DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenlandsch pmengd nieuws. Hondero negen en twintigste Jaarg^ng Dagelijksch ovepzicht. Buitenland No. 137 Off numtner Sesfaat till 2 blades 1927 Deze Conrant wordt ELKBN AVOND, bebafve Zon- en Feest&agen, aitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.- bel geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewqsnummers 5 cents. franco door PR1JS OER OEWONE AOVERTENTlftNi Per regel 0.25, bij groote confracten rabat Qroote letters naar pfaafsrofmte, Brieveo franco aaa de N. V. Boek« en HandelsdrakkerQ r/b Voordam C9. Plrecteuri O. H. KRAK. Dm§DA(^ Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactte 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N. ADfiMAt 14 JUil De politieke toestand in lerland. De zitting van den Volkenbonds- raad. Niet alieen uit China blijken canards over de geheele wereld1 t-e worden versipreid, ook uit Engeland zijn ze bijwijlen afkomstig. Zooals men w-eet zijn Donderdag in den lerschen Vrijstaat nieuwe verkiezingen ge- houden en de eerste berichten deden niet an- ders dan dte algemeene verwachting, dat de regeeringspartij een overweldigende meer- derheid zou behalen, ten voile bevestigen Achteraf blijkt het verloop der verkiezin gen echter zoodanig te zijn geweest, dat Cos- frave, den leider der Iersche regeering, het uilen nader zal staan dan het lachen. Want niet alieen heeft zijn eigen partij een hoogst bedenkelijk eehec geleden, doch tevens heeft zijn felste tegenstander de Valera een niet onaanzienlijke winst weten te behalen. Een winst, zoo groot, dat naar de thans bekende uitslagen te oordeelen de republikeinen even sterk zijn als de aan het bewind zijnde partij. Waaraan deze wijiziging in den toestand te danken is? In de eerste plaats aan het feit, dat de Iersche regeeringspartij in eigen boezem aan opyallende verdeeldheid leed. Zoowel de ar- beidersgroepen, als de republikeinen hebben daarvan weten te profiteeren! Van meer belang lijkt ons echter de groeiende popurariteit van de Valera te zijn geweest. Zooals menigeen bekend zal zijn heeft deze zich eenigen tijd geleden afge- scheiden van de fel-anti-engelsche Sin F-ein- groepen, waarvan hij vroeger de leider was. (Thans worden deze geleid1 door Miss Mac. Swinney, de weduwe van de bekenden burge- meester van Cork, die zijn hongerstaking met den dood moest bekoopen). Hij heeft daarna een krachtig financieel uit Amerika gesteun- de, zgn. Toekomstpartij opgericht, wier voor- naamste doel is door aanvankelijk te berusten in de co-nstitutie van den Vrijstaat, later langs wettigen weg te geraken tot de stich- ting van een vrije Iersche republiek. Deze nieuwe parij is door velen met warme sympathie begroet. De groote kwesties, die zich thans zullen voordoen, handelen voornamelijk over het feit of de leden der Toekomstpartij ondanks bun republikeinsch programma den eed van trouw aan den koning zullen afleggen en over de kwestie hoe de coalitie zijn zal, die waarschijnlijk gevormd zal moeten worden nu Cosgrave niet meer alieen regeeren kan. Zal Cosgrave met de Valera, of Valera met de arbeiders samenwerken? Of zullen de ar beiders toenadering zoeken tot de voormalige bewindvoerders? Ziedaar wat de toekomst ons zal moeten leeren! Het is een. buitengewoon belangrijk pro gramma, dat de Volkenbondsraad, die gister haar 45ste zitting aanving, ditmaal te ver- werken krijgt. Op de agenda komen niet voor de kwesties van de vermindering der geallieerde-troepen ■in het Duitsche bezette gebied, de controle van de uitvoering der sloopingswerken aan dh Duitsche oostelijke grens of het Engelsch- •Russische en Albaneesch-Joegoslavische con flict. Deze kwesties zullen echter wel buiten 'de eigenlijke raadszittingen in vertrouwelijke -besprekingen tusschen de ministers van Frankrijk, Groot-Brittannie, Duitschland, Belgie, Polen, Cechoslavakije en den gedele- geerde van Italie ter sprake worden gebracht. Op de officieele agenda komen echter o. a. voor rapport over de resultaten en besluiten der internationale economische conferenfie, voorloopig rapport over de bijeenkomst der commissie tot voorbereiding der ontwape- ningsconferentie, de petitie van een gedeelte der bevolking van het Memelgebied, en de leening voor de vrije stad1 Danzig. Vooral over het Albaneesch Joegoslavisch conflict kan echter nog een hartig woordje worden gesproken. De beteekenis van de gisteravond om acht uur door het Volkenbondssecretariaat open- baar gemaakte antwoord-nota van de Zuid- slavische regeering inzake het incident met den drogman van het Zuidslavische gezant schap ligt in het slot. Daaruit blijkt, dat de Zuidslavische regee ring zich verzet tegen de Volkenbondsbe- moeiing met dit eene incident op zichzelf, doch dat het niet ongaarne zou zien, dat de Volkenbondsraad het geheele probleem dfer betrekkingen tuschen Zuid-Slavie en Albanie in behandeling zou nemen. Een rechtstreeksche uitnoodiging tot den Volkenbond om dit te doen is echter door Zuid-Slavie niet gedaan. Een aardige verrassing bracht inmiddels de openingsvergadering voor Nederland gis- terochtend. Er bestaat blijkbaar groote kans, dat in 1929 de Voikenbondsconferentie voor de codifieatie van het Volkenrecht te 's-Gra- Venhage zal worden g;ehouden. De minister van buitenlandsche zaken van .ifolen Zaleski, uitte in zijn rapport over den arbeid der commissie voor de codifieatie van het internationale recht de gedachte, dat de Volkenbondsvergadering in September onze regeering, die volgens haar traditie zich bij- zonder interesseert voor de ontwikkeling van het internationale recht, zou uitnoodigen als mandataris van den Volkenbond die codifica. tie-confer en tie bijeen te roepen en te organi- seeren. Minister Beelaerts van Blokland1 heeft hierop onmiddellijik geantwoord, dat Neder land zich verheugen zal, een dergelijke uit noodiging van de Volkenbon dsvergaderi ng aan te nemen. VOLKENBOND. DE VERGADERING VAN DEN RAAD Na een huishoudelijke zitting ving de Vol kenbondsraad een openbare zitting aan. Be langrijke kwesties zijn echter nog niet bespro- ken. Slechts werd de vraag, of het niet beter was drie, in plaats van vier raadszittingen 's jaars te houden, en de kwestie der geschil len omtrent Dantzig even aangeroerd. Be- slissingen zijn echter nog niet genomen. De afzonderlijke besprekingen tusschen Stresemann, Chamberlain en Briand zijn eveneens aangevangen Positief nieuws kan hieromtrent echter nog niet worden medege- deeld. CHINA. DE BURGEROORLOG. Tsjang Kai Sjek zet zijn op- marsch voort. De bladen publiceeren een telegram uit Sjanghai, volgens hetwelk Tsjang Kai Sjek de stad Haitsjau, in de provincie Kangsoe, heeft genomen, en hij zijn opmarsch langs het Groote Kanaal voortzet. De val van het meerendeel der groote steden aan het Kanaal zou elk oogenblik verwacht kunnen worden. Tsjang Tso Lin zou zijn roepen naar Moek- den terugtrekken. Uit Hongkong wordt gemeld1, dat den communisten te Koekiang is aangezegd, de stad te verlaten en dat de Commissaris van Buitenlandsche Zaken in de stad is terugge- keerd. DE JAPANNER5 IN SJANTOENG. Bedreiging met boy cot. De Chineesche Kamers van Koophandel in het gebied van Sjanghai zijn een reeks mas- sameetings begonnen, die drie dagen zullen aanhouden. Voornamelijk als protest tegen het landen van Japansche troepen in Sjan- toeng. De Kamers hebben een proclamatie uitgevaardigd, waarin zij zeggen. „De zen ding van Japansche troepen naar Tsinanfoe, de hoofdstad van Sjantoeng, is in strijd met 't internationaal recht en