I L, Frasikeafeerg - ^iMmaar Maar weinlg mertsdhen hebben geen last ,van aambgi-en, doch velen bevrijdden z:ch spoedig van deze kwaal door het gebruik van Foster's Zalf. Deze zalif gaat de ontsteking tegen en wordt ook met bet grootste succes gebruikt tegen bloedende en uitwendige aatn- beien. Foster's Zalf is atom verkrijgbaar a 1.75 per doos, 1 per tube. torfiets van de pont ging, greep De heer T. kreeg een voor- en achterwiel van den auto over zich heen en heeft waarschijnlijk een rib gebroken. Hij werd naar het Stedelijk Zie- kenhuis te Culemborg vervoerd. Zijn toestand is bevredigend. HET BEHEER VAN GEMEENTE- BEDRIJVEN. Het maandschrift Gem-eentebestuur bevat de prae-adviezen van mr M. H. de Boer, wet- bouder van Utrecht, en van den heer F. M. Wibaut, wethoud-er v.an Amsterdam, over de volgende, op het den 22sten juni in Haar- ilem te houden congres der Vereeniging van Nederlandsche gemeenten aan de orde te stellen vraagpunten: „Aan welke eischen heeft het beheer van gemeentebedrijven te voldoen? „Is het practisch uitvoerbaar, en is het wenschelijk. om de leveringen van gemeente bedrijven aan alie categorieen van yerbrui- kers uit te voeren tegen -kostenden prijs? „Indien niet geleverd wordt tegen kosten den prijs, is het dan wenschelijk de door de geraeentebedrijven te ma-ken winsten jaarlijks aan te wenden als gewone inkomsten der gemeente?" Mr. de Boer komt in zijn praeadvies tot de volgende conclusies „A. Het beheer van gemeentebedrijven heeft te voldoen aan de volgende eischen: a. Aan de bedr-ijfsdirectie behoort onder voortdurende conrrole van en in voortdurend overleg met 'burgemeester en wethoudcrs de grootst mogelijke vrijheid van handelen te worden gelaten, welke bestaanbaar is bij de Ibijzondere positie van de gemeente en de we-t- telijke bepalingen .van administratie en comp- tabiliteit. b. Het geldelij'k beheer behoort afgescheiden van de overige gemeentelijke geldmiddelen te worden gevoerd, terwijl eene commercieele boekhouding client te worden gehouden. c. De gemeente behoort geen gemeente bedrijven op te richten, uitsluitend met het doel de gemeentelijke inkomsten te verster- ken. d. Het beheer dient zich naar dezelfde re- felen te richten, waarnaar ook het particulier edlrijf zich richt; het moet zich echter ont- houden van kunstmatigc prijsopdrijving of prijsdrukking. B. Het is noch practisch uitvoerbaar, noch wenschelijk om de leveringen aan alle cate- orieen van verbruikers uit te voeren tegen ostenden prijs. C. De te maken winsten behooren jaarlijks te worden aangewend als gewone inkomsten der gemeente". De heer Wibaut vat de aan het beheer te stellen eischen aldus samen: „Het administiatieve beheer moet over- zichtelijk zijn: aan bet technisch beheer moet de mate van zelfstandigheid worden gelaten, die de aard van het bedrijf eischt; het beheer mag niet commercieel zijn in den zip van gericht te zijn op de grootst mogelijke winst; het beheer moet er op gericht zijn om het bedrijf in de grootst mogelijke mate dienstig te doen zijn aan de gemeente als geheel, aan de gemeente als gemeenschapsorgaan; de prijzenpolitiek moet beheerscht worden door het beginsel, dat alle verbruikers van dezelfde soort, wij denken hierbij aan huis- houdelijk gebrui-k de grootste en de kleinste verbruikers verbruikers, worden be- diend tegen gelijke prijzen". Wat het tweede vraagpunt betreft, is het naar het oordeel van dezen praeadviseur