PUROL WekelQksob Overxicht ¥raa§ m iianbod. Buiienlandsch gemsnp meuws. Hit hef PaHemenl Buiteniand Luchtvaart. UIT HET PARLEMENT. Den Haag, 17 Juni 1927 De Tweede Kamer is hedenmiddag met vacantie gegaan. V66r half September komt zij, behoudens bijzondere omstandighc- den niet weer bijeen. Zij heeft intusscheii afgedaan wat er op haar lxjstje van werk- zaamheden stond, zoodat zij met een welvol- daan gevoel naar moeder de vrouw is terug- g De vergadering is vrijwe-1 uitsluitend in beslag genomen geworden door de voorstel- len in verband met het plan van de legee- ring om de invoering van het zevende_ Rer]aar verplichtend te stellen Zij wenscht dit te dcen met ingang van 1 September a.s., terwijl dan de wachtgeldei'6 voor het grootste deel weei in actieven dienst komen. De sociam-demo- cratische fractie had daarin aanleici aig ge- vcnden om met een initiatiefvoorstel voor den dag te komen, waarbij met 1 Januari a.s. voor dat leerjaar tevens leerplicht werdinge- voerd. De heer Suring (R.-K.), die mdertijd ziin motie ten gunste van leerplicht voor het zevende leerjaar door de Kamer aangenomen zac, achtte het beter, dat de bepaling van leerplicht in de wet zelve werd' opgenomen en had daarom een amendement van king op het regeeringsvoorstel ingediend. Ik noemde in mijn vorig verslagje reeds enkele data, maar heden kreeg de zaak weer een ander aspect. Men meend'e, dat de re- p-eerinsf nog altiid vasthield aan haar plan om eerst in 1930 leerplicht voor het zevende leerjaar in te voeren dit met het oog op de financien des lands. 'In de Memone van Antwoord betreffende haar voorstel had zij evenwel reeds laten doorschemeren, dat zij wel was te vinden voor een vroegere invoe ring had den datum van 1 Juli 1928 ge- noemd. Heden heeft de minister van imam cien dit bevestigd en uitdrukkelijk gezegd, dat de regeering eventueel bereid was tegen dien datum invoering van den leerplicht voor het zevende leerjaar te bevorderen. Dit bracht natuurlijik een geheelen ommekeer in den stand van zaken en toen nu in verband i hiermede d'e regeering verzocht de voorgedra- i gen. wiiziging der Leerplichtwet aan te hou- den, werd zelfs het ontwerp tot invoering van het zevende leerjaar zonder stemming g°Was1Cadfentengevolge het amendement- Suring tevens aangehouden, het initiatief voorstel van de sociaal-democraten was daar- mee niet van de baan De leider der fractie, de heer Albarda, handhaafde het uitdrukke lijk, ook toen de heer dr. de Visser (C.-H hem trachtte te overtuigen, dat't tocli dwaas- heid was op zijn stuk te blijven staan, nu ae regeering zelve, bereid' was den leerplicnt voor het zevende leerjaar in te voeien De heer Albarda nam daarmede geen genoegen, hoofdzakelijk omdat de regeering als datum van invoering 1 Juli 1928 had genoemd su zijn voorstel beoogde den leerplicht reeds met 1 Januari in werking te doen treden. Hij be- cijferde, dat dit tot heil van 40.0001 kinderen zou strekken De Kamer liet zich evenwel niet vermurwen en stemde het sociaal-demociati- sche voorstel af met 57 tegen 33 stemmen. Voorstemmers waren behalve de sociaal- democraten, de vrijzinnig-democraten en de heer Artz, eenig vertegenwoordiger van de R..K. Volkspartij. Daarna heeft de Kamer zonder debat of stemming hare goedkeuring gehqcht aan het voorstel tot subsidieering van de Kon. Lucht- vaartmaatschappij en tot deelneming aan haar kapitaal en toen vie! voor de laatste maal de hamer des Voorzitters.' Nu komt over enkele dagen de Eerste Ka mer nog bijeen om de jongste door de zuster- kamer behandelde voorstellen in overweging te nemen en dan is het komkommertijd, ten minste op politiek