H. H. Willers r;teoNBEe- CombinatIonsj375 Macco, Hera Wol flnder- Fil d' Ecosse )kleeding Macco Heeren Flane! Macco Heeren Pantalon H.H. Willers BitinenSanil Sngezonden stukken lanktberichten ICunst Bat,sl DAMES Zijden IfisilUOEDEREN. Sport Uriweg+tetftien TOELATING VAN LEERLINGEN TOT DE U. L. SCHOLEN. Op verzoek verwijzen wij naar de publica- tie in dit nummer betreffende de aangifte voor de U. L. school voor meisjes en die voor jongens en meisjes. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 9.45 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. FAILLIET VERKLAARD. Heden is failliet verklaard Teunis Ott, Uager, wonende te Alkmaar, met benoeming ran mr. J. Krabbe tot rechter-commissaris, en van mr. A. Prins tot curator. RECTI TIC ATI E. In de courant van gister konit een adver- tentie voor over een groote afbrgak veiling van de deurwaarders Amoureus en Kouden- burg. Daarin wordt als datum genoemd Vrijdag 10 Maart. Men zal natuurlijk be- grepen hebben dat dit moet zijn Vrijdag 10 Juni. VRIJZINN'G HERVORMDEN IN NOORD-HOLLAND. Gister heeft de Provinciate Vereeniging ran Vrijz.-Herv. in N.-Holland te Amsterdam haar jaarlijksche vergadering gehouden. De voorzitter, mr. H. H. Riepma, wees in zijn openingswoord op de krachtiger actie van de orthodoxe evangelisatie in Noord-Holland en op de groote orthodoxe meerderheid in de aanstaande synode, welke veroorzaakt is voornamelijk door bet omgaan in de classis Edam. Tot lid van het bestuur werd gekozen J D. v. d. Veen te Purmerend, mr. Tom. Kruiff te Haarlem en ds. N. Zwiep te Oostzaan, die tevens tot secretaris werd benoemd. Voor zitter wordt ds. W. D. M. Baar te Alkmaar, afgevaardigde in het hoofdbestuur ds. W. Klaasen te Hoorn. Na afloop van de huishoudelijke werk- zaamheden kreeg prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga het woord voor zijn rede over de geestelijke gezondmaking van Noord- Holland. Het jaarverslag gewaagde van het heen- gaan van ds. K. A. Beversluis naar Zwolle, waarmee de vereeniging een krachtig orga- nisator heeft verloren, van enkele geslaagde vergaderingen en samenkomsten en van de oprichting van twee nieuwe afdeelingen, n.i- te Schielllinkhout en te Kromtnenie. Uit de verschillende afdeelingen waren ver- slagen binnengekomen. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van Woensdag a.s. gaf aanl el ding tot enkele besprekingen. Dr. Rensink te Broek in Waterland achtfce het overbodig, dat men voor het diploma voor gemeente-arbeid nogmaals examineeren zal over vakken, welke reeds op het examen voor godsdienstonderwijzer gevraagd zijn Spr. zou eenige praktische ervaring willen eischen. Ds. Kastein uit Grootebroek wilde het punt „Bijbelkennis" nader aanschrijven in histo- risch-kritischen zin; als vrijzinnig Hervorim den dient men te breken met die gedaclite, alsof de Bijbel eenige grondslag van het ge loof zou zijn. Laat men liever spreken bijv. van: kennis omtrent de letterkunde en ge- schiedenis van Oud Israel en het oudste Christendom. Prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysin ga te Santpoort achtte in het woord Bij-bel- kennis de wetenschappelijke opvatting om trent den Bijbel reeds voldoenae omschreven. Ds. Rensink vroeg, waarom het diploma van den Ned. Protestantenbond niet genoemd is. Op zijn voorstel besloot de vergadering den afgevaardigden op te dragen, hiernaar te informeeren. Ds. van Lunzen uit Hoorn pleitte voor het voorstel Hoorn inzake de instelling van een verhuis-bureau. Mr. Riepma merkte