Alkmaarseiie Courant Gnrecbtmatig bezit, FECILLETON. Kondsrd Negen en Twintigste iaargang. Maandag Siadsniouws No. 148. 1927 ZIJ, DIE ZiCH ME i 1 JUL1 A.S. VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD AEONNEEREN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUM- MERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. Dinsdag 28 Juni. Hilversum, 1050 M. 12— PoHtieberichten. 12.352.Lunch muziek door net A.N.KU.- trio, onder leiding van Dick Groenevela, viool. A. v. Leeuwen, cello. P. Jochemse, piano. 5— 6.4'5 Vooravondconcert door net A.N.R O.-orkest. Barend Ren-den, piano 6.4d 7.15 Engelsche les voor gevorderden. 7. jo —7 45 Engelsche conversatieles. 7.45 P0--™- berichten. 10.30' Persberichten. 8.10 R-K- Radio-avond. Dubfcelmannenkwartet Onder- ling Kunstgenot", te Nieuw-Vennep. Mej. 1. 1 Klisters, cello. De heer Joh. Bran'.ts- Buys, piano, la. Jesu dulcis memona v d. Pol. b. Salve Regina, Ofcerhofter (kwartet). 2 Romanze, Goetermann (cello, piano., -a. 'Nimmer Nacht, Andriessen. b. Het .mru- Jklokje, Hamel (kwartet). 4. Lezing door den Iheer Gerritjan van Eyck, dteclamator Utrecht, over: Moderne Katholieke dichters en prozaschrijvers. 5a. Tota pulchra es (duet), Franck. b. Onze Vader (bariton), v. d. Sloct. 6. Le Cygne, St. Saens (cello pia no). 7a. Het Kerkhof, Andriessen. b- De Avond, Jacob (kwartet). 8. Kol Niurei, Bruch (cello, piano). 9. 2e gedeelte lezing 10a. Gloria in excelsis Deo, Wansel. b Mei- liedie, Olman (kwartet). 11. Minuetto, Becker (cello, piano). 12. Er was eras, v. d. Linden (kwartet). Daventry, 1600 M. 11:20 Het Daventry kwartet en solisten (viool, contra-alt, tenoi, bariton). 1.20—2.20 Olof sextet en L. Rosa, Bopraan. 3.15 Voorlezing. 3.20 Muziekles. 4.05 Fransche les. 4.35 Lezing: What w? shall see at to-morrow's eclipse. 4.50 Orkest- concert. 5.20 Lezing: Legends about flowers. 3.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Tiidsein, weerbericht. nieuws. 7.05 Dansmu riek 7.20 Lezing: How money is made at the mint. 7.35 Liederen van Grieg door I. I'An son. 7.45 Lezing: To morrow's eclipse. 8.0o Indianen-liederen door Chef Os-Ke-Non- i on 8 20 „The Belle of New York", muzik. corns- die in 2 acten van H. Morton. Okest, koor en solisten. 9.20' Weerbericht, nieuws. 9 40 Lezing: Music and the ordinary listener. !0.(vervolg). The belle of New York." 10.50—12.20 Dansmuziek. Pariis „Radio-Pans", 1750 M. 10.50— 11.20 Concert. 12.50—2.10 Orkestconcert. 5.05—5.5 Trioconcert (piano, viool, cello). 9,0511.Operafragmenten. Orkest, koor en solisten. Langenberg, 469 M. 1.252.50 Orkest concert. 5.50—6.50 Orkestconcert. 8.50— 10.20 Serenaden en orkest-liederen. Werag- orkest en A. Holtz, sopraan. Konigswusterhausen, 1250 M. en Berlijn '484 en 566 M. 12.20—8.05 Lezingen en les sen. 8.20—10.50 Concert in Maagdeburg. Het Berliner orkest en M. v.d. Berg, viool. Hamburg, 394.7 M. 4.35—5.20 Schetsen van Milau. 8.20 „Schule der Musik". Cause- rie en muziek. „Die Sinfonie bis Beethoven (VI). 0.35-11.10 Volksliederen. Daarna dansmuziek. Br us set, 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 8.20—10.20 Orkestconcert. Ste. Royale d Zoologie. voor "de Rijksinkomstenbelasting. (Bijlage Noi 57). 9. Voorstel inzake wijziging samenstelling d'er commissie van adVies betreffende de werkloosheidsverzekering en arbeidsbemidde- lig en benoeming van leden en plaatsvervan- gende leden dier commissie. (Bijlagen Ns. 65 en 56). 