De zuiverheid Sport 6$£lai«ktber»icViten Zeefijdlnge^ Pirovinciaal nieuws v CASCADE DROPS CASCADE DROPS derlandschen zin geuit heeft. Eenigen tijd geleden is de justitie op het spoor gekomen van een communistisch com' plot, dat voornamelijk zou bestaan onder de s-GravenJjage en Leiden wonende en te Lei den studeerende Indische jongelui. Dit com- plot dat voornamelijk zou bestaan onder de te voortplantingen hoofdzakelijk in Indie heb ben. Een en ander is voor de justitie aaniei- ding geweest, de huiszoekingen te doen. Noch omtrent het complot, noch omtrent de sporen, die tot de ontdekking r laid hebben, wenschen justitie en politic cn;ge mededee- Ting te doen, zoolang nlet de absolute zeker heid bestaat, dat al hetgceri van de bedioelin- gen der samenzweerders vermoed wordt, ge> bleken is, juist te zijn. Waren die vermoedens uit de in beslag genomen stukken bevestigd, dan is men van meening, dat men bier met een belangrijke samenzwering te doen heeft, waarvan de ontdekking zal leiden tot beveiliging tegen comjm'unistische uitspattingen .hier te lande, maar hoofdzakelijk in onze overzeesche be- zittingen. BAKKERSARBEID. De Neutrale Bond van personeel in de Voedingsbedrijven heeft in een adres aan de Tweede Kamer nog eens zijn bezwaren uit- eengezet tegen de hand-having van art. 38 van de Arbeidswet 1919. Waar de Kamer binnenkort zal moeten be- slissen over de ratificatie van het ontwerpver- drag van het Arbeidsbureau te Geneve, is adr. van oordeel dat het van een overwegend belang is voor de goede naleving van de Ar beidswet in de bakkerijen, dat er een datum wordt bepaald waarna het niet is toegelaten dat er gewerkt kan worden in de bakkerijen, als in artikel 38 van de Arbeidswet 1919, is bepaald. DE GEWEIGERDE ROODE KRUIS COLLECTE TE BREDA. Op de vragen van het raadslid Cohen m- zake weigering van de collecte van het Roode Kruis ten bate van de slachtoffers van de stormramp hebben B. en W. geantwoord, dat zij reeds steun hadden toegezegd aan de door het R. K. Huisvestingscomitd voorge- nomen inzameling, toen het verzoek van het Roode Kruis hen bereikte. Alsnog andere ver- eenigingen te laten collecteeren kwam hun on juist voor. Er is huns inziens geen reden aan te nemen, dat niet ieder, tot bijdrage geneigd, niet aan het Huisvestingscamite zijn gave zou willen afstaan, wij! gewaakrborgd is, dat de gave wordt afgedragen aan't Alge- nieen Landelijk Comite, waarin geen ge- mndte de voorkeur geniet. DE VERMISTE SCHOONZOON IN SPE. Zaterdagavond-omstreeks half 5 reed de beer v. d. B., uit Rotterdam, met zijn motor- rijwiel van Den Haag naar Rotterdam. Op het Jaagpad onder Rijswijk gekomen voelde hij eeni schok en to enhij even later orakeek, bemerkte hij tot zijn grooten schrik, dat zijn aanstaande schoonzoon, die op de duo moest zitten, verdwenen was. De heer v. d. B. dacht, dat de jongeman in de Vliet gevallen en spoedig daarna was de Rijswijksche poli- tie met man en macht aan het dreggen, totdat omstreeks 8 uur uit Rotterdam telegrafisch bericht kwam, dat de vermiste aldaar per trein was aangekomen. Hij was in Den Haag achtergebleven en in de veronderstelling, dat hij vergeten was, had hij, het wachten moede, den trein genomen. Hij zat al veilig thins toen de politie nog in de Vliet aan het dreg gen was. GEHEELONTHOUDERS ONDER NEDERLANDSCH SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Te Groningen