DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Hit het PaHement BuifenBand No. 145 Dit numraer besfaaf uH 2 bladetr Hondera negen en twiniigste laargang '927 Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Peestdagenaligegeven. Abonnementsprijs bij voorultbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door lief geheele Rijk /2.50. Afzonderlljke en bewijsnummers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTCNTlftNl Per regel /0.25. bij groote contracten rabat Oroots letters naar ptaaftrafmf* Brieven franco aan de N. V. Boek- en HaadetedrntterQ tjt OOUll. COffiMIWk Voordam C 9. Oirecteuri G. H. KRAK. DOADERUAG Telef.nr. Adtninisfrafle 3. Telefoonnr. Redactle 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N. ADfiMA* 23 JEAI Den Haag, 22 Juni 1927. Toen de Eerste Kamer gisteravond weer bijeen kwam, stond er niets belangrijks op de agenda, maar toch is het een gewichtige vergadering geworden, doordat ingekomen ,was een verzoek van mr. H. Ziliessen om eervol ontslag als griffier der Kamer. Dat is een slag voor de Eerste Kamer, waarvan hi] een der werkende krachten was en die o.a. met virtuositeit hare Voorloopige Verslagen in elkaar zette. Ik herinner slechts aan het Voorloopig Verslag betreffende het tractaat met Belgie, dat een meesterstuk in zijn soort was. Het was dan ook van de hand van een meester, die niet minder dan 46 jaar de Sta- tenrGenexaal heeft gediend, eerst de 1 weede en daarnar gedurende vele tientallen van ja- ren de Eerste Kamer. Nu de heer Zillesen de zevenhg nadert en fevoelt, dat hij de oude niet meer is, kan men et billijken, dat hij been gaat uit vnjen wil voor dat hem een wenk wordt gegeven aat hii niet goed meer kan en dus beter doet oe bajonet af te slaan. Hij houdt de eer aan zich Maar in het bijzonder voor den Voorzitter is het heengaan van mr. Zillesen een slag. Want generaal Van Voorst heeft het aan den heer Zillesen te danken, dat hi] in staat is de vergaderingen van de Eerste Kamer te leiden De Kamer maakt het haar voorzitter niet iastig, zij is op het stuk van rust en belangstelling 'n voorbeeld voor hare zoster aan de over^de van het Binnenhof, doch er zijn toch zelfs in de rustigste vergadering oogenblikken, dat de Voorzitter zi]n gezag moet doen gelden. Voor een harthoorend mensch als de heer Van Voorst is het moei- Tijk om steeds te weten wanneer zoo n oogen- blik is gekomen, maar hij kon op mr. Zillesen verirouwen, die hem met voogddijke zorg en een half woord steeds herinnerde aan zi]n plichten, zoodat de zaken bijna altijd een be- hoorlijk verloop hebben. De Voorzitter mag hem wel een afzonderlijk bewijs van dank- baarheid brengen, wanneer hij afscheid neemt van de Kamer. Heden heeft de Kamer reeds het een en ander afgedaan van het werk, dat de Tweede Kamer voor haar had achtergelaten. Niet al- les echter, wat reeds voor behandeling ge- reed lag. Op voorstel namelijk van den heer De Gijselaar (C.-H.) heeft de Kamer met 20 tegen 11 stemimen goedgevonden de voorstel len tot samensmelting van Oorlog en Ma rine, het ontwerp betreffende de collectleve arbeidsovereenkomst en de steun aan de Cen- trale Middenstandscredietbank aan te hou den tot na het reces. Een voorstel om ook de invoenng van het zevende leerjaar tot na den zomer aan te houden nam de heer De Gijselaar terug, na- dat minister Waszink er ernstig tegen had geprotesteerd. Aangenomen is in de eerste plaats Cle ver- 1 aging van de paspoorten, nadat de minister van Buitenlandsche Zaken op een vraag van den heer Van Erobden (V.