Alkmaarsctie Couran! Onreohtmatig bezit. FEUILLETON. Honderci negen en iwlntigsti Jaargang. Vr|jda^ SO Juni. Radio-hoekje ProvinciaaB nieuws wmmmm No. 134 -927 Zaterdag 11 Juni. Hilversum, 1050 M. 12.— Politieberichten. 12.352.Lunchmuziek door het Trianon- trio. 5.7.45 Concert door het A. N.R.O.-or kest, onder leiding van Nico Treep. 8.10 V.A. R.A.-avond Mevr. C. Plooyer-de Graaif, alt. De heeren M. Plooyer, tenor Fr. Pfeifer, pia no. Spreker: de heer W. H. Vliegen, lid van de Tweede Kamer, oud Partij-Voorzitter dev S.D.A.P., over: De oorsprong der Socialish- sche beweging. 1. Preluae uit de suite van Ravel (piano). 2a. General, Reinitz. b. Ern- telied, Reinitz. c. Zij sluimert, Diepenbrock. d. De klare dag, Diepenbrock (tenor). 3. Fantasie C-moll, Bach (piano). 4a. In Wal- deseinsamkeit. b. Auf dem See, Brahms, c. 'Der Schmied, Brahms, (alt). 5. Rede van den heer Vliegen. 6a. Et misericordia, Bach, b La chanson du Vannier, Franck. c. Les dan- aes de Lormont, Franck. (alt en tenor) 7. Rede van den heer Vliegen, 2e ged. 8a. Aria des Tamino (Zauberflote)Mozart, b Am Feierabend, Schubert, c. Ungeduld, Schubert, d. Wanderlied, Schumann (tenor). 9a. Etude op. 10 Ges dur, Chopin, b. Etude op. 25 As dur, Chopin, c. Impromptu Fis dur, Chopin (piano). 10a. Je tu m'ami, Pergolese. b. O, roosken root (Oud-FIoll. melodie), piano, Rontgen. c. Ghequetst ben ic van binnen. (Oud-Holl. melodie piano, Pijper). d. Efe winter is verghanghen (Oud-Holl. mdodie piano, Pijper). (alt). 11. Scherzo op. 39 Cis- moll, Chopin, piano. 10.30 Persbenchten 10.40 Een uurtje filmmuziek uit de Cinema Royal te Amsterdam. Orkest onder leiding van Hugo de Groot. Daventry, 1600 M. 12.201.20 School prize giving. 2.35 Cricketwedstrijd tusschen Middlesex en Nottingham. Muziek van de militaire band en V. Openshaw, contra alt. W Wascyns, barton. 5.35 Kinderuurtje. 6 15 Birthdays from London. 6.30 Dansmuziek. 6.50 Tij<fcein,weerbericht, nieuws. 7.10 Roei- wedstrijden, Cambridge. 7.35 De sonates van Beethoven. 7.45 Lezing: The history of bowls. 8.05 Variete. Autumn's prkest. Clapham en Dwyer. E. Hastings, humorist aan de piano. N. Blaney, gesyncopeerde zang Daarna Canadeesche zangcyclus voor piano, vier stemmen en obligaatviool. Muziek van B C. Hilliam. Gedicht van E. P. Johnson 8.50 Mr. Flotsam en Mr Jetsam. 9.05 „P. T O." een revue van Noel Scott en S. Rowe. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.35 Causerie: Mr. L du Garde Pesch „On running commenta ries". 9.50 Trinity College kamer-orkest. 10.05 „The gang", vroolijke zang en muziek. 10.50—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 10.50- 11.20 Concert 12.50—2.10 Orkestconcert 5.055.55 Dansmuziek. 8.0511.20 Gala concert Mile Wullens, viool. Mme. Gerard en Mile Buot, declamatie. Juilmin, piano. Matty Lianenny, zang. J. Ansehipzky, piano, e.a. Langenberg, 469 M. 1.50—2.50 Orkest concert. 5 50—6.50 Vocaal concert. 8 20 9.35 Kamennuziek van Mozart. Werag strijkkwartet. E. Grape, piano. G. Grelke clarinet. O Hirnet, hobo. G. Farber, hoorn P. Scheidt, fagot. 9.35 Vroolijke avond. E Milde, vroolijke liedjes. H. Kohlbrandt, hu morist. 11.201.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen, 1250 M. en Berlijn '484 en 566 M. 3.108.05 Lezingen en les sen. 8.50 „Der siebente Tag", van Schanzer en Wehlisch, Berliner klucht. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Hamburg394.7 M. 12.50—3.10 Orkest concert. 