veroorzaakt alge- rneen verontwaardiging, en daar de actie der Japanners samenvalt met den opmarsch van het nationalistische leger naar het noorden, zal het een hinderpaal tegen dez&n opmarsch vormen. Indien de Japansche regeering haar tegenwordige politiek mocht voortzetten, zullen de Chineezen zich genoopt zien van het economische wapen gebruik te maken, om hun nationale belangen te beschermen en een eind te maken aan de samenwerking van de Chineezen en Japanners van de laatste paar jaren". DE JAPANSCHE GEZANT. Ook de consuls-generaal naar T okic. Ook de consuls-generaal van Japan te Sjanghai en te Moekden hebben last ontvan- gen, zich naar Tokio te begeven ten einde verslag te doen van den toestand. Vernomen wordt, dat op den grondslag van deze rap- porten de Japansche regeering haar toekom- stige politiek tegenover China zal formulee- ren. DE MILITAIRE SITUATIE. Een overzicht gevende van de militaire situatie in China deelde Locker Lampson, de Engelsche onderstaatssecretaris van buiten landsche zaken mede, dat overeenkomstig de laatste berichten de zuidelijken thans bezig zijn hun strijdkrachten te reorganiseeren hun troepen zijn ongeveer 130.000 man sterk. Hun tegenstanders tellen ongeveer 180.000 man; hun verdedlngslinie strekt zich uit van Lin Cheng tot noordwestelijk van Changchow de westelijke vleugel van dit leger bevindt zich op den spoorweg Peking-Hankau. De Fengtien-troepen krijgen versterkingen van Mansjoerije; er schijnt hieronder een goede discipline te heerschen. Van de Sjangtoeng- troepen loopen er vele soldaten over naar den vijand en de verbinding Tiensjin-Pukow blijft een zwakke plek. De verdediging van Sjangtoeng berust thans bij een paar hon- derd Russen, die op den noordelijken oever zijn geconcentreerd. De nationalisten maken slechts van uit het zuiden langzame vorderin- gen; echter rapporteert Sjanghai een snelier optrekken uit het western Gemeld wordt, dat de onderhandelingen tusschen de noor delijken en de zuidelijken worden voortgezet, doch omtrent den stand hiervan valt weinig te zeggen. De troepen van Soen-tsjoean-fang trekkaj in de richtmg van Sjangtoeng terag. Yen Hsi Sjan, de militaire gouverneur van Sjans heeit den1 nationalists ziin steu® toe- gezegd. In de militaire situatie in de omge- ving van Hankau is weinig verandering te bespeuren. Kioekiang is thans bezet door troepen, die Tsjang-Kai-Sjek steunen. FRANKRIJK. DAUDET GEARRESTEERD. Gistermorgen te half acht Daudet is gistermorgen te half acht gear- resteerd. (Naar men weet, moet hij vijf maanden ge- vangenisstraf ondergaan wegens smaad- schrift tegen een chauffeur in verband met den dood van zijn zoon). Zonder incidenten aangehouden, Een nader Havas-bericht meldt, dat met 't oog op de arrestatie van Daudet een aanzien- lijke politiemacht, bijgestaan door bereden garde repubiicaine, in den vroegen morgen was bijeengebracht, die het gebouw der „Ac- tion Franchise" geheel en al isoleerde. Een brandspuit en twee ladders werden er voor opgesteld. De prefect van politie hield een toespraak tot Daudet en vroeg hem of hij zou toelaten dat er Fransch bloed vloeide. Daudet ant- woordde, dat hij geen burgeroorlog wenschte en riep „Leve Frankrijk!" De „camelots du roy". die zich in het ge bouw hadden verzameldi, vertrokken daarop ordelijk. Daudet en Delest, de beheerder der „Action Frangaisc", namen plaats in het rijtuig van den prefect dat hen naar de ge- vangenis „La Sante" bracht. Nieuwe relletjes, Zondagavond hebben voor de „Action Frangaise" nieuwe relletjes plaats gehad; DORIOT TE BERLIJN? Het „Journal" meldt, dat dezer dagen te Berlijci de aanwezigheid van Doriot is gesig- naleerd. Men verwacht hem dan ook begin dezer week in Frankrijk. ENGELAND. HET E NGE LSGH-EGYPTISGH CONFLICT. Nader