is, onder voorzitterschap van ir. F. A. Brandt, uit Utrecht, de jaarlijk sche vergadering gehoyden van de Vereeni ging van geheel-onthouders onder Neder landsch spoor- en tramwegpersoneel. Aan de afdeeling Haarlem werd de wissel- medaille voor 1926 uitgereikt voor de in dit jaar ontwikkelde activiteit. Blijkens het jaarverslag had de vereeniging 31 December 1926 2360 leden; hiervan wa- ren 2144 leden aangesloten bij 58 afdeelin- gen, terwijl 216 leden verdeeld waren over bijna 100 correspondentschappen. De heeren A. Brandt, G. L. do Haas, N. M. H. Lousberg en H. G. Molenaar werden herbenoemd tot leden van het hoofdbestuur. De volgende vergadering zal te Haarlem worden gehouden. Verschillende voorstellen van de afd. Zwolle werden ingetrokken, waaronder een betrekking hebbende op het kosteloos toelaten als leden van den bond van gepensionneerde spoor- en tram- inannen, die lid geweest zijn van de organi- satie. Het hoofdbestuur zegde toe, dat het in bijzondere gevallen zulke leden kosteloos zal toelaten. onze marine. Onze kranige marine heeft nog een o-oed deel van het hart van ons Nederlanosche volk. Zoo zal er in heel het land ongetwij- feld overgroote belangstelling bestaan voor deze uitzending via Hilversum. Het program- ma, dat we hier laten volgen, biedt o-roote verscheidenheid. Acht glazen! ,Alle hens". Inleiding door den schout-bij-nacht L. J. Quant, Commandant der Marine te Willems- oord. 1. De Vlagofficier. Marsch door de Stafmu- ziek. 2. Een liedje van de Zee De kabels los, Ge- zongen door kinderkoor onder leiding van den heer Toon de Hoogh. 3 De Ruitermarsch. Door Stafmuziek. 4. Brave Marin Sailors Song, gezongen door Mej. Antoinete van Dijk. 5. Een kort woord over onze Marine. Door den heer W. Voorbeytel Cannenburg, Direc- teur van het Ned. Hist. Scheepsmuseum, te Amsterdam. 6. Twee oud-Hollandsche zeemansliedjes. Ge zongen door Mej. Antoinette van Dijk. 7. Marinemarsch. Door Stafmuziek. 8. Visscherslied Ferme jongens stoere kna- pen gezongen door kinderkoor als boven. 9. Groote taptoe. Door tamboers en pijpevs met medewerking der Stafmuziek. KORTE BERICHTEN. Bij v. d. V. te Peize (Gron.) hebben be- lastingambtenaren een geheime distilleerderii ontdekt. De naamlooze vennootschap Nederland- sche Glashandel voorheen Waip en Frucht te Rotterdam heeft het Nationaal SteuncomitC Stormramp meegedeeld, dat zij een gift ter waarde van 1000 aan glas beschikbaar stelt voor de door den cycloon geteisterde streken. Verschenen is de memorie van antwoord over het ontwerp van wet tot wijziging van het Vllde hoofdstuk B. der Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1927. (Centrale midden- stand^credietbank). De door de stormramp verwoeste ma- chineloods op het stationsemplacement te Neede zal niet weer worden opgebouwd. Het betrokken personeel zal worden verdeeld over de stations Doetinchem, Enschede en Winterswijk. Te Delft is Zaterdagmiddag het 10-ja- rig zoontje van den heer B., wonende aan het Koningsplein, in de Westsingelgracht geraakt en verdronken. Het lijk van den sedert Maandag 6 Juni vermis ten bakker J. Rokenoer te Ooster- hout is Zaterdag uit het Wilhelminakanaal aldaar opgehaald. Onder voorzitterschap van den heer G. A. M. de Bruyn heeft in de Officierensocieteit in het Park te Rotterdam de jaarlijksche al gemeene vergadering plaats gehad van het Nederlandsch Genootschap tot zedelijke