XrJPs jiM/tmPElTJES Builenlandsch gemengd nieuws. t Rechtszaken Kunst Liictilvaai'l. MET CPATIS^PENADUVESA US Het blad zegt voorts uit absoluut betrouw- bare bron te hebben vernomen, dat de Fran- sche regeerin-g reeds eenigen tijd1 geleden de aandacht van de leidende persoonlijkheden te Boekarest heeft gevestigd op het feit, dat men in Frankrijk zeer onfevreden was over de Roemeensche politick. In politieke kringen yermoedt men, dat generaal Berthelot, die zoowel aan den koning als aan Bratianu brieven van Poincare heeft overhandigd, de ze mededeeling van de Fransche regeering heeft overgebracht. Tusschen Berthelot en Averescu bestaat reeds lang een oude per- eoonlijke veete. K AMERIKA. EEN LYNCHPARTIJ. Te Louisville maakte zich een groote me- nigte meester van een tweetal negers, die door een officier van politie waren gearres- teerd wegens het doodschieten van een hoofd- opzichter van een zaagmolen. De ongelukld- gen werden eerst door de straten gevoerd en daarna op een brands tap el verbrand. ONMENISCHELIJKE MANDELWIJZE Toen te Porto Alegre (Brazilie) aan den garnizoenscommandant de toelating tot een bal werd geweigerd, gaf hij zijn soidaten be vel in de balzaal te schieten. waardoor 11 personen werden gedood en 27 gewond. De •oldaten zijn gearresteerd. EEN ONTAARDE MOEDER. Te Dieudonne bij Senlis heeft een 44-jarige /fischeiden vrouw haar zieke 19-jarige doch- ier uit het ziekenhuis van Beauviais gehaald, waar zij wegens appendicitis geopereerd mas, ofsdhoon't meisje nog niet geheel was hersteld. Zij deed dit met het oog op de ver- plegingskosten. Daarop trachte zij haar dochter met aludanum te vergiftigen; toen het meisje weigerde te drinken, wierp de ontaarde moeder haar dochter op den grond en trapte haar zoodanig, dat haar toestand zorgwekkend is. De moeder werd gearres teerd. DUBBElLE MOORD. Voor het hof van gezworenen te Duisburg is Maandag een proces begonnen tegen een meisje, Kathe Hagedorn, dat verleden jaar, toen zij nog maar 18 jaar oud was, twee klei- ne kinderen, een meisje van 4 en een jongen van 6 jaar heeft vermoord. Het meisje is ver- moedd-ijk het slachtoffer van een sexueele misdaad geworden, terwijl Kathe het jon- getje heeft vermoord om aldus ook den ge- tuige van haar eersten moord uit den weg te ruimen. Kathe Ffagedorn had nadat de moord ontdekt was en voor zij zelf nog was ontdekt, een man beticht die met haar ouders in omnia leefd-e. Deze kon echter bewijzen dat hij in elk opzicht onschul-dig was en toen werd het onderzoek tegen Kathe geopend Het meisje verdween toen spoorloos uit Duis burg, doch werd weldra te Dusseldorp ont dekt. Bij den rechter van instructie verkiaar- de zij niet te weten hoe zij er toe was geko- men de beide kleinen, die zij lief had, om te brengen. Uit het onderzoek is intusschen nog gebleken dat de beklaagde onnatuurlijke sexueele neigingen had. Een groot aantal getuigen en voorts des- kundigen in het bijzonder op sexueel patholo gisch gebied o.a. Hirschfeld zullen worden gehoord in dit geding, hetwelk vermoedelijk met gesloten deuren zal worden behandeld en drie dagen zal duren. v EEN OPZIEN BA-REND PROCES. Te Bremen begint heden 't proces tegen de schoenmakersvrouw Ko-lomak die van kop-pe- larij wordt beticht. Uitgangspunt in dit pro ces is het geval dat behandeld werd in een boek „Door het leven gedood". Dit