1*5 Werkster netteJongen, KruidewMienili;,- jongste Bediende. jongste Bediende, Gem. Earners Mager Rookspek Dienslbode of Noodhulp, Hulp in de Huishouding. Boelhuis te Alkmaar, Buiteniannscn gemengd miuws. Spcrt jongste Bediende 2 CoBi&meii§aal§ MEIJBELEI, Bernard Koomei Binnenlantf HfBarktbefichten &dvertentien flinke Dienstbode per 5 pond h 40 ct. TJeaetws failliet verlclaard PhillfpusOf- inaii, slager te Alkmaar, met benoeming van Mr. R. P. Cleveringa tot rechter-commissa- •"ts en mr. C. J. de Lange tot curator. VOOR DEN POLITIE-RECHTER. E>e 28-jarige Koopman Gerrit Sch. alhi .r terzoekt ons te melden, dat de mededeeling in onze rubriek rechtszaken als zou hij ook een looden pijp in zijn perceel hebben afge- sneden en zich hebben toegeeigend, onjuist is. Het lood is namelijk door de gasfabriek afgesnedten en meegenomen omdat de bewo- ner zich beklaagde dat het op zijn bovenwo- ning naar gas rook. CURSUS STORMSCHOOL. Aanvangende 28 Juni a.s. zal een Cursus worden gehouden voor het 21e Regiment In- fanterie (de jongens uit Alkmaar en Omstre- ken) aan de Stormschool. Hieraan zal wor den deelgenomen door de korporaals W. R Elema, P. J. Scheer, J. W. Schmids, J. Alfe- rink, P. Bakker, J. Breek, S. M. van Houts, P. Joosten, N. Krijgsman, J. van der Laan, K. Meijer, P. Omes, C. J. K. C. Petterson, H. Russelman, P. Saaf, J. P. v. d. Borden, C. Dorland, J. H. van Eig, J. W. Gerritsen, A. Gons, C. Kit, H. J. Kleverlaan, J. Klop, H. Kruk, D. Moojen, J. Nieuwdorp, C. J. Slot, C. G. Tabak, L. Troost, P. Venbroek, J. van Weelden, J. Wester, J. H. Wiebols, J. F. Zwaan en S. C. H. van den Berg, alien yan het 21 e regiment infanterie. LICHT OP! r Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 9.50 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. EEN VERKIEZINGS-PROGRAM. De anti-stemdwangpartij te Haarlem heeft voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen een program samengesteld, dat o.m. deze punten bevat: I. Ontwapening van de politiedienaars, deze krijgen stroohoed en een wandelstok. II. Salarisverlaging van B. en W., de be- zuinigde gelden komen ten goede aan de ouden van dagen en gebrekkige kindertjes. II. Een jaarlijksche subsidie van f 100.000 voor het voortbestaan van do H.O.V. IV. Reorganisatie van het Burgerlijk Armibestuur, met als gevolg: V. Opheffing van het Brokkenhuis, om dat na deze reorganisatie de werkloozen dan wel nieuwe kleeren kunnen koopen. VI. Met het oog op stadsschoon, weder- opbouw van de bekende „Dobbelsteentjes" en tevens groote schoonmaak van Laurens 'Janszoon K ester. i DRONKEN CHAUFFEUR. Te Heelsum is Dinsdagayond een huur- auto, komende uit de richting Wageningen, op den Utrechtschen weg bij de bocht ter hoogte van den weg naar Bennekom, tegen mi boom gereden. De auto werd zwaar be- sdhadigd. De chauffeur, die in beschonken toestand verkeerde, bekwam geen letsel, ter- wijl de inzittende passagier niet ernstig ge- wond werd. AFGEKEURDE ZANDSTEEN y GEBRUIKT? In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Amersfoort bracht de heer Hehenkamp (r.k.) ter sprake een pers- beriehtje, waarin stoncl dat afgekeurde zand- steen was gebruikt bij de restauratie van den O. L. Vrouwetoren en dat de steiger was weggebroken om controle te bemoeilijken. Hij vroeg een onderzoek, hetgeen door B. en W werd toegezegd i VEREENIGING VAN VRIJZ. HER- VORMDEN