10. Idem tot vorming van paratlelklassen aan de Gemeentescholen Ns. 3 en 6 en tot overplaatsing van een onderwijzer. (Bijlage No. 74). 11. Benoeming van een onderwijzeres aan de Gemeenteschoil No. 6. (Bijlage No. 39). 12. Vasstelling eener suppletoire gemeente- begrooting voor 1927 (nieuwe stemming over de credieten, aangevraagd voor het aanslui- ten van het gymnasium aan de telefoon en voor de verplaatsing van het borstbeeld van mevr. Bosboom-Toussaint, over welke aan- vragen de stemmen hebben gestaakt in de Raadsvergadering van 22 Maart j.l) (Bijlage No. 55). 13. Voorstel inzake uitkeering jaarwedden voor boventallige onderwijzers aan de R:K. Jcngensschool B over 1925 (Bijlage No. 50). 14. "idem inzake verkoop van grond aan den Schermerweg. (Bijlage No. 52). 15. Idem tot het aangaan van een overeen- komst inzake de overdracht van den dakrui- ter op de Groote Kerk aan de Ned. Herv. Ge- -meente. (Bijlage No. 53). 16. Vaststelling eener suppletoire gemeente- beg rooting 'voor 1926). Bijlage No. 62). 17'. Voorstel inzake uitveering van Raadsbe- siuiien tot Jhet verrichten van burgerechte- liike handdingen. (Bijlage No. 69). IS. Idem tot het onderhands verhuren van een perceel weiland in den Overdiepolder. (Bijlage No. 58). 19. Idem tot het toekennen van voorschot- ten op de gemeentelijke vergoeding oyer 1927 wegen-s kosten van instandhouding scholen voor bijzonder lager onde-rwijs. (Bij lage No. 59) 20. Idem tot beschikbaarstelling van lokalen en leermiddelen ten behoeve van de Vereeni- ging voor algemeen voorbereidend lager on- derwijs en herziening huurprijs gebouw Doelenstraat. (Bijlage No 61). 21. Goedkeuring suppl. begrooting 1926 van het Sportparkbedrijf en van rekeningen van instellingen over 1925 en 1926. (Bijlage No. 63). 22. Voorstel tot wijziging huurovereenkomst inzake de boerderij „Oostwijk". (Bijlage No. 64). 23. Idem tot verkoop van een strook grend aan den Frieschen weg. (Bijlage No. 67) 24. Idem tot verkoop van grond aan de Ju liana van Stolberglaan. (Bijlage No. 71). 25. Idem tot afwijzing van het verz-oek van A. A. Verburg om ontheffing van art. 44 der Bouw- en Woningverordening ten behoeve van het bouwen van een loods (Bijlage No 68). 26. Idem tot invoering van een achtste leer- jaar aan de Gemeentescholen Ns. 3, 4 en 6. (Bijlage No. 72) GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. De Burgemeester van Alkmaar roept de leden van den Gemeenteraad op ter bijwo nig eener vergadering op DONDERDAG 30 JUNI, des namiddags te 1 uur, teneinde te beraadslagen en te besluiten om- trent de hieronder vermelde punten: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een tijdelijke leerares aan het gymnasium. (Bijlage No. 51). 3. Idem van een onderwijzer aan de u. 1. school voor jongens en meisjes. (Bijlage No. 54). 4. Idem van een onderwijzeres aan de Ge- meenteschool No. 3. (Bijlage No. 60). 5. Idem van een onderwijzeres aan de Ge- meenteschool No. 7. (Bijlage No. 70). 7. Idem van een hoofd van Gemeenteschool No. 2. (Bijlage No. 73). 