gebied'. fre'de'n den handschoen toe te werpen met be- trekking tot de verdragen. Woe, de minister van Buitenlandsche Zaken, heeft aan het cen- traal executief comite geschreven, dat het Fransch-Ch'ineesche verdrag binnenkort zal afloopen, waarbij hit opmerkt: „Gehoorzaam aan onzen overleden leider Soen Jat-sen, die ons beval China te herstellen in zijn rechts- positie in de familie der volken door opheffing van de ongelijkwaardige verdragen, zal het ministerie van Buitenlandsche Zaken zijn uiterste krachten moeten inspannen om deze verdragen op te heffen en Frankrijk er toe te brengen nieuwe betrekkingen aan te knoopen op een basis van gelijkgerechtigdheid". De tegen Japan gerichte campagne is hier in vollen gang en veroorzaakt groote be- zorgdheid onder de kooplieden te Tokio, die beginnen aan te dringen op het terugtrekken der Japansche troepen. Anderzijds wijst de regeering van Nanking er met grooten nadruk op, dat speciale in- structies gezonden zijn naar alle provir.cies, welke in handen zijn der Zuidelijken, om vol- ledige bescherming te verleenen voor het leven en de bezittingen der Duitsche onder- danen, daar deze vreedzame handelaars en onderdanen van een vriendschappelijk ge- zinde regeering zijn. Het is in dit verband niet zonder beteekenis, dat de uitvoer van Duitschland naar China in 1926 het totaal van den export voor den oorlog met een mil- lioen pd. st. overtreft, De regeering te Nanking heeft een officieu- ze vertegenwoordiger gezonden naar Was hington om rechtstreeksche onderhandelin- gen aan te knoopen met het Amerikaansche departement van Buitenlandsche Zaken. EEN STAATSGREEP IN JOENNAN. De Franschen als bemiddelaars. Een nieuwe staatsgreep heeft te Joennan- foe, de hoofdstad van de Chineesche provin- cie Joennan, plaats gehad. Telegrammen uit Indo-China melden, dat op 1.1. Zondagmor- gen om drie uur de troepen van generaal Hoe-Joe-ioe het leger van generaal Long- joen hebben aangevallen. Het gevecht, dat beperkt bleef tot'de Chineesche stad, in de nabijheid van het Fransche consulaat, duur- de tien uur. Generaal Long-joen, die weiger- de zich over te geven, werd ten slotte bij ver- assing gevangen genomen. Bij het gevecht VOLKENBOND. DE VOLKENBONDSRAAD. De zitting van den Volkenbondsraad is gister gesloten, nadat prof. Hamel een uit eenzetting had gegeven over den toestand in Dantzig en het voorstel om in 1918 een spe ciale conferentie van experts te houden inza- ke de kwestie der dubelle belasting en kapi taalvlucht, was aangenomen. Teleurstelling in Duitschland. De Duitsche pers is zonder uitzondering teleurgesteld over de resultaten van Geneve. Afgezien van de national istische bladen, die men nooit tevreden kan stellen, komt deze stemming ook in de meer gematigde organen tot uiting. Zoo schrijft de „Deutsche Allge- meine Zeitung": „Met lcoene verwachtingen en hoop is waarschijnlijk niemand uit Duitschland naar deze zitting van den Vol kenbondsraad gegaan, doch dat de resulta ten zoo schraal zouden zijn, sprak nog geenszins vanzelf. Boven alle details omtrent de slechting der vestingen in het Oosten en de vermindering der troepensterkte in het Rijnland doemt de vraag op, hoe de toe komstige verhouding tusschen Duitschlanc en Frankrijk zal zijn. De heer Poincare jieeft de sleutels der toekomst van Europa in han den". Het „Berliner Tageblatt" vat den indruk van het geheel als volgt samen, dat door deze besprekingen, welke drie dagen geduurd hebben, geen enkele definitieve regeling is bereikt. Of men te Geneve nog tot practische resultaten zal koijien, acht het blad zeer on zeker. Alleen de „Vossische Zeitung" is optimis