1 HET GEHEIM Provinciaai nieuws Op Uwe uitstapjes, REiSKOFFERS REISARTI HELEN L. FrankeBberg, Alkiiaar. Mapyiserichisn het Fisk-succes ligt in de hooge kwaliteit der verwerkte materialen en in de zeer zorgvuldige wijze, waarop Fisk ban- den vervaardigd worden. van Fisk is een band kwaliteit. van de band, die minder host dan hij moest kosten. n.v. „R. A. M. I." Depot te Alkmaar JAC. SLOTEMAKEK, Lindenlaan 100. Teleioon 1113. De heer van Ffoffen. vertoonde daarna nog eenige lantaarnplaatjes van de door hem be- zochte fabrieken in Amerilca, ook van Ford en van de inrichtingen, die daar in het be- lang van het personeel zijn verrezen, waarna de vergadefiftg werd gesloten. KORTE BERICHTEN. - Te Borgercofflpagnie bij Veendam is Vrijdag door rijlisbelastingambteiiaren een volledig ingerichte distilleerketel voor het maken van alcohol in beslag genomen bij den schuiienvaarder H. Z. - In de rechtszaal van het vredespaleis heeft het ePrmanent Hoi van Internationale justitie Zaterdagavond zijn eerste openbare bijeenkomst in de 12e zitting gehouden. Een 20 werklooze arbeiders uit de ge- meente Vlachtwedde (Gron.) zijn naar Vor- den (Geld.) vertrokken, om daar met kanaal- arbeid te worden belast. De minister van waterstaat, mr. Van der Vegte, en de directeur-generaal der poste- rijen, telegraiie en telefonie, ir. M. H. Dam me, hebben Zaterdagmorgen de Philipsfa- brieken bezichtigd. Vrijdagavond heeft te IJmuiden de ope ning plaats gehad van de polikliniek der Neutrale Ziekenvereeniging. De vborzitter der vereeniging, ds. W. Luikinga, hield een rede, waarna gesproken werd door dr. L. J. Bliller, chirurg en directeur van het Roode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk, die de leiding der polikliniek op zich heeft genomen. - De officier van justitie te Zutphen heeft den ambtenaar van het O. M. opdracht ge- geven in hooger beroep te gaan tegen de uitspraak van"den kantcnrechter te Groenlo, waarbij de molenaar V. te Olden Eibergen, die het peil te hoog zou hebben opgevoerd, vrijgesproken is. - De gemeenteraad van Oudenbosch heeft een besluit genomen, waarbij verboden wordt het rooken door leerplichtige kinderen, het dansen door personen bened^n 17 jaar en het bioscoopbezoek door personen beneden 10 jaar- - De heer C. Sijthoff te Wassenaar heeft in een adres aan den minister van financien verzocht, in ernstige overweging te nemen het scheppen van de functie van beeedigd rijks-taxateur van belastingen. lijke Polders van joOOo, het laatste tegen 43/4 pet. Nog werd gezegd, dat de rentevoet onver- anderd was gebleven, n.l. 3.6 pet. voor da- delijke opzegging eh 4% pet. voor een jaar vast voor spaargelden en voor voorschotten 5 pet. en die in doorloopende rekening 5*/« pet. Bij de rondvraag stelde de heer D. Keijser voor, dat er tweemaal per jaar rente betaald zou kunnen worden. Ds voorzitter zeide, dat het Bestuur en de Raad van Toezicht dit zouden overwegen. De heer Van Heepwaarden meende, dat het salaris van de kassjer, dat voor 1700 staat, te iaag is. Daar het Bestuur dit regelt, zal hij het volgend jaar gaarne een hooger be drag geboekt zien. De voorzitter zeide, dat dit wel in orde zal komen. Hierna werd de vergadering gesloten met dank voor de beraadslagingen en de beste wenschen voor de Bank. DE GEMEENTE TWISK TEGEN DE KANAALPLANNEN VOOR WEST-FRIESLAND. In de Vrijdagavond gehouden raadsverga- dering te Twisk is een breedvoerige discussie gehouden over de circulaire van de commis- sie-van Aalst inzake de kanalisatie voor West Friesland. Volgens de daarin opgeno- men staat, was becijferd dat de bijdrage voor Twisk 500 gedurende 40 jaar zou moeten bedragen. De burgemeester is er niet voor ook maar cent aan de kanalisatie ten, koste te