DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Cafe Restaurant Hitel Jassau-Bargen" DANCING. Vrij entree. Bergen aan Zee. Iederen Zalerdag- en Zondagavond No. m Dif nnmmer besfaaf nil 2 biases. Honderd negen en iwintigste laargant* 1927 Abonnementsprljs blj vooruitbetaling per 3 mnanflen f2.ft*, per post f2.50. Bewijsn. 5 et. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters tuuur flftMlfiiHtfl Brie yen franco N.V. Book- en Handelsdr. tJl Hernia. Coster Zoon, Voordam C9, TeL Administr. No. 3. Redactlo N(k 83. VRIJ DAG Directenr: O. H. KEAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. 24 JUII Dagelijksch overzicht. Verrassingen op de Driemcgend- hedenconferentie. Nieu we troebe- len in Marokko? De heiltge Mussolini. De Duitsche buiten landsche politiek. Terwijl de technische commissie zich dood- zrnstig en in koelen bloede verdiepte in de kwestie of het begrip „tonne-maat" gelden inoest voor leege of voile schepen, hebben de IJapanueezen plotseling deze conferentie wer- Jcelijk de moeite van het aandachtig volgen iwaard gemaakt. Bevestigden tot nu toe de feiten onze voor- opgestelde meening dat ook deze beraadsla- gingen te Geneve weinig zaaks zouden zijn, thans loopt onze meening danig kans ge- iogenstraft te zullen w or den. Zooals men weet, maakte Japan zich ern- stig bezorgd, dat de voor dit landl zoo on- guns'tige verhouding 5:5:3 ook voor hulp- schepen aan zou worden genomen. Welnu, zoo redeneerde men, als een der deelnemers ook na het eventueele sluiten van een conven- tie allesbehalve gerust kan zijn met betrek- king tot zijn veilighid, dan heeft de heele conferentie feitelijk geen doel. Zou de bovengenoemde verhouding toch worden aanvaard, dan bestaat er nog slechts een middel om die ongerustheid te verdi ij- ven en de wederzijdsche veiligheid te waar- borgen, nl. het sluiten van een drievoudig verbond tusschen Amerika, Engeland en japan. Dit denkbeeld wordt gesteund door vele invloedrijke Japanners die van meening zijn dat een zoodanige overeenkomst de oorlogs- schaduw van de Stille Zee voorgoed zou ver- drijven. Indira het voorstel wordt aangeno- men, krijgt de Japansche diploma-tie weer de spil terug die het sedert de opzegging van het Engelsch-Japansche bondgenootschap gemist heefit. Het behooft nauwelijks gezegd dat, zoo men het over het baginsel van een Locarno" voor den Grooten Oceaan eens kan worden, voor de vlootovereenkomst de weg aanmerkelijk geeffend zou zijn, omdat er dan geen wantrouwen meer zou zijn bij hen, die zich in het nadeel kunnen achten Ter sprake gebracht is het Japansche plan nog niet. Maar de leider der Japansche Ce- legatie op de conferentie te Geneve, admiraal Saints, heeft toch reeds opdracht gekregen een desbetreffend voorstel te doen. Met belangstelling kan men de resultaten van deze poging tegemoet zien. Vermoed wordt intusschen dat Engeland wel sympa- thiek tegenover het proefbalonnetje staat. Vooral omdat het zich verbonden met Japan sterk voelt tegenover Rusland. En hoewel Amerika wel geen onverdeelde instemming zal betuigen, mag men toch verwachten dat ook dit „land van den vrede" zich gewonnen zal verklaren. Schijnt men aldus te Geneve voor de zoo- veelste maal dichter bij de. verwerkelijklng van de vredesidee te komen, in Spaansch Marokko bulderen de kanonnen er daarente- gen weer lustig op los. Achttienduizend Spanjaarden, voorzi-n van meer dan 80 stuks geschut zijn er weer eens op uit getrokken om de opstandelingen in he: gebied der Beni Arous te tuchtigen en de streek, zooals men dat gelieft te noernen, van onraad te zuiveren. Het is daarbij tot hevige gevechten ge komen. Naar gemeld wordt werden aan beide zijden zware verliezen geleden. Tevens kan echter reeds worden geconstateerd, dat het succes aan de zijde der Spanjaarden was. Zij zijn ten minste den toestand weer meester. Wat dus beteekent dat er aanmer kelijk meer misdadige, immers voor hun vrij heid