tisch en meent, dat men zich niet door tegen- slag moet laten ontmoedigen. De sociaal- democratische „Vorwarts" vat haar conclusie samen in het opschrift harer bespreking „Negatieve resultaten; niets concreets over- -engekomen" CHINA, x A DE BURGEROORLOG Generaal Tsjang Tso Lin heeft aan Japansche en Chineesche ov-erheid meege- deeld dat hij geen verantwoordeiijkheid zich kan nemen voor de v-eiligheid van Japansche staatsburgers te Shantoeng Daarop zijn 1500 man Japansche troepen naar Tsiman-Fou gezonden en verd-er verster Vingen naar Tsingtao uit Sasebe. DE NANKING-PARTI J EISCHT VERDRAGSHERZIEN1NG. Frankrijk het eerst aan de beurt. Te oordeelen naar een bulletin van he fiieuwsbureau der nationalistische regeering bereidt Nanking zich er op voor, den mogen de zijn vele" soldaten gedood en ongeveer 200 gewond. De gewonden worden in het Fran sche ziekenhuis verpleegd. De Fransche consul heeft toegestemd in het verzoek als bemiddelaar tusschen de twee partijen op te treden, op voorwaarde, dat het leven van generaal Long-joen en zijn gezin wordt gespaard. Deze voorwaarde is aanvaard en men is overeengekomen, dat de verslagen generaal en zijn gezin binnen 48 uur Joennan moeten verlaten. Daar er zoo spoedig een wapenstilstand gesloten is en de troepen naar hun kwartie- ren zijn teruggekeerd, bestaat er geen reden tot ongerustheid voor de Fransche kolonie. De twee generaals hebben ook deelgenomen aan de revolutie, die in Februari in Joennan heeft plaats gehad. Toen werd medegedeeld, dat Long-joen den gouverneur der provincie wilde handhaven, terwijl Hoe-Joe-joe met de Cantonneezen sympathiseerde, en een niili- taire dictatuur wenschte in te stellen. Den gouverneur van Joennan is zijn macht ont- nomen, ofschoon hij zijn functie heeft behou- den. Door dit nieuwe succes is Hoe-Joe-joe ver- zekerd van een vooraanstaande positie. In officieele kringen hier is men van meening, dat deze staatsgreep geen ernstige "gevolgen voor de provincie zal hebben. De provincie heeft tot dusver weinig te lijden gehad van den oorlog, doordat Joennan weinig contact heeft metjde overige deelen van China. DUITSCHLAND. TRAMBOTSING. In de bocht van een straat te Cassel zijn twee motorwagens van de tram in voile vaart op elkaar gereden. In een der wagens bev-on- den zich 14 personen die door glasscherven v-erwond werden. De voorbalcons zijn vol- komen versplinterd en een d-er -bestuurders w-erd zwaar gewond naar het ziekenhuis ge- bracht. D'E RIJK S POSTER I JEN. Minister Schatzle over de finan- cleele moeilijkheden. Men weet, dat de rij-ksdag zich dezer dagen met een zeer kleine meerderheid tegen de voorgestelde portoverhooging heeft uitge- sproken Naar aanleiding daar/an deelde de rij'ks- postminister dr. Schatzle gister in den_ raad van beheer der .posterijen mede, dat hij zich als politiek minister verplicht acht rekening te houden met de stemmin gvan het parle- ment. Hij heeft echter niet op eigen houtje net voorstel tot verhooging der tarieven in gediend. De minister acht het zijn plicht er op te wijzen, dat als de raad van beheer mocht besluiten het voorstel in te trekken, de geldmidd-elen der posterijen niet voldoende zullen zijn om de technische verbeteringen in den dienst, welke noodig worden geacht, in te voeren. De rijksposterijen hebben tot dit doel reeds orders gegeven tot een bedrag van T50 millioen mark. Voorts zal er geen spra- ke kunnen zijn van de salarisverhooging voor het personeel en ten slotte zullen er nog 12000 arbeiders moeten worden ontslagen. De raad van beheer besloot het gewraakte voorstel in te trekken, maar was toch blijk- baar onder den indruk