ver- betering der gevangenen. In Rotterdam zijn aangekomen de twee Zweedsche oorlogsschepen „Manlichhete" en „Trapperkhete". Daarnaast ligt het Neder- landscne oorlogsschip „Prins Hendrik" en verder zijn er nog zes torpedojagers en de mijnlegger „Douwe Aukes". Zes tien Spaansche onderwijzers en on- derwijzeressen uit de provincie Asturie, die thans een studiereis maken in Belgie, zullen ook Nederland bezoeken. Vandaag komen zij in Den Haag. Zij zullen voorts nog Amster dam, Haarlem en Rotterdam bezoeken. Don- derdag gan zij weer naar hun vaderland. Naar aanleiding van een bezoek van een Nederlandsche studiegezelschap heeft de rec tor van de Technische Hoogesehool te Aken mededeeling gedaan van de voorgenomen stichting van een bijzonder instituut voor Ne derlandsche litteratuur, taal en wetenschap aldaar. - Een der jongedames, die Zaterdag te Den Haag collecteerden voor de slachtoffers van de stormramp, heeft nabij het koninklijk paleis een belangrijke bijdrage van prinses Juliana ontvangen. - Vadaag is het vijf jaar geleden, dat de vereeniging „Pro Senecute" werd opgericht. In die 5 jaar tijd zijn tehuizen gesticht te Amerongen, Dordrecht, Deventer, Den Haag, Amsterdam en Hilversum. Donderdag houdt de vereeniging haar algemeene vergadering te Amsterdam. Het hoofdbestuur van het Algemeen Nederlandsch Verbond heeft naar aanleiding van het wetsontwerp betreffende de belasting op het inkomen en het vermogen van Ne- derlanders, in den vreemde wonende, alsme- de op de kapitalen. welke dezen door schen- kig en uit nalatenschap verkrijgen, aan de Tweede Kamer een adres gezonden. Te Haelen (Limb.) is ingebroken in het station. Er is voor duizend gulden aan gelci en postzegels gestolen. UIT URSEM. Door den timmerman Th. B. is niettegen- staande hij geen vergunning van B. en W had een schuur op het erf van den heer C. de Jong alhier afgebroken en medegenomen. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt Voor eenige dagen werd met behulp van de politie de landbouwer S. K. die bij zijn zuster, een weduwe, inwoonde wegens wan- gedrag buiten de deur gezet. Uit wraak hier over heeft genoemde persoon aan wien het huisje toebehoort zijn zuster bij deurwaar- dersexploit met zeer korten termijn de huur opgezegd. DE RADIO-MARINEAVOND DONDERDAG A.S. Donderdagavond 16 dezer wacht den ra- d'ioluisteraars tusschen 8 uur en half tien een zeldzaam gebeuren. Dan zal op initiatief .van het Comite van Actie voor de propagan da der Koninklijke Nederlandsche Vereeni- ging „Onze Vloot" een radio-marineavond worden georganiseerd met medewerking van de stafmuziek, tamboers en pijpers der Neder landsche Marine, van een kinderkoor, dat liedjes van de zee doet hooren, van Antoinet te van Dijk, die oudLHollandsche zeemans liedjes zal zingen en van schout-bij-nacht Quant en den heer W. Voorbeytel Cannen burg, die een kort woord zullen spreken over UIT WIERINOEN. Mej. M. E. N. Zwan, onderwijzeres aan de openbare lagere school te Hippolytushoef, is benoemd tot onderwijzeres te Amsterdam. Met ingang van 1 September a.s. heeft zij ontslag gevraagd1. UIT CASTRICUM. Men schrijft ons: Succes Fanfare. Gelijk de verwachting was, heeft de fanfare van het jongenspatronaat onder leiding van haar dirigent, de heer P. Kuijs alhier, zich schitterend gehouden op het contours te Grootebroek waar het gister deelnam in de 2e afdeeling. In den marsch- wedstrijd1 werd met 57 punten een eerste prijs behaald en evenzdo in het concertnummer met 126 punten. Een mooi succes en voor de leden en voor den heer Kuijs, die zijn muzikale talenten wel ziet bekroond. Meerdere gegevens ontbreken thans nog, want hetgeen hierboven is ver- meld is overgebrachit per luchtpost (post- duif). Onze ]ongens zijn op den terugweg. we hopen morgen nader op deze prestatie te- rug te komen. UIT HEEMSKERK. 