DAQBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenlandsch gemengd nieuws. Honderd negen en twintigste Jaargang Dagelijksch overzicht. Buifenland No. 143 Dif nummer b'esfaaf nit 2 bladen. 927 Deze Coorant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagenuifgegeven. ibonnementsprijs bij vooruitoetaling per 3 maandeo voor Alkmaai 2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderliike en bewTjsnummers 5 cents. Dlrecteuri O. H. KRAK. DB1DAG Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. PRIJS OER OEWONB ADVERTENTIENi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat Oroote letters scar ptflStwntfflHlb Brieven franco aan de N.V. Boek* en HandelsdrukkerQ r/b HfiRMft emitiNi Voordam C9. Hoofdredacteuri TJ. N. ADEMA* 21 JUAI Een rede van Poincare. Geruimen tijd zijn geen belangrijke poli tieke redvoeringen gehouden en de toch al zoo met conference's en ellenlange Zondags- keuvelarijtjes der verschillende staatslieden gaplaagde journalisten begonnen werkelijk te hopen, dat men ook in breederen kring mede- ilijden kreeg met hun arme hersens, die dage- lijks de enorme dosis buitenlandsch nieuws moeten verwerkea en schiften. Helaas, ook deze hoop bleek ijdel. Zondagmiddag heeft Poincare een dier on- telbare oorlogsmonumenten iedere behoor- lijke Fransche stad heeft er tegenwoordig een onthuld en natuurlijk moest daarbij duchtig geredeneerd worden. Nu verdient deze, ditmaal te Luneville uit- gesproken, rede werkelijk de aandacht. En zulks wel voornamelijk, door dat Poincare blijk gaf ten zeerste geprikkeld en veront- waardigd te zijn over de Duitsche houding der laatste we k en Vooral aan die houding, die van groot wantrouwen blijk geeft, is het te danken volgens hem dan altijd dat de spanning, de oude wrevel tusschen Frankrijk en Duitschland opnieuw aan den dag treed't. En zulks lag niet aan Frankrijk! O neen! In Frankrijk heeft altoos den overwonne- ne spontaan de hand gereikt; het heeft te Geneve en Locarno een bewijs gegeven van zijn vredelievendheid en uitsluitend de vei ligheid zijner grenzen en de betaling der schadevergoeding, welke een levenskwestie betrof, geeischt, terwijl Duitschland nog on- langs een oorlogsschip naar Lissabon zond, dat „Elzas" heette, terwijl sommige ministers verklaarden dat het van geen van de voor- malige Duitsche gebieden afziet, terwijl zijn ifinancieele autoriteiten een herziening van het plan-Dawes eischen en de a.s. schorsing van betalingen aankondigen. Indien Duitscn- land oprecht van Elzas-Lotharingen afzag, er in toestemde zijn politie te xeorganiseeren, zijn militaire vereenigingen te ontbinden en de slooping der verboden versterkingen zou beeindigen, zou het de wereld een waarborg voor den vrede schenken en de toenadering gemakkelijk maken, hetgeen de Franschen ze- ker niet't laatste wenschen. Dit alles is natuurlijk en volgens Poincare en volgens de Fransche bladen volkomen waar. En even waar is het volgens hen, dat Duitschland eens stevig op zijn plaats wordt gezet. Maar't is te begrijpen, dat men in Duitsch land woedend is en dat van genoegelijk- heid tusschen beide landen voorloopig wei geen sprake zal kunnen zijn. Het is wel jammer, dat zoowel Briand als Stresemann bij hun vredelievend streven om beurten zoo tegen gewerkt worden, door hun politieke collega's. DE DRIEMOGENDHEDEN CONFERENTIE. Een boodschap van Coolidge. De driemogendhedenconferentie inzake de be perking van de bewapening ter zee is gister geopend. Engelsch is de eenige officieele taal Frankrijk en Italie hebben een waarnemer ge- zonden. Gibson (V. S.) werd tot voorzitter gekozen. Hij deed mededeeling van een bood schap van Cooldige waarin onder andere ge- zegd wordt, dat een overeenkomst, welke iede- ren vorm van wedijver op