DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. USt het Parlement Dagelijksch overzichf. ESuiienland 0 r naramer besfaaf ait 3 bfaden Honderd negen en twintigste Jaargang 1927 Deze Coaranf word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegevcn. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door be! geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewTjanummers 5 cents. PRUS OER OEWONE ADVERTENTIENi Per rege! 0.25, bi] groote contracten rabat Oroote letters naar plaafefnfmffc Brieveo franco aan de N, V, Boefc en HandelsdrnkkerQ r/b HSRjRl* C08TIR tOOR* Voordam C9. Dfrectenrt O. H. KRAK. DOIDERDAO Telef.nr. Administratis 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteurt TJ. N. ADBMA. 16 JI VI Den Haag, 15 Juni 1927. De Tweede Kamer heeft 'heden in den aanvang van de vergadtering een aantal "oe- slissingen van onderscheiden aard moeten nemen. Zoo heeft zij in de eerste plaats den commuoistischen afgevaardigde De Visser vergunning verleend om d>e Regeering te in- terpelieeren in verband met den politioneelen inval in de woningen van Indische studenten bier en te Leid. De datum van behandeling van de interpellatie is nog niet vastgesteld, kan dus misschien eerst vallen na afloop van het zomerreces. Want dat we Vrijdag met vacantie gaan, staat wel vast en er is nog voor dat tijdstip heel wat af te doen. Meer zelfs dan men aanvankelijk had ge- dacht, want de heer Albarda (S.D.A.P.) heeft het weten door te drijven, dat het wets ontwerp op het zevende leerjaar nog voor het reces zal worden behandeld, hoewel de me- morie van antwoord er over eerst hedenavond zal verschijnen. Maar het begrijpelijke ge- volg van dit besluit is, dat de Kamer zeer vermoedelijk morgenavond vergadering zal houden ten einde de agenda te kunnen afhan- delen. De Kamer heeft vervolgens het wetsont- werp op de collectieve arbeidsovereenKomsr goedgekeurd met 75 tegen 5 stemmen. Tegen - stemmers waren de heeren Braat (Plattel.) L. de Visser (Comm.), Zandt en Kersten (St. Ger. Partij) en Veraart (R. K.) Daarna heeft de Kamer twee voordrachten opgemaakt voor de benoeming van twee bestaat uiirt de heeren: dr. J. V. van Dijck, raadsheeren in d emHoogen Raad. De eerste hoogleeraar te Amsterdam, dir. H. A. E. Modderman, adv. te Amsterdam en dr. W. A. van Woudenberg Hamstra, raadsheer in het Amsterdamsche Gerechtshof. De tweede wordt gevormd door dr. O. W. Sipkes, raadsheer in het Haagsche Gerechts hof, dr. A. H. M. J. van Kan, hoogleeraar te Batavia, en dr. R. W. J. C. de Menthon Bake, raadsheer in het gerechtshof te Anr- hem. Gelijk men weet, is het de vaste ge- ■woonte, dat de eerstvoorgedragene door de koningin wordt benoemd. Eerst toen kwam de hoofdschotel van den mid dag ter tafel: de interpellatie van den heer Kleerekoper (S. D. A P.) over de wet- gering om de statuten van den Nieuw- Malthusiaanschen Bond goed te keuren. Die interpellatie had eigenlijk een strong juridisch karakter moeten dragen. Zij hacil enkel moeten loopen over de vraag, of bij die weigering de bepalingen van de Wet op Ver eeniging en Vergadering van 1855 wel in acht waren genomen. Intusschen had cte re geering niet formeel geweigerd de statuten der vereeniging goed te keuren. De Minister van Justitie had alleen bij rescript aan de vereeniging doen weten, dat bij bezwaar maakte de statuten ter goedkeuring aan de koningin over te leggen. Het is nog die vraag of dat wel in overeenstemming met de wet was, doch bij het debat heeft men daar vrij- wel overheen geloopen. Wat de meeste spre- kers het naast aan het hart lag, was de vraag, of de minister wel goed had gehan- deld als verdediger der openbare zedelijkheid op te treden door aan de vereeniging aldus moeielij'kheden in den weg te leggen. Neen, zei de