leg- gen. Wat de commissie-van Aalst wil is geen kanalisatie van West-Fries land, maar om West-Friesland, waarbij het centrum de- zer vruehtbare strook totaal wordt gene- geerd. Voorts had hij critiek op de kostenbe- rekening. Ook de raadsleden bleken weinig te gevoelen voor het plan, zoodat men op de hospitaal is opgenomen. Zijn toesiand is niet gevaarlijk. De politic, die spoedig ter plaatse was, stelde een onderzoek in. De agent M. had daarbij het ongeluk uit te glijden en.kwam te va'llen Hij brak zijn heupbeen en moest in het ziekenhuis opgenomen worden. BRANDEN. Te Dodewaard is afgebrand het huis bewoond door de gezinnen Brouwer en van Binsbergen. Ook de inboedels zijn verloren gegaan. Alles is verzekerd. De boerderij van den heer Joel te Kiel- .windeveer (Gron.) is gedeeltelijk afgebrand. FABRIEKSBRAND. Zaterdagmiddag is door tot nog toe onbe- jcende oorzaak brand ontstaan in de timmer- fabriek en kistenmakerij van de firma Knapen en Co., aan de Leliestraat te Wijkermeerpol- der onder Beverwijk. Het vuur vond gretig voedsel in de aanwezige houtvoorraden en werd aangewakkerd door den wind. Weldra was de geheele fabriek een vuurzee. De Be- verwijksche brandweer was onmiddellijk ter plaatse, doch stond met hare twee zwakke straaltjes op de waterleiding vrijwel machte- ■loos. Met het oog op de ernstig gevaar loo pende aangrenzende fabrieken werd de hulp ingeroepen van de motorspuit der gemeente Velsen. Met vereende krachten wist men toen het vuur tot de brandende fabriek te beper- ken. Het gebouw werd totaal verwoest en met den grond gelijkgemaakt. Omtrent de oorzaak valt nog niets met ze- kerheid te zeggen. Wel had men om 12 uur een begin van brand met eigen middelen ge- bluscht. De werklieden, die om' 1 uur de fa- hriek verlieten hadden niets verdachts be- ipeurd. Dit is de tweede maal binnen een jaar, dat tieze fabriek door brand wordt verwoest. ROODE KRUIS. Naar aanleiding van een aan de koningin djdens de algemeene vergadering van het Roode Kruis gezonden telegram van hulde iieeft het hoofdbestuur het volgende telegram ontvangen „Zeer gevoelig voor het mij toegezonden te legram betuig ik leden hoofdbestuur Neder- landsche Roode Kruis en afgevaardigden der afdeelingen daarvoor mijn oprechen dank en Voeg daaraan mijne beste wenschen toe voor het voortdurend streven Vc.n het Roode Kruis in het belang van hen, die lijden." De koningin-moeder heeft eveneens voor het haar gezonden telegram van hulde be- dankt. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis heeft ter gelegenheid van zijn 60-jarige jubileum als feestgave ten behoeve van de slachtoffer van de stormramp van de Commanderij Nederland der Johanniterorde een bedrag van 500 ontvangen. VERBOND VAN NEDERLANDSCHE WERKGEVERS. He verbond van Nederlandsche Werkge- vers heef een buitengewone algemeene ver gadering gehouden te Amsterdam, onder lei ding van den algemeenen verbondspresident, dr. F. G. Waller te Delft. Na afdoening van eenige punten van huis- houdelijken aard v/as aan het woord de heer Joan Gelderman, lid der firma H. P. Gelder- man en Zonen te Oldenzaal, die als regee- ringsgedelegeerde de onlangs te Geneve ge houden internationale economische conferen ce heeft bijgewoond en thans een beschou- wing over die conference wijdde. Daarop volgde een levendige gedachtenwisseling. De heer H. A. M. van Hoffen, directeur der N. V. Hollandsche draad- en kabelfa- •briek te Amsterdam, sprak over de betrekking tusschen werkgever'en werlmemer in verband met zijn Amerikaansche woningen. Ook op deze rede volgde een geanimeerde gedachten wisseling. UIT ST. PANCRAS. Vergadering van de Openbare Schoolver- eeniging alhier op Vrijdag j.l., ten lokale van den heer Gerritsen. Met