1 Jaarvergadering van de Tuinbouwclub afd. Glascultuur. Bovengenoemde vereeniging hield Donder- avond in de Oranjeboom hare jaarvergade- ring. De voorzitter opende de bijeenkomst en heette de aanwezigen waaronder ook de bur- gemeester, hartelijk welkom. Uit het jaarverslag van den secretaris bleke, dat de vereeniging opgericht is op 18 October 1924 met 8 leden en thans 20 leden telt. De koopwaarde van het verstrekte glas bedroeg 22.000, waarvan bereids 400 is afgelost. Het resercefonds bedraagt momen- teel 650. De raad van toezicht bestaat uit de heeren Lomme, burgemeester van Castri- cum, W. de Groot, directeur der R. K. Coop. Tuindersvereeniging, en P. de Vries Thz., lid*van den gemeenteraad van Heemskerk. Nog dient vermeld te worden, dat de veree niging de hooge eer te beurt is gevallen dat de Commissaris der Koningin het bescherm- heerschap heeft aanvaard. Het jaarverslag eindigde met de mededee- ling, ten eerste dat door den raad van toe zicht alle boeken en bescheiden in orde wa ren bevonden en ten tweede dat het bestuur ten alien tijde gaarne inlichtingen verstrekt aan hen die lid willen worden of het reeds zijn. Hierna was de penningmeester aan het word. De ontvangsten over 1926 hadden be- dragen 753.26 en de uitgaven, waaronder aankoop van papier en statutenboekjes, welke een extra uitgave vorderde van 146. De contributie zal geheven worden naar gelang der oppervlakte glas door de leden in gebruik. Tot lid van den raad van toezicht werd herkozen de heer Lomme. Daarna sluiting. UIT OTERLEEK. Zaterdagavond had onder veel belangstel ling de jaarlijksche beproeving plaats der brandspuit. Naar onze meening verkeeren de slangen in een desolaten toestand, hier en daar was een kleine fontein in werking te zien, wat na- tuurlijk van grooten invloed is op de te ge- ven waterstraal. Ook hoorden we er over kla- gen dat de pomp zeer moeilijk gaat. Het is ook nu weer duidelijk gebleken., dat bij een brand van eenige beteckenis met deze spuit weinig is uit te richten. Bij de uitbetaling werd bekend gcmaakt. dat zij die behulpzaam zijn geweest bij den brand van 25 op 26 April, hi^n uurloon kon den ontvangen. UIT HE1LOO. Men schrijft ons; De Noora-Hoiiandsche Rijwieiciuo hielu Zoiiaag haar jaaiTijksche oeaevaan naar O. L. vr. ter Noon. De deelname net omvat vrijwel geheei Noora-Holland benoorden het ij wau met zoo groot als ander jaren, waaraan iiet on- gunstige weer met vreemd geweest zal zijn. Alleen West-Fnesland en Alkmaar waien goed opgekomen. 'sMorgens half eif werden de deelmmers opgesiela bij de voormalige Cadeitenschool te AiKinaar en om ongeveer naif twaalf kwam men bij Kapei aan. 