StadsBiis&iws Buiteniandsch gemengd nieuws. Uw Haar Buif©»Baeidi Niarktbepichteii Psoriasis, eczcefn en taf'van aTJaSFh'filS- TulTe^waar BelvenMeid aan £egSYen zaT liafteliikoS dfnEBfSbhi aaudoeningen zijn beametiilijk en men moet trachten ont uitbreiding der kv/aal tegen te gaan. Zoodra dergelijke kwalen zich vertoo- nen, dieni men ze te behandelen met Foster's Zalf. Gij bespaart u zoodoende veel last en ongemakken. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a 1.75 per doos, 1 per tube. schillede tafereelen der beide andere bedrij- ven. Het krachtig applaus was wel verdiend en tijdens het spel was reeds te voorzien, dat er aan het einde „gehaald" moest worden. Dor het gezelsehap Boekestein-Kos werd de zang begeleid en ter afwisseling vroolijk stemmende muziek gegeven. Bij het te Zaandam gehouden examen voor vereenigingsleider gymnastiek slaagde mej. A. Zomer, lid onzer gymastiekvereeni- ging „T.A.V.E.N.U.", alsmede de lieer K. Boot te Noordscharwoude. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van het bestuur der I ange- dijleer Groenteveiling op Maandag 27 Juli j.l., 's middags 2 uur. Burgemeester Slot opende met een wel- kom aan de ieden en decide vervolgens mede, dat er en schrijven ingekomen was van den heer D. Stapel van Hensbroek, dat hij door zijn vereeniging niet meer gekozen is als be- stuurslid der L. G. C. en voorzitter en be- stuursleden dankt voor de aangenanie sa- menwerking en hopend dat de L. G. C. steeds in bloei moge toenemen. De voorzitter zei, dat het te betreuren is, diat zoo'n accuraat man niet meer als be- stuurslid in ons midden is, daar wij hern ken- nen als een kloek en vaardig man met heldere denkbeelden, welke hij steeds naar voren bracht. Zeker wel namens U alien zij het mij ver- gnnd den heer Stapel dank te zeggen voor £et vele, dat hij voor de L. G. C. heeft ge daan en tevens in het bijizonder voor zijn ver eeniging te Hensbroek. Door den secretaris werden de notulen gelezen, waarop naar aanleiding daarvan de voorzitter een kort verslag geefc van de vorige vergadering, welke tot onderwerp had „verbeteren Twuijverweg". Aanwezig waren 26 personen, waaronder ion lid van Koophandel. Afwezig met kennis- geving de heeren J. Kramer en P. Schouten. De keurlijst over de maand April, welke 11 keuringen bevatte, werden geen op- of aanmerkingen over gemaakt Uit het rapport over het nazien van het betaalkantoor over de maanden April en Mei bleek, dat er in de maand April geveild was voor een bedrag van 245168.12, waar van voor: Broek op Lanigendijk f 48143,53, St. Pan- eras 43529,04, Koedijk f 67713,32, St. Pancras R.-K. 1905,70, Zuid-Scharwoude f 42523,70, Zuid-Scharwoude R.K. f 2515.38, Heer-Hugowaard 10060,65, Heer-Hugo- tvoord L. T. B. 12886,77, Ursem f 1242,42, de Schermer 8998,52, Hensbroek f 814,38, Oterleek 846,81, Diversen 3987,80. In de maand Mei is geveild voor een be- drav van 13117.10, waarvan voor: Broek op Langendijk f 3233,16, St. Pan cras f 1679.53, Koedijk' 3406.89, Zuid- Scharwoude f 4077.84, Heer-Hugowaard! 376,52, de Schermer f 94.76, Heer-Hugo waard L. T. B. 407,37, Diversen 140,83. Schrijven ingekomen van de ver. voor Volkenbond en Vrede met verzoek lid te wor den, dier vereeniging, werd voor kennlsge- ving aangenomen. Eveneens een schrijven van het comite tot huldiging van het Leger des Heils bij zijn 40-jarig jubileum in Nederland met verzoek om een bijdrage. Schrijven ingekomen van Beverwijk, van een comite tot feestelijke herdenking van het historisch feit, dat het op 19 Juni 1926 650 jaar geleden was, dat Graaf Floris V aan Beverwijk een weekmarkt vergunJe. Dit comite wenscht dezen zomer