DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. I Voor het Meutrale Gentraie Ziekenhisis. De bezuiniging en Honaerd negen en twintigste laargang n&onnemcn^sp'rfjs btj vooruitbetallng per 3 mnanden f2.fir. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct Advertenticpr. 25 ct p. regel, gr .otere letters nsv Brie yen franco N.V. Book- en Handelsdr. v.lu Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Admiuk.tr- No. 8. Rydactie Nu 2& ZATERDAO 25 JUAI onze pianfsoeneii* SSagfeliJGtsch owerzicht. Btaitenland Uit numuier oestaat ait 3 bladefl. i927 Direcfenr: G. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. Wij ontvingen deze week de volgende bijdragen voor de 3e en laatste inzameling ten bate van het Neutrale Centrale Zieken- huis: Van een groep dames der afd. Alkmaar van de Ned. Ver. van Huisvrouwen f 9.85 vMej. N. N2.50 „Ons Clubje" te Zuid-Schar- woude13.10 Saldo verloting gehouden op een gezellig partijtje te War- menhuizen onder het motto ,,Houdt er den moed maar in". 14.31 Opbrengst van de voordracht „De kleine bloemenkoopman" gehouden door den jongeheer C. de H., op den trouwdag van zijn Oom en Tante 3.82 N, N. „Van een extraatje" 17.— Totaal 60.58 Bij den penningmeester van het hoofd- tomite, mr. Moens alhier, is deze week van den heer D. H. K. uit Noord-Schermer/ Stompetoren 50 binnengekomen. De vorige week was bijeen 6387.16 Bijgevoegd van beide inzame- lingen 110.58 In totaal dus thans 6497.74 Zooals te verwachten was is deze week de „concurrentie" van de stormramp-col- lecte te bemerken. Nu allerwege lijsten rondgaan, was het te voorzien, dat het Ziekenhuis even op den achtergrcnd zou geraken en wij zijn er werkelijk nog over voldaan, dat wij het deze week nog tot een bedrag van ruim 110 konden brengen. De tweede groep huisvrouwen, die ons bedrijf heeft bezichtigd, stelde er eveneens prijs op een collecte voor oiwe wekelijk- sche inzameling te houden en wij kunnen niet anders dan ook deze zoo spontaan bijeen gebrachte gelden, met dank aan de milde geefsters, voor het Ziekenhuis aan- vaarden. Een dame, die zich bescheiden N. N. tee- kent, verraste ops met een zelf gebrachte bijdrage en een clubje te Zuid-Scharwoude heeft bewezen dat men ook buiten onze ge- meente volkomen bereid is voor een Neu trale Ziekeninrichting een financieel offer te brengen. De jongeheer C. de H., schijnt, ondanks z'n jeugdigen leeftijd, over een buitengewoon reciteer-talent te beschikken. Als bloemen koopman verkleed, heeft hij althans zoo hartroerend gesproken, dat hij voor f 3.82 aan ontroering en dankbaarheid bij elkaar wist te brengen. Hartelijk dank, ook aan de betrokken Oom en Tante, dat zij hun trouwdag op deze wijze in het teeken der liefdadigheid gesteld hebben. Mogen al hun toekomstige kinderen het redenaarstalent van hun ondernemend neefje bezitten. Inmiddels gaan wij weer voort onder het motto, dat ook op het gezellige partij tje te Warmenhuizen nog tot een belang- rijke inzameling geleid heeft. Mogen velen het goede voorbeeld van den heer N. N. volgen en hun extraatjes voor het Ziekenhuis afstaan. Een volgende week als de collecte voor andere doeleinden achter den rug zal zijn, rekenen wij weer op vele trouwe medewer- kers om het totaal van onze inzameling minstens tot een getal van drie cijfers voor de komma te maken. Wij hebben te vaak over het toilet van vrouwe Alcmaria geschreven, dan dat het ons niet leed zou doen den laatsten tijd van verschillende zijden over verwaarloozing on- zer plantsoenen te hooren spreken. Het is of dezelfde mannen, die er tot dus- ver een eer in stelden, onze openbare wandel- plaatsen door fi.aie gras- en bloemperken tot ware lusthoven te mak i, thans alle ambitie in hun werk hebben verloren. Verschillende bloemperken werden zonder meer leeg gehaald, op vele plaatsen staat het gras zoo hoog, dat het