van de sombere toe- komstbespiegelingen van den minister, want er werd onmiddellij'k een nieuw voorstel ter tafel gebracht, waarin eveneens zijn (zij het -minder dtoconische) verhooging der postta- rieven wordt geformuleerd. Dit voorstel zal heden in den raad van beheer in stemming komen. In politieke kringen beschouwt men de dreigementen van den minister als een po- ging om de aanneming van het eerstgenoem- de voorstel af te dwing-en door rniddel van het saboteeren der verbeteringen in het post- bedriif - :r FRANKRIJK. I.cON DAUDET. Een telegram van den iurtog van Guise. Leon Da-udet heeft in de Sante-gevangenis een telegram- ontvangen van den in Brussel gevestigden Franschen troonpretendent, den Hertog van Guise, hoofd van het Maison de France, waarin deze zegt ten zeerste be- droefd te zijn over het feit, dat Daudet ge- ezet wegens de,.ver.dediging van de nagedachtenis van zijn zoom Hij is ge- troffen door zijn lijden. em wenscht hem ge- luk op ede-lm-oedige wijze te hebben verhin- derd, dat er Fransch bloed is gevloeid. In zijn antwoord ver-klaart Daudet geluk- kig te zijn te lijden voor de nagedachtenis van zijn kind, ,v-ermoord uit haat tegen de monarchie". ENGELAND. DE IERSCH'EVERKIEZINGEN De vorming der regeering. De draadloozeLonde nsche berichtend'ienst bevestigt het bericht, dat Cosgrave niet voornemens is, zich opnieuw met de vorming van een regeering te belasten. Hij heeft ver- klaard, dat dit een aangelegenheid was voor den nieuwen Dail, "zoodra deze tezamen komt. Cosgrave is van meening dat hij niet over de meerderheid in het parlement be- schikt, doch de oppositie, en verklaart dat hij niet de bedoeling of den wenseh hee-ft, op de rechten der meerderheid inbreuk te maken. De Dail komt Donderdag a.s. bijeen tot het verkiezen van een president van den minis- terraad, ZWEDEN DE COMMUNISTEN ONDER MOSKOU'S L'EIDING. Onlangs werd melding gemaakt van ont- hullingen van den leider der Zweedsche fas- cisten over de „bewapening der Zweedsche communisten". Er volgde een tegenspraak der communis ten op. Er was geen sprake van, dat zij oyer een geheim leger beschikten, of zich voorbe- reiden op den burgeroorlog Zooals dezer dagen gemeld, is „Stockholms Da-gblatt' na die tegenspraak op onderzoek uitg-egaan. Het blad komt thans met de vol- gende onthullingeii': De Zweedsche bolschewisten beschikken over een militaire organisatie; zij voigden bij de oprichting van-dat leger" de instruc- ties van Mos-kou, dat de militarisatie der Zweedsche sectie vo-orschreef. Het bla-d meldt, dat er een s-peciaal mili- tair bureau bestaat in Zweden, benevens een aantal militaire scholen ter opleiding van kaders voor gewapende opstanden; dat sov- jet-officieren door de militaire commissie van de executieve te Moskou naar Zweden zijn gedirigeerd, om daar de kameraaen de stra dragen had en dat hij ook van naar ouaers een^goeden indruk had gekregen. Hij achtte het onmogelijk, dat vrouw Kolomak zich aan koppelarij zou hebben schuldig gemaakt. Nadat nog gesproken was over de strek- king en den inhoud van het boek van be- klaagde en de verdediger medegedeeld had dat ae oplaag uitverkocht is en er geen nieu we druk zal verschijnen, begon het openbaar ministerie zijn requisitoir. Het O. M. verklaarde de groote belang- stelling van de pers voor dit proces niet te begrijpen. Men heeft hieer te doen met een moeder, die beklaagd wordt haar eigen dochter te hebben gekoppeld. Dit is helaas niets buitengewoons en ook te Bremen zijn wel meer clergelijke processen behandeld. Vrouw Kolomak's boek Vom Leben getotet en de omstandigheden, waarin haar dochter stierf, moeten de