IN NEDERLAND. De Vereeniging van Vrijz. Hervormden in Nederland heeft te Haarlem haar algetneene vergadering gehouden, onder voorzitterschap van den heer G. A. de Ridder. Deze herdacht na de opening in eenige treffende bewoordin gen het overlijden van dr. A. Rutgers v. d Loeff. Uit het jaarverslag van den secretaris, ds. K. A. Beversluis blijkt, dat de vereeni ging op 1 April 172 afdeelingen telde, waar van 26 in Noord-Holland. Het ledental na dert de 26.000. Dit bedroeg op 1 April 26.854.. In een jaar werd een stijging van 3200 leden geconstateerd. In Noord-Hollanc was de stijging het sterkst. Hier is het leden tal met 425 toegenomen. In 1926 werd ruim honderdduizend gulden voor de beweging bij een gebracht. Het jaarverslag van den secre taris werd onder dankzegging goedgekeurd. Hierna volgde mededeeling van de verslagen der verschillende commissies. Aanwezig wa ren o.a. de hoogleeraren Lindeboom, De Graaff, v. d. Bergh Huysinga en van Mou rik Broekman. KORTE BERICHTEN. Ook dit jaar zullen pleegouders van Oostenrijksche kinderen hun pleegkinderen in de vacantia bij zich kunnen hebben. Door be- middeling van het centraal bureau voor bui- tenlandsche transporten zal 14 Juli een kin- dertrein van Weenen vertrekken en het trans port zal omstreeks 12 September terugkee- ren. De heer dr. T. P. Sevensma, bibliothe caris der universiteitsbibliotheek en directeur der openbare leeszalen te Amsterdam, is be- noemd tot bibliothecaris van den Volkenbonc te Geneve. Het staat nog niet vast, dat hij zijn benoeming zal aannemen. De Coop. Centr. Raiffeisenbank te Utrecht heeft 5000 voor de slachtoffers van de stormramp geschonken en aan de 700 bij haar aangesloten locale banken een circu- laire gezonden met een krachtige opwekking ook een bijdrage te verleenen. Te Enschede is Dinsdag en gister de al- gemeene vergadering van de Koninklijke Ne- derlandsche Brandweervereenigiug gehoudep, onder voorzitterschap van mr. J. Dijckmees- ter, burgemeester van Zutfen. Te Groot-Haasdal (Limb.) is het 8-jarig jongetje Timmers, dat den weg over- liep, door een auto overreden. Het kind was op slag dood. De 19-jarige Schols was in de nabijheid van Sittard bezig een tak af te snijden. Het mes gleed hem uit de handen en viel.hem in de borst. Het hart werd geraakt, en hij was direct dood. Op de dominiale mijn te Kerkrade is de arbeider Angenent, werkzaam op de nieuwe schacht, gevallen. Kort na aankomst in het ziekenhuis te Kerkrade is hij overleden. VERDUURZAAMD CITROENSAP. Tegen schewrbuik. uewone schepen behoeven geen bijzondere preparaten meer mee te nemen om de schepe- lingen tegen scheurbuik te beveiligen, maar anders is dit met Noord- en Zuidpoolvaar- ders. In den laatsten tijd heeft men op zulke j expedities wel gebruik gemaakt van verduur- zaamd citroensap, maar het was de vraag, of zullc sap zijn scheurbuikgenezende werking 90k op een lange reis zou behouden. Dr. Zilva van het Lister-Instituut heeft nu de antiscorbuteigenschappen nagegaan van een citroensap, dat twaalf maanden aan boord was bewaard van een schip, dat een tocht had gemaakt in de buurt van de pool- cirkel. Het bleek, dat het sap niets van zijn goede werking had verloren, zoodat het vraagstuk, hoe men schepen een preparaat kan meege- ven tegen scheurbuik hiermee opgelost schijnt. KAMER-ELLENDE, Jozef Kainz maakte eens een vacantiereis