bij het her- denken van dat feit een tuinbouwtentoonstel- iing te houden en verzoekt daarvoor een medaille te wiMen schenken, waarop af- wijzend werd beschikt. Schrijven ingekomen van den heer Klant van Warmenhuizen, secretaris van den Vier bond, dat de vereeniging „I>e Koophandel" goedgunstig heeft beschikt op het verzoek van „de Vierbond", dat el'ke veilingsvereeni- ging van dien Bond een afgevaardigde zou mogen zenden naar hunne ledenvergaderin- Tevens werd verzocht een afgevaardigde lan te wijzen en die op te geven bij Koop handel. Als zoodanig werdi aangewezen de heer S. de Boer Kz. Schrijven ingekomen van de vereeniging „de Koophandel", waarin vermeld: 1. dat de leden van koophandel zooveel mogelijk zullen medewerken, om -het lossen aan het spoor zoo vlug mogelijk te doen ge- schieden; doch tevens werd er op aangedron gen, dat de aanvoerders beschikbaar blijven bij de lossing van hun producten. 2. Dat zij niet genegen zijn de doorge- sneden herfst witte kool te ontvangen, daar deze niet verzonden kunnen worden. 3. Dat werd verzocht om nog een directe tel-efoonverbinding met de veiling te Zuid- Scharwoude, waarvoor zij tevens bereid is een derde bij te dragen in de kosten. Het eerste punt werd met genoegen ont vangen, doch«het tweede, betreffende het niet ontvangen der doorgesneden witte kool was een teleurstelling, waarop dan ook werd besloten: Wanneer Koophandel niet op dat besluit terug komt, de witte kool niet meer te snijden en randerigheid niet meer te be- schouwen als een koopvernietigend gebrek. ■Wat het derde punt betreft, zal in overleg met Noord-Scharwoude uitgevoerd worden. Schrijven ingekomen van Ged. Staten inzake verbetering Twuijverweg plan War- tenhorst, werd thans voor kennisgeving aan genomen. Schrijven ingekomen van de commissie van correspondenten van de P. D. aan den Langendijk, met verzoek om een bijdrage in de kosten voor het bestrijden van verschil- lende ziekten in de groenten en aardappelen. Werd goedgunstig op beschikt. Schrijven ingekomen van de Vereen. „de Koophandel" met verzoek om de maat van de drieling-aardappel te verhoogen tot 28 m.M., daar deze maat op de meeste veilingen is vastgeseld. De drieling wordt hier steeds te klein gesorteerd, wat aanleiding geeft tot vele klachten. Het bestuur achtte het noodzake- lijk dat ook hier de maat op 28 m.M. wordt gesteld en besloot dat te doen ingamide op 1 worden. De huur van het kantoor was tot heden^ al- hankelijk van den omzet, hetgeen thans in overleg met de huurder is veranderd in een vaste jaarlijksche huur van f 460. Medegedeeld werd dat op 15 Dec. 1926 was gemventariseerd in totaal 3297 'A wa gon stapelproducetn van 10000 K.G. en in totaal zijn er geveilde 3049 wagons. Verder werd medegedeeld dat de bascule's aan huur hebben opgebracht 447.70. Een schrijven was ingekomen van de Prov. comm. waarin vermeld de regeling voor het veiten van te veld1 goedgekeurde aardappelen. Enkele leden kunnen er zich niet best mede vereenigen, vooral over het verplicht veiten en over de prijzen die ge steld zijn, tevens meenen zij dat de Prov comm. wel wat hard van stapel is geloopen. De voorzitter gaf een duidelijke uiteenzetting en protesteerde- er tegen als zou de Prov. comm. het te snel aangepakt hebben. De zaak was reeds twee jaar aanhangig zoodat er toch ten slotte 'n tijd komt, dat er doorgezet moet worden bovendien zeide de voorzitter heb ik in onze vorige vergadering reeds me degedeeld dat er een vergadering over die zaak gehouden zou worden. Ook de secretaris memoreerde de heele ge- schiedenis en zeide ten slotte dat bij eike nieuwe regeling er steeds enkelen zijn, die