allesbehalve tot ver- fraaii'ng onzer gemeente dient en in den Hout, speciaal in den Hertenkamp, is een ver- sobering te bespeuren, die op velen een alles behalve prettigen indruk gemaakt heeft. Het is alsof vrouwe Alcmaria zich niet meer om haar uiterlijk bekommert, of z'' er in haar steeds haveloozer plunje geen prijs meer op stelt, mede te dingen in den schoon- heidswedstrijd met de beste harer zustergt meentea. Het is zoo ver gekomen, dat weinige dagen geleden een onzer raadsleden er de aandacht van Burgemeester en Wethouders op geves- tigd heeft en daarbij de vraag stelde of er geen maatregelen kunnen genomen worden, om aan dezen ongewenschten toestand zoo spoedig mogelijk een einde te maken. Dat gaf ons aanleiding eens met den di- recteur van plantsoenen, den heer Hoek, te gaan praten en deze bekwame tuinarchitect, door wiens vakkennis onze gemeente zoo vele jaren van goed onderhouden wallen en par- ken heeft kunnen genieten, gaf volmondig toe, dat de klagers groot gelijk hebben, maar dat hem de middelen ontbreken aan dezen toestand een einde te maken. Immers, waar plantsoen en bloemperken zich steeds uitbreidden, waar het werk van jaar tot jaar vermeerderde, kan daaraan slechts dezelfde zorg besteed worden als een vergrooting van inkomsten daarmede gel ij ken tred houdt. En niet alleen dat een voor de begrooting voor 1927 aangevraagde vermeerde-ing van 1500 niet goedgekeurd werd, daarnaast werd bovendien nog op een bezuiniging van 3000 aangedrongen, zoodat men plotseling voor de noodzakelijkheid stond, de toch al met moeite sluitend gemaakte begrooting met een bedrag van pl.m. 4500 te vermin- deren. De plantsoenen zijn het slachtoffer gewor- den van de dit jaar op elk gebied doorgevoer- de bezuiniging. Was op de begrooting van 1926 een be drag van 50706.16 uitgetrokken als bij drage van de gemeente tot dekking van het exploitatie-tekort, voor 1927 was door den plantsoendienst voor dezen post on 52124.16 gerekend. Wie de begrooting van dezen uienst na- gaat, krijgt op het eerste oogenblik den in druk, dat een totaal aan inkomsten en uitga- ven van 56512.16 voor een stad als Alk maar wel wat groot is en vraagt zich af of de stads-kleermaker door wat eenvoudiger stof en wat minder opschik niet voor een goedkooper zomertoiletje zou kunnen zorgen. Evenwel, ook deze begrooting ondervindt de nadeelen van een verouderde boeking, die eenige jaren geleden in de gemeente-begroo- ting tot uiting is gekomen. Door een gewijzigde indeeling van lasten, waardoor in de bedrijfsbegrootingen ook naar voren komt welk aandeel zij in de alge- meene bestuurskosten hebben te dragen, krijgt men geen o-eheel zuiver beeld meer van wat uitsluitend den betrokken dienst ten goede komt en wie er over zou klagen, dat een bedrag van 56512.16 voor het onder- houd van onze .parken toch wel wat hoog is, moge bedenken, dat bijna 11000 iaarvan de plantsoenen niet ten goede komen, maar voor pensioensbijdragen van ambtenaren, ongevallen- en invaliditeitspremies, aflossin- gen van geldleeningen en bijdragen in de al- gemeene bestuurskosten moeten worden uit- gegeven. Het was voor den directeur van plantsoe nen geen gemakkelijke taak tot een bezuini ging van f 4500 te komen. Voorgesteld werd deze te verkrijgen door de vacature -an een vasten werkman die den 65-jarigen leeftijd bereikte, onvervuld te la- ten en den post seizoenarbeiders, thans 3000 -ii tweetal gepensionneerde werk- lieden werden reeds niet vervangen nog met 2000 te verminderen. Tevens zou het onderhoud van den Herten kamp, dat op 1500 geraamd was, tot 1000 teruggebracht worden. Bezuiniging aan alle kanten dus, maar voornamelijk, door de vermindering der ar- beidskrachten, ten nadeele van onze plant soenen. Reeds zonder bezuiniging waren er man nen te kort om alles voldoende te kunnen onderhouden, omdat de plantsoenen door