8. Idem van leden der schattingscommissie b. VOORBEREIDEND LAGER O'NDERWIJS. B. en W. schrijven in bijlage No. 61 Den 5en Mei j.l. ontvingen wij van Uwe Vergadering cm bericht en raad drie adres sen, waarvan twee gedateer-d' 28 Maart en- een 3 Mei t.v., van het Bestuur der Vereeni- ging voo-r Algemeen Voorbereidend Lager Onderwijs alhier, houdende onderscheidenlijk het verzoek: a. den huurprijs van het perceel Doelen straat 15, waa-rin de bewaarschool der vereeniging is g-ehuisvest, te willen be- palen op 1500 per jaar, ingaande 1 Januari 1927 aan die vereeniging te verhuren drie lo kalen van Gemeenteschool nr. 9 voor het titdvak van 1 Januari 1927 tot 1 Augu stus 1928 op nader over een te komen voorwaarden; c. aan die vereeniging uit de gemeeniekas 2500 te vers he k ken voor eerste aan- schaffing van meubilair en leermiddelen voor twee zitlokalen en een speellokaal. Met betrekking tot deze adressen deelen wij U het volgende m-ede. De huurprijs van iiet perceel Doelenstraat 15 bedraagt thans 2275 per jaar, en is be- rekend naar de kocipsom ad 32500 a 7 Hoewel het met het oog op- de koopsom naar ons voorko-mt niet gemotiveerd is, de huur te verlagen tot 1500, is eenige vermindenng wel billijk, aangezien de koo-psom, die in den loop der jaren 1922 tot 1926 bij gedeelten is betaald, voor een belangrijk dee! is opgeno- men in leeningen van een lageren rentevoet dan bij de bepaling der huur kon woraen verwacht. Wij zouden U daarom willen voor- stell-en. de huur, te rekenen met ingang van 1 Januari j.l., nader te bepaien op 6 van 32.500 of 1950. Blijkens ons verstrekte g'egevens bestaat er inderdaad een tekort aan schoolruimte ten behoeve van het neutrale voorbereidend lager onderwijs. In afwachting van een definitieve voorziening in deze behoefte. waaromtrent wij U te zijner tijd een praeadvies zullen doen toekomen, verzoekt het bestuur de be- schikking over drie lokalen in Gemeente school nr. 9. Ter voorloopige voorziening in de gebleken behoefte komt ons deze oplossing de meest geschikte voor, zulks te meer waar gedu-rende het schooljaar 1927/28 van de zeven lokalen der Gemeenteschool nr. 9 er toch slechts_yjer in gebruik zullen zijn. Het hoofd dezer school heeft tegen de ingebruikne- ming geen bezwaar. Voor het gewoon lager onderwijs kunnen dan de vier bovenlokaien en voor het voorbereidend lager onderwijs de drie bened-enlokalen worden gebruikt. Het is de bedoeling van het bestuur te vra- gen dat de kinderen der voorbereidende school ook van de speelplaats gebruik kunnen maken. Voor deze drie lokalen zouden wij gence- gen willen nemen met een huur, berekencl naar 600 per jaar. Hoewel dit bedrag, zoo men uitsluitend met de waarde van he: ge bouw rekening hield, hooger zcu moeten worden bepaald, is naar ons voorkomt niet uit het oog verliezen, dat het liier een zeer tijdelijke voorziening in het belang van een anderen tak van onderwijs betreft, waarbij toevailig kan worden partij getrokken van ce omstandigheid dat eenige lckalen in gemeen teschool nr. 9 tijddijk nog niet voor die school bc-hoeven dienst te doen en dus ledig zouden staan. Het gebouw heeft ceDtrale ver- warming. Het is in het algemeen gewenscht, dat 's winters ook niet-gebruikte lokalen worden verwarmd. Wij zouden daarom in het bedrag van f 600 de kosten van verwarming willen' zien begrepen. Het schoonhouden koint uiteraa-rd voor rekening van de Ver eeniging. De door het bestuur gewenschte o'alum van ingang van 1 Juni 1927 kan intusschen niet g-ehandhaafd blijven. Wij zouden dien datum willen stellen op 1 Augustus o.s. Het bestuur zal dan tijdig maatregelen kunnen n-emen om terstond na de zomervacantie met het onderwijs aan te vangen. D-e in gebruik- geving kan dan voor een jaar geschieden. Met den aanvang van het schooljaar 1928/ 1929 toch zullen in elk geval geen drie loka- len in de Gemeenteschool nr. 9. ten behoeve van voorbereidend lager onderwijs