niet practisch uitvoerbaar om de levering van gemeentebedrijven aan alle categorien van verbruikers uit te voeren tegen kostenden prijs, en, indien het practisch uitvoerbaar ware, zou het niet wenschelijk zijn. De derde vraag wordt door hem ten voile bevestigend beantwoord. BIJZETTING GENERAAL VAN HEUTSZ. Het detachement militairen van het In-di- sche leger dat in Nederland is gekomen in verband met de plechtigheid der bijzetting van luitenant-generaal Van Heut'z, zal Dins- dag 14 dezer op het voorplein van het paleis in het Bosch bij Den Haag voor de Konink- lijke familie een defile houden en daarna door de Koningin in dat paleis ontvangen worden. DREIGENDE STAKING. Dezer dagen hebben 7 wevers der firma Jansen en Tilanus te Friezenveen per post bericht ontvangen, dat zij met ingang van 1 Juli zouden worden ontslagen. Dit ontslag houdt vermoedelijk verband met het in den laatsten tijd aanschaffen van een nieuw soort weefgetouwen. Vap deze nieuwe weefgetou- wen kaii een arbeider er ongeveer 24 stuks bedienen, terwijl voor 24 gewone weefgetou wen 5 of 6 arbeiders noocfig zijn. Daar ver- wacht wordt, dat binnen afzienbaren tijd we- derom een aantal arbeiders zullen worden ontslagen, hebben alle wevers en spoelsters der firma Vrijdagmiddag half twee gewei- gerd hun werkzaamheden te hervatten. Deze staking duurde tot 4 uur; ze werd oprreheven, nadat een der firmanten de deuren had geopend en meedeelde, dat indien niet onmid- deilijk werd aangevangen, aTlen zouden wor den ontslagen. 's Avonds na het uitgaan van de fabriek is een vergadering gehouden, waarin een afdceling der Christelijke textiel- arbeidersvereeniging Unitas werd opgericht HET MIJNVELD VLODROP. Gisteren is de termijn, aan het consortium toor het mijnveld te Vlodrop gesteld, binnen welken het h.\d moeten verklaren, of het de concessie voor ontginning van dit mijnveld zou aanvaarden, verstreken, zonder dat het consortium meegedeeld heeft, dat het de con cessie aanvaardt. AUTO TE WATER. Gistermorgen omsree'ks 7 uur reed de Vi'achtrijder T de Bruin met zijn vrachtauto op den lekd'ijk in de richting Schoonhoven. Nabij de Broeksteeg moest hij een luxe auto passeeren, die van den anderen kant kwam. WaaFsehijiilfjk heeft de Brufn fe ver uitge- haald, waardoor de vrachtauto van den stei- kn dijk tuimelde en te water geraakte. De Lek is daar ter plaatee zeer diep. Eeni parle- vifiker zag het ongeluik gebeuren en was met Zijn bootje spoedig ter plaatse. Intusschen had de Bruin kans gezien, een 14-jarige jongen, die bij hem in de cabine zat, naar buiten te werken en ook zelf uit het voertuig te komen. De parlevinker heeft den jongen kunnen redden, doch de Bruin is verdronken. Zijn lij'k is later opgehaald. De vrachtauto ligt geheel onder water. DOOR EEN SN'EI.TREIN GEOR'EPEN. De koopman W. Brokke, uit Veenendaal, die Maandagmiddag ongeveer half vijf met zijn fiets langs de spoorbaan reed, werd bij het oversteken van de Griftbrug, dicht bij de halte Heuvelschesteeg, door een sneltreirt ge- grep^n en vermorzeld. PROF. V. HEPP EN DE STORMRAMP. De storniramip, die anderen stil maakt, geef prof. dr. v. Hepp aankiding tot de volgellde ontboezeming in de Reformatie: ,,'s Heeren stem ontblootte opnieuw .de wonden. Zal men Hem nu erkennen? Zal men Hem in Zijn tempel eer geven? Zal men zijn zekerheden nu laten varen? De liefdadigheld zal ongetwijfeld zich weer openbaren. Dat is kostelijk. Maar't