vlootgebied tus schen de mogendheden zou onmogelijk maken, grootelijks zou dienen om de tegenwoordige betrekkingen van overeenstemming tusschen de drie landen hechter te maken. Zij zou een schrede vooruit beteekenen naar het gemeen- schappelijke doel, hetwelk is een algemeene beperking der bewapening. De leiders der drie delegaties zetten vet- volgens het standpunt hunner regeeringen ititeen en formuleerden omlijnde voorstellen. De drie programma's. De driemogendhedenconferentie draagt al direct het karakter van positieve besprekin- gen oyer positieve zaken. De Amerikaan Gib son, die op Britsch voorstel tot voorzitter werd benoemd, kwam na eenig beleefdheids- betoon over en weer onmiddellijk te voor- schijn met een gedetailleerd program, juist als minister Hughes in Washington in 1921 gedaan had. Ditmaal waren Britten en Ja- panners echter daarop bedacht en konden di rect met tegenplannen antwoorden. Aan con- creet materiaal om over te onderhandelen ont- breekt het dus niet en de conference verschilt in dat opzicht gelukkig van het academische debat in de ontwapeningscommissie van den Volkenbond, welker taak dan echter ook veel ruimer en ingewikkelder is. De aldus geopenbaarde drie programma's toonen groote verschillen, die nu uitgewischt zullen moeten worden en wederzijdsche tege- moetkomingen zullen eischen, waarbij de politick wel een woord zal meespreken Het uitgangspunt voor alle drie de programs is dat de nationale veiligheid gewaarborgd moet blijven en de verschillen betreffen dus de op- vattingen omtrent het daarvoor benoodigde jDinimun> DUITSCHLAND. HINDENBURG. Zijn tachtigste verjaardag. President Hindenburg wordt 2 Oct. a.s. tachtig jaar. En van alle kanten worden er plannen gemaakt om dezen dag tot een bij- zonder feestelijke te maken. Om nu te voor- komen dat de verschillende plannen zullen botsen of elkaar tegenwerken, heeft de rijks- regeering het initiatief genomen tot een hul- diging. De regeering heeft het voorstel ge daan dat door de groote organisaties van handel, nijverheid enz. een fonds, een „Hin- denburg-Fonds" gestieht zal worden, dat ter beschikking van den rijkspresident zal worden gesteld ter ondersteuning van behoeftige mi- litairen, die in den oorlog gevochten hebben. In het bestuur van het fonds zullen vertegen- woordigers der verschillende schenkers en der militairen zitting hebben. ZES STUDENTEN VERDRONKEN. Een draadl. bericht uit Berlijn meldt dat tus schen Rostock en Gjedser zes studenten van de universiteit te Rostock bij een zeiltocht zijn verdronken. „DR. PIJNLOOS." Na een lang onderzoek is het O. M. van Breslau er toch toe overgegaan om een ver- volging in te stellen tegen den cafehouder, die „Dr. Pijnloos", den genezer der likdoorn- ellende, eenige dagen voor zijn dood bij een kloppartij zoo hevig heeft geslagen, dat hij bewusteloos op den grond viel. Het heette eerst, dat dr. Pijnloos aan een hartverlamming zou zijn gestorven, maar de dokter, die het attest had afgegeven, had acher deze oorzaak drie vraagteekens gezet. Het lijk werd op last der justitie opgegraven en de wetsdoctoren namen hartverlamming aan. De justitie schijnt het echter hier niet mee eens te zijn en wil deze kwestie door den rech- ter uitgemaakt zien. DE FRANKFURTER ZEITUNG. Een instructie wegens landverraad. Dezer dagen is tegen de frankfurter Zei- tung" een instructie Wegens landverraad geopend. Dit delict ziet de justitie in het feit, dat de „Fr. Ztg." uittreksels heeft gepubli- ceerd uit het bekende memorandum van Mah- raun, den leider van de Jungdeutsche Or- den. HET TRAMONGEVAL TE KASSEL Het proces begonnen. Te Kassel is gisteren onder groote be lang stelling het proces begonnen tegen den con- ducteur en aen bestuurder van den onlangs verongelukten