op, dat de vereeniging reeds zulk een bureau bezit in haar alge- meen secretariaat. De vergadering besloot de afgevaardigden in dezen vrij mandaat te geven, doch droeg hun op, de zaak wel ter sprake te brengen Hiema koos men tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Haarlem de hee- ren Kroese, Schotman, Sypkens, Rooker, Mulder, Zwiep, Van den Bergh van Eysinga en De Boer (Alkmaar)tot hun plaatsvervan- gers mevrouw Verwey en de heeren Hofman, Korenaar en Uitentuis; tot plaatsvervangend lid van het hoofdbestuur ds. Riepma, die de benoeming niet aannam; in zijn plaats werd thans gekozen ds. H. van Lunzen. Op de lezing van prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga over de geestelijke ge zondmaking van Noord-Holland volgde eeni ge bespreking. Nadat prof. dr. van den Bergih van Eysinga de sprekers had beantwoord, sloot de voorzit ter de vergadering. DE GEWEIGERDE ROODE KRUIS- OOLLECTE TE BREDA. Naar aanleiding van de weigering door B. •n W. van Breda van vergunning aan het Roode Kruis tot het houden van een collecte tot'leniging van den nood, ontstaan door den cycloon in oostelijk Nederland, heeft de heer Cohen, lid van den gemeenteraad van Breda, onderstaande vragen dienaangaande aan het college van B. en W. gericht: I. Willen B. en W. mededeelen, of het waar is, dat het R. K. Huisvestingscomite voorkeur gegeven is tot het houden van een collecte ten bate van de slachtoffers van de stormramp boven het Roode Kruis, hoewel tegelijkertijd vergunning was gevraagd? II. Zijn B. en W. niet van oordeel, dat een hulpverleening als hier bedoeld behoort uit te gaan van een organisatie, waaraan alle gezindten kunnen medewerken en zijn B. en W. alsnog bereid het initiatief te nemen voor de vorming van een algemeen comite? ROOD KRUISZEGELS. Het feit, dat de regeering besloten heeft, bij gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het Roode Kruis te diens bate een serie postze- gels uit te geven, vindt zijn oorzaak wel hierin, dat de organisatie van het Roode Kruis vooraan staat met haar steun bij noo- denynnzoo algemeen belang, dat het bij ver schillende gelegenheden den staat werk uit hanaen neemt. Men denke hierbij aan de groote nationale rampen als watersnood en Qe stormrampen. Zoo ergens, dan was hier aanleming tot uitgifte van een serie .zegels Van net RooHe Kruis zijn sympathie te betoo- nen en dit te steunen. Het Roode Kruis, dat opgericht werd door Koning Willem III, is in den loop der jaren steeds gelieerd geweest met personen uit he vorstelijk huis en stelde er derhalve buitenge- woon veel prijs op, dat de Roode Kruiszegels de afbeelding van vorstelijke personen zouden dragen. Aldus zullen verschijnen: het 2 ct. zegel met de beeltenis van den op- richter, Koning Willem III. (rood); het 3 ct. zegel, met de beeltenis van de Ko- ningin-Moeder (groen); het 5 ct. zegel, dragende de beeltenis van den Prins (staalblauw) het zegel van 7 Yi ct., het meest gangbare in verband met de wijiziging van het briefport op I Juli a.s., dat de beeltenis van de Konin- gin zal dragen (blauw) het 15 ct. zegel, een decoratief zegel van blauwe kleur met een rood kruis. De zegels zijn verkrijgbaar van 17 dezer af, den dag, waarop de herdenking van het Roode Kruisfeest valt. Zij blijven verkrijg baar tot en met 31 Juli as. De geldigheids- duur eindigt met 31 December 1927. De na 31 Juli a.s., overgebleven zegels zullen wor den vemietigd. Het zegel van 5 ct., dat de beeltenis van den Prins draagt, zal reeds verkrijgbaar zijn