door Italie en beschreef toen als volgt de ho- telkamer, die hij voor een vriend had laten reserveeren „In den linkerhoek bij de deur staat het bed. Breed is het niet, maar daarvoor des te korter. Boven de tafel, die in het midden staat, bevinden zich drie gloeiende spijkers. Met behulp van een brandende kaars kunt gij tot de ontdekking komen, dat zij de electrische lichtbron van het vertrek verbeelden. Voor een van de ramen staat e-en divan. Gij kunt hem nu en dan bekijken, maar het gebruik er van ontraad ik u ten sterkste." lets minder gemoedelijk vatte Gustav Mahler de zaak op, toen hij zijn vriend dr. Friedrich Lohr, die hem zou komen bezoe- ken, het volgende schreef en da-n moet ik je nog op een verras- sing voorbereiden, die je te wachten staat. ,Onze buurman heeft de vriendelijkheid gehad om voor de kamer, die wij willen be wonen, een varkenshok te zetten, waarvan de charmante bewoners mij meestal in slaap knorren. Ook des ochtends vroeg laten zij hun liefelijk stemgeluid hooren. V-erder is er een vrool-ijke kippenschaar, die des morgens op buitengewoon luidruchtige wijze den volke ko-nd doet, dat de eieren gelegd zijn." Toen Heinrich Heine in 1824 naar Berlijn wilde komen, schreef hij Mozes Mosero „Wees zoo vriendelijk om ergens voor mij een kamer te huren, niet te duur, maar ook niet te slecht. Liefst per week en niet in de buurt van een smid of een andere lawaai- makend-e handw-erksman. Let er vooral ook op, dat in het aangrenzende vertrek geen luidsprekende menschen wonen Friedrich Nietzsche schreef tijdens zijn Leipziger studentenperiode: „Ik heb een kamer gevonden, die mij wel iijkt. Op den vioer ligt een mooi kleed, aan den wand bevinden zich een groote spiegel en een schild-erij in een gouden lijst, dat o, won der, goed hangt. Ik heb een sehrijfbureau, een waschtafel, een tafel, een kachel, een bed, een boekenplank en twee stoelen. Een ben sprei ontbreekt, en ik zal wel vaak schoone lakens en sloo'pen moeten nemen om de be- nauwde slaapkamerlucht, die er hangt, te verdrijven." In 1889 schrijft Frank Wedekind zijn broer Armin uit Munchen: „Ik h-'-b een vrij uitzicht op een groot plein en zie recht op den achtergrond het mooie front van de academic. Ik betaal Mk. 16. Maar mijn appartement heeft een groot ge brek. Mijn hospita houdt er een menagerie op na, bestaande uit twee katten en twee honden. De beesten doen hunn-e behoefte in het huis, met als gevolg een ondragelijke lucht in gangen en vertrekken." Dit schrijft Emile Zola aan Cesanne: „Kerel ik zit op de zevende v-erdieping! Ik heb een g-eweldig terras met uitzicht over heel Parijs. Mijn kanier is alleraardigst. Ik zal er een divan in zetten en een piano, ook mijn hangmat n-eem ik mee en verder v-eel pijpen, bloemen, een vogelkooi, een aquarium 't Wordt in een woord sprookjesachtig. Ik zal je meer van mijn zold-erkamer v-ertellen als al die verfraaiingen ger-eed zijn!" Heel tevreden schrijft Robert Schumann in 1829, dus een jaar voor hij een einde maakte aan zijn juridische studies: „Mijn woning is werkelijk aardig, in mijn slaapkamer altijd zon- of maneschijn, in mijn studeerkam-er koelte en warmte. De menschen zij-n aardig en gedienstig en schijnen veel van mij te houden. Ik krijg dikwijls soepvleesch met rijst, dat ze hier voortreffelijk klaar ma ken". De brief begint met zon- en maneschijn en eindigt met