werk is bij een katholieke uitgeversfirma versch-enen en werd bij publicatie aangediend als een dagboek van een 14-jarig meisje dat door toe- val in aanraking met de zedenpolitie kwam en ten slotte in een ziekenhuis stierf, na aldaar met salversaan te zijn behandeld. Het boek verwekte in Duitschland veel opschudding en gaf aanleiding tot iuterpellaties, in het parle- ment van Bremen en in de pers. Het blijkt nu dat het boek geen dagboek was maar ge- schreven was door de thans beklaagde schoenmakersvrouw en dat haar -dochtertje de heldin van het werk is geweest. Vrouw Kolomak is daarop in hechtenis genomen. Haar arrestatie baarde natuurlijk opzien, vooral nadat was gebleken, dat het manus cript van het boek sinds 1924 in handen van de politie was, zonder dat deze het noodige had gedaan het in het werk beschreven ge val nader te onderzoeken. EEN HONDERDJARIGE PAPACAAI, 5 - DIE EEN EI LEGT. In de diergaarde in- Regents Park te Lon don bevindt zich een oude papagaai, die naar den naam ,,0'ld Bill" luistert, hoewel „hij" een wijfje is. Maandag is Old Bill 100 jaar geworden en dit h-eugelijke feit heeft de oude dame gevierd met een ei te leggen, een ge- -beurtenis, die jarenlang achterwege was ge- bleven. TW;EE MILLIOEN IN EEN VESTZAKJE Het lot waaraan de hoofdprijs- winner niet rneer dacht. Om het geluk te vinden, moet men het lie fer niet zoeken! De tandtechnicus Kilpetrick uit Kaapstad, die den hoofdprijs in de Cal- cutta-loterij heeft getrokken, de gelukkige, die thans 180.000 p. st. (/2.160.000) rijker is, had vergeten dat hij een lot bezat! „Ik had het lot heel toevallig gekocht" zoo vertelt hij „en wel op de club, omdat al mijn clubvrienden er ook een kochten. Voordien had ik pas een keer een Calcutta-lot 'gekocht. Toen het bericht van den prijs mij bereikte, viel ik van verrassing haast uit mijn bed. Ik was nl. zonder iets te vermoeden kalm naar bed gegaan. Ik had zelfs, sinds ik de het lot gedacht. Ik sprong uit bed! en Segon als bezet-en mijn lot overal in de woning te zoeken. Ik moest het vinden: 'k had het im mers gekocht en verliezen doe ik nooit wat. Overal zocht ik, in mijn portefeuille, op mijn sChrijfbureau, tusschen mijn boeken. Einde- lijfc, na een pijnlijk uurtje, vond ik het in een zakje van het oude vest, dat ik indertijd op de club aan had". DE ZAAK-DANIELS Het verdere onderzoek door de Fransche justitie in d-e moordzaak van de Engelsche verpleegster miss Daniels wordt bemoeilijkt doordat de Engelsche autoriteiten in gebrek-e blijv-en, te antwoorden op de haar reeds in Maart gezonden vragen. De familie van miss Daniels zou de Fransche justitie intusschen h-ebben verzocht, het onderzoek in de zaak op Fransch grondgebied te sta-ken, en pogin- gen te doen om vergunning te verkrijgen tot overbrenging van het lijk naar Engeland, met de bedoeling dat bij aankomst de lijk- schouwer een nieuw onderzoek opent en miss MacCarthy, d-e andere verpleegster, die toenmaals miss Daniels op het noodlottig uitstapje naar Boulogne vergezelde, wordt gedwongen, getuigenis af te leggen. De Fransche justitie -kan echter de kwestie niet voor gesloten verklaren, zoolang -de Engel sche autoriteiten niet op haar vragen hebben geantwoord. BEEST EN MENSCH IN BIRMA. Een o-fficieel verslag over het aantal men- schen, dat in het afgeloopen jaar in Birma door Wilde dier-en gedood is, -geeft de volgen- de aantallen slachtoffers op: 1169 menschen gedood door slangen, 38 door tijgers, 7 door luipaarden en panters, 5 door olifanten. 