'sMorgens werd een Mis opgedragen en's namiddags werd Krms- weg, Lof en Processie gehouden. Bij den Kruisweg hield de Eerw. Pater uit Nieuwe Niedorp een treffende predicatie, waarin de grootheid van Maria in gloedvolle woordeu geschetst werd. In het bosch van de familie Van Foreest zal een nieuwe weg worden aangelegd en wei achter de tennisbaan aan de Oostzijde van den Straatweg. De ingang komt naast het nieuwgebouwde landhuisje Nieuwe Hoop" en zal loopen ach ter de tennisbaan tot de Boekelermeer, in rechte lijn uitkomend in de z.g. Toreniaan tot Huize „Nijenburgh". De weg zal echter niet dadelijk zoo ver worden aoorgetrokken, doch men zal trach- ten voor hen, die prijs stellen op een rustig wonen aan een mooien weg in het bosch, dit mogelijk te maken. Naar we vernemen zal binnen afzienbaren tijd een begin worden gemaakt met den bouw van een viertal landhuisjes. We vernemen, dat behalve het *bouwter- rein en den weg, het bosch zooveel mogelijk intact zal blijven, terwijl de mooie opgaande boomen gespaard zullen worden. UIT EGMOND AAN ZEE. Door het batig saldo van de fancy-fair op Woensdag is het bedrag, dat ter beschikking der slachtoffers van den stormramp gesteld kan worden, van 220,25 gestegen tot f 336. In de zaal van den heer Gravemaker werd Vrijdag een openbare vergadering ge houden, waarin door een vertegenwoordiger van de Eerste Ned. Maatschappij voor zie- kenhuisverpleging getracht werd de inge- zetenen te overtuigen van het nut van een dergelijke instelling. Hoewel propaganda voor een of andere bepaalde maatschappij niet in de lijn van een courantenbericht ligt, kunnen we in aanslui- ting met het meer algemeene gedeelte wel memoreeren, hoe ook nadrukkelijk gewezen werd op het sociale van onderlinge samen- werking en de verantwoordelijikheid der ge- zinshoofden. Deze twee punten in over- weging te geven is ook voor deze gemeente geen onverdienstelijk werk en de uiteenzetting hoe door gezamenlijk bijeenbrengen van een kleine wekelijksche bijdrage de moraliteit verhoogd wordt, mocht wel door meerdere ooren gehoord zijn, dan die der luttere toe- hoorders. Hoe vaak moet er nu niet gebedeld worden bij vreemd en eigen voor hetgeen met een kleine opoffering, minder dan den prijs van slechts een borrel of wat snoepcenten. voor het gebruik gereed zou liggen In verband hiermede zij opgemerkt, dat in deze gemeente gemiddeld 20 person en per jaar in een ziekenhuis moeten worden opge- nomen, met een gemiddelde van ongeveer 17 verpleegdagen. Een eenvoudige vermenigvuldiging wijst uit, dat daarvoor a 3.— per dag jaarlijks zoowat f 1020.noodig is. Wanneer men derhalve het gemeenschapsgevoel zoodanig wist te versterken, dat alle 3OQ0 ingezetenen vrijwillig niet meer dan 1 (zegge een) cent per week bij elkander brachten, dan was alle ziekemhuisverpleging verzekerd en bleef er nog een reservepotje van ongeveer 500. waaruit eventueele operatiekosten betaald konden worden. En hoeveel meer dan die eenc cent per hoofd gaat er in menig gezin noodeloos de beurs uit. Ten koste vaak nog zelfs der gezondheid. VOETBAL. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJD DENE M A R K EN^NE D E R'L AND Beide jparfijen scoren eertmaal. Elfring maakt het do el punt. In Kopenhagen speelde ons nationaal Elf- tal gisteren tegen het Deensche met als uit- slag een gelijk spel 11. Dat het ten slotte zoo gebleven is, mag ons tot vreugde stemmen, want op slechts enkele uitzonderingen na was ons efftal abso- luut uit vorm en speelde zoo slaip en systeem- loos dat het uitmuntende Deensche elftal het spel geheei in handen had. Verwondering mag het wekken dat de Denen het niet tot meerdere doelpunten wisten te brengen. v. d. Meulen heeft echter de