wordt gemeld, dat besprekingen tijdens de Bairam-feesten den toestand zoo zeer hebben opgeklaard:, dat het ultimatum, waarvoor men nog steeds bezorgd was, wel overbodig zal zijn geworden. Men meent, dat spoedig de laatste moeilijkheden uit den weg zullen zijn geruimd. BELGIe. - ONTPLOFFING TE BRUSSEL. Verscheiden gewonden Een hevige ontploffing, gevolgd door brand, heeft plaats gehad in een coiffeurszaak in de Rue Gentilhomme. De schade is aan zienlijk. De ruiten der belendende huizen sprongen. Straatsteenen werden losgerukt en in alle richtingen geslingerd. Er zijn ver scheiden gewonden. SPANJE EEN „RUN" OP DE SPAANSCHE BANK. De ontdekknig, dat er een aantal valsche bankbiljetten van 100 peseta's in omloop zijn heeft in de laatste dagen aanleiding gegeven tot een run op de Spaansche Bank, zoowel in de hoofdstad als in de provincie. Er werd or der gegeven dat de bank gisteren geopend zou blijven. Zij zal bankbiljetten blijven in- wisselen tot het vertrouwen va;n het publiek hersteld is. Ook gisteren stonden er files men- schen voor de bank. POLEN. HET CONFLICT MET MOSKOU. Zaleski over de Russische nota. De corespondent te Geneve van het „Berl. Tag." heeft een onderhoud gehad met den Poolschen minister van buitenlandsche zaken Zaleski, waarin deze een verklaring aflegde nopens de nieuwe nota der Russische regee ring. Moskou, aldus Zaleski, stelt drie eischen. De eerste, betreffende het onderzoek rtaar de daad en de veroordeeling van den dader en zijn medeplichtigen, is reeds ten deele ver- vuld. Wat den tweeden eisch aangaat, dat de Poolsche regeering de deelneming van vertegenwoordigers der radenregeering aan het onderzoek zal toestaan, hieromtrent, al dus Zaleski, bestaan bij ons duidelijk wette- lijke bepalingen. Wie door een misdaad is be- nadeeld heeft het recht persoonlijk aan het onderzoek deel te nemen en getuigen. te be- no em en. Ten aanzien van den derden eisch merkte de Poolsche minister op: Het spreekt van zelf, dat wij tegen organisaties gekant zijn, welke tegen een onzer buurstaten zijn ge- richt, en wanneer de Sowjetregeering ons materiaal levert, zullen wij de zaak nauwkeu- rig onderzoeken. De indruk der nota in Poolsche regeeringskringen. Naar de avondbladen melden acht men in Poolsche regeeringskringen het nieuwe ant- woord der Sowjetregeering niet van bizonder ernstigen aard. Men meent veeleer, dat zij in de eerste plaats bestemd is voor binnen- landsch gebruik in R us land. Het staat nog niet vast, wanneer het Pool sche ajttwoord zaj worden yerzonden. DE ANTI-DUITSCHE AGITATIE. Te Bjelsjoditsj hebben Poolsche nationa listen een aanval gedaan op een aantal leden van den Duitschen Volksbond. De Duitsche katholieken aldaar waren bijeengekomen om den bisschop te ontvangen, die ter gelegen- heid eener godsdienstige plechtigehid zou overkomen. De „opstandelingen" dreven de menigte met geweerkolven uiteen. Een sterke politiemacht herstelde later de orde. De bisschop moest onverrichterzake ver- trekken. RUSLAND. FINLAND PROTESTEERT TE MOSKOU, Tegen de execulie van Elvengreen. De Finsche regeering heeft haar vertegen- woordiger te Moskou opdracht gegeven te protesteeren tegen de executie op Donderdag ].l. van den Finschen luitenant-generaal Elvengreen, een van de-twintig slachtoffers die de Gepeoe heeft doen fusileeren. De doodstraf tegen Wojkofs moor- denaar mogelijk. De instructie in zake den aanslag op den Sovjet-gezant Wojkof is geslot-en. De moor- denaar Kowerda zal zich te verantwoorden hebben voor een buitengewone rechtbank in een summier geding. De doodstraf kan dus tegen hem worden uitgesproken, EGYPTE. DE POLITIEKE TOESTAND. De spanning verdwenen Gedurene het Bairamfeest, dat kalm ver- liep, is er een volstrekte stilstand geweest in de Egyptische