soepvleesch! Een bewijs te meer, dat ook de romantiek een maag heeft Alles behalve vriendelijk schrijft Schiller in den tijd, toen hij in Mannheim werkte: „Voorts hebben kruid-enier, kleermaker en schoenmaker mij danig geplukt. Die vier maanden hier hebben mij, met de reis, ca 250 gulden gekost. Ze hebben ook nog geld uit mijn kamer g-estolen, dat is een van de vele redenen, die mij noodzaken te v-erhui- bileerde kamers als het ware Hotels, er woneri heel veel menschen. Een van die velen zou er wel eens bezwaar tegen Kunnen hebben, dat ik hetzelfde adres heb als hij. De eigenaar zou dan natuurlijk achter mijn waren naam komen (Wilde noemde zich, nadat hij uit de gevangenis ontslagen was Sebastian Mel- mouth) en van mij eischen, dat ik weg ging." Later schrijft hij: „Tot dusverre heeft men mij met rust gelaten, omdat ik in een erg ar- moedig ongezond huis woon. Niemand blijft hier lang want er is geen waterleiding." Ziehier een aantal jammerklachten met een dood enkele tevredenheidsbetuiging er- tusschen. Och, het was vroeger precies als nu. De e£n vat zijn misere op van den luch- tigen leant, de ander ziet alleen de donkere wolken en niet de zon, die ze uiteen scheurt. (Hbld.) ALS DE HERDER TEGEN DEN ZIN DER GEMEENTE TROUWT. Een zonderlinge manifestatie in een Engelsch dorp. In het dorp Manuden in Essex was Maan- dagavond een eigenaardige vertooning gaan- de. Voorop zij gesteld de oorzaak van wat er gebeurde. De Anglicaansche herder der gemeente Manuden had zes weken geleden zijn levensgezellin verloren. De zestigjarige tad nu reeds wcer de geboden laten afkondi- gen voor zijn volgenden echt, ditmaal met de verpleegster van zijn eerste vrouw. Hij kon, naar hij zei, wegens armoede geen dure huis- houdster betalen en was daarom wel ver- plicht een vrouw te nemen. De orpelingen, die de vorige echtgenoote van den „vicar'' zeer graag mochten, waren over deze uiting van „disrespect" zoo noemen zij dat verbolgen en besloten den trouwgragen gees- telijke een lesje te geven. En zoo kon men genoemden dag beleveu, dat een oude rammelkast van een „cab" of huurbakje, met een man er in die harmonica speelde, en een man op den bok die 'n claxon deed loeien, een half uur lang voor de vica rage op en neer reed, onder het welwillenb oog der gemeentepolitie. En om dit rijtuigje rukte een ware heksensabbat mee op: vijftig mannen en jongens, die op theekektels, wa- terketels en kannen sloegen, en rammeldei met olieblikken, gevuld met kiezelsteenen. Zes man agenten bewaakten middelerwijl de vi carage en 200 dorpelingen hielden zich den buik vast van plezier. Van de pastorie zelf waren op advies der politie alle luiken en blin- den stijf gesloten en niemand vertoonde zich buiten. Precies na een half uur tumult en geraas kwam echter de politic-sergeant van het na- burige dorp naar voren en sprak de manifes- tanten aldus aan: „Jongens, nu heb je toch wel je zin gehad, wat? Dus ga nu dan maar weer rustigjes huistoe." Een kort overleg, daarop klonk het bevel van den leidter: „Het was welletjes, makkers! Naar huis!" En de vertooning was afgeloopen. Voor het oogenblik. Want de dorpelingen hebben een oud dorpsarchief doorgesnuffeld, waarin zij meenen te lezen, dat in het onder- havige geval een manifestatie volkomen ge~ oorloofd is, mits men v6or tien uur's avonds begint en niet langer dan een half uur er