kosteHjkst is, dat men belijdt, dat de Heere vreeselijlk is in Zijn daden. Dat de gerusten onrustig worden. Opdat zij leeren rusten in Gods Majesteit." Aldus de hoogleeraar, voor wiens rekening een ,stem" blijft, die ,„wonden ontbloot". NE DER LANDER'S IN FRANKR'IJK. In een vergadering van de besturen der Nederlandsche vereenigingen te Parijs, ge- presideerd door den heer A. E. Laboucliere, voorzitter der Nederlandsche Vereeniging, Is enkele dagen geleden het wetsontwerp tot het heffen van belasting van 'Nederlanders in het buitenland besproken. Mr. J. W. Wynaends, advocaat te Parijs, las een omizendbrief Voor, besLemdi voor alle Nederlanders in Frankrijk. Die circulalre zet de voornaamste bepalingen van het ont- wei~p uiteen, en eveneens een aantal bezwa- ren, die daartegen zoowel van algemeen NederlandSch standpunt als van dat van de Nederlanders in het buitenland toestaan. Tot op'richting van een comite van actie is besloten. Dit comite zal in contact blijven met het centrale comite te Brussel. Men steldc z>ich op het standpunt van het alge meen e Nederlandsche landsbelang, dat door dit ontwerp zeker niet minder bedreigd wordt, dan het belang van een aantal in het buitenland gevestigde Nederlanders wegens de afstootende working, die het op de in tal van opzichten voor het vaderlandl zoo nuttig werkende buitenlandsche ,kolonies" moet hebben. LI MBUR'GSCH'E PROTE STANTEN- DAG. Niettegenstaande het gure, stormachtlge weder, waren de Protestanten, zoowel van Noord als Zuid-Limburg, in grooten getale oipgekomen, om de samenkomst voor alle pro testanten in Limburg te Maastricht te vieren De sober versierde St. Janskerk was tot in de uiterste hoeken gevuld. In de godsdtenst- oefening, die O'pgeiuisterd werd door die ver- eenigdt Limburgsche Protestantsche zang' koren, spraken dr. L. Th. Wieten, van Brunssum-Rumpen, over dte Pinkstergedachte en ds. A. J. P. Boeke, van Schoorl, over de hervormingsgedachte. De middagbijeenkomst in d'e feestzaal der Maastreechter Staar was druk bezocht. Hier heette ds. Bax, voorzitter der L. P. V., alien weikom. Er werd gezongen; het ianfarecorps De Bazuin, uit Treebeek, gaf muziek ten beste, en nog werd het woord gevoerd door ds. A. J. de Beaufort, van Gulpen. Na afloop gang het gezelschap naar Sta vante, van waar de onderaardsche gangen van den St. Pietersberg werden bezocht en nog een kort oogenbli'k werd gesproken. Het samenzijn gedurendte den verderen middag werd veraangenaamd door solo- en koorzang. VRIJDENK ERSVE REENIGING DE DAGERAAD. Maandag op het congres te Haarlem van de vereeniging De Dageraad een bespreking gehouden over het verslag van den penning- meester. De behandeling van het strijdprogramma, saihengesteld door een daartoe benoemde commissie, werd uitgesteld! tot een volgend congres, hetwelk eveneens geschiedde met een voorstel van de afd. Haarlem inzake aan- wijzing van districtsbestuurders. Het voorstel van het hoofdbestuur om den naam van het weekblad der vereeniging te veranderen in De Dageraad, werd verwor- pen; de naam van Vrijdenker bleef gehand- haafd. Als afgevaardigden naar het internationa- le congres te Antwerpen werden aangewezen de heeren Hoving en Havers. ■He volgende congres zal te Utrecht wor den gehouden. DE INDISCHE MILITAIREN IN ONS LAND. Gisterochtend was op het exercitieveld bij de Prins Hendrikkazerne te Nijmegen opge steld de deputatie van 40 man uit het N. In disChe leger, met