le sterk naar den zwartem kant kijken, zoodat er steeds bezwaren gevonden kunnen worden, wat meesital later blijkt nogal mede te vallen Ook in deze zaak is het enkel het ernstig wit len en wanneer dat bij ieder voor zif, ben ik er vast van overtuigd dat ook dit zal slagen. Toch zijn er enkelen die zich er niet mede kunnen vereenigen en meenen dat er nog wel een woordje over gezegd zal worden. Ingekomen waren: klachten van een paar tuinders met een begeleidend schrijven van Groentencultuur over het keurem der aard appelen, welke niet op maat waren gesor teerd. De sorteering van de aardappelen liet steeds te wenschen over, zoodat het bestuur en in het bijzonder de heurmeester genood- zaakt was streng op te treden. De maat is niet alleen vastgesteld door het bestuur, doch ook het U. C. B. stelde hare eischen, zoodat aan het sorteeren beslist de hand1 meet wor- dien gehouden. Dienaangaandie werdi door het bestuur vastgesteld dat de keuringen nood1- zakelijk geweest zijn, zoodat er niet op de bezwaarschriften werd ingegaan. Bij de rondvraag vestigde de heer Muller nog eens de aandacht op het veilen van de Eroducten onder het merk van het U. C. B. ij meende dat het een eiseh des tijds was en dat er dan1 in den voorwinter ook beste kool aan de markt zal komen. Hij wenschte voor te stellen dat de L. G. C. dit punt in een Vierbond-vergadering zal bespreken. De voorzitter d'eelde mede dat hetieeds het voornemen was om dat punt bij den Vierbond aanhangig te mak-en, welke zeker binnenkort vergaderen zal. De heer Visser achtte het noodzakelijk da: er op het kantoor een schrijfmachine is en stelde voor er een aan te schaffen. Daarmede zal rekening gehouden worden. De heer Wagenaar (Koophandel) achtte bet noodzalgelijk dat bloemkool en bospeen het U. C. B. merk zouden mogen voeren. Hij deelde mede dat in Engeland voor de bospeen uit het Westland steeds meer betaald wordt dan van hier en toch kunnen enze wortelen wel concurreeren tegen het Westland. Deze punten zullen onder de aandacht van het U. C. B. gebracht worden. Daarna slutting. Daarna werd nog door den voorzitter aan de ord'e gesteld voorlezing der notulen van de algemeene vergadering welke gehouden was op 9 Maart j.l. te Broek op Langendijk, welke onder dankzeggihg voor de nauwkeuri- ge samenstelling werden gcedgekeurd en ge- teekend. De alhier gehouden collecte van de Zon- nestraaldag ter bestrijding der tuberculose heeft opgebracht ruim 103. UIT OUDKARSPEL. Uitslag van de openbare aanbesteding be- trefende de samenvoeging van twee lolcalen der openbare lagere school tot een voor gym- nastieklokaal. Timmerwerk: K. Schuit 559; H. Tauber 538; K. Bruin Hz. 533. Gegund aan den laagsten inschrijver. Metselwerk. Wed. A. Vis f 840; P. Kuil- man 809; J. Tromp 800. Gegund aan den laagsten inschrijver. Schilderwerk: C. Slooves 205 K. Dek- ker/197; K. Rezelman 185; D. Nap 175. Gegund aan den laagsten inschrijver NEDERLANDSCH ONDERWIJZERS GENOOTSCHAP. Men schrijft ons: Zaterdagnamiddag werd in cafe Central alhier een bijeenkomst gehouden van leden van het N. 0. G. en belangstellenden uit Alk- maar en omgeving. De vergadering werd ge- leid door den heer T. IJpma, die bij de ope ning alien welkom heette, in't bijzonder de beide H. B.