ge- leidelijke vergrooting steeds meerdere zorg eischten. Meer werk en minder personeel heeft nood- wendig tot een belangrijke verslechtering moeten leiden. Men had nu drie seizoenarbeiders en een vaste werkkracht minder, en het kon niet uit- blijven of het werk zou daaronder duchlig te lijden hebben. Bij den plantsoendienst zijn gemiddeld 4 arbeiders noodig om het gras op meerdere plaatsen machinaal kort te houden en de bloemperken te verzorgen. Noodwendig moest thans worden besloten geen gras meer met machines te laten maai- en, wat tot dusver ongeveer eenmaal per week geschiedde, daar het anders voor deze werk- wijze te lang wordt. Het zou voortaan met de zeis worden gemaaid, wat niet aan tijd is gebonden, of wel men zou trachten het tegen aannemelijke voorwaarden te verpachten, waardoor het kort houden geheel aan den pachter wordt overgelaten. Wat de bloemperken betreft, men was ge- noodzaakt deze stadsverfraaiing zooveel mo gelijk achterwege te laten, de bloemen te ver- vvijderen en de perken met graszaad te laten bezaaien. Deze perken waren, nog afgeschei- den van het onderhoud, niet te handhaven, omdat bij of langs een bloemperk kortgescho- ren gras behoort. Zoo kwamen de perken met gazons in het Victoriepark, bij de Vier Staten, bij deri Nieuwlandersingel, in het Nassaupark, het Halimspark, bij de Bergerbrug en nog eenige kleine perken allereerst in aanmerking voor versobering of verwijdering. Vervolgens is de Hertenkamp de dupe van de algemeene bezuiniging geworden. Was er bij den plantsoendienst juist de laatste jaren een streven een klein dieren- park te maken en het aantal viervoetige en gevleugeide dieren door het opkweeken en aankoopen van verschillende soorten geleide- lijk uit te breiden, thans werd aan al die mooie plannen de bodem ingeslagen. De uitgaven over het eerste half jaar (1926) bedroegen f 1165.86, terwijl de ra- ming slechts S 750 was. Evenwel werd voor 1927 in totaal maar 1500 op de begrooting gebracht, welke post, zooals gezegd, nog door B. en W. met 500 werd verminderd. Het gevolg daarvan was, dat, met het oog op het voer de Hertenkamp heeft m aan de li] ks voor een bedrag- van 125 aan voer noodig geen jonge dieren meer gefolct werden, waardoor onkosten en toezicht kon den verminderen. Tevens werd besloten de bestaande collectie dieren geleidelijk in te krimpen, zeker tot teleurstelling van duizen- den inwoners, die dit steeds vollediger wor- dende dierenpark een prettige aanvulling on zer openbare wandelplaatsen hebben gevon- den. Politie-toezicht, althans voor zoover het door het plantsoen-personeel o. a. in het Vic toriepark, het Nassaupark en op het Sta- tionsplein werd uitgeoefend, zou vrijwel ge heel komen te vervallen. Wat de algemeene begraafplaats betreft, waar de opbrengst van nieuwe graven lang niet tegen de kosten van meerdere werkzaam- heden opweegt, hier zou bezuiniging al steekt het personeel nog zoo flink de handen uit de mouwen zeer nadeelige gevolgen kunnen hebben, ja zelfs tot het niet nakomen van het door de gemeente verplichte onder houd kunnen leiden. B. en W. hebben ten slotte de begrooting der begraafplaats dngewijzigd overgenonien, 't onderhoud van den Hertenkamp met 500 verminderd, het arbeidsloon van 30898.15 tot 28482.75 teruggebracht, de rente van een geldleening verhoogd en de bijdrage in het exploitatietekort op 49289 gesteld. En nu mag men klagen, dat't gras overal te lang wordt het koude regenweer doet het nog veel harder dan anders groeien dat graspachters niet te vinden zijn of zich niet veel aan de verzorging van hun terrelnen gelegen laten liggen, dat fraaie bloemperken verdwenen zijn, wat voornamelijk bij de in- gangen der stad te betreuren is, en dat in en bij den Hertenkamp niet meer die afwisseling van allerlei diersoorten te bewonderen valt als een vorig jaar het geval was, men zal toch