de koloniale reserve, onder bevel van kapitein Eisma. Toen de garni- zoenscommandant met den commandant der koloniale reserve op het terrein verscheen, stelde kapitein Eisma hun het detachement inheemsche militairen van het Indische leger voor. De commandant der koloniale reserve hield daarna een toespraak, telkens een gedeelte in het Nederlandsch en in het Maleisch. Daarna insepcteerde de garnizoenscommandant den troep der koloniale reserve, die ten slotte voor de commandanten en de inheemsche militai ren defileerde. Donderdagochtend vertrekt de deputatie met 160 man der koloniale reserve, onder ge- leide van den commandant en officieren naar Amsterdam. Zaterdag bezoekt de deputatie Baarn. ONTROUWE DIENSTBODE. In het begin der vorige maand werd io- I braak gepleegd in de woning van den heer A. van Arendonkj schbenlabrikant aan den Kor- velschen weg te Tilburg. De vreemde toe- dracht deed het vermoeden rijzen, dat men met een wraakoefening te doen had. Uit de autogarage was vet genomen, waarmee de deurknoppen werden bestreken. Een kistje si- garen en een bedrag van 75 werden ver- mist; voor de hand liggend ziivergerei was onaangeroerd gebleven. Wei was sterkedrank gebruikt. Opmerkelijk was, dat de anders zoo trouwe waakhond geen teeken van onraad had gegeven. Omstreeks midden Mei herhaalde zich het geval, met bijkans gelijke toedracht. Deur- scharnieren waren behandeld als tevoren, en een bedrag van 30 was ontvreemd. Op een deur stond met krijt geschreven: „Nou lussen we niks meer". Er werd, naar het heette, voor de derde maal een bezoek aan de woning van den heer A. gebracht, maar ditmaal Was alleen een be- dreiging van de dienstbode achtergelaten. Reeds bij de tweede inbraak meende de re cherche aanwijzingen te hebben, die het ver moeden wekten, dat de inbraken niet van bui ten af, doch van binnen uit waren gepleegd. Het onderzoek werd in deze richting voortge- zet en leidde tot een spoor, dat verdenking deed vallcn op de dienstbode. Na een scberp verhoor heeft zij een volledige bekentenis af- gelegd. De familie van A. had niet het geringste vermoeden van haar schuld. De aangehoudene, de 29-jarige C. M., af- komstig uit -Hoeve, is ter bescltikking van de justitie gesteld. EEN SOL.DATBNGRAF. DinsdAgmiddag werden op een terrein aan de Bergstraat te Ede, waar graafwerk ver- richt wordt, overblijfselen van een tweetal menschelijke geraamten gevonden. Ongeveer 14 dageh geleden vonden de werklieden ook reeds resteh van een skelet. Het eenige wat als aanduiding toen en ook nu weer gevon den werd was een geso van ongeveer 30 m.M midellijn, pl.m. 3 m.M. dik en een doom Van 3.5 c.M. lang. De twee, die nu gevonden wer den, waren iets kleinef. Meende men de vori ge maal met een eertvoudig geval van moord te doen-te hebben, thans wijst er alles op dat hier eenige soldaten begraven zijn. In den grafkuil vond men ook eenige stukjes houts- kool. voor de toekomst in handen! NA ZEVEN MAANDEN VRIJHEID GEARRE STEER D. 