-leden, de heeren H. Bon, voorzit ter van het N. O. G. en G. Holle. De voorzit ter feliciteerde den laatste. van harte met zijn verbeterden gezondheidstoestand en wenschte hem toe, dat hij nog vele jaren werkzaam mo. ge zijn voor de belangen van het onderwijs en de onderwijzers, waarmede de aanwezigen door krachtig applaus hunne instemming be- tuigden. Daarna werd het doel der bijeen komst uiteengezet en vervolgens het woord gegeven aan den heer J. Gorier, onderwijzer aan de ULO-school te Noord-Scharwoude, die het onderwerp: „Ons geschiedenisonderwijs en de Volkenbond" behanddde. De spreker wees op de pogingen in den loop der eeuwen gedaan door verschillende personen om de vredesgedachte te bevorderen en kwam zoo geleidelijk tot de oprichting van den Volken bond in 1919 en de toetreding van Neder land in 1920. Daarna schetste hij uitvoerig wat de Volkenbond tot nu toe bereikt heeft. Gewezen werd o.a. op de 469 te Geneve ge- registreerde verdragen, op tot stand gekomeu grensregelingen, wat voor 425.006 krijgsge- vangenen en 1 millioen Grieken gedaan was, op de „mandaten", op de verschillende ingestelde Commisies, enz., waarna de inlei- der nog bespak, wat we bij1 ons geschiedenis onderwijs kunnen doen voor de bevordering der vredesgedachte en het werk van den Vol kenbond. Een luid applaus volgde op deze interessante inleiding, waarvoor de voorzit ter den spreker namens alien een woord van Als tweede spreker trad op de heer J. Ebels van Schellimkhout, die het N.O.G., zijn daden en programma behandelde. Hij begon met er op te wijzen, dat organisalie noodig is en be- toogde de wenschelijkheid zich aan te sluiten bij het Np.G., een vereeniging, die niemand uitsluit en de niet gekoppeld is aan een be- paalde politieke partij, waarvan ieder, onder wijzer of hoofd, ongeacht zijn godsdienstige of politieke gevoelens, lid kan zijn. Hij. be- sprak nu de veelzijdiglheid en de continui'teit van het N. O. G. en ging daartoe de geschie- denis van de thans 85 jaar bestaande ver eeniging na. Achtereenvolgens werd genoemd wat geourende dien tijd gedaan was voor de belangen van het onderwijs en de positie der onderwijzers met vermelding der jaren, waar in belangrijke besluiten en beslissingen geno- men werden. De spreker wees verder op ds gevoerde acties voor de materieele belangen der onderwijzers, op de instellingen en stich- tingen, op de sedert 1920 gevoerde processen tegen gemeenten of den staat der Nederlan- den, in t' geheel een 13-tal, waarvan sornmi- gen nog hangende, op de pogingen tot „fusie" van onderwijzersvereenigipgen, op den strijd voor het behoud der openbare school, een overzicht alzoo van een schitterend verleden, maar ook van een werkzaam leven van het N.O.G. Hij liet ten slotte nog het programma de revue passeeren en eindigde met een krach- tige opwekking om getrouw te blijven aan het vaandel en ook anderen belangstelling in te boezemen voor het N. O. G., gedachtig aan de spreuk: ,,Eendracht maakt Macht". De voorzitter dankte ook dezen inleider na mens alien voor zijn goed gedocumenteerd betoog. Applaus. De laatste spreker was de heer J. Veld- kamp van Amkeraam. die 'inzoticV-lv'-' de wordt gezond en sferk het kpijgt m^oier glans het wordt vrij van roos het bSijjft heter zitten indien gij het des morgeus inwrijft met een weinig Parol '1 voidoet iedereen falling w&d elbdif #pST|5B6!r TJEp3pai,ra&fl'iii'.v. wg waarom een van instellingen en stichtingen van het N.O.G. een enkele maal met medewerking van an deren tot standgekomen, t-esprak. Hij1 bracht die tot 2 groepen, n.l. die, welke meer het on derwijs en de opvoeding betreffen, en die. welke meer de materieele belangen der onder wijzers beoogen. Tot de eerste groep behooren de Paedagogische bibliotheek met 15000 dee- len te Amsterdam, het Schoolmuseum aldaar, de Commissie voor klnderstudie, die thans den 15en vacantiecursus voor Paedagogiek orga- niseert, de Commisie voor Kinderlectuur, de uitgave van „In en Om de School". Tot de tweede groep behooren de Levens- verzekering-maatsdhappij, thans