4 door krok-odillen, 3 door bisons, 1 door een wild zwijn en 1 door de Tucku-hagedis. Voor het dood-en van wilde dieren werden 74.000 ro-epier (ongeveer 68.500 gulden) betaald. Oncler de gedoode dieren waren 70 tijgers, 608 luipaarden en panters, 514 beren, 112 wilde honden en een krokodil. knoeferljen begonnen, waardoor de N. V. voor ongeveer 2000 benadeeld is. Ook v. B. gaf de feiten in alle deelen toe. Beide verdachten hebben nu weer een positie. Een deel van de vordering der naamlooze -vennootschap hebben zij afbetaald. De eige- nares der likeurstokerij echter is van oordeel, dat de door haar geleden schade veel groo ter is, dan de bedragen door verdachten er- kend, ze schat die op 19.000. De B., de ge- wezen directeur, is indertijd gefailleerd, de N. V. had toen een vordering van 7500 in- gediend. Bij gebrek aan baten is het faillis- sement opgeheven. Er werden een zestal getuigen gehoord. De rijksadvocaat eischte, dat: verdachte D. P. L. w-orde veroordeeld tot gevangenisstraf met verbeurdverklaring van de Helvetia II en de fusten spiritus; verdachte G. tot een geldboete van 200, een geldboet; van 500, een geldboete van 5000 (het maximum hierop gesteld is 320.000) alles te verhalen bij lijfsdwang, subs, een hechtenis; verdachte M. L. een gevangenisstraf met verbeurdverklaring van de motorboot Koop- handel, subs, tot vrijspraak van M. L. en een boete van de N.V. Koophandel van 5 maal 32.660.10 d. i. 163.300.50; verdachte A. M. S. tot alle straffen, waar- toe de andere verdachten mochten worden veroordeeld. Het O.M. eischte tegen D. P. L. 5 maan- -den gevangenisstraf; tegen M. L. 4 maan- den gevangenisstraftegen A. M. S. 2 maal maanden gevangenisstraf. DE VER-GIFTIGING VAN KAPITEIN QUECK. De derde kamer der Haagsche rechtbank heeft gisteren de gevangenhouding van ma- joor G., die is gearresteerd in verband met de vergiftiging van kapitein Que-ck opnieuw met 30 dagen ve-rlengd. Oeen verhooging van de credieten voor leger en vloot. Wilbur, de staatssecretaris van Marine, verklaarde in antwoord op een vraag, of hij voorn-emens was, naar aanleiding van de vliegtoehten van Lindbergh en Chamberlin, de credieten voor den marinevliegdienst te verhoogen, dat de heldendaden van deze vlie- gers eerder voor de handelsluchtvaart van be- lang waren dan voor de militaire luchtvaart. Het Congres, zoo zeide hij verder, had reeds een vijfjarig program voor den luchtdienst van leger en vloot goedgekeurd. MISLUKTE TOCHT VAN D'OISY. Zijn vliegtuig neergestort Kapitein Pelletier d'Oisy en kapitein Go- nin, de Fransche aviateurs, die gistermiddag om 4.10 van le Bourget vertrokken, ten einde te trachten het wereldafstandsrecord zonder tusschenlanding te verbeteren, kwamen spoe- dig na den start te vallen. Zij waren toen nog slechts vier kilometer van le Bourget ver wijderd. De machine vloog door den val in brand, maar -de ijlings toegeschoten redders zagen, dat het den vliegers reeds gelukt was zich uit de brandende massa te bevrijden De benzine-reservoirs ontploften, waardoor de brand nog in hevigheid toenam en spoedig was de machine geheel verwoest. De beide vliegers zijn ongedeerd. Zij waren voorne- mens te trachten Karachi te