'In den loop van bet vorig jaar werden wegens een inbraak op de Kalkmarkt te Am sterdam, door de politie drie mannen gear- resteerd, die op het hoofdbureau van politie werdtn gebracht. Wegens plaatsgebrdc al- d'aar werden zij' in arrest gesteld op het bu reau Leidsche Plein. Een van de drie man nen, een zekere Haleben, wist toen op dit bu reau te ontsnappen. Zeven maanden heeft de politie vergeefs naar hem gezocht. Gister is hij door de Haagsche politie gearresteerd en zal bij naar Amsterdam worden overge- bracht. - DIE OER AMDE S1UISDEUR TE IJMUIDEN. Vanmorgen om zes uur zou d'e binnen- vloeddeur van de groote sluis te IJunuiden, welke naar men weet door het s.s. „Adonis" van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. is geramd en groote sehade heeft opgeloopen, met twee sleepbooten van IJmuiden naar Amsterdam worden gesleept, waar het beschadigde ge- vaarte in het Koningsdok der Amsterdam- sche Droogdok Maatschappiji zal worden op- genomen om daar te worden gerepareerd. Men hoopt het sleepwerk in ruim vier uren te kunnen volbrengen. De reparatie zal een 14-tal dagen in beslag nemen. VFJRD RON-KEN. Maandag ging de weduwe de R. fe Wad- dinxveen in de middaguren per vlet haar koeien melken. Toen zij niet terugkeerde ging men op onderzoek uit en vond men he! schuitje nabij de woning met melkbussen be- ladeb; de vrouw evenwel was sniet te vinden. In allerij'li ging men dreggen. Men slaagde er in de vrouw spoedig boven te brengen, doch pogingen om de levensgeesten op te wek'ken bleken vergeefs. INBRAAK MET GEWE'LDP'LE GING In den nacht van Zaterd'ag op Zondag heeft, vertelt het Volk, in den Grooten IJpol- der een brutale inbraak met geweldpleginn plaats gehad. In een houtje keetje, midden in den polder, een eind voorbij het Tuindonp Oostzaany woont geheel alleen een 81-jarige landarbei- der, die door het onderhoud1 van kippen in zijn onderhoud voorziet. Omstreeks drie uur in den nacht werd Ce oudfe man diie in een bedstede sliep, door eenig gestommel wakker en toen Week hem, dat de deuren van zijn slaapplaats gesloten waren, doordat er een kast voor was ge- plaatst. Met alle kracht waarover de grijsaard be- schikte, duwde hij de deuren open, maar op hetzelfde oogenbliik bracht een hem onbekend persoon hem waarschijnlijk met een stuk hout een slag toe. Doordat hij: den klap afweerfle, kreeg hij den slap op een zijner polsen. De indringer nam onmiddellijk daarop de vlucht. Toen de oude man daarop uit zijn bed kwam, bleek hem, dat zijn kleeren, die op een stoel haddeni gelegen, waren doorzocht en dat daaruit een portem-onnaie, inhoudende ongeveer dertig gulden, was ontvreemd. De indringer, die door het ontwaken van den bestolene blij'kbaar was gestoord, heeft ook nog een pogiug gedaan om het houten keetje in brand te steken. Een paar stukken papier, alsmede een paar kleedingstukken, die lagen te smeulen, werden door den bewoner gebluscht. De politie tracht thans den dader van de zen brutalen overval op te sporen. DE ONiBEWAAKTE OVERWEOE'N Bij Haarloo onder dte gemeente Borculo Is gistermiddag te ongeveer vier uur een auto uit Rotterdam d'oor dten trein, komende uit Borculo, gegrepen en totaal vernield. Van de drie inzittenden werd een gedood, een licht en een zwaar gewond. Deze overweg is buitengewoon gevaarlijk; aan beide kanten werd! het uitzicht door hoog- opgeschoten rogge bemoeilijkt en het had reeds bevreemding gewekt, dat dtezer dagen, nu het verkeer in deze streek zoo druk is in verband met de plaats gehad hebbende stormramp, hier geen politic-post was ge- BR AND, w Eergisferavond is brand uitgebroken in een dubbele woning in de Watersteeg bij Zwolle, bewoond door H. W. Hultink en J, W. v.d. Vegt, met respectievelijk 6 en 3 kin- deren, die gelukkig alien gered zijn. De brand ontstond in de woning van H. en breidde zich zeer snel uit. Ondanks de goede'dienSten van de