mee voortgaat. En zoo voorziet men herha- lingen, net zoolang tot de „vicar" met zijn tweede vrouw de gemeente verlaat! zen. Toen Mozart's strenge vader den zoon, tij dens diens verblijf in Weenen, vroeg, waar- om hij alweer verhuisd was, luidde het ant- woord: „Ik was verplicht een andere kamer te zoe- ken, enkel en alleen om het g-eklets van de menschen. Het spijt me genoeg, dat die malle praat, waar geen woord van waar is, mij dwi-ngt dit besluit te nemen. Ik zou wel eens willen weten, wat sommige menschen er voor pleizier aan hebben om zoo maar een klets- praatj-e uit hun duim te zuigen. Omdat ik daarginds in huis ben, moet ik per se met de dochter trouwen. Van een ver- loving wordt niet eens gerept, die phase slaan ze doodeenvoudig over. Ik woon daar dus moet ik trouwen. Ik zal niet ontkennen dat ik wel eens met de dochter des huiz-es gekheid heb gemaakt, maar verliefd1 ben ik stellig nooit op haar geweest. Als ik met alle meisjes trouwen moest, waar ik wel eens gekheid mee heb gemaakt, zou ik er ten minste tweehonderd vrouwen op moeten na- houden". „Woont men op gemeubileerde kamers," klaagt Oscar Wilde twee jaar voor zijn dood, „dan hangt men volkomen af van de luirnen van den huisbaas, die, zoodra het hem be- haagt, de huur op kan zeggen Hier. in Pariis viin buizen met gemeu- DE LOTING VOOR WIMBLEDON. Mejuffrouw Bouman order de uitverkorenen. Gisferen heeft de loting voor Winbled-on plaats gehad. Behalve de scheiding naar nationaliteiten, waardoor geen twee spelers van dezelfde nationaliteit in de eerste ronden tegen elkaar kunnen uitkomen, welke practijk reeds in de laatste paar jaar ingevoerd was, is dit jaar nog een andere nieuwigheid inge voerd. In de heeren- en damesenkelspel zijn 8 spelers, volgens verdienste uitgekozen, en over de verschillende groepen verdeeld waar- omheen dan de andere namen geloot worden zoodat het ook uitgesloten is dat deze uitver- koren achttallen elkaar al bij de zoogenaam de slachting der „rabbas" zouden moeten af- maken. Eveneens zijn in de dubbelspelen paren op deze wijze uitgekozen. De uitverkoren spelers zijn: Heeren-enkelspelen: Lacosta (houder), Borotra, Cochet en Brugnon (Frankrijk), Til- den (Ver. Staten), Harada (Japan) en Jean Kozeluh (Tsjecho-Slowakije). Dames-enkelspelen Helen Wills, Rijan en mevrouw Mallory (Ver. Staten), KeaBouman (Neder 1.), mevr. Godfree (Engeland), Senvrit d'Alvarez (Spanje), en dames Peacock en Heine Zuid- Afrika. In deJieerendubbels: Cochet en Brugman Lacosta^n Borotra, Tilden en Hunter en Condon en Raymond. DamesdubbelPeacock en Heine, Ryan en Wills, Godree en Nufhall en Harvey en Mc Ilguham. Gemengd dubbelspelen: Mevrouw de Bor- des en Borotra, Hunter en Ryan, Tilden en Mallory en het echtpaar Godfree. In de eerste ronde damesenkelspelen heb ben de beide jongste deelneemsters Bett' Nuthall (16 j.) en fraulein Aussen (18 tegen elkaar geloot. Wat de Nederlandsche spelers betreft heeft C. Bryan in het 3de zestiental geloot en moet tegen L. G. Owen spelen; indien hij zou winnen moet hij verder waarschijnlijk tegen Kleinschroth en in de 3de ronde tegen Cochet spelen. Timmer is in het laatste 16 tal; zijn eerste tegenstander is Te Amerikaan Wash burn, daarna Crawley en dan waarschijnlijk Harada. N. R. Crf. Ien per 100 bos 9.7015.80; Rabarber 4.70—/ 13.80; Aardappelen per 100 K.G. 11.70—/ 17.30; Uien per 100 