van heden af. Hieraan ligt de gedachte ten grondslag om, door middel van het zegel met de beeltenis van (Jen voorzitter van het Roode Kruis, het publiek in de gelegenheid te stel- len, zoo spoedig mogelijik en op de gemakke- lijkste manier zijn bijdragen te geven aan de- ze instelling, die naar aanleiding van dc ramp in de Achterhoek en in Twente weer eens op schoone wijze van zijn nuttige en hulpverschaffende werking heeft kunnen doeu blijken, een werking, welke echter groote eischen aan haar financieele hulpmiddelen stelt en daardoor meer dan in normale tijden om medeleven en steun vraagt van het gehee- le Nederlandsche volk. BEN DEEL VAN DEN BUIT TERUGGE'STUURD. Een dame uit de 3e Helmersstraat te Am sterdam heeft bij de politie aangifte gedaan, dat zij in die Haarlemsche tram een dames- tasc'h inh. o.m. een credietbrief groot /15000, 160 aan banbpapier en 3 zilver heeft laten liggen en dat deze tasch vermoedelijk door onbevoegden is weggenomen. Eenige uren later berichtte zij, dat haar deze tasch en credietbrief per post zijn toegezonden, doch dat zij nog vermist o.a. bet genoemde bankpapier, 2 paar handschoenen, zakdoek- jes en pl.m. 3 aan zilver. FABRIBKSBRAND TE ALMELO Gisteravond omstreeks half acht is een he- vige brand uitgebroken in de sterkerij van de weverij van de N. V. Katoen Maatschappij v/h. Gebr. Scholten en Co. De sterkerij en de weverij met de daarin aanwezige garens en geweven goederen zijn geheel door het vuur verwoest. Ook een gedeelte der ververij is door den brand beschadigd. Zoodra de schade door de assurantie-maat- schappij is opgenomen, zullen de boomen, die op de getouwen zitten en de nog voorra- dige boomen afgewerkt word-en en daarna zal de fabriek voor onbepaalden -tijd stopge- zet moeten worden. Mogelijk zullen enkele afdeelingen, zooals bijv. de naaierij voor eenigen tijd kunnen doorwerken, maar als de voorradige goederen zullen zijn afgewerkt, zullen ook deze stopgezet moeten worden. De fabrieksbaas Blomer viel bij het blus- sehen van een ladder en brak een been. EEN ERFENISKWESTIE. Met gerechtshof te Leeuwarden heeft ar rest gewezen in de zaak van de -Boer q.q. c.s. als de erfgenamen van mej. Taetske Dijkstra tegen de Gereformeerde kerk te Drachten c.s. Mej. Dijkstra, die den 6en Maart 1921 te Drachten overleed, had pl.m. 80.000 gele- gateerd aan een viertal corporaties, n.l. de Gereformeerde kerk te Drachten, de diaconie dezer kerk, de vereeniging voor Christelijic Nationaal onderwijs en de Vereeniging tot stichten en instandhouden van scholen met den bijbel, beide aldaar. De wettelijike erfgenamen stelden een actie in op grond van ontoerekenbaarheid van de erflaatster ten tijde, dat zij het testament maa-kte. De rechtbank te Leeuwarden wees de vor- dering toe en verklaarde het testament nietig. De procureur-generaal concludeerde tot toelating van hen tot het leveren van het aangebodeh bewijs voor zoover de gestelde feiten door de wederpartij zijn betwist. Het gerechtshof heeft appellante ioe- gelaten tot het leveren van nader getuigen- bewijs op 12 September a.s. ten overstaan van den raadsheer-commissaris, mr. Beek- huis. Dit bewijs moet strekken om aan te toonen, dat de erflaatster voldoende in het bezit was harer ve rstandelijke vermogens. DE POLITIE OPGESLOTEN. Voor de rechtbank te Utrecht stond gister terecht een 31-jarig kunstschilder aldaar, die er van beschuldigd werd, dat hij bij een huis- zoeking in zijn woning twee politie-agenten, een inspecteur van politie uit Ede en een