motorbrandspuit kon er nagenoeg niets dan eenige kleeren en wat beddegoed gered warden. KORTE BERICHTEN. De Jeugdbond voor onthouding heeft te Utrecht zijn negende algemeene vergade-' ring gehouden. Zondagmorgen ruim 10 uur is de Geref. kerk te Breukelen door den bliksem getroffen. De toren werd ernstig beschadigd, maar er ontstond geen brand. De 17-jarige J. M uit Schiedam, die Vrijdagmiddag op den Vlaardingerdijk onder een vrachtauto geraakt is, is in het gemeente- ziekenhuis te Schiedam aan de bekomen ver- wondingen overleden. Bij het totstandkomen van de verlaging van het enkelvoudige binnenlandsche brief- port op 1% cent op 1 Juli, zal gelegenheid Worden gegeven tot inwisseling van de op genoemden datum bij het publiek voorhanden frankeerzegels -van 10 cent. Door korfsluiting in de op het dak staande groote lichtreclame brak brand uit op de zolderverdieping van het cafe De Beus te Groningen. De brandweer Wist de brand te bemerken tot deze verdieping. Zondagavond is op den Rotferdam- scheweg nabij Delft de heer H. v. Konijnen- dijk uit Oostvoome met zijn motorrijwiel te gen een boom gereden. Bewusteloos werd hij per politieauto een schedelbreuk te hebben opgeloopen. Zijn nerpark het standbecld onthuld ter eere van den H. Petrus Canisius, in de 16de eeuw te Nijmegen geboren. Maandag werd te Nijmegen in het Hu- nerpark het standbeeld ter eere van den H. Petrus Canasius, in 16de eeuw ter eere van den van den H. Patrus Canisius, i en de 16e eeuw te Nijmegen geborren. Gistermorgen is de molenaarsknecht v. d. Dungen te Eindhoven bij het visschen verdronken. De erfgenamen van den heer S. van der Werf te Jouro, die nog altijd het oude klo'k- makersbedriif uitoefendien, hebben den ge- heelen inventaris van de werkplaats aan het Friesch Museum geschonken. Vele vrienden en kunstbroediers hebben gister het stoffeiijk overschot van den archi tect Ed. Cuyipers op het voor katholieken be- stemde gedeelte van de begraafplaats Zorg- vlied te Amsterdam grafwaarts gebracht. Verschillende heeren voerden aan d'e groeve het woord. Naar uit Tiel wordt gemeld zal de ker- senoogst dit jaar niet meer dan de helft be- dragen van dien van normale jaren. Gister heeft minister Kan een bezoek gebracht aan Vriezenveen met het doel daar de turfbriketten-fabriek (E. N. T. U. M., pa- tent Rudeman) in werking te zien. Te Kerkwerve (Schouwen is een auto te water gereden. De bestuurder is verdron ken. Te Westzaan is de 71-jarige L. Hos, afkomstig uit de gemeente Zaandam, ver dronken. Het hospitaal-kerkschip De Hoop is gis termiddag van IJmuiden vertrokken, voor het maken van zijn eersten kruistocht onder de haringvisschers op de Noordzee. Bij het verrichten van graafwerk op het terrein van het oude mannen- en vrouwen- huis te Harderwijk zijn een belangrijk aantal zilveren muntstukken uit de 17e eeuw te voor- schijn gebracht. DE STORMRAMP.. Bezoek van minister Kan aan 1 Overijsel. Gisteren heeft minister Kan, vergezeld van baron van Lynden, chef van den Rijksgebou- wendienst, in gezelschap van den commissa- ris der koningin in de provincie Overijsel, baron van Voorst tot Voorst, de geteisterde streken in Overijsel bezocht. In Deventer werd de tocht begonnen. Te Ambt-Delden werden de verschillende vernielde boerderijen in oogenschouw geno men en met verscheidene personen uit die streek wisselde de minister hartelijke woor- den. Ook in BornerbrOek werd de beschadiging bezichtigd