DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. kesis"**-* Buitenlandscfi pmengd nieuws. Honderd negen en twintigste Jaarganp ibomiementsprljs by vooruitfoetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50 Bewiisn ft a ox MAAIDAG 13 JtlNI Uit het Parlement ^ageSpsch overzichi. Buitenfand amerika. No. 136 Dit nommer Bcsfaaf nit 2 blades. 1927 Direcfeur: G. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. Den Haag, 10 Juni 1927. Gisteravond heeft de Eerste Kamer weder een van die merkwaarddg korte vergaderin- gen gehouden, waarvan de wedergade bij geen enkel parlement wordt gevonden, Om kwart over achten opende de Voorzitter de vergadering en om half negen stonden we weer op straat. Maar in dat korte tijdsbestek hechtte de Kamer hare goedkeuring aan zeven wets voorstel len en bij het eerste voo-r- stel dat aan de orde kwam, de uitbreiding van den Hoogen Raad en de Rechtbank te fs-Gravenhage, is zelfs nog een bespreking jgevoerd tusschen den minister van Justitie ten den heer Slingenberg (V. D.) over de kwestie van het benoemen van raadsheeren- plaatsvervangers bij den Hoogen Raad. We bennen wel bij de andere reehtscolles plaats- rervangers van rechters, alleen niet bij den Hoogen Raad en nu meende de heer Slingen- terg, dat juist met het oog op den leeftijd ran raadsheeren in den Hoogen Raad, waar- ioor de kans op ongesteldheid bij die heeren footer is, de wenschelijkheid kon worden »verwogen van de benoeming van plaatsver- rangers bij dat college. De Minister Donner achtte dit niet zoo noodig, doch beloofde de zaak te overwegen. Geld zal het niet aan het land kosten, want een rechter-plaatsver- vanger of raadsheer-plaatsvervanger mag het nog zoo druk krijgen, wanneer bij invalt, yan betalen is geen sprake! Na korten tijd1 in Comite-Generaal verga derd te hebben ter bespreking van de elgen begrooting der Kamer voor het volgend jaar, heeft de Tweede Kamer heden in de eerste plaats hare goedkeuring gehecht aan het voorstel tot samensmelting van de Departe- menten van Oorlog en Marine en dat mer een niet zoo kleine meerderheid, 55 tegen 31 stemmen. Het was een zeer gemengde stem ming, waarvan men eigenlijk alleen kan zeg gen, dat een radicale meerderheid gevormd door soc. democraten, vrijz. democraten, een deel der katholieken en een deel der antlrevo- lutionnairen, het voorstel heeft goedgekeurd. De Kamer heeft wijders verworpen een voorstel van den heer Albarda om nog in dit zittingsjaar zijn wetsontwerp betreffende den leerplicht voor het zevende jaar te be- handelen. Tegenover 32 voorstanders ston den 50 tegenstanders. Daarna heeft de Kamer weer in behancle- ling genomen het wetsontwerp op de besmet- telijke ziekten, waarvan de besprekingen waren geschorst, omdat de minister Slotema- ker de Bruine het met de Kamer niet eens kon worden omtrent de vraag wie de vergoe- ding moet betalen welke men wenscht uit te keeren aan bacillendragers, die men wenscht af te zonderen. De regeering had nu de im- peratieve bepaling, dat die kosten uit de gemeentekas moeten worden betaald, laten vervallen en nu ging de Kamer weer mee met de Regeering. Maar daarmee was het ont- werp nog niet in behouden haven. Immers mevrouw de Vries--Bruins (S. D. A. P.) met den antirevolutionnairen heer Scheurer de eenige medische specialiteit in de Kamer, had een amendement voorgesteld op het arti- kel betreffende de te veiieenen vrijstelling yan inenting, dat die vrijstelling, welke krachtens medisch advies kan worden gege- ven, slechts zou kunnen: worden verleend op voorstel van twee geneesheeren. waarvan een inspecteur van het geneeskundig staatstoe- zicht moest wezen. Dat was in het bijzonder den heer Kersten (St. Ger. Partij) te kras en we hebben een meer levendig dan interes- &ant debat gchad "over het nut van de vacci- natie, dat hiermee werd geeindigd, dat het amendement van mevr. De VriesBruin3 werd aangenomen met 39 tegen 33 stemmen Tot de tegenstemmers behoorden velen, die met wilden, dat het ontwerp door