bereiken. COL I EN NUNOESSER. Bestaat er nog hoop? Naar uit Quebec wordt gemeld, hebben Zondagayond een boschwachter en vler an dere getuigen bemerkt, dat er om de drie ml- nuten een vuurpijl werd afgeschoten op de rivier de Saguenay, een zijrivier van- de St Laurens, stroomende in het noorden van de provincie Quebec. Vermoed wordt, dat Coli en Nungeser in de bosschen zijn verdwaald. Het boschwach terspersoneel is o-pdracht gegeven, met de grootste nauwlettendheid nasporingen te doen. CARR NOG NIET VERTROKKEN. De start voor een non-stop-vlucht van Cranwell naar Indie door de luitenants Carr en Mackworth is in verband met de ongun stige weersomstandigheden uitgesteld. De vliegers waren voornemens geweest gister te vertrekken. HET WERELDRECORD NON-STOP- TREINRIT. Londen—Newcastle, 429 KAf in een ruk, en dat in 5y2 uur- De langste non-stop-treinrit ter wereld was tot dusver Londen-Plymouth, de z.g. „Cor- nish-Riviera-Express". De Great Western liet op dit traject van 362 K.M. een Pullman Car loopen, die er 4 uur en 7 minuten over deed, hetgeen neerkomt op een gemiddelde van omstreeks 90 K.M. per uur. Dit record zal in Juli a.s., wanneer het voile zomerseizoen op de Engelsche spoor wegen begint, tweemaal worden geklopt. De London Midland and Scottish Railway heeft aangekondigd, dat zij dan een trein zal laten rijden van Londen naar Glasgow, die alleen stoppen zal te Carnforth, dat 378 K M van Londen verwijderd ligt. Maar de London and North-Eastern slaat haar concurrentie nog met mijen. Als dupli- caat van de vermaarde „Flying Scotsman" zal zij op vier weekdagen een bliksemtrein met restauratiewagen naar Edinburgh laten vertrekken, die slechts zal stoppen te New castle; de afstand LondenNewcastle, 429 KM. wordt afgelegd in 554 uur, d.w.z. met een gemiddelde van 78 K.M. per uur. EEN OUDE VERDUISTE RINGS'- ZAAK. Voor de rechtbank te Rotterdam hebben gisteren terechtgestaan de 30-jarige P. v. B. en de 34-jarige J. d. B., wien ten laste werd gelegd, dat zij in het tijdvak van 1 November 1922 tot 1 April 1923, terwijl de laatste ver dachte directeur was van een likeurstokerij te Schiedam, jenever, toebehoorende aan de N. V., die eigenares van de likeurstokerij was, wederrechtelijk zich h-ebben toegeeigend en te eigen bate verkocht. De B. bekende volmondig. Men had hem v. B. ter zijde ges-teld om d-e boekhouding, die achter was, in orde te brengen; d. B. had geld uit de kas geleend tot een be- JEROME K. JEROME. Gist-er is. te Londen in den ouderdom van 68 jaar overleden de bekende schrijver Jero me K. Jerome, die, naar men weet, reeds eenige weken ernstig ziek was. Jerome Klapka Jerome was wel vooral be nd als schrijver van „Three Men in a Boat", als een humoristisch acteur, dus die iedereen gelezen heeft. Hij zelf zou liever be- schou-wd zijn als de ernstige schrijver, die in „The Passing of the Third Floor Back" zijn zending voor de menschen had. Hij was een van de vele humoristische schrijvers, die in het dagelijksch leven zeer serieus, om niet te z-eggen somber, zijn. Begonnen als leeraar, later acteur, later journalist, gaf hij „Idle Thoughts of an Idle Fellow" in 1886. gevolgd door „Second Throughts", en in 1889 zijn „Three Men", die hem plotseling beroemd maakten. In „Three Men on the Bummel" (1900) volgde hij hetzelfde genre, thans met drie rei- zigers, niet op de