kunnen worden beschikbaar gestelo. Uit de opgave voor welke meubelen en leermiddelen het g-evraagde bedrag van f 25'CO noodig is, Mij-kt ons, dat daarin zijn opgen-omen 2 schoolborden. Deze zijn niet noodig, daar in de lokalen vaste wandbor- den aanwezig zijn. Daartegenover zullen ech- ter nieuwe kapstokken moeten worden aan- gebracht, daar de aanwezige voor de leerlin- gen der voorbereidende school te hoog han- gen en niet verlaagd kunnen worden, terwijl in de W. C7s en urinoirs vernoogde houten vloerties moeten worden aangebracht. De kosten van een en ander zijn vrijwel gelijk aan- die voor het aanschaffen van twee schoolborden. Het gevraagde bedrag komt ons overigens niet te hoog voor. B. en W. stellen d-en Kaad voor te be sluiten: den huurprijs van het bij dd. 29 April 1926, nr 11, door Gedeputeerde Staten holla nd bij bcsluit van 26 Mei d.a.v. nr. 135, aan de Vereeniging voor Algemeen Voorbereidend Lager Onderwijs alhier verhuurde perceel Doelenstraat 15, te re kenen met ingang van 1 Januari 1927, te verlagen van f 2275 tot 1950 per jaar; aan de Vereeniging voor Algemeen Voor bereidend Lager Onderwijs alhier voor het tijdvak van 1 Augustus 1927 tot en en met 31 Juli 1928 in huur af te staan drie lokalen op de benedenverdieping van het gebouw der Gemeenteschool nr. 9 aan de Bleekerskade, tegen een huurprijs van 6-00, met bepaling, dat voor ver warming der lokalen aan de vereeniging geen bedrag in rekening zal worden ge- bracht; dat de lokalen alleen zullen mo- gen worden gebruikt voor het geven van voorbereidend lager onderwijs, en dat de vereeniging zal moeten naleven de nader doOr Burgemeester en Wethouders te stellen voorwaarden; aan de Vereeniging voor Algemeen Voor bereidend Lager Onderwijs alhier uit Ge gemeentekas te verstrekken een bedrag van ten hoogste 2500, ten behoeve van de aanschaffing van schoolmeubelen en leermiddelen voor de inrichting van drie lokalen in het gebouw der G-emeenu- school nr. 9 voor het gevan van voorbe reidend lager onderwijs, onder voor- waarde, dat de gunning of opdracht tot levering der schoolmeubelen en leermid delen de goedkeuring behoeft van Burge meester em Wethouders, em het bestuur te a. a. b. a. Raadstoesluit go-edgekeurd van Noorci- o. Naar het Engelsch van Dorothea Gerard. Door Mr. G. Keller. 57) „Neen, het is m ij n medaillon", hield Ta- deusz koppig vol ,waarop hunne excellenties hem werkelijk dankbaar aankeken, terwijl de advocaat met een schouderophalen ging zit- ten, alsof hij zeggen wilde: „ik wasch mijn handen in onschuld." „Dus bekent u, dat u de vergadering in de hcutloods op 3 November heeft bijgewoond?" Maar Tadeusz was zichzelven al weer meester geworden. ,N,een, ik beken niets, behalve, dat ik het medaillon in de houtloods heb verloren." „Wat deed u daar in de houtloods?" Na een oogenblik nadenken uitte hij een der weinige leugens in zijn leven. „Ik schuilde voor een sneeuwstorm. U her- innert zich misschien, dat den 3den Novem ber de eerste sneeuwstorm van dezen winter heeft gewoed." De generaals lachten met een goedmoedige minachting over zoo'n lijntrekker, en strekten hun beenen nog wat verder onder de tafel uit. Slechts een keek den beklaagde even door- dringend aan als deze een minuut geleden had gestaard naar de voorwerpen, die op tafel lagen. Daarna boog hij zich tot zijn buurman om hem jets in zijn groot, rood oor te fluisteren. En ook diens oogen keken hem aandachtig aan, en vervolgens de anderen naarmate