belangstelling voor deze zaak zoo buitengewoon groot hebben ge maakt. Het O.M. is er van overtuigd, dat vrouw Kolomak, ondanks haar loochenen, zoowel haar dochter als de getuige gehoorde prostituee heeft gekoppeld. Liesbeth zelf was volstrekt niet zoo rein en onschuldig als haar moeder beweert. Op alle mogelijke wijzen trachtte zij de mannen te vangen. Het is mo- gelijk, dat haar liefde voor haar kind de beklaagde bewogen heeft haar dochter volle- dige vrijheid te laten. Nooit heeft zij haar dochter eens flink onder handen genomen, zelfs niet toen zij als 15-jarig meisje met een vriendin naar Berlijn was gevlucht. We- kenlang is zij toen weggebleven, zonder dat de ouders zich om haar hebben bekommerd. Vrouw Kolomak is tot 8 maanden hechte- nis veroordeeld. TE KOOP: MOTORFIETS K. S. 7—9, zeer weinig gebruikt, in prima staat. R. DE HA AN, Hensbroek. TE1 KOOP EEN BOKKENWAGEN en HA NOW AGE N zoo goed als nieuw- Adres A. DOETS', Magdalenenstraat. PHOTOTOESTEL 10 X 15 GEVRAAGD a goeden staat zijnde. iHULSTSTRAAT 10. TE KOOP een prachtige SCHEMER- L AMP bestaande uit kop en paal, spotprijs. Adres te bevr. bureau van dit blad. T'E KOOP FORO RiUNlABOOT, laatste model, geen jaair oud, 775. B R-UIN VISSTR A AT 21. T'E KOOP AANCEBODEN een STL'DIEVIOOL met kist voor f 10. Adres Bureau van dit blad. goede VOL'WW AGENT J E TE KOOP, zoo goed als nieuw bij A. TIMMER, Lindegracht 35B TE KOOP zoo goed als nieuw COVER- COAT (groote maat), Kellners Smoking, Heeren Costuums (kleine maat), Jassen ea vesten. 'Nieuwpoortslaan 85 (Ook Zondag). TE KOOP een donkerblauwe WA'GEN zoo goed als nieuw. BERGERiWEG E 8. KINiD'ER- TE KOOP (zeer billijk) een in prima staat zijnd TRANSPORTRIJWIEL met zware bagagedrager. DIJKGRAAFSTRAAT 18. tegie van den burgerkrijg te leereri, en dat speciale voor dat doel te Moskou vervaardig- de films de lessen iilustreerden. Het blad geeft ten slotte een- aantal namen van geheime" agenten der derde internationa- le, die met valsche paspoorten Zweden zijn binnen gekomen NOORWEGEN. DE SOVJET-GEZANT IN NOORWEGEN KRIJGT EEN VERMANJNG. In de Vrijdag gehouden zitting van het Storting heeft de Noorsche premier, Lykke, verklaard; dat hij1 de aandacht van den Rus- sischen gezant er op heeft geevstigd, dat de uitlatingen van den gezant over Engeland, tijdens -de herdenkingsplechtigheid van Woj- kof's doo-d in Noorwegen een pijnlijken in druk hebben gemaakt. Uit het antwoord van den Russischen gezant heeft de minister zich kunnen overtuigen, dat de gezant ten stellig- ste voornemens is niets te doen, dat nadeelig zou kunnen zijn voor de verhouding tusschen Noorwegen en de Sovjet-Unie. In aansluiting aan deze verklaring werd een door de boerenpartij ingediende motie waarbij' de gebeurtenissen in d'e Russische ambassade werden afgekeurd, met 106 tegen 29 stemmen aangenomen.. KIN'DERBEULEN. Een meisje van 4Xi jaar dat door de „Assistance Publiqu-e" aan de echtelieden Bouvi-er, in bet gehucht Des Maries, gemeen- te Etreville (Eure-departement) was toever- trouwd, werd geregeld- mishand-e-ld. Dezer dag-en nu werd de ongelukki-ge kleine zoo gesiagen, dat zij overleed tengevolge van een schedel- en bekkenbreu-k. Het gen-eeskundig onderzoek heeft ook aan het licht g-ebracht, dat de kleine martelares bovendien het voorwerp is geweest van een niet te noemen vergrijp. De strafr-echtbank te Caen heeft een 26- jari-ge vrouw uit "Ifs, die haar jongetje van 5 jaar zonder voedsel had ge-laten, zoodat het kind door de buren werd opgemerkt, terwijl het machteloos naar het hondenhok sleepte het zich machteloos naar h-et hondenhok sleepte om zich aan eten van den bond te goed te