den wensch op zakelijke besprekingen opende de heer Sinjewel de vergadering, waarna lezing der notulen volgde. De rekening van den penningmeester gat met inbegrip van t' saldo van het vorig jaar 48.2314) een ontvangst van 305.28%, tegen een uitgaaf van 293.24. Alzo-o in kas 12.04%. Achteruitgang 36.19. Bij monds van den heer van Kampen wer- den boeken en bescheiden in orde verklaard. Aftredende bestuursleden waren de heeren Sinjewel en Kloosterboer, welke beiden wer- den herkozen. Aan de orde was thans: Bespreking schoolfeest, waarjoij de heer Sinjewel voor- stelde de leerlingen, welke dit jaar de school hebben verlaten, het reisje te laten meema- ken, wat de instemming der vergadering had. De vaststelling van het reisje leverde heel wat stof -voor bespreking. De heeren van Kampen en Kloosterboer bepkitten resp. ver andering der gebruikelijke routes en het reisje naar Bergen en Egmond door alle leer lingen te laten maken. Echter vielfcn beide voorstellen. Voor de oudste klasse werd vast- gesteld per autobus naar Haarlem en Zand voort of iets anders, naar gelang der finan cien, terwijl de 4 jongste klassen het gebrui kelijke reisje naar Bergen en Egmond zullen maken. Bij de rondvraag kwam de wenschelijkheid naar voren een wijziging te brengen in het geleiderssysteem, waar de veronderstelling werd geuit, dat de geleiders steeds uit de- zelfde groep der burgerij voortkomen. Zal voor een volgende keer rekening mee wor den gehouden. VAN TEXEL. Algemeene vergadering van de leden de: Coop. Boerenkenbank te Texel. Bij de opening betreurde de voorzitter, de heer Jac. Kikkert Nz., het, dat nog geen 30 van de 686 leden aanwezig waren. Uit het jaarverslag bleek, dat de Bank zich in toenemenden bloei'mag verheugen. Het le- ,dental is in 1926 nog aanmerkelijk gestegen hoewel vermindering plaats had door overlij den en vertrek. Het aantal vcorschotboekjes bedrceg op 31 December 522 en in loopende rekening 143. Hulde werd gebracht voor de onvermoeide werkzaamheden van Bestuur en Raad Van Toezicht, die in het boekjaar niet minder dan 50 vergaderingen, zelfstandig en gecombi neerd, hebben gehouden. Na onderzoek van de Inspcctie van de Cen- trale Bank, moeht men vernemen, dat de boe ken en verder alle andere zaken in de beste orde waren bevonden. Het verslag sloot met den wensch, dat ieder lid ook in het loopende boekjaar zou willcn medewerkert aan de belangen van de Bank en dan zal ook zeker dit jaar een goed tijdperk zijn. Onder applaus werd het jaarverslag goed gekaurd. Tot lid van den Raad van Toezicht werd herkozen de heer D. H. Bruin en tot lid van het Bestuur de heer Jac. Kikkert Nz. Beiden aanvaardden hun hernieuwd mandaat. Met dank aan de stemopnemers, werd aan de orde gesteld de rekening over 1926, tot een totaalbedrag van f 1.877.432.97. Hierna volgde de balans 1926, in totaal aanwijzende 1.762.765.27, met een saldd winst van f 11.180.40. Een der aanwezigen vroeg, wat of de 90 voor het Borgfonds in de uitgaven der reke ning beteekende, waarop de voorzitter zeide, dat iedere Boerenleenbank jaarlijks een be drag stortte in dit fonds, om Meruit te kun nen putten bij eventueele frauden der Ban- ken. Nog vroeg iemand of er geen salaris voor de assistente, mej. Haakmaa. geboekt werd. De voorzitter deelde mede, dat dit onder de diverse uitgaven gevonden werd. Hierna werden rekening en balans met al gemeene stemmen goedgekeurd. Medegiedeeld werd, dat men de goedkeu- ring der Central? Bank heeft verkregen, om uit te leenen een bedrag Van 25000 en een aan het Waterschap der 30 Gemeenschappe- vergadering te Alkmaar aan Twisk een te- genstander zal hebben. UIT HOORN. Ds. S. E. Wesbonk te Jutrijp-Hommerts heeft het beroep naar de geref. kerk alhier aangenomen. UIT HEERHUGOWAARD. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrij dag 17 Juni's nam. 3 uur. Met den voorzU- ter, burgemeester van Slooten waren alle raadsleden aanwezig. Na opening der verga dering werden de notulen gelezen, waarop door den heer Kostelijk de opmerking werd gemaakt, dat hij de vergadering niet heeft verlaten voor de sluiting, terwijl bij bespre king van het laatste punt ook de pers niet meer aanwezig was. De voorzitter zegde recti- ficatie toe en zeide ter toelichting, dat een na- vergadering was gehouden, waarvoor was uitgekeken, of de heer Kostelijk nog in de na- ijfieid van :het gemeentehuis was. Hierna werden de notulen goedgekeurd. Ingekomen was het prooes-verbaal van het Centraal Stembureau voor de gemeenteraads- verldezing, hetwelk ter inzage werd gegeven. Dit werd voor tennisgeving aangenomen. Op een verzoek der commissie ter vierin'g van Koninginnedag, om voor elke leerling 40 cts subsidie te mogen ontvangen en de beschik- king te mogen hebben over het gemeentelijk sportterrein, werd met algemeene stemmen goedgunstig beschikt. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat 741 leerlingen in de termen vallen aan het feest deel te nemen. Voorgelezen werd een verzoek om onthef- fing van schoolgeld door K. Groot, wiens dochtertje door ziekte ver'hinderd was de school te bezoeken. Na eenige toelichting door den voorzitter, werd met algemeene stemmen deze ontheffing verleend. Vervolgens kwam in behandeling een ver- zoekschrift van de korfbalclub „Houvast'' om wderom voor de oefeningen het sportterrein te mogen gebruiken, dooh de pacht 30 per jaar kan moeilijk door de club worden gedra- gen, zoodat verzocht werd de pacht te willen brengen op 15. Door wethouder Krom werd gevraagd naar de inkomsten. E>e voorzitter was van oordeel, dat deze ge- ring zi;n, hetgeen werd bevestigd door den heer Blom, die o.a. wees on het gering aantal leden. De heer Mienes lichtte nog nader toe, dat de club bestaat uit slechts 12 leden, die vrijwel alle onkosten gezamenlijk dragen, aan- gezien hoegenaamd geen baten in de kas vloeien. Spr. achtte dan ook inwilliging van het verzoek wel gemotiveerd. Met algemeene stemmen werd hiertoe dan ook besloten. Ingekomen was een schrijven uit Mid wood met betrekking tot het verwerken van afge- keurd vleesch en organ-en. Vrijdag 24 Juni's avonds 7 uur zal iemand vandaar op het raadhuis alhier gaarne de noodige inlichtin- gen verstrekken, zoodat de voorzitter gaarne zou zien, dat de raadsleden dan aanwezig zouden zij;n. Nog was een adres ingekomen van den ca- fehouder Jac. Bes aan den Draai, waarin ver zocht werd twee dagen kermis te mogen hou- den. Daar dit pas heden morgen was ingeko men, was daar geen advies op van B. en W Door den heer Krom werd de opmerking gemaakt, dat er in de gemeente weliswaar reeds een aantal kermisdagen worden gehou den. Spreker gevoelde er meer voor het aan tal in te krimpen, dan uit te breiden. In dien zelfden geest werd gesproken door de heeren Tromp, Blom en Kostelijk. Indien een zaak was aangekocht, waarbij steeds kermis werd gehouden, dan stond de Raad er anders te- genover, meende men. Ook de voorzitter was niet voor uitbreiding, wees er op, dat b.v. in de Beemster slechts Sen kermis werd gehouden. Bovendien achtte spr. het een bezwaar, dat maar telkens politic moet werden aangevraagd. Hierna kwam het verzoek in stemming, waarbij het van de hand werd gewezen met 9 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren Krom en: Poland. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat opnieuw de rekening over 1925 van Ged. Staten met enkele bemerkingen was terugge- komen. De geeischte veranderingen werden inmid- dels aangebracht, waardoor het batig saldo werd teruggebraeht tot 21245. De wijzigin gen werden, na eenige toelichting door den voorzitter, door den Raad goedgekeurd. Hier na werd de vergadering geschorst voor onder zoek der geloofsbrieven der gekozen raadsle den voor dit onderzoek werden aangewezen de heeren Tromp, Mienis en Pool. Na heropening der vergadering, werd door den h'cer Pool rapport uitgeSracht, waatt>i| werd meegedeeld, dat door een der gekozenen een woord was doorgehaald, wat echter geen bezwaar was tegen toelating. Gekozen waren de heeren G. Krom, C. Pool, A. Mienes, P. Tromp, P. Borst, C. van Langen, P. Kostelijk, D. Wijn;ker (zitting faebbende raadsleden) en K van Langen, A. Quant en H. A. M. Wuijs Aangezien de heeren C. en K. van Langen broers zijn, mogen niet beiden zitting hebben. Waar de wet voorschrijft, dat in zoo'n geval de oudere zitting neemt, werd door den Raad besloten, den heer C. van Langen niet als raadslid toe te laten, waarvan hem kennis- geving zal worden toegezonden. (Door het hoofdstembureau zal nu-moeten worden aan gewezen de heer C. Poland, die echter volgens afspraak in de gecombineerde vergadering der R. K. Kiesvereenigingen verplicht is, te bedanken, waardoor dan zal moeten worden aangewezen de heer W. Groenland. Verslag- gever.) Door den voorzitter weid voorgelezen het schrijven van Ged. Staten naar aanlei ding der opmerking van den Minister, die bezwaar maakte tegen de 100 kinderaftrek, indien gehandhaafd bleef 700 voor onbe- lastbaar inkomen voor de gem. inkomsten- belasting. Wel kon genoegen worden geno men met 100 kinderaftrek, indien het onbe- lasthaar inkomen werd gesteld op 650. De heer C. van Langen sprak er zijn leed- wezen over uit, dat dit bericht te laat was in gekomen om over het loopend belastingjaar nog van invloed te kunnen zijn; spr. was ech ter van oordeel, dat op het voorgestelde moest worden ingecraan, waarmee zich de Raad vereenigde. Het desbetreffende art. zal dus worden gewijzigd en van kracht zijn met in gang van 1 Mei 1928. Ingevolge door Ged Staten gemaabte opmerkingen op de rekening over 1925 met betrekking tot de plaats van enkele posten, zal de rekening over 1926 daarmee in overeensremming worden ge bracht. Voor bijdragen ter behoeve van het nijver- heidsonderwijs moet de'betreffende post met 30 worden verhcogd. Nog werd aan de or de gesteld het vaarwaterplan voor N.-Holl. Noorderkwartier. De voorzitter vervvees naar het plan Van Aalst' en rapport, door de daarvoor samenge- stelde commissie uitgebracht, speciaal ook op de bijdragen, welke iran belanghebbenden worden gevraagd, .zijnde totaal 2.750.000 hetwelk 116 is der geraamde kosten. De ge meente Heer-Hugowaard kwam op deze ta- bel voor met een bedrag van 3050. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat 29 Juni op het raadhuis te Alkmaar een ver gadering met belanghebbenden zal worden gehouden, zoodat het spr. gewenscht voor- komt den Raad door een paar leden te doen vertegenweordigen. Hierna kwam ter vergadering de heer J Hoogland voor het verstrekken van toelich- tingen, waarop de openbare vergadering werd gesloten, om over te gaan in comite. en als ge 's avonds uitgaat kunt ge soms hunkeren naar lets verfrisschends. Dan is Cascade-drops een uitkomst. CASCADE DROPS is bij Uwen winkelier ver- krijgbaar in specialeCascade- zakjes S 18 cts per ons CASCADE DROPS hoog -£n "laag water TE BERGEN AAN ZEE IN 1927. IN ZOMER'i IJD. JUNI. Hoog water: a i cm 21 22 23 24 25 voorm. 