-D.) had verklaard dat hij hoopte de wet met 8 Juli in te voeren. Goedgekeurd zijn •wijders de schadevergoe- ding aan de Naarderkweekers en het crediet voor herstellingen aan het Kon. Paleis te Amsterdam. T enslotte heeft de Kamer na een korte ge- dachtenwisseling over een paar details de begrooting van Curasao aangenomen om daarna weer tot Dinsdag a.s uiteen te gaan Dagelijksch overzichf. De Driemogendhedenconferentie. Ernstige politieke moeilijkheden in lerland. Een vroegtijdigv dood. van het nieuwe Roemeenscke Kabi- net. Ondanks de critiek, die in de deeinemende fanden wordt uitgeoefend op de ter Driemo- gendhedenconferentie geopenbaarde nationa- le voorstellen of programma's van Engeland, Amerika en Japan, blijft men betrekkelijk al- gemeen de hoop koesteren, dat deze bespre- kingen, zoo zij al niet tot onmiddellijk resul- taat zullen leiden, toch zeker zullen voeren tot het opstellen van een formule, waarop een tweede conferentie zoo mogelijk met medewerkmg van Italie en Frankrijk ge- fundeerd zou kunnen worden. Hieruit volgt, dat men er dus de voorkeur aan geeft deze besprekingen als „voorloopig" te zien b^ehonwd. Wat trouwens begrijpelijk wordt, wanneer men zich er rekenschap van geeft, dat een mislukkiiig opnieuw een ern stige slag aan de vredesidee zou beteekenen, en nog begrijpelijker wanneer men zich herin- nert dat zoowel Frankrijk als Italie voor- zichtigheiashalve tot nu toe zich van deelne- ming onthielden Met belangstelling mag intusschen het verdere verloop dezer conferentie tegemoet worden gezien. Voorloopig kunnen wij niet anders dan <se schrale lnctitdeeling doen (gister reeds on- der teiegi'ammen gepubliceerd) dat een tech- cische commissie is benoemd, die een onder- zaJ dmxt KMX de tegenwoordige samen- stelling der Britsche Amerikaansche en Ja- pansche vloten ten einde hun relatieve sterk- te zoo nauwkeurig mogelijk vast te stellen. Vooral Amerika voorziet daardoor de mo- gelijkheid om de bezwaren van Japan en En geland uit den weg te ruimen en zijn eigen voorstel te zien aangenomen. Maar intusschen maken ook tngeland en Japan propaganda voor hun programma's en de pers steunt hen daarbij krachtig. Waardoor de verschillen echter nog sterker naar voren komen en de moeilijkheden om tot een vergeiijk te komen nog grooter schij- nen, dan ze hopelijk zijn. Terwijf in Japan en Amerika de publieke belangstelling zich bijna uitsluitend richten kan op deze vloot-besprekingen, dient men zijn aandacht in Engeland te blijven verd°e- len. Immers: na het Engelsch-Egyptisch en het Engelsch-Russisch conflict, is de ver- rassende verkiezingsuitslag in lerland de moeilijkheden weer aanmerkelijk komen ver- meerderen. Zooals men zich herinnereh zal, heeft de regeeringspartij van president Cosgrave op 't alleronverwachtst een stevige nederlaag te boeken gekregen, waardoor reeds aanstonds bleek, dat het verder bewindvoeren haar door de te sterke oppositie uiterst moeilijk worden zou. Ook wij hebben ons toen verdiept in ver- onderstellingen omtrent de mogelijk te vor- men coalitie, die er aldus uit zouden hebben kunnen zien: Regeeringspartij-Arbeiders- groep, Regeeringspartij-de Valera c. s., en de Valeria c. s.-Arbeidersgroep. Gcen van deze veronderstellingen blijkt ten slotte juist te zijn geweest, nu uit Dublin ge- meld wordt dat de partij van Cosgrave wei- gert met een der andere fracties een coalitie te vormen. Wel blijkt zij bereid het er nogmaals op te wagen alleen te regeeren en daar geen der andere partijen erg happig schijnt om deze taak over te nemen, zal vermoedelijk in de politieke situatie weinig of geen verande- ring komen. Reeds gister meldden wij, dat naar aanlei- ddng van de moeilijkhedeii bij het sluiten van verkiezingsovereenkomsten het nieuwbakken kabinet-Stirbey't stellige voornemen koestert er het bijltje bij neer te leggen. Inderdaad blijkt het aan dit snoode plan ge- volg te, hebben gegeven en Roemenie zit daardoor opnieuw tot over de ooren in de moeilijkheden. Men verwacht, dat er nu een kabinet Bra ti an oe zal komen, dat zich liberaal zal noe- men. De correspondent van het Berliner Tage- blatt te Boekarest meldt aan zijn blad dat een „liberaal" kabinet Bratianoe met de ge- wone opvatting van „liberalisme" niets te maken zal hebben. Het zal veeleer voor Roe menie een oligarchische dictatuur beteekenen, strenger en onmeedoogender dan die van Overescue Als deze ongetwijfeld pessimistische corres pondent gelijk krijgt, zou men dan in Roe menie, ondanks de moeilijkheden van den laatsten tijd, niet hartgrondig terugverlan- gen naai de „gulden jaren van Avarescue"? (Inmiddels wordt reeds gemeld, dat Bra tianoe de opdracht tot kabinetsformatie aan- vaard heeft.) DE MARITIEME CONFERENTIE. Nog steeds weinig resultaat. Ook gister was het weer een uiterlijk zeer arrne dag op de vlootbeperkingsconferentie. Alleen de technische commissie hield een ot- ficieele bespreking, die geen verder licht in de verschillende kwesties bracht en vermoedeli]"K ook niet kon brengen, daar hier slechts de technici aan het woord waren tot het bijeen- brengen van feitelijke gegevens en technische ophelderingen over de beteekenis van de ver schillende voorstellen der drie delegaties. De gedelegeerden wachten naar het schijnt op instructies, hunner regeeringen over hun heading ten aanzien van de Maandag open- baar gemaakte voorstellen. Intusschen vond thans reeds een langdurig persoonlijk onaer- houd plaats tusschen den Amerikaan Gibson en den Japanschen admiraal Saito, dat vol- gens verklaringen uit Japansche bron nogal belangrijk moet zijn geweest en de kans op Amerikaansch-Japansche overeenstemming zou hebben verbeterd. Op de bijeenkomst met de internationale pers verklaarde Gibson, dat de kwestie om overeenkomstig de Engelsche wensch, ook grondig te onderhandelen over een mogelijke verscherping van de bepalingen van de con- ventie van Washington van 1922, nog geen onderwerp van bespreking tusschen de gede legeerden had uitgemaakt. Waarschijnlijk wacht men hieromtrent nadere instructies uit Washington en Tokio af. Intusschen liet Gibson wel duidelijk merken, dat hij weinig voor een bespreking van de bepalingen van de conventje van Washington yoor IjaieschP- pen gevoelt en verre de voorkeur eraan zou geven, de kwestie van een eventueele wijzi- ging dezer bepalingen aan te houden tot 1931, wanneer overeenkomstig de conventie zelf haar herziening toch aan de beurt moet komen en Frankrijk en Italie vermoedelijk niet zullen ontbreken. DUITSCHLAND. DE SCHOOLWET. De Duitsche regeerijigspartijen zijn het onderling nog steeds niet eens geworden over strekking en inhoud van de nieuwe schoolwet. Voorts oppert de Duitsche volks- partij heel wat bedenkingen tegen de voorge- stelde regeling, al is deze partij ook bereid, concessies aan het centrum te doen Bij de Duitschnationaleu heerscht er ook geen eens- gezindheid, al schijnt daar siechts een kleine minderheid tegen bet aangekondigde ont werp van minister Von Keudell te zijn. Het centrum wenscht, dat over het lot* van het ontwerp in pricipe reeds bij eerste lezing zal worden beslist, en dit nog voor het begin vap het zomerreces. Dit is mogelijk, als de regee- ringspartijen verklaren, dat hun fracties voor het ontwerp zullen stemmen, om aldus te ver- hinderen, dat de Duitsche volkspartij in het najaar nog van houding verandert. Maar zooals gezegd, eens geworden zijn de partijen het onderling nog niet. Ook de leden van het rijkskabinet hebben de wet gistermiddag besproken, zonder ech ter een besluit te nemen. HET TRAMONOELUK TE KASSEL. De bestuurder en de conducteur vrijgesproken. De bestuurder en de conducteur van de tram te Kassel, die de vorige maand, toen zij even den wagen verlaten hadden, in beweging is geraakt en van een helling gestort, waarbij verscheidene menschen gedood en gewond werden, zijn gisteren door de rechtbank te Kassel vrijgesproken. Het O. M. had tegen den bestuurder zeven en tegen den conducteur vijf maanden gevangenisstraf geeischt. In de motiveering van het vonnis wordt de ramp toegeschreven aan een ongelukkigen samenloop van omstandigheden. DE 