aanneming van het amendement waartegen minister Slo- femaker zich sterk had verzet, gevaar zou loopen. Dat zij goed hadden gezien, bewees oe minister door na aanneming er van on- middellijk schorsing van het debat te vragen, wat natuurlijk werd toegestaan. „Aftreden!" nepen de sociaal-democraten, doch zoo'n vaart zal het wel niet loopen: het extra-parle- mentair kabinet behoeft zich dezen tegenslag uit em politick oogpunt niet aan te trekken. n 6 .r,ani€r is daa™P doorgegaan met de afhandelmg van de agenda en heeft o.a. na een korte bespreking hare goedkeuring ge hecht aan de voorstellen strekkende om ook vrouwen a Is getuigen toe te laten bij burger- rechte'ijke akten. Alleen 10 antifeministen stemden tegen. De behandeling van het wetsontwerp op de oomprabi.iteitsdwet zal vols'cnd'e week worden voortgezet. (Waarschijnlijk door een abuis der poste rs en eerst heden ontvangen. Red. Alkm. Crt.) Rusland in den put. Het gaat met Rusland zooals het ging met ien man, die te veel van een borrel hield. Die man was gelukkig getrouwd en lcefde vele laren voor het genot des wijns hem bekend was in de beste verstandhouding met zijn heftallige gade. Tom kumrn irt^n pp zekereq, avond bo- ven zljh iheewater tbujs ep terwijl de vrouw, stomverbaasd, werkeloos toekeek, sloeg hij alles in zijn eenvoudige, nette woning kort en klein. Lang leefden daarna de man en de vrouw in hevigen onmin. Doch daar in die dagen de echtscheiding nog niet uitgevonden was. moesten ze wel bij elkaar blijven en zoo ge- schiedde het, dat ze na lange jaren het weer tamelijk goed met elkaar konden vinden. De man dronk matig en liet zelfs dit na, wanneer hij bij zijn vrouw was. En de vrouw verdroeg dit matige drinken, zoolang zij er geen last van had Maar zoo gaat het meer! de man verloor het begrip van wat „matig" was en dat had tot gevolg, dat de vrouw ook van het matige drinken weer last kreeg. En toen zij daarover op zefceren dag haar meening durfde zeggen, wat toeh haar recht was! ont- stak de man in woede en sloeg opnieuw alles kort en klein. En daarna, ziende wat hij gedaan had, wist hij niet beter te doen dan zijn vrouw de schuld te geven, „Als jij je mond gehouden had, was er niets gebeurd!" riep hij uit. Zoo gaat het met Rusland. Vroeger waren er geen betere vrienden denkbaar dan dat land en het Britsche Rijk. Toen kreeg het bolsjewisme den Russen te pakken en „de vriendschap was in grim verkeerd." Eerst na jaren ging het wat beter en Enge- land verklaarde zich zelfs bereid tot een tege- moetkomende houding, als Rusland daar- tegenover de sowjet-propaganda wat matigen wilde. Lang bleef alles goed gaan, tot het eenige weken geleden Engeland wederom te bar werd en de breuk met Rusland een feit werd. Toen is Rusland onmiddellijk begonnen met in eigen huis de zaak flink overhoop te gaan gooien: de talrijke arrestaties en de executie der monarchisten waarover wij reeds Zaterdag bijzonderbeden mededeelden, zijn er het beste bewijs van. Het mooiste is echter, dat Rusland van dat alles openlijk Engeland de schulu geeft! Als Engeland zich koest gehouden had, dan was er niets gebeurd! Aanvankelijk trok Engeland zich even als de vrouw van den borrelaar dat zal ge daan hebben van deze beschuldiging bit- terweinig aan, doch nu Rusland voor de tweede maal een woedenden aanval onder- neemt en de beschuldigingen al idioter wor den, acht het de tijd gekomen, om zich open lijk tegen deze verdachimakingen te verzetten. Getuige o.a. de nieuwe verklaringen van Hodgson, den vrdegeren gezant te Peters burg, die hardnekkig _de beweringen der Sovjet-regeerders over onwettige Britsche practijken ontkende. Hij zeide dat hij niets afweet van verschei- dene der genoemde personen en noemde met nadruk de beschuldigingen, geuit tegen ver scheidene anderen, die zich met spionnage werk voor de missie zouden hebben bezig- gehouden, volkomen ongegrond. Hodgson zeide voorts, dat de beschuldiging dat vice- consul White betrokken was bij samenzwe- ringen om het Kremlin, het Grand