8,23 9,29 10,32 11,39 0,11 nam. 8,57 9,59 11,5 0,49 Laag water: voorm. nam. 4,45 5,36 6,40 7,48 8,58 5,7 6,7 7,15 8,31 9,37 UIT SCHERMERHORN. Op 17 Juni vergaderde de Hengelaarsbond „De Karper" onder leiding van den heer C. Bakker. Mede was ter vergadering aanwezig de voorzitter van de visscherij vereeniging Rijp", de heer Bankersen te .Westgrafdijk Deze vergadering was belegd om een misver- stand, hetwelk tusschen beide vereenigingen bestond, uit den weg te ruimen. De zaak was aldus: De pachter van het water van de heerlijk- heden Noordschermer en Scherrnerhorn, wel ke heerlijkheden zijn gelegen in den Eilands- polder, is de wed. Kieft te Grootschermer. De eigenaar woont te Brussel. De Hengelaarsbond betaalt voor hare le den om vrij te mogen visschen een jaarlijksch bedrag van 25. Bovendien geeft deze bond een zeker bedrag per jaar, 5), aan de Visscherijvereeniging voor aankoop van poot- visch. De voorzitter van de visscherijvereeniging nu wilde door de leden van den Hengelaars bond ook 1 per lid doen betalen, waarvan ook 50 cent bestemd zouden zijn voor poot- vischaankoop. Verleden jaar heeft deze ver eeniging 3500 edelkarpers, benevens een groote hoeveelheid pootaal aangekocht. Ver leden jaar zijn door Amsterdamsche vis- schers, welke dag-vergunningen hadden, mas- •sa's karper weggehaald, zoodat onze poot- visch aan Amsterdammers wordt verkoeht. Na eene langdurige bespreking werd door den voorzitter van den Hengelaarsbond voor- gesteld Dat de Hengelaarsbond aan de Visscherij vereeniging eene subsidie zal geven voor pootvisch aankoop tot een door het bestuur daarvoor vastgesfeld bedrag. - Sport en beroep moeten naast elkander worden geplaatst. Algemeen kon men zich met dit voorstel vereenigen. Ook de voorzitter van de vissche rijvereeniging ging hiermede accoord en zei dat ook in de toekomst eene nadere samen- werking op prijs zal worden gesteld. UIT SCHAGEN. Onze plaatsgenoote, mej. Annie Konig, heeft Zaterdag op de Katholieke Kweekschooj te Moerdijk met gunstig gevolg examen afge- legd als on-derwijzeres. UIT HE I LOO. Een grootsche huldiging Nauwelijks had de Alkmaarsche Courant ons het groote nieuws gebracht dat de rnoge lijkheid bestond om het bosch van de familie van Foreest (door de Heilooers „ons bosch" genoemd) voor de gemeenschap te behouden of dadelijk rijpte het plan om aan de familie van Foreest op „Nijenburg" een serenade te brengen als dank voor de groote welwillendi- heid, aan de gemeenschap betoond. 't Zou echter geen serenade worden van het fanfarekorps alleen, neen, onmiddellijk waren verschillende personen in de weer om de be tpoging zoo grootsch mogelijk te doen zijn Voor h.h. winkeliers bij J. F. VAN LIESHOUT en G. KUIPER te Alkmaar. En men is hierin volkomen geslaagd. Om half negen waren op het schoolplein opge- steld 22 ruiters (leden van de Rijvereeniging Heiloo), de Gymnastiekvereeniging „D O.V. E.S.", het fanfarekorps „Eens^ezindheid" en de „Sportvereeniging V. V. H.", terwijl hon- derdtallen burgers zich hierbij aansloten. On der dezen merkten we op het bestuur van de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, den heer Bruul, gemeente-secretaris en bestuursle den van enkele andere corporaties. Onder de opgewekte tonen van „Eensge- zindheid" trok men achter de ontplooide ba- nieren, naar Nijenburg. Bij huize „Nijenburg" aangekomen werd het woord gevoerd door ds. D. Eilerts de Haan, die ongeveer als volgt sprak: Gij zlet bier voor U een groote schare verheugde bur gers, die U dank willen brengen en die in op- gewekten toon uiting willen geven van de ge- dachte die faun tot blijdschap stemt. Wat is de reden van onze vreugde? Het hoofdartikel in de Alkmaarsche Courant van Zaterdagavond, dat het bosch gespaard zou olijven, het bosch, dat heeft gediena voor ver- w)ozing en ontspanning voor ons alien, het 'ustoord bij uitnemendheid. Dat bcsch kan behouden blijven en dat danken tvij aan U. Het bosch en de gemeente zijn als het ware saamgegroeid met