doen, tot vijf jaar gevangenisstraf, 2000 francs boete en 10 jaar verblijfsontzegging veroordeeld. GROOTE J'UWEELENDIEFSTAL TE ASCOT. In een landhuis te Ascot hebben i-nbrekers gist-erennacht een goeden slag gesiagen, door een ju-weelenkistje te bemachtigen met een inhoud' ter waarde van meer dan 40.000 aan halssnoeren, armbanden, broches, enz. Eigenaress-e van de juweelen was mevr. Gilbert Campbell Whigham, de -echtgenoote van een directeur van de Anglo-Persian. Een ander kistje, dat juweelen ter waarde van 25000 bevatte, werd door de inbrekers achter een gordijn achtergelaten. Voor het ontd-ekken der gestolen juweelen- is een belooni-ng van 4000 uitgeloofd HET PROCES KOLOMAK. De vrouw is veroordeeld tot acht maanden hechteniS. Men meldt uit Berlijn: In het proces Kolomak te Bremen heeft de vertegenwoordiger van het openbaar mi nisterie tegen vrouw Kolomak een gevange nisstraf van 1 jaar en 3 maanden geeischt. Het O. M. achtte vast te staan, dat de be klaagde haar nog onrijp kind prijs gegeven had aan de openbare ontucht. Bij het begin van de zitting eischte de ver dediger, dat nog verschillende getuigen en deskundigen van de zedenpolitie zouden wor den gedagvaard. Een onderwijzer verklaarde, dat Liesbeth zich op school altijd goed ge- „VOOR WAT AFWISSELING". Blair's bericht over de redding van Nungesser. Het blijkt, dat het bericht, volgens hetwelk Nungesser en Coli gevonden zouden zijn, het- geen zooveel, helaas reeds terstond vernietig- de, hoop op hun behoud had gewekt niets anders was dan een verfoeilijke „grap' van den boschbeambte Blair. „Ik telefoneerde het aan mijn moeder om eens een beetje afwisseling in de eenzaamheic te brengen" vertelde hij kalm, ioen men hen? over de zaak ondervroeg. Te Quebec had men in wij-den kring gelool gehecht aan het bericht, doch de autoriteiten bleven sceptisch, toen in het River Bend-dis trict niemand bij navraag iets van de vermis- te Fransche helden bleek te weten. Het geraffineerde van de streek is, dat Blair zijn leugen verkocht juist na het zien van de lichtsignalen door houthakkers op eenige honderden kilometers ten Noorden van Quebec. Men kan slechts hopen dat de man zich geen rekenschap heeft gegeven van wat hij deed! WAAROM DE F Vll GISTEREN NIET VERDER VLOOG. Behalve slecht weer, Turkschc Zondag. Men meldt aan het Haagsche Aneta-kan- toor: de F VII H. N. A. D. P. is te Constan- tinopel gebleven, behalve wegens het slechte weer in Klein-Azie, ook omdat de comman dant van St. Stefano geen toestemming tot opstijgen verleende. Diplomatieke bemidde- ling was onmogelijk, daar het Zondag was in Turkije. Het voornemen is, heden naar Alep po te vertrekken. v OVER DEN OCEAAN. Duitsche plannen. Na de groote successen van de Amerikaan sche vliegers wil thans ook een Duitsche vlieger den oceaantocht wagen. Naar het B. T. meldt, is de vlieger Konnecke van de Deut- van Berlijn naar New-York en vandaar sche Lufthansa voornemens, volgende maand in een driemotorig Duitsch vliegtuig van Berlijn naar New-York en vandaar naar San Francisco te vliegen. Hij vertrekt met vier man aan boord, na- melijk de bestuurder, een marconist en de twee heeren, die den tocht financieren. Hij zal post voor New-York meenemen, zich ech ter in deze stad niet ophouden, maar onmid- dellijk den tocht naar San Francisco vervol- gen. Hij zal waarschijnlijk tusschen 15 en 25 Juni vertrekken. T'E KOOP 1 paar zeegras bovenmatras- sen, 1 paar stroomatrassen (105 X 180), I ijsmachine voor 8 L., 1 lampekap met kope- ren ketting. Adres Doelenstraat 14. 