4.20— 5.20 Moderne sonates voor viool en piano. 6.207.10 Vroclijk concert 7.45—11.10 „Carmen", opera. Daarna dans muziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek 6.20 Les. 7.50 Orkestconcert. 9.501050 Dansmuziek. PROV. BOND VAN ZIEKENFONDSEN IN NOOR I> HOLL A ND. (Vervolg.) De voorz. stelde aan de orde de behande- ling der begrooting 1927. Zaandam vond het eigenaardig dat de sa- larissen op deze begrooting weer verhoogd zijn. In verhouding tot de verminderde werk- zaamheden, is dat voor den secretaris de helft te hoog. Van Leer ging daarmee accoord. Naar het Engelsch van Dorothea Gerard. Door Mr. G. Keller. 43) Haar eerste indruk was die van onver- mengde bewondering voor Katya's onderne- ming. Maar andere indrukken lieten niet op zich wachten. Dit was dus de verklaring van Panna Malkoffs wonderlijke verzwijging van de plaats waarheen zij zich begaf, van haar terughoudendheid bij hun laatste ge- sprek. Wat een eigenaardig idee van haar om met zulke ernstige plannen op reis te gaan zonder aan haar schijnbaar vertrouwde Icennis iets. van haar voornemens te verklap- pen! Het was toch wel spijtig voor haar, dat zij zoo buiten het complot was gelaten, ter- wijl zij intusschen het eerste middel was ge- weest om het in elkaar te zetten. Toen zij de zaken aldus had bekeken, kregen de gedach- ten van Panna Rudowska omtrent Katya een ietwat wrevelig karakter, gevolg van haar gevoeligheid en verergerd door dat zij met naar tijd geen raad wist. Hoe zou het loopen met de geschiedenis te Zalkiew? Zou zij op een goeden dag verrast worden door de aankondiging van een ver- loving? Telkens weer stelde de schooljuf- frouw, nu eens door belangstelling dan weer door haar ergernis geprikkeld, zich deze vraag. Aldus zat zij ook nu weer te peinzen in het waggelige tuinhuisje, zonder dat zij het na- Broek In Waterland gaf enk'ele wenken over drukwerkbesparing en wil een zeker percen tage heffen van de nog toe te treden kassen. Voorz. antwoordde, dat er feitelijk aan sala- ris betaald wordt .vat er overschiet. Zaandam meende dat het salaris is vastge- steld in dagen van hoog-conjunctuur. De heer Kuijer antwoordde, dat de werk- zaamheden, verbonden aan het provinciale secretariaat, aanmerkelijk uitgebreid zijn De heer PoschEr wordt hier gesproken over salaris, maar het is toch hoogstens een sigaren-centje. Seer. Visser wenschte niet te pleiten voor een salarisje, maar wilde onjuistheden weg- nemen, wat Kuijer reeds heeft aangeroerd De provinciale bonden hebben de controle over alle kassen, wat een enorm werk betee- kent. De heer Kok vond, dat het N.V.Z. de secr.- vergoeding er nog maar bij moet nemen. De heer Bergh liet een ernstige waarschu- wing hooren. de heer Hamel vond een begrooting ge goochel met cijfers. We zitten te begrooten, maar het is een verdeeling van het eind-totaal De heer Witteveen verweet de salaris-verla- gers, dat ze geen gevoel voor humor hebben. De post „onvoorzien" is hier op deze begroo ting niet de sluitpost, maar de secretaris en de voorzitter, die tevreden moeten zijn met wat er overblijft (gelach). Spr. heeft den heer Visser wel eens op 't oorlogspad ontmoet, maar wat je daar soms te hooren krijgt, kan met geen geld worden goedgemaakt. De begrooting wordt goedgekeurd in ont- vangst en uitgaaf op 1616.33. Na de pauze kwam ter tafel de beschrij- vingsbrief Landelijke vergadering N. V. Z. Deze gaf zooveel stof tot fcespreking, dat we er enkel de voornaamste