vechtende, zwarte Afrikaandertjes het bijlitje bij neer hebben moeten leggen, dan bij de beschaving brengende, humane, blanke Spanjaards het geval was. Als toppunt van humaniteit wees Spanje, bij de onderhandelingen die dezer dagen te Parijs weer werden voortgezet over de Tan- ger'kwestie, op zijn „militaire" successen om te bewijzen, dat het in staat is ook in Tanger zijn gezag te handhaven Het zal niet lang meer duren, of Mussolini wordt heilig verklaard. Men leze slechts: De Italiaansche regeering heeft, volgens de Times, bekend gemaakt, dat de staatsin- komsten over de elf afgeloopen maanden van het dienstjaar zoo ruim geweest zijn, aat tot een vermindering van belasting en een verlaging van de spoorweg- en tramtarieven zal worden overgegaan. Wanneer voorts ce vermaningen des regeerings ten opzichte van de hoog opgedreven prijzen van levensmidde- len en kleeren geen resultaat zouden opleve- ren, zal de regeering tot drastische maatre- len overgaan om prijsverJaging te verkrijgen. Tegen den hoogen prijs van de sigaren en sigaretten zal de regeering echter geen maatregelen nemen. Het leven moet goedkoo- per worden, het rooken behoeft niet goedkoo- per te worden. De populariteit van Mussoloni, aldus de Engelsche berichtgever, is door de maatrege len tegen de duurte nog grooter geworden dan ooit. Ook zijn decreet ter verlaging der huisburen heeft bij het volk veel voldoening gewekt en heel wat zegeningen over hem doen uitspreken. Zoover schijnt het reeds ie zijn gekomen, dat de Italiaansche huisvrouwen in Musso- linie een heilige zien. Hoe men intusschen ovar ^^s&'ini's die- tatorschap ook moge denken, de wijze waar- op hij Italie tot bloei weet te brengen is krartig. De Duitsche minister van buitenlandsche zaken heeft in den Rijksdag een groote rede gehouden over de door het Rijk gevoerde po litiek. Voor bizonderheden verwijzen wij naar onze rubriek Buitenland. Buitenland DE MARITIEME CONFERENTIE TE GENeVE. Een onderhoud van Bridgeman en cfibson. Na en onderhoud met Bridgeman heeft Gibson, het hoofd van de Amerikaansche de- legatie, aan de journalisten meegedeeld, dat er duidelijke vorderingen zijn gemaakt en dat men nader is gekomen tot een overeenkomst over de voornaamste punten. Gibson was thans optimistisch gestemd wat het resultaat betreft. De Amerikanen, zoo zei hij nog, had- den een verklaring gevraagd over de uit- werking, die de Engelsche voorstellen ten aanzien van de zware schepen zouden heb ben en Bridgeman had deze toegezegd. De dag van gister had uiterlijk wederom groote overeenkomst met Woensdag of Don- derdag ten aanzien van het verloop van de vlootbeperkingsconferentie. Eenige gedelegeerden hadden weder een vertrouwe- lijke bespreking met elkander. Eerst had Gib son een onderhoud met Bridgeman en lord Robert Cecil, daarna met admiraal Saito, zonder dat er klaarblijfcelijk reeds eenig posi- tief resultaat bereikt weid. De verklaringen van Gibson op de persconferentie hadden al- thans een volkomen gelijkenis met zijn ant- woorden van gisteren op hem van journalis- tieke zijde gestelde vragen. De Amerikanen geven nog steeds de voorkeur aan de ge- dachte, dat de kwestie van de herziening der bepalingen van de conventie van Washington met betrekking tot de maximum tonnemaat voor slagschepen en het maximum kaliber van kanonnen enz. onbesproken kan blijven en dat eerst in 1931 zal ter sprake komen of er een conferentie voor een eventueele her ziening van de conventie van Washington moet gehouden worden. Op een vraag of Gibson vreesde, dat het op de tegenwoordige conferentie tot een breuk zou komen als de Engelsche voorstellen niet in behandeling worden aangenomen, antwoordde Gibson dat hij dit niet kon gelooven, daar Amerika bij de uitnoodiging tot de conferentie het doel uitdrukkelijk beperkt had tot een be spreking over de niet ondex de Washington- sche conventie vallende schepen, zoodat hij bezwaarlijk kon