de gefluisterde opmerking werd doorgegeven. „Den 3den Navember schuilde u voor den sneeuwstorm dus," hernam de president, zijn stem een zoo vriendelijk mogelijke intonatie gevend. „Die storm heeft in den avond ge woed. Zou u mij misschien ook kunnen ver- t'ellen, hoe u den morgen van dien dag heeft doorgebracht?" „Den morgen? Dat kan ik mij met henn- neren." „Is u misschien ook door de S traat ge- komen, op een vroeg uur, zoo omstreeks zons- opgang och- ,Zeker niet. Wat had ik daar in den tend moeten doen?" Misschien op weg naar de Gutsteinfa- briek", opperde een der andere rechters. „De S....straat ligt in den weg naar de fabnek, zooals u wel weet." „Ze ligt in een der wegen daarheen, maar niet in dien, welken ik gewoonlijk volg." „Niet gewoonlijk misschien, maar soms toch wel, bij voorbeeld, laat ons zeggen op 3 November, in welk geval u een schot zou hebben hooren vallen. Er werd op dezen dag inderdaad een schot gelost in de S....straat, een dag, die werd gekenmerkt door den eer- sten sneeuwstorm, maar ook door een laffen aanval op een onzer dappere Kozakken. Ik vermoed, dat u zich het feit nog wel herinne- ren zal." „Zeker, maar daar ik met in de_ straat ben geweest, heb, (k het schot ook niet hooren vallen." „U weet natuurlijk, dat tegenwobrdig, het dragen van vuurwapenen is verboden. Is u bereid, te bezweren, dat u nooit die bepaling heeft overtreden?" „Als regel niet." „0, u zou dus verschil willen maken! Ja, dat begrijp ik," besloot de president, waarna hij iets op een stukje papier schreef, dat haas- tig aan een der aanwezige ordonnansen werd ter hand gesteld. „We zullen u straks nog een paar vragen moeten stellen; intusschen kan u wel gaan zitten. Volgende zaak!" Een beetje verbaasd zette Tadeusz zich op den hem aangewezen stoel, een fijn meubel van verguld hout en gebom-beerd fluweel. Hij keek soms naar zijn advocaat als of hij hem eenige opheldering over deze ongewone wijze van doen wilde vragen. Maar de toegewezen verdediger, die inderdaa-d even verbijsterd was als hij, had geen tijd meer voor hem, daar hij reeds alweer voor zijn volgende client optrad; hij moest zijn zaken „en gros" doen! Een half uur ging voorbij, weer een von- nis ditmaal levenslange verbanning, was er uitgesprokenen toen hoorde Tadeusz weer zijn naam afroepen. Toen hij weer op de open plek voor de ta fel stond, zag hij een ander persoon tegen- over zich. Het was een ineengedrongen, dom uitziende kozak, een weinig buiten adem door de haast, waarmede hij daareven de groote trap van het paleisachtige gebouw was op- geklommen. „Kozak Lukiok", zei de president met na zijner tijd eene rekening en verantwoor- ding ter goedkeuring aan Burgemeester en Wethounders inzondt, waarna dit col lege het juiste bedrag der tegemoetko- ming zal vaststellen; de onder c bedoelde uitgave nader te re- gelen bij suppletoire begrooting. VER'KOOP VAN G'RQND AAN DEN FRIESCHENW'EG B. en W. schrijven in blage No. 67: Van de heerene J. Pilkes en J. Benjamin, alhier, ontvingen wij het verzoek om aan hen, ter gedeeltelijke bebouwing in koop af te staan een strook grond', deel uitmakende van het vcormalige jaagpad langs de O-ude Hoornsche vaart, kadastraal bekend sectie C Nr. 847, ter grootte van omstreeks 26 M2„ voor zoover gelegen achter de kadastrale perceelen sectie C Nrs. 3323 en 3324, als op de hierbij gevoegde teekening is aangeduid, tegen den prijs van 17.50 per M2. Daar wij' tegen dezen verkoop voor den genoemden