politiek. De spanning blijkt ge- weken en de bestaande atmosfeer is gusntig voor een spoedige beeindiging van de crisis. ZWEDEN GOEDKOOPE WONINGEN. De stad Stockholm heeft een interessante proef op het gebied van het woningweztn ondernomen. Op het oogenblik worden er te Skarnaeck, rets buiten Stockholm, voor 165 huisgezinnen woningen neergezet, die daarvoor niets heb ben te betalen. De eenige voorwaarde is, dat zij zelf de noodige werkzaamheden moeten verrichten, terwijl de stad het bouwterrein en de bouwmaterialen verschaft, evenals op- zichters, die toezicht op het werk houden en de nieuwe bewoners zoo noodig met raad ter zijde staan. De huizen zijn van solide constructie en bevatten een groote keuken, 3 kamers en 1 kelder. Zij worden voorzien van centrale verwarming, electrisch licht en gas1, terwijl "r voldoende grond voor een behoorlijken tuin bij is. De huizen kunnen eigendom van de bewo ners worden, waarbij wordt uitgegaan van de gedachte, dat de stad op ieder liuis een hypotheek van 8500 kronen verschaft. Gedu- rende de eerste 5 jaren moeten de nieuwe eigenaars dan aan rente en aflossing 880 kro nen per jaar opbrengen en later 780 kronen per jaar. ITALIe. DE VRIJGEZELLENBELASTING. De „Agenzia di Roma" geeft eenige cijfers over de zich in Italie bevindende vrijgezellen en over de belasting die ze hebben op te brengen. Meer dan 50 millioen lire moet uit deze belasting in de schatkist vloeien. De belasting wordt sinds 1 Januari van alle ongehuwde mannen in den leeftijd van 25 tot 65 jaar geheven. Op het oogenblik moeten 1.797.052 vrijgezellen in de termen der belasting vallen. Een vaste heffing is er niet; de belasting is progressief naar gelang den leeftijd en begint met 35 lire per jaar. Ongeveer een vierde deel van het inkomen wordt bij tie belasting in rekening gebracht, doch ook hier wordt met de bijzondere om standigheden van den beiastingplichtige reke- nig gehouden. JOEGO-SLAVIe. DE POLITIEKE TOESTAND Naar een kabinetscrisis? De regeering is bij de uitvoering van haar program plotseiing op moeilijkheden gestuit. Oorspronkelijk was bepaald, dat de ontbin- ding der nationale vergad-ering en het uit- schrijven van nieuwe verkiezingen den lieu dezer zouden plaats hebben, doch de koning heeft het desbetreffend besluit niet ondertee- kend. Deze omstandigheid wordt in sommige po litieke kringen beschouwd als een aanduiding van een aanstaande regeeringscrisis. De moeilijkheden, welke de regeering on- dervindt, worden voornamelijk veroorzaakt door de actie der aanhangers van den voor- maligen minster-president Oezoenowitsj, die een beslist tegenstander der regeering is en haar plan om thans tot nieuwe verkiezingen over te gaan, heftig bestrijdt. Oezoenowitsj is er blijkbaar in geslaagd, een groot deel der radicale partij, waartoe ook minister-president Boekicevitsj behoort, :ot zijn oppositie tegen de regeering over te halen. Van regeeringszijde wordt intusschea bet gerucht over een te verwacliten regeerings crisis tegengesppoken en medegedeejd, dat de moeilijkheden, waarvoor de regeering zich momenteel geplaatst ziet, van korten duur zullen zijn en dat de aankondiging der nieu we verkiezingen slechts enkele dagen is uit- gest-eld. EEN „ZELFMOORDENAARS- MUSEUM". V Odessa is de eenige stad in de sovjetrepu- bliek, welke zich verheugt in het bezit van een „zelfmoordenaarsmuseum". Het museum staat onder beheer van de ver- eeniging voor eerste hulp en bevat een col- lectie van allerhande griezelige ingredienter.. waarmee zelfmoordenaars een eind aan hun leven hebebn gemaakt, brieven of gedichten, die ze hebben nagelaten enz. Voorts vindt men er een collectie portretten van personen, die op het nippertje van den dood door eigen hand werden gered. Het museum bestaat thans