voor alles moeten bedenken, dat een bedrijfsdirecteur zonder geld niets kan uit- richten en dat het hem allereerst ter harte moet gaan als hij het resultaat van lange ja ren liefdevollen arbeid geleidelijk ziet ver- waarloozen en verdwijnen. Een bedrag van 4500 heeft men op den plantsoendienst bezuinigd. Wie nagaat hoe daarnaast een post van 5500 op de begrooting prijkt om het stand- beeld van „Truitje Toussaint" te verplaatsen, vraagt zich onwillekeurig wel eens at of dat, wat aan de eene zijde voor goede werken wordt ingehouden, aan de andere zijde niet nutteloos overboord wordt gesmeten. Het aantal werklieden bij den dienst der plantsoenen moet voor een behoorlijk onder houd op minstens 15 gesteld worden. in 1916 waren het er 12, thans werken er nog slechts een tiental. Daarnaast namen de werkzaamheden be- langrijk toe. Het Nassau-park werd door de Bouwmaatschappij aangelegd, maar aan de gemeente overgedragen, die daardoor voor het onderhoud heeft te zorgen, bij den Nieuwlandersingel kwam een nieuw plant- soentje tot stand en de dierenkolonie in en om den Hertenkamp eischte steeds omvang- rijker verzorging. Vroeger waren er voor de grasverpach- ting vele gegadigden, thans kost het moeite de candidaten te vinden, die tevens voor vol doende onderhoud van de hun toegewezen terreinen willen zorg dragen. Wij hopen, dat aan al die ongewenschte toestanden zoo spoedig mogelijik een einde zal komen. Reeds is voor het volgend jaar uitbreiding van het aantal seizoen-werkers gevraagd en er zijn plannen om asl de geldmiddelen wat ruimer worden onze gemeente op- nieuw een welverzorgd uiterlijk te geven. Wat nu verdween zal dan in eere hersteld worden, het onderhoud zal niets te wenschen meer overlaten en de steenen middenstukken in de perken zullen opnieuw met bloemen of planten gevuld worden. Reeds zijn er plannen tot het maken van een bloemenklok in den Bergerhout, tot het aanleggen van een sierlijk bloemperk met booglamp in het midden van het Stations- plein tot wegneming eener boomenrij in den Bergerhout, zoodat deze op het verbrode Scharloo aansluit en tot plaatsing van boo- men op de trottoirs van Scharloo en Geester- weg, zoodat men vanaf het station tot de stad langs een geheel beplanten w*g zal kunnen loopen. Aan plannen onfbreekt het dus niet. Het eenige waarop nog met met zekerheid gerekend kan worden is het geld om onzen plantsoendienst naar behooren te d-oeh fu ic- tionneeren. Moge de volgende begroo.tiag zoo weinig nuttelooze posten bevatten, dat het mogelijk zal blijken weer als vroeger voldoende geld voor het onderhoud onzer plantsoenen te vo- teeren. Na Sfresemann's magistrate Rede. Frankrijk's meen ng. Duitsche commentarcn. Heeft het gestormd te GeneveNieuwe verwijdering fuss then Frankr'jk en Duitschla'nd. Zooals te verwachten was heeft Strese- mann's magistrale rede over de Duitsche politick zoowel .n Frankrijk als in Duitsch- land de noodige beroering verwekt. Vooral omdat niet zoozeer om hetgeen de minister zeide over de Duitsche positie en opvattin- gen in t algemeen, dan wel om wat er in ge zegd werd over de verhouding tot Frank rijk, deze rede van het allergrootste belang mag worden geacht want hoe koel, hoe beheerscht de bewoor dingen ook geweest mogen zijn, men proeit de bitterheid, die er aan ten grondslag heeft gelegen, Het valt niet te ontkennen, dat de rede, onaantastbaar-logisch, met geweld be- dwongen binnen de grenzeii dei politieke vormelijkheid, een requisitoir vormde van den heerschenden Duitschen geest over het toe- nemende Fransche wantrouwea Met een gebaar van groote desillusie wees Stresemann op tal van oodie, nog niet ge- beelde wonden en wrarm van ingehouden verwijt was wat hij zeiae over de grieven van thans. Er lag iets als moedeloosheid in de wijze, waarop hij zich verzHte tegen Poincare's aantijgingen in de te Luneville