prijs geen bezwaar hebben, stellen wij U voor te besluiten: I. de hierna sub II bedoelde strook grond aan den openbaren dienst te onttrekken; II aan J. Pilkes en J. Benjamin, voor- neemd of hunne lastgevers, de bovenom- schreven strook gemeentegrond, groot onge- veer 26 M2., te verkoopen voor den prijs van 17.50 per M2., onder nader aangegeven voorwaarden. SUPPLETOIRE BEGROOTING 1926 SPORTPARK EN REKENINGEN VAN INSTELLINGEN OVER 1925 EN 1926. B. en W. stellen den Raad voor goed te keuren: de suppletoire begrooting voor 1926 van het Sportparkbedrijf, in ontvang en uit- gaaf op f 1493.46, met toekenning van eene nadere exploitatiebijdrage van 325.92- de rekening over 1925 van de Vereeni ging „Kinderbewaarplaats", in ontvang op 2643.01, in uitgaaf op 2754.49, met een nadeelig saldo van 111.48; de volgende rekeningen over 1926: 1. van het Burgerweeshuis, sluitende in ontvang en uitgaaf met 20221.70; 2. de Vereeniging voor Gezinsverple- ging, in ontvang op 11295.38 H, in uitgaaf op 10993 21, met een voordeelig saldo van 302.17 lA, hetwelk "in de gemeentekas is ge- stort; 3. de onderafdeeling „Tuberculosebe- strijding" der N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis", in ontvang op 8590.30, in uitgaaf op f 9683.8934, met een nadeelig sal do van 1093.5934; 4. de onderafdeeling „Huisverzorging" der sub 3 genoemde Vereeniging, in ontvang op 3024.66, in uitgaaf op 3087.50, met een nadeelig saldo van f 62 84 5. de Vereeniging „Kinderkleeding", in ontvang op 1393.17, in uitgaaf op /- 1427.3034, met een nadeelig saldo van 34.1334 6. het Stedelijk Muziekkorps, in ont vang en uitgaaf op 6454 18; 7. de R.K. Bewaarschool, in ontvang op 15793.0434, in uitgaaf op 23369.2034, met een nadeelig sal do van 7576.16. HUUR BOERDERIJ „OOSTWIJK." In bijlage No. 64 schrijven B. en W.: Ingevolge de besluiten van Uwe Vergade ring dd. 27 Januari j.l., Nrs. 12 en 13, heeft de gemeente aan den heer J. van Diepen ver- kocht een perceel grond, gelegen aan het Zeglis ter grocte van 1'7 M2. en aan den heer A. A. Verburg een daaraan grenzend perceel bouwgrond, ter groote van 900 M2. Deze grond, tot eene totale oppervlakte van 9 A. 17 c.A., maakt deel uit van het complex landerijen, dat bij de boerderij „Oostwijk" be- hoort en bij raadsbesluit van den 25sten No vember 1926, nr. 3, met ingang van Kerst- mis 1926 aan den heer M. Dekker is ver- huurd. Met den betrokkene, die zich bij de geldende huurovereenkomst verbonden heeft, in vermindering der verhuurde oppervlakte toe'te stemmen zoo de gemeente die verminde ring noodig oordeelt, zal derhalve een con tract ter wijziging van het bestaande huur contract gesloten moeten worden, waarbij met dezen verkoop rekening wordt gehouden. Te- vens dient de huursom, groot 4805 per jaar, een evenredige vermindering te onder gaan, de totale grootte 'van de boerderij met weiland bedraagt 29.12.12 H.A.; het door de gemeente verkochte gedeelte 9 A. 17 c.A., zoodat de vermindering 15.13 per jaar be draagt Daar de huurder van den datum af, waar- druk, „kijk dien man eens goed aan! Is dat de man, die onlangs in November dat schot op je gelost heeft?" De Kozak keek met zijn kleine oogen Ta deusz aandachtig aan. „Ik kan dat moeilijk verklaren, excellence." „Maar je hebt altijd gezegd, dat je een grooten, gebaarden man had zien wegloo- pen", herinnerde een der andere generaals hem op werkelijk vaderlijken toon. „Kijk hem eens goed aan, mijn zoon. Dit is een groote, gebaarde