en daarna hield men te Bavinkel halt om een bezoek te brengen aan de plaats, welke het meest door den storm te lijden heeft gehad. Ten slotte werd te Tubbergen de toege- brachte sehade in oogenschouw genomen. Hulpverleening. In het weekblad voor het personeel der machinefabriek Gebr. Stork Co. te Hengelo lezeu wij: De directie ontving van de zijde van het personeel het voorstel, de geheele fabriek een -uur te doen overwerken en het aldus te ver- dienen geld ter beschikking te stellen van het comite voor den stormramp. De directie kon zich zeer wel met dit voor stel vereenigen en verbond daaraan de to-e- zegging, dat de ven-nootschap een gelijk be drag als het door het personeel op deze wijze bijeengebrachte, aan bedoeld comite zal af- dragen. Na overleg met de afdeelingsbesturen, die ook alien zonder uitzondering met bet voor stel accoord- gingen, werd besloten a.s. Don- derdag in plaats van 5 3/4 uur om 6 3/4 uur te doen stoypen. De beambten van het hoofd- kantoor werken dan tot half zeven. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis mel-dt, dat het van de directie van de N.V. Wijnhandel M. Kempins-ki Co. te Amsterdam bericht heeft ontvangen, dat haar directeur, de heer P. J. Danby, last heeft gegeven, dat 50 pCt. van de totaal-opbrengst in het geheele restaurantbedrij! der firma op 3 dezer ter beschikking van het Nederland sche Roode Kruis zou word-en gesteld ten be- hoeve van de slachtoffers van de stormramp. D-e opbrengst hiervan is f 476. De Eerste Rotterdamsche Electrisehe Pa- piervernietiging van M Ekstein en Zonen te Rotterdam doet een oproep op alle hoof den van scholen in Nederland om de g-ebruiktc schoolschriften op te ruim en en te v-erkoopen ten bate van de door den storm in Gelderland geteisterde gezinnen. Zij- zal daarvoor 10 pCt. boven den marktprijs betalen en de transport- kosten naar Rotterdam geheel voor haar re kening nemen. Bovendien worden ledige zak- ken voor de v-erpakking van de goederen kosteloos en franco toegezonden. Minister de Oeer mar den Achtirhoek. De minister van financien, j-hr. mr. de Geer, heeft Maandagmiddag een niet-offici- eel bezcek gebracht aan de geteisteide stre ken van den Achterhoek. In Neede beeft hij o.m. de verwoeste fabriek van de iirma ler Wee me in oogenschouw genomen, waar hij werd loudgeleid door eenige leden van de directie. Het herstelwerk. De door de hersfclcommissie voor de ver woeste boerderijen le Lichtenvoorde van de N. V. Olster Aspha'Oabriek gratis ontvan gen 100 rol asphalfpapier en 10 pak spijkers zijn iteds verwerkt, om de boerenbevOlking aldaar aan een vooiloopig-: beliuiziflg te he.pee De heer D. J. Postel Zzn., te Lochem, is weer benoemd- tot leider van het bouwburtau voor het geteisterde gebied. Er komen bu reaux te Neede, Ei-bergcn en Lichtenvoorde Te Deventer is onder eerevoorzitterschap van dth burgemeester, jhr. T. A. M. A. van Humalda van Eysioga, een co-niPe tot hul-p- verleening aan de storn:ramipslaclitoffers ge- srl-.l't Voorz'dter is de reer A. Kelderman, welheudter van socia'e aange-legenheden Er zal een open scbaalcollecte worden gehouden. Het Deventer Dagblad bracht reeds 1000 bijeen en schonk die aan het comite. Aan den oproep van den Algemeenen Boe- ren- en Tuindersbond om s-tcun te verleenen bii de oipruiming der rufnes hebben 225 per sonen g-evolg gegeven. Zij zijn gisteren reeds te weric gesteld. i.yC DE SCH AD EVERGO'E DlN'G. In de gistermiddag