tramwagen. Beide beklaagden, die den wagen een oogenblik hebben verlaten, worden beschuldigd van door onvoorzichtig- heid de ramp te hebben veroorzaakt. Zooals bekend is, zijn hierbij 9 menschen om het le ven gekomen, terwijl er 20 reizigers werden gewond. Er zijn voor dit proces niet minder dan 59 getuigen en 12 deskundigen gedag- vaard. Beide beklaagden zijn al lang in dienst van de onderneming en hebben zieh nooit aan het een of andere verzuim schuldig gemaakt. Over het ongeval weten zij bitter weinig te vertellen. Zij schrijven het toe aan een ongelukkigen samenloop van omstandig- heden. MISLUKTE BALLONSTART TE BARMEN. De hevige wind veroorzaakt on- gelukken. Gistermiddag zou op het vliegveld Langer- feld de start plaats vinden van 13 ballons, welke mededongen naar den grooten Duit schen „Wanderpreis". Door den hevigen wind werd de ballon „Barmen" plotseling eenige meters voortgeschoven. Hierbij geraak- te een der luchtvaarders onder de mand Waardoor hij .zeer ernstig gewond werd. Een brandweerman liep even eens kwetsuren op Kort daarna geraakte de ballon „Hamburg" los en verhief zich zonder mand in de lucht, om in Oostelijke richting te verdwijnen. DE AMBTENAARSSALARISSEN. In de begrootingscommissie uit den Rijks- dag verklaarde de rijksminister van finan- cien bij de beraadslaging over de voorstellen inake de saiarisverhooging der ambtcnaren, dat de regeering bereid was op 1 October daartoe over te gaan, indien er op econo- misch gebied geen noodlottige gebeurtenissen plaats iiadden. De geheele regeling zou wor den gewijzigd, er zouden in hetvervolg niet meer alleen bijslagen worden verleend. Van een leening zou geen sprake zijn. Of men de regeling aan de spoorwegen, de giemeenten en de landen kan overlaten, zou in een ge- meenschappelijke conferentie van die minis ters van financien der landen met dien van het Rijk te Berlijn worden overwogen. De Pruisische minister van financien had reeds medegedeeld, dat van een verhooging dier ambtenaarssalarissen in Pruisen voor 1 Oc tober geen sprake zou zij a. ENGELAND. DE VAKBEWEGING EN RUSLAND. In de Britscbc vakvereenigingswereld be- gint de stemming zich langzamerhand ern stig tegen de commuisten te keeren; er schijnt dan ook weinig kans te zijn op een al- liantie tusschen de vakvercenigingsbeweging in Engeland en die in Rusland. Dit zal waarschijnlijk binnenkort tot een belangrijke wending leiden. Eenige der leiders van de vakvereenigingsbeweging beginnen te gevoe- len dat de politiek ten opzichte van Rusland ernstige herziening behoeft en wilkn zich ge- heel van de bolsjewistische invloeden vrij- maken. Hicks, de voorzitter, en Citrine, de secreta- ris van den algemeenen raad van het Britsche Vakverbond, zijn gister te Londen terugge- keerd na een samenkomst te Berlijn met verte- genwoordigers der Russische vakbeweging. Hun verslag, dat geheim is, zal worden voorgelegd aan een Woensdag a.s. te Londen te houden buitengewone vergadering van den algemeenen raad. Het doel der conferen tie te Berlijn was die kwestie der eenheid tus schen de Engelsche en de Russische vakbe weging te bespreken, alsmede de actie door de vakbeweging van beide landen te onderne- men wegens de verbreking der diploinatieke betrekkingen met Rusland. DE VALERA EN DE DAIL, EIREANN. De Fianna Fail kondigt een groo te betooging aan tegen Donder- dag. De Fianna Fail, de partij van de Valera, die bij de pas gehouden verkiezing in den Ierschen Vrijstaat 44 zetels in den nieuwen Landdag heeft behaald, heeft aan de afdee- lingen een omzendbrief gezonden tot bijwo- ning van een groote betooging Donderdag te Dublin. Op dien dag zullen de Valera en zijr. volgelingen zich bij de Dail Eireann, het par- lement van den Vrijstaat, aanmelden en hun