man, niet waar?" „Ja, tot uw dienst, excellentie." „Ben je dan bereid te zweren, dat 'hij het schot heeft gelost? „Ik geloof wel, dat hij het zou kunnen zijn", zei de kozak, blijkbaar vechtend tegen een premitief rechtvaardigheidsgevoel. „Geen gedraai!" donderde de president, met elken duim van zijn hooge gestalte, elk haar van zijn borstelige wenkbrauwen en elke ridderorde op zijn borst den getuige ver- pletterend. „Je bent hier niet om den krijgsraad' voor den gek te houden. Een kozak spreekt de waarheid en vreest geen stervelingbehal ve den Tsaar. Een duidelijk antwoord, dom kop: is hij het of is hij het niet?" „Hij is het, tot uw dienst excellentie", stot- terde de kozak, onderdaning de halfgoden achter de tafel aanstarend. „Aba!" Een zucht van voldoening steeg uit den krijgsraad op, terwijl alle vijf de excellenties op het nieuwe huurcontract in werking is ge treden (Kerstmis 1926) geen voordeel uit bedoelden grond heeft kunnen trekken, achten wij het billijk, dat over het nog resteerende gedeelte van den huur tijd Kerstmis 1926 tot Kerstmis 1927, het geheele bedrag had 15.13 op de nog verschuldigde huur in min- dering wordt gebracht. Op grond hiervan stellen wij U voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Alkmaar; besluit: B. en W. of den door hen aan te wijzen persoon te machtigen met AL. Dekker, huur der van de boerderij „Oostwijk", een overeen- komst te sluiten tot wijziging der overeen- komst van huur en verhuur, onder dagteeke- ning van 17 Januari 1927 aangegaan ter uit- voering van het Raadsbesluit d.d. 25 Novemi ber 1926, nr. 3, goedgekeurd door Ged. Sta ten van Noord-Holland bij besluit van 15 Dec. 1926, nr. 65, bij welke wijzigingsover- eenkomst de verhuurde oppervlakte zal wor. den bepaald op 29 H.A. 2 A. 85 c.A. en de huur, te rekenen van Kerstmis 1926 af, op 4789.87 per jaar. ONTHEFFING ART. 44 DER BOUW- EN WONING VERORDENING. In bijlage No. 68 schrijven B. en W.: v Den 5en Mei j.l. stelde Uwe Vergadering om bericht en raad in onze handen een adres dd. 29 April t.y. van den heer A. A. Verburg alhier, daarbij verzoekende hem ontheffing te willen verleenen van het bepaalde in art. 44 der bouw- en woningverordening ten aan- zien van een door hem te bouwen loods op een terrein aan het Zeglis (Sectie F nr. 1152 ged). Volgens genoemd art. 44 moet elk ge bouw zijn ingesloten door daarbij behooren- de eigen c-f gemeenschappelijke muren, die van sieen moeten worden opgetrokken. Dit voorschrift geldt niet voor meer dan 5 M. van de perceelsgrens gelegen gevels van een gebouw zonder verdieping, waarin geen stookplaats aanwezig is, noch voor open lood- sen, voor welke laatste Burgemeester en Wet houders aizonderlijke voorwaarden kunnen tsellen. De voorwaarde, dat de muren van de hierbedoelde loods van steen moeten worden opgetrokken, hebben wij bij de terzake ver- leende bouwvergunning gesteld, omdat het hier een gebouw betreft, dat geen open loods is en dat op minder dan 5 M. van de perceels grens is gelegen. Bovendien zal de loods wor den gebruikt voor berging van kunstmeststof- fen, waaronder ook chilisalpeter, welk artikel zeer brandgevaarlijk is. Waar de bepaling dat de muren van de te stichten gefcouwen als regel van steen moeten zijn, in het bijzon der is gemaakt om brandgevaar te voorko- men, niet alleen voor het gebouw zelf maar ook vcor de belendende perceelen, achten wij het gewenscht dat de gestelde voorwaarde in haar geheel blijft