de ge- dachte aan de familie van Foreest. Dat bosch zal aan U vele herinneringen achterlaten. Uwe voorvaderen zijn hier getoo- gr:', gij zijit hier opgegroeid, elk plekje kent ge en menige herinnering is er aan verbon- den. Dit bosch staat ge af. Gij doet afstand van het goed Uwer vaderen, ge brengt daardoor een groot offer, waarvoor we U danken. Voor Uw groot besluit, onzen-besten dank. Heiloo mag dit plekje grond, dat ons dier- baar is, dat als het ware de levensader voor zijne welvaart is, behouden, hierdoor is de hechte band tusschen de familie van Foreest en Heiloo nog meer versterkt. Spr. eindigde met den wensch voor den bloei van Heiloo en met de beste wenschen voor de familie van Foreest in lengte van dagen (Applaus en fan fares.) Namens zijn broers en oudste zuster bracht Jhr. H. van Foreest dank voor deze spontane hulde en uiting van dank. Wij hadden van een vriend gehoord, dat men ons wilde danken en hebben ons afge- vraagd: was het niet beter dat deze drinkbe- ker ons niet-werd aangeboden? Doch we heb ben gezegd: als men ons op deze wijze wil danken, laat men het doen. Overigens, zeide spr. diep be^ogen, past het ons te zwijgen, doch we willen op dezen zoo gewichtigen dag U zeggen te bedenken dat op deze dierbare plek acht generaties liefde en trouw, doch ook smart hebben gedeeld. Spr. hoopte dat men genoegen zou beleven. Een licht applausje volgde op dit dajnkwoord, meerderen waren aangedaan ?r> beseften welk een groot offer de familie van Foreest aan de gemeenschap heeft gegeven. Namens de „Rijverceniging Heiloo" bracht de heer P. de Jager Jr. dank aan de familie, terwijl mej. Tr. Bakker namens genoemde vereeniging een bloemenhulde aanbood. ALKMAAR, 20 Juni 1927. Op de heden gehouden w°ek-veeniarkt waren aangevoerd: 30 Vette koeien 240—/ 405; 23 Vette kal- veren 50130; Vette kalveren per ned. pond 11.30; 62 Nuchfere kalv. slacht 8—/ 20723 Vette varkens zware per ned. pond 0.62—/ 0.64; Zcuters 0.64. Opgave van den Directie van het marktwe- zen te ALKMAAR, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen Markten van Maandag 13 Juni tot en met Zaterdag 18 Juni. Kippen 0.752; Kui- kens 0.10—/ 1.70; Koniinen 0.25—/ 3; Eenden-eieren per 100 stuks 4.50; Kippen- eieren (groothandel) 5.50—/ 6.10; Kippen- eieren (kleinhandel) per 100 stuks 5.25 6.25; Boter (le s.) per K.G. 0.80— 0.90; Boter (2e s.) per K.G. 0.70 0.75; slaehtduiven 1525 cent per stuk. BROEK OP LANGEMDIJK, 18 Juni 1927. Langedijker Groentenveiling. Op de heden gehouden veiling waren aangevoerd: 5200 bos Wortelen 6.20—/ 10.50 per 100 bos en 97000 K.G. Aardappelen waarvan de prijzen: Schosche muizen 15—/ 17.60; Drielingen 6.208.60; Kleine J 3.60 4.40, alien per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE 18 Juni 1927. Schotsche muizen 14.3016.60; Drie lingen 6.707.70; Kleine 3.404; alles per 100 K.G.; Bloemkool 12.40 per 100 stuks. Aanvoer: 18000 K G. Aardappejen; 80 suks Bloemkool. BOVENKARSPEL, 18 Juni 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 1318.50; Bloemkool 2e s. 610; Bloemkool 3e s. 13; Wor telen 0.07—/ 0.08; Groote Schotsche mui zen 7.50f 8.30; Kleine Schotsche muizen 2.70—/ 3.30Groote Vinetyfold 7.30— 7.80; Kriel 1.20—/ 1.40. ZWAAG, 17 Juni '27. Veiling Bangert en Omstreken. Spinazie 610.70; Postelein 5—/ 9; Aardbeien 33—/ 55; Slaboonen 2943; Snijboonen 3350; Aard appelen 6.208.30; Peulen f 1720; Tomaten 9.60—/ 18.70; Sla 0.50—/ 2; Rabarber 4.60—f 16; Wortelen 10— 18.20; Kokkommers 1519; Kruis- 'bessen 35280 K.G. a 11.20 per 100 K-I3- FISK LEEUWARDENi Ruiterskwartier 37-45 - Telef. 232 AMSTERDAM: N.Z. Voorburgwal 75-77 - Tel. 3539" FABRIKANTEN VAN KING - PEPERMUNT 6N ITAUANO.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6