punten uit zullen aanhalen. De heer Van Lier bepleitte de wenschelijk- heid om een accountant te benoemen. De heer Groen (Schoorl) vend de uitgaven 1926 en de begrooting 1927 een enorm ver schil. De voorzitter: Door nieuwen organisatie- vorm. Alle prov. bestuurders moeten naar de Landelijke Vergadering. De heer Bergh heeft in het H. B. reeds voorgesteld een accountant te benoemen, maar kon geen meerderheid verkrijgen. De heer van Leer: Controle is no. een, ook tegenover de organisatie. De heer Hamel vond het jammer, dat niet alle provincien aan hunne verplichtingen hebben voldaan. Hij drong aan op een adver- tentie<ampagne. Seer. Visser zette uiteen, hoe de schuld van enkele provincien ontstaan is en gaf de schuld aan den lossen organisatievorm van voor en kele jaren. Men betaalde eenvoudig niet ot gaf een onjuist aantal leden op, doch daar is een eind aan gemaakt. Het N.V.Z. moet bij leggen llO'O.en dan de bond de rest en dan zijn we vrij van alle schulden. De heer Zeeman constateerde een belang- rijke verbetering. We staan thans veel zuiver der. Men heeft niet altijd de beschikking over krachten, in staat het financieele beheer te leiden, maar we gaan in de goede richting. Spr. gaf nog enkele wenken. Een accountant kunnen we eerst aanstellen na invoering van de ziektewet. Flet is toch niet moeilijk om in onze organisatie menschen aan te wijzen, die bevoegd zijn om de boeken na te kijken en die ons aller vertrouwen bezitten (applaus). De heer Groen (Schoorl) heeft het verwon- derd, dat de adviseur is afgeschaft. Deze zou toch betaald worden door het N. V. Z. De heer Visser: Deze post is niet uitgetrok- ken omdat we geen centen hadden. De beer Groen achtte dit het paard achter den wagen spannen. Per advies zullen we veel duurder uitkomen. De beer Visser: We kunnen niets anders doen dan de wenschelijkheid uitspreken. Door- drijven kunnen we niet, omdat we dan leden zullen verliezen, maar wanneer de ziektewet is ingevoerd, gaat dat beter, dan is er een heilig moeten. Tenslotte wordt door het H. B. een motie voorgesteld, waarin de wenschelijkheid wordt uitgesproken eener afdoende controle, desge- wenscht bijgestaan door een deskundige. Deze motie werd aangenomen met 37 tegen 20 stemmen. De heer Neuteboom, voorzitter der N. V. Z kwam ter vergadering en werd met applaus begroet. De heer Groen stelde voor een rechtskun- dig adviseur aan te stellen. De heer Neuteboom: De heer Schuurman vroeg een te hoog salaris voor onze organi satie. Per advies wil deze ons niet dienen We hebben evenwel ook nog onzen raad van ad vies, tot wien we ons kunnen wenden. Daarin zitten mannen met namen. Het voorstel-Schoorl werd niet ondersteund derend bezoek bemerkte. Telkens vroeg zij zich af, gelijk zij trouwens geregeld deed, of er ooit iets dat aan een l'oman geleek in haar leven zou komen. Een droeve trek speelde om haar grooten mond. Een profetische blik in de toekomst toch had haar zichzelf doen zien, twintig jaar later, zittend in hetzelfde tuinhuisje, of een dergelijk, met enkel dit verschil, dat het gouden haar, dat haar eenige schoonheid uit- maakte, dan tot zilver zou zijn geworden. En toen die gedachte bij haar was opgeko- men, sloeg zij de oogen op en zag een heer in een donkergroene uniform aan de andere zijde van het hek staan. „Goeden dag, Panna Rudowska!". Zij sprong onmiddellijk op, door een panl- schen schrik bevangen, daar haar het bezoek van een commissaris