rechercheur aldaar, wederrechtelijk van hun vrijhcid heeft beroofd, door hun ongeveer 10 minuten in zijn slaapkamer op te sluiten. Ver- dachte beweerde, dat hij niet geloofde, met de politie te maken te hebben. Hij vertrouwde het zaakje niet en wilde de politie waarschu- wen. Het O. M. was echter van oordeel, dat hier wel degelijk van vrijheidsfoerooving spra ke is geweest en eischte 2 maanden gevange- nisstraf. De huiszoeking had plaats in verband met een te Ede vermist meisje, dat later te Ant- werpen is gevonden. DE DOETINCHEMSCHE STICH- TINGEN. De Doetmchemsche stichtingen, begonnen door ds. J. van Dijk, thans onder directie van ds. J. Groeneweg, vieren deze week het 60-iarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan is Dinsdagavond een reunie van besturen, cud-kweekelingen en tegenwoordige kweeke- lingen geopend, welke bijgewoond werd door omstreeks 250 personen, voornamelijk Ned. Herv. predikanten met hun echtgenoo- ten. OPENLUCHTSCHOLEN. Naar verluidt overweegt het hoofdbestuur der Noord-Hollandsche Vereeniging Het Wit- ™"4iJSze innsfaat °Ph te u!'ms plannen"om" openTuchShoIen^" te ■e wij^e m staaUe^RIlen, aan het .werx rightem v *-» K ..ORTE BERICHTEN. Te Amsterdam is gister aangevangen het Derde Internationale Congres van de In ternationale Federatie van Christelijke Vak bonden van Bedienden, dat tot 11 Juni a.s, duurt. Het 6-jarig zoontje van den heer L van Leeuwen te Poeldijk is in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken De algemeene vergadering van het Ne- derlandsch Bijbelgenootschap zal op 15 en 16 Juni a.s. gehouden worden in de Doops gezinde Kerk te Amsterdam, waar men se- dert 1915 jaarlijks pleegt samen te komen Van bijzonder belang is dit jaar de kwestie der nieuwe bijbelvertaling. Te Assen is de vrouw van den werk- man Stap in een kolk verdronken. De weduwe de R. te Waddinxveen is eergisteren verdronken. Op den weg WijlerGroesbeek is een auto, waarin de heer J. A. G. Smit uit Nijme- gen met drie andere heeren, omgeslagen Door een openstaande ruit werden den heer S. vier vingers afgesneden. De anderen be- kwamen geen letsel. De auto is voorloopig onbruikbaar. De 40-jarige T. A. J. G. is op den Dordtschen straatweg te Rotterdam gister a-vond door de stoomtram van Oud Beierlanc gegrepen en overreden. Bij aankomst ir ziekenhuis aan den Coolsingel bleek de man aan de bekomen emstige kwetsuren reeds overleden te zijn. Iiiichtvaart. CHAMBERLIN TE BERLIJN. Het ortthaal der beide koette aviatears. Rijkspresiffent Hindenbuirg heeft gistermid- dag, in tegenwoordigheid van den Aimeri- kaansc-hen gezant Schurman de beide vlie- gers, Chamberlin en Levine ontvangen, Hij liet zicsh nadere bijzonderheden over de vlucht vertellen, wenschte hen hartelijk geluk met dit mooi succes, en sprak de hoop uit, dat deze dbad'een gelukkig voorteeken zal zijn welke een nauwere toenadering aankondigt tusschen beide volken; ook schonk hij hun nog als aandenken zijn portret met onder- schrift, gevat in een zilveren lijst. Waar- schijnhjik zullen de vliegers Zaterd'ag uit Berlijn vertrekken; na aankomst van hun echtgenooten zullen zij weer naar Berlijn terug keeren. De Amerikaansche gezant heeft aan Stre- semann een antwoordschrijven gezonden op de gelukwenschen van laatst-genoemde daarin spreekt hij zijn dank uit voor de but- tengewone ontvangst der vliegers in Duitsch- land, waardoor zonder twijfel de gelukkig reeds bestaande vriendischapsbanden tus schen beide volken nog worden versterkt. Voortdurend komen