interpellant en met hem de heeren De Visser (Comm.), Van Gijn (V. B.) en Oud (V. D.), maar daartegenover stand een phalanx van tegenstanders van dte Nieuw- Malthusiaansche beweging, de heeren dr. de Visser (C. H.), Van Schaik (R. K.), prof. Visscher (A. R.) en andteren, die den minis ter bijsprongen. De beraadslaging is met een sisser afge- loopen. De interpellant, de heer Kleerekoper, had bij zijn repliek een motie ingediend, waarbij de wenschelijkheid werd uitgespro- ken, dat de erkenning bij koninklijk besluit van een vereeniging zou worden vervangen door een insehrijving in een openbaar regis ter. Daar evenwel die motie maar slap ver band hield met de kern der discussie, heeft hij verstandig gedaan haar ten slotte maar weer in te trekken. De Nieuw-Malthusiaan- sche Bond mist dus nu de wettelijke erken ning van zijn statuten, is dus geen rechts- persoon, maar in dte practijk zal hem dat niet veel moeielijkheden opleveren omdat zijne financieele gestie van geen beteekenis is. Een verboden vereeniging is de Bond dus niet. De minister toch heeft geen termen gevonden om aan den Bond het bestaan te verbieden. Hij kan dus rustig doorgaan met zijn pro paganda voor opzettelijke beperking van het huisgezin. Na afdoening van een aantal kleinere wets- ontwerpen is de Kamer tot morgen uiteen gegaan. Japan en China. De Volken- bondsraad te Geneve. De toe- stand in Rusland. Ernstig bezorgd maakte men zich over de toitdiog die j?pan aan zou Qegiten ten aan-. zien van de Chineesche troebelen. Zooals men weet stuurde de Japansohe regeering vooral den laatsten tijd aanzienlijke troepenmachten naar strategisch en economisch voor haar be- langrijke punten en begrijpelijkerwijs was dit allesbehalve naar den Chineeschen zin. Een fel protest van de kibbelende Hemel- rijkers was er het gevolg van, doch tot heden toe hadden de Jap's nog steeds geen over- zichtelijke en duidelijke vcrklaring van hun standpunt gegeven. Thans is dit wel gebeurd, maar het merk- waardige is, dat de toestand nog slechts wel- nig is opgeklaard, Dat Japan niet daadwerkelijk ingrijpen zal in de Chineesche aangelegenhedem tja, dat was al veel langer dan vandaag beirend... En de verklaring van den minister-ipresi- dent dat Japan ter gelijkertijd zorg zal dragen voor zijn eigen belangen en zijn on- dterdanen in China zal beschermen tegen eventueele onlusten, geeft nog allesbehalve de zekerheid, dat in geen geval met kracht van wapenen zal worden opgetreden. Integendeel: als er werkelijk onlusten zou- d-en uitbreken en Japan zou zijn belangen willen beschermen, kan het niet anders dan operatief ingrijpen. O. i. omvat de Verklaring van den premier uit Tokio dus meer een vrij magere gerusf- stelling dan een expose dat in staat is alle vrees uit den weg te ruimen. Het feit, dat de Chineezen tevens gewaar- schuwd worden voor het gevaar van zelfver- nietiging indien zij het communisme zoudten gaan huldigen en dat er den nadruk op wordt gelegd, dat Japan vastbesloten is tot ■samenwerking met de andere mogendheden om de orde in China te handhaven, kan ons niet aners; dan in deze meening versterken. De stemming te Geneve schijnt iets beter te worden. Niet-officieel wordt gemeld, dat Streseman in een uitgebreider controle op de slechting der Duitsche vestingwerken aan de Oost- grens zou hebben berust. Indien dit gerucht waarbeid bevat, kan het niet andters, of zoowel Frankrijk als Enge- land moeten zich over deze houding weinig minder dan voldaan gevoelen. Daar komt echter nog bij, dat Stresemann zou hebben verklaard in geeni geval in eenig opzicht de zijde van Sowjet-Rusland te zul- len kiezen, al wil1 het evenmin, zooals Enge- land, met de Russen in openlijk conflict komen. Wel trachten Chamberlin en Briand Duitschland zoo ver te krijgen, dat