ten gemeentehuize te Eibergen gehouden vergadering van het uit- voerend Comite, dat dteel uit-maakt van het -provinciaal Geldersch Steuncom-ite met de burgemeesters van Eibergen, Neede era Lich tenvoorde benevens de schattingseomm-issies uit deze plaaiocri, en verder in tegenwoordig- heid van den iuspecteur van volksgezond- hed, if. Kuyster, uit Arnhem, zijn de maatre- gelen besproken ten einde de aangerichte sehade vast tc stellen. De vernielde gebouwen zullen in federe geme-ertte getax-eerd worden door het gemeentebestuur, bijgestaan door deskundigen aan te wijzen d'oor het uitvoe- rend comite. Wat de verloren inboedels als mede de sehade aan de gewassen betreft, de ze zullen worden getaxeerd door plaatsel-ijke schattingscommisies. Boo-mgaarden en ofv gaand gewas wordt geschat door deskundi- gen, aangewezen door het uitvoerend comitA De taxatie zal in iedere gemeente d-us afzon- plaats hebben. GROOTE COUPEKOFFERS, REIS- EN VACANTIEKOFFERS, GEPANTSERDE HUTKOFFERS. 444®te STAATSLOTERIJ. 5de klasse 14de lijst. Prijzen van J 70,- 523 387 409 417 437 493 618 696 749 841 878 1241 1282 1352 1389 1425 1430 1589 1684 1731 1857 2149 2178 2188 2220 2431 2543 2594 2659 2671 2842 2915 2917 2963 2996 3016 3080 3295 3334 3344 3393 3407 3436 3571 3578 3627 3707 3820 3837 3875 3968 3978 4122 4124 4242 4306 4315 4429 4575 4579 4596 4602 4611 4628 3945 5054 5066 5103 5269 5414 5436 5559 5624 5678 5727 5739 5780 5849 5891 5917 5998 5006 5022 6083 6094 6104 6111 6257 6296 6342 6448 6788 6857 6878 6912 6968 7251 7457 7478 7488 7543 8021 8054 8168 8210 8356 8446 8537 8606 8691 8903 8932 9079 9253 9483 9485 9514 9564 9568 9695 9726 9942 9982 10070 10170 10207 10228 10432 10488 10526 10603 10608 10679 10686 10736 10697 10967 11003 11021 11085 11319 11324 11411 11429 11477 14193 11666 11729 11764 11859 11941 12002 12034 12103 12142 12193 12223 12312 12337 12351 12487 12518 12592 12659 12679 12778 12819 12841 12895 12939 12954 12972 13003 13059 13158 13179 13259 13364 13428 13471 13535 13752 13962 13971 13972 14062 14099 14249 14376 14434 14476 14492 14503 14549 4682 14779 14846 14890 14936 15060 i5065 15075 15123 15197, 15199 15256 1540-1 15433 15449 15488 15547 15571 15620 15671 15673 15740 15751 15907 15997 16250 16268 16308 16407 16446 "6650 16671 16744 16974 17235 17287 17783 17836 17849 17996 18015 18086 18156 18186 18218 18297; 18332 18350 18378 18437 18469 18580 18783 18788 18790 18894 19060 19297, 19337 19531 19572 19827 19941 20203 20275 20356 20424 20663 20689 20863 N ieten. 101 153 189 196 206 210 231 236 244 245 340 382 397 518 544 579 586 593 597 602 642 701 707 728 731 745 813 822 828 830 902 909 924 935 954 977 1005 1029 1037 1071 1078 1087 1128 1136 1154 1188 1312 1336 1341 1432 (1469 1548 1598 1696 1697 1724 1791 1807 1817 1891 1908 1915 1941 1971 1973 1986 2008 2012 2062 2108 2109 2117 2119 2126 2197 2237 2281 2285 2296 2299 2304 2317 2356 2359 2396 2488 .'IS 2558 2587 2631 2677 2687 2708 2727 2780 2785 2794 2812 2829 2921 2957 2961 2988 3001 3007 3014 3076 3092 3129 3140 3237 3305 3422 3439 3443 3473 3477 3488 3550 3583 3585 3588 3592 3594 3644 3708 3754 3782 3801 3832 3860 3879 3963 3984 4001 4041 ^087 4129 4130 4207 4324 4334 4416 4503 4528 4595 4624 4666 4670 4692 4746 4754 4772 4791 4808 4828 4830 4900 5011 5030 5054 5055 5088 5147 5148 5213 5239 5241 5242 5280 5299 5306 5310 5311

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6