80ste VE'RJAARDAG VAN HINDENBURG. Naar aanleiding van de vele bij de rijks- kanselarij en de regeering ingekomen aanvra- gen hoe zij den 80sten verjaardag van den rijkspresident denkt te vieren, wordt officieel meegedeeld De president heeft den nadrukkelijken wensch te kennen gegevep dat zijn SOste ver jaardag op 2 October a.s. zonder kostbare en rumoerige feestelijkheden moge verioopen. Ieder die von Hindenburg op dezen dag ge- denken en eeren wil, vindt hiertoe de beste gelegenheid door een bijdrage te schenken voor de „Hindenburg-gave" waardoor de talrijke medeburgers, die, tengevolge van den oorlog verminfct zijn, en in min of meer groa ten nood1 verkeeren beter geholpen kunnen worden. EEN REDE VAN MINISTER CURTIUS. Over politiek-oeccncmische vraag- stukken. Op de bijeenkomst van de yertegenwoordi- gers van handel en industrie uit geheel Duitschland heeft rijksminister dr. Curtlus een rede gehouden waarin hij de handelspoli- tiek der regeering en verschillende politiek- oeconomische vraagstukken aangeroerd heeft. Dr. Curtius wees er op dat de Duitsche mark absoluut gestabiliseerd is, en dat haar noch door een of andere oeconomische cri sis, noch door de uitvoering van de herstel- bepalingen en betalingen eenig gevaar meer bedreigen kan. Om de kapitaalvorming te steunen had de minister de verhooging van de kolenprijzen verboden, en hij hoopte, dat de ijzerindustrie het eveneens zonder een verhooging van haar prijzen zou kunnen stellen en het be- lang van de binnenlandsche kapitaalvorming en het sparen door den kleinen man zou in- zien. Daarna zeide de minister dat de regeering in haar handelspolitiek van plan was om zooveel mogelijk de besluiten van de oecono mische wereldconferentie uit te voeren, en vooral handelsverdragen op langen termijn te sluiten opdat de handel zich in rustiger banen zou kunnen blijven ontwikkelen. Spr. betreurde dat het nog niet gelukt was om de goede oeconomische verstandhouding tus schen Frankrijk en Duitschland op breederen grondslag te herstellen. Van Duitsche zijde wordt alles gedaan om de onderhandelingen over het handelsverdrag zoo spoedig moge lijk te voltooien, maar in Frankrijk schijnen, naast oeconomische bedenkingen, ook politie ke invloeden nog aan het werk, die de afsiur- ting in den weg blijven staan. Spr. hoopte dat de Fransche regeering en de Fransche In dustrie het belang van een oeconomische sa- menwerking met Duitschland, zonder welke het herstel van Europa onmogelijk is, beter zouden begrijpen; zoo niet dan valt op Frankrijk een grcot djeel van de verantwoor- delijkheid voor het belettea van dat Euro- peesch herstel. FRANKRIJK. DE ARREST ATI E VAN LeON DAUDET. De Kamer wil er geen interpella- tie over toeslaan. De Kamer heeft het verzoek van den roya- listischen afgevaardigde Le Cour Grand- maison om den minister van justitie te mogen interpelleeren over de arrestatie van Leon Daudet met 405 tegen 25 stemmen verwor- pen. DE POSITIE DER REGEERING. Een vredeslievende rede van Heniot, levendige commentaren in Kamerkringen. Herriot heeft aan het feestmaal van het in ternationale tconeekongres een treffende rede gehouden, waarin hij een beroep deed op de elite der naties om den haat te ontwapenen en de internationale intellectueele solidariteit ver kondigde, die de tijdelijke en stoffelijke belan- gen moet overheerschen. Deze rede werd dadelijk in de wandelgan- gen der Kamer van levendige commentaar voorzien door degenen, die een nieuwen aan- val op de regeering op touw zetten en als voorwendsel daartoe de rede van Poincare te Luneville nemen. Men wil de politiek van Herriot en Briand tegenover de verklaringen van Poincare stellen. Het was in de wandel- gangen zeer druk, ofschoot de Kamer heden geen zitting houdt. p Men gelooft, dat erihans veel afhangt ■van hetgeen er in den Duitschen Rijk§dag zal gebeuren. Als Stressemann of andere