen. Warmenhuizen, 5 Juni 1927. GEVRAAGD voor halve of heele dagen. Aan* melding 's avonds bij Mevr. WOL- TERBEEK, Westerweg 97. GEVRAAGD een net voor halve dagen, Vrijdag en Za- terdag den geheelen dag. Adres Stationsweg 46. Gevraagd een flink Adres: Kennemerstraatweg 187. gevraagd tegen 27 Juni. i, Kennemerstraatweg 109.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3