situatie volko- men gered en was in zijn besten vorm. Een groote handicap voor ons was natuuriijk het feit, dat aanvoerder Denis reeds na een kwar- tier moest uitvallen. Bij een poging om Rohde het scoren te beletten kwam hij te val- len. Het bleek dat zijn arm uit de kom was geraakt. Twee doktoren brachten de arm weer in orde, maar Denis had zeer veel pijn en van verder spelen was geen sprake meer. Krom nam zijn plaats in. Na 25 minuten kwam gehcel onv w a.iils het Hollandsche doelpunt Toen de D keep v een schot van Tap niet ver genoeg \v eg we r li te stormde Elfring toe en sccorde onhouc- baar. Het eerste internationale doelpunt van onzen Alkmaarder. Tot de rust bleef de stand 1—0 in ons voordeel. Na de rust maakten de Denen spoedig ge lijk. Ook hun rechtsbuiten zorgde voor het doelpunt. Nederland* heeft nog, ondanks de meerder- heid der Denen, een paar mooie kansen ge had op de overwinning, maar de aanva' faalde. Onze Alcmariaan heeft zeer weinig te doen gehad. A! is het dan gisteren geen nederlaag ge- worden, een fraai besluit van het internatio nale seizoen was de wedstrijd toch niet. Alcmaria Victrix—Edo 1—4. Akmaria speelde giseren een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen het Haarlemsche Edo, dat tegenwoordig gerekend mag worden tot de zeer goede westelijke eersteidassers. Het weer was uitstekend voor voetbal ge- schikt en er was vrij veel belangstelling Om twee uur stelden de volgende elftallen zich op onder leiding van scheidsrechter Hartog Edo: Meexhorst; Kuyl en S. v. d. Laan; Perucel Sr., Dirtkla en C. v. d. Laan; D. Swart, Kruyff, Steffens Jr., Perucel Jr. en v. d. Hurk. Alzoo d'rie inyallers voor Boeree (linksback), Steffens (midveor) en Tanis (rechtsbinnen.) Alcmaria: Erds!?ek; v. d. Horst en Hart land; Schuit, Porssius en Roozendaal; Bos, Homan, Reitsma, Mulders en Klinkhamer. Edo speelde een aantrekkeiijke partij voet bal. Het plaatsen en rombineeren was uit stekend verzorgd. Alleen werd het samenspe! iets te ver doorgedreven. Het tempo der roodzwarte Haarlemmers was sneller. Ver schillende Alcmaria-sipelers ondervenden, dat treuzelen tegen deze eersteklassers uit den booze was. Edo nam de leiding na tal van mooie aanvallen, die eindelijk wel een doel punt moesten opleveren. Alcmaria maakte op keurige wijze gelijk na heel goed* samenspel tusschenHoman en Reitsma. De eerste gaf den bal juist door en Reitsma scocrde. Bos leidde meestal de Alcmaria-aanvallen doch de sterke Edo-achterhoede was niet meer te pass-eeren. Bij Alcmaria weerde ook de ver- dediging zich met alle macht. v. d. Horst was steeds weer onbevreesd op de plaatsen waar het gevaar dreigde en wist heel wat aanvallen van den gevaarlijken linkervleugel onschadelijk te maken. Eenmaal kopte hij den bal uit het leege doel. Perucel Jr. toonde zich een handig voetballer. Rust 11. Na de rust was Edo sterker en scoorde nog driemaal, eerst door een onverwacht schot van Perucel, daarna door C. v. d. Laan, die een opbrengen van den bal met een schot besloot. Beide goals waren niet onhoudtoaar. Voor de rust deed Erdsieck goed werk. Een paar fraaie kansen voor Alcmaria gingen verioren. Meenhorst toonde zich een uitmun tende keeper. De Edo-spelers waren snel en handig. Bij Alcmaria was ook Hartland heel goed. In de middenlinie Roozendaal. Voor was Klinkhamer een zwakke linksbuiten. In volledige samenstelling kan de Alcmaria- voorhoede