re- denaars woorden zouden spreken, die onaan- genaam zijn voor Frankrijk, zou geen enkel radicaal Fransch Kamerlid het wagen de rede van Luneville te becritiseeren en zullen de socialisten er niet in slagen de Kamer mee te slepen in debatten over die rede. DORIOT. Door de Kamer commissie gchoord De Kamercommissie voor de vervolgingen heeft gisteren Doriot gehoord. Deze onlken- de, dat hij ooit het uniform van Chineeseh of- ficier zou hebben aangetrokken, protesteerde er tegen, dat de hem toegeschreven woorden een aansporing aan de soldaten om op de officieren te schieten zouden behelzen, <n verzekerde, dat de verklaringen, die hij zou hebben kunnen afleggen of schrijven, niet verschilden van die, welke hij in Frankrijk heeft gepubliceerd of in de Kamer heeft laten hooren voor de kolonialc politiek van zijn partij. De commissie is tot 29 dezer uiteenge- gaan om haar rapport op te stellen. ENGELAND. DE ZUID-AFRIKAANSCHE VLAG. Verwerping door den Senaat verwacht. In ons blad van gisteren is gemeld, dat het Huis van Volksvertegenwoordiging ten slotte het nieuwe vlagontwerp van de regeering heeft aangenomen. Men weet, dat deze vlag de Oranje-blanje-bleu-banen vertoont met een schild er in dat in vier kwartieren de Union Jack, de oude Transvaalsche en Vrij- staatsche vierkleuren en vier sterren voor elke der provincies (Kaap, Vrijstaat, Trans vaal, Natal) vertoont. De tegenstanders er van klagen dat de Union Jack nu maar „een zestigste gedeelte" van de vlag beslaat. Anderen zijn, volgens een telegram uit Pretoria aan de „Times", verbaasd dat de re geering het eene „gdeende embleem" (zooals Hertzog de Union Jack bestempelde) door een ander geleend embleem, de oude vlag der Re- publiek der Vereenigde Nederlanden ver- vangt en merken op dat het niet eens zeker is, of van Riebeek deze vlag heeft gevoerd dan wel de latere rood-wit-en-blauwe. De kwestei is echter met uit, want men verwacht, dat de Senaat Vrijdag het regee- ringsontwerp zal verwerpen. DE ECONOMISCHE CONFERENTIE. Een verklaring van de regeering. In het Lagerhuis werd de vraag gesteld, wat de houding van de regeering tegenover de economische conferentie, die onlangs te Geneve gehouden is, was. Locker Lampson antwoordde, dat de regeering een gunstigen indruk heeft gekregen bij de eerste vluchtige bestudeering van deconclusies der conferentie en het waarschijnlijk eens is met verreweg het grootste deel daarvan, zoo niet met alle. Ge zien het belang en het aantal van die aanbe- velingen meent de regeering echter, dat het rapport nauwlettend moet worden bestudeerd, Hij stelde derhalve voor, dat het rapport ter weiwillende overweging bij de betrokken re geeringen zou worden aanbevolen. E'EN VERKLARING VAN LABOUR TEGEN D'E POLITIEKE EXECUTIES IN SOWJET-RUSLAND. Een gezamenlijke vergadering van den raad van het vakvereenigingscongres en het dagelijksch bestuur van de labour-partij heeft een motie aangenomen, die zegt, dat de aan- wezigen ter vergadering, hoewel zij de bui- tengewone moeilijkheden en gevaren van den politieken toestand in Rusland erkennen en de gerechte verontwaardiging van de sow jets over den moord op Wojkof begrijpen, zich verplicht achten, te protesteeren tegen de openlijk uitgespraken politiek van het execu- teeren van measchen, die aan den moord op Wojkof onschuldig zijn, bij wijze van weer- wraak voor dien moord. Zij zijn van mee- ning, dat de politiek van moord tegen' moord te stellen niet dan noodlottige gevolgen voor sowjet-Rusland zal kunnen hebben en hopen vast, dat de praktijk van het ter dood bren gen van personen wegens politieke misdrijven in sowjet-Rusland zal ophouden. DE STRIJD TEGEN DE VAK- VERE EN IGIN'GSWET. Feitelijk opgegevtn. Het bestuur van het vakvereenigingscon gres heeft gisteren de ingekomen rapporten besproken van de actie tegen de vakvereenl- gingswet in den lande. Aangezien de aan- neming