zetel opeischen zonder den eed1 van trouw aan den koning te hebben afgelegd. De brief zegt, dat het welslagen van deze betooging van grooten invloed1 zal zijn op het succes van de partij bij de volgende algemeene ver kiezing, die binnen het jaar te wadhten is. Dat belooft een woelige dag te worden in Du blin! LUITENANT BUFFI E LD TER DOOD VEROO'RDEELD. Het Hooggerechtshof te Gibraltar heeft uitspraak gedaan in het proces van luitenant Austin Duffield, die, zooals men zich herin- nert, in de eerste helft van April te Gibraltar zonder verklaarbare reden kolonel Fitzgerald in zijn kamer doodschoot. Na meer dan een uur te hebben beraad- slaagd, veroordeelden jury en rechter Duffield ter dood. Reeds is een beweging gaande, om op dieze straf gratie te verkrijgen. FRANKRIJK. DE OPSTANiD DER DROESEN. De onderwerping aan de Franschen. Uit Beiroet wordt aan de bladen gemeld, dat 2000 naar Transjordanie uitgeweken Droesen, die de voorwaarden der Fransche autoriteiten hebben aanvaard, naar Syrie zul len worden teruggebracht. Dit zal met be- hulp der Britsche autoriteiten geschieden. BELGIe. \RRESTATIE VAN DEN VLAAMSCHEN NATIONALIST WARD HERMANS. Het parket te Antwerpen heeft Maandag- ochtend den Vlaamsch-nationalen journalist Ward Hermans, die enkele dagen geleden op de volksvergadering voor amnestic te Antwer pen een heftige rede heeft gehouden, in hech- tenis laten nemen. Ward Hermans is den ge- beelen dag door den rechter van instructie ondervraagd. De gearresteerde is een beken de figuur uit de beweging van verzet tegen het verfransdhende militaire regime, dat tij- dens den oorlog onder de Vlaamsche froni- soldaten aan de Yzer een groote uitbreiding nam, zoo groot zelfs, dat de Belgische regee- rine in Le Havre er in 1917 aan dacht, over te gaan tot de samenstelling van Vlaamschj en Waalsche regimenten, ieder aangevoerd in zijn eigen taal. Evenals vele andere Vlaam sche intellectueelen, priesters, geneesheeron en studenten, werd hij van het front wegge- haald en in een strafcompagme, het beruchte houthakkerspeloton in het Fransche Orne-de- partement ingelijfd. Na den oorlog werd hij een der meest actieve leiders van de Vlaamsche oudstrijdersvereenigingen. Hij werkt ook vrij geregeld mede aan het dagblad De Schelde DE KONINGIN TE MECHELEN. Betoogingen der Vlaamsche na- tionalisten. Toen koningin Elisabeth Zaterdagmiddag een bezoek bratiht aan Mechelen, om er de nieuwe waterleiding in te huldigen en enkele locale instellingen te bezoeken, hebben op ver schillende plaatsen der stad Vlaamsche natio- nalisten met spandoeken en geschreeuw ge- manifesteerd voor het verleenen van amnestie De politie deed haar best om deze inciden tal zooveel mogelijk te beletten. POLEN. HET CONFLICT MET RUSLAND. Patek naar Warschau. De opvolger van Wojkow. Uit Warschau wordt aan het „Berl. Tag." gemeld, dat de Poolsche regeering haar ge- zant te Moskou, dr. Patek, heeft verzocht naar Warschau te komen, teneinde haar ver slag uit te brengen over zijn met de Sowjet- regeering gevoerde onderhandelingen over de bijlegging van het Poolsch-Russische con flict. Aan het eind dezer week zal ook de Pool sche antwoord-nota op de tweede Russische nota te Moskou worden overhandigd. Het gerucht, als zou de Russische regee ring voornemens zijn haar diplomatieke be- trekking met Polen te verbreken, wordt van officieele Poolsche zijde tegengesproken. In- tegendeel zou reeds dezer dagen een nieuwe Russische gezant bij de Poolsche regeering te Warschau worden benoemd. Vermoedelijk zal het de voormalige handelsvertegenwoordiger van Rusland te Berlijn, Stomoniakow, zijn. Waarom is Kowerda niet ter dood veroordeeld. In de motiveering van het door de stand- rechtbank over Kowerda, den moordenaar van Wojkow, uitgesproken