Theatre, enz. in de lucht te doen vliegen, belachelijk is tot in het absurde. Hij wijst er op, dat de z.g bekentenissen door gearresteerde personen aan het „Politiek Staatsdepartement" met het grootste wantrouwen ifloeten worden behan- deld, daar bet bij de ambtenaren der G. P. Oe. gewoonte is, dat zij pogingen doen om ge- arresteerden bekentenissen af te dwingen door dreigementen of toezeggingen van invrijheid- stelling, ihdien zij gedicteerde verklaringen teekenen, terwijl zij de afschuwelijkste dwangmiddelen toepassen om personen aan te wijzen, die als agenten zouden optreden. Zoo werd een dienstmeid van de Britsche missie in de gebouwen van bet Commissari- aat van Buitenlandsche Zaken met levens- lange gevangenisstraf bedreigd, tenzij zij op zich nam inlichtingen omtrent Hodgson te verstrekken, en met de doodstraf, indien zij nret bekend maakte, wat haar was wed*r- varen. Dat noch de Engelsche verontwaardiging, noch de protesten lets uithalen, bewijst in- tusschen wel de nieuwe rede van den volks commissaris van oorlog te Moskou, waarin deze verklaarde, dat Rusland staat aan den drempel van een nieuwe en buitengewoon ernstige faze in zijn geschiedenis. Wij be- schuldigen, zeide Worosjilow, de Engelsche bourgeoisie niet alleen den moord op onzen gezant Wojkoff te hebben georganiseerd maar we zijn er van overtuigd, dat de En gelsche regeering bovendien in Rusland moordenaars, brandstichters en 'bandieten on dersteunt. Onze klassevijanden will-en ons met aire middelen in een nieuwen oorlog ver wikkelen; zij hebben geprobeerd, ons aan het oostelijk front te provoceeren en hopen nu, ons door economische middelen aan het westelijk front te verzwakken. Na deze rede werd de bevolking opgewekt het Engelsche gezantschapsgebouw te be- stormen. ,,Want, aldus Prawda, dat is toch niets anders dan een „rendez-vous" voor moorde naars en brandstichters!" Als het zoo een tijdje doorgaat, word! Engeland wel gedwongen, krachtiger maa< regelen te nemen. En het zal dat dan ook w« doen. Immers: weinig strookt het met de eer er de waardigheid der Britten om tegen de Sowje^ mocu weer te spelen zooals.^ Polen taans doen- FRANKRIJK. FR A NSCH— AM E R IK A A NSCH VREDESPACT. Washington tot besprekingen bereid. Uit Washington wordt gemeld, dat het Amerikaansche ministerie van Buitenland sche Zaken den Amerikaanschen gezant te Parijs, Myron T. Herrick, heeft opgedragen, den Franschen minister van Buitenlandsche Zaken, Briand, mede te deelen, dat het den Vereenigdfe Staten aangenaam zal zijn van gedachte te wisselen over een eventueel eeuwigdurend Fransch-Amerikaansch vre despact, zooals dit door Briand werd voor gesteld. LEON DAUDET. Een gevecht tusschen betoo- gers voor de Action Francaise" Voor de bureaux der „Action France" had een botsing plaats tusschen een groen betoogende volgelingen van Daudet en con trabetoogers. Er werden schoten gewisseld Verscheidene agenten werden door stok- en knuppelslagen gewond. Ook liepen verschei dene manifestanten verwondingen op. De po litic veegde tenslotte de straat schoon. Een stortregen voltooide het werk van de ver spreiding der betoogers. Twintig hunner wer den gearresteerd, doch men gelooft niet dat zij zullen worden vastgehouden. DE OOMMUN'ISTISCHE AG I TAT IE. Een leider gearresteerd. Op het moment dat hij uit Moskou terug- keerde, is Semard, secretaris-generaal der communistische partij, gearresteerd om de adit maanden gevangenisstraf te ondergaan, waartoe hij wegens het ophitsen van m'ilitai- ren tot ongehoorzaamheid was veroordeeld ENGELAND. DE BREUK MET RUSLAND. Een „sinister documents De Evening Standaard" meldt, dat het mogelijk is, dat er de volgende week in het Lagerhuis een mededeeling zal worden ge daan met betrekking tot de Russische execu- ties, die in verband zouden staan met spion nage voor Groot-Brittannie. Een merkwaardig staaltje van de anti- Britsche propaganda in Rusland werd enkele dagen geleden geleverd toen de „Izwestija" een fassimile reproduceerde van een .sinister document", n.l. een brief door den heer Pres ton te Petersburg geschreven aan den Brit- schen consul te Moskou, den heer Jerram. De brief was een antwoord op een vraag of er Russische firma's waren, die zekere chemi- calien konden leveren. Deze brief was in den -tusschen vrienden gebruikelijken gemeen- zamen toon gesteld De slotzin luidde onge- veer aldus: „Als ik er een of anderen Rus naar vraag (naar firma's namelijk), die che- micahen kunnen leveren), dan loopt hij: groote kans gevierendeeld te worden." Dit werd aan het Russische publiek opge- diend als bewijs van Britsche spionnage! DE VERKIEZINGEN IN DEN IERSCHEN VRIJSTAAT. Ernstig echec voor de re°ee- ringspartij. De verkiezingen in den Ierschen Vrijstaat hebben een verrassende wending genomen De nog onvolledige resultaten toonen aan, dat de regeering niet over een absolute meer derheid zal kunnen beschikken, zoodat een coalitie-iegeering onvermijdelijk schijnt. Men gelooft, dat de regeeringspartij ongeveer een derde van haar zetels verliest. De republi- keinsche partij van De Valera en de nationa- listische bond' hebben zetels gewonnen in bijna alle kiesdistricten ten koste van de re geering, terwijl ook de Labour Party over winningen behaald heeft. President Cosgrave en de andere leden yan het ministerie hebben vijftig procent van de stemmen verloren vergeleken met de ver kiezingen van 1923 RUSLAND. LITAUEN EN RUSLAND. XT Een complot. Naar uit Kowno aan het Berl. Tag. wordt gemeld, heeft de politieke politic in Litauea bencht ontvangen, dat er een plan bestaat een aanslag op de Russische legatie te Kow no te plegen. Naar aanleiding van deze be- richten heeft het kabinet vergaderd en beslo- ten, het 'egatiegebouw onder scherpe militai- re bewaking te stellen. De nieuwe Russische gezant te Kowno, Arosew, is door den staatspresident Smetana met bizondere eerbewijzen ontvangen. Voor en achter de auto van den gezant reed een escadron huzaren, terwijl voor het paleis van den president een eerecommando was opge- steld, dat de geweren voor den gezant pre- senteerde. WOJKOF BEG RAVEN OP HET ROODE PLEIN. De fel anti-Engelsche stemming ook in de toespraken toi uiting. Vitgebreide veiligheidsmaatre- gelen. De begrafenis van Wojkof aan den muur n het Kremlin op het Roode Plein is niet .em een imposante demonstratie, maar ook n politick mdrukwekkende plechtigheid ge- orden. Aan het station wachtten de regee ng, de leiders der partij en een delegate an het corps diplomatique de aankomst van dm trein, die hej sfoffelijk overschot hevatte, af. E>e agndgcht trok het. dat ook Trotski en Zinowjef aanwezig waren, niet echter in eenigerlei officieele functie, maar als vrien den van den overledene. De kist werd op een affuit, met militaire eerbewijzen, direct naar het Roode Plein °e- leid door straten, waar druk was gevlagd Over den geheelen weg, welken de stoet pas- seerde, waren de alzettingsmaatregelen, klaarblijkelijk onder den indruk van de jong- ste. aanslagen, zeer uitgebreid. Alleen miii- tairen en delegaties mochten zich op het Roo de Plein be vinden. De stoet trok door bijna geheel verlaten strateg Namens de regeering sprak Rykof, die den moord op Wojkof het aanvalssignaal op den Sovjetstaat noemde, en verklaarde dat Enge- land de witgardistische en monarchistische aanslagen financiert, die zich den laatsten tijd ook tot het Russische grondgebied hebber uitgestrekt. Het hoogtepunt van de rouwplechtigheid was de redevoering van Boechann namens het Centraal Comite welke ondanks den ernst van de plechtigheid bij begin en eind met le vendig applaus van de talrijke arbeidersdele gaties werd onUangen. Boecharin, die met yeel temperament sprak, beweerde, dat de in ternationale bourgeoisie onder leiding van de Engelsche den partijgangersoorlog aanvangt welke het voorgevecht is voor den werkelij- ken oorlog. Rusland moet hiervoor gereed zijn, hoewel het steeds voor den vrede° heeft gearbeid. De partij weet, dat zij de wereld met zonder offers kan veroveren, en