van politic op zijn minst even bedenkelijk toescheen als aan Nationka. Met een onderdanig en onzeker glimlachje op haar lippen ging zij naar de heining toe, intusschen haastig haar geweten onderzoe- kend op het punt van mogelijke O'vertredin- gen. Had zij wel voldoende er voor gewaakt geen speciaal Poolsche belangen aan te roe- ren, en had zij wel verhinderd, dat er Pool sche volksliederen werden gezongen? Maar de vertegenwoordiger van het gezag die thans tegen de heining leunde, keek voor het oogenblik zoo vriendelijk als zij zich maar denken kon. Zijn hoed zoo beleefd mogelijk afnemend, informeerde hij op de innemendste wijze of zij reeds het laatste nieuws had ge- hoord. Daar hij toevallig dezen kaiit uit moest, had hij bedacht, dat zij misschien de avondbladen nog niet had ingezien, en hij had daarom de vrijheid genomen enz. enz. en kwam d'us niet In stemming. Punt 7. Inleiding van Dr. J Wan Bruggen over „De Herverzekering". Punt 8. Voorstel H. B. om een propagan dist aan te stellen. Vele afgevaardigden voer- den hierovei het woord, doch schrikten terug voor de geraamde kosten 4000 per jaar). De heel Kuijer (H.B.) verdedigde het voor stel. Wanneer we kijken naar Centraal Be heer, waar men met 10 man op pad is, met aan salaxlssen 70.000 en wij met z'n alien 1000, dan is het met te verwondercn, dat we klappen krijgen. We staan voor een ont- zaglijk werk, maar hebben geen geld. De. noodzakelijkheid is er, maar de leden voelen het nog niet, doch straks zal men moeten kie- zen. Een man kan alles niet tot stand bren- gen in z'n vrijen tijd, er zal in iedere provin- cie iemand moeten komen. Reden van de be- spreking is alleen maar voorbereiding voor de toekomst. De heer Neuteboom, voorzitter H. B., wil de het in zijn posiviteit bespreken. De kwestie is, dat er gemiddeld op iedere 600 georgani- seerde vakarbeiders een gesalarieerde is, maar wij1 hebben op onze 70.000 leden nog geen een Ik heb geen tijd meer en Kuijer ook niet Gij zult aan ons geen vette kluiven heb ben, wij zijn eerder op. Ge kunt het principe redden, maar de kassen worden de dupe. Ook de leden zullen betere propagandisten moe ten worden. Kijk naar het buitenland, waar een vrijwillige ziekteverzekering veel meer leden heeft aangebracht. Onze overbelaste se cretaris moet ontheven worden. De heer Posch was voorstander van een propagandist. De heer Hamel bracht het ideeele van de zaak naar voren. De heer Kuijer verklaarde, dat het iets meer moet worden, dan amateurisme. Wij wenschen geen ambtenarij, doch moeten de konsekwentie aanvaarden. In Zwitserland heeft men op een millioen verzekerden 12 ge- salaneerden. Visser meende, dat de fout zit in de provin ciale bestuurders. De heer Westerning had reeds lang een propagandist gewild, voor Amsterdam al leen hebben we er al een noodig, doch voor loopig moeten de leden het zelf nog maar doen. De heer Bergman paste zich aan bij den heer Westerning en wilde de ziekte-wet af- wachten. Voorstel H. B. werd in stemming gebrachi en verworpen met 52 tegen, 4 voor en 1 stem bianco b. Voorstel, regelende de contributie-af- dracht, werd aangenomen. c. Verplicht abonnement „Zelfbeheer" aan genomen. d. Uniformiteit in de boekhouding, aange nomen. e. Heffing van entree-geld van nieuw toe te treden kassen, wordt na zeer langdurig de- bat aangenomen. f. Het voorstel, regelende de herverzeke ring, werd aangenomen. Voorstel-den Haag tot vorming van een grondkapitaal