veronderstellen, dat een niet- behandeling van buiten het gestelde doel gaande voorstellen tot een ontbinding van de conferentie zou kunnen leiden. Ofschoon tevens opnieuw bleek, dat Japan veel prijs stelt op een bespreking van de vlootbasis en Engeland daarvan niets weten wil, scheen Gibson na afloop van zijn be- sprekingen met de Britsche en de Japansche gedelegeerden de vooruitzichten voor het slagen der conferentie toch iets gunstiger in te zien. Morgen komen de voornaamste ge delegeerden der drie delegaties weer als bureau der conferentie bijeen en zal er mis- schien wat meer zekerhei-d verkregen worden. ALBANIe. HET SERVISCH ALBANEESCH GES'CHIL. Albanie besluit Oiuraseowitsj vrij e laten. De Grazer Tagespost verneemt uit Belgra de: ..Achmed Zogoe heeft, volgens een be- richt uit Tirana, aan de groote mogendheden meegedeeld, dat de Albaneesche regeering besloten heeft Giurascowitsj, den gearres- teerden tolk van het Servische gezantschap in vrijheid te stellen. Dit zal echter pas over twee dagen geschieden en de Aibaneesche regeering stelt de voorwaarde, dat de Servi sche regeering haar protestnota intrekt en en nieuwe nota, in gematigder termen vervat overhandigd". RUSLAND. TROTSKI. Naar de Moskousche correspondent van de Socialistitsjeskiej Wjestnik meldt, is, niette- genstaande de door het centraal bestuur der communistische partij op Trotski en Zinowjef toegepaste strafmaatregelen, de popularite'.t van Trotski onder het volk sterk toenemende Dit geldt niet sleohts voor de groote steden, maar ook voor de bevolking van kleinere plaatsen. De vraag is daarom gewettigd, oi de achteruitstelling van Trotski ook ditmaal wel van langen duur zal zijn. ROOVERS VEROORDEELD EN GEVONNIST. De arrondissements-rechtbank te Kores-ten in de Oekraine heeft in het proces tegen de bende, die zich heeft schuldig gemaakt aan roof en moord op de Poolsche grens en die na iedere wandaad op Poolsch gebied vlucht- te, tien van de- roovers ter dood veroordeeld en 19 tot verschillende gevangenisstraffen. De ter dood veroordeelden zijn reeds gevon- nist. ENGELAND. HET NIEWE IERSCHE PARLEMENT. Cosgrave gekozen als president. De Dail Eirreann is gisteren voor het eerst na de verkiezingen bijeen gekomen en heeft Cosgrave herkozen als (minister-) president met 68 tegen 22 stemmen. DUITSCHLAND. Het Rijksdagdebat over de buiten landsche politiek. STRESEMAN OVEIR GENeVE. Het Engelsch-Russisch conflict. Duitschland en Rusland. Het Servisch-Albaneesch geschil. Ecorwmische en Ontwapeningscon- jerentieDe kwestie der Manda- iencommissie. Locarno en (te Rijnlandbezetting. Stresemann, de Duitsche Rijksminister van buitenlandsche zaken heeft in den Rijksdag een groote rede gehouden over de buitenland sche politiek, waarop waarschijnlijk uitvoeri- ge debatten zullen volgen. In de aillereerste plaats verklaarde Strese mann het Engelsch-Russisch conflict te be- treuren. Hij verzette zich .echter tevens tegen de verdachtmaking, dat Duitschland zich zou hebben laten overhalen tot het medevor- men van een Anti-Russisch bloc. De betrekkingen tot de sovjet-unle. Wat de Duitsche betrekkingen met de Sow- jet-unie aangaat herinnerde Stresemann er aan, dat Duitschland zich niet mengt in bin- nenlandsche aangelegenheden van andere sta ten, wat het hoogste gebod van de internatio- nale politiek is. Dat wij ook elke poging van hen, die iets ondernemen tegen ons staatswe- zen krachtig zuHlen bestrijden, behoeft wel geen nader betoog. In elk opzicht zijn wij het echter eens met die staten, die geen propa ganda voor een wereld-revolutie dulden. Dr. Stresemann ging vervolgens over tot de zoogenaamde conferentie van de zes mo gendheden, die 'het voortdurcn van den te- genwoordigen toestand bedenkelijk hebben geacht en tot zuivering van de atmosfeer wil- len bijdragen. In het Engelsche parlement is reeds verklaard, dat op deze conferentie geen enikele staat een bepaa'.de verplichting