in het gezantschapsge- bouw meer telegrammen en brieven binnen aan het adres van de vliegers; zij bevatten voornamelijk uinoodigingen van diverse ste- den om een bezoek te komen brengen zoo hebben zij o. tn. een daartoe strekkend ver zoek van den Amerikaanechen gezant te Praag ontvangen. De ontvangst bij Marx. Rijkskanselier Marx en zijn echtgenoote hebben een ontvangst ter eere van de Ameri kaansche vliegers Chamberlin en Levine ge- organiseerd. Nadat de Amerikaansche ge zant de beide vliegers voorgesteld had, wenschte de rijkskanselier hen geluk met hun koene daad en sprak de hoop uit, dat hun schiterende prestatie een nieuwe brug tusschen het Amerikaansche en het Duitsche volk zou zijn. Ook de vader van Levine naar Duitschland. Nadat de beide echtgenooten van de koene trans-oceaanvliegers reeds den overtook naar Duitschland met het stoomschip van de Norddeutsche Lloyd hadden aanvoord, heeft ook de vader van Levine het plan opgevat zijn zoon persoonlijk met het behaalde suc ces geluk te wenschen. Hij zal den lOden Juni naar Bremen vertrekken. EEN NIEUWE VLIEGTOCHT NAAR INDIe. Officieel wordt bevestigd, dat onder de auspicien van het Britsche Departe- ment van Luchtvaart nieuwe pogin- gen zullen worden ondemomen om het nonstop-vliegrecord te breken. De datum is nog niet vastgesteld, doch de machine, die gefaruikt zal worden is reeds uitgekozen. Het zal een Hawker Horsley- Aeroplane zijn, gelijk aan die, welke gebruikt werd1 door de luitenants Carr en Gillman op hun vlucht naar Indie. Het personeel, dat aan den tocht zal deelnemen, is nog niet aan- gewezen, doch de bladen spreken het vermoe- den uit, dat Canr wederom de machine zal besturen. De machine is niet speciaal voor deze vlucht ontworpen en1 gebouwd, doch is een bombardementsvliegtuig, d'at, geladen, zeven ton zal wegen. De start zal waar- schijnlijk vanuit Cranwell (Lincolnshire) plaats hebben, evenals bij de laatste vlucht naar Indie het geval was. EEN FGNDS VOOR DE MOEDERS VAN NUNGESSER EN COLL Er heeft. zich te New York een comite ge- vormd onder voorzitterschap van Gerard, oud-ambassadeur der V. S. in Duitschland om 15C 000 dollars bij elkaar te brengen voor de moeders van Nungesser en Coli. andere, dat Het onmiddeTlijK en ontwijfelbaar voor toekenning van een prijs was aangewe- zen. Verschillende werken, elk voor zich zelf in bepaalde opzichten lofwaardig, dongen om den voorrang. Ten slotte vereenigde zich de keuze van de meerderheid der commissie zich op den roman „Het Wassende Water" van Herman de Man, omdat zij van oordeel was hierdoor den prijs toe te kennen aan het werk, dat zich boven de andere in aanmerking komende onderscheidde door volledigheid en gaafheid, en zoowel in den bouw van het verhaal als in de typeering der verschillende gestalten en het weergeveh der omgeving, waarin de handeling zich af- speelt van opmerkeliike begaafdheid blijk geeft. Het verheugt de commissie daarenbo- ven, hierdoor de aandacht te kunnen vestigen op een verhaal uit het hedendaagsche Neder landsche boerenleven, dat in de moderne let- teren wat stiefmoederlijk bedeeld bleef. VOETBAL. Zondag wordt in Kopenhagen gespeeld de wedstrijd DenemarkenNederland. Naar wij vernemen, zullen de spelers hedenavond ver trekken. Het Deensche elftal is als volgt samen- gesteld: Jensen; Tarp en Christenser; Bendixen, Jensen en Laussen; Hansen, Simonsen, Rohde, Uldall en Nilsson. In ons elftal wordt Gehring vervangen door v. d. Broek. Wij hopen, dat ons elftal in staat zal zijn, de vorm van 