gehandhaafd. Gedeeltelijke ontheffing, waarbij genoegen zou worden ge- nomen met een steenen voorgevel, achten wij evenzeer af te raden. Onder mededeeling dat de Commandant der brandweer ens gevoelen terzake deelt, ge ven wij U in overweging op het verzoek afwij- zend te beschikken. COMMISSIE VAN ADVIES WERKf LOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. B. en W. schrijven in bijlage No. 65: In bijlage Nr. 56, houdende de aanbevelifl- gen voor de benoeming van leden en plaats- vervangende leden der commissie van advies voor den gemeentelijken dienst der werkloos- heids verzekering en arbeidsbemiddeling deel- den wij U mede U nog een nader voorstel te zullen doen met betrekking tot de organisa- tie, die in plaat's van den Alkmaarschen Neu- tralen Bestuurdersbond een vertegenwoordi- ger in de commissie kan aanwijzen. Voor zooveel noodig brengen wij in herin- nering, dat Uwe Vergadering 22 Mei 1924 (bijlage Nr. 94 van dat jaar) besloot de ge noemde commissie met twee leden uit te brei- den, n.l. met een vertegenwoordiger van ge- melden, inmiddels opgeheven, bestuurders bond, die daarioe het verzoek had gedaan, en, tot behoud van een gelijke vertegenwoordi- ging van werknemers- en werkgeverszijde, met een vertegenwoordiger der afdeeling Alk maar van dn Nederl. Bond van Bo-ekdrukke- rijen. De commissie deelt ons thans mede, dat, waar van ieder der bestaande vakcentralen een vertegenwoordiger in de commissie fit ting heeft, eh aanwijzing van een ander lid- werknemer met zich zou brengen, dat prac- tisch van een vakcentrale twee vertegenwoor- digers zitting zouden krijgen, het juister is de commissie tot hare oorspronkelijke samen stelling van vier leden-werkgever en vier le- den-werknemer terug te brengen, waartoe thans de gelegenheid bestaat, nu het lid en het plaatsvervangend lid-werkgever, verte- genwoordigende de afd. Alkmaar van den Ned. Bond van Boekdrukkerijen, periodiek den ken. etuige met een stralend gelaat aanke get Va an hem wendden zij hun oogen naar den beklaagde, die half overbluft door den loop van zaken, den man stond aan te kijken, dien hij nog nooit had gezien en die hem daareven had aangeduid als iemand, die hem had willen vermoorden. Hij keek hem meer met verwarring dan met schrik aan, als ware hem de juiste beteekenis van den korten dia- loog ontsnapt. De advocaat was op zijn beurt opgesprongen, want zelfs voor zijn door de gewoonte gehard r„echtsgevoel, was dit te machtig. Wanneer men bedenkt, dat het op dat oogenblik bijna donker was en dat de kozak, waarop was geschoten, aanvankelijk had verklaard, dat hij enkel den rug van den vluchtenden moordenaar had gezien, hoe was het dan mogelijk, dat hij nu den man herken- de? Hij ging echter daarna weer schouderop- halend zitten, wel inziend, dat hij zijn tijd maar verknoeide. Niemand luisterde naar hem, zelfs Tadeusz niet, die als versteend te. genover zijn aanklager bleef staan. Wat de generaals betreft, zij waren te veel in hun nopjes over het verkregen resultaat, dan dat zij zich om dergelijke onbeduidende bezwa- ren druk maakten. Gedurende twee maanden had men gezocht naar „een grooten man met een baard", en nu had men hier een grooten man met een baard, die bovendien als „ver- dacht" was gesignaleerd en die vrijwel had erkend de revolutionaire vergadering op den dag van den aanslag te hebben bijgewoond Wat kon men nog meer verlangen? (W 9"

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5