voor het sanatoriumfonds werd aangenomen. De zetel van het H. B. is en blijft in T Haag gevestigd. Verschillende voorstel len-Amsterdam wer den na bespreking ingetrokken. Een voorstel om verandering te brengen in de samenstelling van de Landelijke Vergade ring, werd verworpen. Nog stelde Amsterdam voor, om ieder lid verkiesbaar te stellen tot het H. B., wat ver- diaagd werd tot een volgende vergadering. Bij de rondVraag werd geklaagd over de weinige activiteit van de leden in Alkmaar De heer Visser antwoordde, dat het in Alk maar niet gemakkelijk werkt, ook zijn er nog verschillende. ondernemerskassen. Doch wan neer straks in de komende ziektewet zal staan, dat een kas minstens 2000 leden zal moeten tellen, om zelfstandig te blijven, zullen we on ze aandacht daar ten voile aan schenken. Ook werd nog aan de kassen in overweging gegeven, om naast hun gewone kassen een ondersteuningsfonds in het leven te roepen. Op de plaatsen, waar dit reeds is, werkt dat fonds uitstekend en krijgt men op die manier leden, die anders niet toetreden. Sloterdijk wilde de vrouwelijke ledfen weren, doch de voorzitter meende, dat iedere kas dat maar zelf moet uitmaken. Nadat nog enkele opmerkingen, betreffende de Kamers van Koophandel waren bespro- ken, sloot de voorzitter deze geanimeerde ver gadering te kwart over vij'f. UIT OUDKAR'SPEL. Donderdagavond had de gewone jaarlijk- sche schoolfeestvergadering plaats in het lo- caal van den heer Vis. 21 personen waren aanwezig. De rekening sloot met een ontvangst van 655.051/2, eeri uitgaaf van 498.47 alzoo een Neen, zij had niets gehoord, stotterde de schooljuffrouw, nog altijd in de war en er niets van begrijpend. „Er is weer een inspecteur van politie te Warschau doodgeschoten," decide Klobinski minzamer dan ooit mede. „Ik vrees, ik vrees zelfs heel erg, dat dit weer strengere maatregelen tot onderdruk- king ten gevolge zal hebben. Wij hebben nog wel geen nieuwe orders gekregen, maar on- getwijfeld zijn zij onderweg. Ik meende goed te doen u een woord van waarschuwing te la- ten hooren. In uw positie, nietwaar? kan men in deze dagen niet genoeg voorzichtigheid in acht nemen." „Dank u, u is werkelijk al te vriendelijk," prevelde Panna Rudowska. „Kan men al te vriendelijk zijn tegen over een landgenoot?" vroeg Klobinski glim- lachend, met een vriendelijke intonatie zijn stem doende dalen. „0, maar „Wij zijn beiden trouwe dienaren van den Tsaar, ongetwijfeld1, daar behoeven wij niet over te spreken. Maar kan zelfs de verant- woordelijkheid van het ambt herinneringen aan vroeger tijd geheel verstikken?" Aldus sprak Klobinski, terwijl hij er bui- tengewoon als een gewoon mensch uitzag en zich nog een beetje verder over de heining boog. „Als ik gelegenheid had om u alleen te spreken, zou ik u een paar nuttige wenken kunnen geven om gevaren te ontwijken. Maar het is hier de openbare weg en het zou voor mij niet passend zijn om hier gezien te wor den. Is dat niet een tuinhuisje, dat ik zie? Misschien is het wel veroorloofd?" saldo van 156.48 Hier komt nog bif /7.16 rente zoodat een saldo van 163.64k- aanwezig was, tegen 198.15K het vorig jaar. De rekening was nagezien en in orde be- vonden. Voor het nazien van de volgende rekening werden aangewezen de dames Tau- bcr-Ootjers en Zeeman-Stam. Van Mevr Kroon-Borst en de heer Jb. Eecen was beridit ingekomen dat ze als lid van de commissie bedanken. Aftredend herkiesbaar zijn mevr. Kostelijk- Pranger