los van het N.O.G., de Spaarbank, het Weezenfonds, het Fonds voor tuberculeuze onderwijzers, het Weerstandsfonds, het Herstellingsoord, de Verzekering tegen brandschade. Van al het genoemde is alleen het Weezenfonds uitslui- tend ten bate der leden. In't kort schetste de inleider eenige bdjzonderheden van deze in stellingen en stichtingen en beval ze ten slotte in de belangstelling der aanwezigen aan Het applaus, dat volgde, bewees. dat ook deze in leider een dankbaar gehoor had. De heer Holle merkte naar aanleiding van de gevoerde processen nog op, dat deze niet alleen de belangen van den enkeling, maar vaak van velen raken en tot in de hoogste in stances soms gevoerd werden. Zoo waren bij het proces tegen de gemeente Deil, feitelijk tegen den Staat, de belangen van honderden hoofden van het Vervolgonderwijs betrokken, die ten gevolge van den gunstigen afloop van dat proces het hun onrechtmatig onthouden salaris alsnog ontvingen, terwijrbij het pro ces tegen de gemeente Rotterdam, feitelijk ook weer tegen den Staat, om teugbetaling van de onrechtmatig geheven korting voor pensioen, 2362 collega's belanghebenden waren, die daardoor het te veel betaalde terugkrijgen. Daarna wees de heer Bon nog op den gun stigen afloop van een tweetal processen van recenten datum, waarvan een de belangen van oudere wachtgelders betreffende, en op de Onderwijs-centrale, op initiatief van het N O. G. tot stand gekomen, die nog tot op het laatste oogenblik gestreden had voor de 7- iarige leerverplichting, zoo pas in de "Tweede Kamer behandeld, als bewijs van hetgeen de heer Ebels betoogd had. De heer Zaal van Broek op Langendijk maakte nog een opmer- kinf, betreffende het pensioen. waara de voor zitter met een woord' van dank aan de aanwe zigen voor de betoonde belangstelling de bijeenkomst sloot. TS JECHO-SLOW AKIJE. TUMULT IN DE TSJECHISCHE KAMER. Gummistokken en kindertrompetjes. In het Tsjecho-Slowaaksche Huis van afge- vaardigden speelden zich Maandag woeste tooneelen af bij de behandeling van het wets- ontwerp betreffende de bestuurshervorming. De Duitsch-Tsjechisdhe meerderheid had besloten het ontwerp erdoor te jagen. De uit communisten, Duitsdhe en Tsjechisdhe sociaal- democraten, Duitsch-nationaien en nationaal- sorialisten bestaande oppositie greep daarop naar het middel der obstructie, ten einde de debatten de verhinderen. Toen Kramarsj zijn /ede had beeindigd, wilde een communistisch afgevaardigde hem met een gummistok te lijf. fDe afgevaardigden der meerderheid tracht- ten dit te beletten waarop tusschen hen en de communisten een woeste veditpartij ontstond, waarbij een der communistische afgevaardig den ui de zaal werd geworpen. De communist Harus, een kerel als een boom, kwam in het gedrang en 'diende den eerste die hem in den weg kwam, een geweldige oorveeg toe; onge- lukkigerwijs tof hij ecHter juist een zijner partij'genooten, die hem te hulp wilde Snellen Eerst nadat het tumult anderhalf uur had ge- duurd, kon de eerste spreker aan het woord komen, doch hij kon zidi slechts zeer moeilijk verstaanbaar maken. Het rumoer begon onmiddellijk, nadat de voorzitte had medegedeeld, dat de regeering het ontwerp op de agenda zou plaatsen. De oppositie diende onophoudelijk moties in en beantwoordde elke verwerping met een ont zettend lawaai. De juistheid van elke stem- ken. Het werd een concert met deksels, ver- sterkt door gefluit en gefolaas op kindertrom petjes waaraan de geiheele oppositie deelnam Kramarsj zag zich genoodzaakt, het referaat, dat hij1 had wiilen houden, aan de stenogra- fen te dicteeren. HONGARIJE. DE ROEMEENSCHE AGRARISCHE