Thames, maar op het vaste- land. Behalve in zijn genoemd tooneelstuk, dat Verkade in ons land speelde, ondernam hij ernstig werk in de half-autobiografische ro- man „Paul Kelver" (1902), een studie van er- varingen als kind, jongeling, acteur en jour nalist. Men zal evenwel zijn lichte oeuvre wel boven het andere blijven stellen. Naast deze boeken kunnen o. a. nog ge noemd worden: „Miss Hobbs", ,,Idle Ide as", „Tommy and Co.", „Tea Table Talk", „They and I", „Malvina of Brittany", „All Roads led to Calvary". BERNARD SHAW VERHUIST. Bernard Shaw, de beroemde tooneelschrij- ver, verhuist. Hij heeft te Londen meer dan d-ertig jaar lang de flatwoning bewoond op 10 Adelphiterrace in het Westen der stad. Hi] betrekt thans een flat in Whitehall Court en komt nu te wonen vlak in de buurt van H. G. Wells, John Ervine en Sir Owen Seaman, den redacteur van „Punch". Zijn verhuizing trekt natuurlijk groote belangstelling. Talloozen hebben teleforiisch en mondeling gei'n-for meerd naar de reden van deze opzienbarende verhuizing. Shaw heeft op de hem kenmer- ken-de wijze zijn interviewers te woord staan. „Denkt men dat ik hier maar rustigjes blijf, terwijl het huis tegen- den gron-d wordt gehaald. Ik ga weg omdat ik ergens leven m-oet en hier niet langer kan blijVen", was zijn verklatend antwoord. tegen kunnen zijn, dat het slar.hten zoo pijn- loos en vlug mogelijk onder toezicht ge- schiedt en aat het vleesch zoo strong mogelijk gekeurd en zoo hygienisch mogelijk behan deld wordt is ons een raadsel. Red. Alkm. Crt.) DE OPMEERSCI IE TENTOON- STELLING. De Maandag te Opmeer gehouden tentoon- stelling mag geslaagd genoemd worden. Honderden waren ook dit jaar weder naar deze bij de West-Friezen zoo geliefde tentoon- stelling getogen. Gebroeders Dekker zorgden weder voor de muziek. Qm half elf had op het terrein de opening plaats. De heer Stapel, burgemeeater van Sijbe- carspel, sprak het welkomstwoord, daarbij dank brengende aan de inzenders. Spr. eindigde met den wensch, dat ook deze tentoonstellingzal bijdragen tot vermeerde- ring van den bloei van de afdeeling Opmeer van de Hollandsche Maatschappij van Land- bouw. De tentoonstelling maakte een goeden in- druk. Niet minder dan een 40- zaken waren met een stand vertegenwoordigd. O. m. was het P.E.N.- vertegenwoordigd en gaf demonstrates met electrisch melken. Voor de grootste inzending van doelmatigc landbouwwerktuigen werden de volgende prijzen toegekend: le prijs 15 Behrends, Schagen; 2e prijs 10 Rentenaar, Veenhuizen; 3e prijs 5 Boeke en Huidekooper, Groningen. Automobielen ter opluistering le prijs, verg. zilv. med., firma Met, Alk- maar; 2e prijs idem, N.V Hoornsche Auto- mobiel-Mij.; 3e prijs, bronzen med., dezelfde. De keuringscommissies hebben druk werk gehad en zijn tenslottg, wat de inzendingen betreft, tot het volgene resultant gekomen: Paarden. Rubriek A. Rijks goedgekeurde hengsten van 3 jaar en ouder. Niet aanwezig. Rubriek B. 3-jarige paarden. le prijs /15. "J- H Provinciaa! nieuws het be- der het J aan- club had verlaten, heelemaal niet meer aan -vdrag van 500. Daarna is men met die UIT HOORN. De nieuwbenoemde directeur van Hoornsche Muziekcorps heeft wederom dankt wegens onvoldoende belangstelling leden op de repetities. Het zou ons niet verwonderen, als corps ten slotte werd opgeheven. UIT KOEDIJK. In de plaats