en de heer Heertjes, die beide herko- zen werden. In de vacatures werden gekozen mevr. Tau- ber-Oofjers en de heer Bosch. Het schoolreisje voor de hoogste klas waaraan 16 kinderen zullen deelnemen zai gaan naar Amsterdam en Valkeveen, met be- zichtiging van Artis, Aqarium en het Mui- derslot. Aan de andere reis zullen ruim 80 kinderen deelnemen. Deze wordt gehouden naar den speeltuin en de duinpan te Bergen en het strand van Castricum. De reisjes werden respeciievelijk vastge- steld op 7 en 14 Juli. Na het uiti'eiken van de lijsten werd de ver gadering gesloten. De O. L. school is door bemiddeling van het Koloniaal Instituut te Amsterdam in het bezit gesteld van een prachtverzameling Indische voorwerpen. UIT BERGEN. Toen Donderdagmorgen de teraardebestel- ling zou plaats hebben van een kinderlijkie op de R. K. begraafplaats aan den Kerkedijk alhier, geraakte, juist oij den ingang naar de begraafplaats, de auto, waarin het lijkje werd vervoerd, in brand. Door middel van schepoen zand kon de brand spoedig worden gebluscht. Niettemin kon de auto uit eigen kracht niet verder ko men en moest deze naderhand worden ge sleept. Het kistje, dat ijlings uit de auto was ge- haald, werd per baar naar de begraafplaats overgebracht. Tot onderwijzeres aan de St. Ursula- school in deze gemeente is benoemd mej. E. M. A. van Etten, alhier. Aan de heeren Th. A. P. Berichout en L. Heubach is door Ged. Staten dezer provin- cie vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein uitsluitend aan logeergasten, in eenige lokaliteiten van de door hen bewoonde perceelen aan de Bree- laan. Bij beschikking van de Ministers van Arbeid, Handel en Nijverheid en van Finan- den, d.d. 1 Juni 1.1. zijn aan deze gemeente bijdragen uit 's Rijks kas verleend van 1739.48 en 68.14, zulks in verband met de exploitatie-tekorten over 1926 van de door de gemeente met Rijksvoorschot gebouwde ar- beiderswoningen. UIT WIERINGERWAARD. Wonsdagmiudag vergaderdeu Dijkgraaf en Hcemraden met Iiooiaingeianden volialiig, onder leiding van den heer R. Kaan. In verband met de notulen deeide de vooc- zitter ni.de, dat de Westzijde van de Kluft bij de trambrug zal woraen opgebroken en evenals de Oosizijde wegbeharding zal wor den. Het riooltje bij Bakker zai vervalien. Flet loopstraatje wordt verlegd en zal men laten afheilen naar het volgend riool. De hock nabij Gudesiuis bij Biemond zal gedeel- telijk worden bestraat. De bedceling is ech- ter om daar nog even mee te wachten, omdat het Hoogheemraadschap waarschijnlijk van plan is den weg aldaar uit te zetten, in welk geval ook aan onzen kant de weg 1 Meter verbreed zou kunnen worden, hetgeen een groote verbetering zou zijn. Medegedeeld werd, dat de levering van grint is gegund aan den heer C. Schipper te Amsterdam voor 2.35 per kub. Meter. De eerste zending, 420 kub. M., is gearriveerd en volkomen naar genoegen. Hoewel door het Dag. Bestuur 700 kub. M. is aanbesteed, werd toch van genoemde firma een aanbod ontvangen, om tegen denzelfden prijs nog 420 kub. M. te zenden, aangezien dit juist een scheepsvracht is. Het Dag. Bestuur stelde voor dit aanbod te accepteeren. Er wordt tamelijk veel grint door de ingezetenen gekocht en ook voor wegbeharding is nog heel wat noodig. Allen voor. Van het Departement Wieringerwaard van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen was onder aankzegging bericht ingekomen, dat de bibliotheek, welke tot dusver in