het de be- lofte aflegt, niet langer credieten te verstrek- ken, omdat juist op dtergelijke credieten de geheele macht van het Sowjetsysteem Is ge- grondvest, doch zoover heeft men de „over- wonnen staat" toch nog niet kunnen krijgen. Gedeeltdijk kunnen Frankrijk en Enge- land echter tevreden zijn en verwacht mag dus worden, dat het pessimisme, dat aanvan kelijk zoo groot was, plaats zal maken voor een gerechtvaardigd optimisme. In Sowjet-Rusland blijven de zaken inmid- dels allesbehalve naar wensch gaan. De arrestaties en executies zijn weer niet van de lucht en de vrees voor een oorlog met Engeland of Polen wordt met dten dag groo- ter. Dat die vrees niet ongegrond is, moge blij- ken uit hetgeen de volkscommissaris van oorlog gister in een nieuwe rede daaromtrent verklaard heeft. Nadat hij de bekende verwijten en be- schuldigingen aan het adres van Engeland had herhaald, zeide hij o.a. dat men nog veelal meent, dat Rusland een oorlog met zijn belagers zou kunnen vermijden. Spr. betwijfelde dit echter. „Wij hebben altijd geweten, dat de proletarische en de kapitalistische wereld op den langen duur niet vreedzaam naast elkander zouden kun nen bestaan. Wij hebben dte laatste jaren voortdurend gelaveerd om de adempauze des vredes zoo lang mogelijk te rekken. Thans echter kunnen wij op het ergste voorbereid zijn." Al bevat ook deze „boodschap" ta! van overdrevei'heden tot nadenken stemt zij zeer zeker. VOLKENBOND. INTERNATIONALE VROUWENRAAD. De strijd tegen de prositutie. De uitvoerende raad van den Internatio- nalen Vrouwenraad hield gisteravond zijn laatste openbare zitting, waarin onder voor- zitterschap van de presidente van den Fran- schen Vrouwenraad, mevrouw Avril de Sainte Croix, gesproken werd over het emigratie- vraagstuk, de bioscoop, den vrouwenhand'el en de prostitutiebestrijding. Zeer trok de aan- dacht het uitmuntende referaat van de Duit sche vrouwelijke Geheimrat dr. Anna Mayer van het ministerie van sociale voorzorg over den strijd tegen vrouwenhandel en tegen de reglementeering der prostitutie in het alge- meen en in Duitschland in het bijzonder. ZJj gaf een interessant overzicht van de nieuwe Duitsche wet tot bestrijding der geslachts- ziekten en de reglementeering, die zeer voor- uitstrevend is en aan de reglementeering en de kazerneering der prostitutie een einde maakt. Zij wees op de bijzondere taak der vrouwelijke politie, die vooral bij het onder- zoek naar zedendelicten goede diensten be- wijsten deed uitkomen welke belangrijke rol de vrouwen bij de prostitutiebestrijding vervul- len. VOL KE'NBONDS'R A AD EN ARBELDS- CONFERiE'NTIE. Ter arbeidsconferentie werd de kwestie der vakvereenigingsvrijheid definitief voor dit en het volgend jaar van de agenda afgevoerd. De ontwerp-conventie inzake verpliohte ziekteverzekering werd in tweede lezing aan- genomen. De volkenbondsraad heeft gisteren het rap port- Benes aangenomen over de methode, die bij oorlogsgevaar en het uitbreken van een oorlog een snelle beslissing en doelhe- wuste actie van den raad mogelijlk maakt. Woldtemaras en Stresemann zijn tot over- een stemming gekomen inzake dte kwestie- Memel, waarna deze aangelegenheid van de agenda werd afgevoerd. CHINA. VDOR EEN ACOOORD IN CHINA. Tsjang Tso-lin bereid zich te- rag te trekken? Volg^ns Chineesche berichten heeft het 37ste zuidelij'ke leger, dat langs den Tientsin- Poekau-spoorweg optrekt, gisteren Tahau- poe, 50 K.M. van Lintsjeng, ingenomen, ter- wijl het 44ste leger Tsjingkau, 45 K. M. ten noorden van Haitsjau heeft bezet. Nu de zuidelijken het gebied beginnen te naderen, waar cte voornaamste Japansche be langen zidb bevinden, schijnt Japan de po- gingen te verdakbelen om een overeenkomst tusschen de verschillend'e leiders tot stand te