van den heer W. de Geus is door den minister benoemd tot correspondent van den Plantenziektenkundigen Dienst de beer S. Visser. UIT GROET. We vernemen, dat als gevolg van een adres aan de Inspectie der Posterijen, bij de Veree- niging voor Vreemdelingenverkeer alhier van bovengenoemde zijd-e bericht is binnen geko men, dat vanaf 16 Juli tot einde Augustus een derde postbestelling zal worden inge- last. Voor Kamperduin zal dit een tweede be- stelling zijn, daar de diverse poststukk-en al daar tot op heden slechts een keer per dag werden bezorgd. UIT HOORN. Heden werd onze stad bezocht door een gezelschap Amerika-nen, onder leiding van prof. Flee, met het -doel inrichtingen van landbouw te bezoeken. Nadat het gezelschap een bezoek had gebracht aan het Rijks Land- bouwproefstation en de Rijkstuinbouwschool, vertrokken de vreemdelingen onder geleide van een zoon van den heer Boot, leeraar aan de R. T. W. S., naar de Streek, waar o.m. de boerderij-en van Gebr. Ruijter en C. Stapel zouden worden- bezocht. Alhier is een comite van een 14 tal da mes opgericht, hetwelk in de stad handteeke- ningtn verzamelt om te ageeren tegen de eventueele stichting van een abattoir in deze gemeente (Dat een dames-comite tegen de stichting van een abattoir is, is ons volkomen onbegrij- pelijk. We hebben wel gelezen, dat hier en daar slagers daartegen ageeren omdat het hun yriiheid bdemmert. Maar dat dames er Droog, J. Koeman, Lan: D. V Weere it Czn., Nieuwe C. Stoop, Wogmeer; 2e pr. 10 Noord-Beemster3e pr. 5 H. Wognum. Rubriek C. 2-jarige paarden. le pr. 15 W. Wit,-Benningbroek; 2e pr. 10 J. Berkhout, Hoogwouder Weere; 3e pr. 5 J. Th. Droog, Noord-Beemster. Rubriek D. 1-jarige paarden. le pr. 15, G. Kcster, Hoorn; 2e pr. 10 Wed. D. Koning, Hoogwouder Weere; 3e pr. 5 G. Walboer, Wogmeer. Rubriek E. Merries met veulen. le pr 20 met medaille, C. Stoop, Wog meer; 3e pr. 10 dezelfde; 2e pr. 15 Buis, Ursem (Mijzen). Afdeeling wolvee, varkens en geiten. A. Voor de 4 beste geregistreerde Texel- sche melkschapen: le pr. 10 A. Bijman, Spanbroek; 2e pr. 7.50 Wed. Langendijk, Weere (Abbekerk). B. Voor de 4 best-e geregistreerde Texelsche ooilammeren le pr. 10 H. Wessels, Sijbecarspel2e pr. 7.50 A. Bijman, Spanbroek. C. Voor de 4 beste nietgeregistreerde 1am- meren le pr. 7.50 K. Bos, Opmeer; 2-e pr. dezelfde. D. Voor de 4 beste 1-jarige weidescha- pen: le pr. 10 K. Bos, Opmeer. E. Voor de 4 beste geregistreerde Texel sche ramlammeren: le pr. 10 J. Wagemaker, Abbekerker Weere; 2e pr. 7.50 A. Bijman, Spanbroek F. Voor de beste geregistreerde Texeslche ram van 1 jaar: le pr. 10 D. Schrooder, Hensbroek; 2e pr. 7.50 D. Schoen, Benningbroek. G. Voor deb este geregistreerde Texelsche ram, ouder dan 1 jaar: le pr. 10 H. Wessels, Sijbecarspel; «2e pr. 7.50 J. Wagemaker, Weere (Abbekerk) Afdeeling Mar kens. A. Voor de best geregistreerde groot Yorkshire zeug met minsteas 6 biggen le pr. f 10 A. Schilder, Jisperweg, Beem- ster. B. Idem, niet le pr. 7.50 Wed. (Abbekerk); 2e pr. 5 Niedorp. C. Voor de beste Yorkshire beer: le pr. 10 P. Nooij, Midwoud; f 7.50 Brakeboer, Opmeer. Afdeeling Geiten. Voor de beste melkgevende geit. le pr. 6 W. Groot Jzn., Spanbroek; 2e pr. 3 dezelfde. Afdeeling Pluimvee en Konijnen. De lste prijzen bedragen 2.50; de 2de prijzen 1.50. B. Zwarte Hollandsche hoenders: J. Smit, Spanbroek, le