aan het graf yan Wojkof verklaart zij, dat zij geen onderdeel yan een seconde zal afwijken van den weg, die op haar vaandels staat aangee°- ven, en die ,wereldrevolutie" heet. Namens het Volkscommissariaat van Bui tenlandsche Zaken onderstreepte Litwinof de taak der Sovjet-diplomatie, waarvoor Woj kof, op zijn post te Warschau, zoo zeide hii, voorbeeldig heeft gewerkt. Zij is: de bescher ming yan Rusland tegen buitenlandsche in- tervenne en aanvallen. De tendenz van alle redevoeringen was, in overeenstemming met de transparanten van de demonstratie-optochten, deze, dat Rusland wanneer het tot oorlog wordt gedwongen, vastberaden weerstand zal bieden, en dat het oorlogsgevaar dreigend aan den horizon staat. Terwijl kanonschoten werden gelost daal- de na deze demonstratie de kist van Wojkof in de groeve. NIEUWE ANTI-BOLSJEWISTISCHE AANSLAG. Een nieuwe aanslag op een vooraanstaan- de persoonlijkheid van het Sovjet-regime is gepleegd in de nabijheid van Moskou, te BP- za Door nog onbekend gebleven daders is net lid yan de Communistische Academie wladimir Toerof vermoord. Toerof was in 1923 plaatsvervangend chef van de Han- delsvertegenwoordiging te Berlijn. Nadere bijzonderheden omtrent den aan slag zijn nog niet bekend. ITALIe. DE VERIJDELDE AANSLAG OP MUSSOLINI. Dertig jaar gevangenisstraf tegen Lucetti geeischt. De advocaat-generaal heeft een gevange nisstraf van dertig jaar geeischt tegen Lucet- tid, ie zooals bekend er van beschuldigd is een aanslag op Mussolini te hebben willen plegen. Tegen de wegens medeplichtigheid aangeklaagde Sorio en Vatteron werd resp. twintig en achttien jaar geeischt. EEN QUO-MINISTER GEVLUCHT. w De fascistische terreur. ,,I aris Matinal" verneemt uit Bastia dat Arthur Labriola, oud-minister van arbeid naar Corsica is gevlucht om aan de fascisti sche vervolgingen te ontkomen. NOORD-ITALIe GETEISTERD DOOR STORMWEER. Noord-IItalie is Zaterdag geteisterd door 'n 3iant?; „h'evi?e onweders, die verscheidene slachtoffers hebben gemaakt en veel schade aangericht. Cassano d'Adda op 25 K.M. af- stand van Milaan werd door een cycloon ge- troffen. Daken werden van de huizen geslin- gerd: en een goederentrein in het station werd omver geworpen. Twintig personen werden gewond. De aangerichte schade aanzienhjk. OOSTENRIJK. VoLKISCHEN EN SOCIALISTEN. Een verwoede vechtpariij. In de Weensche Universiteit is naar aan leiding van een lezing van een socialistisch student een ernstige kloppartij ontstaa^ tus schen eenige honderden Volkischen en de so- aalistische studenten. De strijd was zoo hef- tig, dat een negental studenten min of meer ernstig -gewond werden, waarvan er vijf in het ziekenhuis moesten worden opgenomen De kloppartij werd op straat voortgezet en de polihe had de grootste moeite, de vechten- m scheiden. Eenige uren lang bleven de studenten nog voor de Universiteit samen scholen. De rector-magnificus heeft nog Zaterdag- avond laat gelast, dat de Universiteit voor- oopig- gesloten zal blijven. DE ZAAK-MAREK. T T. j, De financieele regeling Tusschen dm Weenschen ingenieur Ma- rek, den man met het afgehakte been, en de ""zekermgmaatschappjj Anglo-Danubian ^a. is overeenstapming bereft nopens de kC-??§A?rde soxnniA die agn Marek zaj.woxden uitbetaald Hij had zich naar men weet ver- zekerd voor 1.400.000 schilling, maar neemt thans genoegen met 2'40.000 schilling. Deze op zichzelf vrij belangrijke som is echter nau« welijks voldcende om de proceskosten, de ver-* dedigers en nog andere schulden van Marek te betalfn en in het beste geval zal hij1 mis* schien 50.000 schilling voor zichzelf over- iiouden ,g. POLEN. MOSKOU'S ANTWOORD. Zaterdag is het antwoord van de Sovjet- regeering op de Poolsche nota's inzake den moord op Wojkoff overhandigd aan den Poolschen gezant te Moskou. De Sovjet-regeering verwacht, dat de Poolsche regeering lo. de zaak in alle onder- deelen zal instrueeren, en de schuldigen streng zal straffen; 2o. toelaat, dat Sovjet- vertegenwoordigers deelnemen aan het