brengen. Volgens berichten uit Japansche bron hebben de lang-gerekte onderhandelin- gen tusschen Tsjang Kai-sjek en Jang Joe tin, het hoofd van den generalen staf der Fengtien-troepen, eindelijk tot een directe conferentie geleid tusschen de resp. vertegen- woordigers, die nu in Dairen bijeengekomen zijn. Volgens berichten van dte „North China Daily News" is men in Japansche kringeu overtuigd, dat Tsjang Tso-lin er zich toe zal laten bewegen zich terug te trekken ten gun- ste van Jan Joe-ting, die het civiel bewind in Mandsjoerije op zich zou nemen, terwijl Tsjang Hsoe-liang het opperbevel over het leger zou behouden. De functie van Soen Tsjoean-fang als gouvemeur van Sjantoeng zou ook door een ander worden bezet. Door een dergelijke regeling zou Tsjang Kai-sjek zijn nationalistische aanhangers te vreden kunnen stellen, zoodat hij in staat zou zijn zich voor te bereiden op een mogelij- ken aanval langs den Loenghaispoorweg van Tsjengtsjau uit, waar Feng Joe-sjiang nog altijd confereert met vertegenwoordigers van Hankau, zonder dat men er achter kan ko men, welken kant hij uit wil. HAITSJAU GEPLUNDE'RD DOOR DE ZUIDELIJKEN. De Japanners vragen om be- scheming. Volges berichten uit Japansche bron heb ben de troepen van Tsjang Kail-sjek Haits jau, de zetehaven van noordelijk Kiangsoe, ingenomen en wordt de stad door dte door- trekkende troepen geplunderd. De Japansche vrouwen en kinderen hadden Haitsjau reeds vroeger ontruimd; de mannen, die achterge- bleven waren, moesten echter eveneens de vlucht nemen, nadat zij van vreeselijke too- neelen getuigen waren geweest. De zuide- lijke soldaten zijn er zelfs toe overgegaan 5t Japansche vlunchtelingenschip „Kobai Ma- ru" te plunderen. De Japansche consul-generaal te Sjanghai heeft bij het ministerie van buitenlandsche zaken te Nanking tegen dit optreden gepro- testeerd en om volledige bescherming der Japanners, die in Haitsjau zijn achtergebie- ven. verzocht. Uit Peking wordt gemeld, dat Tsjang Kai- sjek de provincie Sjantoeng is binnengedron- gen en dat de noordelijken zich te Tsjoetsjeng op vijftig mijl van Tsingtau conoentreeren. DUITSCHLAND. DE GRONDWET VAN WEIMAR. 11 Augustus nationale feestdag? Democraten en sociaal-democraten hebben besloten gezamenlijk een voorstel bij den Rijksdag in te dienen om 11 Augustus, den dag waarop de grondwet van Weimar in wer- king is getreden, tot nationalen feestdag te verklaren. Wanneer dit voorstel wordt aange nomen, zullen alle openbare gebouwen dien dag de republikeinsche vlag moeten uitsteken en zullen alle scholen vrij hebben. EEN CYCLOON IN SILEZIe. Naar Wolff meldt heeft gisteren boven Niesky en omstreken in Ober Lausitz een cy- cloon gewoed, die met zware hagelslag ge- paard ging. Er vielen hagelkorrels ter groot- te van hazel noten. Er is groote schade aan- gericht a n de boomgaarden en de veldvruch- ten. Bij een overweg werd een vrouw door dten cycloon opgenomen en voor een goede- rentrein geworpen, die haar overreed en doodde. ENGELAND. HET CONFLICT MET RUSLAND. In het Engelsche Lagerhuis heeft de onder- minister van buitenlandsche zaken Lampson gister eenige vragen moeten beantwoorden over de executies in Rusland en niemand zal verwacht hebben, dat deze interpellatie tot een incident zouden leiden. Het Arbeiderslid Robert Hudson had ge- vraagd of er zich onder de twintig onlangs geexecuteerde Russen ook spionnen in dienst van de Britsche ambassade bevonden. Locker Lampson antwoordde met klem ontkennend, waarop de socialistische afgevaardigde Campbell Stepheus vroeg of er door de Britsche ambassade ook spionnen in dienst werden gehouden, hetgeen Locker Lampson eveneens nadrukkelijk ontkende. „Wat een leugen!" werd er toen van de arbeidersban- ken geroepen, waarop onmiddellijk tumult