en 2e prijs D. Brackets. Th. v. d. Gracht te Schagen, le prijs. E. Orpingtons buff. P. Nooij te Midwoud, le prijs. F. Wyandotten. H. Hes te Spanbroek, le prijs; A. Jonker te Aartswoud, 2e prijs. G. Witte Leghorns. R. Ho-ogland te Hoog- woud, le prijs; P. Langendijk, Weere (Abbe kerk) 2e prijs ;o J. Minorca's. A. Wit te Hoogwoud le pr H. H-es te Spanbroek 2e prijs. K. Rhode Islands. J. Smit te Spanbroek, le en 2e prijs. f L. Kloek met kuikens. A. C. Zwaag, Langereis Hoogwoud, le pr.; R. Hoogland, Hoogwoud 2e prijs. N. Mechelsche. H. Hes te Spanbroek, le en 2e prijs. O. Barnevelders. F. Molenaar te N. Nie dorp le prijs; C. Kieftenburg te Spanbroek 2e prijs. Q. Niet gen-oemd'e rass-en-: C. Bakker, Bergen le prijs; M. J. Scha gen, Langereis (N. Niedorp) 2e prijs; H. J. Koeman te Wognum le prijs; H. Hes te Spanbroek 2e prijs. Voor 1 woerd met niinstens 2 eenden: A. Indische loopeenden, alle kleurslagen: H. Hes te Spanbroek le en 2e prijs. C. Rouaa-neenden: N. Jol te Alkmaar le prijs. F. Kwakers, alle kleurslagen: H. Hes te Spanbroek le prijs. H. Niet genoemde soorten of rassen: P. Groen te Hoogwoud le prijs; H. Hes te Spanbroek 2e prijs. Voor 1 Do'ffer met Duif. A. Raadsheeren alle kleurslagen: H. Meijer te Alkmaa-r le en 2e prijs. geregistreerde groot 2e pr. agen: te B. Kroppers, alle klemglaaren, als voren. E. - Postduiven alle kleuf H. Meijer te Alkmaar en te Spanbroek 2e prijs, F. Meeuwsen, alle kleurslagen: H. Meijer te Alkmaar, le prijs. G. Niet genoemde soorten of rassen: F. Vos te Opmeer le prijs; Jr. Smit Spanbroek 2e prijs. Collecties. Eereprijzen ad. 5.met diploma: J. G. Jonker, Aartswoud (12 Kalkoe- nen); Th. Boots, Opmeer (12 Parelhoen- ders). H. Hes Spanbroek (collecte zwemvo- gels). Een Ram of Voedster. A. Vlaamsche reuzen, alle kleurslagen: H. Beets te Bobeldijk le en 2e prijs. B. Lotharingers L. Anneveld te Schagen, le en 2e prijs. C. Weeners, wit en blauw: Th. v. d. Gracht te Schagen le en 2e prijs. G. Russische Brandneuzen: D. Wit te N. Ni-edorp, le prijs; C. Moeijes te Schagen, 2e prijs. I. Niet genoemde soorten of rassen: N, Leyen te Schagen, le prijs; C. Moeijes te Schagen le en 2e prijs. J. Voedster met jongen. P. Rood Pz., Weere (Hoogwoud) le prijs; S. Pijper, Aartswoud, idem; mej. A. de Boer te Hoogwoud 2e prijs. Het Concours Hippique, dat in den namiddag werd gehouden, kan als uitstekend geslaagd worden beschouwd. Het werd door zeer fraai weer begunstigd en -het talrijke publiek toonde veel belangstelling De uitslagen waren als volgt: A. Voor een span der best betuigde land- bouwpaarden le prijs 40 met zilveren medaille van de afdeeling. Gebrs. Hoed, Alkmaar, benevens 10 voor het schoonst geheel B. Voor het best betuigde landbouwpaard: le prijs 35 met zilveren medaille van de afdeeling, gebr. Hoed, Alkmaar; 2e prijs 20 C. Neefjes, Hauwert; 3e prijs 10 Ci. de Jong, Spanbroek 10 voor schoonst ge heel, W. P. Stadegaart te Noord Beemster. C. Extra nummers schoonrijden. Rijtuig bespannen met 2 paarden (voor elkander) le prijs 15 H. F. Bultman te Haarle-m- mermeer; 2e prijs 10 gebr. Hoed, Alkmaar D. Rijtuig, bespannen met 3 paarden: le prijs 25 H. F. Bultman, Haarlemmer meer; 2e prijs 15 gebr. Hoe-d, Alkmaar. E. Rijtuig, bespannen met 4 paarden-: le prijs 25, gebr. Hoed, Alkmaar. F. Betuigde ketten, maximum hoogte 1.45 M.: le prijs 15, Jb. Fok, Hoorn; 2e prijs 10, A. van Zooi.en, Wieringerwaard; 3e prijs 10, T. Blauwboer, Breezand. 