HERVORMINGEN. Er is eeni'g opzien gewekt door de hou- ding, aangenomen door de Hongaarsche grondbezitters in Zevenburgen, die bena- deeld zijn door de Roemeensche agrarische hervormingen ten opzichte van de beslissing van den Volkenbond ten deze genomen, Naast dit protest is inzonderheid van belang de verklaring, dat de Hongaarsche staat niet het recht heeft over de aansprafcen op scha- devergoeding van deze grondbezitters te be- slissen en zoo Hongarije dit toch wenscht te doen, zouden hieruit aanspraken op schade- vergoeding aan het adires van den Hongaar- schen staat voortvloeien, welke zeer zeker aan de beraadeelden zouden worden toege- wezen. De voormalige ministerpresident Graaf Paul Teleki, die het verdrag van Trianon heeft helpen tot stand brengen heeft ver- klaard, dat het besluit van de eischende grondbezitters ook een waarschuwing naar buiten behelst. Indien Hongarije, aldus Teleki, in dit proces, dat voor alles een pri- vaat-geding is en geen staatsaangelegenheid, een scheid'srechter zou hebben aangewezen, dan zou men kunnen zeggen, dat in Hongarije Balkantoestandeni heerschen. Hij was van meening, dat in het Hongaarsch-Roemeensch conflict geen sprake kan zijn van een com- promis, doch dat daarentegen het recht zal moeten zegevieren. ALBANIe. HET JOEGOSLAVISCH-AIBANEESCH CONFLICT. Aangezien uit Tirana nog geen bericnt is ontvangen met betrekking tot de vrijlating van den tolk Djoeraskowitsch, heerscht in diplomatieke kringen te Belgrado eenige be- zorgdheid over de verder door Albanie in het conflict met Joego-Slavie aan te nemen hou- ding. Gisteren hebben de Fransche, Duit- sche, Italiaansche, Hongaarsche, Turksche en Tsjechische gezanten, benevens de Engelsche zaakgdastigde een bezoek gebracth aan het Ministerie van Buitenlandsche Zaken. REEKS INBRAKEN IN BERLIJNSCHE VOORSTEDEN. Tevergeefs tracht de Berlijnsche politie een spoor te ontdekken van de inisdadigers die sinds enkele dagen de noordelijke voorsteden der stad onveilig maken en die Zaterdag- nacht een reeks zeldzaam brutale inbraken hebben gepleegd en ook in den afgeloopen nacht te Kopeuick een nieuw slachtoffer heb ben gemaakt. De 29-jarige koopman, die daar in een afgelegen villa met zijn moeder woont, vond in den nacht een inbreker in de keuken. De ongewapende koopman ging den inbreker te lijf, maar werd door dezen na een kort ge- vecht bewusteloos geslagen. Vervolgens schoot de inbreker zijn slachtoffer nog een kogel in den buik en ging aan den haal. De koopman, die levensgevaarlijk gewond werd, moest naar een ziekenhuis worden gebracht. De politie is overtuigd, dat de verschillende misdrijven door leden van eenzelfde bende zijn gepleegd. Zij heeft bijzondere maatrege- len getroflen, daar de bandieten goed gewa- pend zijn. DIE BOOZE RADIO. Dat de radio niet overal als een zegen voor de menschheid beschouwd wordt, zou kunnen blijken uit een bericht uit Slowakije, waarin gemeld wordt, dat eenigen tijd ge leden de boeren de lang aanhoudende droogte aan de radio toeschreven, waarbij het inderdaad zoover gekomen moet zijn, dat zij met dorschvlegels en zeisen gewapend, de in de omgeving wonende argelooze radio- amateurs te lijf wilden. De gendarmerie is er aan te pas moeten komen om de morrende bevolking, waarschijnlijk op niet al te zacht- zinnige wijze, moderner opvattingen bij te brengen. HET NOODLOTTiG GEVOLG VAN EEN PROCES. Een man vermoordt zijn vrouw. De rechtzaak tegen mevrouw Grosaveseu te Weenen, die in een vlaag van ijverzuchi ■haar man, den bekenden tenor heeft neerge- schoten, welke zaak, naar men weet, met een vrijspraak geeindigd is, heeft een nood'lottig gevolg gehad te