15 Mei ook in de Deensche hoofdstad te toonen, en dat voor ons elftal en onzen stadgenoot J. Eifring de match op- nieuw een succes zal zijn. (B uit en verant woordelijkheid van de Redat- tie. De opnanu in deze rubriek bewijst guns zins dat de redactie er mede instenu.) Alkmaar, 8 Juni 1927. Mijnheer de Redacteur! AUTOMATISCHE ZELFBEDIENING VAN CHOOOLADE AAN DE STATIONS Ondergeteekende was met Pinkster te Bergen aan Zee, wilde daar van daan, maar moest wachten op de tram. Ik gooide een dubbeltje in de gleuf van de ch-ocolade-automaat. Echter kwam er niets. Ik stelde er een spoorwegambtenaar mee in kennis, die te kennen gaf, er niets aan te kun nen doen. Wel gaf hij mij de verzekering er melding van te maken, dat de automaat defect was. Maar mijn dubbeltje was ik kwijt. Ik dacht zoo, als dat nog eens een keer of wat gebeurd, dan is dat een winstgevend zaakie. Zoo iets is toch niet in den haak. Daarom zou ik het wel wenschelijk vinden, dat ten opzichte van een dergelijk automaten- stelsel een af andere regeling werd getroffen. U, mijnheer de Redacteur, beleefd dankende voor de plaatsruimte. EEN SLACHTOFFER. UITSLAG VEILING, ehouden bij opbod, te Alkmaar, op Wocns- ag 8 Juni 1927, ten overstaan van den no- tans mr. A. P. H. de Lange, van de volgen- de perceelen te Alkmaar: 1. Heerenhuis met erf en tuin, aan die Em- mastraat 1, groot 3 a. 40 c.a. 10100 2. Pakhuis met kantoor, stalling en erf, aan het Luttik-Oudorp, No. 37, groot 1 a. 69 c.a. 3. Pakhuis met afzonderlijke bo- venwoning of kantoor, erf en stee; aan het Luttik-Oudorp, No. groot 2 a. 24 c.a. 4. Winkel- en woonhuis met en tuin, aan de Hekelstraat, No. groot 1 a. 20 c.a. 5. Huis en erf, an de Ged. Baan- sloot, No. 9, groot 48 c.a. 6. Huis en erf, aan de Ged. Baan- sloot, No. 11, groot 48 c.a. 7. Huis en erf, aan de Wester- burgstraat, No. 12, groot 73 c.a. 8. Huis en erf, aan de Wester- kolkstraat, No. 16, groot 1 a. 30 ca. De afslag en combinatien blijven bepaald op Woensdag 15 Juni 1927, des avonds 7 uur, in het cafe „CentraI", aan de Nieuwe- sloot, te Alkmaar. erf 14, 9450 5325 5260 1740 2130 „HET YASSENDE WATER" VAN HER MAN DE MAN BEKKOOND. Tijdens de vergadering van de Ned. Maat schappij van letterkunde te Leiden had de be kendmaking plaats van het werk dat het be stuur der maatschapppij voor het vereeni- gingsjaar 1926—1927 op advies van de Com missie voor de Schoone Letteren met den jaarlijks uitgeloofden prijs van aanmoedi- ging van 1000 heeft bekroond. Biijkens het advies der commissie voor Schoone Letteren had deze met betrekking tot de toekenning van den jaarlijkschen prijs dit- maal geen gemakkelijke taak. De commissie toch moest zich in haar keuze beperken tot letterkundige werken, in de laatste twee jaar verschenen, terwijl de commissie zelve heeft bepaald, dat zij haar aandacht voornamelijk zou schenken aan schrijvers, die nog niet vol doende tot het publiek zijn doorgedrongen en bijzondere aanbeveling verdienen. Daarenbo- ven was de commissie van oordeel, dat een ro man ditmaal bij voorkeur diende in aanmer king te komen. Binnen deze grenzen nu vond rfj geen w£jk, gqodanig uiistej^gd boyen alie HOOR'N, 9 Juni. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 7 stapels kl. fabriekskaas 41, 12 st. kl. Boerenkaas 42.50, 3 stapels Fabriekscomm. kasa 44, 22 stapels boerencomm. 