bos 1.20— 7 3.80; Asperges dik wit per 100 bos 50 66; Asperges dik blauw per 100 bos 26 46; Aardbeien per K.G. 0.961.28; Andijvie per 100 stuks 2.505.60; Kropsla per 100 stuks 0.503; Kom- kommers per 100 stuks 517; Pieterse- lie per 100 bos 3.80—/ 4.80; Postelein per bakje (5 K.G.) 0.98—/ 1.30; Radijs per 100 bos 4.806.40; Spinazie per 100 K.G. 10.80—/ 23.20; Selaerie per 100 bos 7 2.304.50; Tomaen per 100 K.G. 36 46. HOORN, 16 Juni. Op de kaasmarkt waren aanvoer en prijzen heden als volgt: 10 sta- pels kleine fabriekskaas 4Q, vijftien stapels cleine boerenka-as 7 42, zes stapels fabrieks- commissiekaas 42; 31 stapels boerencom- missiekaas 43.50, totaal 62 stapels, we- gende te zamen 47457 kilo. Handel goed BEVERWIJK, 15 Juni 1927. Coop. Tuin- bouw Vrije groenten fruitveiling. Aan de Vrije veiling noteerde wij Woensdag voor Asperges dik wit 7 60—/ 86; Asperges dik blauw 3566; Aspergers dik wit 2e s. 1740; Asperges dik blauw 2e s. 13 29; Asperges kort dik wit 7 3555; Asperges kort dik blauw 7 2542; Ra barber 5.50—/ 12.50; Peen 12—/ 20; Uien 2—/ 3; Selderie 5—/ 9 Pieterselie 7 46 per honderd bos; Postelein 7 12 15; Spinazie 7 69 Aardbeien le s. 90—7 120; Aardbeien 2e s. 6090; Aardanpelen 79 per honderd K.G.; Bloemicool 11—/ 25; Komkommers le s. 1013; Bloemkool 2e s. 69; Stek 35; Zaaisla 23.75; per honderd; Postelein 5575 cent; Spinazie 1.50—/ 2 per kist; Perziken uit schot 6—13 cent per stuk. Zeer veel aanvoer van sla met vlugge kooplust. ZAANDAM, 15 Juni. Veiling „De Zaan- streek". Sjalotten 2^—4 ct. per bos, Selderie IVi12 ct. per bos, Pieterselie 4—10 ct p. bos, Postelein 5070 ct. p, kl. kist, Bloem kool I 2030-ct. per stuk, Peen 2330 ct. per bos, Sla 44—1-00 ct. per kist, Andijvie 7 0.802 per kist, Bloemkool II 1017 ct. per stuk, Rabarber 10% ct. per bos, Ra dijs 3458 ct. per 10 bos, Komkommers 10—15ct. per stuk, Kool III 4—6 ct. per stuk, Raapstelen 1—2 ct. per bos, Uien 5 ct. per pond, Peulen 2.30—/ 2.50 p. zak, Spinazie 78—94 ct. per kleine kist. BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 15 Juni 1927. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 12.50—/ 19.90, II 1.50- 13.50, III 4—/ 4.50, Gr. Schotsche Muizen 8.40, Kleine Schotsche mulzen 4.40—/ 4.70, Witte Aardappelen 8.10. NOORDSCHARWOUDE, 15 Juni 1927. 5200 K.G. Aardappelen: Schotsche Mui zen 17.6018.50, Drielingen 8.30 9.30, Kleine 4.30—7 4.90 per 100 K.G. ZWAAG, 15 Juni. Veiling Bangert en Omstreken. De eerste veiling van groene kruisbessen, 27100 K.G. Opbrengst 12.20 tot 12.30 per CO K.G. SCHAGEN, 16 Juni 1927. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 4 Paarden 100—/ 250; 2 Stieren 150— 7 280; 25 Geldekoeien (mag.) 200310; 74 Geldekoeien (vette) 250465; 65 Kalfkoeien 7 210—/ 370; 13 Pinken 100 140; 97 Nuchtere kalveren 10—/ 21; 281 Schapen (vette) 28—/ 34; 32 Over- houders 2537; 405 Lammeren 16 25; 5 Bokken en Geiten 612; 5 Var- kens (mag.) 20—/ 35; 80 Varkens (vette) per K.G. 0.58—/ 0.62; 225 Biggen 13— 17; 13 Konijnen 0.502; 76 Kippen 1—2.25; Hanen 0.15—2,50; 114 K.G. Boter 1.50—/ 1.80. CORRESPONDENTS. P. S. te Oterleek. Wij kunnen bedoelde zaak niet beoord'eelen. Wanneer het parket den be- schuldigde niet wenscht te vervolgen zal het waarschijnlijk de kwestie niet belangrijk ge noeg of de aangeklaagde onschuldig achten In Uw stuk kunnen wij nog niet het bewijs vinden, dat er onrecht geschied is. Red. Alkm. Crt. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 15 Juni 1927. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bl. kool le s. per 100 stuks 20—/ 30; Bloem kool 2e s. per 100 stuks 1018; Worte- Ondertrouwd: PETRUS BERNARDUS STOKMAN en JOHANNA MARIA ELISABETH BAREL. Huwelijksvoltrekking Dinsdag 12 Juli 9.30 uur St. Jozefkerk, Alkmaar Receptie 12 Juli, Nieuwpoort- steeg E 2, 2—3.30 uur. Alkmaar, 16 Juni 1927. Nieuwpoortslaan 65. Nieuwpoortsteeg 2. De Heer en Mevrouw VAN DEN HEUVELMeijne te Akersloot ge ven met vreugde kennis van de geboorte eener dochter. Alkmaar, 15 Juni 1927. St. Elisabethgesticht. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan vrienden en kennissen voor de belangstelling den lOen Juni ondervonden. D. H. VAN DIJK en Echtgenoote. Door hot verbindend worden der eenige uitdeelingslijsf, is het fail- lissement van J. BOTTERMAN, koopman, wonende te Alkmaar, geeindigd. Alkmaar, den 4 Juli 1927, Kennemerstraatweg 17. A Mr. A. J. M. LEESBERG, Curator. Wegens teleurstelling voor direct gevraagd een flinke voorzien van goed getuigen. C. BUTTER, Rijksstraatweg, Santpoort. Fa. VALK, Houttil, vraagt een voor 4 dagen in de week. In klein eenvoudig gezin is HULP NOODIG. Niet intern. Dee avonds en Zondags vrij. Behande- ling als huisgenoote, P. G. Direct of bij nadere afspraak. Brieven onder lett. D 752 bureau van dit blad. GEVRAAGD een net G.G. of P.G., leeftjjd 14—16 jaar, goed met kinderen kunnende om- gaan. Br. lett. G 755 bur. v. d. blad. Mevrouw EYSEN, Nassauplein, zoekt voor of op 1 September een voor dag en nacht. Zelfstandig kunnende werken en koken. Fllnk loon. Hulp van 2e meisje aanwezig. Persoonlijke aanbiedingen bjj Firma J. VAN TIL, Complete Wo» ninginrichting, Boterstraat 20, Alk maar. NET MEISJE, P.G., leeft. 17 j., van buiten, zoekt betrekking voor dag en nacht, in kl. gezin met huiselijk verkeer. Br. lett. E 753 bur. v. d. blad. Wordt gevraagd een goed kunnende fie! sen, bij Fa. J. A. KLAVERWEIJDEN, Laat. GEVRAAGD een nette Zich aan te melden Achter- straat B 48. kan geplaatst worden bij Firma J. VAN TIL, Boterstraat 20, Alk maar. Persoonlijke aanbie lingen. Gevraagd op een fabriekskantoo" een Eigenhandig geschreven brieves onder lett. C 751 bur. v. d. blad. KAN GEPLAATST WORDFN op Handelskanloor hier ter Stede Brieven onder letter B 750, Bur, van dit Blad. Op kantoor hier ter stede wordt gevraagd een vr. goed kunnende rekenen. Eigenhandig geschreven brieven onder letter H 756 bureau van dit blad. te huur gevraagd op netten stand, tegen 1 Augustus. Brieven onder letter F 754 bur. van dit blad. Bij nette familie is gelegenheid voor centrum stad. Brieven letter A, Boekh. DE ROOIJ. wegens ophelfing van winkel en bedrijf. P. J. C, VAN TOORNENBURGH, Notaris te Alkmaar, is voornemens op Maandag 27 Juni 1927, des morgens 9 uur, in het perceel aan- de Laat van den Heer C. J. W MAAS, in het openbaar te ver- koopen Den geheelen voorraad Meubelmakersgereedschappen, nieuw Houtwerk, bussen Olie, Poli- toer en Bijtsen, koper Beslagwerk en Garnituren en hetgeen meer gepresenteerd zal worden. Te bezichtigen Zondag 26 Juni van 14 uur. Vooraf verkooping op de Laat van diverse goederen. Inlichtingen worden verstrekt door A. OUDES aan de Nieuwesloot. LAAT 142. Telefoon 1109. V

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3