het Polderhuis was ondergebracht, voortaan in een der schoollokalen zal worden geborgen. Van het gemeentebestuur was een schrij- ven ontvangen, dat behoudens hoogere goed- keuring een bedrag van 100 zal worden betaald voor het gebruik van een gedeelte van den Noorddijk tot berging van vuilnis. Een oogenblik later was hij door het nau- we hekje naar binnen geslipt en door den reeds met een rooden tint overtogen wilden wingerd beschermd tegen onbescheiden blik- ken van mogelijke voorbijgangers, had hij zich verdekt opgesteld in het bouwsel van tandenstokers in gezelschap van Panna Ru- dowski. „Misschien is u wel verwonderd over mijn belangstelling in uw lot", merkte hij op, ter wijl hij zijn mouwen zoo op de ruwhouien tafel legde, dat zij zoo min mogelijk vuh wer den. „Omdat wij elkaar maar zelden ontmoet hebben, en nog zeldzamer elkaar gesproken hebben, denkt u ongetwijfeld, dat u een 'vreemde voor mij is. Maar dan denkt u toch verkeerd. Ik heb vaker gelegenheid gehad op u te letten dan u denkt. Mijn oog heeft op u gerust, Panna Rudkowska, en wat ik heb op- gemerkt, heeft mij vervuld met een eerbied waaraan ik reeds lang uiting heb willen ge ven. Het zijn moeilijke tijden, welke wij door- leven, waarde juffrouw, en men moet niet alleen een sterk karakter, maar ook een groo te dosis moed hebben zich daartusschen thuis te gevoel en zonder aan zijn plicht tekort te doen noch zijn teerder gevoelens geweld aan te doen. Maar dat is u wel gelukt, het doet mij een genoegen u dat te mogen zeggen." Onder den vriendelijken blik, dien hij op haar liet rusten, kreeg zij een kleur van ver- rassing en genoegen en haar groote, wijde mond opende zich voor een dankbaar glim lachje. „Van het eerste oogenblik, dat ik u zag, heb ik tot mezelven gezegd: Dat is een karakter!" GOEDE RAAD IS DUUR ADVERTEERT IN DE ALKMAARSCHE COURANT De Dijkgraaf meende, dat de welwillende houding wederzijds zeker oorzaak is van deze soepele oplossing. Dan was ingekomen een ontwerp van een nieuw algemeen reglement van bestuur. Dit ontwerp bevat niet minder dan 195 artikelen het bestaande had er 105. Het zal een maanc ter visie liggen. Het Dag. Bestuur wilde het nu bij de leden laten circuleeren, doch er kan aan ieder slechts 2 leesdagen worden toege- staan. Eventueele bezwaren of aanmerkingeu kunnen voor 14 Juli worden ingezonden bij de Vereeniging van Waterschappen. Worden deze niet door hen overgenomen, dan heei' men altijd zelf nog het recht op- of aanmer kingen bij Ged. Staten in te zenden. De heer Haringhuizen werd met alge- mtene stemmen herkozen als penningmeester van den polder. Met hem stonden op de voordracht de heeren J. N. J. Zeeman en W. J. Los. De voorzitter feliciteerde den heer Haring huizen en zeide dat de wijze van administra te zeer zeker in het belang van den poldei is te noemen. De geloofsbrieven van de herkozen Inge- landen, de heeren F. A. F. Groneman en J. A. Bakker, werden na ondprzoek in orde bevonden, waarna tot toelating werd beslo- ten. De rekening over 1926 was nagezien door eene commissie, bestaande uit de heeren F. A. F. Groneman, C. J. Blaauboer en P. Grin Eerstgenoemde deeide mede, dat al les votaiaakt in orde was bevonden. De ont- vangsten hadden bedragen 68.510.96, de uitgaven 43.015.62)^, zoodat het batig saiao bedraagt 25.495.33IT. De commissie stelde voor ae rekening goed te keuren, onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn unstekena en accuraat