op zich heeft genomen, wat ook door niemand werd v-erlangd. Spreker heeft in deze conferentie gewezen op de speciale positie van Duitsch land tegenover Sowjet-Rusland. Hij wees op den wensc'h naar eeonomisehe betrekkingen met alle buurstaten. Hoewel de Duitsche grondwet tegen die van Sowjet-Rusland in- druischt, beteekent zulks niet, dat er voor Duitschland red'en bestaat om de sowjetunie met isolatie te bedreigen. Alleen universeele betrekkingen tusschen alle volken en ruil van intellectueele en eeonomisehe waarden kan voordeel voor de menschheid opleveren. Dit is niet slechts het Europeesche maar ook het Duitsche standpunt. Het Servisch-Albaneesch geschil. Over het conflict tusschen Servie en Alba nie zeide Stresemann te hopen, dat door de samenwerking van Engeland1, Frankrijk, Ita lic en Duitschland overeenstemming zal wor den bereikt, Hij hoopt, dat de rijksdag deze stappen in dienst van den vrede zal goedkeu- ren, daar dit geenszins een inmenging in vreemde aangelegenheden beteekent. De eeonomisehe- en de ontwape- ningsconferentie. Na met enkel-e woorden te hebben gerept over de eeonomisehe conferentie en te hebben aangenomen, dat de rijksregeering weldra de mogelijkheid zal onderzoeken tot verlaging van de tarieven over te gaan, bracht Strese mann de werkzaamheden van de ontwape- ningsconferentie ter sprake. Het ontwape- ningsprobleem is niet zoo ingewikkeld als men meent, mits men slechts vastbesloten ■weet te handelen. Duitschland heeft in deze kwestie nooit geweten, welke van zijn buren nog meer veiligheid zou eischen (Algemeene blijken van instemming). Aan de ontwape- ningsgedachte neemt Duitschland niet deel als schuldenaar, maar als schuldeischer. Van de andere zijde heeft men trouwens nooit er- kend, dat deze ook harerzijds tot ontwape- ning moest overgaan, hoewel zij hiertoe te Versailles de verplichting op zich heeft ge nomen. De vraag is maar of overa! de op- rechte wil bestaat aan deze verplichtingen te voldoen. (Zeer juist.) Het moreel gezag, her bestaan zelfs van den Volkenbond staat hier- bij op het spel. (Applaus.) De kwestie van Memel. Over de betrekkingen met Litauen zeide Stresemann van minister-president Wolde- maras de verzekering te hebben ontvangen, dat de Landdag van Memel uiterlijk 1 Sep tember zal worden bijeengeroepen en dat de verkiezingen tijdig zullen worden gehouden. De Litausche regeering zal zich tegenover den Landdag van Memel te verantwoorden hebben, met de klachten van de Duitsche be volking zal dus rekening worden gehouden. Spreker hoopt, dat de eeonomisehe onderhan delingen met Litauen, die weldra zullen be- ginnen, eveneens met succes zullen worden bekroond. De mandaiencommissie. Wat de mandaten-commissie aangaat, Duitschland, hoewel het geen kotlanien meer bezit, is toch in hooge mate geinteresseerd bij de koloniale ontwikkeling. Reeds vroeger heeft de Volkenbond in koloniale aangelegen heden de hulp van Duitschland ingeroepen. Het aantal Duitschers in de kolonien stijgt voortdurend. Voor het Duitsche beddjfsleven is het van het grootste belang, dat de onder- vinding, opgedaan in de kolonien, niet verlo- ren gaat. Spreker verwacht dat Duitschland in September als lid in de mandaten-com- miissie zitting zal nemen. De Bezettingstroepen. Over Locarno. Stresemann weidde vervolgens uit over de kwestie van de vermindering van het eontin- gent bezettingstroepen in het Rijnland1. De Fransche pers schrijft steeds dat ee ontruiming een bewijs van Frankrijk's be- reidwilligheid zou zijn. Daar is geen sprake van, wel van een belofte, wel'ker verwezenlij- king afhangt van het verdrag van Locarno. Alle overige beloften, dit moet erkend, zijn op loyale wijze vervuld. In het Rijnland is ce toestand ook inderdaad beter geworden. Het is echter van meer dan formeele beteekenis, dat Duitschland blijft aandringen op ver laging van het contingent tot de sterkte van de Duitsche troepen in hetze?fde gebied