10 voor schoonst geheel, A. Dam Hoog woud. G. Betuigde paarden, open klasse. 1 e prijs 200 met verg. zilv. med. van de afd. J. T. Vos te Den Haag: 2e prijs 100, als voren; 3e prijs 50; H. F. Bultman te Haarlemmermeer; 4e prijs 25 A. de Wit te Alkmaar. De ballonwedstrijd. Voor den gecostumeerden ballonwedstrijd had-den zich een 16-tal deelnemers opgegeven. Bij dezen wedstrijd kwam er echter een kink in den kabel. De lucht was n.l. veel te zwaar om de ballons te doen opstijgen en plotseling ontlaste zich boven het terrein een hevige stortbui, zoodat het publiek zoo spoedig mo gelijk een goed heenkcmen zocht. Besloten werd de prijzen onder de deelne mers te verloten. De uitslag was als volgt: Mej. Kooiman, fruitmand (le prijs); mej. B. Visser, klokje (2e prijs); Mej. Tensen. bloempot (3e prijs)mej. D. Beunder, baro meter (4e prijs.) Voor de costumes konden de prijzen na tuurlijk wel worden toegekend. le prijs 40, dames Zeilemaker van Twisk (Klaver IV.); 2e prijs 20, dames Schuur- man en De Jong van Spanbroek (Positief en Negatief); 3e prijs mej. A. de Jong van Spanbroek (Spaansche danseres). De Paardenmarkt. Ook-de paardenmarkt mocht zich weer in de noodige belangstelling verheugen. Er wa ren aangevoerd 195 paarden en ketten. De handel was stug. 's Avonds had in ,,'t Krom- hout" de prijsuitreiking plaats. Dit geschiedd. dcor den voorzitter, Burge- meester Stapel, di zich als opvolger van Dr van Balen Blanken voor een zware taak zag geplaatst. Hij kweet zich hiervan echter of goede wijze. Spr. overhandigde met een toepassehjk woord de prijzen en uitte den wensch, dat men voor een volgend jaar weer op aller me. dewerking zou mogen rekenen. Spr. brachf een bijzonder woord van dank aan de heeren Dirkmaat, M. de Jong en Pluister voor hun. ne prestaties in het belang der tentoonstel- ling. Spr. heeft telkenjare weer bewondering voor hun werken, hun streven en hun groote eens> gezindheid van willen. (Instemming). Mededeeling werd gedaan van ingekomen telegram van Dr. Van Balen Blanken, waar- in deze de afd. geluk wenscht met het mooio weer. De oud-voorzitter wenscht de afd. alle succes toe en denkt met grootste sympathie aan alle vrien-den. (Applaus). Burgemeester Commandeur bracht een woord van hulde aan -voorzitter en bestuur voor hunne prestaties. In Burgemeester Sta pel had men z.i. een waardig opvolger gekre- gen van Dr. Vna Balen Blanken. Spr. uitte de beste wenschen voor -den bloei der afd. Op meer en omstr. (Langdurig applaus). Hierme-de was het officieele gedeelte var deze voor Opmeer zoo belangrijken dag tei einde. Resumeerende kunnen we niet anders zeggen dan dat deze als uitstekend geslaagd kan worden beschouwd en dat de afd. met genoegen op haar werk kan terugzien. De goede reputatie, welke de Opmeersche ten toonstelling heeft, is hooggehouden. UIT BEEMSTER. Doodelijk ongeluk. Toen Maandagavond twee Belgen, vadet en zoon, beiden werkzaam bij den landbou- wer Droog uit Beemster zich van Purmerend naar huis begaven, raakten zij in het donker, waarschij-nlijk door te snel rijden, met de sturen in el-kaar. Beiden tuimelden omver, waarbij d-e zoon met het hoofd t-egen een boom werd gesla- PUDDING FABRIEK POUVK-GROMiriGEN

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2