vonnis worden als redenen, waarom geen terdoodveroordeeling heeft plaats gehad, genoemd, vooreerst, dat de bescherming der Poolsche veiligheid dit niet eischte, terwijl de jeugd van bekl. en zijn moreele eigenschappen als verzachtende om- standigheden werden beschouwd, terwijl ten slotte ook zijn groote vaderlandsliefde voor hem pleitte. EGYPTE. KONING FOEAD'S REIS. Sarwat pasja gaat mee. Besloten is, dat Sarwat pasja, de premier, koning Foead op zijn reis naar Engeland zal vergezellen. De koning zal zich waar schijnlijk tegen het einde der week op het ko- ninklijk jacht „Mahroussa" naar Marseille inschepen. Sarwat zal zich waarschijnlijk te Parijs bij den koning aansluiten, waama zij te zamen naar Londen zullen reizen. Ver- wacht wordt, dat het parlement niet voor 10 Juli zal uiteengaan. AMERIKA. NIEUWE WAS VAN DE MISSISSIPPI. De staat Mississippi, die nau we lijks verlost was van het water der jongste overstroo- ming, is opnieuw geteisterd geworden door den crvermatigen was van het water. Drie- tot vierhonderdduizend acres kataen- land zijn opnieuw overstroomd, dezen keer door de jaarlijksehe voorjaarsstijging, die abnormaal en zeer laat is. DE OVERSTROpMINGEN, De economische verliezen. Hoover, de minister van handel, decide mede, dat de economische verliezen als ge- volg van de overstroomingen in het gebied van den Mississippi waarschijnlijk tusschen de twee- en vierhonderd millioen dollars zui- len bedragen. Er al dit jaar een bedrag van meer dan dertig millioen groot worden be- steed-tot hulp aan de slachtoffers van de overstroomingen. DIEFSTALLEN. Pjjpf- Einstein en zijn echtgenoote zijn het slacmoffer geworden van een brutale d.eveg- ge, die sinds drie maanden als dienstbode bij hen in dienst was. Dezer dagen verdween het meisje met een flinke som gelds, juweelen, waschgoed en bontwerken. Zij werd Zondag te Lunenscheid in Westfalen in heohtenis ge nomen. Een groot deel van den buit was nog in haar bezit. Ook is er een brutale diefstal gepleegd ten nadeele van een Silezischen graaf, die een paleis op de Pariserplatz bewoont en die, als de Rijksdag vergadert onderdag verleent aan een bekenden Duitsch-nationalen afgevaar- digde. Een 22-jarige huisknecht, die sinds kort bij den graaf in dienst was, maakte van het vertrouwen, dat hij spoedig had weten te verwerven, misbruik door eerst de geheele garderobe van het Duitsch-nationale park- mentslid te ontvreemden. Met behulp van val- sohe sleutels slaagde hij er ook in, een zilver- cassette van den graaf te openen en diens ta- felzilver buit te maken, waarop hij verdween. De ontrouwe knecht wordt door de politie ge- zocht. VERBODEN, MAAR De stierengevechten zijin in Frankrijk ver boden maar niet alleen in d'e meer Zuidelijke Midi worden ze geregeld gehouden. In Orleans, onder den rook van Parijs zelfs. is Zaterdag een der torero's levensgevaarlijk gewond. Het stierengevecht was georganiseerd door een der adjunct-burgemeesters, en de prefect had zijn oogen gesloten. Bij de corida van Zaterdag gleed de ipata- GE VON DEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk- dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 16, 17, 18, 19 en 20 Juni 19217: kinderschoen- tje, doj autoventiel, kinderpoirtemonnaie met inhoud, mantelband, sleutels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 16, 17, 18, 19 en 20 Juni 1927: bruin lederen handtaschje, J. C. Weber, Langestraat; verm, zilveren ketting, A. Feyen, Langestraat; belastingplaatje in etui, J. Schoen, Rochdalestraat 11groen zakkammetje in etui, P. Blokker, Achterstraat 14; beursje met inhoud, A. Wagenaar, Laat 205paar houten breipennen, H. Vleugel, Drebbelstraat 3; grijze pet, M. Baars, St. Jo- sephstraat 8; kleine nijptang, L. Boon, Laat 219; matrozenmuts, M. Sjoers, Houttil 9; zakdoekje, M Rabeling, Liefdelaan 33; brui- ne kip, wed. Pijnning, Prins Hendrikstraat; paar heerensokk H. P. Wennips, Dij-k 16; taxhondje, D. Smit, Emmastraat.40; mandje, G. de Haas, Kennemerstraatweg 10; gouden heerenring, P. Stockman, Nieuwpoortslaan rozenkrans, C. van 't Hof, Rochdalestraat 26; blauw zijden hoedje, M. Balder, Nieuw poortslaan 70; bruine tasch, C. Bossert, Me- tiusgracht. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van po- 'litie. dor Chiquito uit Bilbao over het vochtige gras uit binnen het bereik van den stier, die hem met een der horens den bulk openreet. Hij be- hield zijn tegenwoordigheid van geest, toen hij door zijn kameraden verbonden werd ee verloor het bewustzijn eerst bij aankomst ir het ziekenhuis, waar zjjn toestand levensge vaarlijk werd geacht. Dit is de derde maal reeds, dat Ghiquitf ernstig verwond werd in de arena. EEN MARCONI ST DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD Een ongeluk op den Eijjeltorei\ Jean Herr, de zoon van een schout-bij- nacht van de Middellandsche Zeevloot, een jongmensch van 23 jaar, dat pas zijn electro- technische studien te Grenoble voltooid had is als marconist van het leger op den Eiffeltoren om het leven gekomen. De dagelijksche om- roep zou beginnen en Herr kreeg order den stroom aan te zetten. Hij draaide den schake- laar om en begaf zich naar de gang, waar een trausformator staat, waar een stroom van 10.000 volts doorgaat. Om een onverklaar- bare reden, raakte hij de ijzeren stang aan, die dit gevaarlijke punt beschermt. Zijn mak- kers riepen hem nog een waarschuwing toe, maar het was reeds te laat. De ongelukkige werd op slag door den stroom gedood. DE FISCUS VERLIEST ZIJN i: BEZINNING NIET. K En slaat Lindbergh voor een in- komen van 400.000 dollar aan Wanneer de triomftocht van Lindbergh door de Vereenigde Staten beeindigd is, wan neer hij al zijn artikelen in de pers, over zijn oceaanvluchten, en zijn boek daarover heeft geschreven, wanneer hij zijn lezingen in ver schillende steden van ae Vereenigde Staten heeft gehouden, wanneer hij een jaar lang zijn salaris als kolonel getoucheerd heeft -< dat aanzienlijk verhoogd schijnt te zijn wanneer hij de cheque van Orteig voot 25.000 dollar heeft verzilverd, dan wacht den koenen Oceaan-vlieger de aanslag in de be- lasting. Men mag hem sterkte wenschen tegen dat moment. De „New-York Herald" weet temelden, diat Lindberg zal worden aangeslagen voor een inkomen van 400.000 dollar, waarvan 100.000 voor zijn verhalen in de pers en een even groot oedrag voor zijn boek. De schaduw- zijde van den roem. De postzegels voor de Amerikaanache luchtpost, die ter eere van Lindbergh's vlucbt zijn uitgegeve nen diens beeltenis dragen. zijn Zondag 1.1. uitgekomen. Er zullen 15 millioen exemplaren van gedruk worden Men verwacht echter, dat dit aantal nog niet genoeg zal zijn en een tweede oplaag nood- zakelijk zal worden. DE GORILLA-MAN GEPAKT. „Z'n gemeene oogen verged U nooit". Na lang speuren heeft de politie in Manito ba eenige dagen geleden Virgil Wilson, den z.g. Gorilla-man, gevangen ^genomen, een bandiet, die het land een tijd lang terrocri- seered en verscheidene vrouwen en meisje# heeft vermoord. Er was een groote politie- macht naar Wilson op zoek, versterkt door vele gewapende burgers, die den vrouweo- schender aan het gerecht wilden overleveren. Een pensionhoudster, bij wie een der laat ste slachtoffers van den Gorilla-man in de kost was geweest, herkende den moordenaar onmiddellijk. Ik zou hem uit duizenden her- kennen, zeide zij. Ik heb hem vaak om bet huis zien sluipen en z'n gemeene oogen vat* geet ik nooit. i ALRMAARSCH CODRANT. BBS

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1