gehouden rede. Maar die moedeloosheid sloot dilmaal niet uit een kracht, die aan verweer en op- standigheid grensde. O, hij trad niet nader in op wat deze rede1 voor Duitschland aan kwetsends bevatte. Hij verdiepte zich niet in het zoeken van berede- neerde antwoorden. Hij vroeg alleen of Jan altijd de oorlogs geest het winnen moest van de vredes-idee „Alle naties die den vrede wenschen, heb ben het recht de/e vraag te stellen, want al ien dragen de verantwoordelijkheid. Wat is het doel van den heer Poincare Roer-poli tick of Locarno-politiek?" Als uitvloeisel van Locarno eischt Duitschland de ontruiming van het Rijnland, maar Frankrijk's,standpunt is, volgens Poincare, dat de uitvloeiselen er- van dan ook in Duitschland duidelijker aan den dag moeten komen. Zoo zijn wij dus weer in het stadium van een onvruchtbaar debat met verwijten over en weer aangeland', dat de werkelijke verzoening niet verder brengt. Aangeland in een stadium van onvrucht baar debat, dat de werkelijke verzoening niet verder brengtdat zelfs wat ter verzoe ning was tot stand gebracht weer gedeelte- lijk vemietigt Want scherper komt thans tot uiting het wederzijdsch wantrouwen. Z-i« slechts wat de Fransch-e bladen schrij- ven. Jawel, men geeft toe, dat Stresemann geen enkel voor Frankrijk bel-eedigend woord h-eeft g-ebruikt, men noemt de rede een „zeer belangrijke manifestatie, verre v-erheven boven de g-ewone parlementai-re debatten". Maar noch zijn haat, noch zijn wantrou wen weet men te beh-eerschen. D-e ,,Echo de Paris" verwijst naa-r de b-e- slissing van den gezantenraad, om aan te toonen, dat Duitschland geen eischen heeft te -st-ell-en, zoo lang de kwestie d-er vesting- werkcn in het Oosten niet geregeld is. De „Avenir" wijst erop, dat Frankrijk Duitschland den vrede belooft zonder iets teru-g te vragen. Dat mag -echt-er geen reden zijn voor Duitschland, om zijn verpl-ichtingen te ontduiken. De „Figaro" schrijft: D-e toenadering der volke-n is een belangrij-k ding, maar de kwes tie der oorlog'Sv-erantwoordeliikh-eid is er ook -een. Niemand mag de geschiedenis uit- wissch-en. Stel t-egenover deze Fransch-e vasthoudend- hei-d de commeritar-en der Duitsche bladen, die alle hun i-nstemming betui-gen m-et Stress mann's woord-en, die algemeen voldoening toonen over de wijze, waarop de over- wonnene eindelijk opkomt voor zijn goed recht, die opnieuw blijk geven van goeden wil, door den wensch uit te spreken, dat na deze rede men in Frankrijk overtuigd zal worden van Duitschtands oprechtheid Men zal dan tot de conclusie moeten ko men, dat de verwijdering althans niet aan Duitschland te wijten is! Er gaan gerucht-en, dat zoowel de rede van Poincare als die van Stresemann een ge volg zouden zijn van den storm die te Geneve gewaaid. heeft D;- Parijschen Presse heeft erover hooren vertuid-en dar Stresemann daur bij Briand is aangekomen met het voorste om tegenover Duitschland's gedemilitariseerde gebied ook een strook langs de Fransche Oostgrens te demilitariseeren en dat dit te Parijs als een beleediging is opgevat.. En een ander blad komt weer vertellen, dat ook de onderhande-lingen over een defin-i- tief handelstractaat groote kans loopen, af- gebroken te worden. En zu-lks alleen, omdat Duitschland, steunende op de resultaten van de economische conf-erenti-e, aanddngt op aanpassing van d-e Fransche douanetarieven aan den geest van verbroederiiig Waar blijft de geest van vertrouwen, de geest van Locarno? Al donkerder wordt het verschiet Zelden i-s het zoo koel geweest tusschen beide landen als dezen kill-en zomer En nogmaals: thans li-gt het niet aan Duitschland! Men zi-e slechts naar hetgeen Stresemann in het vervolg zij-ner rede, dat wij helaas g-is- ter niet meer konden- publiceeren, sprekende over de Locarno-politiek nog zeide. Waarom, aidus Stresemann, heeft Poin- cafe zich niet