Ostrau in Moravie. De jonge vrouw van een garagehouder had de rechtzittingen bijgewoond en besprak bij haar thuiskomst het geval met haar man. Daarbij bleek het echtpaar het oneens te zijn en bij de woordenwisseling moet de vrouw hebben opgemerkt, dat zij ook vrijuit zou gaan als zij haar man doodde. Deze voor- kwam haar echter door een revolver te grij- pen en haar neer te schieten. Hij loste zes schoten op zijn vrouw, die dood terneer zeeg. De politie vond later on 'er het hoofd- kussen der vrouw een geladen revolver. BOBBED-HAIR-BELASTING. De eerste belasting op bobbed-hair wordt geheven in het stadje Zerbau bij Breslau, waar de gemeentelijke schatkist blijkbaar aanvulling noodig heeft. De vroede vaderen motiveeren hun houding met te zeggen, dat de heele mode er een is van ijdelheid. Voor en jong meisje, dat op zoek is naar een man, kan dit gerechtvaar- digd worden, maar van getrouwde vrouwen moeten de korte haren zwaar belast worden. Huisvaders moeten dus ten behoeve van hun dierbare wederhelft twee mark betalen. Meisjes betalen een mark. Meisjes beneden 15 jaar mogen met een onbelast bobbedkopje loopen. Een voorstel om het zwakke geslacht bo- ven 50 jaar van belasting vrij te stellen vond echter geen meerderheid. ROOFMOORD. Een alleenwonende juffrouw van ongeveer 47 jaar werd Zaterdag in haar woning te Giirzenich bij Diiren vermoord gevonden. Men heeft de ongelukkige met een scherp voorwerp op het hoofd geslagen en vervol gens in een zak gestopt en in den stal gewor pen. Ongeveer 2000 mark werd gestolen. Het onderzock naar den misdadiger duurt nog voort. BEMOEILIJKINO VAN HET VERKEER. Te Boston verboden. Over de smaak van menschen valt niet te twisten. En mischien zullen leidekkers beter ri nun collega's te Boston het nutig of pleizierig had geacht drie dagen lang te vertoeven boven op een vlaggenstok De man had her daar nog langer wiilen uithouden, maar op bevel van de politie moest hij naar beneden komen. De automobilisten van Boston die voorbij den vlaggestok reden, hadden zooveel belangstelling voor het geval dat zij voorbij komende te veel naar boven en te weinig naar de weg keken. Dat gaf ongeluk- ken en last, en daarom moest de leidekker afdalen. EEN GiROOT INKOMEN. Millioenen-studies. De Ver. Staten zijn nog altijd het land der onbegrensde mogelijkheden. In den staat Oklahoma woont een mijnheer die, blijkens een opgaaf van het Unietd States Internal Revenu Bureau in 1925 een inkomen had van over de 5,000,000. Slechts enkele jaren te voren had de man een zeer bescheiden in komen als sport-leeraar te Pitsburgh. Men moet de berichten over zulke geweldige in- komens echter heel overdreven op vat ten. Want ook vermogensvermeerdering door koersstijging van aandeelen of obligaties worden voor belasingdoeleinden bij het inko men gexekend. Er waren in 1925 in de Ver. Staten 207 personen met ink omens van over het dollar- millioen (in 1924 slechts 75.) Dit hangt sa- men met de groote stijging van de noteering van zoovele Amerikaansche beurswaarden. Van de 207 inkomen-millionairs woonden er 96 in den staat New-York. Er waren zeven vijf-millioen-dollar-lieden. Drie vrouwen in de Ver. Staten hadden een inkomen van 3 a 4,000,000 dollar; zestien vrouwen een inko men van een tot drie millioen. KWAADWILLIGE BE SCH AD IGI NG Kunstwerken geschondert. Een rijk zinkfaba'ikant in ruste de heer Lehme te New York had den Zondag doorgebracht te Newport. Toen hij thuis kwam bleek he dat bij zijn afwezigheid van- dalen in zijn woning op gemeene wijze had den huisgehouden. Een mooie Van Dyck liet portret van de maririezin Lomellini, waarvoor Lihme 500,000 gulden had