der wet toch vaststaat, werd besloten de verdere actie vooral te laten bestaan in het aanwerven van meer leden voor de vak- vereenigingen en de cooperatieve beweging, als de beste feitelijke propaganda tegen de wet. BELGIe. HET AMNESTIE-VRAAGSTUK. De hoofdafdeeling der Kamet irdt het voorstel aanvaardt Destree. In de hoofdafdeeling der Kamer is men het eindelijk in principe eens geworden over de wijze, waarop aan het amnestie-vraagstuk een oplossing behoort te worden gegeven. Het nieuwe voorstel in zijn huidigen vorm komt neer op de verruiming van het grond- wettelijk recht van gratie, dat aan den Ko- ning toekomt. Dit recht zou namelijk uitge- breid worden tot de politieke veroordeelden, die zich aan het Belgisch gerecht hebben onttrokken en bij verstek veroordeeld zijn. Mochten de Koning en de regeering van dit recht geen gebruik maken, dan zou in ieder geval toch 10 jaar na den wapenstilstandi, dus op 11 November 1928, de verjaring van alle vonnissen betrekking nebbend op feiten van poiitieken aard, tijdens den oorlog ge- pleegd, intreden, ten ware de Koning over zekere bepaalde gevallen andere mocht den- ken en, op eenstemmige voordracht van de regeering, een ander besluit inzake deze ge vallen mocht nemen. Het Vlaamsche Katho- lieke kamerlid Heyman verzette zich met kracht tegen deze beperkende schikkingen en drong aan op het verieenen van algemeene amnestie. In den tekst wordt ook nog bepaald, dat de gegratieerden hun politieke rechten, eere- teekenen en betaalde geldboeten niet kunnen terugkrijgen, terwijl tevens was bepaald, dat de bij verstek veroordeelden bij hun terug- keer in het land de verechuldigae geldboeten zouden hebben te betalen. Op aandringen van de Vlaamsche Katholieken prof. Van Dievoet en Heyman is echter deze laatste bepaling geschrapt. RUSLAND. DE EXECUTIE VAN ELVENGRE'N. Het protest van Finland. kou's antwoord. In een nota van het Finsche departement van buitenlandsche zaken, d.d. 18 Juni, ge- richt aan de sovjet-regeering van Moskou, wordt gev/ezen op den pijnlijken indruk, dien het fusilleeren van ritmeester Elvengren, dat is gesehied zonder inachtneming der gerech- telijke gebruiken en zonder kennisgeving aan de Finsche regeering, heeft gemaakt De Finsche regeering is overtuigd, dat het de sovjet-regeering bekend was aat Elven gren Finsch staatsburger was. Zij vestigt daarom de aandacht op een handeling, welke niet in overeenstemming is met de beginselert der beschaafde staten op juridisch gebied, en welke in geval van herhaling de goede be- trekkingen tusschen Finland en Rusland zou kunnen verstoren. i Een door Litwinoff onderteekende nota der sovjet-regeering is, naar aanleiding van het Finsche protest wegens het doodschieten van Elvengren, aan den Finschen gezant overhan- digd. Er wordt in herinnerd aan de mondelinge verklaringen welke door een lid van het co- mi te van het commissariaat van buitenland sche zaken aan den Finschen gezant te Most kou zijn afgelegd, waarin werd medegedeeld, dat Elvengren op onwettige wijze met een' Roemeensche pas het gebied van de unie der sovjet-republieken was binnengekomen, dat hij zich bij de verhooren nimm-er op zijn Finsch staatsburgerschap heeft beroepen eh nimmer den wensch heeft geuit, zich ondier bescherming van den Finschen gezant te stel len, OOSTENRIJK.j DE POLITIE DM D'E WEEN'SCH'E UNHVERS'ITEIT. Naar aanleiding van de jongste relletjel aan de Weensche Universiteit had de socialise tische burgemeester van Weenen beslist, dat de politic voortaan ook het terrein van de Universiteit zou mogen betreden, iets wat naar de oude traditie nooit geschiedde. Die academische Senaat heeft thans bij den bondskanselier geprotesteerd tegen deze bo- slissing en hem verzocht van regeeringswege instructies te gevejj tot handhaving van ae tra'ditie, - ALRHAARSCHE COMMIT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1