genouden beheer. Aldus besiokn. De penningmeester deeide nog mede, dat een paar posien zijn overschrecten tot een bedrag van 2o4u.521/2, welk bedrag door overscnrijving uit den post „onvoorzien'' is bestreden, G'p voorstel van het Dag. Bestuur werd gocogevonden om het visenwater in den J\oik voorloopig nog voor twee jaar te ver- paciiteh aan de Geors. Kooij voor 25, on der bepaiing, dat de karper en zeelt, welke door den Poider zijn geplant, niet al te veel wordt opgevischt. Hierna kwam een belangrijk punt aan de orde, n.l. bespreking verbreeaing van enkeie bruggen en wat daarmede in verband staat. De Dijkgraaf zeide, dat de wegen in de kom zeer smal zijn, zoo zelfs, dat op som- mige plaatsen twee groote uutobussen el- kander bijna niet kunnen passeeren. Zou het nu, zeide spr., geen overweging verdienen, om aan de gemeente te verzoeken een artikei in de politieverordening op te nemen, waar- bij het verplichtend wordt gesteld vanaf Ou- desluis tot de Kreil steeds rechts te rijden? De dubbele wegen alhier leenen zich daai uitstekend toe Wordt evenwel een dergelijke bepaiing gemaakt, dan zal het in de eerste plaats noodig zijn de bruggen bij Strijker, die toch voor reparatie in aanmerking komen. te verbreeden, omdat groote vrachtwagenr daar moeilijk den draai kunnen nemen. Elkt verandering is eehter onderworpen aan de goedkeuring van Ged. Staten. De heer Reigersman, met wien reeds over deze zaak was gesproken, was al zoo welwil- lend een paar situatiekaartjes te laten ma ken, waarbij in overweging werd gegeven de brugbedekking te maken van gewapend be- „Hoe kan u mij opgeir-rkt hebben?" flui- sterde zij, aangenaam gestreeld, maar verle- gen. „Hoe zou ik niet opgemerkt hebben, als ik niet met blindheid was geslagen? En ik ben niet' blind, vooral niet voor den glanr van dergelijk goud!" met een bescheiden paar onmiskenbaar gebaar naar haar kapsel. Waarom zooveel omwegen, waar hij recht op zijn doel had kunnen afgaan? De toon waarop zij met gedempfe stem ant woordde: „0, Pan Klobinski!" versterkte hem nog meer in de overtuiging, dat zich hier een geval voordeed, waarbij hij het er zonder ge- vaar zoo dik mogelijk op kon leggen. „En niet alleen zei ik tot mezelven: Wat een karakter! maar ik heb tevens gezegd: Wat moet die een leven leiden! Een leven var enkel werken en ontbloot van elke vreugde: het verbaast mij, dat zij het kan uithouden!" „Het is niet gemakkelijk," antwoordde Panna Rudkowska met een zucht, vervuld door een hevig medelijden met zichzelve. „Zoolang Lubynia werd bewoond, brach- ten de bezoeken van Panna Malkoff nog een lichtstraal op uw pad. Ik weet hoe hoog zii u waardeerde. Maar voor het oogenblik zijt zij gestaakt, hoewel zeker niet meer voor lan- gen tijd. Het naderende einde van het mooie jaargetijde zal de reizigers wel weer spoedig doen terugkeeren. Het zou mij niet verwonde- ren, als u reeds van uw vriendin en bescherm- ster een inlichting had gekregen betreffende haar spoedigen terugkeer." (Wordt vervolgd). Wl| achter kunnen U een goeden raad go- van, die absoluut niet duur la. Wanneer gl) morkt, dat hat aantal uwer klanten steeds gelijk blijtt, geen voor- Uitgang vertoont, dan Is dat een bewtjs, dat uw xaak niet bakend genoeg Is. U cult dus meer reclame moeten gaan maken. Regal* matlg adverteeien (a dan ook een eersta voreischte en we kun nen u daarom slechts met klem advleeeren:

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5