be taald zat vol scheuren ert gaten. De schenners hadden er bierfiesschen doorheen gegooid. Een portret van een ouden man door Rubers was met messteken bedorven. Ook moderne schilderijen, w.o. portretten van Lihme's dochetrs waren bedorven. De daders zijn waarschijnlijk bedienden, die vonden dat Lihme niet scheutig genoeg was met zijn fooicn. Er hebben reeds inhechtenisnemingen plaaA o^had. KRANKZINNIGE O'P EEN DAK. Brandweerlieden met hem in ge* vecht. i Naar uit Hull wordt gemeld, hebben steds- lijke brandweerlieden aldaar een spannende jacht ondernomen op een ontsnapten krank- zinnige. Zij biadden bericht gekregen dat een ver- pleegde van het Willerby-krankzinnigenge- stidht, dat verscheidene mij len buiten de stad gelegen is, naar het dak van het gebouw ge- klommen was en dakpannen naar de verple- gers wierp, die hem poogden te bereiken. Een motorspuit, met een brandladder toe- gerust, werd naar het geslicht gezonden Toen de krankzinnige de brandweerlieden zag, die de ladder tegen het gebouw opstelden, zette hij zijn bombardement met dakpannen met verdubbelden ijver voort. Verscheidene brandweermannen klommen niettemin de ladder op en begonnen een span nende achtervolging over het dak. Zij wisten den krankzinnige tenslotte te omsingelen en te grijpen, doch deze verzette zich zoo hevlg tegen zijn aanhouding, dat het er een oogenblik alien schijn van had, dat en de krankzinnige en brandweerlieden een bui- teling zouden maken en van1 het dak zouden rollen. Tenslotte wisten de brandweerlieden don den ongelukkige, die echter hevig bleef tegen- spartelen, te overmeesteren en langs de lad- der naar beneden te brengen. BEVERWIJK, 28 Juni 1927. R.K. Coop. Tuinders'vereeniging „I<ennemer exportaard- beienveiling. Aan de ochtendveiling varieerde de prijzen der vroege van 25—7 36; Joe unde 3448, gerekend per 100 K.G. PURMEREKD, 28 Juni. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken." Aardappelen 3.503.90 per zak (25 K.G.), kleine aardappelen 2.653.10 p. zak (25 K.G.), Siaboonen 0.77 per K.G., Tuinboonen 1.42—/' 1.51 per zak (15 (50 K.G.), Blauwsdiokken 3.303.oO K.G.), Peulen 17—/ 18.80 per zak (50 K.G.), Doperwten 1313.60 per zak per 15 K.G., Aardbekn 0.380.57 per K G., Spinazie 0.350.75 per mand (5 K G.), Postelein 0.901.05 per mand (5 K.G.), Sla 1.503 per 100 krop, Rabarber 910.20 per 100 bos, Worte len 9.50—/ 12 per 100 bos, Prei 1.20— 2.90 per 100 bos. NOORDSCHARWOUDE, 28 Juni. 91400 K.G. Aardappelen: Schotsche Mui- zen 1314.90, Drielingen 10.40— 12 10, Kleine 3—/ 5.40, per 100 K.G., 14*0 stuks Bloemkool 13.2014.10 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Juni. (Langedijker Groentenveiling). 250 stuks Bloemkool le soort 15.20— 16.50 per 100 st., 26000 bos Worte;en 6.60—/ 7.50 per 100 bos, 256000 K.G. Aardappelen: Scho'tsche muizen 13.40— 16.60, Drielingen 10.303, Kleine 2.90—/ 3.80 per 100 K.G. BEVERWIJK, 28 Juni. Aardbeienexport- veiling. Tijdens de Dinsdagavondveiling be- steedde men per 100 K.G. voor vroege met dop 2536, idem zonder dop 3542 Amazone met dop 3853.50, idem zon der dop 45—/ 54.50. BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 2S Juni 1927. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 18—/ 27, II 9-/ 16 50, III 24.50, Groote Schotsche muizen 6.507.10, Kleine Schotsche muizen 4.905.40, Groote Ninetyfold 6.80 7.40, Kleine Ninetyfold 2.80—/ 3.50, Kriel 2.20—/ 2.60. WARMENHUIZEN, 28 Juni 1927. Schotsche Muizen 12 70—15.10, Drie lingen 9.50-/ 12.70, kriel 2.60—/ 5.30. Aaavoer 22216 K.G. Aardanelen. A n-r* t^r. - l-ii \r nm «n.ani m nnl wnrirlYin 1 i

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6