vijf-en-twintig jaar en in dien tijd hebben vele geleerden het bezocht om studie te maken van den psycho* logischen ondergrond van den zelfmoord ea van de kwestie, hoe zelfmoorden kunnen wor den tegengegaan. BIGAMIE EN BLOEMBOLLEN. Voor het Assizenhof van Worcester had zich dezer dagen een arbeider wegens biga- mie te verantwoorden Zijn eerste vrouw ging er in 1917 met een B-elg vandoor, die in dezelfde fabriek werkte, hem met vier kinde- ren latende zitten. De verlaten echtgenoot kreeg van een andere vrouw een adres in Nederland, waar zijn ontrouwe gade zich zou bevinden en schreef er been, doch ont- ving een antwoord van een Nederla-nder, een bekend bollenhandelaar, die dreigde hem in de gevangenis te zetten wegens het schrijven van een brief aan zijn (des Nederlanders) vrouw, met wien hij al heel lang getrouwd was, zoodat zijn vrouw niet de gezoch'te kon zijn. Thans echter is het koek en ei tus schen den bedrogen echtgenoot en den bol- lenkweeker, want, zoo vertelde de eerste ter terechtzitting, hij stuurt me geregeld zijn catalogus. Het proces is met vrijspraak afgeloopen. TE VEEL CLEMENTIE VOOR A MOORDENAARS. Weerien is verontwaardigd en bezorgd. Twee jaar geleden m-eldde een jongeman, zekere Otto Rothstock, zich aan de apparte- menten van den Weenschen schrijver en uit- gever Hugo Bettauer en schoot dezen dood', omdat, zoo zeide hij, Bettauer's schrijverij hem niet naar den zin was. Eenigen tijd ge leden is hij door de rechtbank deswege ontoe- rekeningsvatbaar verklaard en vrijgesproken, waarbij echter zijn opneming in een krank- zinnigengesticht werd gelast. Thans is daar uit ontslagen op grond dat hij volmaakt ge- zond van geest is en men geen recht meent te hebben een gezond persoon in het gesticht op- gesloten te houden De publieke opinie in Oostenrijk is echter het spelletje beu, dat er onvera-ntwoord cle ment tegenover gevaarlijke misdadigers wordt opgetreden. Vooral de vrijspraak van een slager zekeren Wimpassi-nge, die zijn vrouw had stu'kgehakt en de stukken achter-eenvol- gens in den Donau geworpen, heeft veel kwaad bloed gezet, en dit geval-Rothstock do-et de deur dicht. De ergernis is zoo manifest ge worden, dat de politie het beter vond, Roth stock maar weer onder haar hoede te nemen. Dan is er bet g-eval van Franz Lauer, die terecht heeft gestaan wegens dubbelen rnoord, gepleegd op zijn verloofde en den man met wien zij voor zij zich met Lauer verloofde in ongeoorloofde verhouding had gestaan. De dader heeft slechts 1 jaar voorwaarde- lijk gekregen hetg-een een koor van protesten deed opgaan. Deze manifestatie heeft te elfdei ure het O. M. doen besluiten, onverwijld als- nog in appel te gaan. Nog andere moorden zijn den laatsten tijd in koelen bloede bed-reven en in het oog d-ei Weeners belachelijk licht geboet. Zoodiat d« bladen de vraag stellen, of de afschaffing der doodstraf en de traditie van lichte bestraffing der zwaarste vergrijpen, n 1. die tegen het leven, de ernstige criminaMte-it niet m-erkbaar in de hand heeft gewerkt en of het voor den wetgever geen rijd wordt, op de dwalingen zijns weegs terug te keeren en kapitale strat- fen eenerzijds, strafminima anderzijds weer in te stellen. het arendsjong naar het a ARENDSNEST? De burgemeester van Ajaccio en een Corei- caansch afgevaardigde hebben een bezoek gebracht aan Poincare en hem verzocht stap- pen te doen om het stoffelijk overschot van Napoleons zoon, den koning van Rome, van Weenen te laten overbrengen naar de Kei zerlijke grafkamer te Ajaccio. Poincare heeft zijn steun toegezegd, mits natuurlijk de Oos- :enri]ksche regeering haar medewerking ver- eent. Het Arendsjong ligt thans begraven in de crypt der Habsburgers- - - ALRMAARS COURANT

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1