2 VOUWWAGENTJES TE KOOP en ten VLIEGENDE HOLLANDER. Te bevr. bij P. STOOP, Boomkampstraat 36. Wij hebben nog eenige goede tweede hands DAMES- en HE E'RE N RIJ WIE L E N vanaf 18. HEN'K PESSER, Magazijn „de Arend", Koorstraat 43, Alkmaar. CITR'OeN 5 P.K. m. ballonh., schokbr. enz. enz. Spotprijs f 600, in prima staat. Kennemerstr.weg 189, Vier Staten. TE KOOP 1 Cyl. B. S. A. MOTOR 41/. HP. 3 versn. en starter 1 Cyl. Simplex met bruine tank. C. J. BEST, Nieuwpoortslaan 118, Alkmaar. •Door omstandigheden TE KOOP een zwarte zijden MANTEL, maat 48. Brieven onder letter P 763 bureau van dit blad. TE KOOP EEN FOTOTOESTEL met benoodigdheden, G. MOLENAAR, Heul 19. TE KOOP wegens omstandigheden een DAM'ESFIETs, een half jaar bereden, zoo goed als nieuw, heeft gekost 125, een HEER'EN- en JONGENSFIETS met ket- tingkast, zoo goed als nieuwe handen, spot- koopje. Spoed. ZE'GLlS 77. Uitsluitend 2e handsgoederen. Geen dienstaanbiedingen, enz. WASCHMACHINE T'E KOOP. Adres te bevragen bureau van dit blad. 2 Prima H EE REN RIJ WIE L-E N 25 en 30, 1 JON GENSRI J.W IE L 17.50, 2 prima DAMESRIJWIELEN a 30, I TRANSPORTRIJWIEL Gazelle z. a n. 35. LAN'DSTRAAT 16. TE KOOP TWEE CHROMATISCHE HARMONIKA'S, Oostenrijkers, zoo goed als nieuw, spotprijs. FORESTUSSTRAAT 37. TE KOOP een KINDERWAGEN, tevens vou-wwagentje, nieuw mod-el. Te bevr. bij J. HOMAN, 2e Kabelstraat 14. T'E KOOP een zoo goed als nieuwe KINDERWAGEN en VOUWWAGENTJE. LUTTIK OUDORP 97. Te koop complect rolscherm 15, pracht 2e handsch Spiegel 11.50, prima studiepia- no 35, 2 crapauds, 4 stoelen 42. Te bevr. W. TIMMERMAN, Kooltuin 9, Vendu- lokaal. TE KOOP een ge-bruikte doch heel goede KINDERWAGEN: Te bevragen Poststation. Schoorldam. T'E KOOP WASCHMACHINE, Electri- sche TAMP, twee eiken WASCHTOBBES, ronde TUINSPIEGEL met vaas. KENN'EME'RSTRAATWEG 7. van ter Amsterflamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet. 6 obi NAV.S 6 idem 5 idem 414 idem 4 idem 41/# O.-lnd. 6 Vj idem 6 idem 514 idem 5 idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank J Ned. Handel Maatij. ft?. Philip Gloeilamp Anaconda Comm. Studebaker Comm. Steel Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. sew. Gecons. Holl. Olie Koninklijke f 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Tatavia Tab. Deli Maatij Senembah 5 obi. Holl. Spoor 15/^25 5 obi. Staatsspoor '15/'25 South. Pacific Union Pacific - Prolongatie "it Exdividend. -I" 15 Juni 16 Juni 17 Juni 105b/, 102 Anmnti f \rart Qi£ SlfCK" Ooos30-60.Tube SOct.Bij Apoth.en Drogisten. 1 T- -: FOND SEN. f 1000 1922 'f 1000 1923 1000 '18 1000 '17 1000 '16 1 1000 '26 A 1000 '22 100 '23 1000 *21 D f 1000 '17 - 8 11 Juni 13 Juni 14 Juni 1053* 105»/, 101 s* 1019/16 102 102 1001* l00s/g 95V, 95 9713/u 07 "A. 105 1033/,, 104 1C4b/, 10H* 101 6/g 101 101 2493* 2501/, 1763/, 176 ISS'/i. 157** 424 430V, 92 911/, 50*/, 50s* 124 1238* 1771* 175 7761* 774V, 3801* 3831* 357 356 376 373'/, 367 370 309 2997* 3051', 299V, 78 76** 132*/, 125* 1989/,. 1937* 180 185 493 488 4586/, 4531* 445 437V, 101'* 1011* 102 101'* 115V, 115*/, 176V, 177 38/, 3*/, l00i/4 953/g 977/, 1031/is 10f3/* 10'Via 101 2511/, 176V, 1567/, 4311/, 92 501/s 122 V, 1681/, 779 389 to 357 3731/, 366 292V, 2931* 76 123 197 182 477 449 429V* 101 Via 101V, 116 1741/, 4 105V, 1019/16 102 100 V, 951* 977/, 1031, 1041* 101 249 1741/, 157% 422 901/4 50 1231* 1651/, 7721* 385 353S/, 373** 366 2851 3821* 74** 123 1957/8 178 479 445 4301* 101 lOlWie 115V, 1751* 4 ^4. 105'/, lOiO/i, 102 1001/, 95 a/* 971S/, 103Vi« 105 101 s/, 1006;, 2401* 176 158 4241* 911* 50i* 1241* 167 7801* 387 355?/, 374 367 297 2961* 711* 122 196 180 4801* 447 4361* 10l*/4 101'* 115 1751* 31*

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7