ontstond onder de Tories, die het intrekken dezer uitdrukking eischten. Het lid voor Clarkwell, Buchanan, werd als de schuldige angewezen, die de uitdruk king zou hebben gebezigd. De Speaker ver zocht Buchanan de uitdrukking, welke hoogst ongepast en onparlementair was, terug te nemen. Deze weigerde dit, waarop eerst Kirkwood, dig achter hem zat, en daarna Will Thome probeerden hun collega te red den, door een punt van orde op te werpen, n.l. dat de Speaker zelf Buchanan deze uit drukking niet had zien bezigen. De Speaker echter verklaarde het duidelijk te hebben verstaan en bleef hardnekkig bij zijn besluit, dat het lid zijn beleedigende uitdrukking moest terugtrekken. Toen deze weigerde, ver zocht hij Buchanan de vergaderzaal te ver- laten, waaraan deze onmiddellijk voldeed. Het misbaar verstomde daama even plotse- ling als het opgekomen was. IERLAND EN ENGELAND. O'Brien bepleit herziening van de verdragen. O'Brien, een der drie nog levende veteranen van de Iersche nationalistische politiek, heeft in de Duitsche pers een brief gepubliceerd, waarin hij betoogt dat de uitspraak van het kiezerscorps bij de jongste algemeene -verkie- zingen de heele kwestie van de verdragen van 1921 en 1925 weder aan de orde heeft gesteld, die thans, meent hij, moeten worden herzien in het licht van den eisch des lands tot werkelijke onafhankelijkheid. O'Brien schrijft: „Of het nieuwe ministerie door Cos- grave wordt gevormd, voorwaardelijk of on- voorwaardelijk, dan wel door De Valera, er zullen direct kwesties van de uiterste consti- tutioneele kiescbheid rijzen die ons recht zul len raken tot het kiezen van en het verstrek- ken van instructies aan onze eigen vertegen woordigers zonder inmenging van buitenaf." O'Brien verwerpt de veronderstelling, dat dergelijke contra-versen tot oorlog met En geland zouden leiden, doch hij stelt voor, dat voordat de Dail op 23 Juni bijeenkomt, een vertrouwelijke conferentie van alle Iersche partijleiders den heelen toestand onder het oog zal zien. Te dien einde geeft hij in over- weging, de officieele opening van den Dail voor den duur van een maand uit te stellen. DE VAKVEREENIGINGSWET. De voltooiing nddert. Het Lagerhuis beeindigde de artikelsge- wijze behandeling van het vakvereenigings- on twerp. De komende week zal het ontwerp in de nog restende stadia verder door het Huis behandeld worden. Het zelfverloocheningsplan rnisluk'. Het groepje geheelonthouders in de Arbei- derspartij, dat een zelfverloocheningsplan voor de partij op touw zette als protest tegen het wetsontwerp dp de vakvereenigingen, heeft volgens bericht van de „Evening Stan dard" dit denkbeeld definitief prijsgegeven, omdat er te weinig voor werd gevoeld Zoo als men weet, bestond het plan hierin, dat de leden der partij zich voor den duur van zes maanden zoudten ontbouden van het gebruik van alcohol en tabak en, eventueel, ook van koffie en thee, om aldus de schatkist gevoelig te treffen. RUSLAND. DE EXECUTIES IN RUSE AND. Naar uit Riga wordt gemeld, is dte Pool- sche luitenant Jani, die beschuldigd werd van medeplichtigheid aan den moord op den chef dter staatspolitie te Minsk en spionnage ten behoeve van Polen ter dood veroordeeld; het vonnis is onderwijl al voltrokken. Onder de slachtoffers der Roode Terreur, die deZer dagen zijn geexecuteerd, bevond zich ook een zooo van Gorki. DE ROODE TERREUR. Naar uit Moskou wordt gemeld, is de vroegere kameraad van den sociaal-revolull- onnairen leider Sawinkow, de ex-kapitein Klepikow ter zake van spuionnage ten gunste van Groot Brittannie tei* dood veroordeeld. Hoewel de veroordeelde een verzoek om gratie heeft ingediend, werd zijn executie reeds heden verwacht. EEN NIEUW INCIDENT. Poolsche repressailles ver wacht. De avondbladen melden, dat volgens