zeer goed worden. De wedstrijd werd i-n de beste verstandhou- ding gespeeld en de scheidsrecliter verrichtte zijn taak goed. De uitslag 4—1 was voor Edo wel verdiend. SERIEWEDSTRIJDEN TE HEILOO. Zondag werden de serieWedstrijden voort- gezet. het kouoe weer ten spijt was er veel bezoek, hoewel niet zooveei als voor veer tien dagen. Een aangename verrassmg was het dat ons ianfarecorps „Eensgezina- heid," directeur de heer D. harder Jr., zich weaerom liet hooren en dit verhoogde het ge- not, terwijl verschillende jongelui een dansje op den „groenen vioer" maakten. Kortom, 'i was weer een aangename dag. 's Morgens 10 uur werd reeds een aanvang gemaakt in de afd. C 2 tweede ronde van swastika I Haarlem—Beemster I, Beemster. Uitslag 32. Daardoor komt Swastika I in de finale tegen Alcmaria en moet Beemster I spelen tegen Handelsreizigers I om den 3en of 4en prijs. Om 11.15 werd gespeeld (in afd. C I 2e ronde) tuschen D. W. O. I Haarlem en K. V. V. Ill Krommenie. Uitslag 21. Daar door komt D. W. O. I in de finale, terwijl K. V. V. Ill nog moet spelen om den 3en of 4en prijs. Te 12.30 kwam in het veld (in afd. C I 2c ronde) Swastika II Haarlem tegen Frederik- Hendrik Amsterdam. Uitslag 0—6. Deze strijd was wat ongelijk, doch Swastika II kwam in de plaats van V. O. G. II te Haar lem, die was weggebleven en daarom werd gedegradeerd. Om 1.45 werd (in afd. B 2e ronde) ge speeld tusschen D. A. K. I Amsterdam en Stormvogels III IJmuiden, een mooie span- nende wedstrijd, welke eindigde met gelijk spel 22, doch bij loting door Stormvogels werd gewonnen. De A. K komt hierdoor in het bezit van den 3en prJjs. De laatste wedstrijd werd ten 3 ure ge speeld (afd. B 1, 2e ronde), tusschec V. O. G. I Haarlem en V. V. H. I Heiloo. Hei forsche spel van V. O. G. kon ons niet beko- ren en dat men het spel eenigszins forceerde doordat V. V. H. I eenigszins zwaar op de hand was, is niet erg sportief. Het spel ein digde met 13 in het voordeel van V. V. H. Heiloo, wat een schitterende prestatie is en waaruit is gebleken, dat men met V.V.H. re- kening heeft te houden. De wedstrijd tusschen S. V. S. I Helder en Overman I Amsterdam is uitgesteld. ALKMAAR, 13 Juni 1927. Op de heden gehouden veamarkt waren aaugevoerd: 44 Vette koeien 225—/ 450; 23 Vette kalve- ren 1 60f 130; Vette kalveren per ned. pond 1.201.40; 53 nuchtere kalv. (slacht) f 8—f 22; 893 Vette varkens per ned. pond 62—63 cent; Zouters per ned. pond 0.65—/ 0.66. Opgave van den markmeester der kleine markten te ALKMAAR, betreffende de hoog- ste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 6 Juni tot en met Zaterdag 11 Juni. Kippen: 12.50 per stuk; Kuikens 0.10—1.50; Eenden 0.501 per St.; Konijnen 0.302.75 per stuk; Eenden- cieren 4.30 per 100 stuks; Kippen-eieren (groothandel) 5.10—/ 5.60 per 100 stuks; kippen-eieren (kleinh.) 56 per 100 sinks; Boter le s. per K.G. 0.80— 0-90; Boter 2e s. per K.G. 0.70— 7 Slachtduiven 15—25 cent. ZV//AG, 10 Juni. Veiling Bangert en Oinsiik in. Spinazie f 6.50—/ 11.90; Poste- !ein f 2.50—/ 8; Aardbeien f 610.50; Siaboonen,/ 34—56; Snijboonen 42— 61; Peulen 1830; Aardappelen 7 —f 7.40; Tomaten 25—/ 35; Roode bes- sen 75; Bloernkool 15—/ 26; Sla 0.50 1.40; Radijs 1.10; Rabarber 6 12; Wortelen 14--/ 19.20; Prei 10; Komkommers 15—/ 21; Meirapen 0.50 0.78. BROEK OP LANGEND1JK, 11 Juni'27. Langedijker Groentenveiling. Op de heden gehouden veiling werd in totaal aangeveerd 78600 K.G. Aardappelen, w. o Schotsche muizen 13.5015.10; Drielingen 10.80 13.60 Kleine 4.40—/ 5.50, ailes per 100 K.G. 1 BOVENKARSPEL, 11 Juni 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 1218.20; Bloernkool 2e s. 7—/ 12; Bloernkool 3e s. 3—/ 5; Groote schotsche muizen 7.50—/ 9.30; Kleine schotsche muizen 4.80—/ 5.50. STOO M V A ARTLI JN'BN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bali (thuisr.) 