voor den oorlog. De oplossing van deze kwestie gaat niet alleen het Rijnland aan. Zij is meer en meer geworden een strijd om de methode van de politiek van Locarno. Indien men op elk gebied wantrouwen begint te koesteren is het lieht tnogelijk dat dit wantrouwen zich tot andere gebieden uitstrekt. De minister kwam daarna op de rede, die Poincare dezer dagen te Luneville heeft ge houden. In hetgeen de Fransche minister-pre sident bij deze gelegenheid over het verleden heeft gezegd, wilde Stresemann niet nader treden. De groote problemen van den tegen- woordigen tijd komen niet vooruit door het snuffelen in archieven en door het bespreken van bijzonderheden uit vroeger dagen. Van meer belang is, wat Poincare over de huidege vraagstukken bee:-, gezegd. Duitschland is het in meerderh- o. met hem een,s voor zoo- verre hij zich heeft uitgesproken voor goede betrekkingen met Duitschland gegrondvest op wederzijdsch vertrouwen. Poincare heeft echter te verstaan gegeven, dat Stresemann geen oprechte aanhanger is van de politiek van Locarno en heeft zich daaro j beroepen op zekere uitlatingen van hern. Stresemann meende zich daartegen met kracht te moeten verzetten en verderligde ziin standpunt uitvoerig, besluitendt met te zeg- gen, dat thans de tijd gekomen is voor Poincare om persoonlijk zijn goeden Locar- nistiscm-n wil te toonen. (Luid applaus.) Een verklaring namens de Regee- ringspartifen. 'Nadat Stresemann uitgesproken had, leg- de dr. Kaas (centrum) namens de regeerings- partijen een gemeenschappelijke verklaring af, waarin o.a. gezegd wordt: „Het Duitsche rijk heeft metterdaad ge- toond hoezeer het dat rijk ernst is met een bemiddelend'e samenwerking van de volken. Wij keuren de houding van de regeering en de Duitsche delegatie te Geneve goed." Voorts protesteert de verklaring met kracht tegen het uitstel van de vermindering van ae bezetting in het Rijnland en dringt zij aan op algeheele ontruiming. Zij verklaart zich te- leuxgesteld over den stilstand in het werk van Locarno en verontwaardigd over de jengste rede van Poincar. Namens de socialisten oefende Breitscheid krhiek uit op de besprekingen te Geneve, waarbii hij er Duitschland vooral voor waar- schuwde zich niet te veel te verstrikken in ge- heime besprekingen met de groote mogend heden en zich zoodoende van de kleine staten te vervreemden. Breitscheid wees elke coalitie tegen Rus- iand van de hand en legde den nadruk op de rechtmatige aanspraken van Duitsch'and op een spoedige ontruiming van het Rijnland. De socialisten zullen de politiek van Locar no blijven steunen. De communist Becker meende het volledig bankroet van de politiek van Locarno te mogen vaststellen. Hij maakte er de regee ring een verwijt van. dat zij zich tegen Rus land laat misbruiken. Het debat over Stresemann's rede wordt heden voortgezet. Waarschijn'ijk zullen wij onder Telegrammen hedenmiddag nadere bij zonderheden kunnen geven over het vervolg van deze rede. CHINA. DE BURGEROORLOG IN CHINA Communistische beweging in Ho- nan en T sjili. Naar de ..Times" uit Shanghai verneemt, zijn Feng You Siang en Tsjang Kai Shek het er over eens geworden, den opmarscb naar Peking voort te zetten. De correspondent van hetzelfde blad te Pe king maakt melding van een communistische beweging onder de boeren in Honan en Zui- delijk Tsjili, welke een gevaarlijk karakter schijnt aan te nemen. Aanvankelijk bepaalde de beweging zich tot de boeren, doch thans sluiten ook de ar- beiders er zich bij aan. Men sdhat het aantal aanhangers der beweging op 250.000. E EN AFSTRAFFING" VAN NINGPO? T waalf beulen gearriveerd. De nationalistische generaal Yang hoe, commandant van het district Shanghai, is met een wacht van 200 map 12 beulea oaar Ningpo vertrokken- Hij zou van plan zijn, aan de communisti sche praktijken aldaar een einde te maken. Men verwacht bloedige represailles ENGELAND. DE VAKVEREENIG1NGSWET IN HEl LAGERHUIS. In