beroepen op de oprechte regee- ringsverklaring van het huidige kabinet Marx, waarin ui'tdrukkelijk wordt verklaard, dat de tot dusver gevoerde buitenlandsche politick kan worden voortgezet op den grondslag van het verdrag van Locarno, en welke een verloochening is van de revanche- idee? Poincare heeft ten slotte geeischt, dat Duitschland een bewijs geeft van zijn bereid- willigheid door te voldoen aan de eischen van den gezantenraad inzake de ontwape- ning. Op 12 December is te Geneve d-oor de in den raad vertegenwoordigde mogend- heden met voldoening geconstateerd, dat op het ovei-groote deel van de ruiin 'honderd punten een bevredigende oplossing is v-er- kreg-en. Alleen in twee gevallen is men het nog niet eens, maar dit zal verm-oedelijk spoedig het geval zijn. Dit zij-n de kwestie van de v-estingen in fact Oosten en van de Pruissische politie. De eischen dienaangaande worden int-usschen reeds ingewilligd. Wat de zoogenaamde vad-erlandsch-e vereenigi-ngen betreft, zijn die, welke zich in strijd met de wettelijke voor- schrifter. bezig hielden met militaire zaken, ontbonden. In het laatst van januari heeft de gezantenraad reeds schriftelijk verklaard, dat een nadere oplossing ov-erbodig is. Poincare schijnt te gelooven, dat hij door de Duitsche openbare meening v-erkeerd wordt b-egrepen Roerpolitiek of politick van Locarno, slechts het een of het ander is mo gelijk, niet het een en het ander. Steeds heeft Duitschland de Duitsch- Fransche toenadering toeg-ejuicht en Herriot heeft dat zelf eerlijk erkend Het Duitsche volk wenscht de -hand te drukken, die het wordt aangeboden, maar niet de hand, die de overwi-nnaar aan den overwonnene rei-kt. Niemand is in Duitschland zoo misdadig, dat hij een nieuwen oorlog tegen het Oosten of Westen zou wenschen, acht jaren na het einde van d-en oorlog. Het verlangen van het Duitsche volk is het herst-el van de Duitsche souvereiniteit en den wil van een volk dat enkel den vrede wil. Het Duitsche volk is fe- leurgesteld omdat de oplossing aldus niet nader is gebracht. Het heeft zij-n doel klaar voor oog-en. Frankrijk vraagt echter maar steeds: quo vadis? Moet die oorlogspsy- chose eeuwig duren, of- zal Frankrijk thans ook voor den vrede ijveren? Niet alleen wij, maar alle volken die vrede willen. wenschen dit. Aldus Stresemann. Wenscht Frankrijk vrede? Wij weten het niet Wij we ten alleen, dat de verwijdering grooter wordt. Zal de vrede dan altijd eeneen onbe- reikbaar ideaal blijven? DE MARITIEME CONFERENTrE. De Britsche voorstellen en 'de kritiek daarop. Te Geneve is sedert Donderdag 'het ver trouwen op een goed einde der maritime con- ferentie aanmerkelijk toegenomen als gevolg van vertrouwelijk overleg tusschen de voor- naamste gedelegeerden. De bladen schrijven dat er vermoedelijk a.s. Maandag weer een algemeene vergadering zal worden gehouden. Naar het schijnt is de kritiek op de Britsche voorstellen gebaseerd op de overweging dat zij te ver gaan, vooral omdat zij ook op de linieschepen betrekking hebben, waarvoor ze een aanmerkelijke beperking van de maximum tonnemaat en van Let schutskaliber opperen. Het Britsche standpunt is dat de opzet van de conferentie en de termen waarin de uitnoo- diging is vervat dergelijke voorstellen geens- zins uitsluiten. Zoowel de Amerikaanscne als de Japansohe delegatie is volgens de Times daarentegen geneigd het vraagstuk der linie schepen onaangeroerd te laten, daar dit h i. reeds bij de vlootovereenkomst van Washing ton voorgoed is geregeld. De Britsche voorstellen zijn echter juist ge baseerd op de beperking van de grootte en de wapening van linieschepen, waaruit dan weei logisch de beperking der grootte van lichte schepen voortvloeit, overeenkomstig het werk dat van die schepen wordt verlangcj, De ver- ALRMAARSCHE C0DRAR7.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1