10 juni v. Port Said. Koningin der Nederlanden (thuisr11 Juni te Genua. Saparoea 11 Juni v. Amst. te Batavia Rotti (uitr.) 10 juni v. Sabang. KON. N7D. STOOMB MAATSCHAPPIJ. Achilles 11 Juni v. Amst. n. Guatemala. Baarn (uitr.) 9 juni v. Mollendo. Clio 16 Juni v. Malta n. Piraeus. Crynssen 11 juni v. Amst. n. Hamburg. Doros 10 juni v. Carthagena te Malaga.- Euterpe 10 Juni v. Bordeaux n. La Pallice. Hebe 10 Juni v. Gibraltar n. Carthagena. ilos 10 Juni v. Bilbao n. Santander. Mars 10 Juni v. Genua n. Napels. Nereus 11 Juni v. Amst. n.'Hamburg. Oberon 11 juni v. Amst. n. Hamburg. Odysseus 10 Juni v. Barcelona te Genua. Orestes 11 Juni v. Amst. n. Rotterdam. Orion 10 Juni v. Salonica te Limni. Perseus 11 juni v. Amst. n. Kopenhagen. Prins der Nederlanden 10 Juni v. Kopen hagen naar Amsterdam. Orpheus 11 Juni v. Amst. te Roietrdam. Stella 11 Juni v. Amst. te Rotterdam. Minerva 11 Juni v. Bremen te Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta, v. Rott. n. Vancouver 9 Juni te Curasao. Rijndam 10 Juni v. Rott. n. New York. KON. HOLL. LLOYD. Montferland 10 Juni v. Buenos Ayres naar Montevideo. Orania 9 Juni v. Buenos Ayres en 10 Juni v. Montevideo naar Amsterdam. HOL L AND—WE ST- AF RIK A LI J'N Albireo (thuisr.) 9 Juni v. Freetown n. Las Palmas. Djocja (thuisr.) 10 Juni te Lagos. Drechtstroom (thuisr.) 9 Juni te Conakry. Eemstroom (uitr.) 10 Juni te Lagos. Haarlem thuisr.) 10 Juni te Munda. Reggestroom 10 Juni v. Grand Bassam n Axim. Rijnland (thuisr.) 10 Juni te Freetown. Texel 11 Juni v. Amst. n. Hamburg. JAVANEW YORK LIJN. Kangean, v. Batavia n. New York, 9 Juni tt Belawan. Vechtdijk, Java n. New York 9 Juni v. Port Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (uitr.) 11 Juni v. Colombo. Siantar (thuisr.) 11 Juni v. Londen n. JAVA—BENGALEN LIJN. Bondowoso, Calcutta n. Java, 10 Juni Rangoon. JAVA^NEW YORK LIJN. Blommersdijk 10 Juni v. New York n. Java EMZETCO LIJN. Jonge Maria 10 Juni v. Vallencia n. Gandia, STOOMVA ART-MI J. OCEAAN. Aeneas, Japan n. Rott., 9 Juni v. Penang. Laertes 11 Juni v. Amst. naar Liverpool. Laomedon, Liverpbol n. Batavia, IT Juni v Singapore. Polydorus, 10 Juni v. Batavia 1. v. Anist. te Londen. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony 11 Juni v. Rott. te Alicante. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN Bovenkerk (thuisr.) 10 juni te Antwerpen." IJselkerk (uitr.) 11 Juni v. Suez. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Algorab (uitr.) 10 Juni te B. Ayres. Poeldijk (uitr.) 10 Juni te Bahia. HOLLAND—AFR IK A LIJN. Meliskerk (thuisr.) 10 Juni te Port Said Sumatra, 11 Juni te Amst. v, Rott. Rott vai van CASCADE-DROPS wordt gewaarborgd door de voortdurende contrOle van Dr. van Hamel Roos en Harmens te Amsterdam. is bij Uwen winkelier ver- kriigbaar inspecialeCascade- zakjes a 18 ccs per ons. tteRIHANTen VAN KINS- DEPERMUNT EN ITAUANO

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6