ge- rechtelijk onderzoek; 3o. onmiddellijk krach- tige maatregelen zal nemen om een einde te maken aan de activiteit van de zich in Poler bevindende organisaties, die gericht zijts tegen de Sovjet-Unie Naar Renter nog meWt eischt de Russische nota, dat alle organisaties en personen, wier actie tegen Rusland is gericht, uit Polen zul len worden verdreven. De nota wijst erop, dat alleen daadwerbelijke maatregelen var Polen kunnen worden aanvaard, en niet al leen officieele verklaringen. EEN STEVIG SURPLUS IN DE V. S. Doch geen vermeerdering der uitgaven. In den loop van een redevoering op de jialf-jaarlijksche bijeenkomst van hoofden der regeeringsdepartementen heeft president Coolidge medegedeeld, dat een surplus van 599 millioen dollar voor het huidiige fiscale jaar, dat 30 Juni eindigt, zeker was. Naar schatting zal het overschot het volgend jaar 338 millioen bedragen. Als aanwijzing voor de toekomst was vol- gens den president het surplus van dit jaar echter van twijfelachtige waarde, daar er een aantal buitengewone ontvangposten onder viel, waarop slechts voor een beperkte periode kon worden gerekend. De president wees er verder op ,dat het surplus geen ver meerdering der uitgaven rechtvaardigdle I>e regeering streefde er voortdurend naar den weg te effenen voor verdere vermindering van schulden en belastingen. SPEELHUIZEN IN MEXICO GESLOTEN. President Calles heeft de sluiting gelast yan alle speelhuizen en in dien geest instruc ties gegeven aan de gouverneurs van alle staten. Het bevel is voornamelijfc bestemd om de steden langs de Amerikaansche grens te zuiveren, daar er in de steden in het bin- nenland betrekkelijk weinig speelhuizen openlijk werken. FAMILIEDRAMA. 7 personen omgebracht. Uit Lemberg wordt bericht, dat in bet Oost-Galicische dorp Zabie, een boer bij een twist over geldzakken zijn geheele huisgezin, bestaande uit 7 personen om het leven heeft gebracht. Hij zelf heeft na zijn daad de vlucht genomen. TWEE MEISJES VERMIST. Sedert een week zijn twee 18-jarige meis- jes, Raymonde Gagnepain en Madeleine Eabre, beiden leerlingen van het Lycee Jules- Ferry te Parijs, spoorloos verdwenen. De families der twee meisjes wonen gedu- rende de zomermaanden buiten Parijs en el- ken ochtend vertrok de heer Gagnepain met zijn dochter en haar vriendin van La Behe st. Cloud naar Parijs. Hij begaf zich dan naar znij werk, en de beide meisjes gingen naar school. Het gedrag der twee vriendin- nen was steeds onberispelijk en men zag ze nimmer in gezelschap van jongelieden. Den len Juni echter kwamen ze's avonds met thuis, en sindsdien heeft men ze niet meer teruggezien. Op het lyceum vernam de politie, dat de meisjes de laatste weken des middags herhaaldelijk de lessen had ver- zuimd, z.g. met permisise harer ouders, wier handteekeningen zij imiteerden. Zij gaven als reden op, dat ze tennislessen in het Bois de Boulogne nainen. Men heeft ze daar echter nooit gezien. Den avond voor haar verdwijning had Raymonde Gagnepain 400 francs van vrien den barer ouders geleend, terwijl Madelaine tien francs aan haar vader had gevraagd. Dit zou dus wijzen op een te voren beraamde VIU Cat. EEN ONTZETTEND DRAMA. 1 Donderdagmiddag stapte in een hotel in de Kue de la Voirte te Parijs eea heer af, verge- zeld van zijn vier kinderen, een jongen van zestien jaar en drie meisjes, resp. 15, 12 en 8 jaar oud. Hij verklaarde Petro Gomez, han- delsman in Mexico te zijn. Het gezelschap za? er zeer welverzorgd uit en het was een aar- dig gezicht den vader met zijn vier kinderen te zien omspnngen. 's Avonds ging't troepje tijdig ter ruste. 1J Vrijdagochfend echter omstreeks tien uur zagen voorbijgangers eensklaps een man uit let raam van een kamer op de zesde verdie- ping naar beneden vallen. Het bleek de heer Gomez te zijn, die door den val was gedood toen men hem naar boven droeg om in znn kamer te brengen, bleek de deur gibten Men had een voorgevoel, dat .er lets met de ALRMAARSCHE is

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1