een bericht uit Minsk de Poolsche lste luitenant Yani, die beschuldigd werd van de organisa- tie van den moord op den chef der Gepeoe en van spionnage ten gunste van Polen, ter dood is veroordeeld en Dinsdagochtend is terechtgesteld. Verwacht wordt, dat de toestand door deze executie veel ernstiger zal zijn geworden, daar reeds te voren door Polen in verband met deze executie met ernstige repressailles werd gedreigd. FINLANDS PROTEST TEGEN ELVENOREN'S EXECUTIE. Moskou negeert de grieven. In antwoord op het Finsche protest tegen de terechtstelling van luitenant-kolonel El- vengren heeft de Russische regeering een nota naar Helsingfors gezonden, welke vol gens een Central News-bericht als volgt zou luiden: „De Sovjetregeering kan noch zal de in menging van welke regeering ook aanvaar- dcn in de kwestie van de terechtstellingen welke geschied zijn als repressailles voor den moord op den Sovjet-vertegenwoordiger te Warschau. Zij, die zich op Sovjet-gebied begeven, moe ten weten, dat zij niet langer beschermd zijn door de wetten van hun eigen land en het Sovjet-wetboek veroorlooft terechtstellingen zonder proces, op last van de politie. Luitenant-kolonel Elvengren, die tegen de Sovjet-legers had gestreden, wist zeer wel, dat een officieele vredestoestand tusschen de twee landen niet belette, dat hij een waarde- voile gijzelaar bleef. TARRASSEWITSJ. t Een oud-volkscommissaris pleegi zelfmoord. In het bekende sanatorium van dr. Lah- mann, Weisser Hisch, bij Dresden, heeft de voormalige Russische volkscommissaris van gezondheid, prof. dr. Tarrassewitsj, zelf moord gepleegd. Hij trachtte zich met twee zakdoeken aan het venster op te hangen, maar viel uit het raam en overleed kort daar op aan zijn wonden. Van communistische zijde beweert men, dat deze zelfmoord in verband zou staan met de politieke gebeurtenissen van den laatsten tijd. Dit wordt echter tegengesproken. Tar rassewitsj heeft reeds herhaaldelijk getrachf zich van het leven te berooven. VIJF DAGEN AAN EEN LIJK 1 GEKETEND. Onder de op last der Russische Tsjeka, van den moord op Wojkoff, te Moskou geexe cuteerde personen was, gelijk gemeld, ook de Finsche generaal Elvengren. Intusschen verneemt de „Daily Mail" uit Helsingfors, dat volgens betrouwbare berichten uit Mos kou de generaal eerst eenige dagen later en na een afschuwelijke marteling ter dood werd gebracht. Hij werd namelijk naar den doo- denkelder van de gevangenis gevoerd en daar, aan een lijk vastgeketend. Zoo liet men hem vijf dagen liggen. De generaal werd krank' zinnig en eerst toen doodgeschoten. DENEMARKEN. VEREENVOUDIGING VAN DE BUI- TENLANDSCHE VERTEGENWOORDI- GING. Z Bezuiniging van een mdlioen kronen. Een commdssie uit het Folketing heeft rap port uitgebracht over het regeeringsvoorstel tot vereenvoudiging van den- buitenlandschen dienst, zoowel in Denemarken als in den vreemde. Zij geeft in overweging dten gezant in Tur- kije, met zetel te Angora, ook te accrediteeren in Bulgarije en Griekenland, het gezant- schap in Siam af te schafefn en den gezaat in China ook te accrediteeren in Japan en Si- am. i- Verder om in Polen en Tsjecho-Slowakije een gezant te hebben met zetel te Warschau en in Nederland en Zwitserland eveneens een gezant met zetel te's Graevnhage. De oommissie stelt verder voor de vertegen- woordiging in Oostenrijk, Hongarije en E'gyp- te bij bijzondere wetten te regelen en de pers- attache's te Londen, Berlijn en Parijs handhaven. Ten slotte beveelt de commissie enkele ver- eenvoudiginigen in den consulairen dienst en in het departement van buitenlandsche zaken aan. De bezuiniging die uit haar voorstellen zal voortvloefen raamt de commissie op een mil- iiogj kronen. -* -x AARSCH COURAHT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1