45. Totaal 38286 K.G. Handel goed. SCHAGEN, 9 Juni 1927. Op de heden ge houden veemarkt waren aangevoerd: 8 Paar- den f 150—/ 350; 3 Stieren 180—/ 530; 24 Geldekoeien (mag.) 200—/ 310; 70 Geldekoeien (vette) 250420; 20 Kalf- koeien 200—/ 370; 10 Pinken 100— 150; 86 Nuchtere kalveren 1020; 118 Schapen (vette) 28—/ 33; 69 Over- houders 24/35; 465 Lammeren 18 26; 14 Bokken en Geiten 312; 79 Varkens (vette) per K.G. 0.630.65; 179 Biggen 14—/ 20; 31 Konijnen 0.40 1.50; 89 Kippen 0.501.75; Hanen 0.15—/ 1; 197 K.G. Boter 1.50—/ 1.80. ZWAAG, 7 Juni 1927. Veiling „Bangert en Omstreken". Spinazie f 2.30f 10; Postelein 2 90 7.10; Aardbeien 4768; Slaboonen 31f 48; Snijboonen f 39f 65; Peulen 14f 22; Aardappelen f 4.105 80; Tomaten 32f 35; Bloemkool f 12 18.80; Sla f 0.40—/ 1.40; Rabarber 4— f 9; Wortelen f 10.8017; Komkommers f l319: Meirapen f 0.40—/' 0.71. BEVERWIJKe 8 Juni 1927. R.-K. Coop. Tuindersveiling „Kennemerland". Asperges D. W. f 58—/ 62; D. Bl. f 40— 46; D. W. f 29;' Rabarber f 7.50—16; Peen f 1822; Stelen 3f 4; Uien 1 f 2; Pieterselie 6.50—/ 8 per 100 bos; Komkommers f 5.5914 per 100; Poste lein 813; Aardappelen 8.10; Aard beien f 100150 per 100 K.G.; Sla f 0.50 tot 1.40; Postelein 0.440.65 per kist. ZAANDAM, 8 Juni 1927. Veiling Ver. „De Zaanstreek." Spinazie 4065 cent per kleine kist; Postelein 2658 cent per kl. kist; Sla 36—60 cent per kist; Seldrie 3— cent per bos; Pieterselie 28 cent per bos; Slaprei 2—3 cent per bos; Radijs 34— 52 cent per 10 bos; Bloemkoo 115—18 cent per ,§t.uls; Blociakool 2e s, 7^J1- stuk; Bloemkool 3e s. 2—4 cent per stult; Peen 2129 cent per bos; Andijvie 0.48 1.45 per kist; Komkommers 714 cent per stuk; Raapstelen 15—20 cent per 10 bos; Ci- Jroenen 3 per 100; Peulen 2 40 per zak; Uien 59£ cent per pond. PURMEREND, 8 Juni 1927. „Afslagver- eeniging Beemster, Purmerend en Omstr." rdapp (25 K.G.); Kleine aardappelen 33.75 per zak (25 K G.); Slaboonen f 0.55— f 0.65 per zak (100 stulcs); Snijboonen 0.78 per zak (100 stulcs); Peulen 0.40f 0.46 per KG.; Doperwten 0.54—/ 0.58 per K.G Aardbezien f 0.100.23 per doosje; Bloem kool 5f 36 per 100; Spinazie f 0.30— f 0.75 per manb (5 K G.); Postelein f 0.45 0.80 per mand (5 K.G.); Sla f 0.80—/ 2 per 100 krop; Rabarber 5.2017.20 per 100 bos; Wortelen f 16f 24 per 100 bos; Prei 1.20f 5.90 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Juni 1927. 16 stuks Bloemkool le soort f 15.70 per 100 stuks; 44100 KG. Aardappelen, w.o. Schotsche muizen 12.70f 14.90; Drielin- gen f 11.20— f 13.10; Kleine 5.10— f, 5.5ft alles per 100 K.G. NOORD-SCHARWOUDE, 8 Juni 1927. 428 K.G. Uien 7.90 per 100 K.G. x BOVENKARSPEL, 8 Juni 1927. Veiling „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bloemkool I 11f 16; Bloemkool II 68; Bloemkool III 2— f 3.50; Worte len 0.07f 0.09 per bos; Groote Schotsche muizen f 6.708 30 per baal; Kleine Schotsche muizen f 56 per baal. Heden overleed onze harte lijk geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader DIRK APPEL, in den ouderdom van 77 jaren. Uit aller naam T. APPEL. Veenhuizen Heer-Hugowaard (Nrd.), 8 Juni 1927. Heden overleed te mijnen huize na een langdurig ziek- bed onze geliefde Broeder en Oom de Heer DIRK VOLKERS, in den ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam, Wed. C. KANSENKansen. Heer Hugowaard Zuid, 8 Juni 1927. ALGEMEENE i-EDENYERGADEBING van „PRO JUVENTUTE", op WOENSDAG 15 JUNI 1927 te 2 uur n.m., in het Gerechtsgebouw te Alkmaar. De Secretaris, W. STAP. Verdr.oord 117. Macco, Wo!, Fit d' Ecosse, Zijde. Gestreept Zijden T ricot moderne tinten Sokken, Macco, Fil d' Ecosse, Wol, Zijde. 1.25 Verdr.oord 117. Kousen

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3