derde lezing aangenomen. Weer een labour-lid wegens wan- gedrag geschorst. De sollicitor-general heeft in het Lager- huis de derde lezing van de wet op de vak- vereenigingen voorgesteld. Hij verklaart, dat het ontwerp met de amendementen, dat om- trent de uitsluiting inbegrepen, thans beter is dan toen het werd ingediend en de vrijheid van het volk binnen de vakvereenigingen e« daarbuiten beschermt. Het labour-lid Maxton zei, dat de attorney- general, die uit naam van de regeering het debat over het wetsontwerp leidt, zijn talenten prostitueert voor rekening van een troep rijke lieden en voegde eraan toe, dat de attor- ney-generareen politieke sdhelm en een leuge- naar is. De Speaker verzocht Maxton, zijn beleecK- gende woorden in te trekken, maar deze wei- gerde, waarop zijn schorsing werd aangeno men. Het Lagerhuis heeft de vakvereenigingswet in derde lezing met 354 tegen 139 stemmen aangenomen. DE ZUID AFRIKAANSOHE VLAGWET- Door de Nationale Vergadering aangenomen. De Nationale Vergadering heeft de vlag- wet met 69 tegen 46 stemmen aangenomen. De oppositie, onder leiding van sir Thomas Smaftt, deed een laatste aanval op de wet bi| de derde lezing, maar de regeering bleef onverwrikbaar zoowel door bedreigingen als door vleierijen en verzoeken. In zijn antwoord op het debat zei de minis ter van binnenlandsche zaken, dat de opposi tie een grooten strijd heeft gestreden, maar dat hij hoopte, dat, als het referendum ten slotte over de zaak heeft beslist, die strijd ver- geten zal zijn en dat alle partijen de beslis- sing van het vota zullen aanvaarden en daar na samenwerken voor het heil van Zuid- Afrika. HET NIEUWE IERSCHE PARLEMENT. PARLEMENT. De eedsaflegging. Dinsdag en Woensdag hebben nieuwe la den van het pas gekozen parlement den ver- eischten eed afgelegd en men dadht vantnid- dag met de beeedigingen gereed te zullen ko men. De republikeinen doen er natuurlijk niet aan mee. E)e Valera en eenige van zijn aan- hagers zullen hun zetels opeischen, maar ze niet kunnen bezetten, zoolang zij den eed wei- geren te doen. Er zijn maatregelen genomen om vijandige betoogingen te voorkomen. DE CHOLERA-EPIDEMIE IN BO'MBAVS, 22.000 zieken; bijna 10.000 dooden. Bij de cholera-epidemie in het Zuiden der provinrie Bombay (Br.-Indie) hebben zici tot nu toe 22.000 ziektegevallen voorgedaan, terwijl reeds bijna 10.000 personen aan de ziekte zijn overleden. Men moet de epidemie echter thans onder de knie hebben en hoopt haar binnen enkelt weken geheel te stuiten. DE HERVORM1NG VAN HET HOOGERHUIS. f Niet alleen op de banken van de oppositie in het Lagerhuis gaf men gistermidaag zijn teleurstelling te kennen toen Churchil zeide, dat wegens het vele werk, dat het Huis nog in deze zitting voor den boeg heeft, de re geering onmogelijk den dag kan bepale® voor een bespreking over de hervorming van het Hoogerhuis. Clynes maakte gebruik van deze mededeelinig om te kennen te geven, dat de oppositie zich de gelegenheid' voor ee® debat zal verschaffen door een motie van af- keuring tegen de regeering in te dienen. De verklaring van lord Birkenhead, daf de regeering nog in den tijd van dit pari©- ment de hervorming van.het Hoogerhuis zal doorvoeren, dus zonder eerst de laezers oven deze aangelegenheid te hebben geraadpleegd^ heeft bij de. oppositie een storm van veront- waardiging gewekt, evenals onder de conser- vatieven, die lang niet alien aanhangers van! de regeeringsvoorstellen zijn en weten dat er thans in het land geen groote geestdrift voor de voorgestelde hervorming bestaat en dat het doorvoeren van onpopulaire maatregelen zal maken, dat ze later des te harder voor het behoud van hun zetels zullen moeten vechten. Lord Beauchamp heeft in het Hoogerhuis namens de liberalen oppositie gevoerd tegen het voorstel en verklaard, dat men een refe- rendum behoort te houden, indien La- ALRMAARSCHE CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1